Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Obraza, czy zdrada tajemnicy państwowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W czasach „budowania socjalizmu”, gdy staliśmy w kilometrowych kolejkach, gdy wprowadzano kartki na cukier, znajomy rodziców pracował w Algierii i opowiadał, że tam polski cukier sprzedawany był w sklepach jako najtańszy.

W czasach „budowania socjalizmu”, gdy staliśmy w kilometrowych kolejkach, gdy wprowadzano kartki na cukier, znajomy rodziców pracował w Algierii i opowiadał, że tam polski cukier sprzedawany był w sklepach jako najtańszy.
 
Dziś wiemy, że na początku tego roku nasze władze wiedząc o zbliżającej się epidemii wyprzedawały maski pełno-twarzowe opróżniając magazyny na nowe, które zamierzano zakupić z terminem dostawy na listopad tego roku. Skutkiem tej decyzji jest fakt iż w Polsce głównym miejscem, gdzie można się zarazić koronowirusem są szpitale, zaś lekarze stanowią znaczący procent tych, którzy zarazili się wirusem. Nowe maseczki sprowadzono w połowie kwietnia przy fanfarach i lansowaniu się jako „zbawicieli”, przy sesjach fotograficznych na tle samolotu osób odpowiedzialnych za doprowadzenie to tego stanu. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że gdy porówna się ten "sukces" do tego, co sprowadziła Dominika Kulczyk  oraz Jurek Owsiak „osiągnięcie” rządu blednie.
 
Nie jestem ani rolnikiem ani hydrologiem, ale jestem miłośnikiem i fotografem przyrody, więc obserwuję tę przyrodę przez cały rok. Między innymi zwracam uwagę na to, jak dużo zimą było śniegów i jak długo się utrzymywały. Jest to istotne dla gniazdowania i godów ptaków brodzących, które lubię fotografować, jak np. bataliony. Ilość opadów i długość utrzymywania się śniegów jest istotnym warunkiem decydującym o tym, czy w dany roku będzie susza, czy też nie. W tym roku mieliśmy zimę praktycznie bez opadów śniegów, a te które spadły szybko topniały i rzekami spływały do morza. Stąd nawet dla laika wiadomym było już w styczniu, że jeśli nie będzie opadów w lecie Polskę nawiedzi susza, a niedostatki wody w okresie wegetacji roślin sprowadzi nieurodzaj.
 
 
Cóż robi „nasz rząd”? W styczniu 2020 wysyła 311 tysięcy ton pszenicy za granicę, to jest sześć razy więcej niż przed rokiem, ogółem od lipca 2019 do marca 2020 wysłaliśmy 2,8 mln ton czyli niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej (1,5 mln ton)* Dziś jesteśmy świadkami wzrostu cen hurtowych mąki, przewiduje się w najbliższym czasie 10-20% wzrost cen pieczywa, makaronów, kaszy. Pytanie, czy wpatrzony w rozwiązania socjalizmu i osiągający podobne rezultaty rząd nie wprowadzi nam kartek, przy fanfarach, głoszących wieści jak to rząd dba o Polaków zapewniając równy dostęp do dóbr podstawowych.  
 
Patrząc głębiej w historię, to samo zrobił Stalin budując przemysł Radziecki. Też wyprzedawał zboże doprowadzając do jednej z największych tragedii ludzkości „Wielkiego głodu na Ukrainie”.
 
W tym ciężkim dla Polaków, żyjących w socjalistycznej Polsce okresie kartkowym dowcipami opowiadanymi w kolejce wspieraliśmy się w trudach życia. Pamiętam jeden z tamtych dowcipów: Na ścianie domu młody chłopak maluje napis, „Nasz rząd to idioci”. Widzi to dwóch milicjantów i rozmawiają między sobą. „Za co go wsadzimy? Za obrazę rządu czy za zdradę tajemnicy państwowej?" Dziś widać jak na dłoni iż dowcip ten nadal jest aktualny. Sytuacja jawi się podobnie. Rządy PZPR doprowadziły do upadku finansów Polski, a dziś rządy PiS w dokładnie tej samej sytuacji Polskę zostawiają, wiec wyprzedają co się da, byle jeszcze przez miesiąc, dwa, najlepiej do wyborów Polacy zostali w nieświadomości.
 
Hasło, „RZĄDZĄ NAMI IDIOCI” niestety coraz bardziej jawi się jako „zdrada tajemnicy państwowej”
 
Zdjęcie: zachowania godowe rycyków
prawa autorskie: jestem autorem zdjęcia tekstu 

KOMENTARZE

 • @
  Marnujesz się na tym neonie 24
  z tak cennymi uwagami to twoje miejsce
  jest w jakimś eksperckim ośrodku PAN
  a już ta znajomość zachowań pogody
  wymusza pytanie : czy ty aby nie jesteś
  jakimś szamanem ? ale najważniejsze ,
  że dojeb(...)łeś tym nieudacznikom z PiS ,
  każda inna partia zarządzałaby Polską
  o wiele skuteczniej a tego wirusa , to by nawet
  wtedy nie było
 • @puuuq 16:23:26
  Myślę, że poziom Neon i jego blogerów i komentatorów jest tak wysoki, że nie marnuję się tu :) A co do szamaństwa, oczywiście przed każdym wyjazdem odbywam modły do bogini Pogody i jej synów Śwista i Pośwista i najczęściej są mi łaskawi :)

