Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Rekonstrukcja historyczna dla Polaków, przywrócono PRL

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co zobaczysz, gdy staniesz tyłem do domu partii, partii KC P…? Dziś inscenizacja PRL, budzę się, w TV tylko programy reżimowe, do sklepu nie poszedłem, bałem się widoku półek z butelkami octu, stojących jak żołnierz podczas przeglądu.

 Nie raz rozmawiając z młodym pokoleniem widzę jak szeroko mają otwarte oczy ze zdziwienia i niedowierzania, gdy opowiadam o czasach rządów PZPR, schyłkowej ery Gierka, o sklepach spożywczych, w których całe półki wypełnione były stojącymi w szeregu, jak wojsko podczas przeglądu, butelkami octu. Gdy opowiadam, jak jedynym, źródłem informacji medialnej była telewizja prezentująca treści ściśle kontrolowane przez partię.

 
Fakt iż PiS zdąża do przywrócenia czasów PRL z jedyną podmianą, wolę narodu ma wyznaczać KC PIS, pierwszym sekretarzem Jarosławem Kaczyńskim z siedzibą na Nowogrodzkiej a nie KC PZPR z ul. Nowy Świat. Tu właśnie mała zagadka wspomnieniowa „Co zobaczysz, gdy staniesz tyłem do „domu partii”? Właśnie „Nowy Świat”.
 
Oj, łezka się w oku zakręciła, przypominają się czasy dzieciństwa, gdy jednymi mediami jakie Polacy mogli oglądać były media głoszące propagandę sukcesów rządów PZPR kreowane pod okiem czujnej cenzury z Mysiej w Warszawie. Dla nas dzieci byli Jacek i Agatka, Gąska Balbinka i kurczak Ptyś i raz w tygodniu w Zwierzyńcu posmak zgniłego życia dzieci zachodu, czyli Hanna Barbera show. Dziś jedyne informacje jakie do nas docierają to informacje politruków z mediów Kurskiego, przeznaczone dla „narodu głupiego co wszystko kupi”. Dziś jak w tamtych czasach prawdę o świecie czytam poprzez Internet z zagranicznych obcojęzycznych mediów. Jeszcze, niestety „Radio Wolna Europa”, którego wieczorami słuchaliśmy przy charakterystycznej „muzyce” z nadajników zagłuszających, jakby na trwałe wpisującej się w dźwięki tamtych czasów.
 

 
Jak powiedział Piotrowicz, "Niektórzy mogą uważać, że przekaz TVP Info razi ludzi inteligentnych. Ale on winien trafić do jak największej liczby Polaków". I każdy z inteligentów uważa ten przekaz za prawdę. Media TVPiS nie są dla inteligentnych ludzi, to pralnia umysłów wzorem Jerzego Urbana. Dziś jak w tamtych czasach prawdę o świecie czytamy poprzez Internet z zagranicznych obcojęzycznych mediów, jednoczesznie szlifując język. Z portali blogerskich, gdzie jeszcze odrobina wolności głoszenia poglądów została. Jeszcze, niestety „Radio Wolna Europa”, którego wieczorami słuchaliśmy ani charakterystyczna „muzyka” z nadajników zagłuszających, jakby na trwałe wpisującej się w dźwięki tamtych czasów.
 
Dziś dzięki spontanicznemu świętu i rekonstrukcji tamtych czasów, nasze dzieci, co nie wyobrażają sobie czasów, gdy telewizja nadawała tylko na jednym, ew. dwóch kanałach informacje skrupulatnie sprawdzone przez cenzurę. Gdzie staliśmy w długich kolejkach po cukier, po mięso, gdzie dzieciom przysługiwała odpowiednia miarka wódki, dopiero później zamieniona na możliwość kupienia tabliczki „czekolady” czekolado-podobnej. zobaczyły do czego idee władzy nie kontrolowanej przez siły zewnętrzne prowadzą
 
