Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
513 postów 11633 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Miał być człowiek znany, szanowany premier – jest króliczek z kapelusza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znakomicie zorganizowana sobotnia impreza PiS-Solidarność-TV Trwam, wielkie mowy o powszechnie szanowanym, kompetentnym kandydacie PiS na premiera, mogącym utworzyć rząd fachowców a tu prof. Gliński. Dlaczego? - zdają się pytać nawet środowiska PiS.

Dlaczego PiS ciągle w pierwszych słowach pali mosty
Pamiętam pierwsze wystąpienie Macierewicza, który ogłaszając powstanie swojego Zespołu powiedział ”To była zbrodnia i ja to udowodnię" i od razu przekazał wszystkim wiadomość, nie będzie to zespół wyjaśniający katastrofę pod Smoleńskiem a zespół szukający wszystkiego co da sie ułożyć w dowód zbrodni. Identyczny błąd popełnił prof. Gliński. Już w czasie prezentacji ogłasza, że wierzy Jarosławowi Kaczyńskiemu, co oczywiście już na samym początku zakończyło jego misję, jako niezależnego ponadpartyjnego kandydata na premiera. Zaś jeśli Jarosław Kaczyński chce wystawić własnego kandydata to musi przecież najpierw uzyskać większość parlamentarną a tego jak wiemy nie ma. Po co więc ta cała zabawa?
 
Czy możliwe jest przejęcie władzy przez PiS
Dla nikogo nie ulega wątpliwości, że żadna partia dziś nie jest przygotowana na wybory. PiS jest partią niezdolną do tworzenia koalicji. Koalicja z PO, RP jest ze względów ideologicznych niemożliwa, dla Leszka Millera koalicja z PiS byłaby śmiercią polityczną. PSL może by się zdecydowało, ale to też mało prawdopodobne. Zostaje SP i PJN, o ile ta druga partia ma jeszcze jakiekolwiek szanse. Tyle, że te partie bazują na tym samym elektoracie co PiS, stąd niewiele zwiększają dla niego pulę posiadania w zakresie potencjalnego elektoratu. Tak więc by rządzić, PiS musi wygrać wysoko. Inaczej rząd mniejszościowy zostanie łatwo zablokowany w swych działaniach i ośmieszony co wkrótce doprowadziłoby do kolejnych całkowicie przegranych przez PiS wyborów. Na taki błąd Jarosław Kaczyński wydaje się być zbyt mądry.
Z drugiej strony wskaźniki gospodarcze mówią, że w najbliższych czasach nie będzie się nam żyło dostatnio. Jaki sens jest brać władzę, gdy gospodarka idzie w dół? Chęć przejęcia władzy przez PiS w dniu dzisiejszym to tylko hasło PR dla ich twardego elektoratu, nie żadna realna chęć wzięcia spraw we własne ręce. Dziś tak naprawdę nikt w sejmie zmiany rządu nie chce.
 
Rząd fachowców
Prezes Kaczyński obiecywał jako kandydata na stanowisko premiera osobę znaną o uznanym autorytecie, zdolną zgromadzić wokół siebie fachowców. Kim powinien być fachowy premier? Nie musi być to fachowiec w jakiejkolwiek dziedzinie, to musi być polityk, obyty w polityce, potrafiący w porę zareagować na zastawiane na jego rząd pułapki, człowiek potrafiący organizować, dogadywać się z innymi politykami itd. Dlatego właśnie na premierów wybiera się prezesów zwycięskich partii. W tym zakresie prof. Piotr Gliński jest laikiem. Przegrane wybory parlamentarne z list UW w latach 90 ubiegłego wieku nie są doświadczeniem politycznym mogącym pretendować go do stanowiska premiera. Czy w PiS nie ma już ludzi bardziej kompetentnych?
Prof. Gliński nie ma za zadanie utworzyć żadnego rządu. Społeczeństwo od 5 lat przyzwyczaiło się, że ze słowem Premier związane jest nazwisko Donald Tusk. PiS pragnie to złamać. Praktykowanie wcześniej nazywanie premierem Jarosława Kaczyńskiego tworzy uśmiech na twarzach większości Polaków, którzy traktują to wyłącznie jako objaw żalu po lekkomyślnie utraconej władzy. Stąd pewnie przez pewien czas PiS będzie nazywał premierem prof. Glińskiego, by przypomnieć społeczeństwu, że może być inny premier niż Donald Tusk. Taka jest rola całej zabawy wokół kandydata na premiera i  niewiele więcej.
 
