Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
513 postów 11633 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Sieroty po „dziewicy PiS”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nic nie boli tak sierot po „dziewicy PiS” jak prawda, szczególnie prawda ukryta w haśle „PiS-PO jedno zło”, czy też określenie bloku post-magdalenkowego określeniem PO-PIS.

W odpowiedzi Krzysztofowi Wojtasowi, "PiS-PO jedno zło"


Prawda jest jednak brutalna, stąd próby zamazania, zakrzyczenia, ośmieszenia tych, co tę prawdę głoszą. Faktem jest, że już nawet „sieroty po dziewicy PiS”, widzą iż PiS coraz mniej przypomina „polityczną dziewicę”, a coraz bardziej „polityczną prostytutkę przed emeryturą”, że z natłokiem dowodów na przekręty dokonywane pod opiekuńczymi skrzydłami prokuratury nadzorowanej przez Zbigniewa Ziobro i PiS coraz trudniej walczyć, stąd pojawia się z jednej strony frustracja, z drugiej rozpaczliwa próba nie dopuszczenia tych informacji do siebie, lub zamiecenia ich pod dywan. Frustracja jest taka, ze zytając portale pro-PiSowskie uzyskuje się wrażenie iż o PiS wolno tam mówić jak o zmarłym albo dobrze albo nic. W tym środowisku pojawiają się dwie linie, jedna nazwijmy ją archaiczną, widzącą PiS jako obóz oblężony przez PO, KOD, anty-PiS, lewaków, niedługo również prawaków, bo coraz silniejszym konkurentem do prawicowego elektoratu staje się Konfederacja, czy już bardziej kosmiczne twory rodem z historii jak bolszewicy, UB-ecy, obóz który należy bronić wszelkimi środkami, choćby nawet zrobić z siebie pośmiewisko. Drugi obóz jest rozumniejszy, mówiący że rzeczywiście wśród polityków PiS są ludzie zachowujący się w sposób haniebny, partia popełnia błędy, ale nie ma innej siły, która mogłaby uratować Polskę przed „upadkiem” czy „sprzedaniem”. Oba obozy to jednak obozy rozpaczy, bo PiS nie tylko w swych przekrętach dogonił PO-PSL ale w niektórych rzeczach nawet ją przegonił.
 
Przykładem tej frustracji jest sławetne porównanie w swoim artykule, zrobione przez blogera Krzysztofa J. Wojtasa: „PO zlikwidowało 3 stocznie, ale za to PiS 4 przedszkola”.Jest to przykład ośmieszenia argumentów, którym sprostać się nie potrafi, jest to działanie charakterystyczne dla PiS, widoczne na przykład w działaniach obozu trolli internetowych w środowisku bliskich współpracowników Zbigniewa Ziobro. Z drugiej strony próba ożywienia PR-owskich haseł iż to PO zlikwidowało stocznie, zaś PiS je bronił. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Stocznię Gdańską w ręce Ukraińców sprzedali ludzie powiązani z PiS i był to przysłowiowy gwóźdź do trumny tego zakładu. Również zakłady Ursus w ręce tureckie oddali ludzie PiS. Dziś obserwujemy wygaszanie huty, w Krakowie i jakoś środowiska PiSowskie nie uderzają przy tym w patriotyczne tony. Bo trudno byłoby upadek tego zakładu przypisać PO, bo jest to skutkiem podwyżek cen energii czyniących produkcję wysoko-energochłonną nieopłacalną. Dzisiejsze próby budowania kapitału na odbudowie przemysłu stoczniowego, jak przykładowo słynna „stopka pod nowy polski prom”, premiera Morawieckiego, która okazała się elementem konstrukcyjnym elektrowni wiatrowej, stały się zasłużonym przez PiS źródłem śmiechu z siermiężności propagandowej tej partii, rodem z PRL. Polacy pytają „Jak tam z promem panie Morawiecki, czy już pływa między Polską a San Escobar?”
 
Dziś rządzą nami ludzie pozbawieni honoru, poczucia uczciwości, rozpaczliwie trzymający się stanowisk, gabinetów, stołków, profitów. Jako pierwszy przykład można podać Antoniego Macierewicza, który, gdy na skutek kompromitacji jego „komisji” dotyczącej katastrofy w Smoleńsku oraz licznych nadużyć w wojsku, których skutki nasze wojsko odczuwa po dziś dzień utracił stanowisko Ministra Obrony, ale z gabinetu ministra wygonić się nie dał. Nowy minister musiał znaleźć sobie nowy gabinet, ale czy „sieroty po dziewicy PiS” to widzą? Nie, oni działają na zasadzie „nic nie widzę, nic nie słyszę” to wszystko to sprawka antyPiSu.
 
