Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 11021 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Lot Dudy/Trzaskowskiego nad Pałacem Namiestnikowskim

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś zwolennicy PiS gorzej przechodzą perspektywę przegranej A.Dudy, niż koronowirusa. Wysoka temperatura, majaki, zaklinanie rzeczywistości, wylewne żale, obrzucanie R. Trzaskowskiego czym popadnie… a to tylko niektóre objawy.

Patrząc na dzisiejszą sytuację trudno nie zauważyć iż przypomina ona sytuację sprzed pięciu lat z Bronisławem Komorowskim. Tylko przejechanie ciężarnej zakonnicy na pasach mogło mu odebrać drugą kadencję prezydentury i nagle pojawił się młody, „wykształcony”, prężny Andrzej Duda i Bronisław Komorowski wraz z jego sztabem się pogubili do końca nie potrafili znaleźć pomysłu by dać mu opór, zaś prasa go ośmieszyła, promując Andrzeja Dudę.
 
No cóż, tylko ci w różowych okularach widzą dziś korzyści z prezydentury Dudy. Bo czy jest korzyścią fakt iż podpisywał buble prawne nocą przepychane kolanem przez sejm i senat? Czy jest korzyścią, że sejm pakietowo odrzuca poprawki senatu nie analizując ich sensu? Czy korzyścią dla Polski było ośmieszenie pozycji prezydenta na forum międzynarodowym zarówno jego własnymi pomysłami jak i działaniami PiS, jak wycieczka do USA, gdy najwyższym urzędnikiem z jakim się spotkał był prezydent n-tego w kolejności znaczenia miasta w USA? Czym było podpisanie dokumentów na stojąco przy siedzącym prezydencie USA? Czym była wycieczka do Australii po korwety, gdy w trakcie jej premier powiadomił iż korwet nie kupimy a Australia rangę wizyty obniżyła do zwykłej wycieczki. Czym było traktowanie ambasador USA na równi z sobą, gdy ogłaszali zniesienie obowiązku wizowego dla Polaków. Dziś ambasador USA bez skrupułów ruga naszego prezydenta za wypowiedzi o środowiskach LBGT, nie, nie oficjalnym pismem z ambasady czemu zaprzeczyła zarówno kancelaria prezydenta jak i ambasada USA a kilkoma słówkami rzuconymi, że w USA podchodzą tolerancyjnie do środowisk LGBT, gdy mówiono o tym, że nie było w tej sprawie oficjalnego pisma. To nie była dobra prezydentura dla Polski, Andrzej Duda nie potrafił choćby wizerunkowo oderwać się od PiS. Został prezydentem na usługach „zwykłego posła”, który czasami narowił się i np. zawetował ustawę o sądach.
Choć z drugiej strony trzeba popatrzeć na korzyści płynące z prezydentury R. Trzaskowskiego, swobodnie posługuje się przynajmniej angielskim, co z pewnością ułatwi mu kontakty nieformalne w czasie spotkań międzynarodowych. Z drugiej strony, jeśli doszłoby do wojny między rządem i prezydentem może nam grozić paraliż ustawowy państwa. Na całe szczęście prezydent ma ograniczone możliwości blokowania ustaw i nie może sobie tak odrzucać, bo mu się nie podobają.
 
A sytuacja dla Dudy była piękna, główna partia, która mogła mu zagrozić odpuściła te wybory, bo Polacy dziś nie są gotowi na prezydenta w spódnicy, a oni wystawili kobietę i nagle pojawił się nowy kandydat, Rafał Trzaskowski, jak pięć lat temu Andrzej Duda. Świeży, prężny… a sztab Dudy się pogubił, nie mieli żadnego programu, nie mieli pomysłu na program, bo czym był pomysł dopłat do „kałuży przed domkiem”? Jakie które pięknie w komentarzu skwitował jeden z internautów. „Czy jak wystawię na balkon wiadro z wodą to dostanę dotację?” Jakie to miało znaczenie dla zwykłego Polaka, mieszkańca bloków? Później jeszcze zupełnie nieprzytomnie wplątali się w dyskusję o środowiskach LBGT, po co to komu? Czy A. Duda musi zwierać szyki swojego twardego elektoratu? Bo reszcie Polaków nie sprawy LBGT dziś w głowie a sprawy gospodarcze. Ostatnio jeszcze snuł plany odejścia energetyki od węgla, o farmach wiatrowych na Bałtyku, o elektrowni jądrowej, tak bezpiecznej, że Czarnobyl powtórzyć się nie może. Już mu tego górnicy nie zapomną. Teraz bon turystyczny, niby pomysł lepszy od „dopłat do kałuży”, tyle, że Polacy jakoś ostrożnie podchodzą do planów wakacyjnych bardziej martwiąc się utratą dorobku życia w postaci własnych przedsiębiorstw, nad zwolnieniem z pracy. Jak widać Duda nie ma ani programu ani ludzi, którzy potrafią szybko zareagować, podsunąć dobry pomysł, co zresztą widoczne było w czasie całej prezydentury. Jedyną różnicą między dzisiejszym Trzaskowskim a Dudą sprzed 5 lat jest to, że Trzaskowski ma silniejszy elektorat negatywny i to może zaważyć.
 
