
Dziś dotarła wiadomość o śmierci posła Janusza Sanockiego, działacza opozycji antykomunistycznej, b. burmistrza Nysy, posła na Sejm VIII kadencji, miał 66 lat
Poza działalnością społeczną był również blogerem Neon24.pl. Pokonał go COVID-19
Dziś dotarła wiadomość o śmierci posła Janusza Sanockiego, działacza opozycji antykomunistycznej, b. burmistrza Nysy, posła na Sejm VIII kadencji, miał 66 lat
Poza działalnością społeczną był również blogerem Neon24.pl. Pokonał go COVID-19
Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną ma skórę ten nasz "koleżka"… czytaj więcej
1 marca mija 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej działaczki społecznej w obronie ludzi wyrzucanych z domów przez tzw. czyścicieli kamienic, która walkę z bezmyślnością władzy przepłaciła życiem. czytaj więcej
Dopadła nas epidemia, wszyscy musimy zrezygnować, z części praw obywatelskich w imię ograniczenia zachorowalności, ale zaraz… „WSZYSCY”? Nie, nie wszyscy, pierwszym dzieciom Rzeczypospolitej się nie odmawia. czytaj więcej
Pokonała go choroba której według posła i wielu tutejszych blogerów nie ma i nie było.
Sam jestem naocznym świadkiem,że ona istnieje i zbiera śmiertelne żniwo i nikt mi nie wmówi,ze to jest jakaś grypa.Takiego spustoszenia w organiźmie człowieka nie wywołuje żadna grypa.
Tak jesteśmy traktowani po dekretach Bieruta odbierających Nam własność ziemi.
Teraz, odbierają i sprzedają, bo duchy nie muszą posiadać ziemi nie mając własnego cienia.
https://www.odkrywamyzakryte.com/skarga-lekarzy-covid-19/
Serdeczne wyrazy współczucia dla tych, którzy Go kochają.
ale sami skazaliśmy się na oddanie naszych ciał izbie lekarskiej.
A więc nie mamy nic do powiedzenia, podobnie jak Żydzi w Oświęcimiu.
"Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. Zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej walki z covidem. Trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło"
Nie wszystkich się udawało. A kto niby "sprowokował zapaść służby zdrowia"?
Bóg zabarał go do siebie , bo widocznie co miał dokonać na tym ziemskim podole to wykonał.
Morskie Drużyny Strzeleckie
Kontradmirał
Sławomir Ziembiński
Niech Ten Dobry Człowiek spoczywa w pokoju i wśród aniołów.
"...tam przyjmie Cię twój Anioł Stróż. I Cię wprowadzi. W Rodzinę Dusz...".
Będzie go brakowało ...
Niech Mu ziemia lekką będzie
Jak w momencie narodzin.
Otoczy cię biel zmieszana z szarością.
Prześwitująca światłami.
Będą coraz bliżej.
Aż Ich rozpoznasz.
Witaj w Domu, Synu.
Mamo, Tato, jesteście!
Tak, i zawsze byliśmy przy Tobie.
On o to zadbał.
A teraz, chodźmy.
Wyrazy szacunku dla rodziny i podziękowanie Panu posłowi za dzieło życia, patriotyzm i zdroworozsądkowe myślenie.
Świeć mu Panie Świata i otocz opieką.
Amen
Sam jestem naocznym świadkiem,że ona istnieje i zbiera śmiertelne żniwo i nikt mi nie wmówi,ze to jest jakaś grypa.Takiego spustoszenia w organiźmie człowieka nie wywołuje żadna grypa”
- mogę to ze swojej strony również potwierdzić. Dlatego wierząc czy nie wierząc w kowida zachowywałam się zgodnie z zaleceniami władz, nosiłam zawsze maseczkę i zachowywałam dystans społeczny.
Nie chciałam w razie co mieć nikogo na sumieniu.
Szkoda człowieka.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26583980,janusz-sanocki-nie-zyje-byly-posel-byl-zakazony-koronawirusem.html
cytat z 19 listopada: "Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem nawynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej „walki” z covidem trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło."
Czyżby pierwsze objawy niedotlenienia maseczkowego ?
