Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 11021 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Trzaskowski, nową twarzą KO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak jak należało przypuszczać wygraną przez opozycję bitwę o przesunięcie wyborów, KO będzie chciało skonsumować poprzez zmianę kandydata…

 … ze stanowiącej przykład oddania pola Małgorzaty Kidawy Błońskiej, wybranej na zasadzie i tak wygra Andrzej Duda, więc załatwmy swoje partyjne rozgrywki podcinając skrzydła opcji w KO reprezentowanej przez tę kandydatkę.

 
Dziś jednak KO idzie po drugiej stronie bandy, czyli stawia na wszystko składając wielką ofiarę na szali iluzorycznego zwycięstwa, wystawiając Rafała Trzaskowskiego. Bezsprzecznie kandydat ten potencjał wyborczy ma, choć droga przed nim daleka a czasu niewiele. Styl w jakim „zmiótł” Patryka Jakiego powinien spędzać sen z oczu doradcom obecnego prezydenta, ale nie startuje on z pozycji zerowej a z pozycji minus wiele punktów, które dla niego „zarobiła” Kidawa Błońska i nie są to wybory na prezydenta Warszawy a na prezydenta Polski, a to wielka różnica. Pierwsze sondaże, raczej życzeniowe niż realne, mówią o 11% poparciu, co jest dużym skokiem względem „osiągnięć” M. Kidawy Błońskiej, tyle, że obarczonym błędem nowości. Coś nowego zawsze wzbudza większe zainteresowanie i jeśli Rafał Trzaskowski niezwłocznie nie podbuduje tego, ten „sukces” pęknie jak bańka mydlana.
 
Powodem tego „sukcesu” może być również frustracja elektoratu KO słabą poprzednią kandydaturą, ale ten niepewny sukces który za kilka dni może wygasnąć Trzaskowski będzie musiał mocno podbudować. Tak więc o ile Andrzej Duda ma dość stabilny elektorat z lekką tendencją opadającą, która może się okazać dotkliwa im później odbędą się wybory, o tyle Rafał Trzaskowski ma wiele do nadrobienia, biorąc pod uwagę iż pomiędzy nimi stoi jeszcze dziennikarz Szymon Hołownia „wyhodowany” na kiepskich wynikach Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Również głupotą byłoby pominięcie Władysława Kosiniaka Kamysza. O ile w I turze nie będzie on w stanie zagrozić Andrzejowi Dudzie, o tyle może napsuć sporo krwi Hołowni i Trzaskowskiemu, będąc języczkiem u wagi dla określenia kto zajmie drugą pozycję, bez względu na to, czy Andrzej Duda wygra w I turze, czy też nie. W przypadku II tury, to właśnie osiągnięcia kandydata PSL w przekonywaniu elektoratu będą decydowały kto stanie w szranki z obecnym prezydentem, bo ma on potencjał odbierania elektoratu wszystkim trzem kandydatom, których dziś, na podstawie sondaży, możemy określić głównymi.
 
Dziś KO za swój błąd płaci wysoką cenę, bo kandydatura Rafała Trzaskowskiego to utrata Warszawy, przynajmniej do czasu wyborów uzupełniających. Czy na ponowne zwycięstwo mogą liczyć? Na takim liczeniu nie jeden się już przejechał. KO może utracić i tego przysłowiowego wróbla w garści jak i tego gołębia na dachu. Z tego posunięcia widać, że dla obrony przed blamażem, KO gotowe jest na duże ryzy chwyta się „brzytwy”.
 
Cóż chciało by się rzec na zakończenie? Jedyne co przychodzi mi na myśl… ciąg dalszy nastąpi. 

KOMENTARZE

 • autor
  No, widać to drżenie portek u zwolenników PO/KO.

  Czy to drżenie z niecierpliwości, czy ze strachu?

  PS. Trzaskowski urwie głosów Hołowni.
  W efekcie Bosak może wejść do II tury.
  Kolejna "dobra" zagrywka PO.
 • 5 *
  " Cóż chciało by się rzec na zakończenie? Jedyne co przychodzi mi na myśl… ciąg dalszy nastąpi."

  Tylko jaki ?

  Ważne by nowy przyszły na stanowusku prezydenta nie był popychadłem sni pisu ani po ani usa ani izraela czy niemiec.

  I w końcu niech to będzie prezydent nas Polaków a nie bander-ukrainy.