Gdy za czasów ministra Ćwiąkalskiego w więzieniu powiesił się jeden ze skazanych za morderstwo na Krzysztofie Olewniku, Zbigniew Ziobro głośno krzyczał iż minister powinien podać się do dymisji, co też uczynił, dziś gdy za rządów Zbigniewa Ziobro w więzieniach popełniły samobójstwo osoby mogące wiele powiedzieć w sprawie seksualno-pedofilskiej afery podkarpackiej, w tym jedna powiesiła się na leżąco, gdy bliscy współpracownicy Ziobro nie mogąc sprostać opozycji w sądownictwie posunęli się do haniebnych i przestępczych czynów trollowania, ujawniania poufnych informacji osobistych, gdy nadzorowana przez niego prokuratura raz po razie kompromituje się zamiatając pod dywan prawie wszystkie afery tego rządu (stosując metody typu niszczenie dowodów, które mogły być niewygodne dla wyższych urzędników) minister Ziobro nie ma sobie nic do zarzucenia.
 
Sprawa szefa NIK - Banasia, to nie tylko sztandarowy obraz upadku służb pod rządami PiS. To nie tylko człowiek bez honoru kurczowo trzymający się stołka i śmiejący się politykom PIS w oczy, co mi teraz dzieciaki zrobicie, ale lustro upadku naszych służb pod rządami wspomnianego już tu ministra Ziobro oraz ułaskawionego Mariusza Kamińskiego. Jak to możliwe, że przez tyle czasu człowiek, który wprowadził przestępców do Ministerstwa Finansów, nadający im uprawnienia w zakresie kontroli przestępstw, w których sami brali udział, czyli mafii VAT, co więcej, w momencie wykrycia mafii w ministerstwie nadzorowanym przez Banasia urzędnicy-przestępcy odeszli z tego urzędu na drodze rozwiązania polubownego z zachowaniem prawa do odpraw był zupełnie niewidoczny dla służb. Jak to możliwe, że człowiek, co do majątku i sposobu jego pozyskania są duże wątpliwości, został prezesem NIK? Jak to możliwe że służby były na to ślepe?
 
By odpowiedzieć na te pytania warto zapoznać się z zeznaniami agenta CBA, który wykrył podkarpacką aferę seksualno-pedofilską z najwyższymi urzędnikami, w tym Marszałkiem Sejmu w tle. Zamiast uznania zasług został on zwolniony, zdobyte materiały operacyjne, w tym film z uprawiającą seks z nastolatką osobą „łudząco podobną, do Marszałka Sejmu”, wykradziono mu z szafy. Zeznania przed komisją sejmową są porażające, ale sprawę zamieciono pod dywan.
 
 
 
Otóż ta osoba, z której później próbowano zrobić chorego umysłowo, dostała specjalne pełnomocnictwa nie dla kontroli tego co się tam dzieje, nie dla sprawdzenia dochodzących stamtąd niepokojących sygnałów a dla szukania haków na poprzedników dzisiejszych władz służb. Nasze służby pod rządami ludzi PiS nie są nastawione na zadania jakie im postawiło prawo, a na szukanie haków na konkurencję polityczną, stąd takie kompromitacje tych służb i tylko pytanie o odpowiedzialność polityczną ludzi nimi rządzącymi, ale wydaje mi się, że to pytanie retoryczne.
 
Myślę, że tyle dowodów wystarczy, choć opowieść z kolejnymi aferami można by ciągnąć znacznie dłużej pisząc o nieporadności dyplomacji PiS, o aferach, w których sparaliżowana prokuratura nie odważyła się nawet oskarżonego przesłuchać (przykład, afera wież Jarosława Kaczyńskiego), o zakupach do armii sprzętu, który z definicji będzie służył zagranicznym celom dyplomacji realizowanej środkami militarnymi, jak choćby zakup ewidentnie zaczepnych myśliwców, które znajdą zastosowania wyłącznie w działaniach misji zagranicznych. To co napisałem to i tak będzie dla sierot po „dziewicy PiS” dawką trudną do strawienia. Hasło „PiS-PO jedno zło” jest jak najbardziej prawdziwe i są na to dziesiątki dowodów a tylko rozpaczliwe zakrywanie oczu i uszu powoduje, że nie są oni w stanie tego zobaczyć. Z pewnością odruchy obronne, możliwe, że nawet gwałtowne u nich się pokażą. Zrozumienie, że zostało się cynicznie oszukanym boli. Myślę, że kolejne lata urzędowania rządu, którego działanie premier dziś inauguruje dadzą jeszcze więcej na to dowodów.
 
Ale by nie być uznanym za czarnowidza, by mieć odpowiedź na to kolejne propagandowe hasełko „sierot”, czyli „tylko PiS pozwoli uratować Polskę” powiem o korzystnych zjawiskach jakie wyłoniły się po ostatnich wyborach, które są szansą, jeśli politycy okażą się mądrzy, na zawrócenie albo osłabienie zjawisk wynikających z konsekwentnej realizacji przez PiS programu „Polska w ruinie”.
 
