Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 11021 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Wyborcza kompromitacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Barani wręcz pęd do przeprowadzenia wyborów w dniu 10.05.2020 zakończył się totalną wręcz kompromitacją polskiej klasy politycznej, którą media propagandowe próbują przekuć na sukces reprezentowanej przez siebie strony.

 W Polsce odbyła się kompromitująca gra, powstrzymania pędzącego ku wyborom J. Kaczyńskiego wraz z jego sztabem „marionetek” przez opozycję. Zastosowano praktycznie wszelkie brudne kruczki jakimi dziś prowadzi się politykę w naszym kraju. Pakietowe, bezmyślne odrzucanie poprawek senatu, przeciąganie do maksimum czasu oceny projektu przez senat, problemy z systemami informatycznymi, zmiany ustaw mające jeden cel, spełnić wymagania „zwykłego posła”, odbieranie instytucjom powołanym do konkretnych zadań ich ustawowych kompetencji, wreszcie przekraczania uprawnień, za co grozi już odpowiedzialność karna. To co PiS tak skutecznie opracował i dotychczas stosował (nocne głosowania, tajne przenoszenie głosowań do innej sali…), dziś uderzyło rykoszetem w sam PiS.

 
Czy można odtrąbić sukces opozycji?
Z pewnością tak, przy czym pyrrusowy jest to sukces. Dziś propaganda PiS próbuje ogłosić jako sukces to, że udało się przepchać wybory korespondencyjne, choć jeszcze kilka lat temu PiS wskazywał, że ta forma wyborów to potencjalna możliwość ich fałszowania, zaś opozycja była za wprowadzeniem tego sposobu głosowania.
Jednak jest to odwracanie kota ogonem, bo opozycji przecież nie o to chodziło w całej tej awanturze, by tę formę odrzucić, a o to, by ta forma nie pozwoliła na przeprowadzenie wyborów w terminie korzystnym dla PiS, dającym preferencje obecnemu prezydentowi, choćby w możliwościach lansowania się przy epidemii (wizyty przy instalacjach do produkcji płynu odkażającego, wizyty w szpitalach, podczas gdy pozostali kandydaci musieli zawiesić kampanię przenosząc się do internetu). Właśnie tym A. Bielan przekonał Kaczyńskiego do uporu przy majowej dacie wyborów. Mówiąc o politycznej stronie tego sporu pomińmy bardzo ważne sprawy bezpieczeństwa zdrowotnego osób obsługujących te wybory. Podłożem baraniego uporu J.Kaczyńskiego była właśnie wysoka pozycja A. Dudy w sondażach, a także fakt, że tylko on mógł prowadzić kampanię wyborczą lansując się jako walczący z epidemią. Tak więc z tego punktu widzenia opozycja swój cel uzyskała, wybory są przesunięte i to znacznie. KO dodatkowo uzyskało niepowtarzalną możliwość zmiany kandydatki, która całkowicie się nie sprawdziła, tylko czy z tego skorzysta? Na pierwszy rzut oka widać iż głupotą by było, gdyby nie skorzystała, ale na razie nadal oficjalnie KO popiera M. Kidawę Błońską, gra jakby nie chciało z tej okazji skorzystać, czy to zasłona dla przygotowania innego kandydata, czy też cel tych działań jest inny?
 
Tu wytłumaczenie może być jedno, Andrzej Duda jest wspólnym kandydatem KO-PiS. Ostatecznie wiadomo, że w ważnych dla PiS sprawach działał on przeciw PiS wchodząc z nim w konflikt, wiadomo też, iż przed pierwszą kadencją uzyskał poparcie izraelskiego Knesetu, podczas wyjazdowych obrad na krakowskim Kazimierzu. W drugiej kadencji bezsprzecznie nie będzie miał już oporów wynikających z obawy iż w następnych wyborach PiS go nie poprze. Będzie realizował cele swoich rzeczywistych mocodawców. Tak więc teza iż jest to kandydat „grupy trzymającej władzę” nad KO-PIS’em znajduje mocne poparcie. Inną opcją jest to, że wygrana Dudy na drugą kadencję utrąci PiS propagandowy argument, myśmy chcieli dobrze tylko że Senat i Prezydent nam przeszkadzali. W przypadku wygrania Dudy pełną odpowiedzialność, za dzisiejszą ruinę finansową, dyplomatyczną państwa poniesie PiS. Po prostu czasem nie warto dzielić się odpowiedzialnością za porażkę. Te elementy mogą wskazywać na to, że KO wcale nie zależy na wygranej a tylko chodzi o utrącenie M. Kidawy Błońskiej w ramach wewnętrznych rozgrywek partyjnych.
 
