Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 11021 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Tęczowa abolicja dla przekrętów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pod osłoną „świętego oburzenia” kontrolerów cudzego łóżka, przestępcy, którzy mają na sumieniu wielomilionowe straty państwa szukają prawnej abolicji dla swych przestępstw.

Szanowny czytelniku, czy naprawdę interesuje cię, czy w łóżku sąsiada noc spędzi kobieta czy mężczyzna? Mnie jest to osobiście obojętne. Prawdą jest, że nie spełniam wysokich standardów środowisk PiS, czyli bezdzietnych singli jak Jarosław K., Krystyna P. nie ganiam po Krakowskim przedmieściu za kochankami w czasie mszy za „poległych” w katastrofie Smoleńskiej, jak poseł Stanisław P. Nie mam kamienicy z pokojami wynajmowanymi na godziny, z pewnoścą na cele modlitewne, jak Marian B., nie uczyłem tego co znaczy być kobietą nastolatki w przybytkach braci R, jak „łudząco podobny” do marszałka Marka K., nie brałem też rozwodu kościelnego a moje dzieci nagle nie dowiedziały się iż są bękartami z nieprawego łoża jak u Jacka K., w mojej rodzinie żadna kobieta nie zachodzi w ciążę z jednym facetem, by drugiemu urodzić. Ot nudna, daleka od wysokich standardów "katolickich" PiS jest moja rodzina. Jedna żona od wielu lat, dzieci z nią spłodzone, nie alimenty a całość dochodów do rodziny spływa. Czyż mogę krytykować bezecnych, co w kolorowych strojach po ulicy paradują? Prawda, ci ludzie zachowują się prowokacyjnie, ale póki nie niszczą a tylko zakładają chusty, koszulki przestępcami nie są.
 
A jednak w dobie, gdy Przestępcy i Szmal szukają abolicji za ukradzione, roztrwonione pieniądze pochodzące z podatków, powiem obywatelskie NIE. Czy nowe ZOMO, co tak skutecznie pacyfikowało tych co chcieli pokazać iż nie wszyscy mężczyźni czują się mężczyznami a kobiety kobietami przyjdzie i mnie spacyfikować za poglądy niezgodne z wytycznymi Polskiej Zjednoczonej Partii „Prawica”. Nie wiem. Rozwiązania PRL PiS bliskie, choćby sądy pod kontrolą partyjną,  Nieprawomyślnych milicja pacyfikowała za czasów PRL i dziś pacyfikuje nowa „milicja” pod wodzą Joachima B. Czy rozszerzy działalność na tych, którym "jedyne prawomyślne poglądy" nie odpowiadają?
 
Pod osłoną „świętego oburzenia”, tych, których obraża chusta w kolorach tęczy na krzyżu pomnika przed kościołem czy też na pomniku Jana Pawła II w sejmie trwa przepychanie ustawy zapewniającej bezkarność tych, co popełnili przestępstwa w związku z występowaniem koronowirusa. A wtedy przestępcy roztrwonili bezprawnie duże pieniądze podatnika. Bo mówimy o druku makulatury wyborczej, gdzie bezprawnie podjęto decyzję druku kart wyborczych co kosztowało ok. 70 mln zł. Mówimy o największym samolocie świata, na tle którego lansował się Mateusz M i Jacek S., który przywiózł nam masę bezużytecznych, bo nie spełniającego norm sprzętu medycznego. Pod tę ustawę mogą podpisać się również ci oszuści związani z Łukaszem Sz. jak słynny handlarz bronią, co miał nam dostarczyć respiratory. Słowami ustawy „Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione.” pod osłoną „świętego oburzenia na to, z kim swoje życie seksualne chce sąsiad prowadzić, przestępcy z organizacji Przekręty i Szmal chcą zapewnić sobie bezkarność za zdefraudowane nasze podatki.
Tylko kogo rozliczać? W Polsce mamy dziś dziwną sytuację prowadzącą do ruiny kraju. Jeden „samozwaniec”, bo posiadający co najwyżej uprawnienie społeczne do bycia jednym z wielu posłów, przez podstawione marionetki decyduje o kraju. On jest na tyle sprytny, że jego nikt nie może o cokolwiek pozwać, on jest po prostu „zwykłym posłem”, decyzję podejmowały marionetki. A marionetki? Te próbuje się chronić wysłaniem do PE w Brukseli, gdzie zupełnie nie przygotowani jako „dietetycy”, czyli ludzie, których jedyna działalność opiera się na pobierania diet, liczą na wprowadzenie prawa, które i ich ochronią za popełnione względem Polaków przestępstwa, równocześnie odcinając kupony na swą polityczną emeryturę Jak i tych, których w kraju próbuje ochronić się „abolicją korono wirusową”.
 