  Jak widzisz, media zależne od PiS robią taką propagandę tym nieudacznikom, co rządem nam się mienią, że czasem warto prawdę pokazać. Jak sam widzisz ja opieram się na źródłach, żadnych fakenewsów nie wsadzam.
 • Jeżeli
  Nadejdzie poważny kryzys (a najprawdopodobniej nadejdzie, wiele zależy od Niemiec, dla których Polska jest podwykonawcą) to pisiacka banda wszystko zwali na koronawirusa i jeszcze dorzuci Chińczyków z Putinem.
  Przez ostatnie lata była niezła koniunktura w światowej gospodarce, ale geniuszki z PiS zamiast wykorzystać światowe trendy w gospodarce, zajęły się rozdawnictwem i propagandą sukcesu, jednocześnie całkowicie zamrażając stosunki ze wschodem, podlizując się Żydom, do końca popsuli stosunki z państwami arabskimi. Bardzo dużą czkawką odbiją się rządy tej agentury żydoskoamerykańskiej dla nas wszystkich.
 • MSWiA Kamiński odwołał
  rektora komendanta SGSP Pawła Kępkę-wybitnego uczonego w branży bezpieczeństwa. A była to dobra uczelnia, Ale doktor habilitowany Paweł Kępka nie był z PiSiackiego nadania. Jego następcą został Jarosław Chogorowski. Kępka miał osiagnięcia. A kim jest Chodorwoski? Oficerem straży, choć niższy stopniem w stosunku do Kępki. A osiągnięć naukowych w pożarnictwie chyba brak. Doktorat zrobił w Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ostatnio był komendantem powiatowym PSP w Kłodzku.
  PiS przejmuje wszystko co się da. A szkoła SGSP funkcjonowała dobrze. Wszystkie służby muszą być poobsadzane swoimi?
  Władza PiSiacka nie zna się na niczym, poza utrzymanie się przy korycie i korzystaniem z tego koryta. Tutaj już jest susza, przez lata zmarnowali zasoby i teraz nie ma zapasów na trudne czasy. Ale mają energię, aby kolejną instytucję przejąć
 • @zbig71 17:18:46
  Nic dodać, nic ująć. Przypomina się tylko przypowieść biblijna o mądrym Józefie i 7 latach tłustych i 7 latach chudych. Polska niestety nie miała mądrego Józefa a tylko "Matołuszka".
 • @Zawisza Niebieski 16:53:19
  Jeden z dość przeciętnych polityków powtarzał sobie hasło "Po pierwsze gospodarka, głupcze". Jak wynika z tych słów, nie był geniuszem, ale wiedział, czego oczekują ludzie, dlatego był skutecznym politykiem, a i kraj, którym rządził, ostatnią swoją w miarę dobrą passę miał za jego czasów.

  Jeżeli tamten polityk uważał się za głupca, to kim jest Pinokio Morawiecki, który wprawdzie ma gębę pełną komunałów na temat gospodarki, to jednak niestety nie ma o niej zielonego pojęcia? Niech każdy sam sobie na to pytanie odpowie, kto nami rządzi. I niech nikt już się w Polsce nie łudzi, że Prezes nad wszystkim czuwa, bo jak na niego patrzę, to widzę obraz początków końca Breżniewa - choć jeszcze porusza się samodzielnie, to jednak już dawno stracił kontakt z rzeczywistością.

  Pomijając kwestie suwerenności, to socjalizm w Polsce miał pewne szanse i nie był całkiem pozbawiony uroku. Sęk jednak w tym, że głupcy rządzący także wtedy Polską zapomnieli własnie o tej podstawowej zasadzie "Po pierwsze gospodarka" i skoncentrowali się na utrzymaniu władzy, a nie kwestiach gospodarczych. Rosła więc w siłę bezpieka, a gospodarka była traktowana po macoszemu.

  I właśnie to doprowadziło do upadku tamtego ustroju, pomijając wpływy zewnętrzne, bo w Polsce nikt socjalizmu już nie bronił, włączając w to i środowiska powiązane z bezpieką. Jedni mieli nadzieję na lepszą przyszłość po jego upadku (ludzie), a drudzy właśnie włączali drugi bieg do przejęcia majątku narodowego na własność (bezpieka et consortes). Kto miał więc tamtej Polski bronić? Piszę o włączeniu drugiego biegu przez szeroko rozumianą UB-ecję, bo pierwszy bieg został włączony jeszcze u schyłku tamtego ustroju, czego wyrazem były tzw. reformy Wilczka, za którym nieraz słychać nostalgiczne wspomnienia, także i na tym forum (Neon).
 • @Wican 17:26:53
  Podobnie jest z obsadzaniem na stanowiskach ministerialnych absolwentów uczelni zaraz po obronie dyplomu a nawet przed. Nikt mądry na idiotyzmy których wymaga PiS, chcąc wypełnić wolę "Kryształa" nie zgodzi się, a taki młody rozłoży ręce, zrobi buźkę kwilącego niemowlęcia i powie, ja się dopiero uczyłem. :)
 • @zbig71 17:18:46
  Dokładnie. I wożenie miliardów UPAińcom na "wieczne oddanie"
 • @Wican 17:39:07
  Jakieś parę dni temu zadałem takie pytanie koledze Jaworuckiemu, kiedy Banderowcy oddadzą szmal i czy oddadzą z procentami. Odpowiedzi nie było od tego zwolennika Dudy i PiS. No, w sumie to odpowiedzi się nie spodziewałem.
  ;)
 • @Zawisza Niebieski 17:38:48
  A ci starsi wcale bystrzejsi nie są, choćby Sasin. Historię studiował 10 lat. I chyba dnia nie przepracował poza polityką
 • @zbig71 17:53:52
  Żurawski vel Grajewski twierdził, że nie powinniśmy domagać się oddania
 • @Wican 17:26:53
  Być może przez koronawirusa, w wielu państwach będzie ,, odejście od demokracji,, i PiS wymienia ludzi w newralgicznych instytucjach na swojaków. W końcu ideałem Kaczyńskiego była przedwojenna sanacja, więc trudno się dziwić. Tylko jak patrzę na pisiorów, to reżim jaki stworzą, będzie kiepski.
 • @Zawisza Niebieski 17:36:55
  Gdzieś dotarły do mnie takie słuchy, że w PiS toczy się batalia, kto przejmie schedę po Kaczyńskim i że są trzy frakcje o to walczące. Frakcja Ziobry, frakcja Morawieckiego no i Gowinowcy, choć w to ostatnie nie chce mi się wierzyć.
 • Rząd wysyła zboże za granicę
  czy też na to pozwala ?
 • @Wican 17:26:53
  Zastanów się może, dlaczego "władza pisiacka" musi robić to, co robi.
 • @Wican 17:55:52
  Szkoda, że ten pan nie odda że swoich. Zresztą zerknąłem na jego karierę, to tylko stanowiska państwowe. Co akurat w przypadku PiS owca normalne.
 • @rumpelsiltskin 17:38:44
  i po co wypisujesz takie brednie?

  liczysz na to, że ci, którzy pamiętają, już wymarli.

