Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 11021 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Żeby Polska, Polską była

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mamy za sobą tragiczną, acz ciekawą kampanię wyborczą, mamy nowego/starego prezydenta, czyli zostało to co było, choć wiele wskazuje na to, że nie koniecznie, warto jednak o pewnych sprawach porozmawiać.

Kampania była tragiczna, budziłą niesmak, obnażyła obie partie KO i PiS i pokazała iż istotą sporu było tu, kto zasiądzie pod żyrandolem Pałacu Namiestnikowskiego a nie Polska. Kampania kłamliwa, bazująca na niewiedzy Polaków, bo większość rzeczy które obiecywali kandydaci leży poza uprawnieniami prezydenta? Bo czy prezydent może zatrzymać inwestycje, w stylu przekop mierzei? Kampanii polegającej na straszeniu, jak wygra inny kandydat, to odbierze to co "dało" PiS? Kampania, w której nie mogliśmy zobaczyć jak kandydaci będą zachowywali się w sytuacji niekorzystnej” dla nich bo Andrzej Duda nie odważył się stanąć do dyskusji na terenie innym niż chronionym całkowicie upartyjnioną TVPiS.
 
Kampania gdzie kandydaci spierali się o sprawy trzecio a może i czwartorzędne, podgrzewając swoje elektoraty o sprawy zupełnie nie istotne jak LGBT, ułaskawienie pedofila, w czasie, gdy po gospodarczych szkodach wywołanych przerwą w działalności wynikającą z ogłoszonej pandemii, wielu Polaków walczy o zachowanie miejsca pracy, stąd piszę o tragicznej wręcz kampanii, kampanii oderwanej od potrzeb Polaków a skupionej na straszeniu jednego kandydata drugim.
 
Zwycięstwo A.Dudy, czyżby pyrrusowe?
 
Kampania w której Andrzej Duda odniósł pyrrusowe wręcz zwycięstwo, bo okupione ogromnymi środkami, nie tylko 2 mld zł na propagandową TVPiS, ale najwyższymi nakładami na reklamy, nakładami rządowymi, choćby do znudzenia powtarzają w radiu reklamą jak to szybko przelane pieniądze z tarczy uratowały firmy. Kampanią prowadzoną przez premiera Morawieckiego, z ogromnej wręcz przewagi gdy kandydatem była Małgorzata Kidawa Błońska uratował niewiele ponad 1% przewagę. Pyrrusowe to zwycięstwo i sukces Trzaskowskiego, który okazał się wojownikiem, będącym w stanie w bardzo krótkim czasie zagrozić prezydentowi.
 
Z drugiej strony Rafał Trzaskowski mimo iż przegrał swą kampanią uratował wręcz KO, wybił się na polityka charyzmatycznego, którego w KO dawno brakowało, który może skazać PiS na ponowne zasiadanie w ławach opozycji. A wtedy biorąc pod uwagę emerytalny wiek Jarosława Kaczyńskiego PiS popadnie w wielkie tarapaty wynikające z walki o przywództwo w tej koalicji między Morawieckim, Ziobro i Gowinem, co może się źle dla niej skończyć. PiS jako partia typowo wodzowska znacznie trudniej przebrnie przez proces zmiany pokoleń. Dziś wszyscy widzą głównych kandydatów na miejsce Kaczyńskiego w roli zabiegających o jego względy.
 
Konfederacja zdradziła „Polskę”?
 