  Pozdrw. :)
 • 5 ⭐
  Nic dwa razy się nie zdarza. Bez konkretnej przyczyny :)))
  I w drugiej turze pojedynek będzie
  Trzaskowski vs X kandydat.

  https://img15.demotywatoryfb.pl//uploads/201612/1481983576_e83lkn_600.jpg

  Salution ✌✔
 • Zawsze uważałem że PO to głupole !
  Siłą PIS jest Platforma Obywatelska ! w rozmowach o polityce najczęściej
  słyszałem !
  [ wiem ze PIS to świry anty-rosyskie i sługusy żydów z USA ale na kogo mamy głosować na PO ? PO to złodzieje i ściągną nam na głowę setki tyś śniadych nierobów ze świata ! a PIS przynajmniej nie przyjmuje muzułmanów do Polski I dał ludziom 500 plus ]

  Takie mniej więcej słyszałem teksty na temat PIS ! Jest bardzo duża grupa ludzi która by nie zagłosowała na PIS ! ale jak ma wygrać PO to zagłosują na PIS byle by złodzieje [ tak nazywają PO ] nie doszli do władzy w Polsce !

  żydzi z PO ! zapomnijcie o prezydenturze Duda przy Trzaskowskim wygra w pierwszej turze bo zmobilizujecie elektorat anty-PO !

  APEL ! mimo wszytko głosujmy na Kosiniaka Kamysza bo tylko ON ma szanse wygrać w II turze z Dudą ! bo przyciągnie środek wyborców


