Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 11021 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Gdy dzieci chcą nauczać Biblii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Myślę, że każdy z nas pierwsze lekcje religii, moje miały jeszcze większą magię niż dzisiejsze, bo były to zajęcia pozalekcyjne w salce katechetycznej z mamą czekającą na ławeczce obok, by odebrać mnie z zajęć.

 Było opowiadanie o Bogu, były rysunki, były obrazki, które dostawaliśmy od katechetki za dobre odpowiedzi, które do zeszytu wklejaliśmy. Był „Pan Jezusek”, w żłobku przez mamę otulany w zimną grudniową noc. Młody człowiek czuł, że religia to miłość, ciepło, ciepło Maryi, wybaczenie Boga. Niestety wielu zostało przy tej znajomości nauki Kościoła. Szczególnie, gdy przechwyciły ich sekty. Dziś sami w oparciu o swą dziecięcą znajomość nauki Kościoła poszukują kolejnych takich samych jak oni. To co, co jakiś czas wypisuje nam KerenOr to nie jest nauka biblijna, a tylko jego niewiedza. A gdy udowodnić mu, że jego wiedza jest jak wiedza dziecka co na pierwsze lekcje religii uczęszcza ucieka z podkulonym ogonkiem za barierę cenzury. A temu, co chce głosić naukę Jezusa wiedza znacznie większa potrzebna. Nawet nie wiesz KerenOr jak znacznie.

 
Czym jest Biblia?
Biblia jest wielką księgą, jedną z najbardziej rozpowszechnionych wśród ludzi ale nie przez Boga napisaną, a przez ludzi. Nigdzie w Biblii nie znajdziemy księgi napisanej przez Boga. Jest to księga teologiczna, nauczająca wiary, choć można z niej pewną wiedzę historyczną wyciągnąć. Nie spełnia ona jednak warunków pracy historycznej, jest dość jednostronna.
 
Jeśli popatrzymy na Nowy Testament, jest to księga obejmująca pewien dość ściśle określony okres. Od roku ok. 30, gdy Jezus zaczyna swoją działalność, po ok. roku 60, gdy apostoł Paweł dociera do Rzymu wywieziony z Jerozolimy jak więzień, którego jako obywatela Rzymskiego tam ukarać nie było można. Księga, która głównie reprezentuje jeden nurt, chrześcijan. Niewiele tam wiedzy o nauce Nazarejczyków, czyli Żydów nawróconych na naukę Jezusa mieszkających w Judei pod wodzą Jakuba, brata Jezusa. To opis życia Jezusa, w wąskim zakresie podający informację o czasach dzieciństwa i głównie nauka św. Pawła, apostoła, który nauk Jezusa nie słuchał. To są księgi chrześcijańskie, zgodnie z definicją, w Antiochii po raz pierwszy nazwano ich chrześcijanami.
 
Nie jest to pełna literatura uczniów Jezusa, bo już w tym okresie poza dwoma głównymi nurtami Nazarejczyków i Chrześcijan byli uczniowie Jana Chrzciciela, byli gnostycy, których ruch wywodzi się od Szymona Maga, tego co za pieniądze chciał kupić dar udzielania Ducha Świętego. Ewangelii jest wiele, dziś znamy ich około 30. Choć do oficjalnego kanonu zaliczamy tylko 4.
 
Sekty z samej natury odcinają się od Kościoła Katolickiego (KRK i Prawosławia), głosząc iż tylko oni prawidłowo interpretują Biblię, podczas gdy Kościół Katolicki okłamuje wiernych. Nie widzą jednej sprzeczności. To przecież ten Kościół Powszechny (Katolicki) te pisma do kanonu wybrał. Początki określania kanonu to działania Marcjona, ok. 170 roku n.e. (fragment Muratorego) zaś pierwotne ustalenie., to synod Kartagiński rok 397. Tak, drogie sekty, to właśnie Kościół Katolicki dał wam to co dziś uważacie za Słowo Boga i łamanie czego zgłaszacie jako błędy Kościoła.
 
Ale przecież po dacie ok. roku 60 Kościół nadal żył, umierały ważne dla Kościoła osoby, niebiblijne (bo w Biblii nie opisane) są śmierci ap. Piotra i Pawła. Niebiblijne jest zaśnięcie (prawosławie), Wniebowzięcie (KRK) Matki Boskiej, bo po prostu tych wydarzeń księgi kanonu nie opisują. To nie znaczy, że wydarzenia te się nie zdarzyły, to tylko znaczy, że tobie KerenOr wiedzy o początkach chrześcijaństwa brakuje, zamknąłeś się jak uczeń co twierdzi, że różniczkowanie nie istnieje, bo nie opisano to w podręczniku do czwartej klasy. Trudno w kronikach Długosza poszukiwać informacji o wydarzeniach II wojny światowej, a ty jesteś jak ten co upiera się i twierdzisz iż II wojna światowa nie miała miejsca, bo Długosz tego nie opisał. Zanim przyniesiesz nam nową rewelację, a jak znamy twoje teksty, ich zakres jest dość ograniczony i w większości już dawno obalony poczytaj, poucz się. Praktycznie schemat naszych kontaktów jest prosty. Napiszesz jakąś bzdurę, ja ci ją obalę, a ty z podkulonym ogonkiem uciekasz za ban. Poducz się trochę, to nigdy nie szkodzi. Wiedzy, KerenOr, wiedzy, a ja nie będę ci problemem.
 
Kościół przetrwał przez 2000 lat. Było w nim wiele zła, ludzi złych, ale jego nauka nadal jest mądra, gdy ją poznasz możesz podziwiać. Bo możesz twierdzić, że pochodzisz od laleczki ulepionej z „pyłu ziemi”, w którą Bóg tchnął życie, są i tacy, co twierdzą, że przed 966 rokiem ich przodkowie ślepi, bezrozumni biegali bezładnie po lasach. Ale gdy z rozmysłem przeczytasz Księgę Rodzaju zobaczysz iż jest tam opisane to co dziś mówią naukowcy. Ziemia powstała z gwiezdnego materiału, pojawiła się na niej woda, w wodzie z znajdujących się tam związków rozwinęło się życie, początkowo wodne, które wyszło z wody i zamieszkało ląd suchy a z tego wyewoluował człowiek, najpierw prymitywny, ale stale się uczył i rozwijał. Wreszcie w tzw. Złotym Trójkącie nauczył się uprawiać zborze i hodować zwierzęta. I ten fakt opisuje ST w konflikcie Kaina i Abla. Aktem stworzenia nie są dwie figurki Adama i Ewy ulepione z pyłu ziemi, a akt ewolucji. To jest odpowiedź, dlaczego naukowcy pomimo swej wiedzy nadal są ludźmi wierzącymi.
Ucz się KerenOr, zdobywaj zrozumienie Biblii, a wtedy ban nie będzie ci potrzebny, by bezmiar swej niewiedzy ukryć.
Warto zwrócić uwagę na dalsze standardowe działania KerenOr. Po ucieczce za bana KerenOr głosi swoją bajkę biblijną o stworzeniu świata. Jak dziecko, co z bezpiecznego miejsca pokaże język. KerenOr dziecino, ty się głosisz uczniem Jezusa? Człowieka, co odważnie przyjął swój los przez Boga mu wyznaczony? Nie obrażaj Jezusa.

KOMENTARZE

 • Panie Zawiszo
  Lubię pana wpisy, ale popełniać takie gafy"w tzw. Złotym Trójkącie nauczył się uprawiać zborze i hodować zwierzęta", po prostu nie wypada.
 • pogaństwo to nie Chrystusowość
  Biedny Zawiszo!
  Nie wypisuj bzdur wynikających z Twojego przekonania. Dla mnie najlepszym dowodem na Twoje prawidłowe zrozumienie prawd objawionych byłoby to, gdybyś opisał i podał kilka Twoich przykładów z Twojego życia z Bogiem.
  A tak wypisujesz nienaukowe bzdury o ewolucji, negujesz fakt stworzenia przez Boga, a lekceważąc przekaz Biblii jako nieautorytatywny ogłaszasz Boga kłamcą. A to dlatego, że mimo iż Księgi Słowa Bożego pisali ludzie, to za ich autorstwem stoi Bóg.
  Inną bzdurą jest Twoje twierdzenie, że Boże Słowo zostało zredagowane przez korporację religijną zwaną KRK. Gdy powstawał kanon Biblii, to korporacji religijnej z centralą w Watykanie jeszcze nie było. Byli Chrystusowcy rozrzuceni głównie po obszarze imperium rzymskiego którzy nie posiadali jeszcze nad sobą władzy papieskiej. A tym bardziej nie było fałszywego chrztu niemowląt, fałszywej komunii nieświętej pod jedną postacią w postaci mięska Chrystusa, nie było kultu maryjnego, nieomylnego papieża,bierzmowania, różańca, czyśćca, sakramentów, bałwochwalni w Częstochowie, Licheniu, kultu demona z Fatimy... wiele by tych głupot i herezji korporacji watykańskiej wymieniać.
 • AUTOR
  NAWET SOBIE NIE WYOBRAŻASZ z jaką wielką satysfakcją dałem Ci bana za Twoje wymysły, kłamstwa i oszczerstwa. Bez dwóch zdań, z wielką satysfakcją.

  Jednak owa satysfakcja nie polega na tym, że cieszę się z tego, że pleciesz banialuki i z tego, że kłamiesz pisząc, że jesteś katolikiem.

  Tym razem (mam taką nadzieję), dotrzymam słowa i bana będziesz miał bardzo długo. Chociaż już kilkakrotnie byłem dla Ciebie łaskawy to myślę, że swojego zdania tak szybko nie zmienię.

  Ty nawet nie jesteś w stanie pojąć co głosi uczeń Chrystusowy. No bo jak niedźwiedź może zrozumieć owieczkę? By nie było niedomówień, to Ty jesteś niedźwiedziem.

  Może przypomnę: Bana dostałeś za notoryczne kłamstwa a nie za to, że nie potrafię z Tobą dyskutować. Od wielu lat przeszkadzasz na tym Portalu ale cóż, to wolny kraj. Od wielu lat obrażasz Boga Ojca oraz Boga Syna...


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @AUTOR
  W ANTIOCHII NIE NAZWANO PIERWSZY RAZ UCZNIÓW "CHRZEŚCIJANAMI"!

  W Antiochii pierwszy raz nazwano uczniów "Chrystusowymi" lub tłumacząc dokładnie na język polski, "Pomazańcowymi" czyli uczniami należącymi do Pomazańca.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 01:06:36
  Czy twoją metodą na "niewygodnych" to ban? Hipokrytą jesteś.
 • @AUTOR
  TWOJA WIEDZA JEST SŁABIUTKA!

  Zawisza napisał do mnie:

  "Trudno w kronikach Długosza poszukiwać informacji o wydarzeniach II wojny światowej, a ty jesteś jak ten co upiera się i twierdzisz iż II wojna światowa nie miała miejsca, bo Długosz tego nie opisał'. 

  Nie wiem czy TY pisząc ten artykuł byłeś pijany czy trzeźwy ale Długosz pisał na podstawie swojej wiedzy a o II wojnie światowej wiemy z książek i od naocznych świadków.