Czy na pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców wielomilionowych strat z kieszeni podatnika można liczyć? Myślę, ze tylko naiwni w to wierzą. Bo podstawowy punkt umowy koalicyjnej KO-PiS mówi. Wy nie ruszacie naszych a my waszych. Czy któryś z bohaterów głośnych afer dziś siedzi? No dobrze, wsadzono Falentę, człowieka, który podsłuchami wypowiedzi polityków KO dał PIS dzisiejszą władzę Ale ten okazał się nielojalny, przypominał w pismach iż PiS powinno go obronić, a te niestety do prasy się dostały.
 

Trzy lata potrzeba było do skazania młodego Polaka za wypadek w Oświęcimiu. Skazano Polaka, bo możliwość sprawdzenia odpowiedzialności „swoich”, dzięki przedłużającemu się śledztwu, uległa przedawnieniu. Pani Beato Sz. jaką odpowiedzialność Pani poniosła za krzywoprzysięstwo w sprawie kluczowej, czy była to kolumna uprzywilejowana, czy też nie. Ze słów jednego z pracowników BOR wiemy, a także z wypowiedzi wielu świadków wiemy, że nie lubiła Pani hałasu jaki powodowały syreny kolumny uprzywilejowanej. Ale one nie były po to, by Pani przeszkadzać a po to, by taki młody kierowca, Polak zdał sobie sprawę iż za pierwszym wozem kolumny mogą pojawić się kolejne łamiące wszelkie przepisy ruchu drogowego, w tym wyprzedzanie przez linię ciągłą i na skrzyżowaniu. 

KOMENTARZE

 • a ja nie chcę żyć w kraju, w którym prawnicze bRZydactwo
  ogranicza uprawnienie prezydenta domniemując co tam w konstytucji napisano,

  nie chcę żyć w kraju, którego władze mogą napaść zbrojnie na inny kraj, ale nie mogą zadrukować trochę papieru,

  którego władze nie mogą nawet nakazać noszenia maseczek w czasie trwania zarazy,

  jesteśmy zidiociałym narodem praktycznie bez władz, nigdy nie lubiliśmy władz, dlatego znowu będziemy żyć po zaborami, bo własna władza była dla nas zbyt uciążliwa.

