Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
513 postów 11633 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

"To skandal. Tusk tchórzliwie zgadza się z Rosjanami"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... takimi słowami Macierewicz skomentował słowa premiera Donalda Tuska, który stwierdził, że Po katastrofie lotniczej trudno się spodziewać, żeby wszystkie dane dotyczące ciał były perfekcyjne.

Jak donosi Gazeta Polska podobnego zdania była również Ewa Kochanowska, wdowa po Rzeczniku Praw Obywatelskich, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, a zapisał się w pamięci Polaków jako ten, co podał do sądu państwo polskie o swoje zachorowanie na grypę.
 
Kilka dni temu mieliśmy katastrofę autokaru w Szwajcarii w której śmierć poniosło 28 osób. W rozmowach z ratownikami wielokrotnie przewijał się wątek tego, że w obliczu takiej tragedii nie ma ludzi odpornych, nie ma "profesjonalistów", którzy z zminą krwią podchodzą do takiej tragedii. Każdy, kto brał w tym udział będzie przez wiele lat nosił w sobie obraz ludzi, których ciała wyjmowano z wraku pojazdu.
 
Jednak ciała ofiar katastrofy lotniczej wyglądają znacznie gorzej. Z tego co wiemy w przypadku wielu z pasażerów ciała trzeba było kompletować. Nie często prowadzący sekcje zwłok ma do czynienia z tak zmasakrowanymi ciałami. Główny nacisk kładziono na to by pochować tych ludzi możliwie w całości. W dzisiejsze ekshumacjach też przecież nie chodzi o sprawdzenie na jakie choroby osoba ta chorowała a o sprawdzenie wątków dotyczących katastrofy.
Musimy pamiętać również, że mieliśmy wtedy do czynienia z presją czasu. Każdy chciał by ciała powróciły do Polski możliwie szybko. Rozumiem rodzinę, która chciała by, aby ciało bliskiego zmarłego traktowano z największym pietyzmem, ale Macierewicz jest człowiekiem zajmującym się tą sprawą urzędowo. Od takiej osoby wymaga się profesjonalnego i logicznego podejścia do sprawy.
 
Przecież te sekcje zwłok wykonywali ludzie, tak panie Macierewicz, Rosjanie to też ludzie, mający swoje odruchy, swoje słabości i swoje uczucia. A trudno wymagać od człowieka by w obliczu takich widoków, w obliczu takiej tragedii zachowywał się jak robot. Trzeba być chyba Macierewiczem, aby tego nie rozumieć. Szkoda tylko, że nie było go w sali gdzie wykonywano te sekcje, może wtedy by zrozumiał. 
 
fot. Kwiaty składane po katastrofie pod pałacem prezydenta, zd. autora

KOMENTARZE

 • ---------- kpiny ???
  --katastrofa ??? ZAMACH !!!!!!! może raczej -tylko na KOGO ??!!
 • @ninanonimowa 23:52:09
  Że katastrofa było? No cóż mamy wrak samolotu i 96 grobów ofiar
  Czy zamach? Na pewno ogrom nierozsądku, braku myślenia o bezpieczeństwie zaproszonych ludzi i "jakoś to będzie". Cały problem Macierewicza w tym, że to nie Tusk podejmował decyzje na pokładzie, decyzję o wylocie, bo oni z Warszawy wylecieć nie powinni. To są decyzje otoczenia prezydenta. W żadnym przypadku samolot nie powinien znaleźć się nawet na wysokości 100 m nie mówiąc o 20 i nie Tusk zażyczył sobie tylu ważnych ludzi na pokładzie.
 • .
  "Szkoda tylko, że nie było go w sali gdzie wykonywano te sekcje, może wtedy by zrozumiał. "
  ____________________________

  Chyba wiesz, że tam w sali gdzie wykonywane sekcje Kopacz widziała polskich i rosyjskich specjalistów którzy zakasali rekawy i pracowali ramię w ramię...
 • .
  "Nie często prowadzący sekcje zwłok ma do czynienia z tak zmasakrowanymi ciałami. "
  _________________________________________