W teatrze w którym bierzemy dziś udział Wojciech Jaruzelski broni: „socjalizmu, jak wolności”, władzy partii jako jedynej wyrazicielki woli pierwszego sekretarza, będącej wolą narodu, po ulicach w dniach protestu Polaków przechadzają się oddziały PiS-ZOMO, dla obrony socjalizmu i woli pierwszego sekretarza gotowe pałować kobiety, wywozić protestujących z dala od miejsca zamieszkania. Piotr Jaroszewicz domiarami, zamykaniem biznesów gnoi przedsiębiorczość Polaków, starając się zamknąć, ew. upaństwowić wszelkie oznaki inicjatywy gospodarczej. Naczelny cenzor z Mysiej, dba, by tylko partyjni politrucy mogli swoje treści głosić, wszelkie inne źródła informacji stacjami zagłuszającymi blokować. „Aparatczyki” z Programu 3 Polskiego Radia, poufnymi pismami „SMS”, dbają, by „wroga treść się na falach eteru nie poniosła. Za wrogi „narodowi PiSowskiemu” symbol serduszka WOŚP pogodynkę z TVPiS oddział Poznań się wyrzuca, bo ona przecież wrogim siłom zbierającym pieniądze na sprzęt ratujący życie Polakom się oddała.
 
Historia kołem się toczy, nie myślałem tylko, że o aż tak małym obwodzie, że za mojego życia dwa razy rządy bolszewików będę oglądał. Ale prawda jest jedna jeśli jej nie poznamy, nie zrozumiemy i wniosków nie wyciągniemy, po raz kolejny baty od niej otrzymamy. Jeśli z niej wniosków nie wyciągniemy, wróci komuna, budowana przez „jedyną wyrazicielkę woli narodu KC PiS”.
 
W prezentacji udział wzięli rekonstruktorzy PRL:
Wojciech Jaruzelski – Jarosław Kaczyński
Piotr Jaroszewicz – Mateusz Morawiecki
Naczelny cenzor z Mysiej – Jacek Kurski
 
p.s.
1) Problem w tym, że jutro obudzimy się w dzisiejszej rzeczywistości medialnej a nie w rekonstrukcji przeszłośi i znowu będzie wiele kanałów, ofert programowych, lecz budowniczowie socjalizmu, Wojciech Jaruzelski z Warszawskiego Żoliborza, Piotr Jaroszewicz który jak Mieszko I wiele „grodów” (posiadłości), i naczelny cenzor z Mysiej nadal będą nam socjalizm budować pod komunistycznym hasłem „by Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej”.
 
A wnioski jakie warto wyciągnąć z tego przedstawienia? Te wszystkie narzędzia bolszewików, które PiS nam odbudowuje zostaną. Zostanie władza polityków nad wymiarem sprawiedliwości, cenzura w mediach „reżimowych”, ZOMO pałujące protestujących Polaków za kilka judaszowych srebrników, PiS przeminie jak potop Szwedzki a ruiny zostaną. PiS odda władzę, przyjdzie nowa. Czy myślicie, że ta nowa będzie tak „patriotyczna”, by z tak wspaniałych narzędzi kontrolowania Polaków zrekonstruowanych przez PiS zrezygnować? To co zbudowali wyznawcy PiS jako jedynej woli narodu z największą wdzięcznością przejmą. Wylecą „aparatczyki” od Kaczyńskiego i Kurskiego niesławą skalani, swoimi ich zastąpią a na nasz protest powiedzą, przecież taka jest nasza rzeczywistość prawna, takie nasze prawo, nasze służby kontrolowania społeczeństwa. Witajcie w socjalizmie, PiSowskim, nie PZPR-owskim, ale nadal socjalizmie. Że też Jaruzelski i inni budowniczowie socjalistycznej Polski nie dożyli tego? Ale z pewnością z osiągnięć Kaczyńskiego w grobach się cieszą.
 
2) Oczywiście jest i rewers tego medalu. Media, szczególnie te o największym oddziaływaniu są w rękach obcych, głównie niemieckich. Nie szanowni rodacy, nie budują one naszego dobrobytu. \Ich mocodawcy pilnują swoich interesów, jak i swoich interesów pilnuje wojsko USA w bazach wyimaginowanego „fortu Trumpha” Andrzeja Dudy. Polski interes budujemy tylko na kilku nielicznych portalach blogerskich, które jeszcze partiom lub obcemu kapitałowi się nie sprzedały. Taki ostatni posterunek polskości w oceanie politruków, pożytecznych idiotów różnej maści i partii.