Nic dziwnego, że notowania Trzaskowskiego poszybowały w górę a Dudy w dół. Dziś wydaje się, że się ustabilizowały, na trochę ponad 40% dla Dudy i trochę poniżej 30% dla Trzaskowskiego, a to nie jest sytuacja komfortowa dla Dudy, bo to druga tura, a w niej Duda nie jest już tak pewnym faworytem. Bo dla Dudy zdobycie 10% może być problematyczne, wszakże może liczyć głównie na elektorat Bosaka, a ten taki pewien nie jest, bo PiS nie omieszkał się z Konfederacją skłócić.
 
Niestety, wszystko wskazuje na to, że Polakom znów przyjdzie wybierać mniejsze zło, pomiędzy opcją pro Europa Zachodnia, gdzie prym wiodą Niemcy, czyli Trzaskowskiego a opcją pro USA-Izrael, gdzie prym wiodą amerykańskie środowiska żydowskie czyli Dudę. A to wiąże się ze sprawą dużymi kosztami finansowymi związanymi ze zwrotem tzw. majątku bezspadkowego na co te środowiska naciskają, choć w rzeczywistości nie powinny mieć prawa do tych pieniędzy. Polscy Żydzi byli obywatelami Polski a nie USA. I wybierz tu Polaku, która opcja lepsza?

 

Całość tej sprawy wyraźnie pokazuje iż potrzeba nam pracy u podstaw, pracy pozytywistycznej, by wyrwać Polskę z zaklętego kręgu PO-PiS. By ktoś z innym pomysłem zaczął mieć wpływ na kształtowanie polityki naszego kraju. Nie wiem czy będzie lepszy…  Ale wybieranie między mniejszym złem i kłócenie się, kto jest większym lemingiem to naprawdę nie najlepszy pomysł na Polskę.
 

KOMENTARZE

 • @
  //tylko ci w różowych okularach widzą dziś korzyści z prezydentury Dudy.//
  a ślepcy z kogokolwiek poza nim
 • @puuuq 12:46:24
  Prezydentura Dudy nie była dobra dla Polski, jej owocem jest obniżenie wartości Polski w światowej dyplomacji, Duda zawsze wisiał u klamki Białego domu i był tam częściej pogardzany, czasem mu jakiś ochłap rzucono. Na innych arenach, gdzie Polska mogła budować naszą pozycję nie zaistniał. Więc myślę iż zdanie o "różowych okularach" jest mocno uzasadnione.
 • @Zawisza Niebieski 12:57:27
  //Prezydentura Dudy nie była dobra dla Polski //
  ani lepsza ani gorsza od wszystkich pozostałych
  ale najlepsza jest ta amerykańska pogarda
  zapraszają Dudę jak nikogo innego
  wreszcie przyznają wizy Polakom i to wszystko
  z pogardy dla samego prezydenta i całej Polski
  Tak trzymaj , pozwij Dudę jak ten Preissner ,
  odbiera wam resztki rozumu :)))
 • Długopis juda już się ujawnił jako wasal i kłamca.
  Bo cały świat doskonale wie że to pion Szakaszwili czyli Gruzja skrytobójczo w nocy napadła na Osetie którą ochraniała za zgodą ONZ Rosja.

  A ten juda kłamie publicznie w żywe oczy i gada że Rosja napadła na Gruzję.

  I takiego typa taką kreaturę Polska ma mieć znowu za prezydenta ?

  Salution ✔
 • ⭐⭐⭐⭐⭐
  Dobra analiza.