  Natomiast dziesiątki Nauk, które pojawiło się wiele lat po śmierci Apostołów powstało na podstawie bajek i herezji sprzecznych z Nauką Pana Jezusa i Boga Ojca. Główną winę w tej materii już na samym początku dyskusji ponoszą gminy Chrystusowe w Rzymie, które zamiast pilnować Nauki Boga Ojca oraz Boga Syna poddały się pod władzę cesarską. No ale o tym fakcie powinieneś wiedzieć!

  Umowa pomiędzy rządcami cesarskimi a "klerem" rzymskim nie miała nic wspólnego z nauczaniem Pana Jezusa. Możesz swoją wiedzę poszerzyć o wiadomości historyczne znajdujące się między innym w Internecie.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 00:51:55
  "AUTOR
  NAWET SOBIE NIE WYOBRAŻASZ z jaką wielką satysfakcją dałem Ci bana za Twoje wymysły, kłamstwa i oszczerstwa. Bez dwóch zdań, z wielką satysfakcją."

  Jesteście bardzo bezczelni. Chełpicie się zbanowaniem autora, i jednocześnie nie macie wstydu zawalać jego blog swoimi wypocinami.
 • @57KerenOr 01:36:03
  Cała ta sprawa pokazuje, jak sekty dalekie są od nauki Jezusa. Opowiadasz bajki i próbujesz omamić takich chrześcijan jakim ty kiedyś byłeś, niedouczonych chrześcijan, dlatego sekta mogła kiedyś ciebie omamić. Korzystasz z fragmentu nauki Kościoła jakim jest kanon Biblii nie rozumiejąc iż nauka Kościoła to jest wiele pism, wiele myśli pokoleń "doktorów Kościoła". Z nich wynika to, co dziś nazywamy nauką Kościoła. Właśnie to święto maryjne określane "Wniebowzięciem"/"Zaśnięciem" Maryi Panny z tej nauki wynika. Nie rozumiesz tego, że kanon NT to tylko nauka grupy tych, co chcieli wynieść chrześcijaństwo poza sektę judaizmie, roznieść go na całe imperium rzymskie. Nie rozumiesz tego, że było wiele nurtów tej nauki, może nawet bardziej uprawnionych niż nauka Pawła, bo czy nie jest bardziej uprawniona nauka Jakuba brata Pańskiego i innych uczniów Jezusa, co z nim po Palestynie wędrowali. Nie zastanawia cię, czemu Kanon nie zawiera ich nauki, ich listów? Po co Jezus nauczał 12 apostołów, by później wybrać jednego Pawła? Pawła, którego w swym życiu na ziemi nie spotkał? Wykraczało to poza Jego możliwości?

  Tobie KerenOr nie chodzi o poznanie Jezusa a o to by swoimi bajkami biblijnymi zmamić kolejnego do waszej sekty, tak jak zmamiono kiedyś ciebie. W tobie nie ma wiary, jest tylko miłość siebie. Z historii znamy wiele sekt zakładanych przez takich jak ty, "lepiej rozumiejących Boga" co później doprowadzali do tragedii. Wiara, to coś cennego dla człowieka coś co wyróżnia nas od zwierząt. Dlatego właśnie tą wiarą najłatwiej sprowadzić człowieka na złą drogę, zapanować nad nim.

  Widzisz niewiele masz do obrony swoich "bajek biblijnych" skoro musisz się chwytać metod takich jak cenzura. Jakbyś poczytał ze zrozumieniem Biblię, to byś tam znalazł iż Jezus potrafił przekonywać nauką, argumentami a nie siłą. Bo jeśli potrafił uzdrawiać, to nie potrafił sprowadzić chorobę na adwersarza? Strachem, metodami siłowymi nie mądrymi przypowieściami wymóc szanowanie Swej nauki?
 • @von Finov 00:46:22
  Czym jest życie z Bogiem? To zwykłe codzienne życie zgodnie z nauką Jezusa. Ot po prostu pomóc komuś, kto jest w potrzebie, albo żyć w miłości w rodzinie. To nie są jakieś tam heroiczne czyny które nadają się na pierwsze strony gazet. Czy Jezus nie powiedział iż ci co chwalą się swoją pobożnością już otrzymali swoją nagrodę Mt 6, 5-6?

  Co uważasz za naukowe pokazanie ewolucji? Opowiadanie iż Bóg ulepił sobie laleczkę i tchnął w nią życie i z tego jesteśmy? Ja pokazałem, że Biblia pokazuje rzeczywiste stworzenie świata, tyle, że nie trwało to 7 dni a tysiące lat. Tak, opis biblijny stworzenia świata jest w gruncie rzeczy zgodny z tym naukowym a stworzenie człowieka to właśnie ewolucja.

  Bierzmowanie jest ci solą w oku, bo ono pokazuje iż naukę jaką głosisz nie jest nauką wywodzącą się ze źródeł. Wzięliście z Kościoła cząstkę, właśnie Biblię i na swój sposób ją opowiadacie. Biblia wyraźnie pokazuje, że tylko przekazywanie Ducha Świętego z pokolenia na pokolenie jest warunkiem ciągłości Kościoła.
 • @Pedant 02:04:50
  Cóż im zostało, gdy to co głoszą tylko banem obronić potrafią? Jaka nauka, takie i możliwości obrony. Za każdym razem, gdy tylko podejmie się dyskusję pokazując jakie bzdury opowiada koteczek z podkulonym ogonkiem za ban wiele.
 • @57KerenOr 00:51:55
  Skoro dorosły, ponadprzeciętnie inteligentny człowiek - Pana zdaniem - nie jest w stanie pojąć nauk Jezusa, jak może pojąć je dziecko? Może mnie Pan też zbanować, ale uważam wizerunek Syna Boskiego na krzyżu za zbyt drastyczny dla dziecięcych, wrażliwych umysłów. Gdy następnie dziecko coraz lepiej poznaje okrucieństwo ludzi, zaczyna zadawać dociekliwe pytania, wątpić i z takim pietyzmem zbudowany mu przez dorosłych gmach wiary w boską dobroć chwieje się w posadach i często pada. Bojaźń Boga nie idzie w parze z miłością do Boga. Pan myśli, że banowaniem, insynuacjami braku zrozumienia i wrzaskami kogoś do swojej, pełnej sprzeczności i okrucieństwa wiary przekona?
 • @von Finov 00:46:22
  na pewno nie było wyznawców coca coli z Brooklynu
 • @57KerenOr 01:36:03
  Aleś ty żalosny sekciarzu. I zakłamany, "nadpapie4żu". Nie znasz podstaw to uciekasz się dfo bana tchórzu bez zasad.
 • @goat
  W RZECZY SAMEJ NIE JESTEM HIPOKRYTĄ!

  Witaj goat!

  Nie, nie uznaję zasady, że jedni dla mnie są wygodni a inni nie i z tej przyczyny nie stawiam im bana.

  Myślałem, że to jest raczej wiadome ludzikom Neonowym no ale... nie jest.
  Najpierw jednak odpowiem Ci na inną sprawę: Postawienie komuś bana z tak zwanej subiektywnej przyczyny nie jest na tym Portalu tymczasem zabronione.

  Jeżeli ktokolwiek ma cokolwiek do powiedzenia to może założyć własny blog i na tymże własnym blogu może odnosić się merytorycznie do zagadnień poruszanych w innym miejscu. Wielokrotnie tak właśnie robiłem i od czasu do czasu robię.

  Zauważ przy tym, że nie pamiętam abym Ciebie kiedykolwiek zbanował. Nie pamiętam też bym kiedykolwiek usunął Twój komentarz. Zatem bywa, że są tutaj tacy, którym częściej zamakam usta ale przecież tylko na moim blogu. Do takich osób należy Zawisza Niebieski.

  To tyle na początek.

  Po tymże wyjaśnieniu przejdę do wyrazu: Hipokryta.

  Wyobraź sobie takie porównanie:

  Mój blog to mój ogródek działkowy. Zawiszy blog to Jego ogródek działkowy. Przechodzę więc sobie obok Zawiszy ogródka działkowego i słyszę jak tenże Zawisza z sąsiadami gada głupoty na temat mojego rodzonego Ojca. Tenże On wymyśla bzdury na temat mojego Rodzica...

  Zatem otwieram furtkę i w Jego ogródeczku stanowczo się sprzeciwiam JEGO SŁOWOM. Tym sposobem sąsiedzi poznali drugą wersję wydarzeń i niejeden z nich mógłby po tej rozmowie orzec, że Zawisza jednak w pewnym sensie coś kamufluje. Ale przecież tenże Zawiszowy ogródeczek można zamknąć na klucz i wtedy Zawisza będzie nadal poniżał mojego rodzonego Ojca przed sąsiadami a ja będąc grzecznym nie przeskoczę płotu i nie włamię się do cudzej posesji.
  Będę szukał innej sposobności by sąsiadom pokazać, że Zawisza... gada bzdury.

  Zatem wyjaśnię jeszcze raz: Mój ogródek to mój blog, Zawiszy ogródek to Zawiszy blog a Czytelnicy Neonu24 to sąsiedzi.
  Weź głęboki oddech i zastanów się nad tym, co napisałem powyżej. Pytanie brzmi: Czy na moim miejscu wszedłbyś do ogródka działkowego Zawiszy i broniłbyś swojego Rodzica czy spokojnie poza płotem przysłuchiwałbyś się jak Twój Staruszek jest obrażany.

  Jak ze zrozumieniem odpowiesz sobie na to pytanie to już nie nazwiesz mnie hipokrytą!

  Pozdrawiam!

  PS „HIPOKRYTA to ktoś, kto udaje serdeczność, pobożność, szlachetność, przyjaźń itp., publicznie krytykuje i poucza innych, lecz sam nie żyje zgodnie z głoszonymi poglądami".

  A teraz, jeśli chcesz, to możemy porozmawiać o TYM, kto poucza innych a zarazem nie żyje zgodnie z głoszonymi poglądami.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Pedant
  JEŻELI CHCESZ, to przeczytaj mój komentarz napisany do goata pt: "Nie jestem hipokrytą".


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @viridiana
  SYN BOGA OJCA NIE POTRZEBUJE LUDZKICH POŚREDNIKÓW, KTÓRZY PONOĆ SĄ W NIEBIE!

  Czy ja mam zamiar Ciebie zbanować? A z jakiej racji? Czy poglądy, które głoszę są okrutne? W którym miejscu? Czy to ja wymyśliłem ukrzyżowanie jako karę czy załóżmy Rzymianie?

  Zatem Pan Jezus umarł będąc osądzony jako buntownik jednak czy ja namawiam by dzieciom pokazywać wizerunek ukrzyżowanego Boga na krzyżu. Ja jestem takiemu sposobowi zupełnie przeciwny.

  Zresztą Całe Prawo Boże tak w Starym Przymierzu jak i w Przymierzu Nowym zabrania wykonywania obrazów i figur. Zatem owa wizualizacja ukazująca istotę ludzką na krzyżu nie powinna zaistnieć w żadnym domu, w żadnym kościele i w żadnym sercu małego dziecka!

  Syn Boga Ojca może człowiekowi objawić Swoją Naukę. Syn Boga Ojca może człowieka przekonać do Prawdy, Którą głosił.

