Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 11021 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Wiemy, że nic nie wiemy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niby wstępne wyniki są znane, 50,4% dla Andrzeja Dudy i 49,6% dla Rafała Trzaskowskiego ale błąd statystyczny tych wyników to 2%. Tak więc mamy sytuację, jaką opisywałem kilka dni temu. Jutro wskazanie może być odwrotne i co wtedy?

A przecież jeszcze nie wszyscy oddali głos, w Splicie ocenia się, że ostatni wyborca odda głos dopiero za kilka godzin. W niektórych miejscowościach ludzie jeszcze stoją w kolejkach, by oddać głos. Jak wiemy wyniki sondażowe zawsze się róniły się od ostatecznych, choć to może być dobra informacja dla zwolenników Dud, gdyż w I turze wyniki ostateczne były bardziej korzystne dla tego kandydata niż pierwsze sondażowe. Jednak w kierownictwie kierownictwo PiS nastroje nie są wesołe, tak wysoka frekwencja pojazuje, że w polskim społeczeństwie narasta chęć dla zmiany, obyśmy z układu PiS-KO nie wrócili do KO-PiS, bo to nic nie zmienia..Co więcej, PiS czeka rewolucja wynikająca ze zbliżającej się emerytury Jarosława Kaczyńskiego, a ten proces nie przebiegnie tak bezboleśnie jak w KO.
 
Rozkłady w podziale na różne kategorie, są dość standardowe, wieś głosowała za Dudą, miasto za Trzaskowski,. im niższe wykształceie wyborców, tym wyższe poparcie dla Dudy, choć już wśród elektoratu z wykształceniem średnim mamy równowagę, co też przywódcy PiS powinni wziąć pod uwagę. Ważnym wskaźnikiem jest iż ludzie młodzi w pełni sił produkcyjnych, czyli w wieku do 49 lat wyraźnie poparli Trzaskowskiego i to czym młodsi tym wyraźniej. To też ważny wskaźnik dla PiS. m.in. pokazuje, że 500+ nie jest już narzędziem ani dla wzrostu rozrodczości ani napędem dla kierowania młodych do urn. Te elementy wyraźnie wskazują iż era PiS wchodzi w fazę schyłkową, choć do kolejnych wyborów, jeśli te zostaną rozstrzygnięte i nie spełni się scenariusz, że będziemy musieli jeszcze raz głosować na prezydenta, bo i taki jeszcze jest możliwy, gdyby sądy nie rozstrzygnęły wszystkich protestów na czas, a tych należy spodziewać się wielu czasu mamy wiele.
 

KOMENTARZE

 • LGBT vel Husky
  już wyje - auuuuuu!
  :D))))))
  Jutro obwiesi się na własnym łańcuchu :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:29:05
  Miny na kwintę, już dziś opowiadają sobie, że jutro trzeba "umiłowanym przez naród" ochronę zwiększyć, bo będą ich Polacy atakowali. A tak jakby wszystkim wspólną ochronę załatwić w jednym budynku z salą obrad na spacerniaku? Było by za co i znacznie taniej.
 • @Zawisza Niebieski 23:43:15
  Dobry pomysł!
  Na Białołęce jest taki fajny pensjonat :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:50:24
  Ciekawie ułożył się elektorat Bosaka, mniej więcej podobnie jak średnia. Czyli część ludzi prawdziwej prawicy zrozumiało iż prawicy z PiS nie po drodze.
 • @Zawisza Niebieski 23:56:02
  Dali ciała. Gdyby wszyscy konfederaci zagłosowali tak jak trzeba to już dziś byłby wyPAD!
 • @ Autor, All
  "To też ważny wskaźnik dla PiS. m.in. pokazuje, że 500+ nie jest już narzędziem ani dla wzrostu rozrodczości ani napędem dla kierowania młodych do urn. "

  Nie wystarcza też agitacja płatnych trolli, kurwizji itp. Zakałapućkali się w socjalizm i wyszło, że państwo to nie to samo co rodzenie dzieci i gospodarka. Ale ludzie też pamiętają kwestie 1066, 447, IPN, banderopiteków, dotacje dla mercedesa, rusłana expres do podkarpackich burdeli, część pamięta aferę gruntową... jest źle.
  Nie wiem czy to nie najlepszy wynik jaki Polacy mogli sobie wymarzyć - zdrajcy z magdalenki wezmą się może w końcu za łby. I o to mi chodziło.

  5*

  Ukłony
 • Przecież ci młodzi, którzy głosowali na Trzaskowskiego
  nie pracują dla Polski, tylko dla zachodnich koncernów.
 • @interesariusz z PL 00:40:00
  Dlatego PO-PiS rękoma PiS pod pretekstem koronaświrusa ujebał 10% polskiej gospodarki w 3 miechy - żeby zachodnie korpo nie miały konkurencji. I to się dzieje na całym świecie :-(
 • Pożyjemy zobaczymy
  Przy zmonopolizowanej przez PiS całej TVP oraz PiSu poplecznikow takich jak Tv Republika, Tv wPolsce.pl i pisowskich stacji radiowych, wspomaganych przez płatnych trroli i tych pożytecznych darmowych internetowych trroli to należy zauważyć że Trzaskowskiego który nie miał do dyspozycji całej państwowej machiny propagandowej działającej od wielu miesięcy na rzecz Dudy, to Trzaskowskiego i tak poparło połowę głosujących.

  A może się okazać źe w końcowym podliczeniu, za Trzaskowskim głosowało ponad 50 %. Czyli więcej niż na Dude.