  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN Lach !
 • jestem
  Jestem obywatelem polskim , polskiego pochodzenia urodzonym , wychowanym i wykształconym za prl . Kształocono wtedy znacznie lepiej niz obecnie w związku z czym dośc szybko udało mi się zrozumiec co kryje sie za pojeciem fasadowa demokracja . Zmiany konstytucyjne w tzw wolnej Polsce zagwarantowały w sposobie reprezentacji spoleczenstwa i trybie wylaniania jego Organow permanentny burdel , ktory pozwala miedzy innymi aby "reprezentanci " circa 27% obywateli sprawowali wladze majac wiekszosc parlamentarna > Mając to na względzie jakos od 20 lat mniej wiecej swiadomie unikam udzialu w tzw wyborach , ale obserwuje na tylena ile mi czas pozwala tzw scene polityczna w Polsce . Zawsze staram sie zastanowic kto de facto stoi z tylu za konkretnymi kandydatami , partiami . Obraz jest w miare przejrzysty , ale z wielkim zaciekawieniem od ponad 5 lat obserwuje poczynania tzw opozycji, jej kandydatow . Takie koncertu indolencji , partactwa dawno nie widzialem . Dla mnie podstawowym pytaniem jest kto z tych stojacych z "tyłu " jest odpowiedzialny za to , ze w zasadzie w Polsce od 5 lat nie ma opozycji . Czy naprawdę nie ma tam ludzi potrafiacych składnie mówic po Polsku , odczytac tekst z kartki ?Trudno uwierzyc ,ktos sobie robi z nas jaja .Trzaskowski reprezentant "warszafki" młody , dynamiczny ma to cos . On ma sie przeciwstawic tym "przegranym " obozowi " kielbasy wyborczej " ? emanacja Tuska , pragmatyk . Za nim pojdzie elektorat duzych miast jesli poprze go Kosiniak to kto wie ? Ja na wybory nie ide ale z twarzy wole Trzaskowskiego niz Dude
 • To już agonia liberałów w Polsce.
  To polityczne agonalne drgawki przedśmiertne.
  Trzaskowski to jest nikt...zerowa osobowość, zerowe kompetencje..to marionetka "obywateli" wybrana bo ma ładną buzię..podobnie jak Kidawa.
  Oczywiście a Kidawę czy Trzaskowskiego zagłosują z obowiązku anty Polskiego "obywatele" czyli mniejszości żydowska, banderowska, niemiecka..czyli ci którzy wprawdzie mieszkają w Polsce ale nie czują się Polakami.
  Każdy z nich widzi inną niż Polacy Polskę żydzi widzą Polin , banderowcy wielką Ukrainę, Niemcy IV Rzeszę... wszystko tylko nie Polska...zwłaszcza Polska Polaków...
  To wojna Polsko obywatelska...
  ale i Polsko Polska bo PIS ma alergię na Polaków którzy budowali PRL
  i spycha tych Polaków w kierunku politycznego sojuszu "obywatelami" a to skrajnie źle dla Polski.
  Polacy mają szansę wygrać z mafią anty Polskich "obywateli" tylko zjednoczeni...i ci spod ambony i ci co budowali PRL...
  tylko wtedy (razem) jesteśmy liczącą się siłą.
  Tylko wtedy mamy szansę (i siłę) budować Polskę Narodową choć o dwóch nurtach ..katolickim i świeckim..
  Nad tym podziałem powinna górować idea Polski czyli kraju Polaków .. z prawami mniejszości dla mniejszości...ale bez prawa dyktowania Polakom jak mają żyć przez te mniejszości.
  Niestety moim zdaniem to KK jako instytucja anty Polska, bo Watykańska (w tym hierarchia w Polsce), stoi na przeszkodzie takiemu scenariuszowi.
  Po raz kolejny KK topi Polskę w ciasno i egoistycznie rozumianym interesie własnym (latyfundia, bogactwa, przywileje.."nadzwyczajna kasta"...
  a mniejszości "obywatelskie" robią swoje tu zmiany polityki nie można się spodziewać oni szczerze i nieodpowiedzialnie nienawidzą Polski Polaków...pokazuje to stosunek do PISu.
 • @ele 07:28:57
  -----------
  "Siłą PIS jest Platforma Obywatelska !"
  -----------
  Podkreślić to - jaki w cytacie - wężykiem - bo tę prawdę - tę demonkraturową prawidłowość - staram się przekazać od zawsze.
  Wniosek?
  Dysonans poznawczy wielu ludzi - bierze się stąd, iż uważają, że z tą tzw. demonkraturą - to tak naprawdę. Magdalenkowa ferajna dogadała się i wybrała już Dudę - natomiast odroczenie wyborów zafundowano po to aby poprawić wizerunek PO - bo z tą Kidawą Błońską po prostu przegięto w drugą stronę - i wyszło dla niej 2% poparcia. Gdyby chciano podstawić demonkraturową nogę Dudzie - toby wybrano kogoś poważnego, nieumoczonego - kto może rokować - a wybrano fircyka od całowania w zady sodomitów.
  Wniosek?
  Teraz uwaga!
  Ta prawidłowość - jak w cytacie - jest uniwersalna i ma wymiar globalny. Słowem - siłą V kolumny pupili szatana wywijających USrahellem jest siła V kolumny pupili szatana wywijających Rosją. Oczywiście ta prawidłowość dotyczy nie tylko USrahella i Rosji - czy PiS i PO - bo globalizacja jest już faktem - a tzw. demonkraturą zarażono śmiertelnie już niemal wszystkie kraje świata.
  >>>>>>>>>
  Na koniec - brawo Panie @ele - za dobry wzrok, słuch i inne zmysły z pańskim rozumem na czele - bo to znaczy, że czarci pomiot nie zdołał wyłączyć Panu świadomości!
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:53:59
  Panie Krzysztofie, czy miałby Pan coś przeciw temu, żeby Bosak wszedł do drugiej tury i "długoPiSowi" Alika pogonił? Z pewnością byłby to lepszy prezydent dla Polski.
 • @Oscar 08:39:30
  Okazuje się że w PO jedynym politykiem z jajami był Tusk. Teraz to miotanie jest już groteskowe. Po odejściu Tuska (mam nadzieję że głupi nie będzie i nie wróci do tego cyrku) okazuje się że nie ma tam człowieka który potrafił by pokierować nawet kanapową partią. Schetyna ze swoim kretyńskim uśmieszkiem nadawał się bardziej na ekonoma w pegeerze niż na prezesa partii, Budka nie robi dużo lepszego wrażenia. Myślę że kogoś normalnego by znaleźli, ale z tego co widać to wewnętrzna wojna różnych koterii szczelnie zabetonowała wyższe stołki. Na mój gust to wystawienie Trzaskowskiego jest takim samym błędem jak wystawienie Kidawy Błońskiej. Już lepiej by wyszli jak by nikogo nie wystawiali. A taką możliwość dzięki pandemii mają. Powinni ogłosić że w tych warunkach nie ma szans na demokratyczne i uczciwe wybory i dlatego ich kandydat nie startuje. Wizerunkowo by lepiej wyglądało niż pewny łomot w wyborach.
 • @marek500 09:07:44
  Zgoda..
  z tym że Tusk może wrócić jak tak zdecydują jego "zwierzchnicy" czyli jakieś służby.....
  ale chyba nawet one nie widzą w tym szans dla odbudowania PO..