  Ale załóżmy, że jeśli wierzysz w to, że człowiek ponadprzeciętnie obdarzony inteligencją powinien się zastosować do Nauki Pana Jezusa to coś napiszę:

  Bóg Ojciec tylko Swojego Syna Dał rodzajowi ludzkiemu! (Ewangelia według Jana 3/16, Ewangelia według Jana 14/6, Dzieje Apostolskie 4/11, 12).

  Ani jeden skrawek z Nowego Przymierza nie stwierdza, że Pan Bóg również polecił modlić się do Marii, Andrzeja, Kunegundy...

  Dlaczego wielu, (jak piszesz) ponadprzeciętnych katolików obdarzonych inteligencją sprzeciwia się Ojcowskiemu Rozkazowi? Czy Syn Boży jest za słaby by poradzić sobie bez pomocy ludzkiej? Dlaczego więc ci ponadprzeciętni katolicy w każdą niedzielę tygodnia zbierają się w Kościołach by w modlitwach zwracać się do Marii? Skoro Bóg Ojciec Dał tylko Syna Swego, to znaczy, że zapomniał o tym, że Maria może pomóc Zbawicielowi?

  Jednak człowiek poprawia Boga Ojca. Człowiek ustanawia swoich pośredników. Człowiek mówi Bogu Ojcu w twarz, że jeszcze są inni "święci", którzy mogą rodzajowi ludzkiemu pomóc. A to nieprawdą jest. To jest fałsz i obłuda. Bóg Ojciec Dał rodzajowi ludzkiemu tylko i wyłącznie Swojego Syna.

  Jeszcze raz powtórzę: Dlaczego miałbym Ciebie zbanować za słowa, które napisałaś? Może innym razem ale bez dwóch zdań nie teraz!

  Jednak gdy znajdą się na moim blogu ludzie, którzy będą kpić sobie z Mocy Stwórczej Boga tak jak czyni to Zawisza i przyrównają Boskie stworzenie w sensie negatywnym do laleczek albo stwierdzą, że Pan Bóg ukształtował człowieka za pośrednictwem ewolucyjnych przemian to czasami mogą spodziewać się bana. Bardzo dużo zależy od tego, jak to zostanie napisane!

  Pozdrawiam!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 12:27:13
  Tłumaczenie tchórzliwego fanatyka
 • @Wican
  Oj Wican, posiadasz chyba trochę większy zasób słów, prawda? Ja to przynajmniej chcę wytłumaczyć pewne zaistniałe zagadnienia ale Ty powinieneś postarać się bardziej!

  O, przykładowo, napisz dlaczego nazywasz mnie tchórzliwym fanatykiem, to... ruszymy z miejsca.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 13:11:02
  Bardzo dużo zależy od tego, jak to zostanie napisane!
  Świetnie.
  Oczekuję, że pod koniec tej jakże kulturalnej polemiki, zaczniecie sobie podrzynać gardła z imieniem Boga na ustach...
  Bo tak się kończyły, kończą i będą kończyć wszelkie dyskusje na temat religii. Miliony ludzi straciło życie modląc się do Boga w swoich ostatnich chwilach, będąc zabijanych przez swoich współwyznawców...
  Nie jest to chore ?
  Coś w tym jest, że kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca, to narodziła się religia.
 • Zadziwia Niebieski.
  *****
 • @57KerenOr 12:27:13
  Twój obraz katolicyzmu jest na poziomie małego dziecka, podczas gdy w KRK jest wielu ludzi uczonych, ludzi badających świat. Pisma Biblii powstawały kilka tysięcy lat temu, dla ludzi o tamtym zakresie wiedzy, tamtym rozumieniu. Dziś znacznie lepiej poznaliśmy świat, mamy wiedzę o budowie świata mikro i makro i rozumienie Biblii należy dostosować do naszej dzisiejszej wiedzy a nie upierać się, że Bóg stworzył świat w 7 dni, a człowieka z garstki pyłu ziemi, bo jest się po prostu śmiesznym. Wiem, że jest garstka kreacjonistów, co z uporem osła powtarzają ten mit, tyle, że jest tyle dowodów na istnienie ewolucji, na ewolucyjny charakter rozwoju życia na ziemi, że są to tylko dziwacy.

  Nikt nie ma do ciebie pretensji, gdy opowiadasz o swoim tatusiu. Ja zwykle pojawiam się, gdy przy swojej nikłej wiedzy o Kościele, o początkach chrześcijaństwa o rzeczywistej nauce Jezusa zaczynasz wytykać Kościołowi błędy, tam gdzie ich nie ma a jest tylko twoja niewiedza. Nie potrafisz przyznać się do błędu, nie potrafisz uczyć się, a gdy ktoś w dyskusji cię pokona po prostu banujesz. Pamiętasz może za co miałem ostatniego bana od ciebie? Za to, że udowodniłem ci iż w języku polskim, słowiańskich wyznawców nauki Jezusa określa się chrześcijanami. To wystarczyło, by zarzucony argumentami uciekłeś za bana.
  A hipokrytą jesteś wielkim, świadczy o tym fakt iż po zbanowaniu piszesz długi komentarz w którym potwierdzasz swoje banialuki i uważasz, że to ty masz rację, a to czystej wody hipokryzja nie licująca z tym, kto uważa się za ucznia Jezusa.
 • Nie ma sensu
  Trochę się Panu dziwię, Panie Zawiszo. Podejmowane rzeczowej dyskusji z fanatykami, a już w szczególności z fanatykami religijnymi, jest zupełnie pozbawione sensu.
 • @Jabo
  Bardzo Cię proszę Jabo, byś napisał dlaczego uważasz, że jestem fanatykiem religijnym. Ze swej strony mogę napisać, ze do żadnej religii nie należę zatem stwierdzenie, że jestem jakimś religijnym fanatykiem jest moim zdaniem, stwierdzeniem błędnym.

  Oczekuję odpowiedzi a nie tylko oskarżenia.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Jabo 15:34:50
  Po części ma pan rację, choć taka dyskusja daje możliwość pokazania pewnej wiedzy z drugiej strony trzeba dać odpowiedź na oskarżenia, które stawiają, bo nuż ktoś im uwierzy, że mają rację. Pewne elementy, rodowody pewnych świąt nie są powszechnie znane. A, że początki chrześcijaństwa to tematyka mi bliska pewne rzeczy warto przybliżyć. Bo przecież nie piszę dla fanatyków a dla ludzi, których te tematy mogą zaciekawić.
 • @ALL
  ZAWISZA ZNOWU NIE PISZE UCZCIWIE...

  Powyżej Zawisza napisał:

  "Pamiętasz może za co miałem ostatniego bana od ciebie? Za to, że udowodniłem ci iż w języku polskim, słowiańskich wyznawców nauki Jezusa określa się chrześcijanami. To wystarczyło, by zarzucony argumentami uciekłeś za bana".

  Oto kawałek tamtej dyskusji a jeżeli Czytelnikowi w ogóle zależy to może poszukać i inne komentarze wymienione pomiędzy nami.


  "ŻEGNAJ! KŁAMSTWA, KALUMNIE I OBŁUDĘ ROZPOWSZECHNIAJ NA SWOIM BLOGU...

  I TAK DŁUGO WYTRZYMAŁEM TWOJE DYRDYMAŁY!

  GREKA TO DLA MNIE JEST GREKA. GRECKI JĘZYK TO TAKI JĘZYK W KTÓRYM POSIADAMY KOPIE NOWEGO TESTAMENTU ZATEM TO Z GRECKIEGO POWINNIŚMY UCZCIWIE TŁUMACZYĆ SŁOWA BIBLIJNE A NIE Z CZESKIEGO LUB Z JAKIEGOŚ INNEGO.

  NIE INTERESUJE MNIE OPARCIE SŁOWA "CHRISTIANOUS" W JĘZYKU POLSKIM NA FAŁSZYWYM POJĘCIU "CHRZEST". "CHRZEST" TO JEST "CHRZEST" A "CHRYSTUS" TO JEST "CHRYSTUS". JEŻELI CHCESZ TO TY BROŃ CHRZTU A JA BĘDĘ BRONIĆ CHRYSTUSA.

  Napisałeś:

  "FAKTEM JEST, że w językach romańskich, germańskich słowo chrześcijanie oparte jest na temacie Chrystus, chrzest oparty jest na temacie "bapty...", w językach słowiańskich kultury KRK jest inaczej".

  Boisz się przyznać, że Słowianie źle przetłumaczyli ów wyraz...?
  Taki z Ciebie uczciwy historyk?
  Boisz się powiedzieć jasno i wyraźnie, że Słowianie również powinni oprzeć tłumaczenie na Chrystusie tak jak Germanie...

  To o czym mamy ze sobą rozmawiać skoro sam przyznajesz się do kłamstwa i obłudy? O czym mamy dyskutować skoro nie potępiasz fałszu tylko podziwiasz swój wygląd przed lustrem?

  https://57kerenor.neon24.pl/post/155230,pawel-12-apostolem-wybranym-przez-pana-jezusa-a-nie-maciej


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 16:22:31
  Po pierwsze kłamstwem jest, że jestem osobą niewierzącą, mój obraz tylko nie pasuje do twojego obrazu katolika, u którego Biblia leży na półce pod grubą warstwą kurzu.

  2) Sam twierdzisz, że nie należysz do żadnej religii więc promujesz swój wizerunek Jezusa, a, że uważasz iż tylko twój jest prawdziwy, to już nikogo nie dziwi, ale nie zmienia faktu, że to twój wizerunek.

  3) W słowniku języka polskiego, we wszystkich tłumaczeniach Biblii stosowane jest słowo "chrześcijanin", więc jeśli chcesz się posługiwać językiem polskim a nie makaronizmami, to nazywaj wyznawców nauki Jezusa określeniem stosowanym przez Polaków. Czy słowianie źle przetłumaczyli słowo trudno powiedzieć, tak przetłumaczyli i tak się stosuje. Mówisz "rower", choć może powinno być "bicykl".

  3) Postępujesz nieuczciwie, blokując komentatora a później albo piszesz o nim, albo swoje obalone przez tego komentatora tezy podajesz jako jedyne prawdziwe.

  4) Apostołem wybranym był Maciej, co potwierdził Jezus obdarowując go Duchem Świętym. Paweł był jednym z nawróconych na chrześcijaństwo, Ducha Świętego otrzymał w sakramencie bierzmowania, nie od Jezusa w czasie Zesłania.

  Czyż nie mówię prawdy iż prezentujesz własną wersję nauki Jezusa? A banujesz, gdy komentator udowodni ci, że nie masz racji po czym starasz się narzucić swoją wersję, jako tę ustaloną.
 • @Zawisza Niebieski
  Najpierw kolejna sprawa:

  PROŚBA NR 1

  W swoim artykule Zawisza napisał:

  "Bo możesz twierdzić, że pochodzisz od laleczki ulepionej z „pyłu ziemi”, w którą Bóg tchnął życie (...)".

  Poproszę Ciebie Zawiszo Niebieski byś napisał mi, w którym miejscu stwierdziłem, że pochodzę od owej wymienionej przez Ciebie laleczki. Uważam, że nigdzie tak nie napisałem i Twoje oskarżenia są fałszywe.

  Czekam!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 16:50:18
  Przyjmujesz literalnie opis stworzenia z Księgi Rodzaju a jak nazwać figurkę ulepioną z ziemi o kształcie człowieka?