Ktoś tu pisał, że nie ma wirusa? Raczej, że nie ma pandemii, jest plandemia.
W szpitalach nie leczą, bo nie wiedzą jak, lub nie chcą.
Reżim faszystowski w Warszawiwie walczy z lekarzami którzy wiedzą jak i chcą leczyć:
https://tomaszdangel.pl/apel-do-ministra-zdrowia/
Amaltadyna, dr. Adam Bodnar:
https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/
Rząd warszawski to mordercy, dokonują depopulacji mniej wartościowego narodu tubylczego. Szkoda, że zniesiono karę śmierci.
Dziwna sprawa ze śp. posłem Sanockim.
Dlaczego śp. Janusz Sanocki (byłem z nim na konferencji w Feldkirch w 2006 roku) musiał czekać aż 3 dni na rezultat badania jego wymazu z gardła i nosa?
Jesli go przyjęli w czwartek wieczór, to ten wymaz zrobiono dopiero w piatek. Na rezultat testu PCR trzeba czekać co najmniej jeden dzień (na sobie sprawdzałem). A ponieważ w Koźlu zapewne laboranci w weekendy nie pracują, to rezultat testu otrzymali lekarze dopiero w poniedziałek.
R.I.P.
Wniosek?
Czyżby już nie umiano leczyć z jakichś powodów na zapalenie płuc?
https://www.youtube.com/watch?v=WQv48WSPmVs
jak jutro będą jakieś anomalie pogodowe, to wiadomo, kto nawywijał.
W Australii, gdzie grypa sezonowa trwa od kwietnia do czerwca, dzięki noszeniu maseczek, dystansowi społecznemu i utrzymywaniu higieny, zachorowania na grypę spadły o ponad 50% w stosunku do poprzednich lat.
Zatem przestań pierd..ć
To dzięki takim jak Ty i Tobie podobnym, co dzień umiera nadprogramowo średnio 500 osób, w tym poseł Sanocki.
Niech Bóg przyjmie do swojego domu.
Jak się okazuje, zaczęło go żreć i pożarło. Smutne.
Tak więc spiskowcy dalej idźcie w zaparte, dopóty dzban wodę nosi, dopóty ucho się nie urwie.
Znałem Śp Janusza Sanockiego osobiście wiele lat, zanim został Posłem.
Częstokroć spotykaliśmy się - zawsze rozmawiając o przyszłosci Polski.
Teraz Śp Janusza już nie ma - i nigdy nie będziemy już rozmawiać...
Bardzo, naprawdę bardzo mi smutno; ciężko na sercu, nie potrafię wogóle o niczym myśląc - tylko o nim...
Drogi, Śp Januszu -
Wieczny odpoczynek i światłość wiekuistą racz Tobie dać - Panie Boże Wszechmogący.
Odpoczywaj w spokoju...Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze spotkamy się w zaświatach i porozmawiamy...
Odpoczywaj w spokoju...
RIP...
Do zobaczenia...
Nie czas i miejsce na co?
https://www.odkrywamyzakryte.com/koronawirus-to-zbior-fatalnych-bledow/
Tak więc w świecie silnie uwarunkowanym środkami masowego przekazu broń strachu ma ogromną moc psychologiczną.
Doskonale obrazuje to historia koronawirusa.
Celowo zaprojektowany komunikat o strachu, napompowany do maksymalnej objętości i rozproszony na całym świecie, natychmiast spowodował, że większość ludzi poczuła się bezsilna.
Pojawiła się myśl: problem jest duży – a my ludzie czujemy się mali.
To był jednak dopiero początek pułapki, która zabarwił każdy aspekt codziennego życia.
Większość ludzkości przeszła proces edukacji, którego skuteczność zależała od postrzeganej siły jakiegoś „autorytetu” do wywierania niekwestionowanego kontrolnego wpływu na ogólny kierunek życia.
W toczącej się obecnie bitwie o „kontrolującego świat” na powierzchni pojawiają się teraz w dużej mierze ukryte motywy działania.
Koronawirus stał się klinem pełnym osobliwości.
W rzeczywistości istnieje tak wiele bezsensownych czynników związanych z medialnymi próbami informowania o tym, co się dzieje, że można poczuć się oszołomionym i zdezorientowanym tylko wtedy, gdy spróbuje się śledzić na bieżąco scenariusz rozwoju „pandemii”.
