Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Jak dzielny Mateusz z wirusem walczył

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ostatni poniedziałek premier Morawiecki odtrąbił kolejny „sukces” naszego rządu w walce z koronowirusem. Który to już raz?

 

W Polsce liczba zakażonych z ok. 20’000 nowych przypadków spadła do ok. 5’000. Jak twierdzi premier jest to wynik przemyślanej walki rządu z pandemią. Tajemnica „sukcesu” szybko wyszła na jaw. W weekend wykonano ok. 1/3 liczby testów jakie normalnie się wykonuje codziennie w kraju. Gdy dzienna liczba wykonanych testów wróciła do ok. 60’000 liczba nowych zakażeń wróciła na poziom 14’000, czyli 3 krotny wzrost liczby testów powoduje 3 krotny wzrost liczby nowych wykrytych przypadków. Jednocześnie szacunki mówią iż około 80% osób przechodzi zakażenie w sposób bezobjawowy lub niskoobiawowy więc testów u takich osób się nie wykonuje. Równocześnie, jak możemy przeczytać w prasie* jesteśmy w światowej czołówce pod względem liczby zgonów (15 miejsce). W ciągu 58 dni ze 100 tys. zakażonych osiągnęliśmy ponad 1 milion. W samym tylko listopadzie przybyło ponad 600 tys. nowych przypadków. To piękny obraz „sukcesów” naszego rządu, którymi tak chwali się premier Morawiecki. Zauważmy jednak, że rząd robi wszystko, by trzymać kontrolę nad informacją o liczbie przypadków. 

Ale tak na przyszłość, gdyby premier chciał dalej podążać tą ścieżką mam pomysł godny rozważenia. Któregoś dnia zamknijmy laboratoria, nie wykonajmy żadnego testu a potem wieczorem w uroczystym wystąpieniu premier Morawiecki będzie mógł ogłosić pełen sukces obecnego rządu w zwalczaniu koronowirusa i odpuśćmy sobie wszelkie ograniczenia. Później zawsze wzrost dziennej liczby śmierci będzie można tłumaczyć chorobami towarzyszącymi. Czyż nie?

W podobnie przemyślany sposób rząd wprowadza ograniczenia. Pamiętamy ogłoszenie w piątek przed 1 listopada po godz. 16:00 zamknięcie cmentarzy, choć wcześniej rząd zaprzysięgał się, że cmentarze będą otwarte. Jak wieść gminna niesie, ten termin miał uzasadnienie, premier Morawiecki w tenże dzień ogłoszenia rano był na pogrzebie swego znajomego, no cóż, czy mógł wcześniej cmentarze zamknąć?**
 
Sprawa wypoczynku zimowego to już pełen obraz „kompetencji”, jak na możliwości tego rządu. Ferie w tym roku, dla wszystkich województw, są w jednym terminie, bo skoro uczący się nie mogą wyjeżdżać to po co różnicować te terminy. Wszystkie hotele pensjonaty mają być otwarte tylko dla pracowników w podróży służbowej, więc po co wyciągi, stoki narciarskie mają być otwarte? Premier Gowin zamknął również stoki i nagle okazało się, że decyzja ta bardzo zdenerwowała „pierwszego narciarza Rzeczypospolitej”. W długiej rzeczowej dyskusji, jak twierdzi minister Gowin, „pierwszy narciarz” wytłumaczył iż stoki muszą być otwarte. Myślę, że mieszkańcy górskich miejscowości wypoczynkowych powinni być wdzięczni „pierwszemu narciarzowi” za zapewnienie im aktywnego wypoczynku, bo przecież turyści nie przyjadą, dudków nie przywiozą, a oni jako bezrobotni będą mieli dużo czasu, zaś  nie mając pracy przy obsłudze turystyki mogą się zająć uprawianiem narciarstwa. Jeszcze jakby burmistrzowie tych gmin załatwili tańsze karnety dla pozbawionych pracy? Kto wie, w zdrowym ciele zdrowy duch, może w ten sposób poprawimy wyniki w walce z koronowirusem w gminach słynnych z wypoczynku zimowego?
Tak się rozmarzyłem w tej poprawie zdrowia w obszarach zamieszkiwania twardego elektoratu PiS, że zapomniałem o pracownikach, co służbowo będą wyjeżdżali do miejscowości wypoczynkowych, może wieczorem po pracy oni również skorzystają ze stoków narciarskich? A ponieważ na rodzicu tkwi ustawowy obowiązek opieki nad dziećmi, czy dzieci nie mogą towarzyszyć tacie, mamie w podróży służbowej? Ostatecznie prasa donosi, że po południu w niedzielę Zakopianka zakorkowana jak w poprzednich latach, tyle, że wtedy myślałem, że to wracają wypoczywający w górach, a okazuje się, że to byli pracownicy w podróży służbowej co do domów z delegacji wracali. Człowiek uczy się przez całe życie, szczególnie przy tym rządze.
 