  Napisałeś "Moimi pradziadami byli pierwsi stworzeni przez Pana Jezusa ludzie na ziemi: Adam i Ewa.", zaś samo stworzenie opisane w Księdze rodzaju brzmi. "wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia"... "A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił" Czyli jeśli chcesz to czytać, tak jak literalnie to w Biblii napisano, pochodzisz od ulepionej figurki, jeśli laleczka cię drażni, w którą Bóg tchnął życie.

  Pamiętaj o tym, że ja zawsze mam logiczne uzasadnienie do tego co piszę, choć przyznam, że czasami idę po bandzie, tak jak ty poszedłeś po bandzie pytając mnie, czy pochodzę od małpy, choć teoria ewolucji nigdy nie mówiła, że człowiek pochodzi od małpy tylko, że mieliśmy wspólnych przodków.
 • @Zawisza Niebieski 17:17:35 Dorzuce i ja moje PROFESJONALNE TRZY GROSZE Cytuję z "Prologu" "WOJNA BOGÓW: EROS kontra Jahwe"
  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/06/wojna-bogc3b3w.pdf

  //Czy zatem Biblia jest dziełem rąk starożytnych mędrców, czy też obliczonym na naiwność czytelnika, prymitywnym wytworem zwyrodniałych ambicji „mędrków Syjonu”, którzy od tysięcy lat utrudniają współżycie Żydów z innymi narodami? Umiejący kojarzyć fakty badacz Pisma Świętego bez trudności dostrzeże, że każdy sukces materialny Ojców Założycieli Izraela wiązał się z popełnieniem przez tychże Patriarchów mniejszego lub większego oszustwa lub świństwa: Abraham gromadzi majątek udając, że jest bratem, a nie mężem pięknej Sary; Jakub udaje przed błogosławiącym go ojcem, że jest jego pierworodnym synem Ezawem; Mojżesz zaś — o czym będziemy szerzej pisać — by zrobić karierę proroka pozoruje przed ludem, że ma prywatne kontakty z bogiem Jahwe. Co więcej, ten działający za pośrednictwem Mojżesza bóg Jahwe tak często zalecał Żydom rabunek dorobku — zarówno materialnego jak i kulturowego — innych narodów, że należy go utożsamić ze starożytnym BOGIEM GRABIEŻY, który od niepamiętnych już czasów usiłuje zapanować nad całym widzialnym światem. (Stąd właśnie Jezus nazwał Boga Ojca żydów Szatanem, a gnostycy traktowali starotestamentowego Boga jako symbol ZŁA.)//

  A to fragment niedawnego "PaRDeS czyli Globalny (US)Raj Zrealizowany
  - Studium Żydo-Chrześcijańskiej KABAŁY"

  //Oto Pewnik trzeci, CHRYSTOLOGICZNY:

  Chrześcijański Krzyż czczony jako Symbol pośmiertnego wiernych ZBAWIENIA, jest w istocie Symbolem ENTROPII MYŚLI chrześcijan, czyli ich się ZMATOLENIA://

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2020/05/krucjata-rc3b3c5bcac584cowa-chec582m-7.03.2020.jpg

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/155522,pardes-czyli-globalny-us-raj-zrealizowany
 • @Zawisza Niebieski
  TAK, NIE JESTEŚ OSOBĄ WIERZĄCĄ W PANA JEZUSA I W BOGA OJCA!

  Ad 1... Jesteś osobą niewierzącą. Człowiek, który wierzyłby w Pana Jezusa nie poniżałby Boga Starego Przymierza a jak zapewne pamiętasz, owe rządzenie Pana Boga w Starym Przymierzu Ci się nie podoba.
  Człowiek, który wierzyłby w Pana Jezusa nie poniżałby Boga Ojca i namawiałby ludzi do modlitwy do Jego Syna, tak jak Bóg Ojciec sobie życzył. Człowiek wierzący i miłujący Syna Bożego orzekłby, że modlitwa do Marii jest niezgodna z Ewangelię. Tak! Jesteś osobą niewierzącą!

  Ad 2... To właśnie bardzo często religia rejestrowana promuje swój wizerunek patrzenia na Sprawy Biblijne. Religia rejestrowana wprowadza swoje niepotrzebne dogmaty i nauki.
  I przykładowo papieże i biskupi ogłosili fałszywie, że Maria wraz z ciałem zabrana została do nieba. Wprowadzono również chrzest małych dzieci co jest absurdem, ponieważ dziecko jako takie nie posiada żadnego osobistego grzechu. Napiszę więcej: Dziecko, ledwo co narodzone dziecko, nawet nie wie, że Pan Bóg istnieje.

  Papieże i biskupi zapisali fałszywie dawne Przykazania z Góry Synaj w formule katechetycznej. Usunęli Przykazanie II mówiące o zakazie sporządzania podobizn Pana Boga a także wyrzucili Przykazanie nr 4. Nie istnieje ani nigdy nie istniało Przykazanie Boże o brzmieniu: "Pamiętaj abyś dzień święty święcił". Tak, należysz do sekty i jesteś osobą niewierzącą, i wielokrotnie wprowadzasz Czytelników swoim pisaniem w błąd.

  Ad 3... Blokuję najczęściej Ciebie ze względu na to, że obrażasz Pana Boga. Jednak z podobnego względu blokuję również innych. W tej chwili "u mnie" zablokowane są dwie osoby, w tym Ty.

  Ad 4... Apostołów osobiście wybierał Pan Jezus, Macieja wybrali ludzie. Jednak kolejnym (dwunastym) Apostołem osobiście wybranym przez Pana Jezusa został Apostoł Paweł. Wybrany został przez Zbawiciela w drodze do Damaszku.

  NIE! Nie mówisz prawdy stwierdzając, iż prezentuję własną wersję nauki Pana Jezusa? Jak zaznaczyłem powyżej własną wersję głoszą Twoi papieże no i oczywiście Ty... Chociaż niektórzy, biorąc pod uwagę Twoje poglądy nie zgodziliby się z tym, że jesteś rzymskim katolikiem.

  No, chyba odpowiedziałem na wszystkie Twoje pytania. Mam nadzieję, że Ty odpowiesz mi na pytanie zawarte we wcześniejszym moim komentarzu.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Zawisza Niebieski
  STWORZENIE ADAMA I EWY WEDŁUG BIBLII!

  Przytoczyłeś moje zdania:

  "Napisałeś: "Moimi pradziadami byli pierwsi stworzeni przez Pana Jezusa ludzie na ziemi: Adam i Ewa.", zaś samo stworzenie opisane w Księdze rodzaju brzmi. "wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia"... "A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił" Czyli jeśli chcesz to czytać, tak jak literalnie to w Biblii napisano, pochodzisz od ulepionej figurki, jeśli laleczka cię drażni, w którą Bóg tchnął życie".

  Zatem okłamałeś Czytelnika! Nigdzie nie napisałem, że twierdzę, że pochodzę OD LALECZKI ulepionej z „pyłu ziemi”, w którą Bóg tchnął życie.

  Sam przyznajesz się do kłamstwa używając moich słów: "STWORZENI przez Pana Jezusa ludzie".

  Wydaje się jednak, że nie za bardzo znasz Księgę Rodzaju w której mamy DWA OPISY powołania do życia rodzaju ludzkiego. Jeden obrazowy, cielesny, bajkowy a drugi faktyczny, zgodny ze Słowami Pana Jezusa i Apostołów. "Zapomniałeś" chyba, że niedawno napisałem do Ciebie:

  "STWORZENIE ADAMA I EWY WEDŁUG BIBLII!

  Chcę Czytelnikowi powiedzieć, że stworzenie człowieka występujące w opisie według Starego Przymierza składa się z dwóch części. Dla uważnego Czytacza jest to zauważalne a dla człowieka, który poniża Majestat Stwórcy ten fakt jest niezrozumiały.

  JEDNA część to opis obrazowy. Rzekłbym bajkowy, który ma na celu pokazanie, że kobieta i mężczyzna stanowią jedno, że kobieta nie może istnieć bez mężczyzny i mężczyzna bez kobiety.

  Cytuję:

  "(20) Nadał tedy człowiek nazwy wszelkiemu bydłu i ptactwu niebios, i wszelkim dzikim zwierzętom. Lecz dla człowieka nie znalazła się pomoc dla niego odpowiednia. (21) WTEDY ZESŁAŁ PAN BÓG GŁĘBOKI SEN NA CZŁOWIEKA, TAK ŻE ZASNĄŁ. POTEM WYJĄŁ JEDNO Z JEGO ŻEBER I WYPEŁNIŁ CIAŁEM TO MIEJSCE. (22) A Z ŻEBRA, KTÓRE WYJĄŁ Z CZŁOWIEKA, UKSZTAŁTOWAŁ PAN BÓG KOBIETĘ I PRZYPROWADZIŁ JĄ DO CZŁOWIEKA.

   (23) Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta. (24) Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją, i staną się jednym ciałem. (25) A człowiek i jego żona byli oboje nadzy, lecz nie wstydzili się".

  Księga Rodzaju 2/20-25

  Jednak wcześniejsze wersety na ten temat nie są obrazowe, nie są przenośnią, nie są opisem wizualizowanym lecz dokonanym faktem, który potwierdza również Pan Jezus w Nowym Przymierzu a także Apostołowie.

  Żeby jednak to zrozumieć to nie należy oskarżać Pana Boga jak czyni to Zawisza N.

  Zatem ów wcześniejszy zapis jest następujący:

  "(27) I STWORZYŁ Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga STWORZYŁ go. Jako mężczyznę i niewiastę STWORZYŁ ich".

  Księga Rodzaju 1/21

  Pytanie więc brzmi: Pan Bóg STWORZYŁ człowieka czy ULEPIŁ go z prochu ziemi? Uważny Czytelnik, który nie ma zamiaru poniżać Pana Boga jak czyni to Zawisza N. będzie potrafił oddzielić opowiadanie obrazowe od opowiadania prawdziwego, faktycznego.

  Zresztą, Ci, którzy uważają, że Pan Bóg stworzył człowieka poprzez ewolucję czyli poprzez przemianę ciała, aż do doskonałego ciała człowieczego, kpią sobie z Jego Mocy. Owi oni nie wierzą w to, że Pan Bóg nie potrzebuje przepoczwarzania gatunku od niedoskonałego do doskonałego. Oni nie wierzą w to, że jest Istota, która z niczego może stworzyć postacie od razu doskonałe i ostateczne!

  I tutaj nie tylko Zawisza N. jest w tej materii niedoinformowany. Otóż w ten sam sposób uczy Was katolicy, papież Franciszek, według którego "WIELKI WYBUCH umieszczany dziś u początku świata nie zaprzecza Bożej interwencji. A EWOLUCJA NATURY NIE JEST PRZECIWNA POJĘCIU STWORZENIA”.

  https://wyborcza.pl/1,75399,16880102,Papiez_Franciszek__Wielki_Wybuch_i_ewolucja_sa_zgodne.html

  ***

  Wyobraź sobie Czytelniku, że chcesz zbudować dom. Zatem najpierw budujesz jakiś budynek gospodarczy i na nim stawiasz swój dom? Na fundamentach budynku gospodarczego stawiasz dwupiętrową "chatę"?