  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/156968,w-odpowiedzi-ksiedzu-tadeuszowi-isakowiczowi-zaleskiemu#comment_1707737
 • Pisiory chcą też podwyżki
  wynagrodzenia dla posłów.
 • Ustawa nie przeszła
  Za bezkarnością byli "Szumina" i Morawer.
  Kaczelnik, Błaszczak, Ziobro, Kamiński nie pojawili się na głosowaniu. 14 posłów ZP bylo przeciw
 • No niby wszystko się zgadza Zawisza...
  Tylko co będzie jak ta ustawa obejmie aferałow z PO, którzy zajumali ponoć 250 mld zł? Może oni prowadzili wtedy "działania prewencyjne"?
  Ten idiota z Żoliborza, podobno "doktor prawa" odkrył nową zasadę prawną - "lex retro agit" czyli "prawo działa wstecz".
  To, że to idiota to wiedziałem zawsze ale co można powiedzieć o jego wyborach? Palanty?
 • @interesariusz z PL 13:26:41
  Ale głosujesz na żydowskich sługusów i bolszewików.
  Jesteś bolszewikiem?
 • @Wican 13:42:04
  I co z tego?
  Sam fakt zgłoszenia takiego projektu kwalifikuje PiS na drzewo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:09:06
  To jest właśnie to psucie prawa, ze zdobyczy jednych aferałów skorzystają drudzy, bo przecież powstaje wyjątek, który z czasem staje stanie się regułą. Ścieżki odtworzone przez PiS wykorzysta KO.
  Z drugiej strony wskazuje to na fakt iż PiS utraciło nadzieję na zapewnienie sobie bezkarności poprzez przejęcie kontroli nad sądami. Zaczynają rozumieć iż pewnego dnia mogą ich pociągnąć do odpowiedzialności, stąd panika. Ostatnio GUS ogłosił, że od wielu lat mamy pierwszą recesję, a to się może skończyć posłaniem PiS na ławy opozycji a to jest wyraźnym alarmem.
 • @Wican 13:42:04
  Ostrożnie sondują jak tu się zabezpieczyć przed odpowiedzialnością. Z drugiej strony nie zapominajmy, że w PiS trwa walka o schedę po Kaczyńskim.
 • @interesariusz z PL 13:26:41
  Jesteś bardzo niebezpieczny dla przyszłości Polski i Polaków.
 • @interesariusz z PL 13:26:41
  Szef niemieckiej policji wystąpił na wielkiej manifestacji przeciwko dętej pandemii i zaapelował do ludzi by się przeciwstawili totalitarnym zapędom władz. Czy on jest idiotą czy interesariusz?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:10:02
  nie kumam, co to znaczy "bolszewik"
 • @zadziwiony 17:29:29
  i jeden, i drugi,
  ja się nie neguję istnienia epidemii, ale przeciwstawiam się idiotycznym posunięciom władz.
 • @zadziwiony 17:26:03
  ja jestem niebezpieczny? ciekawe? Przyszłość Polaków pogrążyli sami Polacy swoją nieokiełznaną głupią arogancją.
 • @Wican 13:42:04
  no i wchodzimy w chaos, tego pragnęli wszyscy czaskowcy i zwolennicy łapownika.
 • W ramach dalszego... (tu dowolnie obraźliwe słowo) władzy
  Nasi parlamentarzyści jak jeden mąż podwyższyli sobie uposażenie. Nie mogę wyjść z podziwu jak w pewnych sprawach oni uzyskują zgodę (za 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu), nie ma podziałów partyjnych, nie ma zastanowienia się nad stanem państwa, doprowadzili do recesji, im się po prostu należy. Nie chcąc uchodzić za rewolucjonistę ale jakby na to nie patrzeć takim raz na jakiś czas majdan się należy, dla przywrócenia wartości takich jak poczucie uczciwości.
 • @interesariusz z PL 17:39:30
  A kto to są ci czaskowscy, bo co do zwolenniów łapownika to wiem. Piszesz o kopercie dla księdza, z którą posłał "kopertówka" Kaczyński.
 • @interesariusz z PL 17:35:09
  //nie kumam, co to znaczy "bolszewik"//

  Nie palcie goopa kolego R. :)))))

  Jeśli ktoś głosuje na neobolszewikow to kim jest?
  Mi by prędzej ręką uschła niż bym zagłosował na PO PiS.
 • @interesariusz z PL 17:36:52
  //ale przeciwstawiam się idiotycznym posunięciom władz.//

  To po co nosisz namordnik i jeszcze innych terroryzujesz?
 • @interesariusz z PL 17:35:09
  "nie kumam, co to znaczy "bolszewik"

  Proste. Socjaliści podzielili się na dwa odłamy, w Rosji nazwane
  mieńszewikami i bolszewikami.