W walce o budżet UE też osiągnęliśmy „wielki sukces”, nasze i węgierskie wysiłki poza naszym trwałym sojusznikiem San Escobar, poparła również Portugalia. Już w pewnych kręgach snuto myśli, że Niemcy podobnie jak premier Szydło odniosą sukces 27:1. Jednak najbardziej tym faktem zdziwione było portugalskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. twierdząc iż w sprawie praworządności to oni nigdy zdania nie zmieniali. Nieprzychylni naszemu rządowi twierdzą, że za tym wszystkim stoi nasz odkrywca państwa San Escobar, ale kto by tam „totalnym” wierzył.
 
Jest w Polsce takie powiedzenie, „czyś ty się z koniem na łeb pozamieniał”? Nie wiem dlaczego akurat to powiedzenie przychodzi mi teraz do głowy, gdy tak usilnie myślę o tym wszystkim. Ale wydaje mi się, że gdyby jakiś koń postanowił wejść w układy z naszymi rządzącymi to dość kiepski interes by zrobił. Bo przecież czy mogę posądzać nasz rząd iż uwierzył w teorię Jacka Kurskiego, że „naród głupi wszystko kupi”?
 
 
 

KOMENTARZE

 • Świrusowa, globalna hucpa
  to także sprawdzian przez światowe dziecko diabła - sprawności swoich V kolumn wywijających poszczególnymi państwami świata.
  Za tamtej komuny byli tacy działacze partyjni, których ludzie uważali, że to swój chłop. Byli też tacy bardziej papiescy od papieża ortodoksi - co to na własna rękę wprowadzaliby raj na ziemi - bez żadnej dyskusji.
  Wniosek?
  Jak na powyższym tle wypada rzeczony rząd w oczach tubylców a jak on wypada w oczach światowego dziecka diabła.
  Czy wilk jest syty i owca cała?
 • Rządy Morawieckiego to rządy PSYCHOPATY !
  Psychopata to.

  1.skłonność do manipulacji i oszustwa !
  2.zachowania antyspołeczne w dorosłości !
  3. brak empatii i współczucia !
  4 Całkowity .brak wyrzutów sumienia !

  Morawiecki i Ministerstwo Zdrowia to główni kombinatorzy tak zwanej żydowskiej pandemii ! To oni sztucznie nakręcają spirale poprzez podawania nieprawdy na temat grypy covid !

  UWAGA ! kto się nie zgadza z narracją Morawieckiego i Niedzielskiego ten ma do czynienia z siepaczami Kamińskiego i Szymczyka !

  Można spytać po co to oni robą ??? na moją logikę żyd Morawiecki jest
  Słupem światowej mafii żydowskiej i wykonuje wytyczne z centrali żydowskiej mafii ! a one sa JEDNOZNACZNE !!! zaszczepić 30 mln Polaków bez względu na Koszty które poniosą Polacy !!!
  [ liczba 30 mln wielokrotnie wydobywa sie z otworu gębowego ministra zdrowia żyda Niedzielskiego ]

  Więc ŚRUBA Polakom jest coraz bardziej dokręcana przez psychopatę Morawickiego i żyda Niedzielskiego !

  [ podejrzewam że to być albo nie być w roli premiera Morawieckiego ! bo jeśli się nie wywiąże [ 30 mln ] to mu żydowska mafia jaj.. ukręci
  i przestanie być premierem poręki mafii ! stąd tak determinacja w zastraszaniu gnojeniu Polaków przez żyda psychopatę Morawieckiego


  UWAGA ! Covidowy PIS będzie się łapami pazurami trzymał władzy !!!
  bo wiedzą że już NIGDY do władzy nie dojdą legalnie !

  PIS PO SLD PSL WYNOCHA !!!!!! Do Izraela !!!!!!


  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN Lach.
 • @ele 10:08:47
  Piękny komentarz, 5******
 • Autor
  Bezprawie jakie PiS wprowadził i brednie głoszone z rządowej ambony są zatrważające.
 • @ele 10:08:47
  Ależ oni wszyscy są ciężkimi psychopatami z atrofią uczuciowości wyższej. Moraweicki nie stanowi żadnego wyjątku.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031