  To byłoby niemądre, prawda? Dom stawiasz na oddzielnych fundamentach... Hm.... Ale taki Zawisza N. chciałby, że Pan Bóg swój dom postawił na ewolucyjnej przemianie! Ty, jako stwórca swojego domu stawiasz go na silnej podwalinie ale Pan Bóg swój stwórczy dom ma stawiać na ewolucji?
  Ty potrafisz zbudować dom a On nie potrafi?

  Stwórca ustanowił ewolucję i z tej ewolucji powstał człowiek? Hmmm... To dlaczego po 9 miesiącach rodzi się doskonałe stworzenie! Dlaczego po 9 miesiącach nie rodzi się małpa tylko dziecko na podobieństwo ojca i matki? Dlaczego to dziecko ma zakodowane geny swoich przodków ludzkich a nie małp?

  Wiecie gdzie ukryte jest ewolucyjne kłamstwo? W milionach lat... Naukowiec i Zawisza N. powiedzą Wam, że to i to zdarzyło się wiele milionów lat temu. Dlaczego? Ponieważ tego faktu (tego kłamstwa) nie można w żaden sposób udowodnić! TY człowiecze masz uwierzyć na słowo, że tak się stało ponieważ mówi to naukowiec od Ciebie mądrzejszy!

  A ja Ci powiem coś innego: Wyjrzyj przez okno i udowodnij sobie samemu, że za szybą widzisz tylko i wyłącznie rodzaj ludzki i zwierzęcy ukształtowany Słowem Bożym "według rodzaju swego"! Nie dostrzegasz za to, żadnych płastug ani pełzaczy plamistych, które za 10 milionów lat staną się przykładowo żyrafami albo jakimiś... no nie wiem, wymyśl sobie!

  Cześć!”.

  No to cześć!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @ Zawisza Niebieski
  „Biblia jest wielką księgą, jedną z najbardziej rozpowszechnionych wśród ludzi ale nie przez Boga napisaną, a przez ludzi. Nigdzie w Biblii nie znajdziemy księgi napisanej przez Boga.”

  Przecież przed oczami masz największą księgę napisaną przez Pana Boga ale tego nie widzisz albo nie potrafisz czytać.

  Ludzki kod DNA to kto napisał?

  „Wielkość genomu człowieka wyrażona w bp to 3,079 miliardów, długość DNA skręconego w pojedynczym jądrze komórki wynosi ok. 2 metrów. Całkowita długość DNA w organizmie człowieka przekracza kilka milionów kilometrów. ”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Genom_cz%C5%82owieka

  Kto te kilka milionów kilometrów DNA umieścił w człowieku.
  Znasz na to odpowiedź?
  Tylko nie pisz, że to się samo zrobiło.
 • @slapek 19:11:33
  Przecież przez cały czas o tym piszę, że akt stworzenia to akt ewolucji, w czasie której ta księga DNA została napisana. A niektórzy wierzą, że powstali z glinianej figurki.
 • @Zawisza Niebieski 19:19:20
  Czyli nie wierzysz że Pan Bóg stworzył Adama i Ewę od razu z pełnym kodem DNA?
 • @SZS
  KAWA CZY HERBATA?

  Sorka, że nie zauważyłem Twojego komentarza do mnie. Wyobraź sobie, że jestem tutaj 9 lat i nikt nie słyszał bym kiedykolwiek komukolwiek "zrobił coś z gardłem". To raczej na rozkaz papieży jeszcze stosunkowo niedawno, no, prawie niedawno, mordowano ludzi, pławiono kobiety w wodzie i zamykano je w klatkach od środka obitych ostrymi ćwiekami.

  Napisałeś: "Nie jest to chore?". Owszem nie tylko chore ale szatańskie. Ale nie myślisz chyba, że nazwanie Zawiszy kłamcą uczyni jakiś uszczerbek na Jego zdrowiu?

  Napisałeś jeszcze: "Coś w tym jest, że kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca, to narodziła się religia".

  No i owszem! Przyjmijmy, że tak było. No ale ja, jak może wiesz, do żadnej religii nie należę. Walczę tylko i wyłącznie SŁOWEM. Jednym razem ostrzej a innym razem delikatniej ale tylko i wyłącznie SŁOWEM.

  I nie musisz się mnie obawiać. Potrafię oddzielić burzliwą rozmowę o Sprawach Bożych od wypicia ze znajomym kilku kaw w restauracji.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @slapek 19:38:18
  Nie wiem czy Pan Bóg stworzył człowieka z pełnym kodem DNA.
  Wiem, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, a człowiek odwdzięczył mu się tym samym.
 • @57KerenOr 22:15:48
  I nie musisz się mnie obawiać.
  Jestem w takim wieku, że nie obawiam się niczego. Nawet Boga się nie boję, bo ludzie nie czyniący zła, nie mają się czego bać. Dlatego jak słyszę : "Boję się tylko Pana Boga" to wiem, że wypowiada to kanalia. Nie ufam ludziom, którzy wiedzą czego chce Bóg, bo dziwnym trafem zawsze pokrywa się to z tym, czego oni sami chcą.
 • @SZS
  DLATEGO WŁAŚNIE CZŁOWIEK UTWORZYŁ CZŁOWIEKA na podobieństwo... człowieka.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • Artykuł-hejt
  Zwykły katolicki atak
  Po owocach poznać wiarę od jej podróbki
  Religia katolicka ma wiele dusz na sumieniu widać dzięki wysublimowanej edukacji w magiczy sposób rozumieją Jezusowe nie zabijaj inaczej- na opak
  Furda Jezus co tam dekalog strzelimy sobie po obrazie i poświęcimy obraz biskupa
  Masz pan pretensje do człowieka który próbuje wam te proste sprawy wyjaśnić - to chyba nieładnie
  Duchowieństwo kryje się pod wykształceniem i specyficzną wielomową tak, aby narody choć chcą nic nie zrozumiały
  Niedługo przestaną głosić i przeciągać ludzi z kłamstwa do światła z piekła do nieba to najciekawsze czasy
  Obrazajcie ludzi póki czas nadejdzie pora że śmiać się będzie kto inny
 • @57KerenOr 18:30:23
  Myślę KerenOr, że nazwanie ciebie kłamcą nie tylko nie uczyni strat na twoim zdrowiu ale również na honorze, bo u wszystkich kłamstwo widzisz tylko nie u siebie. Pokazałem ci logiczne uzasadnienie na podstawie twoich wypowiedzi ale ty złapany za rękę krzyczysz, że nie twoja to ręka.

  Widzę, że o ewolucji nie masz zielonego pojęcia, skoro twierdzisz, że jej udowodnić się nie da. Daje się to udowodnić na materiale kopalnym, ale również w rzeczywistości. Naprawdę nie wiesz, gdzie można przekonać się o ewolucji? Koronowirus jest przykładem ewolucji. Ewolucja bakterii. To wszystko dowody ewolucji których tylko ten, co bardzo tego nie chcą zobaczyć, tak samo bardzo, jak ty nie chcesz zobaczyć iż mówiłeś o tym, że pochodzisz od ulepionej z ziemii figurki.
 • @slapek 19:38:18
  Oczywiście, że nie wierzę iż Bóg stworzył Adama i Ewę z całym DNA. gdybym tak twierdził, to musiałbym odrzucić całą biologię, genetykę, archeologię i parę innych dziedzin. A ja chcę połączyć tekst Biblii z osiągnięciami nauki. Biblię dorosły człowiek nie czyta tak jak czyta się małym dzieciom bajeczkę do snu a one wierzą, że brzydka żaba zamieniła się w pięknego królewicza.

  Biblia pod opowiastkami z pozoru dziecięcymi niesie znacznie mądrzejsze przesłanie, tylko trzeba dorosnąć do tego, by je odczytać. To jest właśnie całe piękno Biblii.
 • @Leon. 01:30:48
  No popatrz, "katolicki atak"... czy to ja atakowałem święto innej religii, czy to ja wykazałem się kompletną nieznajomością pochodzenia święta Wniebowzięcia/Zaśnięcia Matki Boskiej, czy to ja wykazałem się dziecięcym rozumieniem Biblii w dyskusjach między dorosłymi ludźmi, czy bloger KerenOr?
  Bez względu na to jakiego odłamu chrześcijaństwa jesteś wyznawcą korzystasz z pracy pokoleń katolików (KRK i prawosławie). Tylko te dwa odłamy przez 2000 lat przechowują w swym łonie Ducha Świętego, przekazują sobie z pokolenia na pokolenie bez względu na zawieruchy historii człowieka.
  Nie przeczę, było w KRK wielu złych ludzi, ale w jakim społeczeństwie ich nie ma. Są błędy, jest dążenie do dóbr materialnych, nie duchowych a jeśli są kłamstwa to trzeba je w dyskusji na argumenty wykazać, dając wszystkim stronom prawo do wypowiedzenia się a nie tak jak sekty, co tylko banem swe zdanie są w stanie obronić. To są dopiero kłamcy i oszuści.
 • @SZS 22:31:37
  „Nie wiem czy Pan Bóg stworzył człowieka z pełnym kodem DNA.
  Wiem, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, a człowiek odwdzięczył mu się tym samym. ”

  Masz dużo racji w tym co powiedziałeś ale nie całkowitą rację.
  Ponieważ jakieś 80 % ludzi tworzy boga na swój obraz i na swoje podobieństwo, natomiast 20 % uważa że są stworzeni na obraz i podobieństwo Boga i ja się zaliczam do tych 20 %.
 • @Zawisza Niebieski 03:29:10
  „Oczywiście, że nie wierzę iż Bóg stworzył Adama i Ewę z całym DNA ”

  OK – lubię wiedzieć z kim mam przyjemność.
  Jesteś pięknym przykładem tworzenia boga na swój obraz i na swoje podobieństwo jak powiedział kolega „SZS” w powyższej wypowiedzi.

  Nie chcesz przyjąć Pana Boga takim jakim się przedstawia w Biblii tylko tworzysz własnego boga na swój obraz i na swoje podobieństwo.
  I kto tu jest sekciarzem?
  Czy takie zachowanie nie jest typowe dla sekty i sekciarzy?
 • @Zawisza Niebieski 16:39:58
  // Paweł był jednym z nawróconych na chrześcijaństwo, //
  Skoro Paweł wymyślił chrześcijaństwo , to nie mógł
  być nawrócony , to jego spory z autentycznymi apostołami
  wyłoniły reguły tej nowej religii bo t zw "kościół jerozolimski "
  nie był żadnym chrześcijaństwem a jedynie sektą
  w samym judaizmie
 • @puuuq 11:05:06
  Sytuacja jest bardziej skomplikowana. Chrześcijanami nazwano właśnie środowisko Pawła, ale nie on tworzył to środowisko a do niego został przyjęty i później stał się jednym z przywódców. Niezaprzeczalnym faktem jest, że gro listów w kanonie NT to listy i nauki Pawła. Nazarejczycy pod przywództwem Jakuba, brata Pańskiego byli i chcieli zostać sektą w judaizmie, ale właśnie do nich należeli wszyscy uczniowie, co wędrowali wraz z Jezusem.