  Jak by nie oceniać to Trzaskowski dokonał ogromnego progressu, mimo obrzucania przez zwolenników PiS jego kandydaturę błotem i szkalowania
  przypisując jemu ssme negatywne cechy.

  Jeszcze jest szansa że Trzaskowski wygra z Dudą bo różnica 0.6% może zamienić się na korzyść Trzaskowskiego.

  Wprawdzie żaden z nich nie był moim kandydatem, ale Duda był w tej wymuszonej sytuacji [ dużym złem ] A Trzaskowski [ mniejszym złem ].

  Bo PIS i PO to dla Polski jest poprostu ZŁO.
 • @Zawisza Niebieski 23:43:15
  Zaczynacie wyć udając, że to nie do PO.
  Ale ciekawe jest w tej notce co innego - wskazanie, co będzie przedmiotem podkreślania sporu w społeczeństwie, bo przecież istotą waszej narracji jest podział i zamieszanie.

  PS. Jest po wyborach - czy Trzaskowski już wyjaśnił, czy jest za adopcją dzieci przez pary jednopłciowe? Co ze ślubami?
  Tak z ciekawości pytam - bo może jakieś skłonności ujawnią się między blogerami....
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:34:05
  Panie Krzysztofie, już wśród ślepych zwolenników PiS rozchodzi się notka, że jeśli nie wybra trzaskowski to będą ataki na miejsca zwolenników PiS, ale jak widzę, też się Pan ku temu skłania. A fakty są jednoznaczne, to w 2014 PiS forsował tezę, bez żadnych dowodów o sfałszowaniu wyników wyborów samorządowych, w ostatnim wywiadzie w RM, nasz "kryształ" wyraził tezę, że wybory mogą być sfałszowane, choć teraz PiS i tylko PiS ma możliwości fałszowania. Tak wygląda pranie umysłów zwolenników PiS i czy to dziwne, że PiS swój elektorat znajduje wśród najniżej wykształconych Polaków (prawie 70% z wykształceniem podstawowym)? Tylko takim taką ciemnotę da się wcisnąć.

  Co do Pana pytania o adopcję dzieci, zadam pytanie na podobnym poziomie. Czy już Duda wyjaśnił wyborcom na jakiej zasadzie będzie ułaskawiał pedofilów? Mnie tam nie przeszkadza, kto z kim ślub bierze, nie mam też zacięć, by sprawdzać sypialnie, co do adopcji dzieci jestem przeciwny, choć rodzi się pytanie, czy jak jedna z dwóch pań żyjących w związku urodzi dziecko, jest Pan za odbieraniem tego dziecka?, taka zagwozdka dla otumanionych przez TVPiS i inne media zależne od obecnego rządu?
 • ...
  //50,4% dla Andrzeja Dudy i 49,6%//

  Jak to nic nie wiemy?
  Wiemy. Powyższy - nawet sondażowy - wynik to jest największe zwycięstwo DEMOKRACJI (niech będzie przeklęta po trzykroć!).
  Polacy skłóceni w sposób doskonały - po równo.

  DEMOCRACY AT IT BEST!

  -----------
  Z taką wiedzą nasuwa się pytanie: napuszczą Polaków na siebie, żeby się krew lała, żeby stacjonujące tu szweje afroamerykańskiej armii się nie nudziły? Żeby w końcu przetestować lojalność (pro demokratyczną) sąsiadów ustawą 1066?
  Wszak w Israhellu jakieś protesty, rozruchy, ciasno unym tam się zrobiło; nawet miedzy sobą.
  Jakby tu się zwolniło trochę miejsca, to ile by to problemów rozwiązało...

  P.S. Nie oceniłem artykułu. Nie ma co oceniać.
 • @Zawisza Niebieski 08:05:00
  Zawisza, nie wydziwiaj. Urodzenie dziecka i adopcja to dwie zupełnie inne sprawy . Uprawiasz demagogię.
  Fascynujesz się cezurą wykształcenia w głosowaniu. A może po prostu ci gorzej wykształceni mają mniej pomieszane w głowach?. Niż zwolennicy "światowości" ,genderyzmu i wielkopańskich manier? Nie myślałeś nad tym?
  Dla jasności nie głosowałem albowiem Duda to przyspieszona realizacja Polin, a Trzaskowski to cyniczny wyrachowany chlystek o orientacji niedostępny zaakceptowania przez moje wewnętrzne ja.
 • @zadziwiony 08:34:15
  Czy wydziwiam? Ja zwykłem zadawać niewygodne pytania, by pobudzić do myślenia tych. którym mózgi wyprano. Czy naprawdę widzisz różnicę między adopcją a urodzeniem dziecka w "rodzinie" homoseksualnej? No dobrze, a jakiś przyczyn zabrakło mamusi dziecka a tata nagle poznał swoją męską miłość. Wielu homoseksualistów ukrywało to zakładając heteroseksualne rodziny. Odbierać dzieci?
 • @Zawisza Niebieski 08:05:00
  Demagogia.
  Nie o zabieranie dziecka kobiecie będącej w związku jednopłciowym, a o brak prawa do adopcji tego dziecka przez jej partnerkę.

