Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 11021 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Gdy Bóg chce kogoś pokarać…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poziom lizusostwa i wazeliniarstwa w PiS przekracza wszelkie granice dobrych obyczajów. Ci ludzie dla zadowolenia prezesa partii gotowi są nie tylko ośmieszyć się, ośmieszyć ideę której służą ale również popełnić przestępstwo.

Koronnym tego przykładem może być zachowanie Morawieckiego i Sasina w sprawie drukowania „makulatury wyborczej” na wybory 10 maja, przy których upierał się "zwykły poseł". Obaj popełnili przestępstwo przekroczenia uprawnień i za to powinni ponieść konsekwencje. Morawiecki, bo podpisał dokument zezwalający na druk „makulatury wyborczej”, na dwa dni zanim na podstawie ustaw dotyczących pandemii PiS przepchnął te uprawnienia. Sasin, za sam druk. Dziś jak to często bywa w sprawach karnych panowie nawzajem obwiniają się o narażenie państwa na zupełnie niepotrzebne straty. Ale na razie, dzięki przejęciu prokuratury przez Ziobro, wzorem czasów PZPR, kiedy to politycy decydowali o działaniach prokuratury to odważna prokurator Wrzosek, a nie ten, którego zamierzała w tej sprawie przesłuchać, poniosła konsekwencje. "Kasta" Ziobro była szybka, procedura sprawdzania zgodności działań Sasina z prawem trwała 3 godziny, po czym kasta uznała, że przestępstwo nie jest przestępstwem, i „nikt im nie wmówi, że białe jest białe”. Dziś wiemy, że decyzje te naraziły podatnika na stratę 5 mln zł, o które chce się upomnieć kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak. Tylko czy znajdzie się jeszcze jeden bohaterski prokurator jak prokurator Wrzosek, by walczyć o nasze, polskiego podatnika pieniądze?
 
Całą sprawę oceniając uczciwie, to nie Sasin powinien za tę makulaturę, a także jej utylizację, zapłacić. Uczciwszym rozwiązaniem jest, co zaproponował również Bosak, by kwotą tą obciążyć dotacje jakie z naszych podatków otrzymuje PiS, bo tylko ostatni leming wierzy, że nie była to decyzja „zwykłego posła”, zrealizowana przez posłuszne mu marionetki w strachu o swój stołek.
 
Ale sytuacja rozwija się dalej. W programie radiowym będącym ikoną naszej kultury muzycznej, programie na którym wychowały się pokolenia melomanów, „Lista przebojów radiowej trójki”, Marka Niedźwieckiego pierwszą pozycję zdobył utwór Kazika krytykujący to na co z niesmakiem patrzył każdy Polak. Gdy Polakom zabroniono odwiedzania grobów zmarłych „zwykły poseł” śmiejąc się nam w twarz, chodził po zarezerwowanym tylko dla siebie cmentarzu, bo jego ból był większy niż ból każdego z Polaków. Tylko on miał „przepustkę” do wstępu na zamknięty dla Polaków cmentarz Powązkowski .
 
Tak, piosenka Kazika oddawała uczucia większości Polaków, ale z narzuconych przez PiS władz radia poszła informacja dla „Narodu głupiego, co wszystko kupi” iż wyniki były „sfałszowane”. Pokryjmy śmiechem od dawna graną melodyjkę, jak PiS przegrywa to wybory sfałszowane, jak wygrywa to nadzwyczaj uczciwe. „Pan doktor kazał przytakiwać”, Niech sobie lemingi w to wierzą.
 
Popatrzmy na to od strony Polaka, człowieka inteligentnego, odpornego na propagandę TVPiS. Koszty są wysokie, nie tylko utraciliśmy ikonę naszej kultury muzycznej, na której wielu z nas uczyło się smakować w muzyce. Każdy, kto pamięta lata 80 poprzedniego wieku pamięta utwory tego jednego z najlepszych okresów muzyki rokowej. Zespoły Perfekt, Budka Suflera, Obywatel GC, Republika… na wymienienie wszystkich nocy by zbrakło. Artyści, wytwórnie odmawiają możliwości "Radiu PiS" do odtwarzania utworów, do których mają prawo. I to wszystko zniszczono, tak jak zniszczono wieloletnią tradycję chodowi konia arabskiego w Polsce, by rano w pokłonach wypowiedzieć jakże znaną formułkę „Prezesie, zadanie wykonano”. Czyżby chciano nam w zamian zaoferować „Listę przebojów Zenona Martyniuka”?
 