  Jednym słowem opcja "obywatelska" traci pozycję polityczną w Polsce..
  i to bardzo dobrze..
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:53:59
  Niech się Szanowny nie trwoży, jeszcze tym razem "wygra" kandydat ukochanej Szanownego partii PiS (Polin i Syjon).
  Zresztą na to stanowisko nadaje się każdy, który ma długopis i potrafi się podpisać.
 • @Zawisza Niebieski 08:53:33
  Może.
  Nie podoba mi się Duda, ale Bosak ma niejasne zaplecze.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:33:29
  No dobrze. W następnej turze wystartuję.
  Trzeba się poświęcić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:48
  Najważniejsze, że kandydat PiS ma jasne zaplecze. Kneset.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:24:48
  A za mną będzie cała flora. Może i coś z fauny dołączy...
 • "Styl w jakim „zmiótł” Patryka Jakiego "
  w tym zmieceniu nie było nic dziwnego,

  Polacy przeszli na amerykański styl życia,

  imponują im sprytne oszustwa i bogacenie się kosztem innych, nawet gdy ten koszt oznacza wyrzucenie na bruk.

  Niech się bogaci, kto może, a kto nie może, niech zdycha.

  To jest współczesne motto ciżby nad Wisłą.
 • @rowszan 08:17:12
  podobnie białogłowy.
 • @Zawisza Niebieski 08:53:33
  w czym Bosak byłby lepszy od Dudy?

  Więcej ułaskawień by podpisał, czy może więcej ustaw zawetował?
 • @interesariusz z PL 11:47:35
  wczoraj TVP zaatakowało KO za to , ze Kidawa sama na koniec została . Moze w tych białogłowach jest siła ? skoro naczelny od propagandy tak silnie to zaakcentował
 • @rowszan 13:39:08
  Oj tam, oj tam.
  Toż ma Męża, syna , kochanka - i żaden nie dał głosu?
  Dziwne to jakoś...
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:51:15
  no dziwne ale z tym kochankiem to ???? ze Ziobro ? nie chyba nie dlatego :)))
 • @rowszan 14:19:16
  Podobno jednym z warunków jaki postawił mąż MKB wyrażając zgodę na jej kandydowanie, był taki, że jeden z posłów PO zostanie wysłany do Brukseli.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:12:22
  podobno schowali gdzies sierzanta i ministra na czas wyborów , nie wie Pan dlaczego ? podobno minister ma ze sobą teczke , a wniej haczyki i haki . Moze na ryby pojechali ?
 • Tradycyjnie
  Teraz po ogłoszeniu że Trzaskowski zastąpi Kidawę i będzie startował na urząd prezydenta zacznie się wyścig szczurów w poszukiwaniu haków, i błota by rywala utrącić już w przedbiegach.

  Znajdą się paragrafy, taśmy, paszkwile.
  Tradycyjnie popłyną wartkim nurtem na łamach prasy, tv, itd zeznania, dyskusje przedstawiające kandydata w negatywnym wymiarze.

  Zaznaczam on nie jest moim faworytem ani żaden inny. 
  Wszyscy ulepieni są z tej samej gliny bo w końcowym efekcie to każdy z nich nie będzie służył nam Polakom tylko obcym zleceniodawcom. 