  No i tu dochodzi inny czynnik - czy taka kobieta ma prawo do zapłodnienie "in vitro", za któr ma zapłacić społeczeństwo?
  A jak zajdzie w ciążę naturalnie - to kwestia zdrady.
  Zawiszo - do roboty.
  To trzeba wyjaśnić i ustalić. Trzaskowski chyba się juz pali do tego, ale może wasza grupa może mu pomóc?
 • @Zawisza Niebieski 08:47:08
  Czym innym jest własne biologiczne dziecko, a czym innym wzięte za kasę ze schroniska. Pierwsze jest przedłużeniem rodu, drugie igraszką, modą, przedmiotem użytkowym, który według własnych zachcianek można kształtować i wykorzystać.
 • @Alfax 02:10:09
  Sądząc z tej uwagi, jesteś po stronie okupantów, posługujesz się nawet ich językiem.

  Trzaskowski miał nie mniejszą machinę propagandową, i działającą już od 15 lat.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:34:05
  A dostrzega Pan już w Polsce spór cywilizacyjny ?
 • @Zawisza Niebieski 08:05:00
  Nie mój Panie, podział jest zupełnie inny,

  zwolennikami PiS są Polacy,
  zwolennikami PO światowcy.

  Przypominam, że dla Ciebie postępowe są te kraje, które odbierają dzieci nie dość bogatym rodzicom.
 • @Kmieć 08:20:29
  To nie Polacy są skłóceni, to są skłóceni Polacy z obcą cywilizacją.
 • @Zawisza Niebieski 08:47:08
  Różnica, mądralo, jest zasadnicza - genetyczna.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:49:35
  Panie Krzysztofie, nadal nie wiemy na jakich warunkach będą ułaskawiani pedofile, czy będzie jakaś ustawa z automatu, czy inaczej? Dziś prasa donosi, że pijana matka z dwoma panami, pokrewieństwo nieustalone molestowała 7 latkę. Pozytywnej oceny tej matki w stosunku do dwóch panów możemy się spodziewać.
  Bo jak widać Duda chyba wygrał, z tego co mówi Komisja Wyborcza zostało tylko rozstrzygnięcie protestów. Więc jeśli czymś mamy się martwić to nie działaniami Trzaskowskiego a Dudy, a te mogą być tragiczne dla Polski. Bo przecież w II kadencji nic już nie powstrzyma Dudy od realizacji poleceń jego mocodawców i z pewnością nie będzie to PiS. Co sobie rodacy wybraliście, to będziecie mieli. Ja dziś widzę swoją rolę jako "błazna królewskiego", takiego Stańczyka, co satyrą, kpiną pokaże, gdzie głupota osiągnęła swoje apogeum.
 • @interesariusz z PL 09:25:52
  Oj, ze zrozumieniem tego kim są Polacy po terapii zaaplikowanej przez PiS są duże trudności.
  Jeśli już chce Pan dzielić:

  Zwolennikami PiS jest zaścianek,
  zwolennikami KO są światowcy.

  A Polakami jesteśmy wszyscy i zaścianek i światowcy.
 • @Zawisza Niebieski 08:47:08
  Z przyczyn fundamentalnych , naturalnych i cywilizacyjnych nikt nie ma prawa odbierać rodzicowi dziecka, jeśli nie jest absolutnie pewne , że dzieje się mu krzywda. To jest podstawowe prawo. Tylko lewackie ideologie mogą twierdzić coś innego.
 • @Zawisza Niebieski 09:30:07
  "Ja dziś widzę swoją rolę jako "błazna królewskiego", takiego Stańczyka, co satyrą, kpiną pokaże, gdzie głupota osiągnęła swoje apogeum."

  - no to czekamy, zwłaszcza na wysokiej klasy satyrę i kpinę, bo do tej pory Pan się raczej poczuciem humoru i inteligencji nie wykazał. Na razie słychać szloch, wycie z delikatną nutą pogardy. Czy obrażony na zły świat tutptuś coś zaśpiewa? ...

  PS. Wyrazy współczucia. Pokusił się Pan o analizę sytuacji w iście dziennikarskim stylu, tylko że to styl pismaków Faktu. Jako wysoce odklejona część wykształconych z wielkich miast macie nikłą świadomość realiów w jakich żyje znakomita większość naszego społeczeństwa. Powiem Panu, tak dla poszerzenia horyzontu, że Pan Duda ma jeszcze baaardzo duże zaplecze! Bardzo duże. To jeszcze nie były "wszystkie ręce na pokładzie" :). PO już się skończyła, ot właśnie wczoraj. Pa pa.
 • @interesariusz z PL 00:40:00
  Tak, to jest oczywiste, Panie interesariusz z PL! Ci co głosowali na Trzaskowskiego nie pracują dla Polski. Z tego, jak rozumiem, wynika, że ci co głosowali na Dudę dla Polski pracują. Ciekawe dla kogo pracują ci co nie głosowali wcale. Pewnie dla siebie. No widzi Pan, jak to byt określa świadomość. Czasem staremu Marksowi trzeba przyznać rację.
 • @interesariusz z PL 00:40:00
  To teraz ci za granicą to pazerni pracownicy zachodnich koncernów? W poprzednich wyborach to byli biedni Polacy zmuszeni przez PO do emigracji zarobkowej. (Głupki, jak by głosowali na Dudę to cały czas by byli ofiarami PO)
 • @Zawisza Niebieski 09:30:07
  Polecenia mocodawców są priorytetem dla PiS i Dudy. Duda w tej kadencji-o ile nie będzie powtórki z wyborów- z radością przyjmie postulaty Trzaskowskiego w sprawie nadmuchiwania rozmaitych LGBT+ tak, aby pospólstwo miało o czym zażarcie dyskutować i aby odwrócić uwagę od ważnych spraw państwowych, które z pisowcami będzie załatwiał. Ku uciesze @interesariusz - zgodnie. Już córuchnę zawezwał na pomoc, aby ta oświadczyła o ważności równości cokolwiek miałoby to znaczyć. Uderz w stół...Opublikowano wywód nijakiej Pauliny Młynarskiej, która pochwaliła się córką lesbijką i ubolewała nad losami LGBT w Polsce, a także prawnika PiS Fogiela, który pochwalił córkę Dudy. W pierwszym przemówieniu już Duda zdeklaruje równość (czytaj: dominację w przestrzeni publicznej LGBT+) argumentując to tym, że połowa głosująca na Trzaskowskiego właśnie tego chciała, a on jest dla wszystkich Polaków.
 • @interesariusz z PL 09:22:20
  Jesteś wyjątkowo pokrętnym i za okupacją Polski to właśnie ty jesteś.