Trzech królów i outsider
Manifestacja oraz prezentacja „premiera PiS” wyraźnie pokazała koncepcję Polski prezentowaną przez prawicę. Prawicę dziś zagospodarowuje trzech przywódców. Głównym rozdającym karty jest Tadeusz Rydzyk, jemu podporządkowany jest Jarosław Kaczyński, wraz z Kaczyńskim trzecią pozycję zajmuje Piotr Duda bazujący na swym upartyjnionym dziś związku zawodowym.  Czwarty pretendent Zbigniew Ziobro ze swoim SP właśnie w sobotę został publicznie poinformowany, gdzie jest jego miejsce. Nie pozwolono mu wypowiedzieć się w czasie imprezy prawicy, politycy PiS w wypowiedziach publicznych naśmiewają się z jego ugrupowania. Ma być upokorzony, posypać głowę popiołem i zwrócić się po pokutę do Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego. Taką jego ugrupowaniu rolę wyznaczyło „trzech królów prawicy”.
 
Jednak warto chwilę zatrzymać się nad wskazaniem „premiera rządu fachowców”, bo to pokazuje dokładniej dzisiejszą koncepcję przejęcia władzy przygotowywaną przez ugrupowania zagospodarowujące elektorat prawicowy. Jarosław Kaczyński pozostał przy swojej starej koncepcji prezentowanej już przy rządzie Marcinkiewicza, jak również w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński premierem i prezydentem Polski, tyle że z tylnego siedzenia, zza pleców Marcinkiewicza, zza pleców Lecha Kaczyńskiego. Marcinkiewicz, przecież gdy zaczął pokazywać swą wolę został przeczołgany i wysłany na zsyłkę do Anglii. Prezydent Lech Kaczyński nie podejmował żadnej decyzji bez konsultacji z bratem. Teraz też ma być osoba słaba, bez zaplecza politycznego, wiernie wykonująca polecenia prezesa, o czym już na samym początku powiedział nam w swym pierwszym wystąpieniu prof. Gliński, mówiąc iż ufa całkowicie prezesowi. Choć od sytuacji znanej nam z rządów Marcinkiewicza, doszedł jeden wyraźniej prezentowany element. Dziś Tadeusz Rydzyk nie ukrywa, że to on stoi za plecami Jarosława Kaczyńskiego i to on pociąga za wszystkie sznurki. Czym Rydzyk szachuje Kaczyńskiego? Przez cały czas niepowodzeń Kaczyńskiego wiernie go wspierał. Ma swoich wiernych słuchaczy którzy dziś stanowią wierny elektorat PiS, ale gdyby sympatie Tadeusza Rydzyka się odwróciły elektorat ten pójdzie za nim. Ma też Solidarną Polskę, Zbigniewa Ziobry którą może wesprzeć, gdyby Jarosław Kaczyński zapragnął forsować własną koncepcję. Co znaczy odwrócenie twarzy Tadeusza Rydzyka poznał dokładnie Roman Giertych i jego LPR. Jarosław Kaczyński nie ma dużego pola manewru, musi przyjąć kierowniczą rolę szarej eminencji, gdyż inaczej podąży wraz z PiS na polityczną emeryturę.
 
Co robi Piotr Piotr Duda?
Piotr Duda wyraźnie podąża drogą Mariana Krzaklewskiego, choć dziś nie ma szansy osiągnięcia jego pozycji. Jeśli Krzaklewski był głównym pociągającym za sznurki w rządzie Buzka. Piotr Duda tej szansy nie dostanie. Będzie w tym układzie numerem 3, zaś skończy jak Krzaklewski i to z jednej prostej przyczyny.
Związek zawodowy jest z samej swej natury opozycją. Jego miejscem jest walka o prawa pracowników, bycie przeciwwagą zarówno pracodawców jak i rządu. Jeśli związek zawodowy staje się częścią rządu, przestaje być związkiem zawodowym. To stało się z Solidarnością wpisaną w AWS to stanie się z Solidarnością wpisaną w PiS. Związek zawodowy nie może tworzyć rządu, bo te zadania siebie wykluczają. Nie można jak kiedyś Krzaklewski być szarą eminencją rządu a równocześnie iść na czele manifestacji protestującej przeciw poczynaniom tegoż rządu, bo naród to widzi i szybko rozlicza. Swoje ambicje polityczne przywódcy związkowi zawsze tłumaczą identycznie. Ratowaniem Polski z rąk PZPR tłumaczył to Krzaklewski, ratowaniem Polski z rąk PO tłumaczy dziś Piotr Duda. W sumie jego ambicje skończą się tak samo jak Krzaklewskiego, zaś Solidarność zapłaci za to wysoką cenę.
 