  Żaden z nich nie odważy się na zerwanie z tradycjami paskudnego zdradzieckiego na rzecz obcych poddaństwa i służalstwa.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 11:50:46
  Może miałby odwagę powiedzieć parchom :NIE.
 • Szefem sztabu Rafała Trzaskowskiego powinien zostać Nitras. W Warszawie mówi się, że obaj lubią mąkę.
  Teraz ruszą nasi celebryci z poparciem dla Trzaskowskiego. Bo taki ładny, nowoczesny, europejski fajnopolak. Od Jandy, przez Damięckiego, po Margaret.Tylko w Polsce od 2015 roku ludzie zupełnie nie słuchają tych wielkich elit. Jakby robili odwrotnie, a przecież nie powinni.
 • @Jozio z Londynu 19:13:51
  twoi "celebryci " juz ruszyli , pokazali nam Polakom pałą i gazem co o nas myśla . Ale Józiu to początek teraz nie będzie aksamitnie .
 • @rowszan 19:18:59
  Michał Kolanko potwierdza, że policja puściła gaz. Tanajno dobrze się czuje, bo ma fazę i lubi takie klimaty, Wojciech Diduszko nie żyje. Jutro będzie gościem w TVN 24.
  A senator Bury już przestał okupować "sukę"? A Tanajno to chyba czytał konstytucję, bo płakał jak Hołownia.
 • @Jozio z Londynu 19:13:51
  Co Husky?
  Żużel w gaciach już macie?
  Spoko, jeszcze tym razem wygra kandydat knesetu.
 • @Jozio z Londynu 19:26:55
  Sekta Morawierców wyznawców "kiełbasy wyborczej" niedługo zderzy się zapitym ryjem ze ścina dobrobytu - a wtedy da się ich napuscic na was i będzie wesoło.
 • @Oscar 09:19:32
  Dostałby wsparcie BND.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:29:36
  https://lh3.googleusercontent.com/proxy/qPxjSNXQvH82VWOy-tCwzHNJxNkCfHOMMJZnfR7HY-3DvMrL4sP5RwPa3AHO2MA0agT-ncKbb8xzc7VbqUgICepP8fbsIfvucpfjradg2QYfbFQujqjvqu7xUcuhuw41 Raczej złodzieje niedojdów rozmontują . Salute :)
 • Jak tak oglądałem
  wystąpienie Trzaskowskiego, to wydało mi się, ze on za bardzo nie chciał dać się wrobić. On może pozbierać elektorat Hołowni i Biedronia bardziej niż Kamysza. Ale raczej poszedł na odstrzał. I jak przegra, to chyba zostanie wciąż w Warszawie. Sikorskiego nie chciał aparat POpaprańców, bo SIkorski tak naprawdę od nich nie zależy. Ale kampania zostalaby rozgrzana. I Duda znowu by się niemal jąkał, jak w "debacie" w TVPiS.
 • @Oscar 08:39:30
  "Trzaskowski to jest nikt...zerowa osobowość, zerowe kompetencje..to marionetka..."

  "Duda to jest nikt...zerowa osobowość, zerowe kompetencje..to marionetka...". I jednak Trzaskowski ma większe obycie niż popychadło Duda, który nawet w swojej TV ledwo "dychał".
 • @interesariusz z PL 11:50:46
  Od Dudy każdy byłby lepszy. Tak beznadziejnego prezydenta czy w ogóle głowy państwa, to Polska nigdy nie miała. No, może Władysław Herman. Duda ma swojego Kaczelnika, a książę Władysław miał Sieciech. Ale przynajmnie spłodzil zdolnego syna. A córka Dudy wie z PiSiackiego "raju" do Anglii. I to wystarczy za ocenę tego syfu, który został w Polsce zrobiony.
 • @Jozio z Londynu 19:13:51
  Na razie to najbardziej sie ośmieszają PiSiaccy cwelebryci
 • @Jozio z Londynu 19:26:55
  A co tam w Londonistanie? Może w pracy nosić widoczny krzyżyk? Czy tylko jarmułkę?
 • @rowszan 19:37:25
  Oni z niczym się nie zderzą. Oni podcierają tyłki Londynczykom a czasem idą na zmywak. Polski to oni nie znają, a Polaków się boją.
 • @Wican 11:19:10
  Jaki krzyżyk?...
  Chrzczeni kozikiem, tacy jak Joszko i Husky, wiedzą że w londynku są bezpieczni. Szlak przetarła ich współplemienna sędzia Wolińska. Normalni Polacy wracają już z tego syfu.
 • @Wican 11:19:10
  "byt okresla swiadomosc " popatrzymy - mysle , ze bedzie ciekawie
  Igrzysk chwilowo nie ma a jak chleba zabraknie? . Nie ma nic pewnego sa tylko "znaki"
 • Ciekawy punkt widzenia o wyborach i nie tylko
  "Kacze ZOMO".

