Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
478 postów 11026 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Prezes NIK Marian Banaś, czyli PiS-u problem wagi państwowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie pierwszy to raz służby PR PiS starają się zamieść pod dywan aferę z udziałem PiS-owskich aferzystów poprzez skupienie uwagi społeczeństwa na mniej istotnych elementach danej afery.

Przykładem tego może być afera z Marszałkiem Kuchcińskim, gdzie całą moc tej afery skierowano na „Air Kuchciński”, wykorzystanie samolotów rządowych do przewożenia osób postronnych w tym rodziny pana marszałka. Równocześnie starannie ukrywano aferę podkarpacką, w której zgodnie z zeznaniami agenta CBA, (który wykrył tę aferę i za jej wykrycie został wyrzucony z pracy zaś z kasy pancernej wykradziono materiały, jakie w tej sprawie zdobył) „osoba łudząco podobna do marszałka Kuchcińskiego” w przybytkach braci R została nagrana w trakcie uprawiania seksu z nieletnią ukraińską prostytutką. Bo „Air Kuchciński” to „płotka” a takie nagrania w rękach obcych służb, przy pozostawieniu obecnie posła Kuchcińskiego na stanowisku decyzyjnym może prowadzić do wymuszeń na nim określonych zachowań, oczywiście korzystnych dla tych, których dane służby reprezentują. W tym momencie z przecieków prasowych wiemy, że nagrania różnych eksponowanych osób dokonane w przybytkach braci R. znajdują się na Ukrainie? Jakie inne służby są w ich posiadaniu niestety nie wiemy. To jest teorie dość precyzyjnie wyjaśniająca, dlaczego mimo iż w poprzednim sejmie stanowisko marszałka dla PiS było całkowicie do obrony, marszałka zdymisjonowano, zaś mimo obietnicy przywrócenia go na to stanowisko, przy wysokiej wygranej w wyborach do sejmu (którą uzyskał) poseł Kuchciński marszałkiem jednak nie został.
 
Analogicznie, aferę Banasia służby PR PiS oraz usłużne dla nich media i trolle próbują sprowadzić do niedopełnienia obowiązków podatkowych, do zaniżania wartości świadczeń za wynajem kamienicy osobom powiązanym ze światkiem przestępczym. Nawet dla działań kuplerskich czyli ułatwiania uprawiania nierządu osobom obcym znajdzie się usprawiedliwienie. To wszystko jest bezpieczną dla władzy przysłowiową „płotką” i o tych sprawach można mówić, pisać bez utraty poparcia wśród elektoratu. Iluż z nas zapyta się, czy nie zdarzyło się tobie, choćby myśl, by poprzez obniżenie wartości transakcji zaoszczędzić na podatku? No cóż, aż tak praworządni to nie jesteśmy, by takie czyny nas bulwersowały. Również niewielkie oddziaływanie społeczne będzie miało to, jak pan Banaś wchodził w posiadanie różnych nieruchomości, czyli wypracowana w PiS metoda, bezdomny dał mi samochody, po tym zmarł, czy też żołnierz AK podarował mi kamienicę w zamian za dożywotną rentę, po czym zmarł, przy nicości naszej klasy politycznej, przy różnych przekrętach dokonywanych przez posłów już Polaków nie zbulwersuje.

 Tyle, że sprawa Banasia poza wstydem, ze wybrano człowieka umoczonego w mafię VAT gdy propaganda PiS kreowała go na zwalczającego tę mafię. To pod jego skrzydłami w ministerstwie Finansów osoby powołane do wykrywania mafii VAT okazali się uczestnikami tego procederu. A po wykryciu afery ministerstwo rozciągnęło płaszcz ochronny nad tymi ludźmi w formie rozwiązania umowy o pracę tak by odchodząc zachowały wszelkie przywileje, w tym odprawy jakie by im się "należały", Co ciekawe, nadal istnieje nuta propagandowa PiS próbująca kreować Banasia na ofiarę zemsty mafii VAT.
 