  Mieńszewicy czyli socjaldemokraci opowiedzieli się za drogą reform parlamentarnych mających na początku nadać kapitalizmowi "ludzką twarz" a w odległejszej perspektywie wprowadzić demokratyczny socjalizmu (tą drogą poszła znaczna część Europy Zachodniej).

  To działało dopóki istniało zagrożenie ze strony bloku radzieckiego. Z upadkiem tego ostatniego zatriumfował neoliberalizm.

  Bolszewicy, zwani też maksymalistami albo wprost komunistami, uznali że reformistyczna/ewolucyjna droga jest naiwnym błędem, bo dopóki istnieje wielka własność prywatna, prędzej czy później kapitaliści odbiorą z powrotem wszelkie ustępstwa aby wycisnąć ludzi pracy jak cytrynę. Dlatego uznali, że rewolucyjne państwo musi przejąć kontrolę nad środkami produkcji aby zabezpieczyć budowę socjalizmu.
 • @interesariusz z PL 17:39:30
  //no i wchodzimy w chaos, tego pragnęli wszyscy czaskowcy i zwolennicy łapownika//

  To nie ten sam chaos... Jakby Trzaskowski był Prezydentem to by się działo ... :)))
  //czaskowcy//
  Taki obrońca polszczyzny a nie potrafi poprawnie napisać nazwiska typka, który o pici kłak wysadził w kosmos maliniaka...
 • @Zawisza Niebieski 17:50:16
  Na początku września w Italii, przy okazji wyborów regionalnych, będzie referendum w sprawie zmniejszenia liczby posłów. O jakieś 30%...

  Można?...
 • @Zawisza Niebieski 17:50:16
  Ostatnio wybuchła w Italii afera bo pięciu posłów wzięło zasiłek anty-Covid (600 Euro). Już ich zgrillowali...
  A nasi robią kilometrówki bez samochodu i prawa jazdy :))

  Pozdrawiam serdecznie z tego miejsca wszystkich idiotów głosujących na PO PiS :)))
 • @Pedant 18:03:03
  Bolszewicy to w dzisiejszych czasach amerykańscy neokoni, pogrobowcy Trockiego.
  Oni rządzą polityką USA od 30 lat. Każdy kto popiera USA i PiS to bolszewik.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:19:30
  "Bolszewicy to w dzisiejszych czasach amerykańscy neokoni, pogrobowcy Trockiego.
  Oni rządzą polityką USA od 30 lat. Każdy kto popiera USA i PiS to bolszewik."

  Neokoni wywiedli się z trockistów, ale chociaż trockiści to frakcja bolszewików, neokoni przeszli na stronę wielkiego kapitału.

  Rzeczy się zmieniają, ale nie zmieniajmy znaczeń słów ani nie porzucajmy rozróżnień, bo przestaniemy cokolwiek rozumieć. Larwa zmienia się w poczwarkę, poczwarka w motyla, ale larwa oznacza co innego niż dorosły motyl.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:14:53
  PS. To prawda, zwolenników PO jakoś tu nie zauważyłem. Ale idiotów głosujących na PiS jest pełno. Zwłaszcza przy okazji wyborów "prezydenta" wielu się odkryło. Niektórzy, których uważałem za myślących Polaków okazali się pi-siurami czyli jełopami popierającymi najbardziej zd-radziecką partię w Polsce, która żeby ogłupiać ludzi stroi się w patriotyczne i katolickie piórka.
 • Sezon ogórkowy??
  I pomyśleć że do kolejnego zwycięstwa PIS-u w wyborach parlamentarnych pozostało 3 lata i 3 m-ce.
  Wykończycie się do tego czasu.
  POżyteczni idioci z POKO,Konfederacji czy Lewicy już się pogubili.Bo nie wiedzą kogo i co mąja bronić i co szykuje PIS
  Wiedzą za to że Pajaczkowska ma cycki, Margot siedzi i jest w ciąży,Nowak siedzi, a Adamowiczowa będzie siedzieć. Niezłe trójmiejskie towarzystwo, ciekawe kto następny?.
 • @Jozio z Londynu 18:56:29
  Myślę, ża najpierw to nas złodzieje z PiS rozkradną, dzięki temu, że banda łapówkarzy dała się kupić za własne pieniądze.
 • Dewocja to największe zakłamanie.
  I hipokryzja.