Dla PiS jest to niewątpliwa katastrofa wizerunkowa Kaczyńskiego, którego pokonał Gowin, bo to on ostatecznie był języczkiem u wagi całej tej afery wyborczej a opozycja tylko nieporadnym tłem, dużo krzyczącym mało mogącym. Również katastrofą Kaczyńskiego i wykonawców jego woli, którzy stali się twarzą „baraniego pędu” do wyborów w dniu 10 maja, jest fiasko ich działań i przesunięcie wyborów na okres wakacyjny, korzystniejszy dla opozycji. PiS zostało z kilkoma tonami makulatury wyborczej, makulatury drukowanej z naruszeniem prawa przez M. Morawieckiego (dokument zlecający podpisał on 2 dni wcześniej niż uzyskał do tego uprawnienia), bez ustalonego wzorca karty wyborczej, mamy odpowiedzialność karną Sasina. Śledztwo, które rozpoczęła prokurator Ewa Wrzosek i po 3 godzinach zostało utrącone przez prokuratorów kasty Zbigniewa Ziobro, będzie musiało być wcześniej czy później przeprowadzone, bo doprowadzono do dużej straty finansowej państwa.
 
Jest jeszcze jedna sprawa, którą zadufani w sobie J. Kaczyński i J. Gowin zdają się nie zauważać. Sąd Najwyższy, który będzie rozpatrywał nieważność wyborów 10.05 wcale nie musi podjąć decyzji zgodnie z ich wolą, jeszcze nie jest zdominowany przez powolną PiS kastę  prawniczą, a furtek prawniczych ma kilka. Decyzja sądu niezgodna z umową między tymi politykami tylko powiększy chaos prawny do jakiego doprowadził barani tych co uwierzyli, że Polska jest ich.
 
Również dla Gowina i jego partii w przyszłości może być to katastrofa. Dziś, kiedy jest niezbędny mamy lukrowaną przyjaźń, ale w PiS rośnie chęć zemsty, zaś Kaczyński jest osobą pamiętliwą, albo przeczołga Gowina tak jak to mieliśmy okazję oglądać Z. Ziobro, albo PiS doprowadzi do zniknięcia jego partii ze sceny politycznej, tak jak miało to miejsce w przypadku LPR. J. Gowin stanie się drugim R. Giertychem, który „połamał się” na koalicji z PiS.
 
Tak więc z tej afery wszyscy wychodzą „potłuczeni”. Po ostatniej debacie, w której obaj kandydaci KO-PiS wypadli dość słabo, to jednak zgodnie z pierwszym sondażem po debacie przeprowadzonym przez pracownię Social Changes na zlecenie konserwatywno-liberalnego tygodnika „Do Rzeczy” wygrana A. Dudy w pierwszej turze jest niezagrożona, zaś najbliższy mu kandydat, dziennikarz Szymon Hołownia może liczyć na 13% poparcie.

prawa autorskie: Jestem autorem tekstu, ilustracje portal paczizm.pl
 
 

KOMENTARZE

 • Nie barani, tylko konstytucyjny
  zaczyn godny GW.

  Też należysz do tych, co uważają, że lepiej aby Polski nie było ?
 • A sąd, jak to polski sąd
  może orzec w dowolnie absurdalny sposób, jest niezawisły, i można mu skoczyć.
 • @interesariusz z PL 20:45:51
  Nie ma większej obłudy, niż polityk PiS mówiący o konstytucji. sam "zwykły poseł", decydujący i nie ponoszący odpowiedzialności za własne decyzje mówił "Obowiązującą konstytucję można nazwać postkomunistyczną" I nagle PiS przyznał się, że jest organizacją postkomunistyczną, bo im wygodne? Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, za złamanie przysięgi którą składał, iż będzie konstytucji strzegł. A teraz bredzą o konstytucji?
 • I tak od 30 lat
  " Tak więc z tej afery wszyscy wychodzą „potłuczeni”. Po ostatniej debacie, w której obaj kandydaci KO-PiS wypadli dość słabo, to jednak zgodnie z pierwszym sondażem po debacie przeprowadzonym przez pracownię Social Changes na zlecenie konserwatywno-liberalnego tygodnika „Do Rzeczy” wygrana A. Dudy w pierwszej turze jest niezagrożona, zaś najbliższy mu kandydat, dziennikarz Szymon Hołownia może liczyć na 13% poparcie."