  Paweł rozszerzył nauki Jezusa o własną myśl i wyprowadził je do świata Cesarstwa Rzymskiego, szerząc je wśród pogan.
 • @slapek 10:48:54
  Po pierwsze Biblia nie jest pełnym wizerunkiem Boga szczególnie jeśli weźmiemy Nowy Testament. Moim marzeniem jest poznać naukę Nazarejczyków, bo oni z pewnością byli bliżej treściom przekazywanym przez Jezusa, znali choćby okres dzieciństwa, gdzie mamy jeden spór, czy Jezus był synem Boga z urodzenia, czy też został nim wybrany na skutek swych cnót. Jak wiemy z Biblii ci którzy znali Jezusa od dzieciństwa uważali go za syna Józefa, wskazuje na to również rodowód Jezusa (w dwóch wersjach) pokazujący Jego ludzkich przodków.
  Więc nie tworzę, a szukam tego prawdziwego a nie przekształconego teologicznie.

  Biblia pisana była dla ludzi czasów w jakich księgi powstawały, z pojęciami i rozumieniem pojęć zgodnym z myślą ówczesnych ludzi, stąd czytanie jej literalnie nakładając dzisiejsze myślenie i pojęcia jest błędem. Poza Biblią istnieją jeszcze inne prace pierwszych chrześcijan, równie ważne w poznawaniu Boga, choć ich rzetelność i warstwę teologiczną trzeba wyraźnie odczytać. Pisząc to myślę np. o ewangeliach gnostyckich w inny sposób widzących rolę wiernego w świecie.
 • @Zawisza Niebieski 10:20:32
  Panie Zawiszo- musi Pan sobie zadać pytanie komu służy ??? To jest bardzo ważne i zasadnicze pytanie .

  Jeśli odpowiedź Pana byłaby , że Bogu , to wtedy należałoby zajrzeć do Księgi Prawa czyli Biblii i próbować zrozumieć , poznać tego ,którego wybraliśmy . Przecież tak w ciemno nie można komuś wierzyć !!

  Bo jeśli wybieramy kogoś , to chcemy żyć w zgodzie z tym którego wybieramy . Wtedy chcemy go poznać .

  Biblia jest kompletnym i skończonym dziełem , pisanym przez ludzi , którzy byli pod wpływem Ducha Bożego . To On kierował ich piórem.
  Nie ma w niej sprzeczności , a jesli czegoś nie rozumiemy ,to znaczy , że jeszcze nie jesteśmy dojrzali .

  Podstawowa zasada brzmi tak , aby z tego tekstu Biblijnego nie wypadła ani jedna "jota"- czyli najmniejsza litera . Oznacza to, że ten tekst biblijny ma być tak przyjmowany jak jest napisany i nie wolno do niego nic dodawać , ani odejmować . I Pan Bóg i Jego Syn wciąż to powtarzają , aż do znudzenia .

  Pan Bóg się ukrył i da się poznać tylko tym , którzy z otwartym szczerym sercem Go szukają . I to ON odsłoni swoje słowo zapisane w swojej Księdze Prawa . To nie będzie zasługa człowieka i zdolności jego umysłu i talentu analizy , inteligencji .

  Dlatego maluczki i prostaczek posiądzie tą wiedzę , a nie uczony w piśmie . Bo liczy się serce , które szuka . I to jest ta mała różnica !
 • @57KerenOr 13:23:41
  Ty? Banujesz wszystkich mądrzejszych od siebie. I jeszcze masz czelność się madrzyć? Intelektualny tchórz
 • @Berkeley72 17:54:02
  Kosiur? Znaczy multi?
 • @Adamus... 11:48:13
  Zawisza chce służyć prawdzie. Często się z nim nie zgadzam, ale wiedzę posiada
 • @Zawisza Niebieski
  EWOLUCJA I TWOJE ZŁOŚLIWOŚCI!

  Jak kończą Ci się argumenty to sięgasz po wymysły. Nigdzie nie napisałem, że pochodzę od jakiejś laleczki. Znowu kłamiesz. Zaczyna Ci to wchodzić w krew.

  Wiesz bardzo dobrze o tym, że pisząc "ewolucja" nie mam na myśli ewoluowania wewnątrzgatunkowego tylko przepoczwarzanie się jakiejś "maśtyki" w człowieka. I tym sposobem, czymkolwiek byśmy nie podziałali na muszkę owocówkę to ona i tak muszką owocówką pozostanie. Będzie miała większe skrzydła albo mniejsze, większe, spaczone oczy albo mniejsze ale zawsze pozostanie owa muszka muszką owocówką. Dlaczego wybrałem muszkę owocówkę? Nie, to nie ja ją wybrałem tylko swego czasu pewni naukowcy, którzy udowodnili to, co napisałem powyżej!

  Widać, że zaczynasz tracić fason jak zjawia się tutaj więcej Twoich przeciwników. Oczywiście chodzi mi o walkę słowną a nie siłową, taką jak robili to Twoi nauczyciele!

  W tym miejscu przypomnę, że bodajże pierwszą katoliczką, która zauważyła Twoje herezje i lekko się od Ciebie odsunęła była... Alfa.com.hel. Może już zapomniałeś!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Wican
  NIE BĄDŹ TAKI SKROMNY!

  Napisałeś, że banuję wszystkich mądrzejszych od siebie i sam sobie teraz zaprzeczyłeś. Przecież OBECNIE nie jesteś u mnie zbanowany a przecież bez dwóch zdań jesteś ode mnie mądrzejszy.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @ Zawisza Niebieski
  Proszę mi powiedzieć skąd chrześcijanie mają czerpać wiedzę o swoim Bogu jeżeli nie z Biblii i obserwacji dzieła stworzenia?
 • @Zawisza Niebieski 11:20:54
  //Paweł rozszerzył nauki Jezusa o własną myśl i wyprowadził je do świata Cesarstwa Rzymskiego, szerząc je wśród pogan.//
  czyli wymyślił chrześcijaństwo bo bez niego ta religia by nie zaistniała
  każdy jego list , to konkretne pomysły na nową religię
  bo same ewangelie czy dzieje apostolskie , to tylko t zw baza wyjściowa
  ważniejsze było opracowanie rytuałów czyli ustalenie
  porządku na tych pierwszych spotkaniach , które z czasem
  przybrały formę mszy
 • @57KerenOr 12:28:28
  Ja do ciebie nie wchodzę. Bo po co? Jakbym wykazał ci ignornacje to ban pewny. Nieciekwie intelektualnie
 • @slapek 12:47:10
  Nikt nie mówi, że Biblię należy odrzucić. To ważna księga chrześcijaństwa, tyle, że nie jedyna. Stąd odrzucanie czegoś, bo nie zostało opisane w Biblii jest głupotą, bo informacje zapisane w Biblii są ograniczone czasowo a później chrześcijaństwo dalej się rozwijało. Swoje myśli dopisywali doktorowie Kościoła, wiedli spory, odrzucali lub przyjmowali jako naukę Kościoła swoje myśli. Synody przyjmowały jakieś dogmaty.

  Podobnież z Biblii wynika iż ziemia jest środkiem świata, nie wiem jak, bo szkoda mi było czasu, by studiować, choć może jako historia mogłoby być ciekawe. Dziś nikt nie twierdzi iż jest to prawda, choć dawniej dzisiejszą naukę traktowano jako herezję. Czy nadal wierzysz, że ziemia jest centrum świata? Czy uważasz, że Kopernik głosząc swą teorię zaparł się chrześcijaństwa?


  Tak samo moim zdaniem będzie ze stworzeniem świata, kiedyś nikt nie będzie wierzył w kreacjonizm a zapis w Biblii będziemy starali się inaczej odczytać. I też nie myślę, by było to zaparciem się mojego chrześcijaństwa. Również grzebanie w dokumentach pozakanonicznych, w wiarach pogańskich nie stanowi zaprzeczenia chrześcijaństwa. Od przeczytania mitologii greckiej nie zostanę jeszcze poganinem.
 • @57KerenOr 12:23:58
  Prawda, że banujesz wszystkich mądrzejszych od siebie, którzy odważą pójść na twój blog i udowodnić ci, że nie masz racji. Ban za spór na argumenty w kulturalnej, może nawet trochę zaciętej dyskusji świadczy tylko o tym, że daleki jesteś od nauki Jezusa. Nie tak dyskutuje uczeń Jezusa a tylko samozwańczy kaznodzieja.

  Jak sam widzisz, ja nie wchodzę do ciebie gdy opowiadasz o swoim wizerunku Twego Ojca, a dopiero wtedy, gdy zarzucasz Kościołowi, Polakom błędy. W każdej dyskusji, gdy cię pokonam na argumenty kończy się to banem. Tak niestety wygląda twoja nauka o Twoim Ojcu.

  Mówisz, że nie mówiłeś o żadnej laleczce, a jak nazwać tę "figurkę", którą zgodnie z bajkowym opisem z mitu zawartego w Biblii ulepił Bóg? Napisałeś, że twoimi dalekimi przodkami był Adam i Ewa. Czym był Adam, zanim Bóg w tym micie tchnął w niego życie? Ja ci podałem prawidłową interpretację znaczenia tego mitu. Prochem jesteś i w proch się obrócić. Twoje ciało powstało z związków jakie znajdują się na ziemi i w te związki po śmierci się zamieni. To jest przekaz biblijny a nie wyobrażenie figurki, którą Bóg ulepił.
 • @Zawisza Niebieski
  I ZNOWU PRZEINACZASZ MOJE WYPOWIEDZI!

  Skąd poganin Zawisza Niebieski może wiedzieć, że 57KerenOr daleki jest od Nauk Pana Jezusa?

  Na jakiej podstawie poganin Zawisza Niebieski może stwierdzić, że 57KerenOr daleki jest od Nauk Pana Jezusa skoro Zawiszy Niebieskiemu nie podoba się Działalność Pana Jezusa w Starym Przymierzu?

  Jeszcze raz powtórzę ostatnie zdanie:

  "Na jakiej podstawie poganin Zawisza Niebieski może stwierdzić, że 57KerenOr daleki jest od Nauk Pana Jezusa skoro Zawiszy Niebieskiemu nie podoba się Działalność Pana Jezusa w Starym Przymierzu"?


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 21:44:18
  Chrześcijanin Zawisza Niebieski, wie że poganin KerenOr opowiada bajki o jakimś jego tacie nie bardzo wiedząc jaka jest nauka Jezusa i postępuje wbrew niej. Dodatkowo sam poganin KerenOr twierdzi, że nie jest chrześcijaninem.
 • @Zawisza Niebieski
  JEDNAKOWOŻ POMIMO WSZYSTKO POZOSTAJE JEDNO PYTANIE: DLACZEGO CIĄGLE WPROWADZASZ CZYTELNIKÓW W BŁĄD?


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 00:26:47
  Poganinie KerenOr. Sam oświadczyłeś, że nie jesteś chrześcijaninem, twoja wiedza o chrześcijaństwie niewielka, masz swoich Bogów i o nich opowiadaj a nie oceniaj chrześcijan. To właśnie kolejnymi swoimi tekstami wprowadzasz czytelników w błąd.
 • @57KerenOr 21:44:18
  A skąd inni mają być pewni, że są dalecy od nauk Jezusa? Bo Keren tak powiedział? Banowałeś za "obrażanie Pana Jezusa", a nie za rgumenty. Uważasz się za "nadpapieża" w kwestiach wiary. Jesteś ahistoryczny. Wykazujesz się wielką pychą w tych kwestiach, w których niewiele faktów historycznych znamy na pewno. A ty "znasz" ponoć.
 • @Wican
  BYŁY TAKIE CZASY!

