Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Biały dom odpowiedział na złożoną na złożona na Portalu „We the People”* i podpisaną przez 30 tys. osób petycję o umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem.

Petycja wnosiła, że śledztwo prowadzone przez stronę rosyjską jest jakby śledztwem prowadzonym we własnej sprawie, podkreślano, że uszkodzony wrak i czarne skrzynki pozostają w Federacji Rosyjskiej i dostęp do nich jest utrudniony. Autorzy również powoływali sie na badania naukowe, które podważały ustalenia raporcie MAK.

Odpowiadając na petycję Biały Dom zwraca stwierdza iż własne dochodzenie prowadzone jest przez rząd Polski i Rosji. Za jego podstawę przyjęto konwencję chicagowską, która ustanawia standardy i zalecane praktyki dla śledztw w sprawie wypadków lotniczych.

Administracja amerykańska stwierdza również, że oba kraje opublikowały już swoje raporty. Tak więc składając najgłębsze  kondolencje dla narodu polskiego oraz rodzin ofiar katastrofy nie widzi konieczności umiędzynarodawiania śledztwa w sprawie tej katastrofy.
 
Cóż można powiedzieć w tej sprawie. Na pewno USA nie chce stanąć po stronie teorii stawianych przez stronę PiS. Również należy przypuszczać, że przygotowując tę odpowiedź Administracja USA sprawdziła, w swoich materiałach, że nie ma podstaw do popierania takiego śledztwa.
 
Choć prawdopodobna jest również opcja, że na szali dobrych relacji z Rosja przedstawione w petycji zarzuty nie znalazły uznania w oczach władz USA.
 
Informacja uzupełniająca z godz: 16.00

W odpowiedzi na tę informację Antoni Macierewicz oświadczył: "W swojej odpowiedzi Biały Dom nie ustosunkowuje się do kwestii powołania międzynarodowej komisji celem zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, tym samym pozostawia ją otwartą"

Z pewnością informacja przedstawiona przez Biały Dom jest wyraźnym wskazaniem, że Administracja Obamy nie zamierza poprzeć idei Komisji Międzynarodowej. Istnieją na pewno możliwości nacisku na USA ale dla Administracji Obamy Polska nigdy nie była przedmiotem zainteresowania. Obama już nie musi walczyć o głosy Polonii, stąd jakie są szanse, że zmieni zdanie? Pozostają inne gremia. Z mających realne znaczenie pozostała nam tyko Unia Europejska. Czy jednak poprze te starania?

 
 
_______________
*Portal „We the People” jest portalem którego idea polega na tym, że rząd USA odpowiada na listy poparte przez minimum 25 tys. osób.

KOMENTARZE

 • @Zawisza
  W myśl zasady, "umiesz liczyć, licz na siebie, twoje szczęście innych j....e". Podobnież zresztą jest z obiecanym zniesieniem wiz przez upływem pierwszej kadencji - obiecanki cacanki, a Polakom "radość".
 • ...
  Jeżeli to co pan pisze jest prawdą, to dla mnie to nie jest żadne zaskoczenie, ponieważ od początku byłem przekonany o tym, że tak się stanie w sprawie tej żenującej petycji.
 • To jednak
  nasze pokolenie nie będzie miało okazji dowiedzieć się jak było na prawdę.
  Czyżby prawda pociągała aż takie konsekwencje? Zastanawiam się ile prawdy było też w wybuchu wulkanu na Islandii 19.04.2010.
 • @Paweł Tonderski 12:27:09
  pan zwyczajnie się myli,jak już nie pierwszy raz ...to nie była żenująca petycja,a jak najbardziej uprawniona,nikt rozsądny nie spodziewał się innej odpowiedzi ,ale każdy rozumiejący w istotny sposób politykę to stwierdzi iż tam zasugerowano ..chcecie mieć PRAWDĘ w sprawie Smoleńska to zmiencie sobie rzad,na tym etapie a przecierz jeszcze nic nie jest zakończone odpowiedz nie mogła być w zaden sposób inna..
 • Zawisza
  Omawiając jakiś tekst powinno się wkleić odnośnik do oryginału.
 • @Pluszak 12:24:50
  Mnie przychodzi na myśl jeszcze jedna zasada którą każdy Polak powinien sobie wyryć na czole. Nie licz na dalekie sojusze, zaś bliskie, kiedy my jesteśmy mocni to nasi sąsiedzi słabi i vice versa.
 • @Paweł Tonderski 12:27:09
  Wydaje mi się, że jest to prawda. Informację tę podała dziś Interia. Można mieć zastrzeżenia do moderowania ale najczęściej podają informacje prawdziwe lub informacje z wyraźnym podaniem źródła, wtedy za nieprawdziwość odpowiada źródło.
 • @val 12:34:58
  W czym się pomyliłem? Przeciez pisałem wam pisory, że znowu was syjoniści , masoneria i zydostwo oleje. No ale teraz mają dane sobiste wielu Polaków, które tak chronicie na patriotycznych portalach pisząc na nich pod anonimowymi nickami, jak jacyś hasbarowcy. :))))
 • Amerykanie mają doświadczenie, w chowaniu głowy w piasek:
  - Holokaust,
  - Katyń,
  - Węgry 56,
  - Czechosłowacja 68,
  - itd., itp.
 • "oda" do naiwności, jak zawsze
  Tylko w kilku krajach jak nasza Polska interesy państw obcych wywyższane są ponad interes narodu. Interesem dla mocarstw
  "grających" na planszy nie jest prawda o Smoleńsku gdyż jeżeli przypuśćmy iż zamach stanie się faktem czy nie będzie to kolidować z interesem na przykład USA? Polska dopóki istnieje jest własnością Polaków i nikt nie będzie ryzykował swojego własnego tyłka dla cudzoziemców bez osobistych korzyści. Jest to racja wyższa i tylko
  u nas nagminnie jest łamana choćby przez angażowanie się w chućpę przeciw Irakowi lub politycznemu dokopaniu Serbom! Przestańmy wysuwać ciągłe do wszystkich roszczenia. Jeżeli my sami, budując silną Polskę, sobie nie pomożemy wtedy na pewno nam jako słabiakom już nikt nie pomoże!
 • @Zawisza 12:44:29
  Na stronie Białego Domu nie ma żadnej notki na ten temat.
 • @konserwatystka 12:53:44
  //Na stronie Białego Domu nie ma żadnej notki na ten temat.//

  Biały dom odpowiedział na złożoną na złożona na Portalu „We the People”* ... petycję
 • ''Bardzo się mylą ci Polacy, którzy wyobrażają sobie, że w krytycznej chwili
  świat zachodni będzie gotów Polsce pomóc. Ten świat zachodni 37 lat temu, w owym czasie częściowo związany z nami formalnymi węzłami sojuszów, sprzedał nas bez wahania i bez ceremonii w Teheranie i Jałcie. Dzisiaj, gdy żadne węzły porozumień i sojuszów już nas z Zachodem nie łączą, ten świat zachodni porzuciłby nas na pastwę losu tym bardziej i tym skwapliwiej. Tylko polscy trockiści cieszą się wśród „sił ustanowionych” na Zachodzie poparciem. Cieszą się dlatego, że cele ich są w istocie antypolskie i że ich popierane na Zachodzie poczynania są z polskiego punktu widzenia niszczycielskie.''

  http://owp.nowyekran.pl/post/82289,a-ty-maszeruj-maszeruj-glosno-krzycz
 • ostatnie zdanie trąca Katyniem
  Przecież o Katyniu USA wiedziały, ale nie chciały zadrażnień z ZSRR. Wiedziały także o obozach zagłady, ale też nie chciały się specjalnie wtrącać, nawet amer. Żydzi udawali, że nie wiedzą nic o swoich braciach zza drutów. My nie zwrócimy się do Turcji o przyznanie niepodległości Kurdystanowi, bo od lat nam wmawiają, że Turcja nie uznała rozbiorów, zatem coś za coś. Handel ideami i poglądami.
 • @west 12:27:53
  jak twierdzi FYM wybuch wulkanu był operacją NATO. Tzn. wulkan tyko posłużył za pretekst do wstrzymania ruchu lotniczego nad półkulą północną. Jednak Saakaszwili udowodnił, że można było spokojnie przylecieć samolotem z Waszyngtonu do Krakowa. Także mogło coś być rzeczy z tym wulkanem. Choć same wywody FYMa nt. Smoleńska przypominają bardziej dochodzenie detektywa z filmu "Shutter Iceland". Jak oglądałeś będziesz wiedzieć o co chodzi;-)
 • Z języka dyplomacji na nasze...
  mamy was w d....e.
 • zawisza,,,
  Komuna i ich agentura prosiła swoich mocodawców z ZSRR w trudnych sprawach dla PRL-u o pomoc, teraz w większości z nich prosi,,wuja" , czyli szukają u swojego prześladowcy z usraela prawdy??? Znajdą tam prawdę jak wcześniej znajdowali wu sowietów. Przecież oni mają nagranie rozmowy braci, to był ich system TAWS zainstalowany w samolocie TU-154, wiedzą wszystko, ale czemu nie chcą współpracy z Polską prokuraturą odmawiając im pomocy w sprawie katastrofy smoleńskiej!!!!!!!
  Jak trzeba nie nawidzieć własnej Ojczyzny by pisać donosy do obcego i wrogiego Polsce i naszym interesom mocarstwa. Oni już nam pomogli w Jałcie, w wyjaśnieniu mordu w Katyniu, ludobójstwa na Wołyniu, rozkradaniu i rozbrajaniu Polski. Jest 162 posłów z pis, którzy mogą i powinni pilnować w wyjaśnieniu tej tragedii, pomagać prokuraturze, patrzeć im na ręce, a nie robić debilne przedstawienia urządzane przez ,,amerykanina" Macierenko, który już nie ma pomysłu jak w d....e wchodzić usraelowi by jak najwięcej napluć na Rosję a samemu nie widzieć katastrofalnych błędów po stronie jednej i drugiej kancelarii.
  W wyjaśnieniu tej katastrofy pracuje około 30 prokuratorów, wielu ekspertów i co wszyscy to zdrajcy i pracują na rzecz Rosji, nie ma ani jednego, który by powiedział prawdę???? Przecież to absurd, ta tragedia przerosła wszystkich, a ci co nie odpowiadają za to śledztwo robią z tego agresywną politykę, ,,cementując" ludzi mało zorientowanych co do takich katastrof. Słuchałem Macierewicza na posiedzeniu sejmowej KS i muszę powiedzieć, że ten człowiek nie ma nic rzeczowego do powiedzenia, wręcz kompromituje się dając do prokuratury jakieś ekspertyzy - kopie oraz nie podpisane a co do zawartości to poziom ,,O". Brutalna gra toczy się dla podtrzymania się w polityce, ponieważ oni nie mają nic do powiedzenia w sprawach zasadniczych dla przyszłości Polski, grają brutalnie tymi ludzmi, którzy zginęli w Smoleńsku. To obrzydliwe.
 • @Pasażer na Gapę 13:00:09
  Nie oglądałem tego filmu. Pamiętam tę niedzielę, akurat zrobiła się piękna pogoda i wokół krakowa widoczność była na 100 km.
 • czy można Amerykanom zadać pytania -
  1. Czy posiadacie nagranie rozmów telefonicznych pomiędzy Polakami na ziemi a Polakami w samolocie?
  2. Jeśli posiadacie wg p. 1, to czy możecie nam je przekazać?

  To samo z ewentualnymi nagraniami miejsca katastrofy z kosmosu.

  Ponadto - czy można takie pytania postawić stronie rosyjskiej albo jakiejkolwiek innej (np. komercyjnej), która być może takie nagrania posiada?

  Jeśli rozmowy wg p. 1 były toczone poprzez specjalny telefon, to przecież nasze służby maja takie nagrania, czyż nie?
 • @Zawisza 12:41:32
  Historia świata pokazuje, że narody sąsiadujące zwykle maja do siebie awersje, natomiast przyjaźnie zwykle są pomiędzy dalszymi narodami. Dlaczego uważamy Węgrów, Italów, Japonów, Amerykanów za fajne narody? Gdybyśmy graniczyli z nimi, to nie byłoby tak rodzinnie.

  Rosjan jest parę razy więcej niż nas. I w przeliczeniu na jednego także pakują więcej w zbrojenia kosztem dobrobytu. To od ich dobrej woli zależy stan napięcia my-oni. Nas nie stać na szabelkowanie, oni mogą to czynić i zależy to od ich osobistej kultury. A oni (podobnie jak Amerykanie) uważają się za lepszych od innych. A my, Polacy? Czyż podczas picia piwa nie wypowiadamy się pogardliwie o innych nacjach? A Niemcy? Jak sobie popiją, to co myślą o Polakach i Polkach? Jakiego typu są ich wyznania?
 • @Mirnal 13:04:23
  Nikt nie odpowie na takie pytania bo każda twierdząca odpowiedź powoduje nowe pytania. A na to USA się nigdy nie zgodzi. Oni się nie przyznają, że nam nie ufają dlatego nas obserwują i kontrolują. Nie mogą przyznać że podsłuchują swojego sojusznika.
 • @konserwatystka 12:53:44
  Podaję źródło:
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/bialy-dom-odpowiedzial-na-petycje-w-sprawie-katastrofy,1871272,6911
 • ODPOWIEDŹ USA NIE ZAPRZECZA KONIECZNOŚCI ŚLEDZTWA MIĘDZYNARODOWEGO !!!!:))
  .
  Response to We the People Petition on Smolensk Air Crash

  By Phil Gordon, Assistant Secretary of State for Bureau of European and
  Eurasian Affairs

  The White House has received your petition requesting
  support for an international investigation of the Polish Air Force Tu?154
  crash that occurred near Smolensk, Russia, on April 10, 2010.

  The people of the United States share your grief over this tragedy and regret
  the loss of life, including that of President Lech Kaczynski and his wife
  Maria. As President Obama stated on that terrible day, "Our thoughts and
  prayers are with the Kaczynski family, the loved ones of those killed in this

  tragic plane crash, and the Polish nation. Today's loss is devastating to
  Poland, to the United States, and to the world."
  During his trip to Poland in May 2011, President Obama visited the memorial
  to the victims at the Field Cathedral of the Polish Military in Warsaw, and
  expressed his condolences to the families of those lost in the crash.
  In response to your petition, we note that the Polish and Russian

  governments each conducted their own investigations. In conducting their
  investigations, Poland and Russia agreed to follow the protocols of the
  Convention on International Civil Aviation, which establishes the standards
  and recommended practices for civil aviation accident investigations. Both
  countries published the results of their investigations, which are available at

  the links below: The Polish Committee for Investigation of National Aviation
  Accidents report published on July 29, 2011 (.pdf)
  The Russian Interstate Aviation Commission (MAK) report published on
  January 12, 2011 (.pdf)
  The United States again expresses its deepest condolences to the Polish
  nation and all of the families affected by this tragedy.
  Tell us what you think about this response and We the People


  Zawisza:
  "....Administracja amerykańska stwierdza również, że oba kraje opublikowały
  już swoje raporty. Tak więc składając najgłębsze kondolencje dla narodu
  polskiego oraz rodzin ofiar katastrofy nie widzi konieczności
  umiędzynarodawiania śledztwa w sprawie tej katastrofy......"
  ==============================================

  Cytat: "In response to your petition, we note that the Polish and Russian
  governments each conducted their own investigations."