W tym indukowanym stanie psychozy ludzkość łatwo ulega wszelkiego rodzaju sztuczkom – i właśnie tego jesteśmy świadkami.
Wielu czytających to będzie już zaznajomionych z ambicjami „elity” kontrolującej naszą planetę i będzie wiedziało, że wcześniej zaplanowana faza chaosu społecznego i gospodarczego jest kluczowym czynnikiem w ich próbach wprowadzenia totalitarnego Nowego Porządku Świata.
Jesteśmy teraz w tej fazie.
Jej sukces zależy od dużej grupy ludzi postępujących zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez polityczne marionetki głębokiego państwa i tchórzliwego powtarzania tych instrukcji przez media głównego nurtu.
Po raz kolejny kluczową rolę odgrywa tutaj karta strachu.
Tym razem, utrzymując stały poziom lęku i histerii, jednocześnie pracując nad tym, aby osoby zdolne do odkrywania prawdziwej natury oszustwa zostały zmuszone do milczenia, egzekwowane są zamierzone punkty.
Cała „elita” utrzymuje swój pęd oparty na czystym odgórnym oszustwie i wyzysku.
Jednak ci, którzy to przyjmują, wydają się nie zwracać uwagi na fakt, że są wykorzystywani na rzecz totalitarnego ideału.
Nie buntując się w obliczu takiego traktowania – lecz stosując się do niego – milczenie ludności stanowi podstawę własnego poniżenia i niewoli.
https://www.odkrywamyzakryte.com/wp-content/uploads/2020/06/Depositphotos_29145969_s-2019.jpg Metody te były ciągle praktykowane w historii świata i za każdym razem z perspektywy czasu widać motywację do obsesji na punkcie władzy i kontroli, a sprawcami jest niewielka liczba psychopatycznych despotów.
Dzieje się to niezależnie od tego, czy ich ataki przybierają formę siły militarnej, dogmatu religijnego, czy współczesnych maniaków kontroli korporacyjnej i bankowej.
Ważne jest, że dramat jest dobrze zarządzany na scenie ogólnoświatowej, a „potęga wywołuje strach”.
Jaki tym razem jest plan?
W przypadku Covid-19 jego pojawienie się na scenie – a przynajmniej rozpowszechnianie historii o czymś pod tą nazwą – jest tak zaplanowane, aby odwrócić uwagę od przyspieszenia instalacji tego, co wpisuje się w ramy totalitarnego Nowego Porządku Świata.
Na przykład wprowadzenie sieci 5G, zdigitalizowana inteligentna sieć i „Internet rzeczy”, zrobotyzowany system transportu, programy nadzoru populacji i rozpoznawania twarzy, nowe szczepy organizmów zmodyfikowanych genetycznie, szczepionki itd.
Dodatkowo fakt, że Chiny były prawdopodobnie początkowym celem tej broni biologicznej, nie umniejsza bardziej powszechnego celu, jakim jest zakłócenie światowej gospodarki jako całości.
Skuteczność tego zakłócenia zależy od tego, czy większa część populacji zostanie zmieciona do bańki ślepej wiary w autentyczność „wirtualnej” fabuły.
Pozostaje kwestia tego, że tym razem zarządzanie sceną jest dość słabe.
Pojawia się mnóstwo sprzecznych i irracjonalnych działań ograniczających narzuconych nam z góry.
W rzeczywistości jest to farsa, która dąży do wsparcia państwa policyjnego, a głównym narzędziem do jej budowania jest dobrze wyćwiczona sztuka rozprzestrzeniania strachu i paniki.
Dlatego każdy z nas, kogo kolana nie zmieniły się w galaretę i kogo mózg nie zmienił się w miazgę kontrolowaną umysłem, musi poświęcić chwilę, aby śmiało i zdecydowanie zmierzyć się z tymi trzema słowami: „Nie zgadzam się!”.
Jeżeli odrzucisz kontrolowaną chorobę zwaną strachem, wystąpisz przeciwko fałszywemu prawu manipulowanego status quo.