  A dlaczego np. Nowego Testamentu nie mielibyśmy potraktować historycznie? Nie ma najmniejszych nawet przesłanek by nie wierzyć w to co w Nowym Przymierzu stoi.

  Wiele historycznych odniesień do dawnych czasów na słabych dowodach jest opartych a bez dwóch zdań na lekcjach historii o tym młodzież się uczy.

  Wymienione wyżej Nowe Przymierze posiada kilka opisów historycznych znanych nam z innych przekazów.

  Jeszcze raz powtórzę: A dlaczego np. Nowego Testamentu nie mielibyśmy potraktować historycznie?


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Wican
  POWIEDZIEĆ LUDZIOM PRAWDĘ!

  Napisałeś:

  "A skąd inni mają być pewni, że są dalecy od nauk Jezusa? Bo Keren tak powiedział?"

  Nie, lecz dlatego, że Pan Bóg tak powiedział. Pan Jezus wybrał 12 Apostołów i przekazał im Swoją Naukę i rozkazał aby przestrzegać dokładnie tego co On uczył. Jego Wola zapisana jest w ludzkich sercach a historycznie przedstawiona np. w Nowym Przymierzu.

  Zatem ten, kto uważa, ze powinien również modlić się do Marii postępuje niezgodnie z Wolą Pana Jezusa, ponieważ ani Pan Jezus ani Bóg Ojciec nic na temat modlitw kierowanych do ludzi nie uczyli. Bóg Ojciec wskazał tylko Swojego Syna a Pan Jezus pod kątem modlitw wskazał Siebie.

  Zawisza w swoim artykule pisze: "Niebiblijne jest zaśnięcie (prawosławie), Wniebowzięcie (KRK) Matki Boskiej, bo po prostu tych wydarzeń księgi kanonu nie opisują".

  A ściślej, ta nauka jest niezgodna z Wolą Boga Ojca. Nie istnieje żadne wniebowzięcie Marii. A dlaczego ludzie są pewni, że Maria jest w Niebie?

  Odpowiem Ci: Ponieważ zaufali papieżom i biskupom a nie Bogu Ojcu i Bogu Synowi. Bo nie kochają Boga Ojca i Boga Syna dokładnie tak, jak nie kocha Zawisza Niebieski.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 13:52:31
  Ty uzurpujesz sobie prawo do przemawiania w imieniu Jezusa. A merytorycznie jesteś słabiutki. Po prostu niedouczony
 • @Wican
  JEŻELI MERYTORYCZNIE JESTEM SŁABIUTKI TO BARDZO CIĘ PROSZĘ, byś pokazał mi moją merytoryczną słabość!

  A w ogóle, to strasznie cieniutka jest ta Twoja odpowiedź na moje dwa komentarze.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 14:17:42
  Nie chce mi się stosowac obalania wszystkiego. Wielokrotnie zostałes pokonany i potem tchórzliwie banowałeś. Ale z ciebie zakłamany hipokryta. Jezus CI tak każe?
 • @Wican
  W TAKIM RAZIE TRZYMAJ SIĘ. WSZYSTKIEGO DOBREGO!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Zawisza Niebieski 06:57:27
  Życie z Bogiem, to podobnie jak w małżeństwie; życie w bezpośredniej relacji i wynikających z tej relacji współdziałaniu, w bezpośrednim kontakcie i wspólnym przeżywaniu, odczuwaniu...
  Żyjesz z żoną od dnia ślubu przez ścianę?
  Niby żyjesz z Bogiem, a co najwyżej wypełniasz pewne ogólne zasady podpowiedziane przez Niego w Słowie?
  To nie jest życie z Bogiem.

  Oto jak nauka odnosi się do powstania pierwszej samoistnie wyewoluowanej np. komórki.

  Unikając prawdziwego, szczegółowego tłumaczenia choćby co do ilości i różnorodności i poziomu budowy i skomplikowania aminokwasów...:
  Proteiny są zbudowane z aminokwasów połączonych ze sobą w odpowiedniej kolejności i o odpowiedniej ilości tych składowych aminokwasów. I jak to przedstawiają ilustracje protein, dopiero te połączone w odpowiednią wstęgę aminokwasy muszą być odpowiednio skręcone, aby dać jedno z białek. Ale jedno białko, jedna proteina to jeszcze nie żywy organizm.
  Najprostsze, zdolne do powielania się organizmy żywe są zbudowane z co najmniej 20? 200? różnych protein. Najmniejsze białka mają 70-100 aminokwasów lewoskrętnych.
  Nukleotydy DNA i RNA są wszystkie prawoskrętne.

  A rozważając rachunek prawdopodobieństwa:
  Jak przedstawiają to niektórzy wyznawcy religii ewolucji: przed milionami lat, w gotującej się zupie pierwotnej ziemi raptem samoistnie i precyzyjnie dobrały się ze sobą zastaw pierwiastków chemicznych w odpowiednich proporcjach i… I co? Właściwie; i nic!
  I co z tego, że powstał jeden aminokwas? A gdzie następny? A gdzie następne minimum 20 różnych aminokwasów niezbędnych do powstania pierwszego białka? A do prostego białka potrzeba minimum 70 aminokwasów i to połączonych w idealnym porządku i kolejności. Bo przecież dopiero wstęga złożona z odpowiedniej ilości i powiązanych ze sobą w odpowiedniej kolejności aminokwasów i odpowiednio skręcona, daje jedno białko.
  Jakie jest prawdopodobieństwo samoistnego powstania w jednym miejscu i w tym samym czasie kilkudziesięciu, czy kilkuset aminokwasów. Aby zapoczątkować powstawanie białka, musiałyby te aminokwasy dodatkowo połączyć się ze sobą w odpowiedniej kolejności i odpowiedniej ilości. A i tak, gdyby założyć jako prawdopodobne to co niemożliwe, to i tak mielibyśmy dopiero pierwsze białko, a nie pierwszy żywy organizm.
  A żeby powstał pierwszy żywy organizm, potrzebne by było jeszcze samoistne powstanie kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy wstęg aminokwasowych, które by się odpowiednio poskręcały układając się w pojedyncze białka wzajemnie ze sobą współpracujące jako pierwsza żywa komórka.
  Tyle że jak można sprawdzić: Białka Występują we wszystkich żywych organizmach oraz wirusach. Synteza białek odbywa się przy udziale specjalnych organelli komórkowych zwanych rybosomami[1][2].

  Do syntezy, do powstania białka niezbędne są rybosomy. Nie ma rybosomów, nie ma syntezy białka i same łańcuchy aminokwasów nie ożyją, gdy nie ma rybosomów. A rybosomy są elementami żywych komórek. Nie ma żywych komórek, nie ma rybosomów, nie ma powstania białka z aminokwasów! Zauważyłeś, jakimi idiotami, albo nieukami muszą być ewolucjoniści?

  A te argumenty co do nieprawdopodobieństwa samoistnego powstania pierwszej komórki wskazują, że życie nie mogło powstać samoistnie. A skoro nie mogła powstać nawet pierwsza komórka, to tym bardziej cały świat ożywiony z tak różnorodnymi i wyspecjalizowanymi komórkami.

  No i następny problem:
  Rodzaj reszt aminokwasowych i ich kolejność w łańcuchu polipeptydowym (sekwencja) zależy od kodu genetycznego zapisanego w DNA.

  Żeby powstał odpowiedni łańcuch – sekwencja aminokwasów, potrzebny jest kod genetyczny zapisany w DNA. Tyle że założyliśmy sobie, że na razie nie było na ziemi żadnego żywego organizmu i że one właśnie dopiero teraz powstają. Tyle że jak mają one powstać, skąd aminokwasy mają wiedzieć w jakiej kolejności i w jakiej liczbie mają się ze sobą połączyć gdy nie ma jeszcze żadnego kodu genetycznego, gdyż nie ma żadnego DNA?
  Biorąc pod uwagę, że człowiek posiada DNA w ilości która by zapełniła 2 łyżeczki, ale po rozwinięciu tych wszystkich molekuł DNA powstałaby „nić” o długości 5 milionów dłuższej niż odległość do księżyca i powrotem.
  Jedna nić DNA ma około 2m. długości. Człowiek ma w swoim ciele przeciętnie 50 trylionów komórek. Każda komórka posiada 46 nici DNA z wyjątkiem gamet, które mają po 23 nici.
  Zgodnie z religią ewolucji, ten skomplikowany nośnik informacji powstał i działa przez przypadek.
  Widać, że niestety nauka nie tylko udowadnia znikome prawdopodobieństwo powstania samoistnego życia na ziemi, ale właściwie wyklucza taką możliwość.

  I jeszcze jeden problem: Zwozisz na stadion kilka milionów komputerów, łączysz je przypadkowymi kablami, podłączasz do tych komputerów różne prądy, dokładasz jeszcze kilkaset tirów podzespołów komputerowych, dorzucasz kilka bibliotek uczelni informatycznych i po kilku milionach lat podłączasz się kablem do tej masy komputerowej i…??? I jak myślisz, jeżeli myślisz?
  Czy te zwałowisko komputerowe wytworzyło jakikolwiek działający program komputerowy?
  No bo według ewolucjonistów, to musiał powstać samoistnie kod genetyczny sterujący procesami powstawania białek z aminokwasów. I musiał powstać nie jeden kod, ale (miliony?) kodów do powstania różnych białek u różnych roślin, zwierząt i ludzi.
  A kod genetyczny to nic innego jak pewne oprogramowania. A za: inteligentnym, różnorodnym, dopasowanym do indywidualnych potrzeb milionów organizmów oprogramowaniem musi stać
  inteligentna osoba. Tyle że biorąc pod uwagę geniusz człowieka w połączeniu z super komputerami okazuje się, że człowiek do dzisiaj nie potrafi stworzyć żadnej żyjącej komórki z wszystkich dostępnych pierwiastków, oprogramowań i prądów.
  Stąd wnioski:
  Jest praktycznie niemożliwym, aby życie na ziemi powstało w sposób przypadkowy i samoistny.
  Za powstaniem życia na ziemi musi stać „KTOŚ” dysponujący niewyobrażalnymi dla ludzi możliwościami, w dodatku mądry, inteligentny i mający dobre, pozytywne nastawienie, a wręcz kochający ludzi. To musiała być wielka, wspaniała, potężna i przepełniona miłością „OSOBA”

  A co z atmosferą ziemską?
  W atmosferze tlenowej aminokwasy bardzo szybko się utleniają, rozpadają.
  Dlaczego mięso się psuje? Dlatego że dochodzi do utleniania się, rozpadu, gnicia w atmosferze tlenowej.
  Dlaczego mięso, produkty spożywcze zamknięte hermetycznie nie psują się? Bo są w atmosferze beztlenowej.
  No i naukowcy wpadli na pozornie genialny pomysł: na pierwotnej ziemi była atmosfera beztlenowa, dlatego aminokwasy się nie rozpadały, nie utleniały się, i zanim zdążyły się rozpaść, zdążyły ożyć.
  Tyle że w atmosferze beztlenowej nie ma w powietrzu ozonu. Nie ma ozonu, nie ma ochrony przed promieniowaniem kosmicznym i ultrafioletowy. A pod wpływem promieniowania kosmicznego i UV aminokwasy także ulegają rozpadowi.