  "Po pierwsze gospodarka" i skoncentrowali się na utrzymaniu władzy, a nie kwestiach gospodarczych. Rosła więc w siłę bezpieka, a gospodarka była traktowana po macoszemu. "

  Akurat w PRLu władze stawały na głowie, aby gospodarka jak najwięcej produkowała. Tylko przyszli solidaruchowie sabotowali i kradli, ile się da.
 • @Zawisza Niebieski 17:38:48
  Tak, Ty wolisz cwanych geszefciarzy na stanowiskach, co to nas obrobią, nawet nie będziemy wiedzieli jak.
 • @zbig71 17:59:26
  Mają beznadziejne kadry. Stąd prezydent, premier, wicepremier (Gliński) były wice (Gowin) to z UW się wywodzą i od Tuska.
 • @interesariusz z PL 18:07:35
  Musi? Bez jaj. WYmienia kompetentnych na miernoty. Po prosty. osoba z dorobkiem nie pozwoli soba pomiatać. Lansuje się więc takich, któzy wszystko zawdzięczają partii
 • @interesariusz z PL 18:11:04
  Ale o których geszefciarzach mówisz? Tych z afery Radomskiej, tych z afery KNF, może tych z afery SKOK Bireckiego, albo też tych z PCK, co rzeczy darowane dla biednych opylili by kampanię PiSiewiczównie opłacić, a może tych, co w gabinecie Banasia, co mafie VAT ścigali sami będąc mafią VAT? Lepszych geszefciarzy jak PiS to nie znajdiesz.
 • @zbig71 18:03:08
  A Antoni i rydzyki?
 • @interesariusz z PL 18:11:04
  Teraz mamy banksera na czele. Akurat po kolacji u sierżanta został premierem. Wyjątkowa szuja. Jako wicepremier podgryzał Szydło. Nie wie co to lojalność i honor
 • "Hasło...
  -----------
  "Hasło, „RZĄDZĄ NAMI IDIOCI” niestety coraz bardziej jawi się jako „zdrada tajemnicy państwowej”"
  -----------
  Okupant wtedy jest najbardziej zadowolony - kiedy okupowani swój opłakany stan upatrują w tym, że rządzą nimi idioci.
  Wniosek?
  Dzieci Kaduka - okupujące atrapę Polski to nie idioci - i nie odnosi się to tylko do aktualnie okupujących koryto - tylko do całej magdalenkowej ferajny oraz agentury nie kojarzonej z Magdalenką - z Owsikiem włącznie. Włącznie z Owsikiem!
 • @Wican 18:17:46
  Piszę tylko to, co usłyszałem. Choć rzeczywiście, co takiego kombinuje Antonio z Rydzym?
 • @interesariusz z PL 18:10:04
  "Akurat w PRLu władze stawały na głowie, aby gospodarka jak najwięcej produkowała."

  I co z tego? Nie po słowach, nie po czynach, a po owocach poznaje się prawdziwe intencje. Nie spodziewałem się aż takiej naiwności ze strony, wydawałoby się, doświadczonego blogera.

  Gdyby priorytetem była gospodarka, a nie władza, to sprawy nie potoczyłyby się w ten sposób, w jaki się potoczyły.
 • @demonkracja 18:21:57
  „RZĄDZĄ NAMI IDIOCI”

  Niestety, dowód na słuszność tego twierdzenia noszę codziennie na twarzy, gdy wychodzę na zewnątrz.
 • @zbig71 18:35:36
  Antoni to zawodowy destruktor. Rozwalał ZChN, ROP i LPR. Rozwalał polskie śłużby wojskowe. Albo wariat albo agent. Ale tak naprawdę, to po odejściu Kaczelnika, PiS sie posypie
 • @Wican 18:18:54
  Morawiecki i zadziwiająca kariera w 3RP. Syn ,,TAKIEGO,, opozycjonisty i robi karierę banksterską, wcześniej wysługujący się ekipie ryżego, teraz ,,patriota&pisowiec,,. Jego tate to Solidarność Walcząca, choć Schetyna to też niby SW. A w latach 80 tych jeździł na saksy do Kanady, jak studiował na Uniwersytecie Wrocławskim. Ciekawe, kto zdecydował o paszporcie dla Grzesia?
  A że Morawiecki podgryzał Szydło? Nie dziwne, w banksterce go wytresowali na szuję.
 • @Wican 18:42:08
  Posypie się na frakcje. Być może na te, o których pisałem.
 • @zbig71 18:44:46
  Gdańsk i Wrocław. Mnóstwo szemranego elementu stamtąd porobiło kariery ogólnopolskie, albo i wyżej
 • @zbig71 18:44:46
  "jeździł na saksy do Kanady"

  A to nie z tego powodu, że mniejszość ukraińska, a ściślej neobanderowska, tam właśnie znalazła swoją przystań?
 • @rumpelsiltskin 18:40:53
  -----------
  "Niestety, dowód na słuszność tego twierdzenia noszę codziennie na twarzy, gdy wychodzę na zewnątrz."
  -----------
  Niestety - hucpa wymaga rekwizytów - taki scenariusz - takie kostiumy.
 • @rumpelsiltskin 18:40:53
  Ja nie noszę. A jak pisiarskie pod sklepem mnie zaczepiły, czemu nie mam maseczki, to odparłem, że mam rozwaloną przegrodę nosową i w masce mnie dusi. I poszli sobie precz.
 • @Wican 18:49:25
  Ano niestety, jeden to nawet królem Europy został.
 • @zbig71 18:57:00
  Nie jest istotna praktyka, bo ja też bojkotuje tę głupotę, ale wymóg formalny. Dowody na głupotę rządzących zostały zapisane nawet w dziennikach urzędowych i to się liczy.
 • @Wican 18:15:46
  tak jakoś jest od zawsze, że partia, która nie chce tylko i wyłącznie kraść i strzyc lud, ma kiepskie kadry. Dobre kadry zawsze służą złodziejskim szajkom, to się bardziej opłaca.
 • @Wican 18:16:55
  Nie wiem, w ilu rozgrywkach o władzę brałeś udział. Na co komu kompetentni sabotażyści ?
 • @Zawisza Niebieski 18:17:12
  Doprawdy? Aż mi żal gdańskich liberałów. Winni pójść na szkolenie do PiS. I ten alpinista od kominów, Tusk, również.
 • @Wican 18:18:54
  Zgadza się. Bankstera z banku, który okradał wdowy i sieroty. Nie jestem jego zwolennikiem. Ale skąd kaczelnik ma wziąć lepszego?
 • @rumpelsiltskin 18:38:12
  Chciałbym zaznaczyć, że nie rozumiem słowa "bloger", pewnie nie jest polskie. Czy to jest jakaś obelga?