  Nie ma żadnych materialów spełniajacych wymagania jakie stawia sie dokumentom zwanymi sekcjami.
 • @OHV 01:06:04
  Zupełnie inne wymagania stawiasz, gdy robi się sekcję zwłok jednej osoby, zupełnie inne gdy masz 100 ciał do wykonania sekcji zwłok. Nie wykrycie jakiegoś schorzenia, czy nawet ich kilku przy tak zmasakrowanych ciałach. Czy istotne jest, że np. pan X przeszedł operację taką i taką? Istotne jest, że nie żyje, że w grobie złożono wszystkie jego szczątki. Czy rodzina nie wie, jakie schorzenia miał ich bliski, nie one były przyczyną śmierci. Zrozumiałe jest, że chce sprawdzić czy w grobie spoczywa ich bliski, czy też nie.
  Nie jest zastanawiającym, że sekcji zwłok żądają tylko rodziny członków PiS?
 • @Zawisza 01:25:59
  1. Co mnie ma obchodzić, że nie domagaja sie ich ci z PO, czy SLD albo PSL? No co?
  2. Nie ma nic do rzeczy to, że gdy ciała znajdowano to było takie czy siakie warunki emocjonalne, bo własciwą sekcje zwłok przeprowadzano w Moskwie, gdzie specjalistów z całej Rosji mogli ściagnąć wiecej niz było ofiar, a na pewno było ich wystarczająco-czyli było ich tylu ile kazał sprowadzić Putin.
  3. Sekcji zwłok do dzisiaj nie ma ani prokuratura, ani też rodziny. Jak opisywal to 'stanzag', że gdy zgnieło mu dziecko na przejściu dla piszych, to miał kompletną dokumentację, a tutaj ma nie wiadomo co...
  itd itd... Więcej nie kłam w swoich fałszywych notkach.
 • @OHV 01:48:48
  1. Większość ofiar katastrofy wie, że ich bliscy zginęli w wyniku katastrofy lotniczej i zdaje sobie sprawę jak wyglądają ciała po takiej katastrofie i chcą zachować ich obraz tak jak wyglądali za życia. Wystarczy popatrzeć na nazwiska osób które żądają ekshumacji. Była sekcja Wassermana, cóż nowego się z niej dowiedzieliśmy? To, że sekcja nie była wykonana bardzo dokładnie, to było wiadomo przed sekcją, innych niepokojących elementów jak np. to, że było tam inne ciało niż ciało Wassermana, że zginął inaczej niż w katastrofie nie wykryto. W kolejce mamy 2 żonę Gosiewskiego, autora pisma mówiącego o tym, że pilot ma wykonywać rozkazy prezydenta. Pilot pytał się przez Kazanę co ma zrobić, odpowiedzi nie dostał. Społeczeństwo będzie musiało zapłacić za kolejną ekshumację, co wykryje? Myślę, że niewiele więcej. Robi się to dla rodzin i nic nie mam przeciwko temu, jeśli ta rodzina pokryje koszty.
  2. Dla Rosjan nie było to priorytetowe śledztwo i możemy się temu dziwić? To tylko my widzimy. Jakże prostym wytłumaczeniem wywinęli się premierzy, prezydenci innych państw? Co z Niemiec pociągi nie dochodzą? Czy później była jakaś kolejka głów państw do odwiedzin grobu Kaczyńskich? Dali tylu lekarzy ilu ich zdaniem było potrzeba by ciała przypisać do konkretnych osób. Nadal możemy przeprowadzić autopsje tylu ofiar ile prokuratura (nie rodziny) uzna za stosowne.
  3. Skąd masz informację że prokuratura nie ma sekcji zwłok? Prokuratura z zasady nie tłumaczy się publicznie jakie dokumenty ma a jakich nie ma. Z czymś porównywano wyniki sekcji zwłok Wassermana, prawda?
  Mógłbym odpowiedzieć używając ostatniego zdania w Twoim wpisie, ale jesteś gościem, a Polak szanuje swego gościa, nawet jeśli ma inne poglądy.
 • @Zawisza 07:38:10
  Odpowiedzi zostały udzielone, nic nie pomoże zagadywanie pseudointelektualnym bełkotem, faszerowanie swoją mniemanologią.
  Poczytaj sobie u 'contessy'.
 • @OHV 08:35:13
  Akurat Contessy nie czytam, gdyż nie jest to dla mnie osoba godna zaufania. Ale jeśli podeślesz link przeczytam, gdyż trzeba dążyć do całej prawdy a nie tylko do udowodnienia "To była zbrodnia..." Ciekawi mnie skąd Contessa mogła mieć wiarygodne źródła, czy nie jest to mniemanologia stosowana. Jak mówię, prokuratura nie chwali się tym, jakie dokumenty posiada a ilość kłamstw w tej sprawie jest ogromna, pamiętam jak na NE tuż przed ogłoszeniem wyników sekcji zwłok Wassermana pojawiła się "pewna informacja" iż jedna pani drugiej pani powiedziała iż na ciele Wassermana znaleziono środki materiałów wybuchowych, co okazało się wierutną bzdurą i nie pierwszą którą w tej sprawie wypowiedziano.
 • @janolsza 10:42:24
  O tym czy jest przeprowadzana autopsja decyduje prokuratura. Jest to jej niezawisła decyzja. Tak więc w tej sprawie mamy jasność.