  Jak widać ruska agentura na NE "rozszrza" to neutralne i oczywiste

  z punktu widzenia prawa międzynarodowego stwierdzenie

  strony amerykańskiej - o typowe "maskirowszczikowe" łgarstwo:

  "(USA) nie widzi konieczności umiędzynarodawiania śledztwa w

  sprawie tej katastrofy" :)))))))
 • @autor
  "Cóż można powiedzieć w tej sprawie. Na pewno USA nie chce stanąć po stronie teorii stawianych przez stronę PiS."

  Jak pan wpadł na taki wniosek?
 • @Mirnal 13:11:06
  Jest to dość normalne, że narody sąsiadujące mają rany i zadrażnienia, niekiedy stereotypy. Ja starannie rozróżniam ludzi i rządy. Rosjan jako ludzi lubię, choć wiem o ich wpojonej cesze, uwielbiać nadrzędnego i mieć za nic osobę podległą. To wpoiły w nich wieki pod rządami obcych, kiedy byli poddanymi Wikingów - Rurykowiczów a późniejsze dynastie ten sam model przyjęły. Choć tak naprawdę wypić piwo z Czechem i już nikt o Zaolziu nie pamięta :)
 • @Zbigniew-Grzymski 13:21:32
  Czy w Pana ocenie tekst ten nie potwierdza kompetencji Polski i Rosji do prowadzenia śledztwa, oczywiście w ocenie Administracji USA nie jest to dyplomatyczna odpowiedź, że nie widzą potrzeby i nie poprą powstawania innej komisji do celów zbadania tej katastrofy?

  Co więcej Administracja USA uznaje prawidłowość konwencji chicagowskiej dla badania tej katastrofy, skoro Polska i Rosja się na to zgodziły. " In conducting their investigations, Poland and Russia agreed to follow the protocols of the Convention on International Civil Aviation, which establishes the standards and recommended practices for civil aviation accident investigations. "

  Na dzisiejszym etapie raczej dziecinadą byłoby liczenie, że USA poprze jakąś międzynarodową komisję badającą tę sprawę poza tymi co już to robią.
 • @frasobliwy 13:28:23
  Wniosek bardzo prosty, jeśli USA znajdowałoby potwierdzenia w swoich dokumentach, że był to zamach, o czym chce nas przekonać PiS w osobach Macierewicza i przedstawicieli kilku rodzin ściśle związanych z PiS (2 żona Gosiewskiego, Kurtyka...) to z pewnością poparło by wniosek o komisję międzynarodową. Chyba, że USA ma nas tam, gdzie "u murzyna słońce nie dochodzi" i jest im obojętne, że był to zamach na głowę państwa w środku Europy.
 • @
  Moja opinia w 3 punktach:

  1) Proszenie Amerykanow o pomoc w tzw. kwestii smolenskiej ma mniej wiecej taki sam sens, jak dopraszanie sie u nich o pomoc prawna w wyjasnieniu kryminalnych aspektow polskiej transformacji ekonomicznej w wykonaniu Sachsa i Balcerowicza, ktora byla ich wlasnym dzielem. USA nie mialoby zadnego hipotetycznego interesu w pomocy Polakom - patrz. punkt 2.

  2) Gdyby Amerykanie posiadali faktyczna wiedze na temat zamachu w Smolensku to:

  a) trzymaliby Rosjan za jaja i na skutek szantazu doznawali serii ustepstw politycznych z ich strony, co bylo by widoczne chocby w ostatnich wydarzeniach politycznych: Rosja na pewno nie odpowiedzialby w zimnowojenny sposob na ustawe Magnitskiego...

  b) nigdy nie udostepniliby jej Polakom, by nie pozbawiac sie mozliwosci prowadzenia polityki przedstawionej w podpunkcie a)

  W tym kontekscie bzdurzenie uzytkownika "val" o koniecznosci zmiany rzadu, zebysmy poznali prawde na temat wydarzen w Smolensku, zasluguje co najwyzej na cyniczny usmiech.

  3) Kreml nie mial kompletnie zadnego interesu w fizycznej likwidacji Kaczynskiego, gdyz ten calkiem sprawnie izolowal Polske w Unii Europejskiej i bardzo ulatwial Rosjanom prowadzenie rozmow z Unia Europejska ponad glowami "polskich awanturnikow". Nie przedstawial przy tym kompletnie zadnych inicjatyw zagrazajacych interesom Rosji w Polsce. Likwidacja WSI byla zupelnie symbolicznym gestem pozbawionym jakichkolwiek realnych implikacji. Poza tym LK nie mial zadnych szans na reelekcje. Zamiast go zabijac, wystarczylo po prostu poczekac. Nawet gdyby LK jakims cudem podjal decyzje uderzajaca w rosyjskie interesy, to mozna by ja bardzo latwo anulowac przy pomocy lobbowania u politycznych przeciwnikow LK, ktorzy wygraliby wybory, np. u PO. Mord polityczny na glowie panstwa to cholernie sliska sprawa - w zaden sposob nie kalkuluje sie, gdy wezmie sie pod uwage wszystkie okolicznosci panujace wowczas w relacjach polsko-rosyjskich.
 • that's all folks! :D
  ...sam miałem rozterki, aż do czasu AMERYKAŃSKICH, NIEZALEŻNYCH badań słynnego beltu z sukienką, gdzie trotyl "jest możliwy" na belcie, ale "nie jest możliwy" na sukience. No cóż, wiadomo że trotyl - jak każdy wybuchowy - jest idiotą; że nie jest inteligentny "sytuacyjnie" ani trochę. Niestety, PiSiorowski kontakt z "możliwym trotylem" może być zakaźny umysłowo... ;)
 • @konserwatystka 12:36:58
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/740779,Bialy-Dom-odpowiedzial-na-petycje-w-sprawie-Smolenska
 • @west 13:04:23
  a co ten biedny "kraków' z małej litery ma za znaczenie w tym temacie?!
 • pewien samolot prowadzony przez Egipcjanina z USA do Egiptu
  rozbił się. Amerykanie badali sprawę i uznali, że kapitan samolotu popełnił samobójstwo, ale strona egipska stanowczo z tym się nie zgodziła, zatem nawet jeśli zbada to jakieś inne państwo, to i tak inne tego może nie uznać.
 • @dazbog 14:06:47
  brawo
 • Biały dom tylko wygląda jak biały
  Biały dom tylko wygląda jak biały
  A tak w ogóle jest niedoskonały
  Czarny w tym domu białymi rządzi
  Czy dobrze jak kto tutaj sądzi

  To raczej marionetka sterowana
  Przed którymi tamten pada na kolana
  I raczej tu od niego nic nie zależy
  Jak od tego dzwonu co wisi na wieży

  Bimba sobie czasem da nawet i ton
  Jednak to dalej tylko pusty dzwon
  Potem wisi i czeka by go rozhuśtali
  Kto wiem może śni mu się socjalizm
 • @Zbigniew-Grzymski 13:21:32
  Pan Grzymski razem ze Ściosem i Macierewi9czem powołają międzynarodową komisję w jej skład będą wchodzli, jeden pisowiec z USA, drugi mieszkający w Niemczech a trzeci w Izraelu. :)))))))
 • @Paweł Tonderski 14:23:11
  .
  Paweł Tonderski:
  "@Zbigniew-Grzymski 13:21:32
  Pan Grzymski razem ze Ściosem i Macierewi9czem powołają międzynarodową komisję w jej skład będą wchodzli, jeden pisowiec z USA, drugi mieszkający w Niemczech a trzeci w Izraelu. :)))))))"
  ===========================================

  Ty mosiek Tonderstein (to oryginalne nazwisko delikwenta :)))

  siedź cicho póki twoja diaspora nie ogłosiła oficjalnego stanowiska :)))))
 • cyt. "umiesz liczyć, licz na siebie, twoje szczęście innych j....e". Plusza
  Do Wszystkich na tym Blogu , którzy jeszcze na COŚ liczą .:
  POLSKI praktycznie nie ma. Jeżeli, to istnieje TYLKO i WYŁĄCZNIE w Waszych głowach. A "tylko" na nie , liczyć nie za bardzo można.

  Taka jest Prawda !
  Pozostaje mi zmienić swoją " ksywę " z "koniecPOLSKI? " na " KONIEC polski !" z Nowym Rokiem na Nowym Ekranie z którego powodu przykro mi Niezmiernie
 • @circ 12:58:47:", sprzedał nas bez wahania "
  A za co?

  Nie pleć sowieckich bzdur rodem z lat 50.
  Stalin ze swoimi wojskami doszedł w 45 za Berlin i na tych terenach sowieci stworzyli swoją strefę wpływów.


  "Biały dom odpowiedział na złożoną na złożona na Portalu „We the People”* ... petycję"

  Tak twierdzi ten portal .. co nie musi być prawdą.
  Powtarzam, na stronie Białego Domu nie ma żadnej informacji.
 • @Zawisza & @All
  "W swojej odpowiedzi Biały Dom nie ustosunkowuje się do kwestii powołania międzynarodowej komisji celem zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, tym samym pozostawia ją otwartą" - napisał w przekazanym w sobotę mediom oświadczeniu przewodniczący parlamentarnego zespołu do spraw zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS). - ot ciekawostka. To która wersja jest poprawna?
 • @konserwatystka 14:40:45
  Podstrona z petycjami to integralna czesc oficjalnej strony WH, a na petycje odpowiedzial Phil Gordon - asystent sekretarza stanu uprawniony przez swojego przelozonego do wyrazenia opinii w jego imieniu, a co za tym idzie takze oficjalnego stanowiska amerykanskiego rzadu w tej sprawie.

  https://petitions.whitehouse.gov/petition/support-polish-nation-appeal-international-investigation-smolensk-2010-air-crash/tDSMBfXr
 • @Zbigniew-Grzymski 14:33:29
  Grzymski będziesz 12-13 grudnia pod willą, w której mieszka Jaruzelski?

  Jeżeli tak, to będziesz miał okazję to powiedzieć mi to prosto w twarz, to co teraz piszesz o mnie za pośrednictwem internetu.
 • @Zbigniew-Grzymski 13:21:32
  " President Obama visited the memorial
  to the victims at the Field Cathedral of the Polish Military in Warsaw, and
  expressed his condolences to the families of those lost in the crash.
  In response to your petition, we note that the Polish and Russian "


  Ale gdzie się te osoby zagubiły.. może ktoś wie?

  :))))

  Skąd ten tekst?
 • @dazbog :"Gdyby Amerykanie posiadali faktyczna wiedze na temat zamachu w Smolensku "
  Amerykanie posiadają doskonałą wiedzą na temat mistyfikacji smoleńskiej.
 • @Skanderbeg 12:36:31
  "Sojuszników trzeba szukać blisko"

  Jakich potencjalnych sojuszników masz na myśli?
 • @Spisek Teoretyczny 14:13:20
  To już wiemy, ale proszę podać link do tekstu na stronie Białego Domu.
 • @Pluszak 14:43:41
  W takim przypadku trzeba powrócić do oryginału odpowiedzi amerykańskiej:

  Response to We the People Petition on Smolensk Air Crash
  By Phil Gordon

  The White House has received your petition requesting support for an international investigation of the Polish Air Force Tu‑154 crash that occurred near Smolensk, Russia, on April 10, 2010. The people of the United States share your grief over this tragedy and regret the loss of life, including that of President Lech Kaczynski and his wife Maria. As President Obama stated on that terrible day, "Our thoughts and prayers are with the Kaczynski family, the loved ones of those killed in this tragic plane crash, and the Polish nation. Today's loss is devastating to Poland, to the United States, and to the world." During his trip to Poland in May 2011, President Obama visited the memorial to the victims at the Field Cathedral of the Polish Military in Warsaw, and expressed his condolences to the families of those lost in the crash.

  In response to your petition, we note that the Polish and Russian governments each conducted their own investigations. In conducting their investigations, Poland and Russia agreed to follow the protocols of the Convention on International Civil Aviation, which establishes the standards and recommended practices for civil aviation accident investigations. Both countries published the results of their investigations, which are available at the links below:

  The Polish Committee for Investigation of National Aviation Accidents report published on July 29, 2011 (.pdf)

  The Russian Interstate Aviation Commission (MAK) report published on January 12, 2011 (.pdf)

  The United States again expresses its deepest condolences to the Polish nation and all of the families affected by this tragedy.

  Phil Gordon is Assistant Secretary of State for Bureau of European and Eurasian Affairs

  Tell us what you think about this response and We the People

  Nie będę tłumaczył z angielskiego, by nie być posądzony o stronnicze tłumaczenie.

  Istotą tej odpowiedzi są słowa "In response to your petition, we note that the Polish and Russian governments each conducted their own investigations. In conducting their investigations, Poland and Russia agreed to follow the protocols of the Convention on International Civil Aviation, which establishes the standards and recommended practices for civil aviation accident investigations. Both countries published the results of their investigations, which are available at the links below:"
  W polityce tylko głupek stawia definitywne odpowiedzi. W mojej ocenie odpowiedź ta brzmi, USA nie zamierza kwestionować, komentować wskazanych poniżej raportów. To jest wasza sprawa,my nie będziemy w tej sprawie zajmować zdania.
  Czy zamyka to drogę do komisji międzynarodowej? Można powiedzieć, że nie, tyle, że wsparcia USA nie dostaniemy. Więc przy jakim wsparciu? Na UE też raczej liczyć nie możemy, więc kto może być tym, kto będzie firmował tę sprawę? 2-3 maleńkie państwa? Jaki wydźwięk miałyby orzeczenia takiej komisji?
 • Nie ta instancja i nie ta postawa, jakiej oczekujemy.
  A w gruncie rzeczy, dlaczego w ogóle zawracamy się w tej sprawie do USA? Przecież Ameryka nie jest tutaj autorytetem i władną instancją, mogącą zarządzić czy zalecić umiędzynarodowienie śledztwa. Mogliśmy tylko i wyłącznie liczyć na ich poparcie, ale na nic więcej.

  No cóż, dziś wiemy, że USA trzyma stronę "rosyjską", także wtedy, gdy wszelkie fakty takowej postawie się sprzeciwiają. Takie jest niestety UAS!!!
 • @Zawisza 13:46:35
  .
  Zawisza:
  "Czy w Pana ocenie tekst ten nie potwierdza kompetencji Polski i Rosji do
  prowadzenia śledztwa, oczywiście w ocenie Administracji USA nie jest to
  dyplomatyczna odpowiedź, że nie widzą potrzeby i nie poprą powstawania
  innej komisji do celów zbadania tej katastrofy?