Kościołowi i związkom zawodowym nie wolno łączyć się z partiami. Partie powstają, rozpadają się, politycy zwyciężają i odchodzą. W porównaniu z nimi Kościół i związki zawodowe są wieczne. O ile Tadeusz Rydzyk ma mniejszy problem. Redemptoryści to nie Kościół, to międzynarodowy zakon działający w wielu krajach na świecie. Dziś tu, jutro gdzie indziej. Jak widzimy, osadzony w Polsce Kościół reprezentowany przez Episkopat wyraźnie odcina się od poczynań Rydzyka. W czasie sobotniej imprezy nie było przecież żadnego biskupa, co było wyraźną dyskredytacją tych poczynań. O tyle swoimi ambicjami Piotr Duda tworzy Solidarności kufel gorzkiego piwa, który za kilka lat związkowi przyjdzie wypić.
 

KOMENTARZE

 • masz takiego ,,bohaterskiego " nicka
  a wyglądasz jakbyś się zwyczajnie posrał ze strachu...na wp.pl sondaż ponad 4000 tys.osób pokazuje ponad 60 % dla profesora ,30 i kilka dla Tuska ,a reszta niezdecydowani...jak ludzie do końca przejrzą to TUSK się może pakować...strach już nie tylko ciebie obleciał...sami swoi od MILLERA ,objebali go jak psa że dał się tak zrobić w ,,jelenia" i zepchnął ich partyjkę do kąta...jak zwyczajne śmiecie...
 • @Skanderbeg 09:32:19
  a gdzie myszka Miki na tej twojej szachownicy.???..tak wszystko starasz się precyzyjnie rozstawiać a o tym zwierzątku ..zapomniałeś !!! domagam się myszki MIKI FIKI !!! ...
 • @val 09:04:59
  Powiedz val, a niby czego się mam bać? Że w Polsce zmieni się władza? Ubolewam, że daliśmy się wrobić w wojnę Polsko-Polską która oddała pełna władzę właśnie PO-PiSowi. Władza się zmieni, myślę, że tego symptomy pojawią się przy najbliższych wyborach. Mam nadzieję nawet, że kiedyś w Polsce pojawi się rząd fachowców a PO-PiS trafi na śmietnik historii, choć nie wiem czy to stanie się za mojego życia. Za to patrząc na politykę trzeba przyglądać się metodom jakie politycy stosują. Dlatego widzę, że PiS niczego nowego nie ma do zaproponowania. Dziś mamy deja-vu. Dalej starego znanego Jarosława Kaczyńskiego jako premiera i prezydenta Polski z tylnego siedzenia. Powraca duch Krzaklewskiego, co znowu chce rządzić i równocześnie iść na czele pochodu ze świętym oburzeniem na poczynania rządu. Związek który nie walczy o prawa pracownika traci podstawę bytu.
 • @Skanderbeg 09:32:19
  Tadeusz Rydzyk jest biznesmenem i do tego wspaniałym socjologiem. A wiadomo, że w biznesie jak i polityce nie liczą się takie drobiazgi jak jakieś tam zadawnione urazy ważny efekt końcowy. Pamiętamy jak I damę nazwano szambem i jakoś dwóch dżentelmenów uszy po sobie położyło. Dziś trwa ostatnia rozgrywka Kaczyńskiego, będzie ona długa, bo na Kaczyńskiego nie stać na przegraną. Rydzyk ma alternatywę młodych, doświadczonych i zdolnych polityków SP. Dziś ją tłamsi dając ostatni raz szansę Kaczyńskiemu. Ale w biznesie czas to pieniądz. Jeśli Kaczyńskiemu się noga powinie bez skrupułów wyniesie na szczyt prawicy SP. To ludzie obiecujący choć jeszcze muszą poznać, kto na prawicy rządzi.
 • @Zawisza 09:43:50
  jakoś tych ,,twoich" nie dostrzegam ...może się jeszcze nie urodzili ...??? a czego masz się bać ...??? zapytaj swoich od bolszewii ,oni cię zaznajomią ...
 • @Zawisza 09:58:07
  ale durna analiza...RYDZYK nagle przerzucił się na młodych lemingów i do tego zdrajców od ZIOBRYKA !!!....hi..hi...zioberko jest mu całkowicie zbędne ,jeśli już to paru jego posłów...
 • @val 09:40:22
  domagasz się muszki miki? Powinieneś domagać się lekarza i to specjalisty. Jesteś typowym lemingiem.
 • Zawisza
  to taki Tomasz Lis w NE.
 • @val 10:04:00