Wykorzystaj tę chwilę, pomyśl, zastanów się i stanowczo stań do walki z duchami chaosu i strachu.
https://www.odkrywamyzakryte.com/pandemia-wynalezienie-choroby-zwanej-strachem/
Czytaj także: WHO WZYWA DO ZAPRZESTANIA BLOKAD W WALCE Z COVID-19
https://www.odkrywamyzakryte.com/who-wzywa-do-pozbawienia-obywateli-swobod/
Radzę wziąć to pod uwagę wobec rozpoczynającej się akcji szczepień. Te polecam głównie wielkim orędowników szczepień, a więc głównie absolwentowi wielu światowej sławy uczelni, panu berkeleyowi, i paru innym panikarzom, by uchronić ich przed śmiertelną chorobą.
"-- dusza opuszcza ciało ( szpitalna kamera )."
---------------
Dusza - to byt niematerialny, którego nie da się zobaczyć, zmierzyć, zważyć, sfotografować narzędziami dostępnymi w świecie materialnym - jakim jest Ziemia i cały Kosmos.
Apel naukowców i lekarzy w sprawie szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2
List Otwarty do Prezydenta i Rządu RP
Środowisko naukowców i lekarzy, jakie reprezentują osoby podpisane pod tym apelem, pragnie wyrazić zaniepokojenie perspektywą masowych szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2 szczepionkami, które nie zostały właściwie zbadane i których zastosowanie może doprowadzić do nieoczekiwanych zmian zarówno na poziomie komórkowym, w tym zmian szlaków sygnałowych i zmiany ekspresji genów. Apelujemy do Prezydenta i Rządu RP, aby szczepienia planowane w Polsce miały wyłącznie charakter dobrowolny, z wykluczeniem jakichkolwiek form przymusu i aby informacja o możliwych powikłaniach czy niebezpieczeństwach związanych ze szczepieniami została podana opinii publicznej oraz aby na temat szczepień i ich korzyści i zagrożeń zorganizowano rzetelną debatę publiczną.
Według oświadczenia Ministra Zdrowia, Pana Adama Niedzielskiego, z dnia 13 listopada 2020 roku, planowane jest zaszczepienie całej populacji dorosłych obywateli polskich, tj. 31 mln ludzi. Liczba podana przez Pana Ministra świadczyłaby o planach obowiązkowego szczepienia osób dorosłych. Zdecydowanie sprzeciwiamy się takim planom, które byłyby naruszeniem wymogu dobrowolności, przyjętego przez prawo międzynarodowe. Zarówno Kodeks norymberski z 1947 roku, jak i Międzynarodowy pakt praw obywatelskich i politycznych z 1976 roku, podobnie jak Konwencja o prawach człowieka i medycynie z 1997 roku oraz art. 39 Konstytucji RP, zabraniają, aby ktokolwiek, bez swojej swobodnie wyrażonej zgody, był poddawany doświadczeniom lekarskim lub naukowym. Tymczasem pośpiesznie wprowadzane na rynek szczepionki przeciw wirusowi SARS-CoV-2 nie zostały dotąd należycie zbadane, ich badania kliniczne zostały oparte o wyjątkowo łagodne zalecenia Europejskiej Agencji Leków (EMA) i dlatego mają cechy eksperymentu na ludzkości na wielką skalę.
Po pierwsze, przygotowywane na rynek szczepionki nie zostały poddane odpowiednim testom. Przeprowadzono próby kliniczne na stosunkowo niewielkiej grupie osób, które poddano obserwacji jedynie w bardzo krótkim okresie czasu. W testowanych grupach nie uwzględniono też wystarczającej liczby osób z grup ryzyka. Aby w pełni ocenić skuteczność szczepionki i możliwość powikłań, potrzebny jest okres co najmniej kilku lat rzetelnych badań. Szósta zasada norymberska mówi: „Stopień ryzyka, jakie należy podjąć, nigdy nie powinien przekraczać znaczenia korzyści eksperymentu dla ludzkości”. Tymczasem brak jest rzetelnej informacji oraz dowodów o spodziewanych korzyściach wynikających ze szczepień i grożących osobom zaszczepionym ujemnych skutkach oraz prawdopodobieństwie ich powstania. Pandemia „świńskiej grypy” jest dobrym przykładem, że niedostatecznie zbadane szczepionki wywołują więcej szkód niż korzyści. Przypadki narkolepsji czy innych trwałych uszkodzeń były stosunkowo częste po podaniu niesprawdzonych szczepionek na świńską grypę, a rządy niektórych państw (np. Szwecji) do dzisiaj wypłacają odszkodowanie ich ofiarom.