  Co więcej Administracja USA uznaje prawidłowość konwencji chicagowskiej
  dla badania tej katastrofy, skoro Polska i Rosja się na to zgodziły. " In
  conducting their investigations, Poland and Russia agreed to follow the
  protocols of the Convention on International Civil Aviation, which establishes
  the standards and recommended practices for civil aviation accident
  investigations........ "
  ==========================================

  Cytat: "nie widzą potrzeby i nie poprą powstawania innej komisji"
  "Co więcej Administracja USA uznaje prawidłowość konwencji
  chicagowskiej dla badania tej katastrofy"

  To jest dowolna "maskirowszczikowa" interpretacja :))))))

  W tej odpowiedzi nie ma ani wartościowania ani oceniania, jest

  tylko stwierdzenie faktów, że Polska i Rosja przeprowadziły swoje

  śledztwa według według konwencji chicagowskiej i, że wyniki zostały

  opublikowane. Można to zinterpretować jako: "na dzień dzisiejszy USA

  nie zajmują stanowiska w sprawie katastrofy smoleńskiej ".
 • Obama w Kaplicy Katedry Polowej Wojska Polskiego,
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/i-po-wizycie-obama-juz-odlecial-do-domu,172659.html

  Podpis pod filmem jest kłamstwem podobnie jak wszystkie prasowe przekazy z tamtego dnia.
  Tu mamy do czynienia z potężną manipulacją.
  Na filmie Obama nie składa hołdu "ofiarom smoleńskim" ale ofiarom Katynia.. dopiero na wyraźne życzenie pana tłumacza podchodzi do tablicy "smoleńskiej" i ogląda ale żadnego hołdu nie składa.


  Stany Zjednoczone są poważnym państwem i jej Prezydent jak i Administracja nie będą się mieszać do sfabrykowanych katastrof, mistyfikacji i innych oszustw sowieckich z udziałem rządu, sejmu, senatu, i innych najmitów w Polsce.
 • @Paweł Tonderski 14:48:32
  .
  Paweł Tonderski:
  "@Zbigniew-Grzymski 14:33:29
  Grzymski będziesz 12-13 grudnia pod willą, w której mieszka Jaruzelski?

  Jeżeli tak, to będziesz miał okazję to powiedzieć mi to prosto w twarz, to
  co teraz piszesz o mnie za pośrednictwem internetu."
  ==========================================

  nie groź mi głupi mośku :)) bo będę cię musiał nosem wciągnąć

  i wypluć :))))))
 • Niestety Obamia i jego ludzie udają, że wierzą w raport Anodiny i Millera
  Żal pisać, ale wielu z Zawiszą na czele złapało wiatr w żagle i nawet nie udaje, że radość ich rozpiera.
  Sprzedali polskiego prezydenta, polskich pilotów i generałów
 • @Zbigniew-Grzymski 15:07:55
  Oczywiście, że nie zajmują, bo dyplomata zawsze zostawia sobie drogę odwrotu. Jednak wskazują, czytajcie to, tu macie raporty które my również wam wskazujemy.
  Jeśli komuś wręczam książkę i mówię, masz czytaj, bez żadnego negatywnego komentarza, czyż nie oznacza, że rekomenduję zawartą tam wiedzę?
 • @val 12:34:58
  "nikt rozsądny nie spodziewał się innej odpowiedzi"

  To po co ta petycja w takim razie?
 • @Spisek Teoretyczny 14:15:00
  Przepraszam to mój niezamierzony błąd.
 • @Wrzodak Z. 13:03:06
  >Jak trzeba nie nawidzieć własnej Ojczyzny by pisać donosy do obcego i wrogiego Polsce i naszym interesom mocarstwa. Oni już nam pomogli w Jałcie, w wyjaśnieniu mordu w Katyniu, ludobójstwa na Wołyniu, rozkradaniu i rozbrajaniu Polski.
  --------------------------------------
  Petycję do Białego Domu podpisał cały elektorat wyborczy PiS-u, który potrafi posługiwać się Internetem.
  Podpisujący wykluczyli dywersyjną akcję CIA z Ambasady USA w Warszawie, jako możliwą przyczynę wypadku smoleńskiego.
  A przecież skłócenie sąsiadów ze wspólną tradycją i interesami, Słowian cechowało zawsze politykę zagraniczną USA.

  Jakie to mizerne, po 25 000 podpisów Biały Dom raczył podać jeszcze raz wszystkim znane stanowisko własne USA.

  Tu adres petycji, a właściwie AKTU WOLI NARODU, który zamieni się w AKT PRAWNY, czyli będzie miał siłę ustawy i siłę konstytucyjną, w przypadku podpisania go przez ponad 15 milionów Polaków.

  To NARÓD stanowi wg konstytucji prawo polskie.

  Budujemy Nowy Dom
  Wszystkich i wszystko won!
  We własnym interesie
  I bez strzelania.
  AKT WOLI NARODU
  http://petycjeonline.com/akt
 • @Prezydent RzBiK:"To po co ta petycja w takim razie?"
  I to jest zasadnicze pytanie.
  Odpowiedź jest prosta.. Petycja służy szkalowaniu Ameryki rękami usłużnych idiotów.

  A Moskwa ma ubaw.
 • @Mirnal 12:59:52
  Kurdystan nie jest i nie był państwem, a tym bardziej członkiem NATO i UE.
 • @lju 15:22:58
  Nie mieli za wiele do powiedzenia. gdyby mieli to chętnie poszerzyli by swoją strefę wpływów o Polskę... bo nie chodzi tu o żadne przyjaźnie i inne bzdety tylko o interesy.
 • @Wrzodak Z. 13:03:06
  Sasin był zaciekłym przeciwnikiem otwierania trumien - to co robił w Smoleńsku 10.04 też jest kuriozalne: zwiedzał zabytki !
 • @Wrzodak Z. 13:03:06
  @Wrzodak Z: "Jak trzeba nie nawidzieć własnej Ojczyzny by pisać donosy do obcego i wrogiego Polsce i naszym interesom mocarstwa Oni już nam pomogli w Jałcie, w wyjaśnieniu mordu w Katyniu, ludobójstwa na Wołyniu, rozkradaniu i rozbrajaniu Polski."


  Jakiego państwa trzeba być agentem, żeby pisać takie bzdury??

  Łubianka składa @Wrzodakowi Z balszoje podziękowania za trud włożony w niszczenie sojuszy Polski.
 • @lju 15:31:16
  Bym pozostał przy mocarstwach. USA, Rosja, Niemcy to mocarstwa prowadzące politykę globalną w każdej dziedzinie. W głównych siłach decydujących o polityce europejskiej widzę Unię Europejską.

  Natomiast problemy antysemickich Polaków z Izraelem dowartościowywać do głównych sił światowych jest chorobliwą przesadą polskich antysemitów.

  W praktyce przy współdziałaniu z USA, czy Rosją, czy Niemcami zajmujemy pozycję proszącego partnera - o nierównych prawach, gdyż nierównych siłach.
  Mocarstwa mogą prośby wysłuchać lub nie, zależnie od swoich interesów.
  W przypadku Izraela mamy do czynienia z małym państwem, które może robić interesy z Polakami, jeżeli są one korzystne dla obu stron.
  Nawiasem mówiąc
  Ja się dziwię, jeżeli nie chcecie mieć semitów w Polsce trzeba zrobić ustawę o ochronie nienaruszalności cielesnej niemowląt.
  Jak wiadomo w 7 miesiącu życia Żydzi wg tradycji ucinają napletki u męskich potomków- to okaleczanie bezbronnych dzieci, stwierdził sąd niemiecki w Kolonii.
  Reakcja władz żydowskich była:
  Bez tego religijnego zwyczaju to my wszyscy Żydzi nie jesteśmy w stanie w Niemczech żyć i opuścimy Niemcy, zagrozili. Czyż nie jest to rozwiązanie dobre dla wszystkich antysemitów i dbających o prawa dzieci?
  Sorry, ale to inny temat;)
 • @Zawisza 13:51:14
  Wyjaśnię panu, że to jakie USA posiada dowody jest nieistotne. USA zrobią cokolwiek jeśli będzie to dla nich korzystne. Zresztą tak postąpiło by każde państwo.
  W polityce nie liczy się dobro i zło, a swój interes. Tyle w temacie.
 • @konserwatystka 14:54:59
  >Skąd ten tekst?

  Official Department of State Response to support the Polish Nation appeal for an international investigation of the Smolensk 2010 air crash

  https://petitions.whitehouse.gov/response/response-we-people-petition-smolensk-air-crash#overlay-context=response/response-we-people-petition-d-randall-blythe
 • Kompromitacja
  Jak zwykle biały dom się kompromituje. Panie Zawisza nie krocz tą drogą.
 • @Prezydent RzBiK 15:18:57
  dziwię się iż w polityce potrafi pan szanowny widzieć tylko o krok od właSNEGO NOSA...pozdrawiam...
 • @val 16:40:54
  To chyba lepsze niż bajkopisarstwo.
 • @Prezydent RzBiK 16:45:27
  to tylko pańskie zdanie ,idealnie wręcz wpisujące się w pańską obecną pozycję na tym portalu...i dobrze ,nadal potwierdza pan swymi notkami jaki jest pan zabawny...i mało poważny...
 • @Wrzodak Z. 13:03:06
  Panie Wrzodak, nie jest moją intencją pana obrazić, więc proszę się nie obrażać za to co napiszę, że jest pan idiotą, Uważam ,że za stary stażem i wiekiem jest by takie idiotyzmy wypisywać, to poziom niedouczonego smarkacza, którego tatuś jest obecnym prominentem, czy innym celebrytą. Do USA mam neutralny stosunek, ale bez nich Solidarność by nic nie osiągnęła, jak i bez pomocy naszego JPII, powiem więcej, że bez tych znienawidzonych przez pana amerykanów, w europie by panowali sowieci ze Stalinem na czele, ci wredni okupanci, jak opuszczali Wietnam, to Wietnamczycy płakali, ciekawe , prawda? USA nigdy nie była naszym wrogiem, czego nie można powiedzieć o Niemcach czy Sowietach, choć faktem jest, że mamy też trzeciego wroga, może najgorszego, to ci z przedsiębiorstwa holokaust, robią to co zapowiadali wiele lat temu.
 • @lju 16:26:17
  Przypominam, że ta petycja powstała jakby po to by zapomnieć o "polskich" obozach koncentracyjnych -
  http://kruk.nowyekran.pl/post/63804,oboz-smierci-baracka-obamy#comment_493515

  Dopiero jak wystartowały 2 potem nawet 3 petycje na temat obozów koncentracyjnych pojawiła się PiS-owska petycja do WH w sprawie Smoleńska wykluczająca w ten sposób możliwego sprawcę - ze względu na logikę śledztwa oraz odwracająca uwagę od tematu obozów koncentracyjnych i amerykańskiej prowokatorki.

  Powiązanie współpracy wywiadów w zamachu smoleńskim - to Twoja prywatna opinia - nielogiczna do tego.

  Czyżbyś pisał z Niemiec?
  Wykluczasz Niemcy jakby one nie miały teoretycznie największego interesu w zahamowaniu wściekłości Kaczyńskiego na Niemcy.
 • jak widać ...jest odpowiedz NA PETYCJĘ z samego BIAŁEGO DOMU....
  no cóż inna być nie mogła ,nikt się tego nawet nie spodziewał ,ale jest i co najważniejsze nie zamyka sprawy...przesłanie jest wyrażne ,jeśli chcecie PRAWDY w sprawie morderstwa smoleńskiego ,ZMIEŃCIE SOBIE RZĄD !!! ..gdyż dla obecnego tam nic się nie stało ,macie wierzyć na tym etapie smsowi GRASIA ,winni piloci ...zeszli poniżej dozwolonej wysokosci ,skąd GRAŚ wiedzial o tym 5 minut po katastrofie to już BIAŁEGO DOMU nie interesuje..pozostaje wyrażne przesłanie ...CHCECIE PRAWDY ...ZMIEŃCIE RZĄD...!!! ..inaczej tego odczytać się nie da...
 • @FanDaVinci 16:54:39
  panie kolego ,WRZODAKOWI poprzestawiały się z nienawisci bieguny zasilania jego mózgowych synapsów...stąd już on sam nie wie kim jest ,a już najmniej wie co zamieszcza na tym portalu...
 • @autor
  przeczytałem tekst załączony: http://salski.nowyekran.pl/post/82311,response-to-we-the-people-petition-on-smolensk-air-crash

  Amerykanie odpisują iż nic nie mogą zrobić w tej sprawie jako, że zostały opublikowane oficjalne raporty Polski i Rosji. Po prostu, nawet gdyby chcieli - maja związane ręce.

  z ich punktu widzenia: Polacy taki rząd sobie wybrali ...
 • @Zbigniew-Grzymski 15:12:48
  Nie strasz tylko przyjedź.
 • @Pluszak 14:43:41
  jak rzekł Macierewicz: "Odpowiemy na apel Waszyngtonu." - oby proszków nie pomylił, bo gotów odpowiedzieć zbrojnie.
 • @Pirx 17:03:37
  słusznie powiedziane ,BIAŁY DOM to nie prokuratura do wyjaśniania morderstw ,ale to jest ośrodek doradztwa politrycznego dla zainteresowanych ...i właśnie uzyskaliśmy dobrą radę ...CHCECIE PRAWDY ??? ZMIEŃCIE RZĄD !!! jak to zrobicie to wasza sprawa ,przykładów w najblizszej już europejskiej okolicy mnóstwo...wystarczy tylko skorzystać i wybrać coś dla siebie...
 • po wywodach pana HALICKIEGO
  iż jeśli ktoś z członków rodzin zamordowanych w Smoleńsku wierzy w ZAMACH to musi zwrócić całą sumę odszkodowania już wiadomo dlaczego ostatnio tak zaciekle pan PAWEŁ DERESZ odżegnuje się od tegoż faktu...pewnie wydał już całą sumę odszkodowania ,i teraz przyznanie że tam był zamach to zmusiłoby go do zwrócenia całej sumy,a na co wydał ??? wygląda na jeszcze rześkiego staruszka to wcale nie trzeba długo myśleć na co !!!
 • @Paweł Tonderski 17:05:57
  hi..hi...o ile znam ZBYSZKA to on ma co najmniej trzech byłych komandosów w obstawie...zmasakrują cię zanim zdążysz go dostrzec...
 • @val 17:10:13
  Jak Biały Dom nie jest prokuraturą, to po co inicjowaliście ten idiotyczny apel do Białego Domu i prezydenta Obamy, który Polskę i Lecha Kaczyńskiego ma w de... ? Znowu żeby było wokół Macierewicza dużo hałasu, a potem jak zwykle głupia mina i pieprzenie banialuków? Przecież to było od początku do przewidzenia, że taka będzie ich odpowiedź, ponieważ oni mają blat z Rosją w tej sprawie i nie jest im potrzebny konflikt na linii Waszyngton Moskwa, tylko debil tego nie wie, po tym co zrobili po katastrofie smoleńskiej, co robili przed tym w sprawie tarczy antyrakietowej 17 września. Czy wam nigdy nie naleje się do tych waszych zakutych łbów odrobiny rozumu?
 • @Pirx 17:03:37
  Najistotniejszymi słowami tej wypowiedzi, poza całą kurtuazją są słowa:
  "W odpowiedzi na państwa petycję zwracamy uwagę, że zarówno władze Polski, jak i Rosji przeprowadziły własne dochodzenia. Prowadząc je, Polska i Rosja zgodziły się na przestrzeganie zapisów konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym, która ustala standardy i zalecane praktyki w śledztwach dotyczących cywilnych katastrof lotniczych. Oba kraje opublikowały wyniki swoich dochodzeń"
  Czy mają związane ręce? Raczej nie chcą wchodzić w kompetencje rządów i polskich organów śledczych. Rzeczywiście słowa "Polska i Rosja zgodziły się na przestrzeganie zapisów konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym" mówią, że rządy te ustaliły taką a nie inną konwencję i zobowiązały się do niej stosować. Ale zdanie to wyraźnie mówi, to jest wasza sprawa, my w to wchodzić nie będziemy. Co oznacza, że wsparcia dla komisji międzynarodowej z USA nie będzie. Aby komisja miała jakąkolwiek powagę może być to komisja USA, UE, albo NATO. W której z tych organizacji Macierewicz może liczyć na wsparcie?
  W USA raczej nie, więc gdzie?
 • Dla wszystkich tych, którzy podpisali petycję.
  Niech teraz odpowiedzą Administracji USA, jak im się odpowiedź urzędnika Phila Gordona spodobała, nawet anonimowo, to idzie.