  Salution ✔
 • 5*
  Jeśli w II turze spotkają się Trzaskowski z Dudą to z pewnością mało kto z wyborców Konfederacji zagłosuje na prezydenta z Unii Wolności.
  Większość nie pójdzie w ogóle głosować a jakaś część zrewanżuje się PiS-owi głosując przeciwko Dudzie.
 • @Leonardo da Vinci 13:24:03
  Na pohybel kłamcy.
 • @puuuq 13:06:15
  Wizy? Brawo! I co mi po wizach. Ile za te wizy zapłaciliśmy. Wizy były na otarcie łez po rypanku w dupsko bez nawilżania. Mniej TVPiS a więcej (choć odrobinę) samodzielnego myślenia.
 • *5
  Daleko mi do Trzaskowskiego ale #DudaWon *5
 • @puuuq 13:06:15
  Wiesz jak te wizy do USA wyglądają? Wizę dostajesz na granicy i nie przechodzisz jak w ES ścieżką "kraje UE" a spowiadasz się urzędnikowi imigracyjnemu. Za te wizy zapłaciliśmy bardzo drogo, choćby kupując zupełnie nam nieużyteczne samoloty F35, których funkcji nie wykorzystamy, nie ma offsetu a zażrą większość środków na obroność. Popatrz jak nas traktuje USA prezydent na równi z ambasadorem USA, ambasador poucza naszego prezydenta co mu wolno i nie wolno o środowiskach LGBT, co prawda ja popieram zdanie USA ale Duda to nie moja opcja, to pośmiewisko na arenie międzynarodowej. Ja nie będę pozywał Dudy, bo został wybrany głosami Polaków a tych szanuję, za to jako polski podatnik mam prawo krytykować jego posunięcia, mam prawo napisać, że był kiepskim prezydentem, że nas ośmieszał, że nie potrafił nawet czynić pozorów iż jest prezydentem Polski a nie "kaczym piórem", co niniejszym czynię.
 • @Rolnik67 13:34:19
  Ktokolwiek byle nie Anżej!
 • @Robik 13:29:39
  PiS w idiotyczny sposób, bo w zemście za to, że wreszcie na naszej scenie politycznej powstała partia prawicowa, co mu część elektoratu zawłaszczonego po likwidacji LPR zabiera atakował. Duda za to najprawdopodobniej zapłaci w II turze wyborów.
 • @Rolnik67 13:32:34
  Daruj sobie to samodzielne myślenie
  bo to już przestaje być nawet śmieszne ,
  sympatycy Dudy i PiS to stado bezmyślnych
  baranów a cała reszta to wybitni i samodzielni
  obserwatorzy rzeczywistości :))))
  wybierzcie sobie "szklarza " bo przecież
  po sukcesach w stolicy widać ,że taki
  talent należy wykorzystać dla dobra całej Polski ,
  w końcu "mądry Polak po szkodzie "
 • @Zawisza Niebieski 13:59:48
  // spowiadasz się urzędnikowi imigracyjnemu. //
  No tak , Polacy znowu pokrzywdzeni
  każdy inny może dostać wizę bez jednego pytania
  Samoloty też niepotrzebne i cały świat nie ma nic
  lepszego do roboty od śledzenia poczynań Dudy
  by potem się pośmiać :)))
  To są twoje samodzielne przemyślenia czy
  konkretne wytyczne by maksymalnie obrzydzić
  ludziom Dudę ?
 • Kazda opcja w takiej sytuacji braku Polakòw jest lepsza byle nie Duda.
  Bojkotowaç nie ma co, trzeba z braku laku wybrać jakieś mniejsze zło,
  byle nie Dude !

  5 lat zmarnowanych na rzecz Polski.
  5 lat wasalstwo i służalczość dla dyktatora z za oceanu. To usrael dyktuje z kim Polsce wolno handlować, kogo ma bojkotować , czyja broń ma kupować i jakie marsze ma tolerować.
  Kogo ma kochać ( Ukrainę ) a kogo nienawidzieć ( Rosję ).

  Wizy zniesione ! A kto chce tam lecieć do burdlu, w którym co rusz strzelają do ludzi jak do kaczek. Gdzie 40 milionów szuka jedzenia po śmietnikach przy Mac'Donaldach.

  Pozdraw. :))
 • A tu jeszcze liść od Żorżety,
  która powiedziała, że nigdy nie rozpatrywano na poważnie nazwy Fort Trump. Oraz liść od Boltona, który w swojej książce przedstawił rozmowę z Trumpem, w którym ten powiedział, iż nie pamięta, żeby obiecywał Fort Trump.
 • @Wican 14:33:00
  Sprawa Fort Trumph to rzeczywiście kolejne ośmieszenie się Dudy. Jemu się wydawało, że politycy łapią się na wazelinę, jak ten nasz nieudaczny "kryształ z Żoliborza". Chciał wazeliną polecieć i wywinął na niej orła aż śmiech po całym świecie się rozniósł. Polityk, który jest łasy na wazelinę nie osiąga więcej, niż Jarosław Kaczyński, czyli pozycję "zwykłego posła". Bo wazeliną lecą nieudacznicy, co nic więcej niż podlizywać się nie potrafią. A z takimi pozycji politycznej zbudować się nie da.

  Pozycja Dudy w świecie jest ustalona, to coś z czego się można pośmiać ale nikt poważnie tego nie traktuje.
 • @puuuq 14:03:03
  //sympatycy Dudy i PiS to stado bezmyślnych baranów//
  Dużo gorzej niż stado baranów. Dotyczy to także sympatyków PO.

  A kto to jest "szklarz"?
 • @puuuq 14:19:53
  //czy konkretne wytyczne by maksymalnie obrzydzić
  ludziom Dudę ?//

  Dudy nie trzeba obrzydzać. ObŻydza się sam.
 • @Zawisza Niebieski 14:59:35
  Teraz go wezwano. Po kilku dniach dopiero, Mucha i Szczerski sie ogarnęli i zaczęli wymyslać jakieś usprawiedliwienie.
  Trzeba czytać media amerykańskie i izraelskie przed ciszą wyborczą. Tam któreś napisze, co tam faktycznie ustalono.
 • @Zawisza Niebieski 14:59:35
  Faktycznie się z niego śmieją. Najgorsze jest jednak to, że przekłada się to na wszystkich Polaków a to już mi się nie podoba.
 • @ Autor: "Niestety, wszystko wskazuje na to, że Polakom znów przyjdzie wybierać mniejsze zło"
  .
  Taka możliwość nie istnieje. Od 30 lat w IIIŻydo-RP/Polin wybory są zawsze bezalternatywne. - https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/155987,wybory-bezalternatywne-syjonista-za-syjoniste


  "Całość tej sprawy wyraźnie pokazuje iż potrzeba nam pracy u podstaw, pracy pozytywistycznej, by wyrwać Polskę z zaklętego kręgu PO-PiS."