W sejmie po wielu latach pojawiła się grupa ludzi sprawiających wrażenie, że będą wreszcie od dawna oczekiwaną prawicą, mówię tu o Konfederacji. Polska nie miała reprezentacji prawicy w sejmie od czasów, gdy Jarosław Kaczyński rozwiązując swój rząd i w konsekwencji oddając rządy PO-PSL na długie 8 lat, wzorem najazdów tatarskich pozostawił na prawicy tylko polityczne popioły i zgliszcza, biorąc w „jasyr” elektorat prawicowy. To długie 12 lat gdy prawica nie była reprezentowana w sejmie, bo PiS nie jest i nigdy nie był partią prawicową. W swoim programie, to populistyczna partia katolicko-lewicowa realizująca w Polsce interesy USA. Dziś rzeczywiście Konfederacja wzbudza duży niepokój wśród polityków PiS, a wręcz nienawiść u trolli PiS, bo może precyzyjne obnażać działania PiS a nie będzie możliwości przypisania jej łatki „antypisu”, łatki bolszewizmu, a jak wiemy u sierot po dziewicy PiS jak i w metodach przekrętów realizowanych przez ludzi związanych z PiS, pomysłów jak na lekarstwo, zwykle idą po utartej ścieżce. Weźmy dla przykładu naiwny i prosty jak budowa cepa, sposób tłumaczenia się z rzeczy materialnych, na których zakup środki finansowe trudno udowodnić. „Przyszedł bezdomny, żołnierz AK itd., (to jedyny parametr zmienny tej opowiastki, bo dalej już jest to samo) przekazał mi majątek i… zmarł. Konfederacja, jeśli będzie chciała może stać się „strażnikiem moralności PiS” a to ludzi przekrętów boli. Dodatkowo Konfederacja odbiera PiS „jasyr”, którego był pewien, bo na kogo mieli głosować ludzie o poglądach patriotyczno-prawicowych, na PO, czy SLD? Dziś mają, pod warunkiem, że Konfederacja się politycznie nie ośmieszy, na kogo głosować.
 
Drugim światełkiem w tunelu jest przejęcie przez opozycję Senatu. Mimo haniebnych prób przekupywania senatorów, (PiS w walce politycznej, przynajmniej od czasów gdy dzięki posłużeniu się owocem przestępstwa nagrywania prywatnych rozmów zdobył władzę, przestępstw się nie brzydzi, a przekupstwo poparcie za stanowisko jest przestępstwem) nie ma większości. Daje to szansę większej kontroli na tworzonym bezmyślnie, pod polityczne potrzeby chwili prawem. Tu za przykład wyjaśniającym podam ustawę, którą w owczym pędzie odebrania sądów, w rekordowym czasie przepchnięto przez sejm i senat poprzedniej kadencji. Chodzi o ustawę mającą w założeniach zmusić sędziów, którzy skończyli 65 rok życia do odejścia na emeryturę. Owczy pęd tworzenia tej ustawy nie pozwolił na przemyślenie iż prawo nie działa wstecz a dziś to prawo jak obuchem uderzyło w kandydatów PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Żaden z kandydatów PiS nie spełnia tego warunku. Można śmiać się z idioty, co sam na siebie pułapki ustawia, tyle że głupi to śmiech, bo to jest przykład psucia prawa, a psucie prawa nigdy krajowi na korzyść nie wychodzi. Tak więc miejmy nadzieję, że senat stanie się filtrem odfiltrowującym idiotyczne, tworzone potrzebą chwili ustawy, że będzie stanie tworzyć komisje pozwalające rozliczać a nawet tylko pokazać społeczeństwu, przekręty polityków, co w poprzednim układzie politycznym przy aferach PiS nie było możliwe, byle tylko działał rozsądnie i sprostał zadaniom, dla których w Polsce powołano senat. Choć czy nie są to marzenia ściętej głowy? Wiarygodność polityków w Polsce nie jest imponująca.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Autor się tak zapamiętał w naśmiewaniu ze zwolenników PiS, że zupełnie się nie zastanawia nad motywami jakimi oni się kierują. Poprzestaje jedynie na ogólnikach w stylu:
  "nie ma innej siły, która mogłaby uratować Polskę przed „upadkiem” czy „sprzedaniem”"
  i
  "PiS jako obóz oblężony"
  bez jakiejkolwiek refleksji i próby zrozumienia, czy za tymi uproszczonymi frazesami nie kryją się jakieś istotne, ważne motywy.