  Tego wymaga ucywilizowanie przez UE i KK, oraz mieszczańska kultura. W polu u dołu możecie pisać nawet po polsku. Mają w administracji wystarczająco dużo ludzi znających polski.

  Tell Us What You Think About We the People and the Petition Response on the Smolensk Air Crash

  http://www.whitehouse.gov/webform/tell-us-what-you-think-about-we-people-and-petition-response-smolensk-air-crash

  Poważniejsza sprawa będąca rozwiązaniem na
  wolność Polaków to
  AKT WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @val 17:03:06
  coś w tym musi być, szkoda Wrzodaka, przy okazji nikt tu nie poruszył sprawy, że UE też odmówiła pomocy, właśnie ze względu na fakt, że zamach zakwalifikowano jako katastrofę cywilną, a faktycznie jest wojskowa, to powinien być jeden z pierwszych wniosków do prokuratury o wszczęcie śledztwa, kto o tym zdecydował, bo wiemy że Tusk przyklepał, ale to idiota, więc nie dziwi, co nie zwalnia go od kryminału, gdzie wg wszelkich danych powinien trafić.
 • @Paweł Tonderski 17:21:23
  JESTEŚ ZWYCZAJNYM IDIOTĄ !!! i myślenie polityczne jest całkowicie poza twoimi możliwosciami...jaki cel petycji byŁ to ci napisałem jełopie ,przeczytaj jeszcze raz ,i ten cel został osiągnięty w zakładanej całosci ,ale do twej głupiej łepetyny to pewnie nadal nie dociera i pewnie nie dotrze...to juz nie ten poziom panie TONDERSKI ...
 • @val 17:18:01
  I co ma jeszcze? Niech przyjedzie tłumok i niech przestanie zasraniec mnie straszyć i obrażać ludzi. Ja jego proszę, a ty val piszesz, o jakiś komandosach? Jesteś jego adwokatem? Może od razu weźmie ze sobą agenta Tomka. :)))))

  Nie wie dlaczego tego ćwoka na tym portalu administracje tego portalu jeszcze toleruje, po jego wcześniejszych wybrykach, przecież to człowiek bez grosza honory, cham, prostak i ćwok, który wszystkich dookoła straszy, obraża, insynuuje, przekręca nazwiska, używa wobec innych wulgaryzmów, przeklina, a teraz zaczął straszyć, grozić mi i to już nie pierwszy raz, że mnie pobije. No to jak jest taki mocny, to niech weźmie swoją dupę w troki, niech się nie zasłania jakimiś komandosami i niech mi to co pisze o mnie powie prosto w moją twarz. :)))))
 • @Zawisza 17:22:38
  AMERYKANIE WYRAŻNIE oświadczyli już wcześnieJ ,ze pomogą w wyjaśnieniu tej sprawy ,tylko chcą oficjalnego oświadczenia obecnego rządu i teraz TO POŚWIADCZYLI !!! zmieńcie RZĄD to dostaniecie POMOC !!!...tak to się czyta w dyplomatycznym świetle...,
 • @val 17:28:26
  Palancie przestań używać języka patologii społecznej. Jak chcesz to przyjedź razem z Grzymskim, przestań odzywać się do ludzi jak zwykła menda.
 • @Zawisza 17:22:38
  były sugestie i możliwości z NATO o których wspominał generał Petelicki jak również wdowa po generale Błasiku. no i cóż z tego gdy Tusk to odrzucił. A zrobił to z premedytacją i determinacją jako że sprawa była mu znana mówił o tym też minister Klich.

  przedstawiciela NATO wyrażali zdziwienie ... ale nie mogli wchodzić w kompetencje premiera.
 • @dazbog 14:09:30
  Polacy muszą sobie ze swoim Problemem radzić sami. Darz Bóg , dadzą !
  Gen. Anodina: Przyczyny "katastrofy" leżą wyłącznie po polskiej stronie.
  Nikt o zdrowych zmysłach nie liczył na Amrykański Desant i na zbawienie.
  Naród Tak Wybrał i i tak jak chciał tak się dalej toczy los Polski ,nie ma wątpliwości że po równi pochyłej i coraz szybciej. Ile dali czasu? Pół roku?
  Co o tym myślał Gen. Petelicki ? http://www.youtube.com/watch?v=B0tYuxonto4 i co ztego jeśli nawet miał rację ?
  - śledztwo zostało "przedłużone"....
  Ad.1. Masz Rację
  Ad.2. To Rosja trzyma za Jaja i to czasami jeszcze ściska ,zgadnij kogo?
  Rząd należało zmienić Natychmiast po "katastrofie"
  Ad.3 To nie był Zamach na Kaczyńskiego tylko na Polskę.
  Rosja miała interes "prowadzić śledztwo" a nie Zamachiwać
  Rosyjskie interesy to ciągnąć do "siebie" a Co jeśli ten "postaw
  sukna pęknie. Ktoś "wyprzedza" na trzeciego? Tak wyglada .
 • @Paweł Tonderski 17:29:05
  nie podniecaj się ,jeśli jesteś lepszy od niego to wstrzymaj się od stosowania jego metod...i to wszystko co ci mogę doradzić...
 • @val 17:15:06
  A nie zdajesz sobie sprawy z tego, że obrażasz rodziny ofiar? Czy ktoś cię pyta na co wydałeś ostatnią pensję. Też wyglądasz na całkiem rześkiego. A może zapytasz na co wydały rodziny innych ofiar?
  Raczej byś się martwił ubezpieczeniem Marty Kaczyńskiej, jeśli w umowie zapisane jest, że w przypadku zamachu ubezpieczenie się nie należy? Bo w odszkodowaniu pewnie takiego zapisu nie było.
 • @FanDaVinci 17:28:13
  słuchaj ,generalnie tak bywa że jak taki TUSK jeszcze rządzi to może robić więcej niż inni ,ale wiadomo chociażby po takich którzy już odeszli że wtedy trafiają do prokuratury i mocno dostaja po dupie za swe czyny...ostatnio strasznie płaci sam SARKOZY ...ma dużo oskarżeń i pewnie trafi na dwa lata do pierdla...tak samo pewnie będzie z TUSKIEM ,nie będzie rządził wiecznie...to pewne...
 • @val 17:15:06
  tych Halickich ktoś powinien wychlastać po gębie razem z Tuskiem, on to firmuje, albo postawić przed sądem za oszczerstwa, mam nadzieję, że to nastąpi. Co do odszkodowania, niezależnie od przyczyny się należy, chyba że się udowodni, że sprawcami są ci, co je otrzymali. Kłamstwo o kasie po Państwie Kaczyńskich, jakie dostał ich córka, krąży po kraju dzięki takim łajdakom jak Halicki, Niesioł itp. co ciekawe, żaden z dziennikarzy tego nie dementuje, że to nie była kasa rządowa, tylko prywatne ubezpieczenie, ale Deresz i inni Komorowscy dostali nasze pieniądze, za to też powinien odpowiedzieć Tusk, że nie dopełnił ubezpieczenia.
 • @Zawisza 17:34:01
  widzisz kolego ,ja piszę o wszystkich ,a nie wybiórczo...tylko właśnie i pewnie ty też zauważyłeś dużą aktywność niejakiego PAWŁA DERESZA!! a po oświadczeniu pana posła HALICKIEGO wyciągnałem całkiem słuszne wnioski że pewnie ta aktywnośc medialna pana PAWLA jest spowodowana właśnie tym oświadczeniem...pozdrawiam...
 • @val 17:28:26
  jaki cel osiągnęliście tym, że około 30 tysięcy uczciwych Polaków podaliście, im jak na tacy dając im do wglądu ich dane osobowe? Co tym apelem osiągnęliście politycznie, co zyskaliście? Pomijając już, że nie trzeba mieć w sobie odrobiny dumy, charakteru i honory, żeby taki apel kierować do Obamy i jego administracji, która olała pogrzeb Lecha Kaczyńskiego i tym samym całą Polskę i wszystkich Polaków.

  Zresztą oni po katastrofie smoleńskiej stwierdzili, ich jeden z podsekretarzy obrony stanu, że nie mają zamiaru wtrąca się w sprawy polsko - rosyjskie w tej konkretnej sprawie.
 • Interes. Tyle!
  USA nie liczą się z Polską, bo i dlaczego? To tu mordowano Żydów, w "polskich" obozach zagłady, poza tym Polacy to cioty - tzn rząd - złożony ze służalczyków, eurodebili i dziwek, którzy ściągają bieliznę przed kimkolwiek, wypinając swe robaczywe tyłki, dając się ruchać byle jakiemu politykowi z Zachodu bądź Wschodu. Pozbawieni poczucia godności, nie potrafiący zadbać o dobro i honor, więc ruchają ich, gdzie się da i jak tylko się da. Na scenie z Rosją USA tańcuje w rytm innych tonów, nieznanych tuskierom i całej bandzie lewaków, tzw "demokratów". Tak to jest, kiedy odda się władzę mniejszościom, ben'om i von'om!
 • @val 17:33:55
  Nie podniecam się, niech przestanie straszyć i obrażać ludzi
 • @FanDaVinci 17:39:16
  ja to rozumiem w całej rozciągłosci ,proszę bierz to jako żart z mojej strony...taki dobry dowcip tłumaczący dlaczego akurat taki pan DERESZ i pan KOMOROWSKI tak odżegnują się od przyznania że to byl zamach ,wyrażnie kierują się sprawą możliwej utraty odszkodowania...
 • @Łukasz Roman 17:42:03
  tutaj masz całkowitą rację ...pełna zgoda...
 • @Łukasz Roman 17:42:03
  Przecież ten apel wykreowały środowiska pisowskie, a nie peowskie i rząd PO -PSL, to nie ich Obama r...a, tylko tych, którzy ten apel wystosowali i podpisali i nikogo innego.

  Następny z mową jak z rynsztoka.
 • @Wrzodak Z. 13:03:06
  "Jak trzeba nie nawidzieć własnej Ojczyzny by pisać donosy do obcego i wrogiego Polsce i naszym interesom mocarstwa."

  ---> A pan za co nienawidzi tak własną Ojczyznę, że wypisuje coraz większe głupoty, niczym Stefan Niesiołowski lub Julia Pitera ... a najbliżej panu obecnie do Pawła Deresza!

  "To obrzydliwe."

  ---> Tu się zgadzam.
  Pańskie zachowanie jest obżydliwe! Stek pomówień, chciejstwa i pobożnych życzeń - bez grama argumentów merytorycznych.
 • @Paweł Tonderski 12:27:09
  Spodziewałeś się że Amerykanie zrzucą desant z pomocą. Tak całkiem
  bezinteresownie , za Darmo? Przeciw Komu? Rosji? Dlaczego?
  Rosja nie miała ŻADNEGO interesu w dokonywaniu zamachu na Prezydenta ościennego kraju na terenie swoich przylotniskowych ogródków działkowych.
  Natomiast chętnie Pomogła i uczestniczy w śledztwie a mając w dyspozycji wszystkie dowody materialne w ręku może to śledztwo "ukończyć " w
  każdej chwili i z pewnością "Odwdzięczenia" się Polaków.
  Polacy mogą tylko ,jeśli jeszcze mogą, pomóc sobie sami bez liczenia na
  Sprzymierzeńców i Koalicjantów albowiem wszelkie Przymierza są możliwe tylko i wyłącznie pomiędzy Partnerami Równorzędnymi.
 • @lju 17:28:42
  >Tą wściekłość świetnie udawało mu się maskować, szczególnie jak ratyfikował lezbonę.

  Faktem jest, że hipoteza maskirówki została po raz pierwszy opublikowana wieczorem, w dniu zamachu po niemiecku na stronie pewnego portalu niemieckiego.

  Nie będę podawał jego adresu, gdyż jest to portal ukrycie, wyrafinowanie antypolski. Starający się od lat o moją uwagę. Niestety trzeba mieć głęboką wiedzę o Niemcach by zrozumieć cele propagandy niemieckiej. Już w dniu zamachu miałem zaproszenia od portalu poczytać sobie o ich hipotezie.

  Dlatego uważam, że teoria maskirówki przyszła do Polski z Niemiec, a ci co ją rozpowszechniają mają jakieś niemieckie powiązania..
 • @FanDaVinci 16:54:39 & Val 17:03:06
  Dobrze podsumowaliście Wrzodaka. Jego miłość do Rosji - ślepa akceptacja raportu MAK oraz nienawiść do USA i Kaczyńskich to już pogranicze schizofrenii (najcięższa z chorób psychicznych - życie w świecie urojonym przez chory umysł). Uzasadnienie - moja rozmowa z nim: http://wrzodakz.nowyekran.pl/post/81856,offset-to-skandal
 • @konserwatystka 15:26:33
  Łabędzi Śpiew też musi mieć sens.
 • @koniecPOLSKI 17:57:13
  Nie, ja tego się nie spodziewałem po rządzie federalnym ze Stanów i po administracji prezydenta Obamy, który dwukrotnie w publicznych wypowiedziach mówił o polskich obozach koncentracyjnych. Mamy też dowody z historii, że oni nas zawsze zdradzali, Teheran, Jałta, powstanie warszawskie, Poczdam, Katyń. A ponieważ od początku wiedziałem i zdawałem sobie sprawę z tego, jaka będzie reakcja na ten apel do Białego Domu, to niczego się po tym apelu nie spodziewałem...