  Nie kolego, ja jestem po stronie Polaków więc nie wciskaj mi swojej urojonej wizji. To ty jesteś po stronie okupantów Polski przez Stany Zjednoczone, Izrael i potomków banderowców.

  To ty piszesz swoje brednie językiem okupantów czyniąc z kłamstwa swoją i ich prawdę na temat wszystkiego co niszczy Polskę i zamienia w Polin.

  Napisałem wyraźnie że żaden z nich nie był moim kandydatem, więc czytaj z uwagą i nie pisz tu tych swoich wyssanych z palucha bredni o ludziach którzy nie dają się zmanipulować fałszywymi polskojęzycznymi udających Polaków kreaturami.
 • 68 % obywateli RP uczestniczyło w amerykańskim politycznym wrestlingu.
  System dwóch "walczących" jest dopracowany w szczegółach.

  Kibice "herosów" będą toczyć dyskusje o lepszości, ważności, zdolnościach itd. itp.

  Ludzie lubią uczestniczyć w masowych imprezach...
  Pochody 1 majowe, procesje Bożego Ciała, marsze niepodległości, równości, klimatyczne.

  Głosowanie na prezydenta też jest taką formą zaspokajania potrzeby bycia "uczestnikiem" czegoś , o czym mówi się w telewizji, ze jest WAŻNE.

  Czy ktoś od elektoratu oczekiwał mądrości ?
  Nie.
  Ważna była liczba uczestników.
  Trzeba przyznać, ze organizatorzy mają powód do zadowolenia.

  Zabawa w demokrację trwa nadal.
 • @JimA 09:48:50
  "Jako wysoce odklejona część wykształconych z wielkich miast macie nikłą świadomość realiów w jakich żyje znakomita większość naszego społeczeństwa"
  A kto do takiej sytuacji doprowadził? Król Maciuś I? Decyzje (nawet cudze, które wykonujemy) mają swoje konsekwencje. Mimo tych socjali naciągana ale nieubłagana statystyka wykazuje wzrost ubóstwa. Drugą ręką rozdawnictwo idzie na rzecz całkiem nieokradzionych- Morgan, Mercedes, zwolnienia podatkowe dla koncernów i wiele wiele innych "pomocy" z kasy polskiego podatnika.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:49:35
  Dziwnymi drogami chodzi wasza moralność. Wybory się skończyły, a Pan nadal szerzy te pisowskie kłamstwa. Trzaskowski jest normalnym 100% facetem. Żyje w normalnym związku i ma ugruntowaną orientację, więc nie musi się bać tych kochających inaczej. Ja rozumiem że dla potrzeb kampanii wyborczej różne świństwa się wyciąga, ale wybory się skończyły i powinna powrócić taka zwykła ludzka przyzwoitość. Druga sprawa to ten PiS walczący na tym polu jest bardzo niewiarygodny. Za dużo tam różnych takich co to na wyjazdy brali młodych szczupłych blondynków, a to ktoś komuś robi laskę w ministerstwie, a to uprawia sex z nieletnimi ukrainkami, o tych młodych rumianych ,,doradcach'' nie wspomnę itp. A może to na zasadzie że złodziej najgłośniej krzyczy żeby łapać złodzieja.
 • @JimA 09:48:50
  "Jako wysoce odklejona część wykształconych z wielkich miast macie nikłą świadomość realiów w jakich żyje znakomita większość naszego społeczeństwa."

  51% to nie "znakomita" większość.

  Większość osób młodszych niż 50 lat, i mieszkających w miastach dużych i małych głosowała na Trzaskowskiego. Także większość osób z wykształceniem ponad-maturalnym.

  Teraz PiS będzie zmuszony do wzięcia pełnej odpowiedzialności za rządzenie, a to jest czymś innym niż głosowanie. Aby rządzić nie wystarczy poparcie niewykształconych, emerytów i mieszkańców wsi. Będzie konieczna zmiana kursu.

  https://oko.press/trzaskowski-wygrywa-wsrod-mlodych-jak-glosowali-polacy-wg-zamieszkania-wieku-edukacji/
 • @wercia 10:20:15
  Prawda. Mogę dołożyć, że faktyczne bezrobocie ma się nijak do wyników GUS, bo oni przecież czerpią wiedzę ze statystyk urzędów pracy, a tych już nikt rozsądny nie odwiedza od lat... bo PO prowadziło politykę " piniendzy nie ma i nie będzie" i urzędy działały tak jak działały " spychoteka".