  Zrozum człowieku, rozmawiamy o emerytach politycznych. Tusk to emeryt, już szuka sobie ciepłej posadki na dalsze życie. Dotrwa do końca kadencji, lub go ktoś wcześniej zastąpi, jak np. HGW, która bardzo dobrze sprawdziła się w Warszawie.
  Kaczyński w otoczeniu grupy pochlebców bez jakiegokolwiek pomysłu ciągle stare pomysły odgrzewa walczy jak stary samiec alfa o swoje stadko samic (twardy elektorat PiS) i do znudzenia powtarza, rząd jest zły. Gdzie tam widzisz potencjał, Błaszczak, Hofman, przecież to ludzie całkowicie wyprani z pomysłów, jak ich kopną tak lecą i tyko wypełniają wolę prezesa. W Polsce poleci PiS po nim PO i dopiero narodzą się nowi ludzie. Nastąpi przegrupowanie, powstanie nowe odsłona partii zagospodarowującej elektorat prawicy i nowa, upadnie też SLD, bo ich śmiercią było powrót do starej wody Millera. Tak więc masz rację, przyszłe władze Polski jeszcze się nie narodziły.
 • @Skaner 10:12:05
  Tomasz Lis jest jednak osobą, z której zdaniem w pewnych środowiskach się liczą. Jego zdanie się czyta, cytuje i ocenia. Do aż tak wysokiej pozycji nie pretenduję, ale dziękuję za uznanie :)
 • @Skanderbeg 10:17:31
  Szansa Kaczyńskiego jest tylko w głębokim kryzysie, wtedy ludzie popełniają dziwne wybory zmamieni nadzieją "męża opatrznościowego". Dlatego też Duda ma rozwijać akcję strajkową doprowadzającą do chaosu w gospodarce. Stąd został on dopuszczony do "św. trójcy prawicy" Zrobi swoje to się go pozbędą, stąd moje porównanie do Krzaklewskiego.
  Stanięcie Kaczyńskiego do wyborów prezydenckich byłoby akcją szaleńca. JKM powiedział kiedyś, dajcie Kaczyńskiemu prezydenturę, tam się go zablokuje, absolutnie się ośmieszy i będzie po Kaczyńskim. I moim zdaniem miał rację. Wystawi jakąś płotkę bo naprawdę w PiS nie ma nikogo kto miałby jakiś autorytet. Wystarczy zapytać się, kogo w PiS można wskazać jako kandydata na prezydenta? Po prostu biała kartka. PiS nie kreuje postaci, jedyną osobą jest Kaczyński a później już szara nierozróżnialna masa. Co, Macierewicza wystawi?
 • @Zawisza 10:50:02
  taki ,który by ciebie zadowolił ,musiałby być co najmniej mesjaszem ,a tacy rodzą się raz na tysiąc lat ,zwyczajnie nie dożyjesz ,tacy jak deGaulle ,Sikorski ,Piłsudski czy Reagan trochę częsciej,ale NAM W OBECNEJ CHWILI TO wystarczy tylko aby odsunąć od władzy tą tuskową MAFIĘ ...i to jest plan minimum..a co potem to zobaczymy ,niech NARÓD decyduje ale całkowicie przy zamkniętych medialnych mordach...
 • @Skanderbeg 11:22:56
  jak zwykle bredzisz...sam BONAPARTE nie był wybitnym wodzem ale znakomitym organizatotem i potrafił odpowiednio dobrać i kierować swoimi ludzmi,...De Gaulle wystarczy że załatwił komunę we Francji po wojnie...i tyle...
 • @Skanderbeg 11:22:56
  no to przedstaw swoich idoli..popatrzymy ,ocenimy...
 • @Autor
  Bez urazy - czytam Twój tekst i stają mi przed oczami "eksperci" z Czerskiej i Wiertniczej. "Jaki sens jest brać władzę, gdy gospodarka idzie w dół?" - ano po to by całkiem jej nie zniszczono. Tobie jak widzę nie przeszkadza tuskolandzkie najzwyklejsze niszczenie tego co pozostało. Pozdrawiam serdecznie
 • @Okowita 12:50:48
  Wiesz ja już dawno przestałem wierzyć w "kiełbasę wyborczą" w stylu partia patriotów, partia liberalna, partia robotnicza, ludowa itd. Przecież wszystkie partie stosują działania marketingowe, PR-owskie. To jak z reklamą lekarstwa, wszystkim pomaga na wszystkie choroby, weź a wszystkie twoje problemy znikną.