  To PiS i ludzie popierający tę partię się nim podniecali, namawiając Polaków do tego, aby się pod nim podpisywali, a ci którzy im już wtedy o tym pisali i mówili,że to strata czasu i pisowska kolejna prowokacja, i pościg za nieuchwytnym króliczkiem, to byli przez nich obrażani, zresztą tak jak i dzisiaj... Świadczą o tym reakcje takich ludzi, jak Macierewicz na "niezależnej.pl", który dzisiaj miotał się tam, jak piskorz w sieci i takich blogerów, jak val, Grzymski cham i prostak i inni, którzy są ludźmi bez krzty rozumu, którym im go przesłania Choroba na Moskala.
 • @Zawisza 17:34:01
  Zawisza !
  Dobra Sprawa! Pomijając Ilu Ci tu wlazło Trolli ! Może "przyciąga" ich
  chwytliwy tytuł a może Twój Talent ; Pojawiają sie za tobą jak Cienie!
  Może to i Przypadek? jeśli takowe istnieją.Ale PO co sam pieprzysz swoje "dzieło", masz jakieś masochistyczne skłonności czy nie panujesz nad ?
  @val 17:15:06
  -" A nie zdajesz sobie sprawy z tego, że obrażasz rodziny ofiar?
  Raczej byś się martwił ubezpieczeniem Marty Kaczyńskiej, jeśli w umowie zapisane jest, że w przypadku zamachu ubezpieczenie się nie należy"?
  To dosłownie znaczy; " Przygania kocioł garnkowi.."
  I skończ z tym ciągłym obwinianiem i opluwaniem "PIS" bo pomyślę że to twoje główne "zadanie bojowe" - pamiętasz? jak Dawid Goliata
  A TAk już Ci było i Dobrze.! Spartoliłeś!
  ale Pisz Dalej!
 • @Zawisza, tą notką dałeś d..., manipulacja interpretacją
  Oryginał tekstu amerykańskiego jest tylko DYPLOMATYCZNĄ uprzejmością z podkreśleniem legalności i nadrzędności ponad innym prawem - dwustronnych ustaleń rządów państw - Polski i Rosji. W żaden sposób z niego nie wynikają Twoje wnioski:
  "Na pewno USA nie chce stanąć po stronie teorii stawianych przez stronę PiS" oraz
  "Administracja USA sprawdziła, w swoich materiałach, że nie ma podstaw do popierania takiego śledztwa"

  Są to wyłącznie Twoje opinie osobiste bazujące na tym, że jesteś zwolennikiem oficjalnej wersji rusko-tuskiej, a tylko prezentujesz w tej sprawie soft-narrację.

  W czerwcu, gdy ukazała się informacja o umieszczeniu przedmiotowej petycji na „We the People”, skomentowałem - przewidziałem odpowiedź USA:

  Odpowiedzą; że kwestie poruszone w petycji, są przedmiotem legalnej umowy pomiędzy legalnymi rządami Polski i Rosji, wiec rząd USA nie ma prawnych podstaw do podważania tych ustaleń dwustronnych.
  A tak logicznie, politycznie i historycznie; - z punktu widzenia prawa i stosunków międzynarodowych, ta sprawa dotyczy wyłącznie legalnego demokratycznego państwa polskiego, więc każde inne legalne demokratyczne państwo, NIGDY nie będzie naprawiać błędów i łajdactw polskiego rządu wybranego przez głupich Polaków. Obama i każdy inny prezydent tylko pomyśli sobie - durni Polacy, a odpowie tak, jak napisałem powyżej.

  Jednak, sytuacja może zmienić się, gdy to rząd Polski (a nie jakaś grupa obywateli występująca do portalu internetowego USA) rozpocznie starania o powołanie komisji międzynarodowej i np. poprosi USA o udział w badaniach specjalistów NTSB. To miałoby zupełnie inny wymiar polityczno-dyplomatyczny.
 • @Zawisza 13:51:14
  Nawet gdyby USA było tam na miejscu w Smoleńsku i siedziało na tej słynnej "wieży" to w myśł nie włażenia między szklankę a zakąske odwróciło by się Plecami i udawało "wariata". Bo "USA ma nas tam, gdzie "u murzyna słońce nie dochodzi" i jest im obojętne, że był to zamach na głowę państwa w środku Europy".
  A więcej niż połowa obywateli owego USA nie wie gdzie leżyPolska .

  ZAWISZA! PIS nie ma nic z tym wspólnego,Macierewicz niewiele a Ja Wcale.
  Więc mnie nie mieszaj w swoje "ciemne" sprawki i przez to nie Obrażaj !
 • @konserwatystka 15:46:02
  jak tam nieokonserwatyści - syjoniści, jastrzębie wojen, boli was, prawda. Syjonista to zawsze ma głowie agenturę, ponieważ on sam bez donosów żyć nie może, dlatego jak ma ktoś inne spojrzenie na daną sprawę, to agent od razu wskazuje,że to nie ja - to on. Prawdy nie wykopiesz z rzeczywistości. Tylko zwykły głupek spogląda przez pryzmat agentury, że jak nie jesteś za usrelem to jesteś za Rosją, a ja syjonisto - nieokonserwatysto jestem za Polską. Takie proste.
 • @Wrzodak Z. 19:04:12
  Panie Zygmuncie na tym portalu hasbara ma silną pozycję, a reszta ludzi wpatrzonych w PiS, to w sumie uczciwi i patriotyczni Polacy tylko, że przy tym chorują na chorobę na Moskala.

  Pozdrawiam, proszę się nie przejmować ich kalumniami i wyzwiskami kierowanymi pod pana adresem, oni wszędzie widzą sowiecką agenturę, zdrajców i sowieckich kolaborantów oraz bolszewików, zwłaszcza w takich środowiskach, gdzie ludzie nie popierają PiS-u.

  Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i wytrwałości.
 • @koniecPOLSKI 18:33:15
  Widzisz ja ci ciągle tłumaczę, że jestem człowiekiem niezależnym, za nic mi stado podążające za PiS, za nic stado podążające za PO. Nie dam sobą manipulować i nie chcę innymi. Właśnie na tym polega niezależność, że raz zgadzasz się z poglądami PO raz z PiS, widzisz wady jednego i drugiego. Ty zaś podpięty do jednego manipulanta widzisz tylko wady tego drugiego, nie będą w stanie oceniać jego błędów, kroczysz za stadem tworzonym przez tego manipulanta wykrzykując jestem wolny, jestem wolny.
  Była kiedyś taka rosyjska z czasów ZSRR piosenka, gdzie o ZSRR śpiewano "i drugoj strany ja nie znaju, gdzie tak wolno diszit cziełowiek" czyli nie znam innego kraju gdzie tak swobodnie oddycha człowiek. Jakże mi jego przypominasz.
  Bo człowiek jest wolny, póki nie pozna, że inni są wolniejsi.Choć uświadamianie mu tego czasami robi krzywdę, bo on w swej niewoli czuł się wolnym.

  Z Martą jest tak, że odszkodowanie z ubezpieczenia wypłacane jest zgodnie z umową określająca odpowiedzialność ubezpieczyciela. Czyli należy się gdy są spełnione warunki określone w zakresie odpowiedzialności, jeśli nie to nie należy się. Ubezpieczyciel nie jest instytucją charytatywną. A czy jej zazdroszczę? Czy skazał byś na śmierć swoich rodziców za tę kwotę, co ona otrzymała? Ja nie.
 • @Paweł Tonderski 18:13:59
  "To PiS i ludzie popierający tę partię się nim podniecali, namawiając Polaków do tego, aby się pod nim podpisywali, a ci którzy im już wtedy o tym pisali i mówili,że to strata czasu i pisowska kolejna prowokacja,....."

  "To PIS? i ... to strata czasu ... Nie sądzę . Protesty i petycje mają sens
  , zwracają Uwagę że Coś dzieje się niedobrego. Tylko krewetki i..Lemingi
  giną marnie i cichaczem .
  Cóś Ci się nie pomyślało.
 • @Wrzodak Z. 19:04:12
  "Tylko zwykły głupek spogląda przez pryzmat agentury, że jak nie jesteś za usrelem to jesteś za Rosją, a ja syjonisto - nieokonserwatysto jestem za Polską. Takie proste."
  Nie jest to takie proste, jak pan myśli.
  Odmawia Pan racji śp. Prezydentowi L.Kaczyńskiemu, bycia "za Polską" bo to i tamto(np.bo podpisał TL, bo popierał Izrael i Żydostwo).
  Dlaczego odmawia mu Pan dobrych intencji? Można nie zgadzać się na takie lub inne pociągnięcia danego człowieka, ale odmawiać mu bycia za Polską można tylko wtedy gdy czyni to w akcie zdrady i świadomemu szkodzeniu Polsce i jej interesom.
  Sprawa TL taką nie jest, wypływa to z logiki wydarzeń. Czy gdyby nie podpisał TL, to Polska by zyskała? Skoro weszliśmy do UE to starał się wynegocjować jak najlepsze warunki (Joanina, Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej ), starał się o niezależność energetyczną Polski, o budowę regionalnego sojuszu państw Europy Śr. Wschodniej. Był też bardzo proamerykańskim i proizraelskim politykiem(co mu nie pomogło uchronić się od śmierci, gdyż USA i Izrael nie mają przyjaciół ale interesy i te zaważyły na tym, by go oddać w łapy Rosji i Niemiec.
 • @Rexturbo 18:42:57
  Nie jestem zwolennikiem żadnej teorii ani Tuskiej ani Makowej ani Macierewiczowskiej. Jestem zwolennikiem prawdy, a jakoś nikt mnie do swoich argumentów nie przekonał. Widzę jak prokuratura się mota, widzę jak Macierewicz dobiera tylko te fakty, które jego teorii odpowiadają. Jak raz fakty głosi jako koronny dowód, co czym gdy po zmianie koncepcji już nie pasują zapomina o nich. I właśnie to dobieranie faktów mi się u Macierewicza nie podoba i to, że zamiast je sprawdzić najpierw leci do mediów a potem wychodzi z tego hel Rogalskiego.
  Nie dziwię się, że USA nie chce w to wchodzić, dla obywatela amerykańskiego jest to równie interesujące jak śmierć prezydenta któregoś z krajów afryki. Większość z nich nie jest w stanie wskazać Polski na mapie. Pamiętasz był tak filmik w internecie o amerykance co się dziwiła, że istnieje taki kraj jak "głodny" chodziło o Węgry.
 • @FanDaVinci 16:54:39
  Zamiast argumenty prymitywna napaść. Niech Pan pamięta, że takim językiem koszerna w stosunku do mnie posługiwała się przez 20 lat, takim językiem posługiwali się też w stosunku do Prymasa Tysiąclecia Kard. Wyszyńskiego, nawet chyba pan nie rozumie co do pana się pisze, argumenty proszę pokazać a nie obrażać.
  Ja można funkcjonować i działać w Pisie i nie rozumieć rzeczywistości, która nas otacza. jesteś człowieku przesiąknięty pismakami a usługach mafii syjonistycznej, takie brednie o S to można było wypowiadać przed okrągłym stołem i Magdalenką, co do JPII to pomijam. Usrel nigdy nas nie obroni, nigdy nam nie pomoże ich interes to dobrze układać się z Rosją, nas mają za podbity kraj, ludność niewolnicza a ty człowieku, kompletnie bredzisz jak nie widzisz ich podstępnej gry. USA to ormowiec, SB Izraela, tam tupną usrael to wykonuje. Ten Rumney jak chciał kandydować to o kogo prosił o błogosławieństwo w Izraelu??? Co obiecywał w zamian za poparcie - wojnę, zabijanie innych, a co obiecał ten murzynek - 70 mld $ na początek w zamian za poparcie, co będzie miał z tego poparcia Izrael ano to, że będą mieli i 70mld$ i udział w zbrodniach na irańczykach. Ja takich zbrodniarzy popierać nie będe.
  Tam (w usa) nie ma żadnej róznicy politycznej, tam nie ma wolnośći, tam kłamstwo i dyktatura mediów żydowskich, na każdym rogu, głównej ulicy budynki lóż masońskich nie dostępne dla ludzi, getta osiedli żydowskich, porno, burdele, narkomani, zboczeńcy seksualni na każdym kroku, w Los Angeles rządzi miastem grupa w 100% homoseksualistów, klub lokalnych zboczeńców i żaden normalny człowiek tam wożnym nie może być. Brzydzę się tym krajem. Ten młody kraj bez swojej narodowości wywołał już ponad 200 wojen lub rewolucji na całym świecie, a to co robił i robi z Afryką siejąc ludobójstwa jaki świat jeszcze nie widział. Nas traktują i nasze ziemie do wyzysku lub do rozgrywki nawet ,,teatru wojennego" w tej części świata. Trzeba zrozumieć, że Polska musi powstać na nowo, bez Gieremków, Michników , Kwasów, Kaczyńskich, Waszczykowskich, Komorowskich, Tusków, Sikorskich itd. Bronisz pan usraela, to bronisz pan takie osoby jak Anne Aplebaum, to obywatelka usraela, bronisz pan polityki Sikorskiego i całej agentury SOWIECKIEJ W POLSCE, KTÓRĄ KGB (TECZKI ICH) ODSPRZEDAŁA AMERYKANOM I ZRAELOWI ZA CZASÓW JELCYNA I NAGLE PROSZĘ ZAUWAŻYĆ, JAK KWAŚNIEWSKI, MILLER I IM PODOBNI STALI SIĘ PRO-AMERYKAŃSCY, PRO-WOJENNI. CZY PAN TEGO NIE ROZUMIE. ROSJA WCALE NIE MUSI Z TERYTORIUM ROSJI PROWADZIĆ AGENTURY TU W POLSCE ONA PROWADZI AGENTURĘ Z USA I JESZCZE Z INNYCH PAŃSTW, ROSJA WCALE NIE MUSI BYĆ WŁAŚCICIELEM POLSKIEGO MAJĄTKU, ALE MOGĄ BYĆ FIRMY NAD KTÓRYMI ONI MOGA MIEĆ KONTROLĘ. Polską chemię chciał sprzedać PiS ,,amerykanom" a ja stoczyłem straszną walkę na sejmowej komisji skarbu państwa by zatrzymać sprzedaż chemi (patrz protokoły sejmowej KSP i gospodarki V kadencji) Chyba szkoda czasu na taką dyskusję, ponieważ elektorat ,,prawicowy" zatrzymał się w roku 1990 i nie uczy się, rozróżnia tylko komune i antykomune, to są jedni i ci sami tylko inaczej ubrani. Tak ustawiają was media.
 • @koniecPOLSKI 19:28:38
  To prawda, gdy lemingi i krewetki zajmują się polityką, to dzięki nim giną setki tysięcy Polaków, vide powstanie warszawskie.
 • @Zawisza 19:29:05
  Sprawa odpowiedzi jest prosta:
  Dlaczego?
  1- US zapewne zna prawdziwe okoliczności śmierci delegacji
  2- nie mają one nic wspólnego z raportami Mak i Millera
  3- nie mają one nic wspólnego z hipotezą Zespołu p. Macierewicza
  4- US mają same problem z 11/9
  5- rząd RP jest legalny i jest partnerem dla rządów innych państw
  6- nie mają obecnie interesu politycznego by rozgrywać Smoleńsk