Nie ulega wątpliwości, że działanie to przyniesie PiS pyrrusowe zwycięstwo, o czym mówi wielu polityków tej partii. Nie wszyscy Polacy słuchają „Listy przebojów…” i pewnie utwór ten usłyszał by jakiś odsetek Polaków, ale dziś dzięki „dziełu wazeliniarzy” większość Polaków utwór ten wysłuchało. Na samym yotube mamy ponad 5 milionów odsłon, licząc różne wersje, a ile ich jest jeśli dołożyć inne media? Wspaniała promocja dla Kazika i pokazanie jak na dłoni, że PiS na wazelinie się trzyma. Cóż więcej można było uzyskać z jednej piosenki?
 
Dla tych, co jeszcze nie słyszeli, czyli drogi czytelniku oceń to sam. „Twój ból po stracie bliskiego i chęć odwiedzenia jego grobu” był mniejszy niż bólu „zwykłego posła”?

   https://www.youtube.com/watch?v=o9LzNtpjhV0  


 Nasze polskie przysłowie mówi, „gdy Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera”. Wydaje się, że właśnie Bóg pokarał „wazeliniarzy z PiS”.

*********

Prawa autorskie: Jestem autorem tekstu, zdjęcie wprowadzające i zdjęcie redakcyjne kadr z oficjalnego teledysku piosenki Kazika.

 


 

 

KOMENTARZE

 • Problem jest z tym ... 5*****
  że pisiory przekupili ludzi tymi 500 plus, i tym trikiem kupili sobie parę milionów głosów. Co jest rodzajem korupcji wyborczej.
  Niestety w Polsce milony ludzi finansowo nie ma kokosów.
  Tak więc 500 extra czy nawet 1000 jest kuszące.

  Opozycja żeby w tej sytuacji mogła z pisuarem wygrać powinna jasno i wyraźnie przynajmniej tyle samo gwarantować a dla przebicia to jeszcze więcej obiecywać i dotrzymać słowa.

  W dzisiejszych czasach ludzie wszystko mają gdzieś, tylko nie pieniądze.

  Pozdrw.:)
 • Widać kim są PiSIory
  I dawno to było już widocznym. Za rządów PO, nie wywalano z TVP kabaretów, mimo "Posiedzenia rządu". A za PiSu wywalili Ucho Prezesa. Kiedy kabarety były wywalane z TV? Nawet w PRL można było kpić z władzy. A z Kaczelnika nie można.
 • PiSIory to jednak przygłupie prymitywy
  Czekałem, kiedy z czymś takim wyskoczą. Teraz okazuje sie, ze marek Niedźwiecki był TW SB. Słabi oni są i coraz bardziej się kompromitują. Wystarczy w sumie tylko dać im mówić i dać im działać. Na pewno zrobią coś głupiego. Niestety, jest to też zawsze szkodliwe i kosztowne dla narodu i dla państwa.
 • Autor pisze !
  [ Morawiecki, podpisał dokument zezwalający na druk „makulatury wyborczej”, na dwa dni zanim na podstawie ustaw dotyczących pandemii PiS przepchnął te uprawnienia ! ] koniec cytatu autora !

  Panie Zawisza ! podpisał bo ma do tego prawo które mu dała opozycja ustawą marcową o Koronawirusie ! i na tą ustawę powołuje sie rząd !

  Przypominam ustawę sejmową

  Sejm uchwalił w poniedziałek ustawę dotyczącą szczególnych rozwiązań związanych z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa. Za głosowało 400 posłów, 11 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu. Ustawa ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

  UWAGA !
  POSEŁ Sośnierz podkreślił, że nie może zgodzić się na to, aby "jakieś przejściowe okoliczności !!!!!! powodowały, że na stałe zmieniamy prawo w tak istotny sposób i w tak przyspieszonym trybie". !!!!

  Pytam autora ! do kogo macie pretensje ? do garbatego ? przecież sami daliście PIS i Rządowi prawo bezkarności tą Marcową ustawą !