Afera Banasia pokazuje upadek naszych służb kontrolnych pod zarządem ułaskawionego Mariusza Kamińskiego, czyli CBA oraz prokuratury Zbigniewa Ziobro, coraz częściej określanego „mr. Zero”.
 
Nie jest problemem to, że w zasadzie Marian Banaś na swym stanowisku jest poza zasięgiem PIS. Jarosław Kaczyński wraz z całym PIS stoi w roli petenta upraszającego „pana” Banasia o odrobinę honoru i rezygnację ze stanowiska, ale czy wśród polityków PiS honor jest czymś osiągalnym*? Ostatnio w prasie przewija się pomysł, by zmienić prawo, ale czy PiS nie pamięta sromotnej klęski ze zmianą wieku emerytalnego dla prawników, które m.in. miało usunąć panią Małgorzatę Gersdorf a teraz sami musieli to prawo podeptać by powołać 67-latków. Prawo tworzone dla zdławiania indywidualnego "pożaru" nie jest dobrym prawem, jak również prawo nie działa wstecz, szanowni „geniusze” PiS. Człowiek jest istotą omylną, ma prawo popełniać błędy. Ale drugi raz wystawiać tyłek, na baty, które już raz się dostało? To już błąd niewybaczalny.
 
Problemem Polski jest upadek służb kontrolnych państwa, czyli CBA i prokuratury. To one powinny prześwietlić kandydata na „nieusuwalne” stanowisko zanim na to stanowisko nie zostanie powołany, by później takiego wstydu nie było. Tyle, że służby te w rękach polityków PiS służą do szukania haków na przeciwników politycznych, a nie do tego, do czego zostały powołane.
 
Afera Banasia wypłynęła tuż przed wyborami i PiS skrupulatnie ją schował pod dywan przedłużając badanie oświadczeń p. Banasia poza wybory, dowód na działalność CBA w interesie PIS. Dziś o wynikach tych badań mówi się "porażające". Czyli już wtedy było wiadome, że Banas to mina dla PiS, a służby, które z natury winny być apolityczne działają dla ochrony aferzystów partii rządzącej.
 
Tajemnicą poliszynela, nie raz pośrednio ujawnianą społeczeństwu, choćby w zeznaniach agenta CBA, który wykrył aferę podkarpacką, jest fakt iż służby te zajęte są szukaniem haków na przeciwników politycznych a nie wykonywaniem czynności, do których zostały powołane. I właśnie to jest przyczyną, że Banaś mógł zostać powołany na stanowisko „nieusuwalne” a dziś PiS nie wie jak z tego wybrnąć.
 
Nie istotne jest, że Banaś jest człowiekiem, który starał się ominąć podatki, będąc równocześnie człowiekiem na stanowisku mającym w obowiązku pilnowania ich płacenia przez Polaków. Nie istotne jest, że to człowiek współpracujący ze światkiem przestępczym. To problem Banasia. Za to istotnym dla Polski jest fakt iż Banaś to lustro upadku służb, których „deformę” prowadzi PiS. To obraz tego, że „deforma sądownictwa” prowadzona przez PiS ukierunkowana jest nie na naprawę sądownictwa a na krycie i zamiatanie pod dywan przekrętów ludzi dzisiejszej władzy.

Dla niedowiarków warto przypomnieć, że za rządów PiS średni czas rozstrzygnięcia sporów sądowych znacząco wzrósł, więc nie mówmy, że „deforma” miała służyć Polakom. Służby pod „deformą” PiS stały się służbami partyjnymi służącymi ochronie interesów tej partii, nie zaś całego społeczeństwa.
 
***********
*) Jarosław Kaczyński nie uregulował rozliczeń z biznesmenem z Austrii, to biznesmena odesłano do prokuratury, która tak jest sparaliżowana przez Zbigniewa Ziobro, że nawet w tej sprawie przesłuchać Jarosława Kaczyńskiego się nie odważyła.