  Można odpowiedź Administracji US skwitować też tak:
  ----------------------
  - Walcie się!
  To WY wybraliście wasz rzad
  To WY poparliście ten rzad drugi raz
  To WY wybraliście uciesznego ciemniaka z radzieckimi naleciałościami na prezydenta
  Wiec spokojnie... walcie sie!
  PANAREK 22649 | 08.12.2012 15:36
  ----------------------
  I na koniec: rząd PDT nie jest zainteresowany w pomocy kogokolwiek przy wyjaśnianiu Smoleńska. Dlaczego? Bo jest uwikłany w tę zbrodnię.
 • @val 17:03:06
  Tak o mnie pisał Michnik i Trybuna
  Pozdrowienia od Gieremka
 • @val 17:28:26
  ziejesz pianą zaplutego Michnika, zamiast trochę pomyśleć to nie boli.
 • @1normalnyczlowiek 17:55:00
  Brak argumentów, to się pluje jak Michnik, oni mnie przez 20 lat w taki sposób obrażali, spływa to mnie, ja nigdy tchórzem nie byłem a ty kryjesz się pod nickiem i smarczesz tym garbatym nosem.
 • @Rexturbo 18:03:40
  Ciężko jest żyć z korzeniami stalinowskimi, wypłukane z krwi macie towarzyszu myślenie Polskie, jak nie z usraelem to jesteś za Rosją, a ja jestem za Polską. Boli cię. Prymitywni osobnicy, którzy budowali nam tu jueopolonię wam nie przeszkadzają, wy im pomagacie pisowcy, skończycie tak jak mumia wolności.
 • @Wrzodak Z. 19:49:49
  Pan jest chory i powinien się leczyć. Proszę odejść od klawiatury i zażyć lekarstwa.
 • @Paweł Tonderski 19:09:53
  Dzięki za wsparcie. To ludzie zakompleksieni (pisowcy) mają podobne wręcz tożsame argumenty w walce z mną jak swego czasu Mumia Wolności. Oni zatrzymali się w roku 1990 i myślą, że jest komuna i oni są antykomuna, a życie sytuacja się zmienia, czas biegnie. Oni (pisowcy) rozumieja dwa bieguny polityczne w naszym kraju, bo tak chce G.PC i ich środowisko dodatek radykalny do koszernej aby osłaniać inne ważne geszefty, które robione są na Polsce. Oni (pisowcy) żyją przekonaniem, że L. Kaczyński to był wódz, wielki wódz. Przecież ten człowiek nic ale to nic dobrego dla Polski nie zrobił wręcz przeciwnie wynegocjował Traktat Konstytucyjny i go podpisując bez referendum!!!! wpuścił Polskę w niewolę strukturom ponadnarodowym. Dopuścił się w ten sposób zdrady Państwa. Pomijając zablokowanie ekschumacji pomordowanych w Jedwabnem, co teraz wykorzystują to wrogowie Polski szczególnie Niemcy przeciwko nam. Jakaż to wielka szkoda itd. Kaczyński był najgorszym z najgorszych prezydentem RP. Znam prawie wszystkich posłów PiS, tam kumatych to może jest z 5, część to karierowicze, częśc darmozjady, nieroby i kompletnie nie kumate w polityce. Dlatego Kaczyński przy pomocy ośrodków tajnych może mieć nad nimi kontrolę. Ale Polska cierpi. Gdyby PO miało merytoryczna opozycję a nie koncesjonowaną, to już by nie rządzili, a tak to dalej będą rządzić. Będę ich pobudzał do myślenia może czegoś się nauczą.
  Pozdrawiam
 • @35stan 19:28:43
  Można i tak bronić, ja mu nie odmówiłem działania w jego rozumowaniu w interesie Polski, ja go oceniam po owocach a one były zatrute.
 • @west 12:27:53
  Bystry jesteś ! I masz racje... Misternie zaplanowana akcja z tym wulkanem..który był niewielkim pierdnięciem ,a jednak przekonano cały świat , że była to wielka erupcja i że konieczne było uziemienie samolotów. Cała ta akcja była przeprowadzona po to aby "głowy" ważnych państw miały pretekst do NIESTAWIENIA SIĘ NA POGRZEBIE A TYM SAMYM NIE ODDANIA HOŁDU KACZYŃSKIEMU. NIESTAWIAJĄC SIĘ... POTWIERDZILI ( ZASYGNALIZOWALI ) JEDNOCZEŚNIE SWOJE PODDAŃSTWO WOBEC "POCIĄGAJĄCYCH ZA SZNURKI ZA KURTYNĄ" A KTÓRZY TO PRZYPIECZĘTOWALI TAKŻE LOS KACZYŃSKIEGO
 • @Wrzodak Z. 13:03:06
  Żadna brutalna gra panie Zygmuncie. Mordy polityczne to w Rosji normalka, aby się utrzymać u władzy.

  A skoro wykryto ślady trotylu to niemożliwe jest, aby bomb nie zamontowano wcześniej. Czy to było w Samarze, kiedy remontowano tupolewy, czy później, trudno mi wyrokować.

  Jedno jest pewne, źle naprowadzano tupolewa, tak, ze zboczył z kursu kilkadziesiąt metrów.

  A ani jankesi, ani sowieci, ani agentura zainstalowana w III RP nie jest zainteresowana, aby wyjaśnić szczegóły zamachu. Jedyna nadzieja w Macierenko i resztkę polskich patriotów.

  Widzę, że pan też nie jest tym zainteresowany. Może to i dla pana dobrze, bo nie popełni pan seryjnego samobójstwa :-)
 • @piko 19:56:47
  Wiem kim jesteś, spotkamy się to sobie porozmawiamy..
 • @val 16:53:58
  Moja pozycja na tym portalu zawsze była taka sama - silna.
 • @Wrzodak Z. 20:24:05
  Jak wiesz to powiedz.
 • -nie ma różnicy między USA a Federacją WNP
  Niewygodnych dla nowego porządku świata się usuwa, nasz rząd wie o tym, i dlatego nie podskoczy i idze na współprace. W ich interesie jest utrzymanie się u władzy gdy ten cały bajzel się zacznie bo to im gwarantuje przetrwanie, a nas jako naród rzucą na pożarcie umierającej cywilizacji fiskalnej.
 • @lju 12:54:22
  -jesteś z Gdyni ?
 • @Wrzodak Z. 19:39:45
  "...Ja można funkcjonować i działać w Pisie i nie rozumieć rzeczywistości, która nas otacza. jesteś człowieku przesiąknięty pismakami a usługach mafii syjonistycznej..."

  to mi wystarczy, by napisać ponownie i niech się pan obrazi, że jest głupolem, ma pan na punkcie żydowskim fisia, obojętnie o kogo by chodziło, , to zawsze pan zobaczy żydostwo, widzi tylko ich spiski, ale wierzy w śledztwo sowiecko-tuskie, co się wyklucza. Nie należę do żadnej partii, nawet swojego czasu popierałem Leppera, więcej, broniłem Giertycha, jak reformował szkolnictwo, ale czas pokazał ich prawdziwe oblicze, gdy po negocjacjach koalicyjnych , wychodził jeden z drugim przed kamery i szkalował Kaczyńskiego, już wiedziałem, że coś tu nie gra, że ci ludzie mają inny cel, rozwalić koalicję i tak się stało, a Leppera zniszczył Tusk i jego zaplecze GW, nie Kaczyński i skończ pan głupoty powielać, nie jesteśmy dziećmi jak pan ma mentalność. Kończmy tą wymianę zdań, rozczarował mnie pan, pasuje do PO idealnie, tak lubią takich jak Libicki, Kluzikową, Niesiołowskiego ....
 • jak umiemy liczyc to liczmy na siebie
  Ja rowniez podpisalem petycje. Nie wierzylem w obame. Podpisalem poniewaz bardziej chodzilo mi o jednosc Polakow do sprawy smolenskiej niz sam fakt reakcji bialego domu. Nie zawiodlem sie na Polakach. To jest wazne dla mnie.
 • @Zawisza 19:20:14
  To wiem jesteś Wolny Strzelec
  Pan ZAWISZA herbu Cielec
  Strzelasz "wolno i dowolno"
  a z tych Twoich wolnych strzałów
  całe pudło niewypałów.

  " Marta " a właściwie & @val 17:15:06 to mi jakoś się nieprzyjemnie skojarzyło z..tymi brudnymi garami.
  Można interesować się czyimś Nieszczęściem na poziomie "czy dostał za to kasę " ? To dość intymna sprawa i taki brak delikatności ,obcy naszej kulturze. Wyjątkowa Obrzydliwość. Nieprawdaż?
 • @Wrzodak Z.
  "Brak argumentów, to się pluje jak Michnik ...'

  ---> Dokładnie to o panu powiedziałem ... Tyle że wspomniałem o Niesiołowskim i Piterze, którym do Michnika niewiele brakuje - panu też!
  Wasze bzdury są porównywalne. Stać was tylko na stek głupot wyssanych z palca.
  Nie wiem kto pana kupił, że robi pan obecnie za kreta - ale to mnie nie obchodzi.
  Nigdzie się nie kryję. Tu jest 329 tekstów
  http://normalny.nowyekran.pl/

  Proszę sobie wybrać i podyskutujemy - ale merytorycznie.
  Wtedy okaże się ile jest pan naprawdę wart, czy tylko stać pana na "smarczenie tym garbatym nosem". :)
 • A mnie to bawi...
  Bawi mnie niesamowicie skowyt PiSowców, bawią te retoryczne figury które tworzy Maciorewicz by ukryć swoją porażkę, w sumie ta petycja mogła by być równie żałosna co wyprawa jego i Fotygi by skamleć u swego Pana w uSSa, mogła by gdyby nie jeden fakt:
  Otóż mieliśmy tu do czynienia z aktem zbliżonym do Targowicy, mianowicie wolacy PiSlamscy uderzyli w żebry by obce mocarstwo jawnie zaingerowało w polską suwerenność! Dla wolaków zdrada to normalka, w końcu stawiają pomniki zdrajcy Kuklińskiemu i modlą sie do nich, ale tutaj jest jeden problem, pomimo iż była to inicjatywa nie Polaków tylko wolaków PiSowskich to teraz próbuje się na siłę pokazać że Polaków "Biały Dom" olał. Otóż nie! On olał PiS i wolaków, Polacy mają tzw "kwestię smoleńską" zasadniczo gdzieś i nie przychodzi im do głowy by pisać durne petycje z prośbą o interwencję ze strony obcego mocarstwa. To wolacy i ich brednie przegrały!
  Zwykłych ludzi takich jak ja bardziej niż powrót trupolewa smoleńskiego obchodzi np. powrót w polskie ręce polskich zakładów pracy!
  Czas najwyższy zamknąć wreszcie tę hucpę PiSowską! Tam nie zginęła żadna "elita", czas najwyższy zająć się Polską a nie historiami z pogranicza paranoi na których winduje swoją popularność i wogóle istnienie Kalkstein.
 • Towarzyszu Warlord! Chcecie wszystko oddać w ręce Rad??? :)))
  Przecież ty bolszewicki śmieciu, wpatrzony w Putina i innych KGB-istów, za jeden ich uśmiech oddałbyś im całą swoją rodzinę. Chrzanisz, że cię interesuje "powrót w polskie ręce polskich zakładów pracy" a 20 lat temu i teraz pomagasz komuchom niszczyć i rozkradać Polskę!

  Wy, komunistyczne parchy, w kółko bredzicie to samo:

  "... Zwykłych ludzi takich jak ja bardziej niż powrót trupolewa smoleńskiego obchodzi ..."
  "Nic o trupolewie, wybuchach, helu, bombie, mgle czy co tam jeszcze sekta wymyśla, normalni ludzie żyjący w realnym świecie a nie świecie mitów wolskich już tymi kwestiami rzygają..."
  "... Dla wolaków zdrada to normalka, ..."

  ... aby tylko podtrzymać antypolskie, bolszewickie rządy, wspierające złodziei i bandytów - bo wtedy i wam coś skapnie.
 • @YOY 22:38:19
  myślę podobnie, choć nie cierpię oszustów z PO, ale gdyby zajęli się sprawą smoleńską jak należy, by ich poparł, sądzę ,ze nawet Kaczyński by odpuścił swoją niechęć do Tuska czy Komorowskiego, ale jak widzimy, to towarzystwo zdaje sobie sprawę, że biorąc udział w matactwie, nie kiwną palcem, zdają sobie sprawę, że prawda wyjdzie, czeka ich zasłużona kara, chyba że Kaczyński odpuści, czego bym Mu nie wybaczył, nie za brata, ale za Prezydenta, nie pomijając wielu tam zamordowanych uczciwych Polaków.
 • @1(nie)normalnyczlowiek 23:41:08
  A oprócz plucia masz coś do powiedzenia? Widzisz, problem z wami, wolakami smoleńskimi jest taki, że nie potraficie mówić ludzkim językiem, dlatego Polacy się z was śmieją, i dlatego tak dobrze bawię się widząc jazgot waszej sekty.

  życzę niemiłej nocy i nie pozdrawiam:)
 • @YOY 22:38:19
  To jest nas Dwóch .Jak na setkę "Mądrali" z całego tego Blogu to niesporo? Co ? Jakie perspektywy ? Blado..........
 • @Prezydent Rzbik, @Zawisza & @Inni
  Czy ktoś mógłby mi tu wyjaśnić czy potwierdzenie, że we wraku tupolewa znajdują się ślady trotylu byłoby aktem antyrosyjskim? Czy mogłoby to czymś zaszkodzić Rosji?
 • @Zawisza 15:04:54
  "Więc przy jakim wsparciu? Na UE też raczej liczyć nie możemy, więc kto może być tym, kto będzie firmował tę sprawę?"

  Potężna GRUZJA :D
 • @Prezydent RzBiK 15:18:57
  ""nikt rozsądny nie spodziewał się innej odpowiedzi"

  To po co ta petycja w takim razie?"