  Partie są po to by uzyskać władzę, dać stanowiska swoim ludziom i realizować wole ich przywódców. Ile razy Kaczyński działał przeciw Polsce? Program Dudy strajków jest celowym działaniem przeciw gospodarce, by rząd PO upadł. Naiwnością jest myślenie, że Kaczyński weźmie władzę po to by ratować Polskę gdy nie będzie miał szans jej utrzymania. Rząd mniejszościowy bardzo łatwo zablokować w działaniach, ośmieszyć a zwolenników PiS naprawdę nie jest wielu. Za to wielu w jego elektoracie to tacy co wierzą, że PiS od razu da im wszystko. Jak nie da, to wrócą do PO czy jakiejś kolejnej partii która z niej się wyłoni. Tak jak PiS wyłoniło się z PC.
  Na tym polega polityka, a my szaraczki mamy wierzyć w wielkie ideały.
 • @Zawisza 13:48:39
  No to teraz już całkiem pojechałeś po bandzie. Strajki czy demonstracje SĄ SKUTKIEM stanu gospodarki i pauperyzacji społeczeństwa. Jeśli działa się przeciwko takiej "gospodarce" jaką się nam dziś serwuje to to ma być z góry złe? Naprawdę brzmisz jak ci, którzy nawołują do pałowania demonstrantów albo demonstracje nazywają "antydemokratycznymi". Kurde! Toć to przecież komuna! Nie protestuj bo to celowe działanie przeciwko gospodarce. To co? Siedzieć cicho? Powiedz to Grekom, Francuzom, Niemcom, Włochom i całej reszcie społeczeństw demokratycznych. Odmów im prawa do demonstrowania przeciwko a mam 200% pewności, że nie zostałbyś tam potraktowany po dżentelmeńsku.
 • @Okowita 14:30:56
  Czy ja komukolwiek odmawiam prawa do protestowania, do strajków. Jest to prawo wypracowane przez ludzi pracujących od wieków. Jest jednak różnica między strajkami wynikającymi z sytuacji ludzi, a strajkami wywoływanymi sztucznie dla celów politycznych.
  Czy odmówię Grekom prawa do strajków? Do strajków w obronie godnego życia nie odmówię. Ale do strajków w obronie nienależnych im przywilejów już odmówię. Masz ochotę płacić za to, żeby oni żyli jak dotychczas, bo im się należy, jako Grekowi?
  Chętnie poprę strajki przeciwko przejmowaniu zakładów pracy w celu ich rozwiązania. Od dawna strajkuję przeciwko przenoszeniu produkcji do Chin, jeśli to tylko możliwe nie kupuję produktów wyprodukowanych poza Polską i kupuję produkty polskich producentów, czyli np. twarożek z Łowicza a nie Danone czy innego Zott. A ty co kupujesz? Patrzysz na producenta?
  Ja się już w życiu trochę nastrajkowałem i zawsze wynik był identyczny. W miejsce jednej grubej D... zasiadała inna trochę mniej gruba, by za chwilę osiągnąć wymiary poprzedniej. A życie biegło starym trybem. Patrzysz oczami człowieka zaślepionego reklamą. Byle tylko doszedł do władzy Kaczyński a wszyscy będziemy żyli jak pączki w maśle. Tylko czy dzisiejszy PiS nie niszczył przedsiębiorstw? Poczytaj historię zakładów Ursus. Czy wyobrażasz sobie kraj rolniczy w którym nie ma zakładów produkcji ciągników rolniczych? Kiedyś czytałem Ekspress Wieczorny, został sprzedany i zniszczony, by opłacić kampanię wyborczą PC. Zdejmij różowe okulary, świat jest piękny w swojej pełnej gamie szarości, lecz tylko szarości.
 • @Okowita 14:30:56
  I jeszcze jedno. Demonstracje tak, rządy zmienia się demonstracjami niezadowolonych ludzi, lecz jeśli pracujesz w zakładzie który ledwo przędzie, za jego upadek obwiniaj tego, kto cię do strajku namawiał i własną głupotę, żeś się na to zgodził. Zakład pracy rządzi się twardymi zasadami ekonomicznymi, nie pracujesz, nie jedz. Tak więc demonstracje przeciw rządowi popieram, strajki mające na celu osłabienie gospodarki i wywołanie niezadowolenia społecznego NIE!!!.
 • PROFESOR GLIŃSKI TO ZNANY I SZANOWANY POLAK-PATRIOTA !!!!!!!!!!
  .
  val:
  "............na wp.pl sondaż ponad 4000 tys.osób pokazuje
  ponad 60 % dla profesora , 30 i kilka dla Tuska ,a reszta
  niezdecydowani...jak ludzie do końca przejrzą to TUSK się może
  pakować...strach już nie tylko ciebie obleciał..............."