Po drugie, nowe szczepionki proponowane nam przez Pfizer, Modernę i inne korporacje są stworzone na bazie mRNA - kwasu nukleinowego, który służy do syntezy białka. Nie są to tradycyjne szczepionki, ale substancje mogące w komórkach ludzkich prowadzić do modyfikacji ekspresji genów. Tego rodzaju szczepionki mogą być niebezpieczne, dopóki ich skuteczność i brak poważnych efektów niepożądanych nie zostanie naukowo udowodniona. Nie wiemy bowiem do końca jakim procesom pod ich wpływem będzie podlegał wprowadzony RNA w naszych komórkach. Wprowadzony mRNA w szczepionce może oddziaływać z innymi istniejącymi w komórce cząsteczkami RNA (np. miRNA, lncRNA), co może to prowadzić do zmian w regulacji ekspresji różnych genów. Ponadto wprowadzony mRNA może reagować z RNA wirusów i bakterii w naszym organizmie. Zagrożeniem dla człowieka jest więc to, że osoby zaszczepione będą mniej odporne na inne choroby.
Szczepionki oparte o mRNA nie były wcześniejdopuszczane do obrotu na rynku, a więc ich długoletnie skutki uboczne nie są znane. Wyniki badań na ludziach czy zwierzętach są niejednoznaczne i nie dają podstaw potwierdzenia bezpieczeństwa stosowania szczepionek mRNA. To samo dotyczy szczepionek opartych o wektory wirusowe, np. AZD1222 firmy AstraZeneca. W związku z zasadą dobrowolności obywatele polscy nie mogą być do szczepień zmuszani. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa obywateli, dobrowolne szczepienia powinny być uwarunkowane przeprowadzeniem dokładnych badań klinicznych, zorganizowaniem szerokiej debaty publicznej na temat wprowadzanej szczepionki oraz poinformowaniem społeczeństwa o możliwych korzyściach, powikłaniach oraz niebezpieczeństwach szczepień i alternatywnych metodach walki z COVID-19. Osoby, które na skutek namowy Ministerstwa Zdrowia poddadzą się dobrowolnie szczepieniom, powinny mieć zagwarantowane świadczenia finansowe za ewentualne negatywne skutki szczepień i utratę zdrowia.
Reasumując: wprowadzane obecnie pośpiesznie szczepionki mają charakter eksperymentu na wielką skalę. Ponieważ mogą obniżyć naszą odporność na inne choroby, na skutek masowych szczepień może więc umrzeć więcej ludzi niż obecnie na COVID-19. Ponadto zmiany genetyczne wywołane przez szczepionki mogą wpłynąć na przyszłe pokolenia. Długofalowych skutków szczepień nie jesteśmy dzisiaj w stanie przewidzieć. O tych zagrożeniach społeczeństwo polskie powinno być właściwie poinformowane i powinna się na ten temat odbyć debata publiczna z udziałem niezależnych ekspertów. Na bazie rzetelnej informacji każdy polski obywatel powinien mieć prawo do decyzji, czy przyjąć szczepionkę i nie powinien być do tego zmuszany. W przypadku dobrowolnych szczepień powinny być przewidziane gwarantowane przez rząd RP rekompensaty dla osób, które na skutek szczepień poniosą utratę na zdrowiu.
Przekonywanie społeczeństwa, że szczepionki oparte na mRNA są bezpieczne, przy ogromie niewiedzy na temat mRNA i jego powiązań w komórce jest wysoce nieetyczne. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzenie skutecznych szczepionek przeciw wirusowi SARS-CoV-2 stanowi wielkie wyzwanie. Jednakże, obowiązkiem każdego naukowca jest zwrócenie uwagi, że w przypadku nowych szczepionek mamy do czynienia z eksperymentalnym produktem medycznym, który nie przeszedł wszystkich faz badań i nie powinien być rekomendowany. Z zasady dobrowolności oraz fundamentalnych wolności będących podstawą demokracji wynika konieczność uwzględnienia wolnej woli człowieka, który ma prawo do decydowania o swoim życiu. „Nic o nas bez nas” – to dawne hasło Solidarności. Warto je tutaj przypomnieć.