  SŁOWIANIE ! w Marcu narodził się żydowski faszyzm PIS !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @ele 08:23:09
  Z tego co wiem premier podpisał decyzję na dwa dni wcześniej niż ustawa weszła w życie. W tym momencie wszelkie decyzje dotyczące wyborów miała prawo podejmować tylko Państwowa Komisja Wyborcza.
 • @Wican 07:53:28
  Zasada wśród trolli PiS jest taka, że należy opluć, każdego, kto ma inne zdanie niż "zwykły poseł". Oni wszędzie widzą TW, bolszewików itd. tylko nie wśród swoich. TW Wolfgang był TW, ale "swoim" TW, więc "dobrym" TW.
 • @Monaco 05:17:42
  Od dawna twierdzę, że 500+ to nie jest pomoc społeczna a przekupstwo wyborcze. Pomaga się ludziom potrzebującym a nie wszystkim jak leci.
 • @Wican 06:23:47
  ,,Nawet w PRL można było kpić z władzy.'' To zależy w którym okresie. Po upadku Gomułki rzeczywiście na wiele satyrycy sobie pozwalali i jeżeli nie przegięli pałki to oprócz słownego upomnienia nic im nie było. Zresztą było parę kabareciarzy koncesjonowanych przez PZPR (np. J.Pietrzak) którzy służyli za wentyl bezpieczeństwa. Za PRL wiedzieli że zakazane teksty stają się bardzo atrakcyjne, i mimo że nie było internetu i komórek to moment rozchodziły się po całym kraju.
 • @Zawisza Niebieski 08:34:34
  Zapomniałeś dopisać TW Niedźwiecki ps.Bera który być może na polecenie mocodawców oskarżył bezpodstawnie i kłamliwie PR o cenzurę.
  Jak się okazało to sam kapuś Niedźwiecki przesunął na pierwsze miejsce alkoholika i narkomana Kazika ,który nazwał artystów w jednej ze swoich piosenek ku...mi.I robił to po raz kolejny tylko dyrekcja PR przymykała oko na jego łajdackie zachowanie.
 • "Gdy Bóg chce kogoś pokarać…"
  ----------------
  Tak - gdy Bóg chce kogoś pokarać - to taki pokarany widzi tylko tych, co aktualnie siorbią z koryta - a nie widzi całej magdalenkowej ferajny, która jest piekielnym monolitem.
  Wniosek?
  Krytykujmy siorbiących aktualnie z koryta ale nie w oderwaniu od magdalenkowej ferajny - ponieważ PO nie mogłaby hasać przez dwie kadencje po atrapie Polski - gdyby nie subtelne wsparcie PiS - a teraz jest z tym wsparciem - dokładnie odwrotnie.
  Słowem przed kamerami skaczemy sobie do oczy - poza kamerami pijemy wspólnie gorzałkę i śmiejemy się z głupich tubylców.
  Na koniec - krytykując jednych w oderwaniu od kontekstu magdalenkowej ferajny - chcąc nie chcąc - wzmacniamy drugich - a przecież mam nadzieję - nie o to chodzi.
 • Autor 5°
  Najbardziej przerażamnie mnie to że nic się nie "dzieje". Ludzie jak by tego wszystkiego nie dostrzegali, każdy pogada, ponarzeka, a karawana jedzie dalej. Co się stało z tym społeczeństwem, kazali pozakładać namordniki, po to by zakneblować. Duda z ponad 40%poparciem. Pytam: kto będzie na niego głosował, kto chce iść jeszcze na wybory. Ziobro, prokuratura do odstrzału, kto popiera takią partię z takimi kanaliami. Wiem, że nie ma alternatywy na PiSdzielców, no bo niby kto? Ale wiem też, że "nie ma takiej rury na świecie której nie można odetkać". Zróbmy coś by to całe towarzystwo z Wiejskiej rozegnać na cztery strony świata. Nie wierzę w to, by ni znalazł się człowiek, który by to poprowadził
 • @marek500 08:58:06
  Niejaki Tadeusz Pietrzak był chyba wice MSW i szefem MO. Ponoć jakiś krewny Jana.
  Obecne pokolenie pracowników PiSowskich merdiów to po prostu funkcjonariusze partyjni. Do tego wyjątkowo prymitywni.
  Piwnica pod Baranami powstała w 1956 roku. kabaret Dudek to połowa lat 60-tych (dokładnie nie pamiętam). Nawet za Gomułki sobie kpiono z systemu
 • @matterhorn 09:13:13
  Tak, PiSiacka "pravda".
 • @goat 09:32:39
  Nie jest prawdą, że Polacy to naród buntowników. Większość potulna cąłkowicie. Byle pełna micha była.
 • @Wican 09:36:52
  Tak, tylko do lat siedemdziesiątych te,,żarty'' kabaretowe były zakamuflowane i skierowane do bardziej ,,oświeconych''. Takie teksty jak kabaretu ,,Tej'' wcześniej by nie przeszły. Chociaż prawda że dowcipów na temat władzy i decydentów było od groma.
 • @marek500 10:07:04
  Wcześniej TV jeszcze aż tak powszechna chyba nie była
 • 10:53 rano
  "5 152 065 wyświetleń"