  Czyli mamy już ustalone, pozamiatane. Że też na 30 milionów Polaków uprawnionych do głosowania nie ma jednego człowieka godnego tego stanowiska który by był samodzielny i dbający o Polskę o nasze polskie sprawy.
  Co fakty to fakty. 5 ☆

  Pozdrawiam :)
 • @Zawisza Niebieski 20:57:54
  Nie polityk PiS mówi o konstytucji, tylko ja,

  konstytucję mamy napisaną "sztywną" w niektórych aspektach, piszący nie odrobili lekcji z logiki, i jest ona niekompletna, ale naród ją zatwierdził, i mamy.

  tak więc twoje "ujadanie" jest chybione, bowiem oni po prostu położyli uszy po sobie i mieli nadzieję, że jakoś pójdzie.

  Ale totalniacy z resztą zidiociałego narodu postanowi rzucać kłody pod nogi w celu destrukcji władzy.

  A w trakcie tej awantury, wywołanej w czasie 3 wojny światowej, za którą powinna obowiązywać kula w łeb, i która nie wiadomo, jak się skończy, ty dokładasz swoją cegiełkę sformułowaniami, od których mnie skręca

  "

  Barani wręcz pęd do przeprowadzenia wyborów w dniu 10.05.2020"

  "spełnić wymagania „zwykłego posła”"
 • @Alfax 21:06:38
  jakby się znalazł "człowiek samodzielny i dbający o Polskę", to zaraz miałby wizytę seryjnego samobójcy.

  Dlatego wszyscy samodzielni siedzą jak myszy pod miotłą.
 • "Wyborcza kompromitacja"
  --------------
  Nie dopatrywałbym się żadnej logiki w tym demonkraturowym cyrku - jaki okupant serwuje sierotom po Polsce w atrapie Polski. Nie mogą ostygnąć demonkraturowe emocje wśród sierot po Polsce w atrapie Polski i jest to jedyna logika tego, demonkraturowego - cyrku.
  Wniosek?
  Ulubiona zabawa diabliska - to zabawa w tzw. demonkraturę!
  Szalalala-la-la - tzw. demonkratura trwa.
 • @interesariusz z PL 21:28:57
  Niestety ale to prawda.

  Ktoś kiedyś umieścił tu bardzo długą liste "samobójców" od 1989 roku.
 • Kaczelnik
  dostał potężnego kopa i potwierdziło się to co zawsze piszę, Kaczor to mały, marny szachraj otaczający się jeszcze głupszymi od siebie.
  Jego "siła i geniusz" jest gwarantowana przez sponsorów, nie muszę chyba mówić skąd. Jak przestanie być im potrzebny to go zgaszą jak świeczkę.
 • @interesariusz z PL 20:45:51
  Polska ma szansę się odrodzić jak zniknie PO PiS i reszta magdalenkowej hołoty, bękartów Kiszczaka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Tu odpowiedż dla szukających Jojnie Danielsa . Pacyfikacja internetu . No a chłopina się cieszy .Salute :) . https://policies.google.com/faq?hl=pl
 • Gowin ma na razie alternatywę
  Jego Porozumienie w koalicji z KO-PO, Lewicą i PSLem, chyba miałoby w sejmie większość. Ale czy teraz warto brać władzę? Idzie kryzys, a PiS narobił takiego syfu, jakiego chyba jeszcze w instytucjach nie było. Mają lepkie łapy, jak poprzednicy, ale są od nich dużo głupsi i prymitywniejsi.
  Kaczelnik będzie bezkarny, wszak co może formalnie szeregowy poseł. Ale te cymbały, którzy wykonują jego polecenia ustne to już całkiem tragedia. Oni jeszcze będą ciągani
 • Żeby tylko jedna.
  A pisuary mają takich kompromitacji wiele.
  Brak szacunku dla pisowskich kolaborantów z upa potomkami nie tylko wśród opozycji w kraju ale i na świecie.
  Teraz pinokio Morawecki kłamie w wywiadzie dla zagranicznej prasy o okupacji sowieckiej, tylko obecnie Polskę okupuję prawdziwy agresor o najgorszej bandyckiej reputacji na świecie i on sam jest wassalem żydoyankeesów .

  Pozdr. :)
 • @Zawisza Niebieski ....Wyborcza kompromitacja....
  -
  Niektórzy będą patrzyli przez pryzmat"kompromitacja".

  Moim zdaniem lepszym określeniem jest " przestępstwo".

