Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
506 postów 11344 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Drogie dziatki, zabawa skończona, rewolucji nie będzie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Baczni obserwatorzy poczynań polityków w naszym kraju nie raz stwierdzali ścisłą współpracę KO-PiSu. Na co dzień to się kłócą, utwierdzają Polaków w twardym sporze, ale gdy jeden w potrzebie, brat bieży z pomocą.

Czy dziś jest inaczej? Kaczyński kilkoma idiotycznymi posunięciami, wkurzył znaczną część społeczeństwa bo i rolników, i górników (hutników), i lekarzy, no i wreszcie nasze piękne panie. Protesty na ulicach zagrażają rozszerzeniu pandemii, PiS w rozkroku, większość mówi iż nie pora na rozstrzyganie spraw, bo i Prezydent, pierwsza dama i pierwsza córka, prymas, co światlejsi hierarchowie Kościołą, doradcy różnych gron. Trzeba PiS ratować.
 
Ten cały ruch musi mieć jakieś przywództwo, reprezentantów, no i mamy Radę konsultacyjną, obiecującą „światłych doradców”, siadam i patrzę, oglądam listę tych "radców konsultacyjnych", z jednej strony, z drugiej, jak menu w restauracji. Deja vu. Same nowe, stare twarze polityków których już się naoglądaliśmy ze wszystkich stron. Patrzę na listę postulatów jakże odważne, konkordat wypowiedzieć, dofinansowywać ruchy LBGT, rozdzielić Kościół od państwa, walka z kryzysem klimatycznym, likwidacja śmieciówek… zaraz, zaraz który to już rząd obiecuje likwidację śmieciówek? Czyż nie był to koronny postulat PiS?
 
Każdy wie, że do stołu negocjacyjnego siada się z listą postulatów, by później mieć z czego rezygnować, ostatecznie ile z postulatów na płytach w Stoczni Gdańskiej zrealizowano, ale to nie jest taka lista, to lista postulatów, która mają ośmieszyć dzisiejszy wybuch oddolny. Ilu Polaków pod takimi postulatami się podpisze? Ustawa o futerkach w zamrażarce, wyrok TS nie opublikowany. Mamy przyjaźń KO-PiSowską jak na dłoni? "Grupa trzymająca władzę" uznała, że dobrze jest jak jest.
 
Drogie dziatki, zabawa skończona, piknik był, teraz trzeba iść do domu a my się tu jakoś ułożymy, jak PZPR z opozycją w Magdalence.
 
Czy mnie to martwi? Nie, nikt nie chciał rozlewu krwi, w którymś już moim tekście piszę, że dziś trzeba spokoju nie jest to czas, by rozstrzygać takie spory. Mamy nieudaczny rząd, który zupełnie chaotycznymi ruchami, stara się gasić pożar pandemii. Jednego dnia głosi, cmentarze będą otwarte, następnego dnia, nie będą zamknięte. Czy to poważni ludzie? Mamy 2 142 limuzyny rządowe i 1360 karetek, co kupi rząd? 300 nowych limuzyn.
 

Jest fajnie i św. Mikołaj już za miesiąc. 

KOMENTARZE

 • Łał
  "Mamy 2 142 limuzyny rządowe i 1360 karetek, co kupi rząd? 300 nowych limuzyn"

  Naprawdę?!
 • @Pedant 10:41:30
  No cóż, tak wieść gminna niesie, ja nie liczyłem.
 • @
  Cała nadzieja w następcach PiS
  zredukują liczbę aut do zera
  a wszystkie ministerstwa wyposaży się
  w rowery z naciskiem by lepiej chodzić
  do roboty pieszo albo korzystać
  z komunikacji publicznej , za zaoszczędzone
  na tym zabiegu środki uzupełni się braki
  w służbie zdrowia i edukacji
  zorganizuje nowe miejsca pracy
  i wreszcie będzie ta obiecana
  druga Japonia
 • "Mamy przyjaźń KO-PiSowską jak na dłoni?"
  ----------------
  To magdalenkowa, antypolska ferajna, która dla niepoznaki oraz aby tzw. demonkraturze stało się zadość - podzieliła się na tzw. partyje. Ponadto ferajna nieustannie pączkuje - a ostatnio - jedną z jej obleśnych mord - stała się niejaka Lempart czy jakoś podobnie.
  Wniosek?
  Magdalenkowa ferajna - to wrzód na d*pie sierot po Polsce w atrapie Polski wynikły z konsekwencji zaborów i późniejszych zdarzeń - zwłaszcza tych krwawych zdarzeń.
 • @ Autor - 5*
  DK
  _________________

  Cel uruchomienia proaborcyjnych protestów (polecenie przyszło prawdopodobnie od mocodawców żydo-reżimu IIIRP) był jeden i zasadniczy: zagłuszyć i wyeliminować protesty przeciw fałszywej pandemii.

  Cel został osiągnięty. A czy władza zostanie w łapach PiS-dzielców, czy przejdzie w łapy PO-paprańców, to dla mocodawców z Waszyngtonu i Londynu nie ma najmniejszego znaczenia.
 • Tak to działa.
  "... to lista postulatów, którą mają ośmieszyć dzisiejszy wybuch oddolny."