  Tylko pod tym linkiem
 • Zapamiętajcie !
  PIS ma ustawę Marcową o koronawirusie i ma 70 tyś armie najemników policyjnych do rozganiania opornych ! i co im zrobicie ?


  Pierwszy krok legalny do odsunięcia PIS od władzy to !

  1. głosowanie na Kosiniaka Kamysza w I turze !
  2. gdy wejdzie do II tury to mamy szanse na odsuniecie Dudy !
  3. Pełna mobilizacja opozycji ! i mozolne inteligentne walczenie o elektorat środka i o elektorat oszukany przez Dudę a jest tego elektoratu dużo
  A. Duda obiecał 8 tys kwoty wolnej od podatku
  B. Obiecał konsultować się z Narodem [ poprzez Referenda itp. ]
  C. Obiecał załatwić sprawę Frankowiczów [ Orban na Węgrzech załatwił ]
  D ! Duda w Maju podpisał ustawę że Rosja jest głównym wrogiem Polski ! znakomita okazja by Dudę pokazać jako tego co chce wojny z Rosja a Wojna to Nieszczęście dla każdego Narodu !
  [ jest duży elektorat w Polsce pokojowo który żadnej wojny nie chce ]

  INTERNET ! pokazywać w Internecie śmieszne gafy Dudy tak jak robiono to z Komorowskim !!!!

  Polacy ! wierze że przy pełnej mobilizacji WSZYSTKICH w II turze mamy szanse pokonać Dudę !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Wican 10:32:28
  U mnie TV był od 1961, to w czwartki na ,,Kobrę'' pół ulicy przychodziło. Ale tak w 67-68 to już było sporo telewizorów.
 • @marek500 11:49:23
  Ja jestem trochę młodszy i awsze TV miałem. Ale wiem, ze dziadek kupił gdy w wioskowym klubie film oglądnął. A że dziadek wtedy prezesował Rolniczej Spółdzielni, to załątwił szybko. I też sąsiedzi na Kobrę przychodzili. A potem hitem była Bonanza
 • @
  Fakty są takie ,że lista została zmanipulowana
  i utwór Kazika nie zajął 1 miejsca lecz 4 czy nawet 6
  bo muzycznie jest zupełnie beznadziejny lecz sama krytyka
  Kaczyńskiego słuszna , należało z tym nic nie robić
  bo teraz skorzysta na tym jedynie opozycja , będą to ciągnąć
  do samych wyborów
 • @puuuq 12:02:39
  "lista została zmanipulowana
  i utwór Kazika nie zajął 1 miejsca lecz 4 czy nawet 6 "

  Hmm, jakie to ma znaczenie czy pierwsze miejsce czy szóste na jakiejś liście, jeśli tylko pod jednym linkiem jest ponad 5 milionów odsłon?
 • Akcja ! vs Reakcja ?
  Akcja rodzi reakcje. 
  Tak powinno być w narodzie który jest wrażliwy na ograniczrnie swobód, kneblowanie ust na nadużywanie władzy. 

  A tu w ogromnej większości pokora, cisza, brak reakcji.

  Wygląda na to, że bierność obywateli ułatwia rządzącym poszerzać swoją dyktaturę i przy pomocy klakierów ją utrwalać.