 

KOMENTARZE

 • Kiedyś
  W latach siedemdziesiątych to telewizją kierował chyba niejaki Szczepański, a Kurski to takie nowe wcielenie owego Szczepańskiego....
  Nowym ambasadorem radzieckim do niedawna była Żorżeta, teraz przyślą kogoś innego......
  (Choć ambasadorzy radzieccy nie byli tak bezczelni)
  Jeszcze trochę pisowskiej propagandy, a ubędzie mi tak że 40 lat i znów będę dzieckiem!!!!
 • @zbig71 21:42:58
  Zawsze tak samo . https://www.salon24.pl/u/coryllus/313148,czy-pawel-kowal-i-helena-luczywo-to Salute :)))))
 • PiS i PRL ?
  doprawdy, tego nie da się czytać. Oczywistości pomieszane z fałszem.

  Od kogo bierzesz szmal?

  Mendia strajkują, trzeba było wypłynąć, napisać z 10 notek na tematy bieżące, stworzyć tego jednego dnia alternatywne wiadomości.

  I co?

  Wszystkie witryny, które lubiłem, zdychają. I to w czasach szansy, jakiej dotąd nigdy nie miały.

  Ta polska ziemia to ugór, na którym nigdy nic nie wyrośnie. Jeno zagraniczne plamy w donicach.
 • Niestety...
  PRL z tymi milionami awansów społecznych, z tym potężnym potencjałem gospodarczym pracującym dla Polski (ten niby haracz dla CCCP był wtedy małym pikusiem w porównaniu z tym dzisiejszym płaconym dla Washington DC), z tymi pogardzanymi teraz socjalami, z tym rozdawnictwem jak nam wciskają teraz nadludzie (właściciele) np z KOnfy, z tą pewnością jutra, z tą uśmiechniętą wtedy młodzieżą itd, itp...

  se już ne wrati...
 • @Jan Paweł 22:00:11
  Przede wszystkim nie wróci swoboda podróżowania i rekreacji dla wszystkich.
 • @interesariusz z PL 21:58:48
  Od kogo biorę szmal? Za pracę związaną z tworzeniem czegoś dla kraju a piszę z patriotyzmu, by pokazać bandę złodziei co okradają nasz kraj pod emblematem złodzieja "patrioty". By pokazać tych, co mieniąc się "patriotami" piorą umysły niżej wykształconych Polaków. Czyli tego "narodu głupiego Kurskiego" co wszystko kupi.

  Niestety, Polak musi pracować na chleb, na podatki które później złodzieje przekazują takiemu Doićowi z Torunia. By taki Szumowski mógł swoją rodzinkę na kilka pokoleń ustawić, sam zostając w jednych portkach, bo cały majątek jego żona ma. By spłacić bezprawne decyzje Morawickiego Sasina, co 70 mln na makulaturę wyborczą roztrwonili. Dlatego 10 notatek dziennie Polak nie napisze, ale by opisać wszystkie afery z pewnością tych 10 notatek może okazać się zbyt mało.
 • Jak można czynić takie porównania ?
  // Wojciech Jaruzelski – Jarosław Kaczyński
  Piotr Jaroszewicz – Mateusz Morawiecki
  Naczelny cenzor z Mysiej – Jacek Kurski //

  Wymienieni politycy PRL-u to jednak osobowości mające nieporównywaną z dzisiejszymi,klasę.Porównuje pan Jaroszewicza z teflonowym Morawieckim? doprawdy nie dostrzega pan tego że to inna jakość?
  A już instytucję z Mysiej z Kurskim to jakieś nieporozumienie.
  Dziś nawet zawzięci przeciwnicy PRL przyznają że ówczesna cenzura była uczciwsza albowiem wyznaczała wyraźne granice i z uwagi na to była bardzo powierzchowna.Dzisiejsza cenzura choć teoretycznie jej nie ma, sięga głębi ludzkiej duszy i owocuje autocenzurą.
 • @Zawisza Niebieski 22:14:38
  Wspominałem o bieżących wiadomościach, nie o odreagowaniu przez Ciebie faktycznych oraz urojonych krzywd.

  Korupcja jest wszędzie, mniejsza, lub większa. Korupcję olbrzymia większość Polaków ma we krwi, do tego stopnia, że sama siebie o to nie posądza. Wszyscy, poczynając od byłych prezesów trybunału konstytucyjnego (o obecnej nie mam jeszcze zdania).