  Rozbierz kosmonautę ze skafandra zostawiając go w hełmie tlenowym. Jak długo wytrzyma poddany bezpośredniemu promieniowaniu słonecznemu i kosmicznemu. Podobnie mogły wytrzymać aminokwasy w środowisku bez atmosfery.
  Oczywiście wszystkich zainteresowanych szczegółowymi opisami skomplikowanych procesów zachodzących w organizmach żywych zapraszam do studiowania fachowej literatury.
  Ten skrótowy wywód udowadnia, że teoria samoistnego powstania życia na ziemi jest teorią głupią i fałszywą i nie mającą podstaw naukowych.
 • @Zawisza Niebieski 06:57:27
  A co do bierzmowania;
  Zgodnie z kłamstwami Watykanu przyjąłeś jako prawdę, że w korporacji watykańskiej Duch Święty jest przekazywany na zasadzie obrządku opartego na niebiblijnej sukcesji apostolskiej w dodatku przy pomocy fałszywych biskupów.
  Po pierwsze; takie pojęcie jak bierzmowanie, sakrament bierzmowania nie występuje w Bożym Słowie. Biblia posługuje się pojęciami; chrzest Duchem Świętym, czy napełnienie Duchem Świętym. To nie Bóg ma się dostosowywać do wymyślonych przez ludzi martwych obrządków jak np. sakrament bierzmowania, a ludzie mają się podporządkować Bogu.
  Przykład pierwszego zesłania Ducha Świętego - w dniu Pięćdziesiątnicy miał miejsce bez udziału ludzi - w sensie; bez pomocy ludzi, biskupów. Bóg dokonał tego w sposób suwerenny Dz.2,1-13.
  O tym, że napełnienie Duchem Świętym, chrzest Duchem Świętym jest suwerennym działaniem Boga mamy podkreślone w IKor.12,11 "Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce.". Podobnie w Rz.12,6 "A mamy różne dary według udzielonej nam łaski;".
  Tak więc na podstawie Bożego Słowa widzimy, że Bóg nie musi mieć do pomocy ludzi, aby napełnić kogoś Duchem Świętym. Tak więc jest możliwe, że i współcześnie Bóg IIKron. 16,9"Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim;" i jako Suweren napełnia tych ludzi Duchem Świętym niezależnie od udziału innych ludzi, chrześcijan.
  Osobnym zagadnieniem jest posługiwanie się biskupami aby udzielali sakramentu bierzmowania.
  W Bożym Słowie mamy wytyczne; kto może być biskupem ITym.3,1-7 "Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie."
  Jak łatwo się zorientować, w tzw. Kościele Rzymsko-katolickim nie ma biskupów spełniających wymogi Boga. Jednocześnie gdy przyjrzymy się kilkunastu wiekom zepsucia i bezbożności hierarchów Watykanu to niemożliwym jest, aby Duch Święty działał w sposób szczególny poprzez ludzi żyjących w grzechach. Bóg nie działa na zasadzie podporządkowania się martwym ludzkim obrządkom wymyślonym przez fałszywych biskupów.

  Innym zagadnieniem są ludzie - młodzież, którzy podlegają bierzmowaniu. Rozmawy z młodymi już wybierzmowanymi, czy przygotowującymi się do bierzmowania wskazują, że ci ludzie zupełnie nie rozumieją o co z tym chodzi. Częstym powodem popychających ich do podporządkowania się wymogowi bierzmowania jest to, że bez bierzmowania nie dostaną ślubu kościelnego. Innym wymiarem są młodzi, którzy piją, palą, przeklinają, Biblii oczywiście nie czytają, często deklarują swój ateizm, wrogość do Kościoła Rzymsko-katolickiego, księży... a tym samym pokazują że to nie Bóg jest kimś, kogo respektują, za kim podążają. Tym samym wskazują na swe pogaństwo. Tak więc możemy śmiało stwierdzić, że fałszywi biskupi dokonują niebiblijnego obrządku - nad w większości, poganami.

  Warto też skonfrontować czym jest chrzest Duchem Świętym i co on w praktyce daje, a czym bierzmowanie. Bierzmowanie to po prostu obrządek. Natomiast napełnienie Duchem Świętym przynosi nadnaturalny wpływ Boga w życiu człowieka żyjącego z Bogiem. A po bierzmowaniu tego nie ma.
 • @von Finov 23:55:29
  Oglądałem w TV Trwam program o stworzeniu świata i tam było powiedziane, że odkrywca kodu DNA jak poznał jego skomplikowaną budowę to powiedział, że nie jest możliwe żeby kod DNA powstał przypadkiem lub samoistnie i że musieli stworzyć go kosmici.
  Jakoś tak to wybrzmiało.

  Oba Twoje komentarze powinny być jako oddzielne artykuły na Twoim blogu – ponieważ są bardzo wartościowe i budujące!!!
  Dlaczego nie masz własnego bloga na Neonie?
  Komentowanie cudzych postów to trochę za mało do wiedzy jaką zapewne posiadasz.
  Jeżeli potrzebowałbyś pomocy przy założeniu bloga to napisz maila do mnie a ja powiem jak należy to zrobić.
 • @von Finov 00:01:55
  "A rozważając rachunek prawdopodobieństwa:
  Jak przedstawiają to niektórzy wyznawcy religii ewolucji: przed milionami lat, w gotującej się zupie pierwotnej ziemi raptem samoistnie i precyzyjnie dobrały się ze sobą zastaw pierwiastków chemicznych w odpowiednich proporcjach ... A do prostego białka potrzeba minimum 70 aminokwasów i to połączonych w idealnym porządku i kolejności ...
  Jakie jest prawdopodobieństwo samoistnego powstania w jednym miejscu i w tym samym czasie kilkudziesięciu, czy kilkuset aminokwasów. "

  Podobne to do artykułów ze Strażnicy (Jehowitów).

  Napisane elegancko, z pewną erudycją ale zwodniczo.

  Ustosunkuję się do paru punktów.

  1. "Jak przedstawiają to niektórzy wyznawcy religii ewolucji"

  Sprytnie wstawiono słowo "niektórzy", aby nadać pozór obiektywności. Otóż wśród biologów zajmujących się ewolucją, raczej nie ma wyznawców. Teoria ewolucji to nie dogmatyczna doktryna podana do wierzenia, ale zestaw teorii i hipotez ulegających częstym modyfikacjom, na podstawie odkryć paleontologicznych i innych badań.

  Tak, "wyznawców religii ewolucji" jest bardzo wielu, ale poza środowiskiem naukowym. Często to są lewacy i ateiści, którzy teorii ewolucji raczej nie rozumieją ale z fanatyzmem używają ją do walki z ideologicznymi przeciwnikami.

  2. "Jakie jest prawdopodobieństwo samoistnego powstania w jednym miejscu i w tym samym czasie kilkudziesięciu, czy kilkuset aminokwasów."

  Oczywiście to prawdopodobieństwo jest praktycznie zerowe. Ale to nie musiało powstać w jednym miejscu i w tym samym czasie. Mogło to być rozłożone na etapy i zająć miliony lat. Miejsc było astronomicznie wiele - wielki praocean, zwypełniony bulionem organicznych cząsteczek, poddanych kosmicznemu promieniowaniu i wyładowanion elektrycznym.

  Nie dajcie się zwariować.
 • @ALL
  OSZUSTWO OSZUSTA - BRAKUJĄCE OGNIWO!

  Człowiek z Piltdown!

  Charles Dawson swoją kłamliwą teorię ogłosił w 1912 roku... Oszustwo udowodniono mu w roku 1953 czyli dopiero 41 lat później!

  https://www.national-geographic.pl/galeria/10-najwiekszych-oszustw-w-nauce-wszyscy-dali-sie-nabrac/5-czlowiek-z-piltdown


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 14:04:05
  "Człowiek z Piltdown!
  Charles Dawson swoją kłamliwą teorię ogłosił w 1912 roku... Oszustwo udowodniono mu w roku 1953 czyli dopiero 41 lat później!"

  Pudło! To że Charles Dawson popełniał fałszerstwa nie dowodzi fałszywości teorii ewolucji.
 • @Pedant
  PUDŁO! To że Charles Dawson popełniał fałszerstwa dowodzi, iż wielu naukowców (podobnie jak Dawson) może karmić nas bajkami a nie prawdą. A takie ukrywanie prawdy ma podważyć akt stwarzania.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @
  IZAAK NEWTON:

  (Ur. 25 grudnia 1642?/4 stycznia 1643 w Woolsthorpe -by- Colsterworth, zm. 20 marca?/31 marca 1727 w Kensington) – angielski fizyk, matematyk, astronom, filozof, historyk, badacz Biblii i alchemik. Odkrywca trzech zasad dynamiki i prawa powszechnego ciążenia. Uznawany za jednego z najwybitniejszych i najważniejszych uczonych wszech czasów.

  ***

  IZAAK NEWTON NA TEMAT PANA BOGA:

   „Grawitacja wyjaśnia ruch planet, ale nie jest w stanie wyjaśnić, kto umieścił planety w ruchu. Bóg rządzi wszystkimi rzeczami i wie wszystko o tym, co może być zrobione”.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @
  IZAAK NEWTON NA TEMAT STWARZANIA!

  „Korzę się głęboko przed Tym, który takie mądre prawa nadał wszechświatowi”.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 14:19:13
  "To że Charles Dawson popełniał fałszerstwa dowodzi, iż wielu naukowców (podobnie jak Dawson) może karmić nas bajkami a nie prawdą. "

  Z tym się mogę zgodzić, że wielu naukowców jest oszustami.

  Ale to nie dowodzi, że każda teoria naukowa jest fałszywa.
 • @Pedant
  A CZY JA NAPISAŁEM, ŻE WSZYSCY NAUKOWCY WPROWADZAJĄ RODZAJ LUDZKI W BŁĄD? NIE NAPISAŁEM RÓWNIEŻ, ŻE KAŻDA TEORIA NAUKOWA JEST FAŁSZYWA.

  Tymczasem jednak teoria ewolucji gatunku jest kłamstwem. I to kłamstwem szytym grubymi nićmi. A najważniejszą cechą tejże teorii ewolucji jest to, że owi naukowcy kładą Ci do głowy wiadomość mówiącą o tym, że przed wieloma milionami lat byliśmy bezrozumną papką, kosmicznym kisielem z którego ukształtował się człowiek!

  No oczywiście to było dawno temu, zanim powstaliśmy z jakiegoś małpoluda!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Zawisza Niebieski
  TWÓJ TOK ROZUMOWANIA...

  Porównam z rozkalibrowaną armatą z podwójnym zezem wspartym na chwiejącym się podwoziu, co za bzdury !

  Chłopie, czy ty nie cierpisz czasami na rozdwojenie osobowości!?

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @57KerenOr 00:51:55
  ''NAWET SOBIE NIE WYOBRAŻASZ z jaką wielką satysfakcją dałem Ci bana..''
  //

  Ten wpis mowi wszystko o tobie Kerenie.

  Ty nie jestes tu, aby glosic Ewangelie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930