  Pozdrawiam :)
 • @puuuq 12:02:39
  A skąd wiesz, że lista została zmanipulowana? Bo tak PiSiaccy funkcjonariusze twierdzą? I czpeieli się, że Niedźwiecki to TV? Co z tym zrobili orzez swoje lata rządów?
 • @puuuq 12:02:39
  Pokaż dowod, że została zmanipulowana. Dowodem że była nr.1, jest to ile odsłon jest ns youtube i żę od razu znknęło całe notowanie. Czepia się Niedzwieckiego, że był TW, a Piotrowski prokurator w PiSdzie to nie przeszkadza
 • @Pedant 12:14:21
  Same odsłony są już tylko konsekwencją "afery"
  a nie wartości artystycznej utworu czyli można spokojnie
  założyć ,że bez manipulacji i medialnego szumu tych odsłon
  byłoby znacznie mniej
 • @Wican 12:25:33
  Nie żadni pisowscy funkcyjni a niezależne media , w sieci jest wystarczająco dużo informacji , sprawa manipulacji jest pewna , sam Niedźwiecki mnie tu nic nie obchodzi
 • @puuuq 12:30:15
  "Same odsłony są już tylko konsekwencją "afery"
  a nie wartości artystycznej utworu czyli można spokojnie
  założyć ,że bez manipulacji i medialnego szumu tych odsłon
  byłoby znacznie mniej"

  Kwaśne winogrona.
 • @puuuq 12:33:44
  "Nie żadni pisowscy funkcyjni a niezależne media"

  Nie sobie Pan jaj nie robi.
 • @puuuq 12:33:44
  Jakie informacje? Te podawane przez armię PiSiackich trolli na usługach partii? Funkcjonariusze partyjni w merdiach, nie są dla mnie wiarygodni.
  Niezależne merdia? Niezależne od rzetelności, uczciwości i dobrego smaku
 • @puuuq 12:30:15
  Kazik często miał hiciory powszechnie znane. Ta jego piosenka na pewno byłaby popularna bez głupiego działania tępych PiSiackich funkcjonariuszy z radia. "Dyktatura ciemniaków"-oto rządy PiS
 • @puuuq 12:02:39
  Lista została sfałszowana, bo tak powiedział PiSiewicz Kowalczewski, kat polskiej kultury? Oni motają się w zeznaniach, raz, że utwór dostał się na listę wbrew regulaminowi, kolejny że przesunięto, tylko nie wiadomo z którego miejsca na pierwsze. Czy ktoś wierzy tym notorycznym kłamcom?
 • @puuuq 12:33:44
  Pewna to jest śmierć i podatki. I jeszcze to, że PO PiS źle skończy, mam nadzieję, że w ciemnych celach o czarnym chlebie i wodzie.
 • @Wican 12:49:32
  Kazik najlepsze lata ma za sobą , żadnym hitem nie będzie
  piosenka bez udanej linii melodycznej a takim jest ta ostatnia
  propozycja , nigdy bym tego nawet nie wysłuchał gdyby nie medialny szum , tekst jest OK bo krytyka Kaczyńskiego za te występy na cmentarzu mu się jak najbardziej należy
 • @puuuq 13:05:29
  Tutaj ważne są słowa. A Kazik wciąż w formie. Długie koncerty daje rady. Tylko PiSiewiczom zaczął przeszkadzać, a Kazik miał lekki przechył propisiacki w poglądach.
  Funkcjonariusze z radia się skompromitowali. Jeżeli nie poleci kilku za to na zbity ryj, to będzie żenada. Ale może nie polecieć. Nikt poważny w partyjnych merdiach nie chce pracować. Tylko funkjconariusze partyjni i karierowicze
 • ALeż przekroczenie uprawnień
  zapobiegliwe przygotowanie druków, mogących stać się kartami wyborczymi, ma być przestępstwem?

  To co właściwie polski premier może bez zezwolenia? chyba tylko podłubać w nosie..
 • "Ale sytuacja rozwija się dalej. "
  Autor dołączył do sforu ujadającej za likwidacją państwa Polaków.
 • Głupie prawo, ale prawo, nieprawdaż
  "Zespoły Perfekt, Budka Suflera, Obywatel GC, Republika… na wymienienie wszystkich nocy by zbrakło. Artyści, wytwórnie odmawiają możliwości "Radiu PiS" do odtwarzania utworów, do których mają prawo."