Gdy za czasów ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego osoba skazana za morderstwo na Krzysztofie Olewniku popełniła samobójstwo, Ziobro naciskał by minister sprawiedliwości podał się do dymisji. Za „Mr Zero” w więzieniach popełniło „samobójstwo” więcej osób, w tym jedna powiesiła się na leżąco, wśród bliskich jego współpracowników powstało gniazdo trolli internetowych, minister „Zero” nie czuje się w obowiązku podać się do dymisji. Honor wśród polityków PiS to byt nieistniejący, to takie „mzimu” dla dziś rządzących nami polityków. On stoi na straży, by sędziów wyrokujących niezgodnie z wolą PiS szybko stanowisk pozbawić. Zawsze można powiedzieć, że wykrycie mafii VAT, której uczestnikami są pracownicy, powołani przez Banasia, do wykrywa mafii VAT to atak na „uczciwą, bo przecież PiS-owską  Mafię Vat-owską. Czy naprawdę miał rację Kurski mówiąc o narodzie głupim, co wszystko kupi? 

KOMENTARZE

 • Pislam zapałował.
  ORMO czuwa. Banaś zapewne konsultował się z prawnikiem. Zaniżone dochody podał ubiegając się na stanowisko prezesa NIK. Nie stanowiło to problemu wówczas, to teraz musztarda po obiedzie. Trafnie Pan ujął, kto za to ponosi odpowiedzialność, a raczej potwierdza lekceważący stosunek do sprawowanej władzy.
 • @wercia 13:51:16
  No cóż ORMO zostało, tylko ćwiczyć pałowanie :)
  Ostatecznie tekst zadaje kłam ich linii obrony, że Banaś to ofiara a nie mafiozo.