  A kto i w jaki sposób i za jakie środki finansowe, tę pracę miałby wykonać?
  I jak długo należałoby te prace prowadzić?
 • A co sądzicie o Zakazanym Mieście w Warszawie?
  Tam gdzie na nasz koszt, policja zabrania dojazdu pod willę "cysorza" Kaczelnika?

  Gdy się kampania Dudy zaczyna pi….lić
  wtedy się rozpoczyna „złoty czas” dla trolli.
  Zwijają się PIS-owskie trolle i trollice,
  niby po rannej rosie w ogródku dżdżownice.
  Gówna z szamba zaciągną, doprawią szalejem
  i wkrótce informacja Facebooka zaleje.
  Z ich relacji PIS-owska „prawda” się wyłania,
  oto złodziej się staje mężem zaufania,
  bandyta jest w nich wzorem co przykładem świeci,
  pedofil „dobrym wujkiem” ,który kocha dzieci,
  debil – mistrzem strategii, kretyn – ideałem,
  oszust nagle się staje wizjonerem śmiałym.
  Sekciarz jest „świętym ojcem”, gołąbkiem faszysta,
  zaś prezes mężem stanu (to rzecz oczywista).
  Płodzą kłamstwo za kłamstwem – PIS wszystko kupuje

  Ze strony trybuna.info
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:12:21
  Masz rację, trudno być zadowolonym, że przez takiego reprezentanta śmieją się z wszystkich Polaków, ale przecież takiego wybraliśmy, nie należy się nam? Trzeba to przyjąć na klatę i następnym razem pomyśleć.
 • @Zawisza Niebieski 15:17:25
  Pomyśleć i nigdzie nie chodzić, nie błaźnić się, zostać w domu. Dlaczego? to już wyjaśniałem, wystarczy poszukać.
  Chcecie głosować "byle przeciw Dudzie!", to mu spokojnie w drugiej turze da 56% do 41% kimkolwiek byłby oponent, choćby kosmitą. Wy i tak wolicie pajaców... wiadomo. Jaki Pac taki pajac. Co to się z Panem porobiło przez lata? Taki ambitny kiedyś, taki sfrustrowany dziś. Co się stało?
 • @JimA 15:50:17
  Większego pajaca jak duda to trudno znaleźć.
 • @Robik 15:59:59
  Pajac czaskofski nawet nie pamięta, że był 4 lata temu pajacem... trzeba mu przypominać.
 • @JimA 16:03:16
  Powiedz mi JimA, czy PiS popierają tylko tacy idioci, co polskiego nazwiska Trzaskowski napisać nie potrafią? Zastanawiam się czy nie założyć nowego biznesu, nauka pisania nazwiska prezydenta, gdyby przypadkiem Trzaskowski wygrał, i to jakieś 100 godzin, bo na inteligencję uczniów to raczej liczyć nie można.
 • @JimA 15:50:17
  Zdiagnozowano u ciebie frustrację, że tak nachalnie przypisujesz ją inny
 • @Zawisza Niebieski 16:16:26
  najważniejsze ,że neonowa inteligencja
  posługuje się wyłącznie poprawną polszczyzną
  gdzie pojęcia : kaczelnik , pisiory czy jeszcze
  bardziej subtelniejsze : pisuary - wpisują się
  nie tylko w proces wzbogacania języka polskiego
  ale dodatkowo wzmacniają więzi społeczne w Polsce
 • @puuuq 16:29:41
  Nie podoba ci się słowo "kaczelnik"? Przecież to słowo wynikło ze skrajnego wazeliniarstwa zwolenników PiS. Czyż nie próbowali z Kaczyńskiego zrobić "naczelnika", przy czym słowo Naczelnik przypisane jest do osoby, ktora może i była kontrowersyjna ale coś dobrego zrobiła dla Polaki, a "kaczelnik" tylko niszczy ten kraj. Zwolennicy PiS tacy jak JimA dużej elokwencji nie wykazują. Większość określeń Kaczyńskiego, jak choćby "kryształ" wynika ze śmieszności ludzi, którzy w swej głupocie Kaczyńskiego ośmieszają. Bo jak nie parsknąć śmiechem, gdy taka wazelina plecie, że Kaczyński to kryształowy człowiek? Śmiejemy się z głupich, choćby przewielebnych.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:22:48
  Czy ja mam przytoczyć co wedle tej zasady zdiagnozowanoby u ciebie gdyby przeanalizować twoje wpisy? weź na wstrzymanie. ja cię nie zaczepiam.
 • @Zawisza Niebieski 16:16:26
  A skąd nagle u opozycji taka powaga? Ironii towarzyszu nie znacie? Aaach, za wcześnie, na "ironię" w waszym wykonaniu, czyli zwykłe chamstwo i warcholstwo przyjdzie czas po 19-stej.... kumam. "bo na inteligencję uczniów to raczej liczyć nie można."- jasne jaki nauczyciel taki uczeń, a zwykle gorzej... niestety. Kto ci dał dyplom i jaki?
 • @Zawisza Niebieski 16:44:40
  wasz uśmiech wygląda tak:

  https://www.ponapisach.pl/wp-content/uploads/2019/10/joker-2.jpg
 • @Zawisza Niebieski 16:44:40
  Nie chodzi o upodobania a o kulturę
  bo chcesz tu organizować kursy poprawnej
  polszczyzny dla sympatyków PiS tak jakby
  wszyscy inni mieszkali w "Wersalu"
  i codziennie zasypiali przy lekturze
  narodowych wieszczów :)))
 • @puuuq 16:58:35
  "i codziennie zasypiali przy lekturze
  narodowych wieszczów"
  dokładnie, dla nich to "apage satanas".
 • @puuuq 16:58:35
  Nie chcę organizować kursów poprawnej polszczyzny, od tego jest Jam Mniodek. Ja tylko chcę uczyć poprawnego pisania nazwiska prezydenta, gdyby Rafał Trzaskowski nim został. Bo nie wypada, by ktoś kto mieni się Polakiem nie potrafił nazwiska prezydenta napisać.
 • @JimA 16:48:35
  Nie wiem kiedy przyjdzie chamstwo i warcholstwo. Wczoraj dłuższy czas portal czyściłem z wpisów warchoła Kuli Lisa, ma szczęście, że ze mnie spokojny człowiek, bo inaczej by z miesiąc oglądał dyskusję na portalu bez prawa wypowiadania się. Należało mu się jak nic.

  A dyplom dała mi Politechnika Warszawska i mimo technicznego wykształcenia polskie nazwiska piszę poprawnie.
 • @Zawisza Niebieski 17:29:24
  No ticzerze- tylko, że Prezydent to się pisze z dużej a nie z małej... więc wiesz. no co ci mam kolo powiedzieć?! no sam grzęźniesz, okrutnie.
 • @Zawisza Niebieski 17:32:22
  Jaki wydział?
 • @puuuq 14:19:53
  Nie podniecaj się , nie masz żadnych argumentów w tej dyskusji. Nawet to ostatnie ,,zaproszenie'' pokazuje jak Biały Dom traktuje Dudę i Polskę. Trzy dni temu przyszło polecenie: biegiem na dywanik do mnie i prezydent suwerennego (he, he) państwa w ciągu paru godzin organizuje wyjazd. Biegiem naradza się z rządem co ma gadać. Takie zaskoczenie !! Tak nawet nie traktowali Anglicy Zulusów.
 • @marek500 17:36:34
  Mówisz o tej Afryce? i tych Anglikach?