  Ja, po wypowiedziach Chołdysa o prawach autorskich, wisnąłbym mu wszystkie płyty, jakie mam z tamtego okresu w d...ę, nawet nie wymagając odszkodownia.
 • @Monaco 05:17:42
  Czemu zawsze jakiś "mądry inaczej" prawi o przekupstwie wyborczym ?

  Po prostu nie wie, co to są wybory, i po co są.
 • @Wican 06:23:47
  a co JK ma z tym wspólnego ?

  Pewnie sam się zdziwił.
 • @Wican 07:53:28
  A Ty do jakiej partii należysz ?

  Jeśli do żadnej, to m. w k.
 • @Zawisza Niebieski 08:31:52
  Wielkie brawa dla premiera z to, że podjął ryzyko wydrukowania kart bez pewności, że się przydadzą.

  Takiego premiera nam właśnie potrzeba.

  I nadmienię, że wszystkich jego decyzji, ani słów, nie popieram, np.
  https://interesariusz.neon24.pl/post/155345,twoj-bol#comment_1675152
 • @Zawisza Niebieski 08:34:34
  coś mi się zaczyna mylić, co znaczy termin "troll", a może tobie ?
 • @interesariusz z PL 14:20:48
  A ty popierasz bezprawie łądz? Czysty niewolnik. Przpeisów, nawet tak durnowatych jak te z maseczkami, maja przestrzegac zwykli ludzie. Ale prawo nie tyczy władzy? Widać, ze chyba nigdy nie pracowałeś na swoim. Wtedy byś nie usprawiedliwiał bezsensownego druktu kart
 • @goat 09:32:39
  Spoko, wrogie agentury i armie czekają na odpowiedni moment, aby całe to polactwo rozegnać na czetery wiatry, tylko, że my, to nie Żydzi, i na obczyźnie nasza polskość nie przetrwa.
 • @interesariusz z PL 14:30:52
  Premier jako pierwszy powinien szanować obowiązującyce prawo, jakie by nie było.
  Nie miał prawa zarządzić druku tych kart do głosowania. Teraz niech sobie z Sasinem wytapetują chałupy i za nie zapłacą.
 • @interesariusz z PL 14:27:29
  Stworzył system, w którym funkcjonariusze partyjni reagują jak wytresowani.
 • @interesariusz z PL 14:28:14
  Żadnej. ALe jestem obywatelem i płacę podatki na tych szkodników i ich niewolników
 • @ele 11:43:19
  Duda obiecał frankowiczom, i mimo to wybory wygrał, bo ja za obiecanki rozdawnictwa naszej kasy tym zdrajcom bym go pogonił.
 • @Alfax 12:15:12
  Tak, ten naród zawsze kwiatkiem do kożucha się emocjonuje.
 • @puuuq 13:05:29
  "piosenka bez udanej linii melodycznej a takim jest ta ostatnia
  propozycja"

  Co jest nie w porządku z "linią melodyczną"? Proszę o konkrety.
 • @Wican 14:34:03
  Czy Ty w ogóle potrafisz, jesteś w stanie, zestawić dwie wypowiedzi ze sobą, i wyciągnąć wnioski ?

  Nie raz pisałem, o szkodliwości nakazu noszenia maseczek zawsze i wszędzie, mimo, że jestem zwolennikiem używania maseczek, bowiem uważam, że pewną rolę zabezpieczającą pełnią.

  Nie raz ganiłem Kaczyńskiego za wizytę na cmentarzu, i sugerowałem, że jeśli ma honor, to powinien dobrowolnie ujścić mandat.

  Druk kart był natomiast jak najbardziej sensowny, i trzeba było cywilnej odwagi, aby podjąć taką decyzję.

  No cóż, ale kompania, której kibicujesz, postanowiła za wszelką cenę wywrócić wybory, sparaliżować państwo, i się cieszyć z jego upadku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:35:06
  Żałujesz tych paru groszy na karty, a zupełnie Cię nie interesuje, że właśnie państwo Ci rozpieprzają.

  Cechą mężów stanu jest to, że potrafią podejmować decyzje, do których wprost nie są upoważnieni.

  Gdyby premier był tak małostkowy, jak Ty, to by rzucił posadę w diabły, proponując Budkę na swoje stanowisko. I wtedy byłbyś zadowolony.
 • @Wican 14:35:14
  Może wymienisz funcjonariuszy biorących udział w tej chucpie?