  Proszę się nie turbować. Teraz Konfa ma szerokie pole do działania.
 • @Pedant 10:29:53
  "Większość osób młodszych niż 50 lat, i mieszkających w miastach dużych i małych głosowała na Trzaskowskiego. Także większość osób z wykształceniem ponad-maturalnym.

  Teraz PiS będzie zmuszony do wzięcia pełnej odpowiedzialności za rządzenie, a to jest czymś innym niż głosowanie. Aby rządzić nie wystarczy poparcie niewykształconych, emerytów i mieszkańców wsi. Będzie konieczna zmiana kursu."-

  - czyli chce Pan powiedzieć, że opozycja będzie stawiała Prezydentowi takie zarzuty jakich nawet "ciemnota wsiowa" nawet nie pojmie, ani na nie odpowie , bo to analfabeci?- To chciał Pan napisać?

  :))) a bajkę łodzi Pan zna?
 • @JimA 10:37:23
  "czyli chce Pan powiedzieć, że opozycja będzie stawiała Prezydentowi takie zarzuty jakich nawet "ciemnota wsiowa" nawet nie pojmie, ani na nie odpowie , bo to analfabeci?- To chciał Pan napisać? "

  Nie. Napisałem dokładnie to co chciałem napisać, a nie to co Pan sobie wydumał. Proszę nie trollować.
 • @Pedant 10:41:47
  Każdy kto się z Panami nie zgadza to troll. To już wiem. Zatem żegnam. Jest Pan oporny i brak Panu nawet jaj.
  Spadam.
  Dozo przy następnej okazji.
 • @JimA 10:44:55
  " Zatem żegnam. ... Spadam. Dozo przy następnej okazji."

  Nie będzie Pan spadał bo nie potrafi. Tak jak rzep nie może się sam odczepić od psiego ogona.

  Znalezione na:

  http://kufferek.blogspot.com/2010/03/o-tym-jak-sie-rzep-do-psiego-ogona.html

  "Króciutka, ale bardzo przyjemna bajeczka o prozaicznym, ale jakże uciążliwym zdarzeniu z życia pewnego psa. Otóż, podczas beztroskiej zabawy na łące Burusiowi przyczepił się do ogona rzep. I za żadną cenę nie chciał się odczepić. Nie pomogła ani woda, ani kamień, ani drzewo. Rzep bowiem bardzo chciał poznać świat i tylko w ten sposób mógł się przemieszczać. To jednak było dla psa zbyt uciążliwe i dopiero pan Leon zdołał poradzić sobie z nieproszonym gościem."

  "Leci pies, ogonem wywija. Merdnął ogonem koło ostów - nic, dalej biegnie po prostu.
  Majtnął ogonem koło szczeci - nic, dalej drogą leci. Wreszcie merdnął ogonem ponad miedzą, gdzie rzepy siedzą.
  I nagle:
  - Hua, hau, wypadek się stał! Uczepił się rzep psiego ogona, trzema tuzinami zielonych haczykowatych nóżek wczepił się w Burusiowe kudełki i woła:
  - Ho, ho, bardzo jestem rad, pojadę sobie na twoim ogonie w świat! Na twoim ogonie, jak w jakiejś karecie, pojadę sobie w podróż po świecie.
  - Hau, hau, odczep się rzepie!
  - A właśnie, że się nie odczepię, nie jestem kiep, nie odczepię się jakem rzep!"
 • @Pedant 10:29:53
  cbdu:

  " Zatem żegnam. ... Spadam. Dozo przy następnej okazji."

  Nie będzie Pan spadał bo nie potrafi. Tak jak rzep nie może się sam odczepić od psiego ogona.

  Znalezione na:

  http://kufferek.blogspot.com/2010/03/o-tym-jak-sie-rzep-do-psiego-ogona.html

  "Króciutka, ale bardzo przyjemna bajeczka o prozaicznym, ale jakże uciążliwym zdarzeniu z życia pewnego psa. Otóż, podczas beztroskiej zabawy na łące Burusiowi przyczepił się do ogona rzep. I za żadną cenę nie chciał się odczepić. Nie pomogła ani woda, ani kamień, ani drzewo. Rzep bowiem bardzo chciał poznać świat i tylko w ten sposób mógł się przemieszczać. To jednak było dla psa zbyt uciążliwe i dopiero pan Leon zdołał poradzić sobie z nieproszonym gościem."

  "Leci pies, ogonem wywija. Merdnął ogonem koło ostów - nic, dalej biegnie po prostu.
  Majtnął ogonem koło szczeci - nic, dalej drogą leci. Wreszcie merdnął ogonem ponad miedzą, gdzie rzepy siedzą.
  I nagle:
  - Hua, hau, wypadek się stał! Uczepił się rzep psiego ogona, trzema tuzinami zielonych haczykowatych nóżek wczepił się w Burusiowe kudełki i woła:
  - Ho, ho, bardzo jestem rad, pojadę sobie na twoim ogonie w świat! Na twoim ogonie, jak w jakiejś karecie, pojadę sobie w podróż po świecie.
  - Hau, hau, odczep się rzepie!
  - A właśnie, że się nie odczepię, nie jestem kiep, nie odczepię się jakem rzep!"
 • @Alfax 10:02:39
  "To ty jesteś po stronie okupantów Polski przez Stany Zjednoczone, Izrael i potomków banderowców."