  1- zaistnienie medialne
  2- podtrzymywanie zamachowej atmosfery jedynie dla korzyści osobistych
  3- znając ogólnikowe odpowiedzi cwanych polityków (nie jełopów jak w Polin gdzie na podstawie tekstu w gazecie służebnego pismaka biegnie się do kamer z krzykiem: SAMOLOT ROZERWAŁ TROTYL!!!!!!!!!!!) założenie że da się je zinterpretować na swoją korzyść a co najmniej dalej poprzeciągać atmosferę smrodu (nie takie rzeczy i nie tak interpretowano :D )
  4 - ....................................................

  Cel ogólny to przeciąganie czasu....
  Bo cóż innego może zaproponować swoim wyznawcom zaPISdziała sekta z Wiejskiej?
  CO ???
  POZA ZAMACHEM ABSOLUTNIE NICZEGO DO POWIEDZENIA NIE MAJĄ :D
  Lecz na ich szczęście wyhodowali latami masy debili i zwykłych lemingów na których zawsze przy urnie mogą liczyć.
 • @Prezydent RzBiK 15:30:39
  "Sasin był zaciekłym przeciwnikiem otwierania trumien - to co robił w Smoleńsku 10.04 też jest kuriozalne: zwiedzał zabytki !"

  A reszta "wycieczkowiczów z PIZZs" zamiast gonić na klepisko gdzie rozbił się samolot pojechała na obiad i do domciu (cyt.: "bo przecież był opłacony.......")
  Sku..............rwy...............y!!!!!!!!!!!!!!
 • @ALIK 07:29:28
  Choć forma Twojej wypowiedzi mi się nie podoba, merytorycznie nie można jej nic zarzucić. Każdy normalny człowiek na wieść o wypadku przyjaciela (chyba nie wiedzieli, że wszyscy zginęli) jedzie na miejsce, może trzeba coś pomóc, może krew podarować... Ci spokojnie pojechali na stypę, bo jakże nazwać ten obiad? Teraz co miesiąc z obolałą miną idą nie na cmentarz, co byłoby zrozumiałe dla każdego Polaka a pod symbol utraconych stanowisk, pałac Prezydenta. Dla mnie jest to obłuda, nic więcej.
 • @Zawisza 08:52:51
  Pogadaliście sobie ? O.K. macie uzgodnione. To Wreszcie Gdzie spadł ten czy też inny Samolot? i Co miała robić wycieczka jak nie wiadomo czy spadł i gdzie Był Wybuch czy go nie było? i..ten trotyl co znaleziono,co
  nie ma żadnego oczywiście znaczenia, to był "wybuchniety" czy też "niewybuchnięty" , bo to oczywiście już ma znaczenie.
  Podobno, ale na pewno tam gdzie się zrobiła ta "katastrofa" to byli już medycy-ratownicy, strażacy-służb chłopacy ,GRU,BOR,FSB, jak kto chce
  Jaką to rolę ustaliliscie "wycieczkowiczom" w ratowaniu Rozbitków jeśli zanim się "wydarzyło" było wiadome że nikt nie przeżył, wybuchu nie było- nikt nie słyszał, nie wiadomo gdzie,co i o której godzinie?
  Waszym zdaniem nie powinni jeść ze cztery dni,wracać do Warszawy na piechotę ,wyrywać sobie z głowy resztki włosów,rwać pazurami twarze i wrzeszczeć ile sił,a Macierewicz powinien latać po "placu boju" i dąć w trąby ?.
  Głupie wy dwie TRĄBY Jerychońskie . Dają wam przed "występem" choć "szluga z marychą" czy po lufie "okowity" ? , bo pod koniec dyskusji
  zaczynacie wpadać w euforię . Nie pobijcie się przy dzieleniu premii za wytrwałość. "Kibiców" już nie widać.
  ZAWISZA dobrze zacząłeś ,żle kończysz a jak mówi "klasyk" chłopa się poznaje jak kończy.
  Lepiej skończ bo klepanie głupoty odbija się na zdrowiu - pozostaje w głowie. Amen.
 • @val 12:34:58
  Najważniejsze jest to, że każdy kto ją podpisał dostał odpowiedź, nie ważne jaką lecz dostał. W PObolszewii mając tępego analfabetę, alkoholika Strażnika Żyrandola to niemożliwe. Pzdr!!!
 • @val 12:34:58
  Ja podpisałem i odpowiedź na skrzynkę mailową otrzymałem, nie ważne jaką lecz sama odpowiedź jest ważna.
 • @Prezydent RzBiK 20:24:41
  tak..tak ...tak samo silna jak innego prezydenta ,niejakiego Bronka ,pozdrawiam krztusząc się ze śmiechu...
 • @Wrzodak Z. 19:44:52
  och człowieku ...jeśli jesteś jeszcze nim to teraz swymi notkami kreujesz się na najgorszą bolszewicką gnidę...gdzie podział się tamten WRZODAK ??? ten walczy ze SWOIMI ,to jest najbardziej ohydny CZYN który może zdominować uczciwego czlowieka ,to całkowita degenrolada..
 • @Wrzodak Z. 19:42:54
  KIEDY TO BYŁO ???
 • @koniecPOLSKI 09:36:35
  Spróbujmy tak umysłowo wrócić do sytuacji. Co wiedzieli ludzie przebywający na cmentarzu? Normalnie mogli dowiedzieć się, że samolot z prezydentem miał wypadek, że na pokładzie byli ich przyjaciele, ludzie którzy tworzyli z nimi PiS. Ot tyle, no chyba, że mieli jakieś inne wieści, np, że wszyscy zginęli, że błąd pilota, że już są tam służby itd. ale zakładam że tego w telepatyczny sposób nie poznalii. Więc jaka byłaby twoja reakcja na informację: przyjaciel w pobliżu miał wypadek? Mieli jakiś pojazd, bo przecież na ten obiad na piechotę nie szli, więc co byś zrobił. Ja osobiście powiedział bym pal sześć obiad, najwyżej jakiegoś batona w Warsie kupię i zabierał d... w troki jechał dowiedzieć się co się stało, jechał choćby po to by rodzinie przyjaciela powiedzieć coś więcej. No ale widocznie dlatego ja nie jestem posłem, bo dla mnie przyjaciel to przyjaciel i dla niego robi się wszystko co możliwe by pomóc a nie mówi, pewnie jest karetka, policja, a jego żona dowie się z oficjalnego komunikatu odpowiednich służb. A ty co byś zrobił?

  Mówię zacznij myśleć, wyłącz to przeklęte pikadło, co ci w głowie lasuje. Zacznij myśleć jak normalny człowiek.
 • @Zawisza 10:36:00
  ZAWISZA ! Nie ruszaj tego "umysłowo"- nie dasz Rady i znów wyjdziesz na ....nie chcę Cię Martwić.
  Ludzie na cmentarzu nie wiedzieli NIC i normalnie nie mogli się dowiedzieć tego NIC od Nikogo, bo takiego nie było.Potem jak się dowiedzieli to mogli się tylko pomodlić. Jak Ci wiadomo to cały teren lotniska przed katastrofą był otoczony wojskiem,sużbą bezpieczeństwa oraz kadetami z pobliskiej szkoły co ich wezwali na "wszelaki" słuczaj.
  Nikogo tam nie wpuszczali. Po ogłoszeniu katastrofy wpuścili tylko oraz i wyłącznie z "góry upatrzone osoby" a mianowicie Turowskiego z sekretarką i kierowcą oraz ambasadora Bahra i Redaktora "Śliwińskiego" który im nagrał to co chcieli .I KONIEC.Nawet pilotów JAKA i towarzyszy "zamknęli w namiocie" i zabronili wyglądać a wszyscy musieli oddać do "przeglądu" komóry .Śliwińskoego zamknęli wraz z kasetami. Nawet TVN "zwariował" i podawali tak sprzeczne informacje że musieli WSZYSTKO wykasować do czysta i na nowo Odtworzyć. Kużniar spadł z krzesła a Olejniczak się rozpłakał. Ogólna Bezradność i Bezsilność.Tak to było!
  Pytasz Co Ja bym zrobił?
  Ja bym najpierw poszedł zjeść Dobry Obiad bo z pustym brzuchem źle się myśli , potem czekał cierpliwie na "umyślnego" który przyleciał biegiem
  z lotniska i jak powiedział że nie ma co "zbierać" to bym nie leciał nigdzie
  bo PO co? a tylko wsiadł w pociąg jak Pan Macierewicz i wrócł do domu.
  Ty byś pewno kupił sobie Batona i poleciał i jak by cię wpuścili ,grzebał się w błocie i zbierał "szczątki" do foliowej reklamówki albo stał i gapił się jak Gamoń na skrzyżowaniu dróg gdy wyciągają konia z pod furmanki.
  - "Mówię zacznij myśleć, wyłącz to przeklęte pikadło, co ci w głowie lasuje. Zacznij myśleć jak normalny człowiek".
  ZAWISZA ! Od dziś będę się modlił i za Ciebie, oraz wstawię się do ojca Rydzyka aby odprawił za Twoją duszę .bo jedną nogą już tkwisz w Piekle.
  tak że nie Przejmuj się
  i Pisz Dalej!
 • @Almanzor 01:27:16
  A w czym by miało zaszkodzić? Jak każdy dobrze "wie" w samolocie "prezydenckim" zwykło się przewozić czasem trotyl.
 • @ALIK 07:29:28
  Wiesz co, myślę że się bali o swoje życie.
 • @val 09:49:59
  Valnij się w plecy - może pomoże.
 • @koniecPOLSKI 11:52:23
  I twoim zdaniem oni to wszystko wtedy na cmentarzu wiedzieli. Wiesz, to twoje radio potrafi nawet wytłumaczyć księdza co po pijaku z imprezy wraca, że mszę odprawiał a potem do chorego jechał w ty w to wszystko święcie uwierzysz. W jednym Rydzyk jest wspaniały, w psychologii tłumu, wspaniale manipuluje ludźmi słabymi.

  Tak więc o. Rydzyk niech się za swoje dzieci modli, jako Polak i katolik wstawiennictwa człowieka co rozbija KK w Polsce nie za bardzo potrzebuję. Ja po śmierci jak każdy Słowianin trafię do Navie a może i do Wyraju co jako katolik nazywam czyśćcem i niebem :)

  A ty czytaj, na święta postaram się coś ciekawego przygotować, o ile mi czas i obowiązki pozwolą. Wtedy pogadamy o pokoju między ludźmi sprawach dusz i innych
 • @Almanzor 01:27:16
  Nawet jeśli ładunek byłby założony w czasie remontu, to cóż, nie wykryto go w czasie przeglądów odbiorczych, lotami przed katastrofą? Jak najbardziej odpowiedzialność Rosjan jest trudna do udowodnienia. A nawet jeśli byśmy próbowali, to mocno obciąża to nasze służby ochrony. Rosjanie od razu dadzą argument, przecież ten samolot wielokrotnie sprawdzaliście i niczego nie znaleźliście.
 • @Zawisza 12:43:28
  ZAWISZA ! Broń Cię Boże! Nic nie Zmyślaj. Tak się boję tych Twoich pomysłów. i Jeszcze na Święta ! Masz tu Nowy Hit i rób temat. Widzisz jak Ci wzrasta Czytelność Jak Cię tylko zasponsoruję.:
  http://migorr.nowyekran.pl/post/82415,tvn-potwierdza-mobilizacja-w-wojsku-to-nie-sciema
  Będzie Bomba .Jak nie Bomba To wojna. Który jesteś Rocznik 74? to jeszcze się załapiesz!
  Będziesz ganiał arabów po pustyni. Uważaj tylko na Wielbłądy .Nie ma żartów albo kopią arbo gryzą i możesz zsunąć się z garba.
  Tak że Trzymaj się.!
  I Pisz Dalej!
 • @koniecPOLSKI 13:03:10
  Już się nie załapię, ale wielbłądów nie muszę się obawiać, to starzy przyjaciele, rok w jednym z krajów arabskich pracowałem, tyle, że dawne to czasy.

  Co do moich pomysłów to tylko to, co każdy Polak wiedzieć powinien, ale tego w mediach których słuchasz nie usłyszysz. No ale jeśli chcesz pozostać z wizerunkiem Jezuska, co w żłobku gdzieś na pogórzu kwili a matula mu śpiewa "lulaj, że lulaj" no to rzeczywiście obrazobójczych tekstów nie słuchaj, nie wolno, te rzeczy sami agenci obcych służb opowiadają, tacy jak Bruckner, Geysztor i inni wysłannicy piekieł :) To umieszczę w zakładce Religie, by miłośników jasełek św. Franciszka nie zgorszyć.

  Ale czytaj
 • @koniecPOLSKI 13:03:10
  Albo plują!!!
 • @Zawisza 10:36:00
  Oj naiwny, naiwny, gówno byś mógł pod siebie zrobić ze strachu i gdyby ci jeszcze pozwolono. Koniec polski ci już odpisał, powtarzał się nie będę.
 • @val 09:54:53
  Michnika języka używasz w walce z mną. Na koniec tej walki zamordowali mojego współpracownika, też wtedy GP i GW nazywali nas gnidami polskimi. gratuluję doborowego towarzystwa. Nie douczonym i świrom każdą brednię można wmówić, nawet to, że PiS nie był za Konstytucją UE, a L. Kaczyński był przeciwnikiem bezbożnej UE. Co ja zrobię gdy wy pisowcy stoicie w miejscu i się nie rozwijacie intelektualnie. Przez takich właśnie nawiedzonych Polska ginie.
 • @Kula Lis 62 13:44:35
  Chowany z wielbładami myśli że deszcz.