  Jeśli nie zamierzasz realizować polityki partii, to po co do niej należysz?
 • @interesariusz z PL 14:52:28
  Państwo rozpieprza PiS już od pięciu lat. Przejęli pałeczkę po PO i mkną do mety aż świszczy. Tylko klincz między tymi zdrajcami może zatrzymać całkowity upadek Polski.
  Dlatego, w razie czego, zagłosuję przeciwko Dudzie.
 • @Wican 14:35:42
  No to morda w kubeł, jeśli sam nie zamierzasz nam przewodzić. Zapisałbyś się, to byś wiedział, jak wygląda "życie partyjne". Co można zrobić z ludźmi (członkami), a czego nie. Ile piątych kolumn jest w każdej partii, ilu idiotów, ilu karierowiczów, ilu złodziei i kombinatorów, a ilu członków nielegalnych i tajnych organizacji.

  To, co zrobił JK dla utrzymania partii, jest nie do przecenienia.
 • @interesariusz z PL 14:36:15
  //ja za obiecanki rozdawnictwa naszej kasy tym zdrajcom bym go pogonił.//

  To tacy jak Pinokio i jego koledzy banksterzy wsadzili ludzi na minę. Ale w sumie zgadzam się z tobą, byli idiotami to niech płacą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:58:07
  Czyli jednak jesteś wywrotowcem, anarchistą, dążącym do całkowitego rozładu państwa w "klinczu", i to w tak gorącym czasie, jak wojna światowa, czasie, który wymaga sprawnego i przebiegłego rządu.

  Zamiast się wymądrzać, czeba było zarządzać i postawić społeczność witryny Nowy Ekran na nogi. Jakoś nie zająłeś się tym z sukcesem, dlatego twoje rady uważam za mocno podejrzane.

  Nie przyganiaj tym, co coś robią, skoro sam nic nie robisz.
 • @interesariusz z PL 14:54:29
  Kowalczewski. A media są publiczne bo to m.in. z moich pieniedzy poszły te 2 miliardy na propagandę. Czyli mam prawo wymagać, bo to ja dokładam do budżetu państwa. I z tego nie mam nic. Nawet rzetelnych informacji
 • @interesariusz z PL 14:52:28
  No, PiSdzielcy rozpieprzają to państwo od kilku lat. Taniej będzie można opylić, ale ja zapamiętam zdrajców i ich wspólników.
 • @interesariusz z PL 14:45:30
  Jesteś bezwarunkowym zwolennikiem PiSu. Po prostu CIę kupili. Ty z tych sprzedajnych i malo odważnych
 • @interesariusz z PL 15:00:14
  Mordę to ty masz. I to zdradziecką i sprzedajną. Do tego tchórzliwą, ale zamordystyczną. I będącą dumną z zamordystów. Ja póki co, mam jeszcze buzię. Niesprzedajną, nie zdradziecką i dosyć odważna. Czyli coś, czego ty nie zrozumiesz.
 • @interesariusz z PL 15:00:14
  A ja w formacjach byłem sprzedawczyku. Ja tych nierobów i szkodników utrzymuję. mam więc prawo wymagać. Ale pozbawić zasiłkowców (utrzymujących się wyłącznie z zasiłków) prawa głosu i by się od razu poprawiło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:04:15
  Frankowicze byli krótkowzrocznymi cwaniakami, którzy postanowili pominąć państwo i jego obieg finansowy w spółce z agenturami obcych rządów (taką agenturą jest każdy bank, który zastępuje prawny środek płatniczy danego państwa obcą walutą).

  Nikt jakoś się nie przejmuje tymi, którzy wzięli kredyty w zł. A jak wypada porównanie opłacalności, to chyba wiadomo.
 • @interesariusz z PL 15:10:21
  I dalej kredyt we frankach jest korzystniejszy. mam znajomego, który woedział co robi, biorąc taki kredyt. I stwierdził, że będzie się martwił jak frank zacznie się zbliżać do 6 zł.
 • @Wican 15:07:47
  To pomówienie, na dodatek niezgodne z moimi wypowiedziami w tej witrynie.

  Jestem przeciwnikiem oszołomów, a JK, w przeciwieństwie do innych, zdradza objawy rozsądku, nawet będąc "szalonym" w paru sprawach.