  Jeżeli spojrzymy na 21 postulatów Solidarności od razu zorientujemy się że spora cześć z nich była nierealną utopią skierowaną tylko dla podjudzania buntu w razie ich niespełnienia co było oczywiste. W tamtym przypadku jednak to nie władza lecz siły zewnętrzne reżyserowały te postulaty.
 • @puuuq 12:23:30
  nie trzeba by zredukowali liczbę auto do zera ale może by tak zamiast tych 300 limuzyn ze 150 karetek dokupili? Co do jazdy rowerami to pomysł przedni. Lepsze dotlenienie mózgu to może by takich idiotyzmów nie robili.
 • @Stara Baba 14:52:50
  Masz rację Stara Babo, wtedy było Radio Wolna Europa, pewne dofinansowanie płynęło z USA i zachodu. To wszystko prawda. Dziś gdy "grupa trzymająca władzę" na dwóch silnych nogach się trzyma KO i PiS i ma oparcie w wojski... Amerykańskim, już tego wsparcia nie potrzeba.
 • @Zawisza Niebieski 15:11:17
  "nie trzeba by zredukowali liczbę auto do zera ale może by tak zamiast tych 300 limuzyn ze 150 karetek dokupili?"

  Na to odpowiedział niejaki Józef Ruszar, dawniej działacz opozycji w PRL, a później rzecznik NBP:

  "Jeżdżenie tańszym samochodem byłoby populizmem."

  http://muzeum4rp.iq.pl/wiki/index.php?title=Tanie_pa%C5%84stwo:

  W dniu 27.08.2008 Zarząd NBP zdecydował o zakupie 31 nowych aut, w tym samochodu BMW 7 o wartości blisko 350 tys. zł dla prezesa Banku, wybitnego ignoranta, Sławomira Skrzypka. Pojazdów takich używają prezydent, premier, marszałek Sejmu i marszałek Senatu

  "Nie chcemy, by auto dla prezesa było droższe niż dla innych najważniejszych urzędników państwowych [...] Jeżdżenie tańszym samochodem byłoby populizmem" - komentuje dla "Rzeczpospolitej" Józef Ruszar, szef Departamentu Komunikacji Społecznej NBP (29.08.2008)
 • Strategia Kaczyńskiego jest absolutnie dopasowana do rzeczywistości...
  //Kaczyński kilkoma idiotycznymi posunięciami, wkurzył znaczną część społeczeństwa bo i rolników, i górników (hutników), i lekarzy, no i wreszcie nasze piękne panie. //

  Gospodarka leży, podatków nie ma, pieniędzy nie ma, gazu nie będzie, obietnice nie będą zrealizowane... Rodacy macie czas aby się zorganizować, przejąć władzę...i zrealizować wszystkie plany Kaczyńskiego, bo on właśnie rezygnuje świadomie z Waszego poparcia.
 • @Pedant 15:54:58
  Powinni jeździć "Polonezami" jak niejaki W.Pawlak mianowany premierem przez TW Bolka.
 • @Pedant 15:54:58
  Też słyszałem od znajomego, co jest dyrektorem pewnej filii zachodniej. Ty tylko Passatem jeździsz, to nie odpowiada twojej randze. A z drugiej strony widzę obraz paniusi w futrze kulkami antymolowymi śmierdzącym całej spoconej, bo się cieplejszy 1 listopad trafił. Przecież nie wystąpi w płaszczyku, gorszym niż inne panie w futrach.
 • @Anna-PK 16:04:43
  Pani Anno, serce do tego by się rwało, ale jak pani widzi, już wysłannicy grupy trzymającej władzę, przejęli kontrolę i jak kilku w Magdalence z Lechem Kaczyńskim, co pił ale się nie "frateryzował" między sobą ustalą, co ma być i to będzie.
 • @Zawisza Niebieski 17:51:39
  "Też słyszałem od znajomego, co jest dyrektorem pewnej filii zachodniej. Ty tylko Passatem jeździsz, to nie odpowiada twojej randze."

  Widać Pański znajomy ma wyższą rangę od królowej Holandii.

  https://www.youtube.com/watch?v=tYdjs9iAp_4
 • good job autor 5*
  Kaczyński kilkoma idiotycznymi posunięciami, wkurzył znaczną część społeczeństwa bo i rolników, i górników (hutników), i lekarzy, no i wreszcie nasze piękne panie.

  I jeszcze wkurzył katola Zoriona i wkurza nadal ...

  pozdrowił
 • Autor
  W czasie "nieżondów"ryżego matoła, PKB wynosiło ok 270 mld zł.Po 5-ciu latach RZĄDÓW Zjednoczonej Prawicy, PKB wynosi ok. 460 mld zł!!! Jeżeli ten rząd jest "nieudaczny" , to twoja ocena wygląda , jak opinia pijanego na drugi dzień, kiedy leczy kaca!!!W ten sposób lyberały kłamią i piszą bzdury, ale polacy nie dają się nabrać na te bzdury!!!
 • @Anna-PK 16:04:43
  Co to za BEŁKOT???
 • @zibi 09:19:05
  Zibi, czego ty nie powiesz. Obecnie za rządów Kaczego matoła PKB
  https://galeria.bankier.pl/p/c/0/96c796d2896d88-948-383-0-0-1657-671.png

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031