  https://www.youtube.com/watch?v=oLdk2C25Z14
 • @Zawisza Niebieski 17:29:24
  //ktoś kto mieni się Polakiem nie potrafił nazwiska prezydenta napisać.//
  No tak ale tylko tego potencjalnego prezydenta
  bo innych to można nazywać jak się komu podoba
  To jest postawa prawdziwego i wykształconego Polaka
  z przynajmniej Radomia albo podobnej metropolii
  czy nawet samej stolicy :)))
  do nas , wieśniaków z zadupia , tak daleko posunięty
  obiektywizm nigdy nie dotrze
 • @marek500 17:36:34
  //pokazuje jak Biały Dom traktuje Dudę i Polskę.//
  Nie to co wcześniej , gdy nie tylko Ameryka
  ale cały świat liczył się z każdym prezydentem
  a o wsparcie Polski zabiegał każdy kto się
  najbardziej pośpieszył :)))
 • @JimA 17:48:50
  I czego to dowodzi ? Wiesz że i na wojnie przeciwnicy mogą traktować się z szacunkiem ? Anglicy z początku o tym zapomnieli i zostali sromotnie ukarani. Niestety na polskim podwórku nie możemy na coś takiego liczyć. Sługus zostanie sługusem, a pan panem.
 • @JimA 17:34:33
  Po pierwsze nie z dużej a wielką literą, tak mnie przynajmniej w szkole uczono, a słowo "prezydent" pisze się wielką literą? Niby dlaczego? Ja w rozmowie z tobą mogę pisać "Pan JimA", jeśli będę ci chciał pokazać szacunek ale w zdaniu "Nasz prezydent A.Duda znów ośmieszył Polaków" nie ma żadnego powodu by używać wielkiej litery.
 • @Zawisza Niebieski 18:02:53
  No ale Pan, profesorze, pisał o Czaskoskim... a jemu Pan czołem bije w klawirę. To ma Pan szacunek dla swojego "prezydenta" czy nie? Bo się pogubiłem.
 • @marek500 18:02:19
  eee w wojsku/na froncie, to nie szacunek lecz honor. Poza tym jest kodeks, według którego traktuje się choćby jeńców wojennych pod warunkiem, że wygrany kieruje się honorem i etyką właśnie.
  Dlatego wkleiłem Panu Montypytona... bo takie też mam zdanie o Anglikach. :)
 • @Zawisza Niebieski 18:02:53
  Jaki wydział konkretnie Pan ukończył?
 • @Zawisza Niebieski 18:02:53
  W zasadzie bawi, że traktuje Pan ortografię liberalnie, żeby nie powiedzieć relatywistycznie... no tylko przeczy trochę deklaracjom co do rzetelnej edukacji kogokolwiek w zakresie w/w ortografii i pisowni w języku polskim. Polonistyki nie chciałby Pan skończyć wcześniej? Tylko pięć lat. A o angażu w CKU myślał Pan? Nobilitacja dla technika... inżyniera.
 • Duda jedzie do Trumpa, który
  niedawno dawno skamlał u Xi o pomoc w wygraniu wyborów. Biały Dom próbował sądownie zablokować wydanie książki Boltona, bo ten zdradził tajemnicę państwową. Że Trump to buc. Ale sąd sie nie zgodził
 • @Zawisza Niebieski 16:16:26
  Jakby nie byli Polakami. Bo w tak masę dysgrafów to chyba nie uwierzę.
 • @marek500 17:36:34
  Akurat Zulusi to dumny naród. Ae faktycznie. Tak dawni feudałowie nie traktowali najsłabszych wasali. W zasadzie wezwanie jak do lokaja. W stylu: "Adrian, do nogi". "Dobry Duduś"
 • @Wican 18:30:04
  gdyby to był czaskoś, byłoby "do nogi czaskoś!", trochę bardziej po niemiecku? w stylu: raus czaskoś! ? :P))))
 • @Zawisza Niebieski 18:02:53
  Najbardziej śmieszą zapowiedzi wystąpień prezydenta przez niektórych imbecyli. Wychodzi taki i krzyczy : a teraz wystąpi pan prezydent magister (jakiś tam) Andrzej Duda (Kaczyńskiego też tak przygłupy i włazidupy zapowiadali). I człowiek się zastanawia to kto wreszcie wystąpi ? W państwie polskim nie ma takich funkcji jak pan czy magister. Zresztą ranga prezydenta stoi dużo wyżej niż jakiegoś pana. A tak na poważnie to dużą literą piszę się nazwę instytucji : Prezydent Rzeczypospolitej, Sejm Rzeczypospolitej itp. Natomiast prezydent taki a taki odwiedził mleczarnię pisze się z małej, tak samo jak np. dziś sejm przegłosuje poprawkę itd.. A zresztą kto się dzisiaj takimi pierdołami przejmuje.
 • @marek500 18:39:06
  "A zresztą kto się dzisiaj takimi pierdołami przejmuje."-
  no właśnie ;/ wszystko schodzi na psy. )))
 • @Wican 18:27:25
  Wiadomo, że dziś cały PiS wyje, bo miało być tak pięknie a teraz robi się gorąco w spodniach, im się wydaje, że jak przekręcą nazwisko to zdobyli mocny argument w dyskusji.
  Jaki poziom kandydata taki poziom i jego elektoratu. Dudzie się wydawało, że będzie dowcipny, jak zrobi diabełki nad głowami polityków a im wydaje się, że przekręcanie nazwisk jest dowcipne.
 • @marek500 18:39:06
  Oczywiście, że nic nie śmieszy tak jak ta wazelina no i to, że Kaczyńskiemu, Dudzie ta wazelina pasuje. To tylko świadczy o głębokim zakompleksieniu tych ludzi.
 • @Zawisza Niebieski 18:57:09
  Nie dowcipne, a cyniczne, sarkastyczne/ironiczne. Taka drobna różnica "pszyszły" psorze. Macie Zawisza braki jak milicjant w stanie wojennym :/ wydaje wam się, że nie ma różnicy między kaloryferem a biblioteką. To się da naprawić.
 • @JimA 19:05:52
  PS. Mona co? mnie już zbanował, czas na Pana. :))))
 • @Zawisza Niebieski 19:02:34
  Kaczyński boi się ludzi. Stąd woli klakierów. A kadry coraz głupsze. Niscy rangą działacze dawnej UD lub tępę przy.upasy z dawnego PC. Notabene, PC zostało chyba utworzone przy wsparciu CDU. Zresztą, czym się różnili od innych. Był nawet moment, że taki Glapiński nalezał jednocześnie do PC i KLD