  Inni to bęcwały, którym ani ręki bym nie podał, ani nie mam ochoty rozmawiać.
 • @Wican 15:09:00
  Chciałbym się uświadomić, że użyłem zwrotu frazeologicznego, i nie napisałem, że masz mordę.
 • @Wican 15:10:04
  Jasne, rządzić winni tylko mafiozi.

  Ciekawa jest twoja koncepcja świata. Wszystko, z czego korzystasz, to dar niebios, a Ty produkujesz, podczas gdy nieroby konsumują.

  Też jestem przeciwko szkodnikom, tylko nie mam pojęcia, jak się ich pozbyć. Natomiast twoje koncepcje są z księżyca.

  Jak by króla nie było, nie trzeba by było płacić podatków. Jeno wtedy nie byłoby też królestwa, i odpowiednich warunków życia.
 • @interesariusz z PL 15:05:23
  //Zamiast się wymądrzać, czeba było zarządzać i postawić społeczność witryny Nowy Ekran na nogi. Jakoś nie zająłeś się tym z sukcesem//

  Przecież postawiłem :) Za mojego adminowania NEon doszedł do największej oglądalności. Możesz spytać p.Opare.
  Dopiero niedawno NEon zbliżył się do tamtych wyników. Tak więc twoją uwagę uważam za zwykłą złośliwość bez pokrycia.
  Odszczekasz czy będziesz brnął w śmieszność?
 • @Pedant 14:40:19
  Konkret jest taki ,że raczej nikt
  nie będzie jej nucił pod prysznicem
  Cały jej walor skupia się wyłącznie
  na satyrycznym tekście i niewykluczone ,
  że stanie się jakimś "protest songiem "
  w kampanii wyborczej adwersarzy Dudy
 • @interesariusz z PL 15:05:23
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/111824,milion-z-pogrozkami-w-tle

  Zajęło mi to trochę więcej niż rok :) Z poziomu ok 150 000.
  Potem sprawy potoczyły się różnie ale mnie już nie było.

  To jak? Odszczekasz? :))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:33
  Mówiłem o społeczności autorów, a nie o celu merkantylnym.

  Jeśli neon obecnie rośnie w poczytności (nie wiem jakie pożytki płyną z oglądalności tekstów, ale to już twoja tajemnica), to napawa mnie to zniechęceniem, bo oznacza, że im większe bagno się oferuje, tym więcej gapiów. Całkiem jak z gołymi babami w kisielu.

  Gdym się nie wyalienował, i nie przestał zwracać uwagę na reakcję czytelników, to pewnie bym już tu się w ogóle nie pojawiał.

  Taka społeczność, takie uwagi, takie notki, i taka promocja tych "najwartościowszych".

  Mam za mało czasu, aby robić coś sensownego, dlatego w czasie wolnym od codzienności, czasem tu jeszcze się droczę, z przyzwyczajenia. Czasem na te baby w kisielu się przy piwku poziera.
 • @interesariusz z PL 15:31:06
  Co to znaczy "społeczność autorów"? Każdy autor to indywidualność i ich nie ogarniesz.
  Rolą admina jest takie balansowanie notkami, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Drugim ważnym zadaniem jest systematyczne czyszczenie witryny z trolli a to, mimo sprzeciwów właściciela, robiłem dość sprawnie. Czego jeszcze oczekujesz?
  Tu nie ma redakcji, której powiesz co mają pisać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:59:07
  Unosisz się "zasługami", zamiast nawiązać do kontekstu i mojej wypowiedzi,

  nie nawiązywałem do twojego administrowania, tylk członkostwa.

  Nie po to powoływaliśmy nE, aby administrować wypocinami autorów, tylko po to, aby sworzyć społeczność niezależnych autorów, niekoniecznie zawodowych, ale zdolnych przeciwstawić się oficjalnej narracji.

  Kłótnia na sprzeczce, i wszyscy się zmyli. Nie utrzymaliśmy społeczności w kupie. Ty też. No to nie bierzmy się do utrzymania państwa, to znacznie trudniejsze.
 • @interesariusz z PL 16:21:06
  Blogerzy to nie jest materiał na społeczność.
  Ostatnio nie nadążam za Tobą Smerfie Marudo :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930