  Jeśli natomiast oczerniasz ojca R., to się ośmieszasz jak owe oszołomy z onetu. Zrobił wiele dla kraju i ludzi, zastępując rząd. Zrobił nawet rewolucję w telefonii komórkowej zakładając kiedyś sieć wRodzinie. Do tej pory z niej korzystam, mimo, że go wycyckano z interesu. Pierwsza sieć w której kasa nie przepada, a telefon działa jeszcze dwa lata po wyczerpaniu kasy z karty. Takiej pro-konsumenckiej rewolucji nie zrobił NIKT.

  No i zwróć uwagę, iż nie jest winą Kurskiego (którego nie znoszę), że naród głupi. Na to naród zapracował sam.
 • @zbig71 21:42:58
  Kurski jest dla mnie bardziej nowym wcieleniem Urbana. Człowiek z wyrokami za kłamstwa polityczne otoczony przygłupiastymi politrukami.
  Przykład?
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/trzaskowski-tvp-pisze-ze-nie-radzi-sobie-ze-sniegiem-a-na-obrazku-nieodsniezona-droga-podlegla-rzadowi.jpg

  A dla "narodu głupiego" i pożytecznych idiotów przekaz Pinokia.
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/morawiecki-latem-wypuscimy-wiecej-plugow-na-drogi.jpg

  Polacy:
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/pootwierali-galerie-ale-restauracje-serwuja-tylko-na-wynos-monty-python-2021-nie-koloryzowane.jpg

  A pana Krysia co w Malinowym Spa balowała nie od dzisiaj, bo jej się należy:
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/krystyna-pawlowicz-gdy-jestes-taka-hot-ze-az-wybuchaja-pozary.jpg
 • @Zawisza Niebieski 22:30:57
  "A panna Krysia co w Malinowym Spa balowała nie od dzisiaj"

  https://www.youtube.com/watch?v=q_WlKfgKS08
 • @Zawisza Niebieski 22:30:57
  Zapluwasz sobie brodę tymi wystąpieniami.

  Tylu bezrobotnych, czasowo. Chodniki przed domami odśnieżone, a przejścia dla pieszych nie. Pług zgarnia śnieg na boki i buduje zaspę na poboczu. Aby wejść na przejście trzeba przedrzeć się przed usypaną górę śniegu. Na największym, reprezentacyjnym przystanku we Wrocławiu, imienia niezapomnianego ciemiężyciela Polaków, który nałożył na nich sankcje, aby obarczyli winą ślepowrona, z tramwaju wysiada się w 15cm grubości pośniegowe błoto.

  Ot i masz samorząd POLAKÓW. Właśnie do tego jest zdolny. Komuna im się nie podobała, bo kazali ludziom odśnieżać tak, aby inni mogli przejść, jak w mieście, a nie na poligonie. No to pozbyli się komuny i rządzą się sami.
 • @interesariusz z PL 22:29:56
  Tadeusz Doič jak żyje z renty babcinej, wzorem Ferdka Kiepskiego, nie mam nic do tego. Bo to babcine pieniądze nie moje i z wolnej woli dawane, choć moralnie to nie jest OK.
  Gdy jednak banda złodziei spod znaku Przekręty i Szmal moje podatki mu zanoszą mogę protestować, bo ktoś w moim imieniu moje pieniądze daje człowiekowi, którego uważam za zwykłego oszusta. Ja chcę, by moje podatki budowały Polskę a nie wypełniały obwisły podbródek jakiegoś oszusta.
  Tak wygląda człowiek żyjący w ubóstwie, które ślubował?
  Który to już podbródek karmi?
  https://smieszne-memy.com.pl/wp-content/uploads/2019/12/rydzyk-memy-maybach.jpeg
 • @ikulalibal 22:27:08
  Raczej opisuję siły przywracające socjalizm w Polsce. Wskazane osoby pełnią funkcje osób historycznych, nie określam czy im dorastają. Zaś każde początki są trudne, stąd i na początku budowania Polski Ludowej wzorowanej na bolszewizmie PiS popełnia błędy.
 • @Zawisza Niebieski 22:55:20
  A jak żyje Musk?

  Najbardziej prospołeczny przedsiębiorca w Polsce, z publicznie znanych.