My, niżej podpisani, apelujemy do Prezydenta i Rządu RP, aby szczepienia planowane w Polsce miały wyłącznie charakter dobrowolny i aby informacja o możliwych powikłaniach i niebezpieczeństwach związanych ze szczepieniami była podana opinii publicznej oraz aby na temat szczepień zorganizowano rzetelną debatę publiczną. Apelujemy ponadto o ochronę podstawowych zasad demokracji i o poszanowanie wolności wynikających z Konstytucji RP oraz z umów międzynarodowych podpisanych przez Polskę.
Z wyrazami szacunku,
dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz, prof. UO, Przewodniczący „Wolne Wybory”
prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
prof. dr hab. n. med. Stanisław Sulkowski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
prof. dr hab. n. med. Irena Kasacka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
prof. dr hab. n. med. Krystyna Lisiecka- Opalko, PUM w Szczecinie
prof. dr hab. Jacek Bartyzel, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
prof. dr hab. Jakub Z. Lichański, Uniwersytet Warszawski w Warszawie
prof. dr hab. dr h.c. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz, Uniwersytet im Adama Mickiewicza
prof. dr hab. Marek Krzystanek, Uniwersytet Śląski w Katowicach
prof. dr hab. Roman Zieliński, Centre for Biomathematics, Genomics and Evolution
prof. dr Kornelia Polok, Centre for Biomathematics, Genomics and Evolution
dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL
dr hab. n. med. Marek Baltaziak, UMB
dr hab. n. med. Joanna Łotowska, UMB
dr hab. n. med. Lidia Puchalska-Niedbał, PUM
dr hab. n. med. Danuta Lietz-Kijak, PUM
dr hab. Wojciech Dobiński, UŚ
dr inż. Józef Okulewicz, Warszawa
dr n. med. Dorota Sienkiewicz, UMB
dr Marta Ułaszewska-Żuk, Baranowice
dr Mariusz Żuk, Baranowice
dr Mariusz Błochowiak, Poznań
dr n. med. Jerzy Lewko, Białystok
dr n. med. Marek Wojciechowski, Warszawa
dr n. med. Katarzyna Bross-Walderdorff, Kozy
dr n. med. Katarzyna Landa, Kraków
dr n. med. Krzysztof Rożnowski, Poznań
dr n. med. Przemysław Czyszkowski, Bydgoszcz
dr n. med. Katarzyna Jaruszewska-Orlicka, Bydgoszcz
lek. med. Jolanta Biel-Gruszczyńska, Częstochowa
lek. med. Iwona Jadwiga Chlebowska, Wałbrzych
lek. med. Magdalena Urban-Lechowicz, Warszawa
lek. med. Izabela Kaczmarek-Matyszczyk, Radomsko
lek. med. Paweł Basiukiewicz, Grodzisk Mazowiecki
lek. med. Krystyna Szymik-Taraszkiewicz, Gliwice
lek. med. Anna Muszynska-Kwiatkowska, Wrocław
lek. med. Anna Janaszek-Borek, Warszawa
lek. med. Elżbieta Sadowska, Białystok
lek. med. Małgorzata Gbiorczyk, Konin
lek. med. Grzegorz Pałka, Częstochowa
lek. dent. Joanna Kuczyńska, Lublin
lek. med. Wojciech Węglarz, Legnica
lek. med. Zbigniew Pawelec, Gdańsk
lek. med. Agata Osiniak, Kolbuszowa
lek med. Izabela Zaremba-Jankowska, Gdańsk
lek. dent. Ewa Jurecka, Jabłonowo Pomorskie
lek. med. Tomasz Dmochowski, Poznań
lek. med. Izabela Zaremba-Jankowska, Gdańsk
lek. med. Grzegorz Tuszyński, Katowice
lek. med. Beata Biesiadecka, Bolechowice
lek. med. Ewelina Gierszewska, Chojnice
lek. med. Sabina Urbaniak, Krotoszyn
lek. med. Jarosław Maciej Zioło, Sanok
lek. med. Zbigniew Markiewicz, Warszawa
lek. med. Joanna Bromirska, Wrocław
lek. med. Andrzej Banach, Wrocław
lek. med. Joanna Nehring, Kraków
lek. med. Piotr Iwulski, Olsztyn
lek. dent. Anna Walacik, Lublin
lek. med. Alicja Weleda, Leszno
lek. med. Grzegorz Klasa, Kraków
lek. dent. Dominika Car, Brzeg
lek. med. Alicja Kluz, Białystok
lek. med. Joanna Paśnicka, Sopot
lek. med. Agata Kot, Świdnik
Apel naukowców i lekarzy w sprawie szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2"
Ten apel ma sens, ale z drugiej strony są także nie mniej liczni (i niekoniecznie mniej "mądrzy") naukowcy i lekarze.