  Problemem jest właśnie to, że głosząc potrzebę reformy sądownictwa, wyciągając jednostkowe przekręty sędziów, a to któryś za pamięci USB nie zapłacił, a inny zwinął z lady 50 zł zaoferowali nam służby partyjne, zamiatające afery PiS pod dywan. W przypadku afery KNF Chrzanowskiego nikt nie poszedł po nitce, kto go posłał, a wszyscy wiemy kto i są to bardzo wysoko postawione osoby, fakt braku przesłuchania prezesa, nie rozstrzygam o winie w sprawie z Austriakiem, fakt przywołania z delegacji sędziego, który wydał wyrok niezgodny z potrzebami PiS pokazuje iż mamy do czynienia powrotem do czasów PRL, gdzie kacykowie sterowali wymiarem sprawiedliwości.Wtedy było to KC PZPR, dziś mamy KC PiS.
 • Zawisza
  Wydaje mi się, że co do Banasia to jednak się mylisz. Jest rzeczą oczywistą, że w polityce nie ma ludzi w 100% czystych. Jednak skoordynowany atak PO PiS wygląda na interwencję jakiegoś "danielsa". Wg mnie żydzi czyszczą pole do 447 a Banaś ma jaja i ogromną wiedzę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:18:19
  Nie przeczę wiedzy Banasia, jak sam widzisz, w tekście nie skupiam się na oskarżeniach pod publiczkę, czyli pokoje na godziny, współpraca z przestępcami, mafia VAT wśród najbliższych współpracowników, choć to powinno być powodem do dymisji Banasia, ale jak sam twierdzisz, nikt w polityce nie jest kryształowo czysty, choć dziwi "skowyt" PiS i szaleńczy atak na Grodzkiego, bo przy Banasiu to on czysty jak łza. A każdy z nas wie, że był okres iż lekarze utrzymywali się z kopert, a nie pensji wypłacanych w szpitalu, i tak naprawdę każdemu można coś tam zarzucić, choć dowodów nie ma. Problemem jest iż nasze służby zajmują się nie tym, czym powinny a szukaniem haków na opozycję. Ułaskawiony przestępca Kamiński przecież za spreparowanie afery był skazany. Co oznacza, że nasz kraj jest bezbronny, nikt nie pilnuje zagrożeń, bo wszyscy szukają haków.
 • Zapytuję...
  Dlaczego ten wpis jeszcze nie jest na pudle? Tyle czasu i nic. Kto ma dziś dyżur?
 • @wercia 13:51:16
  Ja nie ormo lecz także dałem pałę bo to stek kłamstw.
 • @kula Lis 69 14:45:09
  Panie Kula Lis, tekst nie jest na pudle, bo ja dziś dyżuruję i nie uznaję, że ten tekst zasługuje na pudło Dla propagatorów PIS tekst ten jest na pewno bolesny, więc lepiej zasłonić się pustymi słowami "stek kłamstw". Jest wiele dowodów na to iż PiS wzorem PZPR pragnie przejąć kontrolę nad sądownictwem dla realizacji swoich partyjnych celów. Ale proszę wykazać, gdzie w tym tekście są kłamstwa, z przyjemnością odniosę się do tego, bo "stek kłamstw" to tylko przerażenie biednego misia, który boi się pomyśleć, czy może nie ma w tym rzetelnej oceny działania partii, dziś niszczącej nam kraj.
 • autor
  Szalenie oryginalna to notka, a właściwie uniwersalna.
  Cofamy się w czasie o kilka lat w miejsce nazwiska Banaś wpisujemy Gawłowski, w miejsce nazwiska Kaczyński wpisujemy Tusk i notkę mamy gotową.
  Tematyka identyczna
  Gdyby Banaś był z PO, "gwiazdorzył" jako ekspert w TVN24, wymachiwał konstytucją, palił znicze za kastą i nie zalazł za skórę złogom WSI i POvat-owskiej mafii, to nawet pies z kulawą nogą by się nim nie zainteresował.
  Ale zapisano w Kodeksie Neumanna - nie jesteś nasz, masz problem.
  Akcja TVN na Banasia (i tu na portalu) tylko upewnia mnie ,że musi być wyjątkowo dobry w swoim fachu. Jako szef NIK będzie bardzo skuteczny bo inaczej by tej histerii nie rozpętali.Boją się go wyjątkowo bo wiedzą ,że wyjdzie na światło dzienne masę spraw.I żadne dodane tu kolejne fejki tego zmienić nie mogą
  Tak niestety wygląda prawda

  Jako że dałem 1* to proszę blogera o zakwalifikowanie mnie do grupy ORMO
 • @Jozio z Londynu 14:57:33
  Sam przyznałeś, ze Banaś to taki sam "alfons" jak Gawłowski. Ale PiSdzielcy lubują sie w qrestwie.
  I dlaczego na tym portalu, za zagorzałych PiSIaków robią emigranci. Skoro PiS cudny, to powinni wracać.
 • Polska czyli państwo
  .
  - http://cygnus.neon24.pl/post/151798,cywilizacja-polska-a-panstwo#comment_1605457

  akurat dopiero co na ten temat pisano.