Dziś wśród tych, którym udało się wmówić iż PiS to Polska pełna konsternacja, połowa zwolenników Konfederacji oddała głos na Rafała Trzaskowskiego. Tu nie da się zastosować typowej pralki umysłów, kto nie za PiS to Niemiec, Żyd, Rosjanin i Marsjanin. Zwolennicy Konfederacji to prawicowcy, w dużym stopniu katolicy, Polacy i zgrzyt w wyjałowionych propagandą umysłach ogromny.
A odpowiedź jest prosta. PiS nigdy nie była partią prawicową, po zlikwidowaniu LPR, za co zapłaciła ogromną cenę, 8 lat w opozycji, rozsiadła się na elektoracie prawicowym jak Tatar na jasyrze. I byli pewni swego, póki nie powstała Konfederacja. Ale elektorat prawicowy wie, że celem PiS jest wypalenie żywym ogniem wszelkich kiełków partii prawicowych by utrzymać w kontroli ich elektorat, stąd ci, którzy są tego świadomi iż dla partii prawicowych groźniejszy jest PiS niż KO, bo KO nigdy nie utrzyma na stałe tego elektoratu i rozumiejąc iż w Polsce prezydent to bardziej osoba reprezentacyjna niż coś mogąca, swoje głosy oddała na Rafała Trzaskowskiego. Znakomicie w podjęciu tej decyzji pomogli trolle PiS zajadle atakując przywódców konfederacji. Dobry wynik Bosaka, jak na aktualne możliwości prawicy daje szanse, że w naszych wyborach prawica zawita na dłużej.
 
Polonizacja mediów
 
Innym z wniosków jakie daje się słyszeć z kręgów PiS-owskich to postulat upartyjnienia wszystkich mediów w Polsce zwany dla niepoznaki „polonizacją”. To pomysł rodem z PRL, gdzie wszystkie media chwaliły partię i pierwszego sekretarza. Polskie media powinny przejść proces „polonizacji” czyli przywrócenia ich społeczeństwu o czym świadczy afera Programu III radia, gdzie odsłonięto politykę prowadzoną przez narzuconych agentów PiS, którzy SMSami wskazują redaktorom o czym wolno mówić a o czym nie. Wskazuje na to fakt iż w TVPiS nie dało się zorganizować debaty, dającej równe szanse wszystkim kandydatom, gdzie pytania zadają ludzie o różnych poglądach a nie tylko komitet wyborczy jednego z nich. Polsce potrzeba przywrócenia mediów narodowych Polakom, którzy jak wiemy mają różne poglądy, różne opcje wybierają. Ale dziś to wygląda raczej na mrzonkę.
 

Te wybory, choć utrwaliły resztki poprzedniego układu dają nadzieję, na zmiany, na przywrócenie sytuacji w której premier jest premierem (przywódcą partii rządzącej), prezydent prezydentem a nie posłusznymi wykonawcami woli, człowieka co najwyżej jest "zwykłym posłem" a rządzi i za nic nie odpowiada. 

KOMENTARZE

 • WG mnie, gdy rozwali się PiS
  to Platformę też czeka dekompozycja. I po PiSie nie przyjdzia PO, tylko nowa lewica. Za rządów PiSu, rewolucj kulturalna przyspieszyła, a nowolewicowcy ją dokończą
 • Tak się stało jak się stało. PiS pełen niejadnych zamiatanych pod
  Wiadomo, że czasu już się nie cofnie, wieś i ludność małych miasteczek przeważyła i mamy gościa za prezydenta, gościa który nie potrafił zmierzyć się z konkurentem w sportowym pojedynku z udziałem trzech stacji TV. Bo bał się niewygodnych pytań ... .
  Więc teraz należy iść do przodu i pisać o faktach, obalać pisowskie kłamstwa i obnażać przestępstwa popełniane przez członków PiS. I wszelkie nadużycia.
  Między innymi obecne perturbacje w NIK.

  Marian Banaś (walka we wnętrzu PiS) złożył doniesienie do prokuratury przeciwko swojemu zastępcy z PiS-, Tadeuszowi Dziubie.

  A do Elżbiety Witek (marszałek), wysłał wniosek o odwołanie Dziuby ze stanowiska.
  Banaś jako szef NIK, oskarża PiSowca Tadeusza Dziube o wywieranie nacisków o zastraszania kontrolerów i manipulowanie wynikami kontroli. 
  By zagwarantować niezależność kontrolerom NIK, Prezes Marian Banaś sam zadecydował o odsunięciu wiceprezesa NIK Tadeusza Dziuby od nadzoru nad kontrolami.