  Odnieśmy się do dalszych Twoich słów 'Kogo Wy tutaj reprezentujecie?' z tego co widzę jam jest aż jeden, zaś forma mnoga stosowana do jednego człowieka wywodzi się z języka rosyjskiego, czyżby janolsza stamtąd się wywodził?

  Zaprzańcy, kolejny ciekawy termin, to człowiek który zaparł się własnej wiary. Macierewicz przeniósł go na ludzi którzy nie szanują honoru żołnierza Polskiego. Jeśli więc weźmiemy fakt, że na śledztwo i skazanie żołnierzy Polskich w sprawie afgańskiej wioski Nangar Khel naciskał właśnie Macierewicz, w wyniku tych jego nacisków zszargano mundur żołnierza Polskiego wyciągając ich z domów w świetle kamer pojawia się pytanie, kto jest 'zaprzańcem'.
 • @Zawisza
  nawet Cimoszewiczowi wyrwało sie że śledztwo w sprawie Smoleńska jest prowadzone jak w sprawie włamania do garażu na Grochowie.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cimoszewicz-prokuratura-zachowuje-sie-jakby-chodzi,3571431,7397176,artykul-fotoreportaz-duzy.html

  skoro to był zwyczajny wypadek ,gdzie pijany generał wymusił na pilotach lądowanie jak Pan sugeruje to dlaczego żeden kraj nie chce pokazac zdjęc satelitarnych z ranka 10 kwietnia ? To by rozwiało wszelkie wątpliwości i spory jakie narastają .W powietrzu fruwa kilkadziesiat satelit od wojskowych po meteo,1/4 z nich jest w posiadaniu zdjęc z momentu tragedii.
 • @janolsza 11:58:47
  Nie wiem czy prokurator jest WSIowy czy nie WSIowy, kogo uważasz za niezależnego? Macierewicza? Przecież to człowiek jak najbardziej zależny od PiS. Żywotnie zainteresowany by ukryć te miejsca, w których winę za tę katastrofę ponosi otoczenie Prezydenta Kaczyńskiego. A jest tych miejsc wiele. Nie słyszałem z ust Macierewicza żadnego sensownego wytłumaczenia, dlaczego nie padła odpowiedź na pytanie skierowane przez Kapitana do Kazany? Dlaczego piloci, mimo że na wysokości 100 m padła komenda "odchodzimy" spokojnie reagują na zejście do wysokości 20 m. Nie ma tam żadnego słowa, że coś z samolotem dzieje się nieprawidłowego. Piloci to zespół i gdyby którykolwiek z nich uznał, że samolot nie zachowuje się prawidłowo z pewnością poprosił by kolegę o pomoc. Podczas gdy takich słów nie zarejestrowano. Macierewicz tłumaczy to, że kontrola lotu nakazała polotom zejście na 50 m. Nie ma takiej możliwości. Nie kontrola lotu a kapitan samolotu podejmuje decyzję, kontrola może co najwyżej zezwolić. Jednak to było przekroczenie certyfikatu wystawionego dla tego lotniska i pilot ani kontroler lotu nie mieli prawa tego ominąć.
  Lemingów z ludzi zrobili przede wszystkim politycy, przy użyciu mediów i to zagranicznych mediów. Dotyczy to zarówno głównych mediów elektronicznych i to opowiadających się po obu stronach. Redemptoryści to zakon międzynarodowy prowadzący działalność medialna w bardzo wielu krajach na całym świecie.