  Czysem odnoszę wrażenie, że publiczność polska raczej onanizuje się państwem w Polsce i jego takąż demokracją, zamiast zastanowić się nad tym "Czym jest państwo ?" i jakie muszą być tego konsekwencje. Skutki są takie jak ten owczy pęd milionów Polaków.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Kiedyż choć odrobina oleju trafi do polskich głów ?
 • @Zawisza Niebieski 14:52:35
  Poczytaj co u mnie w tym temacie jak i sądów piszę czy u Jaworuckiego to ciebie tłumaczu oświeci. Tu nie będę się powtarzał.
 • @Jozio z Londynu 14:57:33
  Ależ Jozio, nie wiele to razy się zgadzamy, ale tym razem pełna zgoda. Tak, PiS-PO jedno zło. Banaś jest niezwykle zdolny w swym fachu, choć ten fach to oszustwa, złodziejstwo, to mafia VAT. Pytanie, jakich haków szukały upartyjnione służby ułaskawionego i mr Zero, by nie sprawdzić przekrętów Banasia zanim nie został ustawiony na nieusuwalne stanowisko i nie wyszły one na jaw?
 • @kula Lis 69 15:41:49
  Kula Lis, dla ciebie każdy kto nie jest wiernopoddańczy dla mafii PiS, to człowiek zły. Ja nie pytam ciebie, czy w sądownictwie polskim są same aniołki, ja pytam co nie jest prawdą w tym tekście, a to zupełnie rozbieżne tematy. Napisałeś wyraźnie "bo to stek kłamstw", więc wykaż, co jest tym stekiem kłamstw, bo inaczej to jesteś jak baba na bazarze, co miele językiem bez zastanowienia, a rozumu w tym nie znajdziesz, choćbyś i całe życie szukał.
 • @Zawisza Niebieski 16:59:43
  Od pisiorow nie można oczekiwać takich heroicznych czynów jak dyskusja na argumenty. To już jest sekta.
  Całe szczęście że PiS już pada. Tylko co te sieroty potem zrobią? Żeby tylko nie doszło do masowych i grupowych samobójstw...
 • @Jozio z Londynu 14:57:33
  "Akcja TVN na Banasia (i tu na portalu) tylko upewnia mnie ,że musi być wyjątkowo dobry w swoim fachu. Jako szef NIK będzie bardzo skuteczny bo inaczej by tej histerii nie rozpętali.Boją się go wyjątkowo bo wiedzą ,że wyjdzie na światło dzienne masę spraw.I żadne dodane tu kolejne fejki tego zmienić nie mogą"

  Totalne bzdety

  Banaś jest "namawiany" do dymisji nie tylko prze tzw. opozycję lecz GŁOWNIE przez własne zaplecze polityczne czyli PIS

  Ten PIS nie żąda od niego dymisji na podstawie artykułu prasowego tylko: RAPORTU i ZAWIADOMIENIA O podejrzeniu POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA sporządzonych przez kilka własnych Służb

  Idąc dalej Pana komentarzem to wychodzi z niego iż:
  - kaczyński
  - brudziński
  - witek
  - itd itd
  to ludzie TVN'u ???
  :)) :))

  I tak to wychodzi gdy za wszelką cenę chce się bronić ukochanej Matuszki PIS'iji
 • @kula Lis 69 15:41:49
  "Tu nie będę się powtarzał."

  I bardzo dobrze - to nie będzie tego kilkustronicowego SPAMU
 • @Zawisza Niebieski 15:42:13
  "Pytanie, jakich haków szukały upartyjnione służby ułaskawionego i mr Zero, by nie sprawdzić przekrętów Banasia zanim nie został ustawiony na nieusuwalne stanowisko i nie wyszły one na jaw?"

  Albo dostały ZAKAZ jego prześwietlania

  Albo wraz z raportem banaś sam dołączył do niego kilka nagrań z godzinnych "odpoczynków" jakichś PIS'owskich oficjeli

  - np. kamińskiego z Ramoną (boxerką)
  - kaczelnika z ...
  - macierewicza z janingerem
  - itd itp
  :)) :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:30:19
  Wyznawcy PiSlamu (nie mylić ze zwykłymi ogłupionymi sympatykami) są podobni od sekty Radnisha. Był taki bodaj Hindus. Wywalili go z Indii to stworzył sektę w USA, wygonili stamtąd to pojechał do Indii. Ale wszędzie jego wyznawcy byli pogubieni po jego odejściu.
 • @Hades 19:19:04
  To też prawda, bo Kula Lis zwykle próbuje zakopać sprawę wrzucając wielostonnicowy spam nie mający nic wspólnego z tematem artykułu a tylko zwierający wiele informacji w stylu "podobnież".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930