  Czy o taką Polskę pełną afer i oszustw pisowskim i Dudy poplecznikom chodzi ? 
  Bo według kontrolerów NIK, w fałszowaniu raportu zaangażowana jest też Małgorzata Motylowa druga wiceprezes NIK związana z PiS -dobra koleżanka Marty Kaczyńskiej.

  Jak widać dla 51% wyborców którzy głosowali za Dudą gdy w afery są zamieszani członkowie PiS to jest im to całkiem obojętne.
 • ech
  dałoby się tak zrobić, żeby pan dobrowolnie odstąpił od pisaniny? to pismactwo, które pan uprawia, to jest dopiero TRAGEDIA.

  TRAGEDIA!

  PS. "WYBORY 2020. WŁODZIMIERZ CZARZASTY: ZE SZTABU PO DOSTAWALIŚMY SYGNAŁY, ŻEBY SIĘ NIE WTRĄCAĆ
  AKTUALNOŚCI Wczoraj, 14 lipca (11:19)
  Udostępnij


  "Ze sztabu Platformy Obywatelskiej dostawaliśmy sygnały, żeby się nie wtrącać, bo nasz elektorat i tak na Rafała Trzaskowskiego zagłosuje, a im jest potrzebny elektorat np. Konfederacji bądź Hołowni" - mówił we wtorek (14 lipca) szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Ocenił, że PO "nie ma umiejętności konsolidowania wokół siebie ludzi". źródło Interia.


  PS. 2 Tragedia.
 • @JimA 07:33:07
  Szanowny pani JimA, marzy Pan o przywróceniu cenzury z Mysiej, jedyna myśl Polskiej Zjednoczonej Partii "PiS" której Trybuna Ludu głosi jedyną prawdę, dla narodu głupiego co wszystko kupi. Mamy blogi i na nich myśl niezależną głosimy, póki cenzura ust nam nie zamknie a i tak myśl wolna z najgłębszych lochów się wydobędzie.
 • @Alfax 23:57:00
  PiS oparty jest na hakach, Kaczyński, zgodnie z tym co twierdził Giertych na hakach swą pozycję buduje. Za przykład można podać aferę Radomską i akcję "pierwszak", gdzie Kaczyński od dwóch "polityków" odebrał notarialnie poświadczone oświadczenie iż nic o tym nie wiedzieli, choć dane są oczywiste. Tych dwóch robi sobie D z gęby, za politycznych idiotów robiąc. Ale broń jest obosieczna, gdy Banaś pokazał haki, okazało się, że Pis nie ma nic ani na pokoje na godziny, ani na mafię vat co działała w gabinecie Błasika.
 • @Zawisza Niebieski 08:09:29
  //zgodnie z tym co twierdził Giertych //
  Od 5 lat pomiatasz tu sympatykami PiS
  bo niby wpatrzeni ślepo w propagandę TVP
  ale sam powołujesz się na opinie Giertycha ,
  jakby był jakimś niekwestionowanym autorytetem
  i w pełni obiektywnym komentatorem
  czyli propaganda tylko w TVP
  cała reszta to wyłącznie rzetelny
  i obiektywny przekaz :)))
 • @puuuq 10:49:50
  Za TVP płacimy wszyscy. A takiej prymitywnej propagandy to nigdy w Polsce nie było.
  A Giertych? Przekonał się na własnej skórze o zakłamaniu i braku skrupułów Kaczyńskiego.
 • @Zawisza Niebieski 08:00:57
  Och ta wasza myśl jest tak żenująca, że lepiej byś gościu Słowackiego albo Sienkiewicza tu wklejał w odcinkach... na lepsze by wyszło, "miszczu" "mniejszego zła".
 • @Wican 11:04:49
  Już tak nie płacz nad tą składką
  poza tym , w TVP to chyba są też
  jakieś programy spoza polityki , które nie wymuszają
  żadnej propagandy , sam nie wiem bo oglądam jedynie
  HBO i te stacje gdzie są jedynie jakieś reportaże
  czy filmy dokumentalne , góra z 2-3 godziny dziennie ,
  nigdy przed 20 ale jeszcze parę lat tamu traciłem
  czas na te wszystkie ględzenia we wszystkich TV
  A Giertych , to jedna z najbardziej zaprzepaszczonych
  karier w Polsce , na własne życzenie bo jeśli ktoś
  z narodowca umie przeobrazić się w lewaka
  t zn ,że jego wiarygodność jest żadna ,
  oczywiście takich miglanców od "zmiany barw "
  jest znacznie więcej ale Giertych już tylko
  z uwagi na koneksje rodzinne , aktywność
  i osobisty sukces w środowiskach narodowych
  oraz awans na ministra jako lider LPR ,
  miał otwartą drogę nawet do prezydentury
  a teraz się kompromituje opiniami o tym ,
  że jak Duda wygra , to wybory są nieważne
  a jak przegra to wprost przeciwnie
 • @puuuq 12:06:12
  Ja na swoją kase pracuję wbrew władzy czesto. ty zasiłkowiec czy budżetówka? Nie znasz wartości samodizelnie zarobionych pieniędzy?
  A takiej tępej propagandy jak w TVPiS to nie bylo nawet w stanie wojennym. Wyjątkowo prymitywna, ale widocznie to podstawowych elektorat PiSidzielców taki poziom prezentuje?
 • @Wican 12:12:48
  "Ja na swoją kase pracuję wbrew władzy czesto. "-