  Nie raczy Autor postawić pytania, czy może to być reakcja na zachowania dotychczasowych elit, czy też może to być potrzeba odczucia opieki i troski, poczucia że się nie jest osamotniony w codziennym życiu. Autor nie usiłuje nawet udawać, że uważa krytykowane osoby za takich samych Polaków jak on sam. Zamiast tego zionie Autor pogardą wobec nich, starając się tylko ich poniżyć, zmusić słowem do uznania własnej małości, do pokornego żalu za grzechy. Przecież właśnie przeciwko takiemu traktowaniu ci ludzie się buntują i właśnie dlatego popierają PiS.
 • @programista 14:26:12
  Tekst ten jest po części odpowiedzią na artykuł Krzysztofa Wojtasa, https://cygnus.neon24.pl/post/151622,pis-po-jedno-zlo, stąd może odczuwać Pan niewyśmiewanie się z tego elektoratu, ale nie jest moim celem niewyśmiewanie się z nich, jest wykazaniem, dlaczego "PiS-PO jedno zło" jest hasłem prawdziwym.
  Dość ciekawe pytania Pan postawił, warte odpowiedzenia. Mamy układ dwóch partii postmagdalenkowych, działającej w tym samym celu, utrzymania władzy w Polsce. W momencie "rozejścia się" PiS z PO, PO zagospodarowało elektorat otwarty na zachód, opowiadający się za polityką liberalną, PiS zagospodarował elektorat patriotyczno-katolicki. Jednym z elementów walki politycznej, bo partie te nie zdobyły się na licytację na programy, a walka rozgrywa się na poziomie nieistotnych ale elektryzujących elektorat sprawach. Rzeczywiście część walki opiera się o naśmiewywanie się jednego elektoratu z drugiego, jak moherowe berety, czy też wykształciuchy. Rzeczywiście propaganda buduje pogardę między tymi elektoratami, zasada dziel i rządź, "gorszy sort" "tu gdzie stoimy my, stali patrioci, tam gdzie oni Zomowcy", stąd moim zdaniem bierze się właśnie widok oblężonej twierdzy. Nie wiem, na czym opiera Pan stwierdzenie "Autor nie usiłuje nawet udawać, że uważa krytykowane osoby za takich samych Polaków jak on sam". Nie krytykuję tych ludzi za ich poglądy a raczej za postępowanie, nic nie widzę, nic nie słyszę, za to, że starają się ukrywać występki partii, jaką popierają, że akceptują stan rzeczy, że PiS traktuje Polaków jako "naród głupi, co wszystko kupi", czego najlepszym dowodem była kampania wyborcza do sejmu. Dziś wiadomo, że obiecywali wszystko co ludzie chcieli usłyszeć, bez realnej szansy zrealizowania.
 • @Zawisza Niebieski 15:02:39
  W zasadzie ocenił pana programista.
  Krytykuje Pan tylko PiS, a PO to same aniołki.
  To kto robił te wszystkie afery?

  Druga sprawa.
  Ja napisałem, że jeśli PiS, PO - jedno zło, to w stosunku do Jaruzelskiego.

  Jakoś brak odniesień.
  Dopiero w podsumowaniu stwierdzam, zakładając nawet, że afery w PiS istnieją (choć to pikuś względem PO), to i tak większe szanse przetrwania są z PiS.
  Do tego też żadnego ustosunkowania. Zatem jest to propagandowa breja - a świadczy o tym długość tekstu. Zawsze jest, że im dłuższy tekst "na jedno kopyto", to więcej fałszu - więcej możliwości zakłamania, bo czytelnik pomija niektóre głupie uwagi, a tam są te haczyki.
 • @Zawisza Niebieski 15:02:39
  "PO zagospodarowało elektorat otwarty na zachód, opowiadający się za polityką liberalną, PiS zagospodarował elektorat patriotyczno-katolicki."

  Moim zdaniem właśnie Pan sam sobie wyjaśnił dlaczego hasło "PiS-PO jedno zło" jest hasłem fałszywym. Bo przecież to "zagospodarowanie" tych dwóch orientacji opiera się na dwóch różnych wizjach państwa, a działania tych partii zmierzają do realizacji tych wizji.

  Pan zaś stara się tę kwestię zignorować, sprowadzając porównanie tylko do jednej płaszczyzny metod sprawowania władzy, pokazując jawnie to co Bismarck przyrównywał do robienia kiełbasy. Nie ma się co dziwić, że zwolennicy PiS mogą sobie doskonale zdawać sprawę z zachodzenia identyczności w tym jednym konkretnym obszarze i pomijać tę identyczność jako nieistotną w porównaniu z pozostałymi dziedzinami.