Główny problem polega na tym, że długoterminowe skutki szczepionki opartej na RNA nie były sprawdzone, bo prostu nie było na to czasu. Z drugiej strony taka szczepionka ma solidne uzasadnienie teoretyczne i empiryczne, chociaż nie w dziedzinie szczepień.
Panie Kula Lis, czy zdaje sobie Pan sprawę jaka jest bardziej tradycyjna i wypróbowana (przez wiele lat) alternatywa? Rosyjska technologia na której oparty jest Sputnik-V ! Jest Pan za tym, ciekaw jestem?
Zapewne Pan nie odpowie, bo jest Pan zbyt zajęty zalewaniem portalu powodzią skopiowanych tekstów niż używaniem swoich szarych komórek.
Jeśli będę zmuszony poddać się szczepieniu i jednocześnie miałbym prawo wyboru szczepionki włącznie z rosyjską (w to drugie nie wierzę) to wybrałbym rosyjską. O ile jest ona rzeczywiście tradycyjna.
Dobrowolnie nie zaszczepię się żadną. Ostatnią szczepionkę jaką wchłonął mój organizm to tradycyjna czarna ospa 1963rok.
W Polsce nie będzie dostepna. Bo rosyjska. Najbliższe kraje gdzie może się pojawić to Białoruś, Wegry, Grecja i Turcja.
"O ile jest ona rzeczywiście tradycyjna."
Ta technologia (oparta na wirusie przeziębienia) jest tradycyjna w porównaniu ze szczepionką RNA. Badania były prowadzone od około 30 lat. Zawiera pewne innowacje, jednak była wykorzystana skutecznie do produkcji szczepionki przeciw Eboli.
Na pewno Sputnik-V jest mniejszym ryzykiem, ale szczepionka RNA jest bardzo obiecująca - bo jest mniejszą ingerencją w system odpornościowy (zamiast całego wirusa, antygenem jest mały, starannie wybrany fragment). Oczywiście, jeśli nie pojawią się jakieś nieoczekiwane skutki uboczne.
Nie chciałam w razie co mieć nikogo na sumieniu.
Szkoda człowieka."
Jak to mówią, dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Akurat to, co zalecały i wciąż zalecają władze (te różne maseczki, dystanse itp. zachowania) powinny dotyczyć li tylko osób z grup ryzyka. Ludzi zdrowych w niczym nie powinno się ograniczać.
Ludzie młodzi, silni, zdrowi, posiadający "żelazną" odporność, z medycznego punktu widzenia powinni zachowywać się dokładnie odwrotnie, czyli nie nosić masek, nie zachowywać dystansu, nie używać preparatów dezynfekcyjnych, żeby właśnie łatwo i jak najczęściej się zarażać.
A dlaczego? Ano dlatego, że prawdopodobieństwo zachorowania wśród takich osób, pomimo zarażenia, jest minimalne.
W końcu kto ma stoczyć wojnę z bakcylem chorobotwórczym jak nie ci najodporniejsi? W ten oto sposób tworzy się "odporność stadna", gdy najsilniejsze organizmy zmierzą się z pierwotnym wirusem i wygrają z nim bitwę, polegającą na ograniczeniu jego namnażania w ich organizmach, co skutkuje brakiem objawów chorobowych, pomimo zarażenia wirusem.