  Intencji nie można poznawać po owocach, bowiem nie zależą wyłącznie od intencji.

  Sprawy się potoczyły tak, jak się potoczyły, bo obca przemoc wzięła to, co polskie.
 • @Wican 18:42:08
  Tak, bo kaczelnik to w przeciwieństwie do innych miernot, mąż stanu.

  Wszyscy na nim psy wieszają. Taki polski piekielny kociołek. Za zimno.
 • @Wican 18:49:25
  a któż to z wrocka zrobił karierę. Od wojny zawsze byli tu spadochroniarze.
 • @zbig71 18:57:00
  No i co? A inni ludzie się Ciebie nie bali?

  Człowiek bez maski terez, to jak pies bez kagańca.
 • @rumpelsiltskin 18:55:17
  Miał tam kogoś z rodziny. Chyba wuja. Mnie interesuje, kto mu dał paszport, działaczowi Solidarności Walczącej.
 • @rumpelsiltskin 19:02:17
  Może głupota, może szykują lepsze kwiatki na przyszłość i teraz mamy rozgrzewkę. Szkoda tylko, że ludzie tak się dali zbajerować.
 • @interesariusz z PL 19:28:08
  Wyjebane mam na to, co ludzie myślą. Do sklepu maskę zakładam, bo starsi ludzie mają prawo się bać, natomiast na ulicy, czy w parku niczego nie noszę. To samo w aucie.
 • @zbig71 19:49:33
  I tu Ci piąteczkę przybijam za całokształt tego komenta.
 • RAda na urzędasów
  Pozywać ich po imieniu i nazwisku pod odpowiedzialność cywilną.
  Oczywiście biurwokracja się zabezpiecza przed wszelką odpowiedzialnością. Być może jest jakieś zabezpieczenie i pozywać można ich z innych państw. W każdym razie jak typ dowie się, że grozi typowi ileśset tysięcy czy mln odszkodowania, może durniowi rura zmięknie i wycofa się ze zbrodniczych i sprzecznych z prawem działań. Również takie zera powinna ścigać "polska" policja. A ściga? W momencie jak urzędas łamie prawo naruszając twoje dobra powinna wkraczać policja i łapać bandytę. Bo tu mówimy o odpowiedzialności urzędnika za paragrafy miary zbrodni.
  Zbrodnię powinna ścigać policja? NIejednokrotnie takie działania urzędasów biurew i innych ścierw (czyściciele kamienic) przyczyniają się do śmierci ludzi. Nie mówiąc o zabójczym stresie. Tu powinna wkraczać prokuratura i policja. Trzeba nie szukać paragrafów biurwokratycznych, gdzie te biurwy -ssyny zabezpieczyli sobie "prawo do zabijania" oraz własną bezkarność. Trzeba szukać karnych paragrafów na zera mordujące biznes i uczciwych podatników. Zbrodnia - wiadomo jaka jest na tym zna się każdy kowalski. Nie trzeba filozofii. Jeśli biurwa łamie przepisy świadomie, i wie, że ofiara ponosi wielki uszczerbek na majątku.... to powinno się stawiać biurwie najcięższe zarzuty pozbawienia zdrowia zamachu na życie i majątek.... jeśli polskie sądy na telefon się sprzedadzą a prokuratury też mafijnie ukręcą łeb sprawie, jest jeszcze ten Strasburg a jeszcze pewnie może być dochodzenie w nowej ojczyźnie obywatela, który opuszcza gównianą krypę żeby móc normalnie żyć i prowadzić biznes. Jeśli prokuratorzy ukręcą łeb sprawie naginając logikę elementarną, im też wytaczać pozwy takie same jak biurwokracji. Nie bać się tej mafijnej zarazy jako całości: biurokracji, wymiaru niesprawiedliwości i całej reszty. Bo po prostu naprawdę nie ma co się bać. To zło powinno się bać. I zacznie się jak im się postawi zarzuty. Wie dobrze że jak przerżnie swoje machlojki w jednym punkcie to ta wcześniej spolegliwa wobec urzędu prokuratura rozszarpie go jak naleśnik .... Oczywiście nie wgłębiam się w meandry biurwokratycznego "prawa". Za takie prawo powinni autorom stawiać najcięższe zarzuty. Mamy erę esesmanów- urzędników. Bronią złodziei, mafie, a napadają ludzi "łatwy łup". CZasem się przejadą i sami polegną, nie można się poddawać. Dziennikarze też sprzyjają sprawie rzecz dociera do parlamentu coś tam coś tam do pustych łbów posłów-złodziei dociera i myślą - a może coś by zmienić. Oni też mają firmy i też myślą żę ich to może spotkać. To mi nasuwa inny pozaprawny sposób na sprawienie aby ten sejm zdrady narodowej zaczął pracować uczciwie xddd no trzeba chyba coś podziałać xD
 • @zbig71 19:49:33
  No to dziękuję Ci za to, że chocież w sklepie zakładasz maskę.
 • @interesariusz z PL 19:24:38
  nie rozumiem słowa "bloger"

  Nic na to nie poradzę. Jest to słowo w języku polskim, notowane przez oficjalne wydawnictwa językowe. "Polśka jendzyk trudna jendzyk"...

  Proszę czytać ze zrozumieniem, mnie nie chodziło o intencje, ale o owoce rządów. Po intencjach nikt mądry nie ocenia władzy.
 • @interesariusz z PL 19:26:20
  //Tak, bo kaczelnik to w przeciwieństwie do innych miernot, mąż stanu.//

  Ty tak na poważnie?
 • @interesariusz z PL 19:28:08
  Psy generalnie nie muszą nosić kagańca.
 • Zawisza
  Ładnie się twoi "koledzy" z "niepoprawnej" piskownicy spruli a najbardziej ich szef i opiekun Gavrylenko.
  Śmieci chazarskie.

  Na ten komentarz nie musisz odpowiadać :))
 • @puuuq 16:23:26
  Ty też się tu marnujesz. Nie myślałeś o zmianie forum?
 • @interesariusz z PL 19:21:40
  Pamiętasz może jak "Kryształ" za gdańskiego liberała chciał robić, tylko, że mu powiedziano "Jarku tu ciebie nie było" i z podkulonym ogonem zwiewał do swojego miejsca odosobnienia na Lisa Kuli na warszawskim Żoliborzu.