  - znaczy co? przemyt/kontrabanda? wymuszenia? prostytucja? czy handel koką?
 • @Wican 12:12:48
  // takiej tępej propagandy jak w TVPiS to nie bylo nawet w stanie wojennym.//
  Zapytam jeszcze raz , czy w TVP nie ma nic poza polityczną
  propagandą ? bo gdyby tak było ,to nie tylko jest gorzej niż w stanie wojennym
  ale znacznie gorzej niż zaraz po wojnie , do 1956 oraz w czasie samej wojny ,
  tej II światowej czyli to by znaczyło ,że żyjemy w najgorszym okresie
  od odzyskania niepodległości w 1918 , t zn w kontekście medialnego ogłupiania
  ludzi , szkoda ,że nie dowiedziałem się o tym wcześniej , Trzaskowski miałby
  mój głos :)))) bo przecież obiecał ,że rozpier......TVP a na jej miejsce
  wprowadzi nową jakość i od razu będzie tak dobrze ,że nawet samo
  słowo "propaganda " zniknie na zawsze ze słowników języka polskiego
 • @Wican 12:12:48
  Uprzedzę.
  Ale, że o sso ci chodzi chłopaczyno? Toż nie Pilipiuk napisał jak was traktować? Warstwowo. Warstwa gleby, warstwa wicanuf. ... Ale że co?
  PS. tylko mi, mniejszości etniczna, nie wmawiaj, że słowo zabija! Kolorowa tęczo i co tam sobie wdrukowałeś lub ci wmówiono, a ty nie wiedziałeś jak się bronić, ofiaro propagandy. No buuuu. wypad gamoniu!
 • Dysonans poznawczy..
  Panowie mają jakąś pamięć wybiórczą. Pamiętają takie mysie, a nie pamiętają mediów koncesjonowanych w tym TVP okresu PO-PSL, aresztowań i konfiskowania materiałów dziennikarskich kompromitujących, nazywanych w sądzie dowodami, z użyciem przemocy fizycznej i napaści, za to legalnie, bo to robili ludzie przedstawicieli władzy, wręcz wysłani przez prokuratora, czy sędziego z ferajny, więc legalnie..

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930