  Jak zdrowie Kulalisie ? Pzdr.
 • @1normalnyczlowiek 23:41:08
  Człowieku, jak można z tobą merytorycznie dyskutować, skoro z góry zakładasz, że każdy kto nie jest z twoim wodzusiem to śmieć, agent kgb WSI ( a może byś sprawdził kto był agentem i jest WSI - SKW), że widzisz na wschodzie kraj RAD, że kto nie z usraelem to z Moskwą, kto przeciw UE to za Moskwa itd. Twoja żółć zalała ci skośne oczy i nie widzisz gdzie są interesy Polskie, gdzie Polska, każdy ma prawo do swoich opinii, walczyłem o to od 19 roku życia, nikt nawet na milimetr mnie nie złamał, choć wielokrotnie byłem skopany jak pies (o3-05-82 rok, 31-08-82, oraz 16-13-81 rok) i tez oni od śmieci takich jak ja wyzywali, od agentów amerykańskich, straciłem wiele z swoich młodzieńczych lat byś mógł opluwać na razie bezkarnie innych Polaków, którzy wskazują ci, że błądzisz w swojej zapiekłości. Pewnie jak taki porywczy jesteś to i przyjaciół nie masz, naucz się żyć po-polsku.
 • @Kula Lis 62 13:50:02
  Jak wy nic nie rozumiecie. Nie chodzi o to, by wtedy Macierewicz od razu zbierał dowody, rozpoczynał śledztwo a o jego podejście do tej sprawy. Wtedy go to g... obchodziło, no przynajmniej mniej niż własny żołądek i dobry obiad. Później dostał od partii zadanie, odwrócenie uwagi od odpowiedzialności PiS za tę katastrofę, bo trzeba być ostatnim ... (dopiszcie sobie sami, bo zmarłych nie chcę obrażać) by po katastrofie CASA taką listę pasażerów ułożyć, by wymagać od pilotów wykonywania zadań, które oni uważają za niebezpieczne w głową państwa na pokładzie.
  A Macierewicz dobrze się do tego nadaje, jest wygadany, potrafi kota ogonem odwrócić, stąd działa.
  A co mógł zrobić, w momencie informacji o wypadku, nawet na początku my oglądając w telewizji nie wiedzieliśmy nic więcej, niż, że coś się stało, nikt nie wiedział co się stało, jak się Rosjanie zachowają, czy ofiary żyją itd. Dlatego ktoś kto był zainteresowany powinien znaleźć się na lotnisku.
 • @Zawisza 14:41:12
  ZAWISZA ! Strasznie tego Macierewicza nie znosisz ? Co On ma mieć do tej "katastrofy" . Nie leciał Samolotem! Nie leciał nigdzie z cmentarza ,bo nie wiedział gdzie , więc przyleciał do domu to Całe szczęście. Cały. Gdzie i z kim jeszcze miał lecieć ? Oświeć mnie bo nie rozumiem twojej ansy. Macierewicz sprzedawał bilety do Smoleńska ? coś mi nie pasuje...
  ....."my oglądając w telewizji nie wiedzieliśmy nic więcej, niż, że coś się stało, nikt nie wiedział co się stało, jak się Rosjanie zachowają, czy ofiary żyją itd. " - Patrz a Sikorski wiedział że nikt nie przeżyje. Myślisz że od Macierewicza? Może Oni coś razem kombinowali...... nie przyszło mi do głowy że to nie była katastrofa. Słowem, uważasz że to Macierewicza robota ? Może go chce wrobić WSI za te jego Raporty.
  A z tą CASSą też Nic nie wiadomo, do dzisiaj. Masz jakieś Przecieki ?

  To Walnij a Solidnie - Świetny temat przed Świętami.
  zróbmy taki "ranking" sami.
  Sprawa prosta jest i czysta
  zapoznać się z opiniami.
  wytnijmy im takiego wista.
  Tym , co myślą, oczywista

  Pzdr.
 • @koniecPOLSKI 14:12:17
  Na razie nie wychodzę z domu bo ślisko, na osiedlu nie posypują. Pzdr!!!
 • @koniecPOLSKI 16:26:23
  Jak już mówiłem nie raz do Macierewicza jako człowieka nie mam nic, to polityk i zachowuje się jak polityk, za to do jego działalności mam pretensję o to, że głosi jako prawdy całkowicie niesprawdzone i niepotwierdzone informacja jak również wybiórczo podchodzi do faktów. Dla mnie był jednym z głównych narzędzi tworzenia masy krytycznej dla powstawania teorii spiskowych. Dziś zamiast szukać teorii opisujących rzeczywisty przebieg wydarzeń idzie w polityczne przepchnięcie swoich idei na zasadzie kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą. Zaś katastrofa w które zginęły osoby, które szanowałem jak Maria Kaczyńska, p. Bohenek i wiele innych wymaga rzetelnego wyjaśnienia a nie politycznej rozgrywki.
  Co do CASA to w tej sprawia nic już prasa nie pisze. Faktem bezspornym jest jednak to, że złamano przepisy NATO, tworząc listę pasażerów oraz że traktowano ten samolot jako taksówkę do rozwiezienia wyższych wojskowych po konferencji, co akurat mi się nie bardzo podobało.
  W mojej ocenie sprawę wyciszono, bo już wtedy kilka ważnych osób powinno polecieć precyzyjnie uderzając tyłkiem o kolejne schodki, bo do głowy tą drogą coś dotarło. Powtórzenie tego samego błędy po tamtej katastrofie jest już szczytową głupotą, dla której słowo głupota jest całkowicie niewystarczające.

  Jak mówię, jeżeli znajdę czas przed świetami to napiszę taki tekścik, bo to bardzo ciekawa sprawa, bez ataku na świętości bez podtekstów, same rzetelne wyniki badań, na razie to nie bardzo widzę luki czasowej. Przez ten weekend siedzę po wiele godzin nad robotą, która ma być gotowa na poniedziałek, a tu zerkam w chwilach oddechu.
  Pozdrawiam i życzę miłego wieczora, bo mój skończy się dziś późno :)
 • @Kula Lis 62 17:46:11
  Tak przy okazji, zapomniałem przywitać po przerwie. Mam nadzieję, że sprawy problemów o których czytaliśmy na NE już znalazły szczęśliwy finał, czego ci szczerze życzę. I jednocześnie życzę umiarkowania w pewnych stwierdzeniach, o których już kiedyś wcześniej rozmawialiśmy.
 • @Zawisza 18:16:30
  Zawisza ! Co z Tobą ? Szlachcic robotą gardzi
  a handlem się brzydzi !
  Robotę gonii traktor
  handlują zaś żydzi.
  Niedziela rzecz Święta!
  Karafka na stole !
  Żaden chłop w niedzielę
  nie wychodzi w pole
  rzuć że to do licha!
  Nalej se kielicha !
  Kto w niedzielę robi
  Ten się ni dorobi?
  Bierzesz buty na obstalunek?
  Zima idzie..... Powodzenia!
  Trzymaj się Ciepło!
 • @koniecPOLSKI 19:44:42
  Zawisza to taki dziwny szlachcic, choć arabem nie jest to w piątek świętuje, bo w poniedziałek rano to co umysł wymyślił trzeba klientowi przedstawić.
  A nie sprzedaję ani ziarna ani pracy rąk moich, jedynie myśl sprzedaję, choć i tym utrudzić się można.
  Zaś za pisanie na NE, czy innych portalach zapłacić nie chce. Może ze mnie głupiec, ale rano goląc się w lustrze zobaczę twarz, która mi powie, jesteś człowiekiem co mówi to co mysli a nie to co mu inni mówić kazali.
  Czyż nie mówiłem ci, co dziś szlachectwo znaczy a zamiast miodu syconego, co pański stół winien sławić, piwko wieczorem wypiję ku uczczeniu dobrze wykonanej pracy. No a piwo obok miodów syconych też jest starosłowiańskim napojem.
  Tak więc za twoje zdrowie szklanicę wzniosę, i za to, byś przestał słuchać i umysłem swym się zaczął posługiwać. Nie patrzył na to co powiedzą inni a na to, co rano w lustrze zobaczysz.
  Czego ci serdecznie życzę.
  Z szlacheckim pozdrowieniem Zawisza herbu Doliwa albo Korab, zależnie czy ten po mieczu czy ten po kądzieli będzie mi dziś milszy. A może dziś sięgnę po herby pradziadów :) Im też się szacunek należy.

  Choć jak widzisz wiedzę ze mnie wyciągasz, o sobie nie napiszesz. Dobra szkoła służb ty mi serce na tacy, ja ci kibitkę szykuję.
 • @Zawisza 12:48:23
  Stwierdzenie, że przyczyną katastrofy był wybuch obciąża wyłącznie Polskę i całkowicie zwalnia od odpowiedzialności Rosjan.
  Poza tym wiele wskazuje na to że trotyl we wraku rozpylili Rosjanie mający do niego niekrępowany dostęp. A po co? Odpowiedź w pierwszym zdaniu.
 • @Almanzor 13:47:06
  Ja zawsze staram się być jak najdalej teorii spiskowych, po prostu tworzenie scince-fiction zza biurka nie ma sensu. Takich ekspertów na NE jest wielu, wielu też jest takich co tytułami swych teksów chcą by ich prawda powtórzona 1000 razy stała się prawdą, podczas gdy nie ma żadnego dowodu na zamach, wszelkie dowody za mają jeszcze więcej dowodów przeciw. Zamach widzi tylko Macierewicz i dobrze musi faktami manipulować, by jego teoria nie upadła.

  Z jednej strony to samolot wojskowy, więc jeżeli prawdą jest iż w 102 też wykryto trotyl wskazywałoby to na fakt, że w samolocie przebywali ludzie, którzy na ubraniach mieli ślady trotylu, ale nie nam o tym wyrokować.

  Nie będę odpowiadał dlaczego, bo bym tworzył kolejną teorię spiskową na jaką nie mam żadnych dowodów. Ale popatrz na naszą historię, gdy Polska była mocna to Niemcy i Rosja były w niczym nie liczącymi się państewkami i na odwrót. Gadające o zamachu głowy wspaniale współpracują z Rosjanami, trzeba tylko umiejętnie podsycać ten ogień, stąd zdjęcia w internecie, stąd inne rewelacje.
 • @Zawisza 15:46:54
  Witaj ZAWISZA.! Masz Rację tym Razem . Daję ci tu link do Artykułu z którym się Zgadzam.Uważam że Powinieneń ,tak JakTy to potrafisz Zrobić
  Wpis na ten Tema t ,takżeby Wszystkim Poszło w Pięty. !
  http://freedom.nowyekran.pl/post/82562,moja-prawda-o-smolensku
  Jestem Pewien że i Ty się Z tym Zgadzasz .
  No i Napisz gdzie jest Rumianek .Tylko nie mów że w aptece. Tak Na Poważmie.!
  Pozdrawiam.
  Jak tam Robota .Wyszło Ci? Kasę Wziąłeś?Jestem pewien że Tak bo widzę
  Masz Dobry Humor.
 • @Zawisza 15:46:54
  Serwer w Dowództwie Sił Powietrznych został odłączony od systemu, jak i brak prądu w godzinach między 22 a 5 rano!! - wszystko ma swoją przyczynę.... i sprawcę. Nie ma pryzpadków. 'Przypadek to jedynie nazwa dla nierozpoznanego Prawa'. Czyli nie wiadomo kto i gdzie się poruszał po lotnisku i obiektach się tam znajdujacych. Czyli potencjalny zamachowiec mógł tam być i nie był zarejstrowany w systemie. To tylko w POlsce może tak być, w Polsce nie do pomyślenia. Jak już są dowody to albo giną albo są zalane wodą, świadkowie także "samobójstwa" POpełniaja. I jak tu przeprowadzić prawdziwe śledztwo? (myślę, że pani prokurator Frątczak z Opola by się do tego śledztwa jak tego o korupcji, zastępując kopiejki, rzepy, artymiaki,... etc..z NPW i uczciwego, pracowitego i bardzo sumiennego prok. Więckowskiego [Problemy ze śledztwem ws. korupcji przy wielkich prywatyzacjach w Polsce. Prokurator stracił sprawę http://wpolityce.pl/wydarzenia/42457-problemy-ze-sledztwem-ws-korupcji-przy-wielkich-prywatyzacjach-w-polsce-prokurator-stracil-sprawe / za dalego i do chronionych tetełe zaszedł] nadała?? Trzeba ją POLecić Serementowi by się w tej prokuraturze w Opolu nie marnowała, zajmując się sprawą semity opolskiego w mojej osobie, taki cenny okaz, kopia, wcielenie Brystygierowej(pewnie gdyby mogła to by mi jajca zgniatala szufladą, choć nic straconego, ona zrobi wszystko by się wykazać), Faigi Danielak vel Wolińskiej, Stefana Szechtera, Bermana etc...się marnuje na prowincji.
 • @Zawisza 18:18:41
  Coś mi ten przyrząd nie nagrał, lecz było miło i wesoło. Pierwsze to bylo przesłuchanie ponoć za jakiś wpis pod artykułem o Malmie na NE, Elwarze. Ponoć miałem 37 lat, brałem udział w jakiejś bójce na marszu z policja, etc, w Rzeszowie? gdy ja mieszkam w Opolu, poruszam się tylko po domu na kulach. Na temat makaronu to kazałem przekazać pani prokurator, na pytania co wiem na ten temat tylko tyle, że makaron znam tylko obecnie z zupy pomidorowej gotowanej przez Malżonkę jak i z dzieciństwa, gdy go Babcia i Mama robiły. Policjantka była bardzo miła, pośmialiśmy się i tyle. Następny zarzut to był na temat zniewarzenia komendanta w mailu i policjantów których nie znam. Miałem włamania do kompa, ktoś posługiwał się mym adresem mailowym, co już im mówiłem, że od czasu włamania zmieniłem adres mailowy. Odpowiedziałem, że ja piszę ostro lecz nie używam chamskiego, wulgarnego języka jak przedstawiciele PO, Palikot i ci od niego. Do tych zarzutów się nie przyznałem. Propozycja była by poddać się karze, odmówiłem, bo potwierdziłem co piszę o unych, a piszę na podstawie przekazów rodzinnych, dokumentów, jak i dostępnych archiwów: Bundesarchives, Biblioteki Departamentu Stanu USA, CIA, oraz archiwów Akt NOwych w SZczecinie obecnie niedostępnych nam Polakom, jak i archiwa IPN, zeznań świadkow z ich podpisem, książek Pająka i felietonów Michalkiewicza, etc...Nadmieniłem, ze Izraelczyków nie obrażam bo nigdzie ich nigdy nie wymieniłem, tylko żydobolszewię, żydow a takiej nacji jak pierwsza nie ma jak hitlerowcy czy naziści, drugiej w/g Samuela Sanda także nie ma pisze o tym w swej książce. Zaprzeczyć nie mogłem ponieważ zaprzeczył bym prawdzie przekazywanej mi od pokoleń, tu chcę procesu, by jeszcze więcej przed sądem wywalić. Na tym przesłuchanie zakończono. Muszę przyznać, że miło mi się rozmawiało z tą młodą(z 25?lat) policjantką, ktorą się z lenistwa pani prokurator posłuzono. Jej towarzysz w tym samym wieku milczał, nie wypowiedział ni jednego słowa. Powiedziałem im, że im bardzo współczuję, bo są tylko i tylko narzędziami, które wkrótce, będą bez wypłat, bo wszystko się wali, Unia także i że o emeryturach, nie tylko wcześniejszych będą mogli sobie tylko pomarzyć, a gdy Polska jak Feniks się odrodzi i będą w niej rządzić Polacy to drugiej kreski już nie będzie, tak dla nich janczarów, ich przełożonych, prokuratur, sądów, będzie opcja zero, a oni będą w najlepszym razie kozłami ofiarnymi. Powiedziałem, że III Rzesza miała trwać 1000 lat, Sowiecki Sojuz wiecznie, Jewrounia także, a już się kończy, także przykład Caucescu podałem, oraz że szkoda, Że w 1989 gdy ich jeszcze nie było my daliśmy się wydymać zamiast zrobic rewoltę, czyli my albo oni, zacytowałem Marszałka: Polacy by chcieli by wolność kosztowała 2 grosze i kroplę krwi, najlepiej nie własnej, oraz jesze parę innych, po czym się rozstaliśmy. Teraz czekam na sprawę sądową, ja wielki przestępca internetowy. Pzdr!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031