  Mówisz, że Tusk mógł by się coś od Kryształa nauczyć? A czegóż takiego Kryształ dokonał, że można się od niego uczyć? Jest zwykłym posłem regularnie w wyborach dostającym baty. Ostatnio Kidawa Błońska miała u niego w Okręgu dwa razy wyższy wynik niż ta niedojda. A sami wiemy, że ona orłem nie jest. Wiesz, gdyby PiS wystawił kota i Kryształa, to Kryształ mógłby mieć duże obawy, czy nie przegra.
 • @bez kropki 19:52:41
  I dziękuję.
  ;)
 • @interesariusz z PL 20:07:48
  To że względu na starszych ludzi.
 • @interesariusz z PL 19:26:20
  Mężem Stanu jest Żorżeta. Kaczyński, to jej podnóżek.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:25:01
  "Ładnie się twoi "koledzy" z "niepoprawnej" piskownicy..." Wycie to jest rola trolla. :) A ja trollom zawsze obiecuję ten rodzaj rozrywki kulturalnej.
 • @Zawisza Niebieski 22:36:53
  Twój "kolega" Ryan zastosował ich starą, chazarską metodę, skopiował mój koment, ciut pozmieniał i myśli że jest dowcipny. Debil :)
  Spytaj się go kiedy tu był "adminem" bo kto jak kto ale ja bym coś o tym wiedział.
  Nie dość, że debil to jeszcze konfabulator :))
 • @zbig71 20:53:04
  Kaczyński w ogóle nie jest mężem. Nie tylko stanu. I ma coraz trudniejszy kontakt z rzeczywistością, otoczony przez pochlebców-karierowiczów
 • 5* +
  Jeśli z tą pszenicą to prawda, to ma Pan 5g wiazdek. A plus dodatkowo za zdjęcie batalionów. Piękne ptaki. Dowcip też dobry.
  Ukłony.
 • 1*, za...
  tą infantylną, naiwną indoktrynację z tymi kolejkami i kartkami, będącej dowodem braku rzetelnej wiedzy, bądź celowego działania.

  Podpowiadam (po raz kolejny) kolejki w sklepach (wcześniej wzorowo zaopatrzonych) wynikały z sabotaży gospodarczych i ideowych robionych Gierkowi przez tzw wichrzycieli w celu obalenia go i przejęcia władzy w Polsce w celu zagrabienia całego wypracowanego przez wiele pokoleń Polaków, majątku narodowego, co właśnie po "odzyskaniu" wolności się stało i wszyscy możemy to obserwować.

  A stało się wg scenariusza pokazanego tutaj :
  https://www.youtube.com/watch?v=mOypdIhNrME&t=5s

  A tutaj przykład wrednego sabotażu ideowego w którym braliśmy udział jako pożyteczni idioci, śmiejąc się ze swojego dorobku :
  https://www.youtube.com/watch?v=nzSj7_2BUl8
 • @Jan Paweł 07:59:37
  Bzdura. Cukru nie było, bo Gierek opylał go na zachód, aby zdobyć dewizy. Prostak bez podstawówki rzucił się na kredyty, a oferowali mu je doskonale wykształceni zawodowi oszuści.
  Nieudacznicy zwykle zwalają na innych. Za Gierka pojawiła się też duża korupcja.
 • @Jan Paweł 07:59:37
  Karpie na Wigilię też opylał? Gdzie? sabotażysto jeden. Normalnie opylał fszysko, że został tylko ocet i musztarda? Jeśli Pan mieszkał gdzie indziej w tamtych czasach to lepiej się nie wypowiadać.
 • @Leon. 20:02:58
  Dokładnie.
 • @Wican 08:01:52
  Najbardziej podobają mi się ci sabotażyści i wichrzyciele. To jednak trzeba mieć upór i jednocześnie wiarę.
 • @zbig71 09:18:26
  DOkladnie. I jakoś pomijają fakt, ze za Gierka wpisano do konstytucji wieczny sojusz z ZSRR. A czym to się różni od wpisania do konstytucji UE? A chyba to Gumiś-Plastuś też porponował. Qrwa, kto mu dał dyplom ukończenia studiów prawniczych? Że o doktoracie nie wspomne. CHyba po prostu inteligentnta żona wzięła przygłupa za męża? Przygłupa, ale karierowicza.
 • @Wican 09:33:37
  Najprawdopodobniej. Zresztą ona wydaje się być mądrzejszą od niego. Cicha, w sumie skromna, nie lansuje się po salonach jak Jolka od Kwacha. A Gumiś zrobił się ostatnio mocno zarozumiały, tak mu wszyscy klakierują, że chlopina chyba stracił rewolucyjną czujność.
 • @Wican 09:33:37
  Tak, to Gumiś chciał nierozerwalnego sojuszu z UE. Kaczyński chciał europejskiej armii. A stada głupków wierzy w eurosceptycyzm PiS. I ci z tzw. Totalnej opozycji również. Jak ktoś, kto chce europejskiej armii, może być antyniemiecki? Antyniemieckiść PiS!!!! Jak wegetarianizm kanibala.....
 • @zbig71 10:00:03
  I 80 baniek dla Mercedesa
 • @zbig71 09:54:56
  Faktycznie, Gumiś chyba uwierzył w swoją wielkość. W sumie to by znaczyło, ze jest tak samo prymitywny jak Bolek
 • @zbig71 09:54:56
  I żona karierę mu zapewnia. O takich opcjach wspominał generał Berling w swoich wspomnieniach. Że inteligentne Żydówki biorą prostaków za mężów i kierują ich karierami. Ale patrząc nawet na Estery (i tę w Persji i tę u króla Kazimierza) to Żydówki mogą poświęcać się dla swoich ziomków.
 • @Wican 10:05:02
  Jeśli piszesz o Esterkach, to warto wspomnieć o przykładzie, jaki miał miejsce już za naszego życia, mam na myśli Elena Ceaușescu, ponoć bardzo inteligentną żydówkę, która potrafiła kierować swoim mężem. Ostatnia wizyta zagraniczna Nicolae Ceaușescu to.... wizyta w Iranie. Komu to mogło się nie spodobać? Ktoś, kto właśnie układał sobie Europę środkową?
  A teraz Rumunia kłania się Amerykańcom w pas bardziej, niż Polacy.......
 • @zbig71 10:28:09
  czarnoskórzy blond chłopcy w rumunii? toż to drugi wietnam. tak tylko...
 • @zbig71 10:28:09
  Ceausescu nie chciał się podporządkować. Jedyny, który zapłacił głowąJaka inna liga niż typowy pachołek Jaruzelski. Który zapewnił władzę w Polsce żydokomunie a niektóze go wielbią
 • @Wican 10:59:02
  Myślę, że nie chciał podporządkować się już .....nowym właścicielom Europy Środkowej.
  Oczywiście mam na myśli USA.
 • @Wican 10:59:02
  Jaruzelski zrozumiał mądrość etapu w odpowiednim czasie. I wiedział z kim rozmawiać. W New York w 86 roku.
 • @zbig71 11:05:50
  Jaruzelski to zwykła qrwa. Zawsze wiedział komu robić laskę, aby robić karierę
 • @Wican 11:37:54
  Miał czujność rewolucyjną .
 • @zbig71 11:43:02
  Typowy karierowicz.
 • @
  Jednak JK to mąż stanu - patrząc na komentarze w których wyjecie na zawołanie i do waszego księżyca -Tuska (jak mniemam).
  Bo co by nie mówić, swołocz, ale w miarę inteligentna ten Tusk.