Potem, ci silni i odporni ludzie, których organizmy wygrały walkę z wirusem, "dzielą" się jego osłabioną i "przerobioną" przez nich wersją z pozostałymi (bo ten wirus w ich organizmach jest), czyli mniej odpornymi (w tym z osobami starszymi). Bezwzględne izolowanie wszystkich ludzi oraz poddawanie ich różnorakim "zabiegom" w celu uniknięcia zarażenia (te wszystkie płyny dezynfekcyjne itp.) uniemożliwiło populacji ludzkiej przejście tego najważniejszego pierwszego naturalnego etapu walki z wirusem.
I dlatego noszenie masek, zachowywanie dystansu przez ludzi o silnych organizmach, doprowadziło do tego, ze wirus w pierwotnej i nie osłabionej postaci dotarł do grup ryzyka, czyli osób starszych i/lub posiadających obniżoną odporność, często niestety ze skutkiem śmiertelnym...
I na tym polega zbrodnia "kowidowa" władzy, która do tego doprowadziła.
A szczepionka? Szczepionka to jest oręż w dawno przegranej już wojnie, jak to mawiają epidemiolodzy. W tej wojnie najważniejsza jest ludzka odporność, której nie wolno w jej walce z bakcylami chorobotwórczymi w niczym przeszkadzać.
Nikt również nie zagwarantuje, czy skład szczepionek wysłanych do Polski będzie taki sam, jak tych, które podlegały badaniom.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że owi "bezobjawowi" modyfikują świrusa?
Bardzo egocentryczna postawa. Młody silny człowiek nie powinien zachowywać dystansu w stosunku do swojej schorowanej babci.
Niezły okaz z rumpelsiltskina.
Normalnych inaczej oczywiście...
Jakiś czas temu obejrzałem na rosyjskich mediach dość obszerny wywiad z fachowcem w tej dziedzinie. Jak znajdę ten materiał, to dam link.
Twierdził ów naukowiec, że koronawirus, który teraz jest aktywny, ma zmienione 2/3 kodu genetycznego w porównaniu z tym pierwotnym, z przełomu ubiegłego i obecnego roku.
W tym kontekście pojawia się pytanie, na którą odmianę wirusa najbardziej skuteczna jest szczepionka obecnie dystrybuowana?
Proszę poczytać ustawę o zapobieganiu rozprzestrzenianiu chorób zakaźnych sprzed ostatniej przeróbki przez Pinokio, to tam jest w niedwuznaczny sposób to opisane, że chronić i izolować należy wyłącznie osoby chore i zagrożone.
A kto ma opiekować się chorymi i zarobić na ich utrzymanie, gdy wszystkich zdrowych zamknie się w areszcie domowym?
To, że obecne obostrzenia i modus operandi władz w związku z koronawirusem są bezmyślne, nie oznacza, że wszyscy podwładni muszą ogłupieć.
https://youtu.be/nU_1CC_WRVc
W tym kontekście pojawia się pytanie, na którą odmianę wirusa najbardziej skuteczna jest szczepionka obecnie dystrybuowana?"
Radzę Panu się douczyć. Szczepionki nie są skierowane na kod genetyczny.
A kilku głąbów pozamykało by wszystkich w izolatkach, aż w końcu samych siebie ludzie by pozżerali. Już brak słów na określenie poziomu intelektualnego większości ludzi.
Ale natura wirusów od niego zależy.
A kto powiedział, że szczepionki są są nakierowane na kod genetyczny?
Zależy, ale niekoniecznie w taki sposób jak Pan myśli. Liczą się fragmenty antygenowe białek. Jeśli one się znacząco zmienią może to wpłynąć na skuteczność szczepionki.
Jeśli dysponuje Pan szczegółowymi danymi na ten temat, proszę się podzielić.
No to proszę samemu odpowiedzieć na zadane pytania, skoro wie Pan co i jak myślę...
Nie napisałem, że wiem co Pan myśli, tylko JAK Pan myśli.
Zatem, skoro przechorowaliśmy, mamy ponoć odporność "stadną".
Zaraź się gdzieś, może jej nabędziesz a może jak poseł Sanocki i już ponad 20-tys. miasto do piachu.