  Gdy widzi się w drugim człowieku Polaka podobnego do siebie, to przede wszystkim zakłada się że jemu także zależy na dobru Polski tak samo jak mnie samemu. Widząc postępowanie drugiego Polaka, które dla mnie jest niezrozumiałe i szkodzące Polsce winienem zatem pytać dlaczego ten drugi robi to co robi - bo to może ja sam jestem w błędzie
  i szkodzę Polsce. Moim zadaniem jest zidentyfikować motywy jakimi kieruje się ten drugi i ocenić czy są dla Polski dobre czy nie.
 • @programista 15:34:33
  W jaki sposób może pan ocenić czyjeś motywy?
  Ma pan możliwość wejrzeć w duszę drugiego człowieka?
  Po owocach poznajemy ludzi.
  Nie po gadaniu ale po czynach.
  I właśnie po tych czynach wiemy dokładnie czym jest PiS.
  Jest dla Polski zgubą!
  Podobnie jak i PO!
  Zasadnicza różnica pomiędzy PO a PiS polegała na tym, że PO nie usiłowała się ubierać w patriotyczne piórka a PiS dużo gada o rodzinie, moralności, patriotyzmie, religii i zasadach a ma to wszystko w d....
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:33:31
  Panie Krzysztofie, ten tekst jest odpowiedzią na Pana tekst, gdzie nie mógł się Pan doszukać dlaczego powiedzenie PiS-PO to jedno zło jest prawdziwe. W porównaniu do Pana tekstu mój tekst odnosi się z szacunkiem do osób o innych poglądach, u mnie nie występują słowa takie jak "tałatajstwo", nikt nie mówi, że PO to same aniołki, ale Pan chce wmówić, że PiS to same aniołki, niech Pan zobaczy zdanie "zakładając nawet, że afery w PiS istnieją", przecież na to nie można zareagować nawet śmiechem, to tak samo jakby napisać "zakładając nawet, że afery w POistniały". Jak pan wie, ani w PO nie było skazanych ani w PiS. Złapany za rękę (na dykrafon) Chrzanowski dziś chodzi jako wolny człowiek, złapany za rękę (na dykrafon) Kaczyński nawet nie został przesłuchany.
  Jeśli chodzi o długość tekstu, to ilość afer ich ocena to materiał na pracę przynajmniej magisterską, a nie na tych kilkadziesiąt zdań jakie napisałem. Niech mi Pan wierzy, o aferach PiS ja mogę wygłosić pewnie z 1,5 godzinny referat. Pan chciałby, by o PiS pisać jak o zmarłym, dobrze, albo wcale. Podświadomie odrzuca Pan wszelkie afery, a to przy Pana inteligencji jest naprawdę groźne zjawisko. Będę o tym pisał w kolejnych tekstach, postaram się specjalnie dla Pana w krótszych odcinkach, by mógł Pan przeanalizować i wszystko sprawdzić.
 • @
  Dałam 5 za pisanie o ''dziewicy'' PiSie. Wcale nie znaczy, że jestem zwolenniczką PO.
  Nie wiem wiele o innych polskich partiach politycznych, ale wiem o PiSie. PiS wraz z Rydzykiem to po prostu diabelski duet.
  Właściwie szkoda słów, bo ci, którzy do teraz nie widzą kim jest PiS i kim Rydzyk są tak bardzo zwiedzeni i naiwni, że prawdopodobnie wierzą również w 'świętego Mikołaja'...
 • @programista 15:34:33
  Zagospodarowanie dwóch różnych elektoratów nie świadczy o koncepcjach sprawowania władzy. Te dwa elektoratu to jak Pan widzi ok 70% głosujących. Jak pan porówna wyniki kolejnych wyborów PO-PiS właśnie tyle zbiera. To jest po prostu zagarnięcie elektoratu najłatwiej osiągalnego dla tych partii. Zarówno PiS jak i PO to partie realizujące w Polsce obce cele. PO cele kapitału zachodnioeuropejskiego, PiS polityki i biznesu amerykańskiego. Pro-polskie, pro rozwojowe hasełka na festynach wyborczych to jeszcze nie jeszcze koncepcja. Dam panu przykład, zachęcono Polaków do zbierania pieniędzy na emerytury w II, III filarze. PO zgarnęła część tych pieniędzy, teraz PiS szykuje się do pobrania podatku (czyli zagarnięcia kilkunastu procent) od zebranych kwot, gdy w zasadzie opodatkowana operacja jest fikcyjna. Ja z moimi pieniędzmi nic nie robię, nie mam woli przenoszenia ich z jednego miejsca w drugie, więc gdzie występuje prawo do jakiegoś opodatkowania. Ja wolę, by podatek ten, jeśli już musi być pobrany pobrany był za rządu który będzie rządził w dniu mojego odejścia na emeryturę. Poza pięknymi hasełkami, patriotycznymi, poza apelami patriotycznymi PiS nie wykazuje żadnej działalności pro-polskiej, a działanie na szkodę Polski jest wyraźne.
  Pan chce oceniać rządzących po motywach, po pięknie brzmiących hasełkach wyborczych, a ja po efektach ich działań, a 4 ostatnie lata wyraźnie pokazują, że działania są na szkodę Polski. Ma Pan pogorszenie sytuacji w dostępie do opieki zdrowotnej, ruinę polskiej armii. Posłużę się przykładem, w 2016 roku Macierewicz przenosi nasze czołgi Leopard z Żagania, gdzie miały bazę do Wesołej pod Warszawą, gdzie stały pod gołym niebem, później kupiono brezentowe garaże. Dopiero tera podpisano umowę na budowę garaży, kiedy powstaną? 2020, czy 2021. Ma Pan 4 lata gdy sprzęt niszczał, nie posiadał odpowiedniej bazy warsztatowej. Jakie przyczyny natury wojskowej były podstawą pod te działania? Czy musieliśmy podejmować jakieś działania wojskowe? Takich przykładów działania na szkodę naszych sił obronnych można wymieniać i wymieniać. Posłużę się jeszcze jednym przykładem opisanym przez naszego portalowego Korsarza.
  http://prezydent.neon24.pl/post/151607,akademia-wojsk-ladowych-w-rozsypce
  Niech Pan popatrzy na osiągnięcia naszych dyplomatów w PE? Jesteśmy pozbawieni jakiegokolwiek wpływu na decyzje podejmowane w PE. To uważa Pan za działalność pro-polską. Polską koncepcję rozwoju kraju? Ja widzę wokół siebie wielu ludzi, którym zależy na rozwoju Polski, ale na pewno nie są to politycy PO-PiS.
 • @Bara-bar 17:55:22
  To co napisałaś Bara-bar, jest czymś z czym walczę od niepamiętnych czasów. Zobacz iż pisząc iż nie akceptujesz działań PiS od razu uważałaś za stosowne napisać iż nie jesteś zwolenniczką PO. Tak nas zaprogramowano, że jeśli widzisz wady PiS musisz być zwolennikiem PO, a każdy, który chce się wyrwać z zaklętego kręgu PO-PiS musi tłumaczyć iż nie jest koniem. A Rydzyk, no cóż jest to postać bardzo negatywna dla naszego kraju. Choć pewnie z innej strony negatywnie go określasz, ale dla mnie jest to postać destrukcyjna dla Kościoła. Powiedzmy sobie wyraźnie, Bóg do żadnej partii akcesu nie zgłaszał.
 • @Robik 15:45:41
  trudno się z tą wypowiedzą nie zgodzić. Główną przyczyną iż skupiam się na aferach PiS jest fakt iż nie cierpię hipokryzji, a PiS swoje kłamstwa opiera właśnie na rzeczach, które są mi bliskie czyli rodzinie, moralności, patriotyzmie, symbolach narodowych i traktuje to wszystko jako hasełko na plakacie wyborczym, mając Polaków za kompletnych idiotów, co na piękne słowa się załapią.
 • @Zawisza Niebieski
  Same dziewice . PISPO jedno zło razem z resztą magdalenkowej gawiedzi .Salute 5* .
 • Kto dzieli magdalenkowa ferajnę
  co to tam na stole - jak gdyby nigdy nic - menora sobie stała - na PO, PiS, SLD, PSL, etc. - ten sam sobie szkodzi.
 • @Repsol 21:09:58
  Same dziewice.
  Znałem jedną taką. Porządna. Dupy nie dawała, ale jak loda robiła....
  Takie tam, déjà vu ...
 • @Bara-bar 17:55:22
  O widzę, że Szanowna zakłada Koło Dziewic przy NEON-ie.
  Może być. Kiedyś były takie koła pod latarnią.
 • @Krzysztof J. Wojtas, nie ma to jak narobić se samogonu samemu i zalać se pałe (kiepełe) samemu - Nie :?)
  .