  =========================================

  Słusznie !!

  Wbrew tytułowi (do tego z rusyfistycznym błędem gramatycznym - :)

  - NIE "premier jest króliczek" ALE "premier jest króliczkiem")

  Profesor Gliński to znany i szanowany człowiek.

  Do tego jest Autentycznym Polakiem i Patriotą a nie jakimś tam

  anty-Polskościowym folksem czy wsiowym, krypto-bolszewickim

  szczekaczem z budy i to ruskiej :)))

  Jest też niezależnym politykiem. W przeszłości krytykował PIS, obecnie

  w ratowaniu mordowanej Polski jest mu z nim po drodze !!!!!
 • @Zawisza 09:58:07
  Zawisza posłuchaj od 9min do ok.30 i wszystko się Ci rozjaśni ,szkoda czasu na dogłębne analizowanie sytuacji, bo scenariuszy służby mają kilka.Dla mnie PiS,Po,Duda Gazeta Polska itd. są elementami tej samej układanki.Komu jakie role wyznaczyła bezpieka szkoda czasu na zgadywanie.Wkrótce zobaczymy zwróć uwagę na datę kiedy to było powiedziane .Prorok jakiś czy cós???

  http://www.youtube.com/watch?v=SN_tKaavtq4&feature=plcp
 • Przed chwilą oglądałem bardzo mądry film z pewnym wykładem
  Niestety zniknął, myślę, że autor wpisu go usunął, ale może powróci.
  Tak, PiS i PO działają razem, zgodnie z jednym scenariuszem tworzą dwa pozornie zantagonizowane obozy mające zagospodarować całość społeczeństwa. Jeśli komuś nie podoba się PO - symbol nowoczesności, parcia ku zachodniemu dobrobytowi to z pewnością skorzysta z PiS, symbolu polskości, lekko trącący myszką, dawnymi wartościami katolickimi. Tak zagospodarowali całe społeczeństwo. Siły te działają pod kontrolą służb USA (Izraela) jawnie reprezentowanych przez PiS i Niemiec, jawnie reprezentowany przez PO i wreszcie Rosji, tu jawnie nikt nie chce reprezentować, choć dziwnym jest, że Rosja nagle tak pokochała katolickie radio, że ma ono swoje nadajniki na ich terenie. To, że Tusk jest już zgraną kartą, dostanie on gdzieś swoje miejsce na jakimś stanowisku z przestronnym pokojem i dużym oknem z widokiem na morze (jak to czynią korporacje japońskie), zostanie on zastąpiony kimś innym, nie będzie to raczej Kaczyński, bo wartości proponowane przez jego obóz nie są do zaakceptowania przez większość Polaków i dość szybko by się zgrały. Choć tak na prawdę jest to również testowana koncepcja. Powstanie jakiś rząd fachowców, który przez pewien czas będzie "walczył" z błędami rządu Tuska. Kaczyńskiego zostawią na sytuację awaryjną, gdyby coś padło, to przez pewien czas on będzie mężem opatrznościowym Polski. A my cóż, jak te lemingi będziemy latali w jedną lub drugą stronę w nadziei, że któraś ze stron reprezentuje interes Polski.
 • @RU RA 19:12:26
  Już wpis się pojawił ponownie. Dziękuję RU RA, to jest właśnie to pod czym mogę się całkowicie podpisać.
 • @Zawisza 19:21:51
  Pomyliłem spotkania tamte było z lipca ,te jest z23.09 choć ten sam temat ,czyli posłuchaj jeszcze raz.
 • @Zawisza 19:20:10