  Kto co robi prywatnie w swoim domu i o ile nie jest pedofilem to jego sprawa.

  Nie jest przyjemne by ogladaç dwóch chłopów czy dwie baby liźących się publicznie.
  Jak to robią w 4 scianach i z tym nie afiszują się to nikomu nic do tego.

  Jestem hetero i milo mi z tego powodu że mam żonę a nie męża; ))))))

  ✔☺
 • @Leonardo da Vinci 20:09:30
  Dokładnie tak samo myślę, jeśli ktoś nie przeszkadza innym, nie łamie prawo niech jego życie w tym seksualne nikogo nie interesuje. Podglądactwo, plotkarstwo jest dość ohydnym zwyczajem.
  Faktem jest, że ci manifestują, ale czy można się im dziwić gdy prze tyle lat wmawiano im, że są gorszymi?
 • ☆☆☆☆☆
  O tym potrzeba głośno mówić, brudy zamiatane pod dywan to specjalność PiS, PO i innych ugrupowań, a stosowanie tematów zastępczych to też ich specjalność.

  Za ten istotny temat 5 x ☆

  Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 20:26:03
  " Pod osłoną „świętego oburzenia” kontrolerów cudzego łóżka, przestępcy, którzy mają na sumieniu wielomilionowe straty państwa szukają prawnej abolicji dla swych przestępstw."

  Mam takie same zdanie,

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:14:53
  Dawno to było, jak przyłapali Czarneckiego co robił kilometrówki zezłomowanym samochodem? To ludzie o tak lepkich łapkach jakich nie ma nawet bartnik przy pracy przy miodzie :) A tylko najgorsze lemingi tego nie widzą.
 • @Alfax 20:39:27
  Ja już mam taki nawyk, jak jakaś afera, jak lemingi pałają "świętym oburzeniem", to znaczy iż trzeba popatrzeć, gdzie coś chcą ukraść albo zasłonić.
 • @Pedant 18:03:03
  i w tym krótkim wykładzie przyznałeś rację bolszewikom,

  ale jaki ze mnie bolszewik, skoro wyrzekam się przemocy fizycznej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:06:51
  to nie nazwisko, tylko przezwisko.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:08:55
  pewnie, jakby to było u nas fajnie, jakby Jarek zastępował cały sejm.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:14:53
  jeśli kretyni przyznają kilometrówki, i inne apanaże, to przecież robią to dla szwindli, głównymi winowajcami są ci, co takie "celowane zapomogi" uchwalają.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:19:30
  a więc widzę, że Ty też nie rozumiesz tego terminu, bolszewik.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:28:38
  oj oj, zaraz najbardziej zdradziecką,

  bez jaj, największym zdrajcą był wałęsający, i wszytko wokół.
 • @Zawisza Niebieski 19:51:17
  może tak porównasz złodziejstwo PiSu do innych w liczbach.
 • @Zawisza Niebieski 20:26:03
  Mnie jak najbardziej interesuje, gdy mam się zgodzić na adopcję, lub inne zajęcia z dziećmi.
 • @Zawisza Niebieski 21:58:31
  System wynagrodzeń w unii to jeszcze większy syf niż u nas.

  Dlaczego ten, co ma auto, może brać, a ten co nie ma, i tuła się autostopem, nie.

  Wytłumacz mi to.
 • @interesariusz z PL 22:03:55
  "i w tym krótkim wykładzie przyznałeś rację bolszewikom"

  Niezupełnie. Są trzy szkoły, teższe głowy od mojej je reprezentowali.