  Nie wiem dlaczego tak mało osób dostrzega tę okupację. Podejrzewam, że po prostu dali się przekupić własnymi pieniędzmi. Cena będzie straszna, bo długi trzeba będzie jednak spłacić. A PiS pokazał już, że jest w stanie przepychać ustawy napisane przez mossad i knuć za plecami Polaków w sprawie roszczeń. Zatem może obudzą się jak już nie będzie złóż i lasów, a buldożery będą niszczyć domy Polakom żeby budować nowe osiedla dla "szlachty" z BW jak teraz w Palestynie.... Nie wiem co robić by do tego nie doszło :-(

  Ukłony
 • @JimA 10:34:22
  "Teraz Konfa ma szerokie pole do działania."

  Tylko jak zdoła wcisnąć swoje 3 grosze między zdrajców z POPIS, banderowców, usraelitów i szkopów....
  Szerokie, prawda?
 • @Pedant 10:29:53
  ,,Teraz PiS będzie zmuszony do wzięcia pełnej odpowiedzialności za rządzenie, a to jest czymś innym niż głosowanie.'' Jeżeli chodzi o resztę twojej notki to się trochę zgadzam, ale z tym cytatem to odleciałeś w kosmos. Którzy to politycy czy partie, przez ostatnie 30 lat byli rozliczeni. Na wzajem zamiatają swoje afery i wałki pod dywan. PiS nikt nie rozliczy, chyba że oni wystąpią przeciw obowiązującemu układowi. To jednak nie realne bo nikt z pisowców dla idei i dobra Polski nie pójdzie siedzieć, a sporo by się ich musiało załapać na takie wczasy. Co do tej reszty to się nie dziw. Ludzie nawet za cukierka zmieniają zdanie. Co do seniorów to też nie ma co się dziwić. Im bliżej dołka tym coraz radykalniej wypowiadają się o ,,grzesznikach'' mimo że byli dużo gorszymi. Dlatego w Polsce każda partia która będzie miała nawet cień poparcia kościoła i będzie się kreowała na obrońcę tradycyjnych wartości będzie miała poparcie na poziomie ok. 40%. Wykształcenie ma też znaczenie ale mniejsze bo czy profesor czy lump tak samo boi się końca.
 • @marek500 11:13:56
  "Którzy to politycy czy partie, przez ostatnie 30 lat byli rozliczeni. Na wzajem zamiatają swoje afery i wałki pod dywan."

  Mnie nie chodzi o rozliczanie, tylko o "ciepłą wodę w kranie" (o mądrą politykę energetyczną i retencję wody), od dostęp do publicznej służby zdrowia (większy udział w PKB, a nie "rząd się wyleczy") itd ...

  Rozliczanie i gilotyny dostarczają taniej i chwilowej satysfakcji ale nie naprawiają dziur w chodnikach. Takie moje wołanie na puszczy.
 • @interesariusz z PL 09:23:42
  Ja go widzę od dawna - chociaż bez jednoznacznego nazewnictwa.
  Trzeba by długiego wywodu.
 • @Zawisza Niebieski 09:30:07
  Niech Pan, nie dramatyzuje, Panie Zawisza. Wybór tej, czy innej kukiełki [chociaż tak na prawdę, to nie wiadomo, czy rolę obejmie kukiełka która faktycznie wygrała] nie wpłynie na scenariusz przedstawienia. Te wybory nie decydują o przyszłości Polski. Są tylko sondażem nastrojów społecznych, które trzeba będzie uwzględnić w przyszłości, żeby "ludek" nie wyrwał się z pod kontroli.
  Panie Zawisza, rodacy nic nie wybrali, a mają to, co przedstawił Rockefeller Jaruzelskiemu na spotkaniu w 1985 roku. Obowiązują pewne żelazne reguły , których nie da się ominąć. Faktyczną władzę ma ten, w którego rękach są środki produkcji. Tak było w przeszłości. Dzisiaj jest trochę inaczej i władzę posiada ten, od którego zależy system finansowy świata. Ekipa Jaruzelskiego w wyniku zadłużenia zagranicznego, sankcji gospodarczych Zachodu utraciła kontrolę nad gospodarką i musiała przekazać władzę wyznaczonym nadzorcom. Objęte było gwarancją bezpiecznego dożycia swoich dni i to odbyło się w Magdalence. Gen. Kiszczak był za starym wygą , że by wierzyć żydowskim zapewnieniom o bezpieczeństwie, więc zachował "swoje" archiwum, które zapewniło mu jaki taki spokój do końca jego dni.
  Co do roli "błazna królewskiego", to nie wiem, czy nie popełnia Pan błędu. Błazen królewski był swego rodzaju wentylem bezpieczeństwa dla panującego władcy. Czyżby Pan chciał pełnić taką rolę dla PiS-u?
 • @Zawisza Niebieski 09:30:07
  "Dziś prasa donosi, że pijana matka z dwoma panami, pokrewieństwo nieustalone molestowała 7 latkę. Pozytywnej oceny tej matki w stosunku do dwóch panów możemy się spodziewać."