  Jeśli On jest oszustem, to jak nazwać innych?
 • @Zawisza Niebieski 23:17:41
  Paradoksalnie daje 5 bo w klasie takiego punktu widzenia tekst o.k
  Ale mam osobiste zdanie:

  " Już z daleka słychać wycie.
  Wieprze ciągle przy korycie.
  Chociaż zmiana wszystkich czeka.
  Maja w d...ie los człowieka.
  Bo podatki dla hołoty.
  Płacisz z biedy i głupoty.
  A gdy firmę ponad kraje.
  Goszczą podatkowe raje.
  To nie ważne co kto głosi.
  Ważny zysk co z tego kosi.
  Czy tez z lewa.
  Czy tez z prawa.
  Wszystko ze Złym to zabawa.
  Ale tych co chcą się bogami. Stać.
  Już z dawna władza mami.
  Złudna tak jak i rząd dusz.
  A gdzie skończą?
  Sam wiesz już."

  Nie pamiętam u nas(naprawdę "u nas") czegoś takiego takiego jak bezstronne media.
  Nawet obywatelskim grozi przejęcie.
  Przez kogo?
  Zależy, komu na rękę położenie łapy na nich.
  Wiem, truizmy.
  Ale ktoś musi powtarzać.
  Nawet i bez skutku.
  Choćby ma puszczy.
 • @interesariusz z PL 23:45:05
  Filantropia. Ciekawy temat, po przeczytaniu twojego wpisu zastanowiłem się nad sobą. Najbardziej cenię filantropię polegającą na tym, że człowiekowi dajesz możliwość zarobienia. Czy ja taką dałem? Raz, zatrudniłem dziewczynę, matkę dwóch małych dzieci która podbiegła do mnie przy urzędzie zatrudnienia, gdzie była wolontariuszką. Pierwszego dnia przyszła do nas z jedną córką z nogą w gipsie. W weekend dziecko złamało nogę. Tatuś służył jako rozpładniacz, po zapłodnieniu znikałinteresowało go wszystko do momentu zapłodnienia. Wybacz nie cierpię takich facetów.
  Była mądra, można jej było przedstawić problem i sama go rozwiązywała, ceniony pracownik, ale po kilku latach dała się kupić, wyniosła całą listę naszych klientów próbując ich podkupić. Efekt? Ostatni raz widziałem ją, jak w hipermarkecie cukierki sprzedawała.

  Nie daję pieniędzy, prawie nigdy. Ale jeśli ktoś podejdzie i powie, że jest głodny jedzenie mu kupię. Ostatnio w Krakowie w sklepie spożywczym podszedł do mnie facet, śmierdział przetrawionym alkoholem i powiedział uczciwie, wyszedł z izby wytrzeźwień nie ma grosza a jest głodny. Kupiłem mu chleb, kiełbasę, w kolejce słysząc jego historię jeszcze jedna kobieta coś mu do jedzenia kupiła. Cenię dawanie wędki, nie ryby, ale to znacznie trudniejsze, najłatwiej dać pieniądze, trudniej jedzenie a pracę najtrudniej. Tak więc ja wybieram opcję pośrednią, głodnego nakarmię, ale pieniędzy nie dam, chyba, że na fundację.

  A przedsiębiorca dla mnie nie jest oszustem, nie raz nazywam siebie w dowcipach z żoną, kapitalista, krwiopijca, wyzyskiwacz, gdy już padam na pysk pracując na podatki i ZUS.
 • @brian 00:05:26
  Bezstronne media, pewnie nie ma czegoś takiego, bo niejedna piękna księżniczka uschła w swej wieży czekając na nieskazitelnego księcia na białym koniu.
  Ale bliskim tego jest np. Neon24. Można nam zarzucić stronniczość w promowaniu tekstów, to zawsze. Ale co ktoś napisze będzie opublikowane, czasami w lochu ale jednak do każdego z tych tekstów wnikliwy czytelnik dotrze i sam go oceni. Ja osobiście ufam w mądrość czytelników, nawet jeśli czasem się zawiodę, stąd mam alergię na takich, co banują za poglądy.
 • @Zawisza Niebieski 00:40:55
  //mam alergię na takich, co banują za poglądy.//
  A za co jeszcze można zbanować?
 • @Franek Ganek 01:06:12
  Za język rynsztokowy, banowanie za to akceptuję. Ale ten, co banuje za to, że ktoś ma inne poglądy niż on jest po prostu prymitywnym politrukiem.
 • @Zawisza Niebieski 01:52:31
  A co to jest "język rynsztokowy" i dlaczego akceptujesz banowanie za to?
  Podziel się swoim poglądem... UPS!
  Powiedz dodatkowo (jak możesz), co zrobiłeś aby nie było takich miejsc jak rynsztok - cokolwiek to znaczy.
 • @Zawisza Niebieski 00:33:03
  Ładnie napisane, z życiowymi obserwacjami odnośnie przebiegłości i moralności, co prawda bez refleksji (namiastki wniosków), w porzo, tylko ja nie widzę w tym polemiki z moimi uwagami.
 • ...
  Przywrócono PRL?