  - Nachlałeś się, to nie wypowiadaj się, bo uszy ci sterczą, więc idź do PiSuaru i się tam załatw.

  - A jeśli zaś nie łyknąłeś jeszcze dziś tej swojej karbiduwy? To łyknij.

  Trzymaj tylko fason, tak jak starzy prawdziwi Warszawiacy ci pokazywali i nie ubliżaj nikomu, a niewinnym, a szczgólnie kobietom i dzieciom.  Na zdjęciu arystokrata, honorowy RYCERZ PODWIĄSKI królowej Anglii,
  dokładnie tak samo jak, Kab-EL EL-ektryk Boolek L Wałęsa, który jest równie znanym, a nawet sławniejszym MOCZY-MORDĄ e-Ur-o-Pejskim.  https://img19.demotywatoryfb.pl//uploads/201710/1508807246_xi2mcx_600.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 04:01:25
  U Szanownej widać wyraźnie cechę rozwijaną usilnie przez feministki: antypolonizm.

  To widać, słychać i czuć.
 • @Zawisza Niebieski 18:04:01
  "Zagospodarowanie dwóch różnych elektoratów nie świadczy o koncepcjach sprawowania władzy. (...) Zarówno PiS jak i PO to partie realizujące w Polsce obce cele. (...) Ja widzę wokół siebie wielu ludzi, którym zależy na rozwoju Polski, ale na pewno nie są to politycy PO-PiS."

  Jak rozumiem Pan twierdzi, że Polacy głosujący na PiS lub PO po prostu nie są Polakami. Bo Polakiem można być tylko wtedy, gdy uznaje się wagę dobra Polski i o te dobro Polski się dba. Pan uznaje że politycy tych dwóch wymienionych partii nie dbają o dobro Polski, lecz dbają tylko o interesy obcych państw oraz że wyborcy głosujący na te partie są tego w pełni świadomi i w pełni popierają takie właśnie działanie. Uznaje Pan zatem za Polaków jedynie te pozostałe 30% wyborców (choć zapewne także nie wszystkich).