  To tak się zabawiali członkowie sztabu wyborczego Trzaskowskiego?
  Musi co - liczyli na wygraną swego szefa.
  Taki jeden z jego sztabu to już publicznie innych posłów obłapiał...
 • @marek500 10:27:46
  Parszywieńkiś.
  Nawołuje taki do przyzwoitości, ale wyciąga niesprawdzone zarzuty i pomówienia. Zerowa wiarygodność. A do tego wziął sobie 500.
 • @Pedant 11:22:39
  Tylko że to się wszystko łączy. Bez nadzoru i rozliczania każdy zboczy z prostej drogi. Najpiękniejsza idea się wypaczy. PiS mi nie pasuje pod tym względem że chce jednoosobowo być: prawotwórcą, policjantem, prokuratorem, sędzią. Po za tym to partia która ,,najlepiej wie'' i chce wszystkim ręcznie sterować. A ja jestem z tych którzy uważają że im mniej państwa w państwie tym lepiej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:46:54
  Takie same zabiegi jak pisowskie. Te niesprawdzone zarzuty to tak samo jak z tą nauką masturbacji i seksualizacją w przedszkolach. Chociaż nie zdziwił bym się jak wypłyną kiedyś jakieś nagrania czy filmy. Pewne teksty na ten temat krążą po Warszawce wcześniej niż powstał PiS i rozpoczęła się walka polityczna z PO. Co do tego 500 to chyba pójdę do sądu bo PiS popełnił plagiat, chociaż nie bo cwaniaki dodali plus.
 • @
  Najbardziej zawiedli "konfederaci "
  zdeklarowani katolicy , wrogowie lgbt
  i unii ale w 50 % przeciw Dudzie ,
  wyjątkowy infantylizm , obrazili się na TVP
  i to miała być kara :)))
  Opozycja zupełnie zwariowała
  wini Hołownię za porażkę bo za mało
  wpłynął na swoich wyborców ,
  a wystarczyło posłuchać Schetyny
  i pojechać do Końskich , a nie ekspertów
  z TVN co obawiali się ustawek
  z płaczącymi matkami z dziećmi na rękach
 • @marek500 12:08:00
  "PiS mi nie pasuje pod tym względem że chce jednoosobowo być: prawotwórcą, policjantem, prokuratorem, sędzią. Po za tym to partia która ,,najlepiej wie'' i chce wszystkim ręcznie sterować."

  Rozumiem o co Panu chodzi. Jednak gry polityczne, włącznie ze spiskami, są tylko powierzchnią głębszych procesów - cywilizacyjnych i ekonomicznych. Najlepsze chęci i najgorsze muszą się odsunąć na drugi plan. Tak jak pasażer co się dorwie do kierownicy autobusu, odkrywa że musi się dostosować do drogi i ruchu innych pojazdów.

  Nawet autokratyczny władca MUSI się zderzyć z rzeczywistością. Dlatego na Rusi jest przysłowie - "ciężka jest czapka Monomacha". ( car musiał ją trzymać na głowie dostojnie i nieruchomo).

  http://www.cominf.ru/kremlin/images/27imgb.jpg
 • @Pedant 10:29:53
  tak to jest, że wykształceni to są głównie w gięciu kręgosłupa i wywijaniu fikołków.

  Nie ma bardziej sprzedajnych k...w niż ci prof przed nazwiskiem.
 • @Zawisza Niebieski 09:33:44
  czyli po twojemu Polacy, to zaścianek, polskość, to nienormalność.

  Wiem, wiem, tylko skąd?
 • @Jabo 09:51:22
  Tak, parę milionów wiernych amerykańskiemu mitowi pucybuta zbiegło za granicę, ci co zostali, w zasadzie wszyscy po "wyższych" studiach, biją się o możliwość służenia w firmach kolonizatorów. Tam lepiej płacą, a i po światowemu gadają, kultura jak w faszyngtonie.
 • @marek500 09:54:50
  Nie, pracownicy zachodnich koncernów, służący obcym, to ci, którzy chwilowo tu zostali. Zbiegowie, to całkiem inna grupa.

  Nikt nie był zmuszany do emigracji zarobkowej za 3 RP. Wszyscy zbiegowie uważali, że za Odrą trawa zieleńsza.
 • @wercia 09:59:42
  wypraszam sobie, aby nie wyzywać mnie od małp.
 • @Alfax 10:02:39
  ?????

  https://interesariusz.neon24.pl/post/156471,smiech-przez-lzy
 • @marek500 10:27:46
  Odróżnij osobiste ciągoty od publicznych dążeń.
 • @Pedant 11:22:39
  no cóż, słynny solidaruch Boni podpisał kierunki rozwoju Polski bodajże aż do br. Żadnych stopni wodny, ani mokrych zbiorników "nie wolno" było budować.

  Pod takimi przymusami działaliśmy.
 • @marek500 12:08:00
  Skąd Ci to przyszło do głowy.

  Ja też chciałbym, aby sędziowie byli normalni.
 • Niebieski
  Wiemy, wiemy.
  Nie dostałeś sms'a od Grzesia? Czy Grześ tam już u was nie kierownik? Grześ mówił dzisiaj, że nie będzie podważał.
  Chyba że dostanie telefon. Też prawda. W końcu Grześ jest jednocześnie obrotowy i tchórzliwie wierny (instynkt samozachowawczy to się nazywa).