  https://konserwatyzm.pl/szlezak-kacze-zomo/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:37:01
  Wracają. Kilku znajomych wróciło, bo byli uczciwymi zwolennikami PiSu. Przyjechali z pieniędzmi (a trochę poodkładali, bo pracowali zgodnie z wykształceniem za duże pieniądze), bo uwierzyli w "dobrą zmianę". Jeszcze tylko jeden (z 6 osób) wierzy PiSowi. Ale już wyjeżdżać nie chcą, przynamniej na razie. Tzn. jedna koleżanka wraca do Anglii, bo u nas syf. Ale ona pisatowała dosyć wysokie stanowiska i po prostu. Pół roku pracuje ze wszystkim nadgodzinami a pół roku to trochę u rodziny (taka stara panna z wyboru, przez własną samodzielność), trochę po świecie. Bo w londyńskim syfie nie lubi funkcjonować. Zadaje się z Hindusami, ludźmi z Indonezji, a o Angolach jak najgorsze zdanie. I poza odwiedzinami rodzin w Polsce, jeździ po Azji. W sumie nawet można tanio pożyć. Kiedyś 4 miesiące spędziła zwiedzając Indię i Indonezję. Zeszło jej niecałe 4 000 funtów na wszelakie koszta a w międzyczasie tam zrobiła sobie kurs nurkowania za który zapłaciła i tatuaż zrobiony przez babkę z jakiegoś plemienia metodą ichnią. I kilka niewielkich azjatyckich instrumentów przywiozla. Po prostu, nie jest w stanie zbyt długo mieć do czynienia z Londyńczykami. Ale że zarabia dobrze i ma bogate CV to po powrocie nie ma problemów z pracą. Nieawno liczyła, że może znajdzie coś w Berlniie (w końcu latka lecą i tęsknota za ojczyzną się odzywa a z berlina to do rodziców miałaby 100 km z hakiem), ale zbyt niskie płace. Miała plany aby zainwestować w Polsce i kupić sobie działkę i się wybudować, ale jak zaczęła sprawdzać możliwośc róznych pozwoleń, to uznała że w Polsce jednak, mimo PiSiackiej propagandy, człowiek wciąż jest olewany w urzędach
 • @Wican 11:13:21
  Zgoda że Duduś to taki sam nikt jak Trzaskowski..
  Obaj to marionetki..a nie suwerenni politycy..

  Obycie mają obaj takie samo na tróje z dwoma minusami..
 • @Oscar 14:33:38
  Ale w ogóle popatrz na tych najpopularniejszych. Duda, Hołownia, Biedroń, Trzaskowski teraz, Bosak. Jakby mieli jednego speca od wizerunku. Dosyć młodzi, dobrze ubrani. W towarzystwie raczej zachować się potrafia. Ale to wygląda jak jakaś hodowla. A we Francji podobny wizerunkowo Macron
 • @Wican 17:19:55
  Bo to jest hodowla..
  a że hodowca ten sam to i produkty takie same pod gusta hodowcy..
  który tak sobie wyobraża "idola tłumów" czyli skuteczną marionetkę zdolną do omamienia tłumów... co pozwala skutecznie pozorować demokrację.
 • @Oscar 20:47:26
  .. no może Bosak wykazuje trochę inteligencji...ale za młody...to dzieciak jeszcze... i niestety liberalizujący.. czyli nie z mojej bajki..
 • @Oscar 20:48:57
  Liberalizujący to jest Duda. Bosak to pod tym kątem klasyczny endek. Polecam prace Rybarskiego i Heydla.
  Liberalizm to ideologia, błędnie utożsamiana głównie z ekonomią. Ona ogarniać próbuje całokształt współżycia społecznego. Aczkolwiek liberalizm Dudy to raczej John Stuart Mill, a tzw. szkoła austriacka. Z uwielbieniem dla Izraela to pasuje do młodszego Friedmana.
 • @Wican 21:21:49
  Jak można zestawiać osobę wybitnego ekonomisty, erudyty i dojrzałego ideologa endeckiego z taką powierzchowną kukiełką polityczną jak Bosak. Taki ahistoryczny automatyzm prowadzi do banału lub śmieszności.
 • @stanislav 23:34:10
  Przecież to nie jest żadne porównanie. Tylko podkreślanie, że domniemane wolnościowe podejście do gospodasrki Bosaka, ma podstawy w wybitnych ekonomistach przedwojennych? Ale cóż, każdy czyta i widzi to co chce widzieć. Bo żadnego porównania tam nie było, tylko podkreślenie, że endecja początkowo była gospodarczo wolnościowa. ALe, ze dla socjalisty Rybarski to wybitny ekonomista?W kwestiach bankowych, to był nawet bardziej liberalny chyba od Balcerowicza.
 • @rowszan 08:17:12
  Ja tak samo jak Ty posiadam wyksztalcenie z PRLu ale idac na wybory kieruje sie zapowiadana przez kandydata strategia polityczna sluzaca narodowi.Ty rozumie ze wolisz wybierac twarze,ktore Ci sie podobaja.W taki sposob nigdy nie bedzie normalnosci w tym kraju.Wlasnie w taki sposob tworza sie absurdy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930