  "Wyborcze przestępstwo"

  Ale czy są służby państwowe w Polsce zdolne do postawienia zarzutów prawnych?

  mówienie o RP jako o " państwie prawa " jest satyrą na słowo "państwo" .
  A także na słowo "prawo"
 • @interesariusz z PL 21:27:19
  Polska konstytucją jest sztywna? Nie rób jaj. Polska konstytucja w praktyce nie gwarantuje Polakom żadnych praw , mimo że literalnie biorąc sprawia wrażenie jakby tak było. To jest konstytucja talmudyczna. Tam gdzie siła prawa nie ma!!! Postawa władz wobec nas ludzi jest tego dowodem. Ale ty jak zauważam tego chyba nie widzisz.
 • @zadziwiony 09:45:22
  To może my wszyscy nie Polacy, tylko Żydzi ?
 • @Zbigniew Jacniacki 09:24:54
  Niestety, jest to smutna prawda. Nasi politycy nie liczą się z prawem, nie liczą się z dobrymi zasadami współżycia, oni mają prawo wojenne, który pierwszy celnie strzeli ten ma rację.
 • @Zawisza Niebieski 12:47:22
  Nikt tak jak PiS nie zdemolował prawodastwa w Polsce. Od czasów sanacji. Z tym, zę tamci mieli 'większe jaja", a teraz to tylko karykatura.
 • @interesariusz z PL 10:33:29
  Czy ty naprawdę nie widzisz, że konstytucja gwarantuje nam prawa wyłącznie literalnie w zapisach podstawowych, a akty wykonawcze praktycznie te nasze przywileje likwidują? To jest własnie talmutyzacja prawa.
 • @Wican 13:29:20
  A czego oni nie zdemolowali. Przykład: żaden szpieg nie przyniósł tylu szkód dla Wojska Polskiego, jak Macierewicz.
 • @Zawisza Niebieski 14:47:08
  Oni pieprzą niemal wszystko czego dotkną. Od dawna wiedziano, ze bedzie 100-lecie niepodległości. Nic sensownego nie przygotowano. Poza tym, ze pFN wyprowadza pieniądze. Była rocznica Katynia, to zrobione z tego Smoleńsk, olewając zresztą, przepisy ustanowione przez siebie. Zresztą bezprawnie.
  Wiadomo bylo, że w maju powinny być wybory prezydenckie. I znowu zostali zaskoczeni.
  jestem przekonany, ze 100-lecie bitwy warszawskiej, również ich zaskoczy.
  A teraz Duda popełnił (pewnie sie podpisał tylko) artykuł reklamujący Polskę w Washington Post (chyba w tej gazecie). Ale za ten artykuł, gazeta Dudzie nie zapłaciła. Za artykuł zapłaciła PFN. A tekst infnatylny, choć ja czasami przeglądam amerykańskie media i infantylizm to tam raczej norma.
  Nawet artykuł Anne Apfelbaum, a ona przecież dostała Pulitzera.
  Najważniejszym zaś jest, że za artykuł, który na świecie przejdzie bez echa (w USA na pewno, mój kuzyn o nim nie słyszał, ani ciotka-a tam mieszkają i interesują się wszelakami przejawami polskich akcji), zapłaciliśmy My-podatnicy polscy.
 • @Wican 14:59:38
  PFN to jest rurociąg, bo źródełkiem tego nazwać nie można, do wyprowadzania pieniędzy z polskich firm, pytanie do kogo trafiają? Ich działania są enigmatyczne, portal, na który nikt nie wchodzi, teraz ten artykuł. Niezgodna z prawem akcja bilbordowa oczerniająca sądy w Polsce. A sumy idą znaczące. Za to wszystko płaci podatnik.
 • @Zawisza Niebieski 15:15:17
  Ten artykuł Duda miał go pewnie zareklamować wśród Polonusów. Czyli pFN bierze udział w kampanii wyborczej. A gdzie CBA? Gdzie NIK? Gdzie prokuratura?
 • Właśnie Jarkacz przechytrzył Gowina-skurwysyna i PiS ogłosił wybory na 23 maja 2020
  https://nczas.com/2020/05/09/kaczynski-wyroluje-gowina-i-zrobi-wybory-23-maja-modlcie-sie-za-polske-trwa-posiedzenie-komitetu-politycznego-pis/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink
 • @Janusz Górzyński 16:57:49
  Dla nas w tej chwili nie ma to żadnego znaczenia,czy wybory się odbędą,czy też nie i kto zostanie wybrany.
 • autor
  Czy masz jakiegoś gotowca, jeśli jednak w Maju będą wybory i Sasina nikt nie będzie chciał zamykać.Jaki będzie tytuł twej notki.Też będzie to kompromitacja czy tylko faszystowski zamach stanu?
 • @Janusz Górzyński 16:57:49
  Jeśli to jest prawda, to bardzo dobrze,

  nie rozumiem tylko, po co to wyzwisko "jarkacz" ?