  PS. No, zamiast tak wyć do JK - zacznijcie wychwalać MKB. Bo jej spadają - i procenty, i piersi.
 • Ale od propagandy specjalista niezgorszy. PRL mogłoby pozazdrościć.
  https://youtu.be/ZCv7TWePUOY
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:13:52
  Gdybym chciał się dostosować do pewnego poziomu wypowiedzi, to powiedziałbym, że Polacy dzielą się na mądrych i tych popierających PIS. Jednak nie chcę się do tego poziomu zniżać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:13:52
  To bardzo interesujące, Kaczyński jest mężem stanu, bo blogerzy na Neonie mają o nim złe zdanie.
  Choć faktycznie, mężem to chyba jest......
  Z tą MKB to wchodzi pan na poziom Huskego. Tylko czy pogratulować mamy panu z tego powodu?
 • @rumpelsiltskin 13:18:05
  "Gdybym chciał się dostosować do pewnego poziomu wypowiedzi, to powiedziałbym, że Polacy dzielą się na mądrych i tych popierających PIS."

  Jest dużo głupców także wśród przeciwników PiS. Także nie nazywał bym łatwowiernych głupcami. Naiwność i ufność nie jest wadą, chociaż bywa obciążeniem.
 • @Pedant 13:45:31
  "Jest dużo głupców także wśród przeciwników PiS."

  Wyjątki potwierdzają regułę...
 • @reflexión 13:17:49
  "Ale od propagandy specjalista niezgorszy. PRL mogłoby pozazdrościć."

  Podejrzewam że bracia Kurscy to interes rodzinny. Podobny do "złego" i "dobrego" policjanta, tyle że tak dla jednej strony a dla drugiej odwrotnie.

  PRL miała bezpartyjnego Urbana, ale to szczery facet, i dlatego nie chcieli go do Partii, chociaż starał się kilka razy.
 • @rumpelsiltskin 13:18:05
  Komentarz na poziomie mułu, co zresztą z nicka wynika.
 • @rumpelsiltskin 13:18:05
  Pan się nie musi dostosowywać, Pan już jest zniżony, wspierając podział.
 • @zbig71 13:40:12
  Kaczerlnik to mąż, ale Rabieja.
 • @zbig71 13:40:12
  A o kim wy macie dobre zdanie?
  Wszyscy, którzy coś pozytywnego zrobili dla Polski i Polaków - to wasi najwięksi wrogowie.

  Piszę o tych, którzy coś robili, a ni tylko mielili ozorem i wkładali kij w szprychy.

  Jeśli się mylę - proszę ich wymienić: Schetyna, Tusk, Komorowski, Geremek, Mazowiecki, Czy może Buzek z Lewandowskim, albo Balcerowicz?
  Czekam
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:13:52
  Panie Krzysztofie, czyżby zamiast cytryńca "wina tuska" pan pociągał? Tusk robi karierę w Brukseli, Kaczyński tego się dorobił, że w ściśle pilnowanym domu na Żoliborzu o wyborach marzy. Jest nowe udogodnienie dla Wyborców. Mimo, że jeszcze nie ma ustaw to karty do głosowania można już z internetu pobrać, w dowolnej ilości. Będą uczciwe wybory tak jak uczciwy jest PiS, a ta cała maskarada, ośmieszanie Polski by tylko spełnić wolę człowieka żyjącego we własnym świecie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:54:53
  Ależ pan żalosny. Zdrajdców i wrogów CP uznaje Pan za wynzawców CP. To się leczy? Pan niech najpierw zapozna się z historią na poizomie średnim.
 • @JimA 13:52:51
  "Pan już jest zniżony, wspierając podział."

  Jaki podział? Na dwie strony tego samego medalu? Trudno dyskutować z kimś, kto widzi to, czego nie ma.
 • @Wican 13:57:22
  Ugryzł się Pan we własny ogon. Zabolało i otrzeźwiło, czy dalej swoje?
 • @Zawisza Niebieski 13:55:29
  Mota się gadzina, widać, co ją boli, jak jej prawdy sztycą , Wojtas dupę koli.
  Opamięta się Pan? Proponuję do Ruszkiewicza się udać, przepić cytryńcówką - może spowoduje, że oleje święte zostaną do mózgu tym światłym trunkiem przepchnięte, bo innego ratunku dla was nie widzę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:04:41
  Ja znam historię, w przeciwieństwie do pana. na naprawdę wysokim poziomie. I mnie kitu się nie wciśnie. Nie mówiąc o biężączcd
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:54:53
  Jeśli mam złe zdanie o Kaczyńskim, to mam bardzo źle zdanie o tych, których pan wymienił.
  O wszystkich dzieciach Czekiszczaka mam złe zdanie. I to bardzo.
 • @zbig71 14:35:12
  Wojtas to fanatyk i hipokryta.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:51:20
  "Komentarz na poziomie mułu, co zresztą z nicka wynika."