  Pierwsza "bolszewicka", że kluczem jest zniesienie prywatnej własności środków produkcji, druga mieńszewicka/socjaldemokratyczna, że socjalizm rozwinie się ewolucyjnie pod presją społeczeństwa, trzecia że kapitalizm ma zdolność samoulepszania i prędzej czy później uzyska "ludzką twarz".

  Kto ma rację nie wiem. Ale jestem pewien, że pojęcia, kategorie i rozróżnienia muszą być precyzyjne aby coś w tych sprawach rozumieć.
 • @Pedant 22:12:22
  co prawda pod presją świata "bolszewicka szkoła" się załamała,

  to jednak pozostałe dwie są utopiami, jak mieńszewicka, czy idiotyzmami, jak owa trzecia, nie nazwana.

  najlepiej widać to na przykładzie polskiego społeczeństwa i jego nienawiści do wszystkiego, co socjalistyczne, nawet u tych, co biorą różne zasiłki.
 • @interesariusz z PL 22:24:19
  "to jednak pozostałe dwie są utopiami, jak mieńszewicka, czy idiotyzmami, jak owa trzecia, nie nazwana."

  Jak już napisałem, tęgie głowy reprezentowały każdą z tych szkół, bolszewicka jest najprostsza ale te dwie pozostałe też są godne rozważenia.

  Są jeszcze inne, pomniejsze, ale nie chce mi się pisac całego eseju.

  Podam przykład Schumpetera, którego przez jakiś czas brałem jako wzór:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Schumpeter
  (angielska wersja ma więcej)
 • @interesariusz z PL 17:38:16
  Dlaczego jesteś niebezpieczny? To proste.Stoimy w obliczu bezprecedensowego ataku mafii-gadow na nasze podstawowe wolności. Ty swoim postępowaniem legalizujesz ten atak. Kiedy chcesz się bronić? Jak nas wszystkich zaszczepią i zaczipują? Wtedy będzie już po zawodach. Wolność nigdy i nikomu nie jest dana raz na zawsze. Stałe trzeba o nią walczyć. Teraz jest taka pora i najwyższy na to czas. To ostatnia chwila by nasze wolności obronić. Nikt za nas tego nie zrobi. Nawet ryzykując zachorowanie na grypę. To naprawdę niewielkie poświęcenia. A ty jesteś w tej rozgrywce po stronie mafii oprawców. Jeśli tego nie kapujesx- ,znaczy jesteś gadem a nie człowiekiem.
 • @Jozio z Londynu 18:56:29
  Buda Husky!
 • @interesariusz z PL 22:05:03
  //jakby to było u nas fajnie, jakby Jarek zastępował cały sejm.//

  Mówisz o tym konusie z Żoliborza?
  Czyli kaczysta jesteś :))))
 • @interesariusz z PL 22:07:02
  Rozumiem...
  Inaczej bym napisał ale uznałbyś to za obrazliwe.
 • @interesariusz z PL 22:08:17
  Namordnik wyprany?
  Świrusy nie żartują. Zawsze w pierwszej kolejności atakują palantów :)))
 • @interesariusz z PL 22:24:19
  //pod presją świata "bolszewicka szkoła" się załamała,//
  Myślisz się. Sam jesteś przykładem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:35:52
  No to po portaliku...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:11:15
  Ale podwyżki sobie przyklepali. Dla nauczycieli nie ma, na pielęgniarki nie ma. A na posłów, ministra, Gumisia i żony Gumisia starczy.
  Dobry dowcip związkowca.
  Gdy mówiłem o podwyżkach dla nauczycieli, to nie miałem na myśli 18 000 dla Agaty Dudy".
  Jest kryzys to jeszce chca sie nachapać. "bezczelne są te urwy i zuchwałe".
 • @interesariusz z PL 17:39:30
  No, zwolennicy łapowników Szumowskich lubia chaos
 • @Pedant 18:03:03
  I bolszewików było więcej przy tym podziale, stąd nazwa
 • @Pedant 18:28:02
  A kto niby utrzymywał Trockiego? Hacjendę z uzbrojoną ochrona w Meksyku finansował z czego?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930