  Wypada w takim razie zadać jedno super ważne pytanie.

  Na jakiej podstawie Pan swoje własne zdanie dotyczące dobra i interesów Polski za nieomylne?
 • Artykuł wybiórczy i tendencyjny.
  Pisany przez wroga bezrefleksyjnego PIS i nie wiem z jakich pozycji PO, Konfederacji czy PSLu ?

  Artykuł wybiórczy a wybiórczość to zakłamywanie rzeczywistości, zniekształcanie proporcji... powodowanie u odbiorcy fałszywych wrażeń czyli
  "nakłanianie do podejmowania niekorzystnych dla odbiorcy decyzji"
  a to definicja oszustwa.
  Inna sprawa że podobnie działa większość nachalnych reklam w mediach i na ulicach.. oraz liczne kurwy na ulicach i w burdelach reklamujące się w internecie.

  krótko mówiąc wybiórczość to dyskwalifikacja dla autora.
  przy okazji nasze dzieci uczą się w szkołach wybiórczej wersji historii..
  co jest zbrodnią przeciw Narodowi Polskiemu któremu rządzące solidaruchy odbierają prawdę historyczną... kolejne anty Polskie oszustwo solidaruchów na Narodzie Polskim.
 • @programista 07:38:00
  Głosujący na PO PiS w ogromnej większości są zaczadzenia propagandą i nie zdają sobie sprawy z tego komu służą te magdalenkowe, kiszczakowe bękarty. Stąd płynie tylko jeden wniosek - to idioci.
 • Zawodowych idiotów trzeba ośmieszać, innej rady na nich nie ma,
  jeśli nie chcemy się posuwać do zbrodni szykanowania "rozumnych inaczej".

  Jak najbardziej popieram wypuszczenie w Polskę hasła „PO zlikwidowało 3 stocznie, ale za to PiS 4 przedszkola”.

  Obrazuje ono wszystko. Całą grozę sytuacji, wynikającej z umysłowej ułomności ludu nad Wisłą.
 • ps
  nie ma "ludzi PiS", nie ma "ludzi PO", są tylko przywódcy partii otoczeni przez agenturę.
 • zmuszanie sędziów do odejścia na emetyturę w wieku emerytalnym
  kojarzy się autorowi z prawem działającym wstecz.

  Za takie prawo działające wstecz ja uważam znak zakazu parkowania na mojej ulicy, na której parkowałem przez 50 lat.
 • @programista 14:26:12
  właśnie dlatego autor ubrał się w piórka "Zawiszy", tylko dla niepoznaki zmieniając kolor.
 • @Zawisza Niebieski 15:02:39
  Tacy marni jesteśmy, iż "walka rozgrywa się na poziomie nieistotnych ale elektryzujących elektorat sprawach".

  Nie jesteśmy zdolni do samorządu, bowiem na temat istotnych spraw nawet nie rozmawiamy. Są one tabu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:33:31
  Wreszcie ktoś zauważył,

  pomijam na neonie większość tekstów, a w tych co czytam, pomijam większość tekstu.

  Autor jest adminem, i to on tak rządzi witryną, iż natąpiła moja alienacja.
 • @Bara-bar 17:55:22
  Tak, tylko diabeł mógł postawić na geotermię!
 • @Zawisza Niebieski 18:04:01
  a czyje interesy mają realizować partie, skoro Polacy skąpią na nie grosza?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:28:45
  Muszę powtórzyć pytanie zadane Autorowi.

  Na jakiej podstawie Pan swoje własne zdanie dotyczące dobra i interesów Polski uważa za nieomylne?
 • @Zawisza Niebieski 18:45:46
  Rydzyk destrukcyjny dla kościoła ? A może to KK wpędził się w sytuację, w której jego kapłani są "destrukcyjni"?
 • @Zawisza Niebieski 18:49:10
  Bo Polacy są kompletnymi idiotami, co udawadniają bez przerwy, i to już od paru stuleci.
 • @programista 07:38:00
  Czy ja mam tylko wrażenie, że nosi Pan spolaryzowane okulary, czy tak jest?