  Pozostało nam jedynie wziąć różaniec do ręki i modlić się za ojczyznę.Możemy mieć wolną Polskę szybciej niż może nam się wydawać . Gdyby ktoś żydom czekającym w kolejce do krematorium w Oświęcimiu w 1944 r.powiedział że za parę lat powstanie państwo Izrael poumierali by ze śmiechu.
 • @RU RA 19:30:22
  Przesłuchałem i powiem, że poprzedni film był znacznie lepszy. To, że 10.04.2010 był zamach jest dla mnie całkowicie nie udowodnione, raport Macierewicza jest zwykłym zakłamywaniem faktów. Jego dwóm wybuchom zaprzeczają zapisy odgłosów z kokpitu jak również wszystkie dotychczasowe sekcje zwłok. To, że Rosja potraktowała tę katastrofę jak większość swoich wewnętrznych to było jasne od początku. Dla mnie raport MAK był zawsze tylko zebraniem poszlak, które należy dopiero przeanalizować. Zamiana ciał była i zawsze będzie skandalem, przy czym zawsze twierdziłem, że to PiS dało ciała przed momentem rozbicia się samolotu a PO po tym. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo identycznie nie spełniały swych zadań zarówno w locie z Tuskiem jak i z Kaczyńskim. Tyle, że w przypadku lotu Kaczyńskiego swoje słowo powiedziała mgła i wtedy już hasło "jakoś to będzie" nie zdało egzaminu. Później też było dokładnie to samo, zamiećmy sprawę pod dywan, by nie wyszła bylejakość, bo przecież te działania certyfikowali wysocy urzędnicy których trzeba było przecież bronić.
  U najwyższych władz mamy symbiozę haków. Każdy ma haka na każdego. Dlaczego Kaczyński zbierał haki za czasów swych rządów? By nie użyto haków, które były na niego.
  Tak więc mówię ci, tamten film był znacznie wartościowszy.
 • @Zawisza 09:58:07
  Dobra analiza. 5*.
  Logicznie, na zimno. Tak trzeba.
 • @Zawisza 20:04:01
  Wracając do Brauna to samo w kontekście" nowego okrągłego stołu" czy też kitu z kandydatem pozapartyjnym na premiera mówił dziś S.Michalkiewicz
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/myslac-ojczyzna-679/
 • @Zawisza 09:43:50
  A co masz przeciwko rządom Kaczyńskiego ?? Co uczynił złego dla Polski w czasie swoich rządów ??? Bo fakty wskazują na to że był to najbardziej przyjazny i najsprawniejszy rząd dla Polaków po 89-tym roku ! I oby wrócił jak najszybciej !
 • @joasia 00:10:06
  Widzisz Joasiu, czas wprowadza zapomnienie. Jak bardzo przyjaznym premierem był Kaczyński zapytaj pielęgniarek które założyły miasteczko namiotowe pod jego kancelarią. Kaczyński był notorycznym kłamcą i kłamał w sprawach bardzo istotnych. Najsłynniejsze, "Jak mój brat będzie prezydentem to ja nie będę premierem". Ale były inne "Nie będzie koalicji z Samoobroną, Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa". Miałaś działalność Kurskiego, jak choćby słynna sprawa "bilbordów". Obiecywał bezwzględną walkę ze sędziami orzekającymi w sprawach stanu wojennego, podczas gdy A. Kryże (ten od Czumy) był wysokim urzędnikiem Ministerstwa Sprawiedliwości Ziobry.
  Widzisz, tak bez powodu naród nie powiedział Kaczyńskiemu nie chcemy cię u władzy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930