 • Wybór
  Między Dudą a Trzaskowskim to wybór między dżumą a cholerą.
  Można się zapytać co wolisz: Czwartą Rzeszę, czy Usrael?
  Teraz te kłótnie sodomickie to tak dla picu, bo przecież o programach panowie raczej chyba nie mówią, jeszcze by się okazało, że różnić to tam jak na lekarstwo......
 • @Wican 19:31:35
  Czy czasem to nie ekipa Tuska dostała wsparcie od CDU?
 • @zbig71 19:54:04
  A poza tym, prezydent bez sejmu to tylko vetować może. A Duda takie dno, że nawet nie podjął próby budowy własnego ośrodka, choćby eksperckiego. Kiedys z jakiejs okazji zbierał niby ekspertów, ale żadnego nazwiska nie poznaliśmy
 • @zbig71 19:56:11
  Oni obie formacje wspierali. To poważna partia
 • @zbig71 19:56:11
  Deklarację PC na początku podpisali nawet Donald Tusk i J.K. Bielecki. Prof. Antoni Dudek to opisywał. KLD wyszło właściwie z PC.
  I dawne PC a dzisiak PiS to taka sama sitwa jak PO. Zarząd spółki majacej tereny na Srebrnej:
  kuzyn prezesa, żona Adama Lipińskiego, kierowca Kaczyńskiego. A prezesm jest Małgorzata Kujda, żona prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Poza nieruchomościami, mają udziały w firmach wydających GaPolka, niezależna.pl, Nowe Państwo. ale sitwa
 • @JimA 17:34:33
  Zalezy, czy mowa o konkretnym Prezydencie, czy tez o prezydencie nieokreslonym nazwiskiem.
  W przypadku drugim nie obowiazuje wielka litera.
 • @Zawisza Niebieski 14:01:47
  Och, nie jesteśmy tak małostkowi. Duda zapłaci za całokształt polityki zagranicznej PiS, żydofilię, Hanukę w pałacu prezydenckim, podnoszenie podatków, sponsorowanie ideologii LGBT, banku Morgana i UPA-iny, brak reakcji na 447 a nawet torpedowanie inicjatyw Polonii w tym zakresie, wojskową działalność okupacyjną w Syrii, poronioną reformę sądownictwa, monstrualnie rozdętą biurokrację, sprowadzenie amerykańskich żołdaków do Polski i utrzymywanie ich z naszych podatków, bankructwo służby zdrowia i inne. Tylko sfałszowanie wyborów jest w stanie zapewnić mu II kadencję.
 • @Wican 18:25:14
  To zwykla zemsta ze strony Boltona . Za stracone stanowisko.
  Wlasnie trwa ostra wymiana zdan Bolton-Pompeo.
 • @morgan 20:23:15
  Ale autor upieral się, że będzie kogoś czegoś uczył w dobie androidow. :) :) :) tu, ortografia nie działa....
 • @Zawisza Niebieski 15:17:25
  Ależ to był taki wybór jak zawsze - między dżumą a cholerą.
 • @JimA 20:29:31
  PS. Mogę dbać o język kiedy mam dostęp do stacjonarnego kompa, laptopa, widzę od jakiegoś czasu jak działa aplikacja językowa na androidzie. A co dopiero inteligentne inaczej tłumacze.... :) :) :)
  Pozdro:)
 • Marian Kowalski
  poparł Andrzeja Dudę. Hahhahahahaha
 • @morgan 20:28:52
  A może to Bolton jest patriotą i zobaczył, że Trump to pajac? I dlatego musial odejść? Jakoś Biały Dom temu nie zaprzecza. A Żorżeta nawet uprzedziła o tym, że Fort Trump nigdy nie był traktowany powaznie. A o tym pisał też Bolton. I nieważny powód. Ważne zostało pokazanie, że Mop to łachmyta. Sprzeda ojczyznę za własne stanowisko. Cóz, interes Izraela najważniejszy
 • @morgan 20:23:15
  Dla mnie
  Queen zawsze pisze się z dużej
 • Ale demonstracja
  https://prawy.pl/109118-teczowe-flagi-znowu-na-ambasadzie-usa/
 • @JimA 20:39:28
  oczywiscie i Gogol Bordello tez
 • @Wican 19:58:07
  To był zespół ekspertów w sprawie przemówienia Putina w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.
 • @Wican 20:36:29
  A Pastorek kogo?
 • @zbig71 20:48:19
  Ten to PiSior. Mimo oficjalnego klerykalizmu PiSu. Pastorek (samozwańczy bo ponoć żadnych studiów teologicznych nie ma, a to większość wspólnot protestanckich wymaga) przede wszystkim nienawidzi Rosji.
 • @rowszan 20:42:58
  I Czajkowski i Turgieniew i Dostojewski :) i Berlioz, no tylko, że on już nie żyje. Co zrobić?
 • @zbig71 20:44:17
  Właśnie. A znasz jakiegos z tych ekspertów? Wygląda jakby nie było chętnych, albo wstydzili się, że poszli do Dudy
 • @Wican 20:42:54
  To weź choćby sztachete i przegnaj bydło...
 • @Wican 20:52:25
  A on chyba łykał jakiś szmal od amerykańskich protestantów. Bo oni tam do biednych nie należą. Ale wytykano mu ojca ateistę i ewentualne powiązania z bezpieką.
 • @Wican 20:53:10
  Słyszałem tylko o zespole, nic o konkretnych nazwiskach.
 • @zbig71 20:59:07
  Te mniejsze grupki tak mają. Kiedyś kupowałem jego pismo Idź pod prąd. Było dobre. nawet Marian czasem coś ciekawego napisał. Różne grupki ewangelików czy zielonoświątkowców dostaja wsparcie z USA. Bo "tradycyjni" protestanci jak luteranie to w zasadzie tylko trwają bez żadnych ambicji misyjnych. Znam kilku luteran i zielonoświatkowców z Gorzowa (włącznie z pastorami). Jedna ze wspólnot zielono... organizowała fajne koncerty a na nabożeństwach w ichnim kościele grywał basista z Jaffia Naumel (kojarzysz taki zespół?). Najbardziej znany chyba kawałek (choć mi akurat średnio sie podoba:

  https://www.youtube.com/watch?v=fVMCqSUKkmY

  Ale to dobrzy muzycy. Też mają innych ciekawych muzyków. I sie rozwijają. A tradycyjni protestanci zastój (taki sam ja w głównym trzonie polskiego katolicyzmu)
 • @rowszan 20:42:58
  U Monaco impra z amfa. :)))) zajazd w kulki
 • @JimA 20:52:52
  Sluchac i tanczyc np Jezioro Labedzie ???teraz o jezioro nie trudno . A jak myslisz ? z tym deszczem to wina Dudy czy Trzaskowskiego . Moze u ciebie to Trzaskowskiego a u mnie to Dudy ?? Kaczor maczal w tym palce, jemu dobrze w wodzie ( metnej ???)
 • @JimA 21:06:51
  kulki to male kuli ?
 • @rowszan 21:10:42
  Jaja, żartowałem. Kto szuka winnych ten znajdzie.
 • @rowszan 21:10:42
  No. A miała być susza!!! Co na to komisja Europejska???
 • @JimA 21:15:41
  kradnijcie a bedzie wam dane .
 • @JimA 21:17:23
  czyli sugerujesz , ze ONI , kto wie . Komisja Jewrejska ma podono dac 100 mld dodatkowo na uszczelnienie nieba nad nami . Podobno cos nie wyszlo i przecieka
 • @rowszan 21:14:55
  Nie, iku kulki. Zresztą to trzeba przeczytać samemu. I kulka się udziela.
 • @rowszan 21:18:34
  A to cytat skąd? Na taki tekst nie natrafiłem tłumacząc hieroglify.
 • @JimA 21:25:05
  to ze mnie a bo co ???? nie podoba sie ??
 • @rowszan 21:23:00
  Sugeruję, że wątek Monaco to nie tylko propaganda ale prowokacja. :)
 • Premier powiedział, ze Duda jedzie
  do USA po wielkie inwestycje. Trza chyba z banku wybierać wszelkie oszczędności, bo kto za to zapłaci? Zwykli Polacy.
 • @Wican 22:02:32
  Przecież wiadomo o jakie inwestycje chodzi, o te bezspadkowe :)
  Damy ziemię za darmo oni postawią tam coś i Polacy będą za grosz pracowali.

  A premier, czyż nam już promu nie obiecywał? Przecież Pinokio ciągle coś obiecuje niewiele spełniając.
 • @Zawisza Niebieski 22:35:40
  Dlatego Agencja Rolna nie chce sprzedawać ziemi polskim rolnikom. Musi cos zostac na oddanie. Do tego lasy, surowce spod ziemi, kontrola nad wodą.
  Cóz, upadlają naród niemiłosiernie, "karmiąc" go zasilkami "groszowymi" za ich własne pieniądze. W czasie gdy kolesie koszą wielkie miliony
 • @puuuq 13:06:15
  Słuchając spotów Trzaskowskiego, można powiedzieć, że to jest jedyny kandydat który nie ma nic do powiedzenia, jego spot, to pleć pleciugo byle długo,w myśl zasady ... zawsze sobie to pamiętaj, mało rób i dużo stękaj ...
 • @Zawisza Niebieski 22:35:40
  Najbardziej realne obietnice zapadają za kulisami. Obiecywał miskę ryżu.
 • PiS PO jedno zło! cytując Jarka Ruszkiewicza a na myśl przyszła mi bajka o Wojnie u Lemurów (PL dzisiaj) Leszka Kołakowskiego
  „Co wyróżniało Leszka Kołakowskiego z otoczenia? Nie był ochrzczony.”
  (Rz-lita, 18-19.07)

  – Wojna? - zapytał przybysz. – Wojna? Nie wiedziałem wcale, że jest wojna Lemurów. A o co jest ta wojna?
  - Jakże, czy doprawdy nie słyszałeś o tym, co duże Lemury wymyśliły? Czy wiesz, że duże Lemury – co niemal przechodzi Lemurową wyobraźnię – twierdzą bezczelnie, że Lemuria tak się nazywa, ponieważ w niej mieszkają lemury, a nie – że Lemury tak się nazywają, bo mieszkają w Lemurii? Czy możesz sobie przedstawić podobną niegodziwość?

  Leszek Kołakowski; Wojna u Lemurów
  http://staniszewskimarek.blogspot.com/2009/07/pan-pikus-i-wojna-lemurow-tribute-to.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930