  To chyba Autor żył w "PRLu" w jakiejś rzeczywistości równoległej, bo ja takiego nie pamiętam.

  I nie chce mi się nawet specjalnie prostować obrazu byłej Polski, jaką Autor przedstawił, żeby pasował do kataklizmu w wywalczonej przez Solidarność (prowadzoną przez koszerny w całości KOR i Wojtyłe) "wolnej i suwerennej", demokratycznej (bo jest zaiste demokratyczna) III RyPy.

  Wystarczy popatrzeć na przyrost naturalny w Polsce wtedy i dziś a nie na z d...y wzięte argumenty o "occie".
 • Powiem tylko tyle:
  Kto dzieli magdalenkową ferajnę na PO, PiS, SLD, PSL, etc. - ten sam sobie szkodzi
  Wniosek?
  Nie dla jaj na magdalenkowy stole - jak gdyby nigdy nic - menora sobie stała. Nie dla jaj!
 • A jednak POtwierdzasz swoją "apolityczność"
  W amoku strzelasz kulami i ślesz cyniczność
  A gdzie jest Twoja ojczyzna, czy za granicą?
  Wschodnio-zachodnią, lecz ukrytą tajemnicą?
  Pozdrawiam
  Szczęść Boze
 • @Kmieć 08:35:23
  Bananów nie było.
  A teraz są....
  To ci zagadka.
 • @Zawisza Niebieski 01:52:31
  Znowu nie znasz własnych poglądów? ;-)))
  Rozumiem: bo inni tak robią. Pytanie - czy to nie z takich bierze się ten "rynsztok"? Wszystko się zmienia a oni chcą tak samo, to samo... chcą. I jaka to chęć (jak już jest - według nich - ta stałość)? Utrzymanie... Trzymanie się.

  Rozumiem też, że nie zawsze warto się wychylać... Nie zbytnio.
  A to chyba wiesz dlaczego...
 • @Zawisza Niebieski 22:30:57
  Piłem gorzałę z Kurskim na Sylwestrze 93/94 chyba...i już wtedy stwierdziłem, że to kawał kurwy.
  Kaczyński kocha Sanację, której finał był we Wrześniu 39.
  Oby teraz gorzej się nie skończyło.....
 • @interesariusz z PL 23:45:05
  Porównuje się zjawiska porównywalne. Kaczelnik poza politykę, to grosza pewnie uczciwie by zarobić nie potrafił
 • @Wican 18:05:38
  Raczej poza podatnikiem.
 • PiS to ekipa
  Nowym komendantem śląskiej policji został były ZOMOwiec. Czyli PiSiory już stoją tam gdzie stało zomo.
 • @Zawisza Niebieski 22:14:38
  "Na to naród zapracował sam" - absolutnie nie mogę zgodzić się z tym stwierdzeniem. Oczywiście temat rzeka, postaram się maksymalnie skrócić.
  Naród jest podobny do człowieka. Mała głowa - inteligencja, tułów - klasa średnia, ręce - robotnicy, nogi - chłopi, co żywią i bronią. Polskiemu Narodowi obcięto głowę - Żydzi (Hitler, Stalin) z premedytacją wykańczali polską elitę. Naród pozbawiony elit jest jak ślepy i głuchy. Ale przyroda nie znosi pustki. Teraz głowa jest żydowska. A ta zadbała poprzez system oświaty, aby taka była RP jak jej dzieci chowanie. Próbowali nawet skasować dwa najważniejsze przedmioty - jeden (i jedyny )uczący myślenia - matematykę, drugi - historię (chociaż i tak, ta której uczą to propaganda. Jak zabawnie brzmią słowa, historyka z wykształcenia, Premiera, gdy mówi o prawdzie historycznej). To nie Naród zapracował, ale tak wykształcony i manipulowany "kupuje wszystko".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031