  Gowin sobie umyślił, że warto przeskoczyć na stołek prezydenta,

  w obecności całego narodu postawić się JK, w rzekomej trosce o ten naród, aby nie narażał się na zarażenie, przełożyć wybory, i w aureoli zbawcy narodu samemu wystartować, i wygrać. Ciekawe, jakie haki zgromadził na Dudę.
 • @Jozio z Londynu 19:06:51
  Sasin-ten jełop trafi w końcu pod TS. Kaczyńskiego nikt nie ruszy, bo jest szeregowym posłem i formalnej władzy nie ma, aby to ustalać. Niemniej PiSiactwo to synonim administracyjnego nieudacznictwa
 • @Wican 19:20:12
  Synonim, czyli że wszyscy inni byli nieporównanie sprawniejsi administracyjnie,

  chyba nie myślisz o tych, co nawet karty lotu prezydenta do Smoleńska nie potrafili wypełnić bez błędów.
 • @interesariusz z PL 19:26:44
  Ale to tyczy obu stron. POPiSu. A to wynika też z konstyytucji, która w kwestiach ustrojowych jest do zmiany. Kompetencje się dubluja i były walki o krzesła i samoloty.
  Niemniej nigd tak niczego nie spaprał jak PiS reformę sądów, a teraz wybory. Trafią niektórzy w końcu pod TS. A że są w większości nieudaczni, to będą mieli problem z robotą. Morawiecki radę da. Koledzy-banksterzy zginąć nie dadzą. On ma gdzie wrócić. Ale taki Sasin?
 • @Wican 19:20:12
  Jeżeli wybory odbędą się 23 maja to nie dlatego, że ktoś kogoś oszukał. To będzie skutek zapowiedzi (także poufnych) sędziów SN, że nie wydadzą orzeczenia ws. ważności wyborów. Wtedy znaleźlibyśmy się w niebywałym bałaganie prawnym.Pytanie czy Wican to zrozumie.
 • all
  Korea Pl przeprowadziła wybory, niektóre landy w Niemczech przeprowadziły wybory korespondencyjne, w USA nikt nie mówi o przeniesieniu wyborów. Jedynym krajem w którym to święto demokracji nie może się odbyć jest Polska. Wniosek jest przykry Polacy nie są gotowi na wolny kraj.
 • @Jozio z Londynu 19:38:19
  Bałagan to jest obecnie. kto zapłaci za te druki, które już wykonano? Jak ktoś nigdy nie pracował sam na siebie, to nie szanuje pieniędzy. A grosza publicznego nie szanują politycy. Tutaj powinien wejść NIK i prokuratura. Wybory nie będą równe, tajne i powszechne. Bezprawia ciąg dalszy, ale Kaczyńskiego konsekwencje go nie spotka. Ten tchórz jest kryty, bo jako szeregowy poseł, nie ponosi formalnej odpowiedzialności za obecny syf.
 • @Jozio z Londynu 19:40:39
  Ale nie zmienia się zasad tuż przed wyborami. Po prostu. I PiS był przeciwny. Ale do zakłamania w POPiSie przywykłem
 • @Jozio z Londynu 19:40:39
  Dodam, co najmniej od jakiś 500 lat.
 • @Jozio z Londynu 19:40:39
  Skoro władza Polaków zniewala?Sanacja to mentalność totalniacka.
  Zresztą, kto na świecie jest gotów na wolny kraj? Narody wszędzie są ogłupione. Wszędzie. Co miał biedak angielski z brytyjskiego imperializmu? Nic. A są dumni z imperium. Tak samo biedni Rosjanie. Narodami łatwo się manipuluje.
  Ilu frajerów z Zachodu głosuje na tych, którzy sprowadzili im na głowy emigrantów z Afryki i Azji? O ile Azjaci to często ludy zdolne i pracowite, to co wnoszą Murzyni?
 • @Jozio z Londynu 19:40:39
  No cóż, w ramach tego "święta demokracji" PiS pozbawi ciebie prawa do głosu. Choć czy nie słusznie? O Polsce powinni decydować ci, co kraj ten swoją pracą budują i tu podatki płacą. Zanosi się na rząd mniejszościowy. Dziś zgodnie ze słowami Pawłowicz modlimy się za Polską o jak najszybsze wybory, by Polacy ponownie ocenili czyje rządy chcą. Dziś zgodnie z sondażami PiS ma ponad 40% głosów, chętnie bym powiedział "sprawdzam", bo w 2007 też PiS miał wysokie notowania i Polacy posłali PiS na długie 8 lat na ławy opozycji. Tyle, że odbudowa Polski po tej destrukcji będzie trwała latami.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930