  A może by tak coś ad rem, a nie ad personam? Brak argumentów? Pustka w głowie chwilowa, czy tak na stałe?
 • @Wican 14:24:42
  Poważnie? A czyjąż to historię Pan zna?
 • @rumpelsiltskin 14:54:59
  A jaką to argumentacją wy operujecie, aby w poważne polemiki się wdawać?
  Denna narracja i to jeszcze z metrami mułu.
 • @zbig71 14:35:12
  A ja przeciwnie: nie uważam ani Kiszczaka, ani Jaruzelskiego za zdrajców Polski, a raczej za tych, którym nie udało się utrzymać niezależności i poddali się żydowskiej presji.
  Chwalebne to nie jest, ale też nie w nich była wina.
  Wina - to w dużej mierze leży po stronie głupiego polskiego społeczeństwa. Fakt otumanionego.
  Niestety z wielkim wkładem KK , a szczególnie JPII.
  \
  Ci dwaj wymienieni mają takie same zależności jak Stalin (dopiero od niedawna, niektórzy i to ci mądrzejsi i bardziej niezależni historycy wskazują, że Stalin dbał o Rosję i pokrzyżował żydowskie plany.

  W drugą stronę - jest Salomon - największy dureń i erotoman, nie mający żadnych zasług poza bycie wycieraczka na progu świątyni dla kapłanów - a zrobiono z niego największego mędrca.

  Dlatego mam o was jak najgorsze zdanie. Silni jesteście tylko jako zgraja - bo żaden nic samodzielnie nie umie wymyślić. Za to wzajemnie bronicie siebie - jak choćby ostatnio Białas broniący Tiamat, czy Kmieć.
  Ale innym też niewiele brakuje. Jak się takich dociśnie - to natychmiast wchodzi chamstwo i inne cechy, a na pewno żadnych merytorycznych uwag.

  Nie mogę dalej, bo mi się niedobrze robi....
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:04:27
  Znam HISTORIĘ. Pan nie zna niczego
 • @Wican 15:18:19
  Wiem, wiem - historię Wicana.

  Coś jeszcze?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:16:54
  No tak, tylko ja pisałem o dzieciach Czekiszczaka, a nie o Jaruzelskim czy Kiszczaku. Czyli o tych, których w teczkach miał właśnie gen.Kiszczak.
  Ciekawe,bkto to są my?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:06:34
  "jaką to argumentacją wy operujecie"

  Jestem wzruszony. Per "wy" nikt nie pisał (nie mówił) do mnie od czasów komuny. Dziękuję za przypomnienie czasów dzieciństwa i młodości. Jestem wręcz zaskoczony, że"towarzysze" wciąż żyją. Czuję się, jakbym napotkał co najmniej mamuta albo jakiś inny tego typu relikt przeszłości...
 • @zbig71 15:34:04
  Zajrzyj do teczki Kiszczaka - pewnie coś jest.
 • @rumpelsiltskin 15:35:03
  Czyli - właśnie wasza merytoryka.
  Wasza - bo was cała hałastra tu siedzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:41:17
  "Czyli - właśnie wasza merytoryka.
  Wasza - bo was cała hałastra tu siedzi.

  Jak to się mówi: "nie sądź innych po sobie i wytrząśnij g*wno z gaci." (jak to obrazowo przedstawił niejaki WAWIAK, kimkolwiek on jest). Tak się składa, że wypowiadam się wyłącznie w swoim imieniu. Ale rozumiem, że niektórzy mogą tego nie rozumieć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:40:21
  Twoją pewnie już zniszczył.
 • @zbig71 15:57:18
  Teczek i książek się nie da zniszczyć. (patrz - Bułhak).
 • @rumpelsiltskin 15:46:24
  Wszyscy z hałastry zawsze "reprezentują tylko siebie".
  Ale się wzajemnie uzupełniają i śpieszą z pomocą.
  Tak jakoś.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:35:38
  "się wzajemnie uzupełniają i śpieszą z pomocą.
  Tak jakoś."

  Bo jest zmowa przeciw Panu, aby Cywilizacja Polska nie została ogłoszona światu.
 • @rumpelsiltskin 13:58:44
  "Trudno dyskutować z kimś, kto widzi to, czego nie ma."
  Magia to jest magia i już, tak śpiewała Ci babka do kołyski, czyż nie?
  Więc nie zawracaj Pan gitary, mamy problem z wyborami. My mamy. wy pewnie nie.
 • @Pedant 17:39:00
  Niewątpliwie - jest w tym stwierdzeniu racja.
  Zapewne - im bardziej jest CP znana - tym bardziej jest zwalczana. Różnymi metodami.

  Stracha macie? (Chyła).
 • @Pedant 17:39:00
  "Bo jest zmowa przeciw Panu, aby Cywilizacja Polska nie została ogłoszona światu."

  No bo tak jest. Wy Pedant & consortes robicie co możecie i w pory... przy okazji. No takie życie. Tak śmak czy owak nic wam z tej bójdy nie wyjdzie, niestety, żal. Ciekawy jestem ile ma Pan wspólnego z małym leninkiem. He :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:57:53
  Mają.
 • @Pedant 17:39:00
  Bo jak zostanie ogłoszona, to świat wstrzyma oddech.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:57:53
  Zasmucą ten wątek fatalnymi mózgofekaliami. Zawsze tak robią. Być! Trwać! i Walczyć! każdą bronią.
  Pozdrawiam
 • @zbig71 18:04:21
  A o Tobie w ogóle będzie null wtedy. no i?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:35:38
  "Wszyscy z hałastry zawsze "reprezentują tylko siebie".
  Ale się wzajemnie uzupełniają i śpieszą z pomocą.
  Tak jakoś."

  Tak funkcjonuje każdy naród. Dla ciebie to "hałastra". Zastanawia mnie zawsze, kim może być ktoś, komu się to nie podoba?
 • @JimA 17:52:35
  "mamy problem z wyborami. My mamy. wy pewnie nie."