  Prowadzenie bloga nie jest dziennikarstwem zawodowym. Nikt prowadzącemu blog nie nakazuje, zaś blog jest widzeniem świata przez gospodarza tego bloga. Nie jest to oficjalne stanowisko żadnego z urzędów. A Polska to również mój kraj, tu żyję i tu płacę podatki.
 • @stefan1977 12:31:33
  Przeciez to oczywiste, że śledztwo jest prowadzone nieudolnie. Ta katastrofa to efekt wielu zaniedbań, w których uczestniczyli zarówno ci, co zginęli pod Smoleńskiem jak i żyjący, zajmujący dziś wysokie stanowiska. To Błasik był odpowiedzialny za lotnictwo, ale przecież ktoś ten pułk kontrolował, ktoś podpisywał się pod łamaniem zasad bezpieczeństwa. Ktoś podjął decyzję, Były 2 prognozy pogody, meteorologa kraju zabraniająca startu i wewnętrzna sporządzona w pułku, na ten start zezwalająca. Ktoś zadecydował, że właśnie tę optymistyczną otrzymali piloci. Zbyt wielu ludziom zależy na zamiecenie sprawy pod dywan i to zarówno ze strony PiS, PO, pozostałych partii, wojska, służb cywilnych. Dlatego śledztwo to prowadzone jest tak jak jest.

  Zostawmy pijanego generała, nawet jakby wypił to był pasażerem i miał prawo wypić lampkę jakiegoś trunku, tyle, że w normie. To samo mógł zrobić prezydent i każdy kto był na pokładzie o ile nie był w załodze. Zdjęcia satelitarne z satelit pogodowych widziałem sam osobiście na portalu Twoja Pogoda. Smoleńsk znajdował się na granicy bardzo dużej strefy mgieł. Inne zdjęcia które mają kraje, rozmowa między braćmi Kaczyńskimi i nie chcą udostępnić to przecież oczywiste. Jaki mają w tym interes? Takie zdjęcia natychmiast posłużyły by do oceny posiadanych przez to państwo możliwości szpiegowskich. Gdyby był zamach, możliwe, że któreś by się na taki krok zdecydowało. Czy możemy przyjmować, że wszystkie mocarstwa, które mają możliwości techniczne uzyskania takich materiałów uczestniczyły w spisku na Lecha Kaczyńskiego? To chyba paranoja.
 • @Zawisza 14:13:07
  Dlaczego nie dopuszczono polskiej grupy krakowskich specjalistow do sekcji zwlok, ktora byla gotowa do wyjazdu? Dlaczego po przybyciu do kraju nie POzwolono otworzyc trumien i dokonac sekcji zwlok z godnie z polskim prawem? Krakowscy specjalisci oferowali badania zwlok tomografem.
  Ruskie zabronily tego wiec co Polska jest juz pod ruska jurysdykcja?
  kopacz klamala bezczelnie w tej sprawie w polskim parlamencie, malo tego zostaly sfalszowane stenogramy z jej slowami..
  Daruj sobie odpisywanie, bo znam odpowiedz a dezinformacji mi nie potrzeba.. Prawda wyjdzie na jaw - wiec oszczedz sobie pisaniny..

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930