  No ale na dzisiaj wiemy..
 • @Jasiek 11:07:10
  Panie Jaśku, naiwnyś Pan wielce. Oni nie będą burzyć buldożerami naszych domów, tylko nas wywłaszczą za niespłacony podatek katastralny do tych slumsów betonowych właśnie. Domy z ogrodami sami zajmą.
 • Wiemy,wiemy
  Wiemy tylko jedno.Kolejne 4 lata wycia przed Wami.Czy to dla nas przykre.Raczej nie.Wytrwałości Wam życzę, bo to jednak sporo czasu a latka lecą.
 • @Jozio z Londynu 18:11:53
  Oj, za długo w Lonodnistanie siedzisz? I nie wiesz ile trwaja kadencje w Polsce? Cóż, obcokrajowiec Husky źle życzy Polakom.
  Ale cóż, poczekamy. Będzie większe wymiecenie PiSackich zdrajców, pasożytów i przygłupów.
 • @Wican 18:17:12
  A na kogo wasze wymienisz?
  (tzn rozumiem, jest was więcej)
 • @Torin 19:08:04
  Większość ludzi to bagienny element. Przecież wyborcy PiSu fanatyczni to może z 20%. reszta łyka socjal, a za socjal (z ich własnych pieniędzy) sprzedaje Polskę. Tanio, bardzo tanio można kupić państwo niemal 40-milionowe.
 • @Torin 19:08:04
  I tępy PiSiacki element nawet nie zauważa, ze te totalniackie mechanizmy, które teraz tworzą, za jakiś czas zostaną wykorzystane przeciwko nim. Ale cóz. bystrzacy to to nie są. Tylko sprzedajne popychła, niezdolne do myslenia przyczynowo-skutkowego.
  Teraz znowu, nie nauczeni niczym) zmusili w Babimoście pilotów aby odlecieli, mimo że kontroler lotów już zakończył pracę. Babimost to malutkie lotnisko, ale kazali pilotom lecieć, naruszając procedury bepzieczeństwa. Bo Duduż leciał. Oczywiście, wg mnie, kapitan samolotu do zawieszenia. W samolocie, kapitan jest pierwszy po Bogu. A jak pasażerom się nie podoba to niech zamawiają taksówki. Nawet gdy są to prezyd. pardon - namiestnicy resztówki Polski.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:06:43
  Ruch Narodowy to socjaliści tak jak PiS i większość głosowała na Dudę. Media Narodowe przez ostatnie 2 tygodnie to była żenująca agitka za Dudą (rzyg). Wolnościowcy albo jak ja olali plebiscyt albo przeciw Dudzie.
 • @interesariusz z PL 00:40:00
  A ten swoje. Lol Pewnie że to pracownicy zachodnich koncernów i ruska agentura. Tylko ci co głosowali na Dudę to prawdziwi Polacy. XDDD Szkoda że większość tych wyborców Dudy to obrzezana tak i z napleta jak i z mózgu.
 • @Alfax 02:10:09
  PiS PO jedno zło ale zawsze to lepsze ewentualne weto niż prywatny długoPiS prezesa Juda.
 • @Jozio z Londynu 18:11:53
  Jakie "wycie" kundlu?
  To wy wyjecie, że budyń mało co po doopie nie dostał.

  PiS PO to jedno zło!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:34:05
  Jakie ma uprawnienia prezydent? Czy może przeforsować homo małżeństwa bez większości sejmowej? Jeśli tak to dlaczego Duda, mając za sobą większość sejmową, nie zrobił przez 5 lat niczego by uniemożliwić swojemu następcy możliwości przepchnięcia takiej ustawy?
 • @Rolnik67 19:50:39
  Prawdziwy Narodowiec musi być w pewnym sensie "socjalistą". PiS jest raczej bliżej faszyzmu. A w faszyzmie elementy socjalne też były ważne.
 • @interesariusz z PL 09:25:52
  Wyborcy PiS nie są inteligentni a dowodem jest to że głosują na PiS.
  A może ci co głosują na Trzaskowskiego nie są światowcami tylko nie chcą żyć w Palestynie 2.0?
 • @Rolnik67 19:50:39
  Tacy z was wolnościowcy, jak ze mnie kosmonauta, a żeby z Federacji (nie ruskiej, tylko polskiej) coś było, to druga tura pokazała, ile nalazło śmiecia pseudo patriotów do wypierdolenia i to tam trzeba zrobić porządek, jak pisał Wican. Inaczej pójdzie ten projekt się bujać i szkoda Bosaka na to.

  Bosak, ma trzy lata żeby się was pozbyć, jeśli chce zawalczyć o poważny udział w następnym sejmie, a że sami nie wyjdziecie, to ze śladem buta na dupie. Bez tego to on wiarygodności nie osiągnie, a jego własnym ugrupowaniem będzie agentura targać.
 • @Wican 19:32:39
  "I tępy PiSiacki element nawet nie zauważa, ze te totalniackie mechanizmy, które teraz tworzą, za jakiś czas zostaną wykorzystane przeciwko nim. Ale cóz. bystrzacy to to nie są. Tylko sprzedajne popychła, niezdolne do myslenia przyczynowo-skutkowego."-

  - no ty to jesteś bystrzak pierwsza klasa, tyle że nie wiesz kto cię popycha. A to widać, słychać i czuć.

  https://www.youtube.com/watch?v=a_I94dWg0p0

  :)
 • @interesariusz z PL 13:31:01
  A ja chciałbym żeby byli niezależni od partyjnych kacyków i partyjnych ministrów . Mniej szkody przyniesie takie ,,państwo w państwie'' niż sędzia i prokurator na każde polecenie partyjne. Niestety ta nasza rządząca ,,prawica'' bierze wzorce z czasów kiedy u naszego wschodniego sąsiada robił dobrze narodowi niejaki Lenin z Trockim. Wiesz jaki był następny etap ,, oddawania'' władzy narodowi ? U nas to nazywali stalinizmem. No cóż , a miało być tak ładnie i sprawiedliwie . Ludzki standard, zwykły ,,folwark zwierzęcy''
 • x
  https://www.youtube.com/watch?v=RuiXUySUw70

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930