  Można prosić o bliższe sprecyzowanie tego "My"? Jakaś konspiracja, loża, czy jeszcze coś innego?
 • @rumpelsiltskin 18:17:26
  My koniarze :))))) co chciałeś, myślałeś? myłeś się dzisiaj? My psiarze, kociarze, JA. Stajesz?
 • @rumpelsiltskin 18:15:23
  Mnie się ten naród nie podoba.
 • @JimA 18:00:11
  "Ciekawy jestem ile ma Pan wspólnego z małym leninkiem. He :)"

  Dziękuje za komplement. Jestem jego awatarem.
 • @JimA 18:25:32
  "My koniarze :))))) co chciałeś, myślałeś? myłeś się dzisiaj? My psiarze, kociarze, JA. Stajesz?"

  Chyba rozumiem to żydłaczenie, ale nie zazdroszczę.
 • @Pedant 18:28:33
  Jaja Pan sobie robi. Komplement? Pogubił się Pan. Zdarza się. :(

  Wróć do domu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:25:59
  "Mnie się ten naród nie podoba."

  I nie trzeba było tak od razu? Gdybym wiedział to od początku, to nie trudziłbym się konwersacją z przedstawicielem obcej nacji. Problemy mniejszości narodowych mnie nie interesują.
 • @rumpelsiltskin 18:37:54
  No bez jaj, pomyłka taka to parszywiec. Mama Cię nie uczyła? Hi :) i spadaj w popłochu. :)
  Nie Rumpel, no na prawdę, nie dyrydy i nie przejdziecie i tyle. Poczta Polska jest też po naszej, Polskiej, stronie. Skąd wiem? Ano wiem. :) No pa chłopacy, miło było.
 • @JimA 18:46:22
  Argumentów brak, zaczęły się inwektywy i "wycieczki" ad personam. No, jeszcze powierzgaj nóżkami... Cóż więcej potrafisz?

  Mogę jednak cię zapewnić o tym, że nie jesteś w stanie mnie obrazić.
 • @rumpelsiltskin 18:58:39
  Obrazić? Jest intymno-żenujący. Najwyżej zniesmaczyć.
 • @zbig71 19:12:25
  "Obrazić? Jest intymno-żenujący. Najwyżej zniesmaczyć."

  W tym miejscu miałem na myśli "Kodeks honorowy".
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:25:59
  "Mnie się ten naród nie podoba."

  Taki wielki prorok jak Pan powinien zebrać sobie grupę wyznawców, udać się na pustkowie i założyć nowy naród. Udawało się to w przeszłości, może udać się i Panu.
 • @rumpelsiltskin 19:18:31
  W stosunku do niego? Wolne żarty
 • @zbig71 19:30:27
  "W stosunku do niego? Wolne żarty"

  Staram się każdego szanować, boć to istota ludzka. Jednak "Kodeks honorowy" obejmuje takie pojęcia, jak: obraza i zdolność honorowa. To drugie pomaga odróżnić chama od gentlemana.
 • @rumpelsiltskin 19:35:50
  Chłopaczyna urwał się i homonto mu odpadło. No i jest na wolności niestety.
 • @zbig71 19:53:37
  "Chłopaczyna urwał się i homonto mu odpadło. No i jest na wolności niestety."

  Ano, jakie to nieszczęścia chodzą po ludziach... Trzeba mu życzyć zdrowia, bo na resztę to już chyba za późno.
 • @Pedant 19:19:32
  Dlaczego Mojżesz szedł z Żydami przez pustynię?
  Bo wstydził się iść z tą hałastrą przez miasto.
 • @rumpelsiltskin 19:35:50
  Zwracam Szanownemu uwagę, że kodeks honorowy nie obejmował "sukienek", a do nich zaliczane były kobiety, księża i Żydzi.
  Więc niech się Pan nie sili na oceny do których nie jest Pan uprawniony
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:11:25
  O "Kodeksie" pisałem w stosunku do niejakiego JimA. Czyżbyście Wy, dobry człowieku, występowali w dwóch osobach? Jeszcze jedna dodatkowa tożsamość i będziecie trójcą, jak Trójca Święta...

  No i wtedy z tym "mojżeszowaniem" na pustyni by się wszystko zgadzało...
  Szalom!
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:11:25
  "Zwracam Szanownemu uwagę, że kodeks honorowy nie obejmował "sukienek", a do nich zaliczane były kobiety, księża i Żydzi."

  Czyli kodeks honorowy dotyczy tylko konnych koczowników, co przynieśli względnie nowy zwyczaj noszenia spodni?

  Suknie duchownych, szlacheckie kontusze, togi Rzymian i profesorów, greckie tuniki i szkockie kilty, dawne słowiańskie stroje ...

  https://cf.ltkcdn.net/fashion-history/images/orig/213527-2500x2050-From_the_Brockhaus_and_Efron_Encyclopedic_Dictionary.jpg
 • @Pedant 23:41:43
  Ja tu o ludziach szlachetnych, a Pan mi ruskie stroje pokazuje; to pańskie korzenie?
 • @rumpelsiltskin 19:18:31
  :) dużo więcej potrafię ale nie warto marnować farby. A ja w ogóle nie miałem zamiaru nawet Waści obrażać. To się da?
 • @rumpelsiltskin 21:37:35
  Pomyleniec. Wam się normalnie wszystko już kićka kolego @rumpelstylskin. Wystarczy lustro postawić i głupiejecie. Pan Wojtas jest Panem Wojtasem, a ja owszem, jestem specjalistą od osobowości wielorakiej, ale proszę nas nie mieszać.
  Co do reszty to nie komentuję. Wystarczy już tej "wspólnej historii". Kto Panu wybierał nica?! :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 05:26:47
  Od początku miałem takie wrażenie... Pan to potrafi: jedno zdanie ale w punkt. :)
  pozdrawiam
 • ze specjalną dedykacją dla wszystkich muszkieterów
  https://www.youtube.com/watch?v=F3E7sQS_0l4
 • @Krzysztof J. Wojtas 05:26:47
  "Ja tu o ludziach szlachetnych, a Pan mi ruskie stroje pokazuje; to pańskie korzenie?"
  Pierwszy obrazek z dawnymi strojami jaki znalazlem, mogłem z innego kraju ale nie chciało mi się szukać. Jakie znaczenie mają moje korzenie?

  Co do szlachetnego pochodzenia, to jakiego herbu są Wojtasy? Herbu Rzepa czy Podpłomyk?
 • @Pedant 08:45:39
  Wojtasy są herbu "Dokładnie": sześć myszek wyżerających ziarno. Co do sztuki. A w tle stoi kij - to na pedanty, jeśli przeszkadzają w konsumpcji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031