  Najpierw zarzuca mi Pan brak szacunku do ludzi o których piszę, choć jakoś nie dopatrzył się Pan braku szacunku w artykule pana K.Wojtasa, który ludzi myślących inaczej określa "tałatajstwem".
  Teraz chce mi Pan wmówić, iż tych co głosują na PO-PiS nie uważam za Polaków. Ależ uważam ich za Polaków, ale również uważam, że Polak winien dbać o swoją ojczyznę, czynić na swoim stanowisku wszystko, by się rozwijała, by rosło jej znaczenie w świecie, a można to robić na różne sposoby, choćby np. pomóc cudzoziemcowi/turyście, gdy o pomoc prosi. Wtedy wyniesie on z kraju Polaków jako narodu ludzi przyjaznych, czy też poprzez rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Zgodnie z prawem każdy Polak ma prawo głosować na każdą z zarejestrowanych i zgłoszonych do wyborów partii a jego wybór nie określa, czy jest on lepszym czy gorszym Polakiem. Co innego, gdy ktoś kręci, ukrywa prawdę, gdy wyzywa, tego z grona Polaków kulturalnych, się eliminuje.
 • @Zawisza Niebieski 10:37:54
  Chciałbym się po prostu dowiedzieć jakie są powody tak ogromnej wrogości do ludzi popierających PiS, mimo tego że są oni przecież tak samo jak my Polakami.
  Nie mogę zrozumieć takiego podejścia do własnych rodaków.
  Odrzucam myśl że tę wrogość mogło spowodować rzucone przez pana K.Wojtasa słowo "tałatajstwo".
  Taką wrogość tłumaczyłoby jednak wykluczanie z Polskości dyskutantów, co akurat często stosuje pan K.Wojtas i ślady podobnych intencji zidentyfikowałem także w Pańskich wypowiedziach.
 • @interesariusz z PL 10:31:49
  "Bo Polacy są kompletnymi idiotami, co udawadniają bez przerwy, i to już od paru stuleci."

  Według twojej logiki, jeśli czujesz się Polakiem to jesteś kompletnym idotą. Takie stwierdzenie jest nawet logiczne, w ustach idioty :D

  Tak to już w życiu jest, że najczęściej każdy sądzi według siebie.
  Mądry dostrzega wszędzie mądrość.
  A idiota dostrzega wszędzie tylko idiotów.
 • @programista 11:36:52
  "Chciałbym się po prostu dowiedzieć jakie są powody tak ogromnej wrogości do ludzi popierających PiS, mimo tego że są oni przecież tak samo jak my Polakami.
  Nie mogę zrozumieć takiego podejścia do własnych rodaków."

  PiS miał 8 lat na przygotowanie reform (gdy rządziło PO-PSL).
  PiS miał 4 lata na wprowadzenie reform (mając większość w sejmie,senacie i własnego prezydenta w latach 2015-2019).

  Skoro PiS tego nie zrobił to nalezy wywalić PiS.
  Dla normalnego człowieka to oczywiste.
  A tymczasem jacyś mieszkańcy Polski (nie mylić z Polakami) nadal na nich głosują...
  Tak samo jak na PO...
 • @kowalskijan584 12:04:49
  Czyli zarzuca Pan partii PiS że nie wprowadzała reform radykalnych i szybkich bez oglądania się na jakiekolwiek konsekwencje zewnętrzne i wewnętrzne. Czyli trzeba ich wywalić bo okazali się realistami w działaniu.
 • @kowalskijan584 12:04:49
  Bez przesady PIS jakieś tam pożyteczne reformy wprowadził (500+, ograniczenie karuzel VATu..).
  Nie wprowadził do końca reformy sądownictwa bo zablokowała je skutecznie UE... na wniosek "polskiej" opozycji.
  Zarzucanie komuś że czegoś nie zrobił bo mu się to uniemożliwiało to trochę świrowate jest.

  A jak wywalić PIS to kto jest bardziej wiarygodny ?
  Nie ma tak wywalić .. i co dalej ? Jakie mamy realne opcje PO ? PSL ? Żydowskie Razem czy Wiosna ze swoim LGBT ?
  A może ultra liberalna Konfederacja ze swoimi "gwiazdorami" ?

  Tylko idiota rozwala dobre choć nie doskonałe zakładając że każde inne będzie lepsze...
  NIE BĘDZIE lepsze.
 • @programista 12:15:39
  Wrzuć sobie do interentu "PiS obietnice" to znajdziesz to co PiS obiecał z własnej woli w 2015.

  Ile z nich jest obecnie spełnione? Po 4 latach bezprzeszkodnego (większość w sejmie, senacie i własnym prezydencie) ich "rządzenia"?

  Tylko niewolnik może obecnie głosować na PiS.

  Normalny człowiek widzi, że PiS to ściema. Tak samo jak PO, PSL czy SLD.
 • @Oscar 12:29:04
  "Nie wprowadził do końca reformy sądownictwa bo zablokowała je skutecznie UE... (...)"

  Lech Kaczyński: "podpiszmy Traktat Lizboński" a potem zwalajmy wszystko , że nam UE nie pozwala" he he. A ciemny lud to kupi :D
 • @Oscar 12:29:04
  Akurat gdy idzie o vat, to po prostu zwalczali jedna magię a powstała druga.
  A już Morawiecki zaczyna przebąkiwać o tym, że zrównoważyć budżetu sie nie uda. A dawanie zasiłków każdemu, to działanie demoralizujące. Należy zadbać, aby była praca za porządna płacę, a nie zasiłki. Tworzenie z Polaków narodu żebraków, jest antynarodowe.. Dumny, zdrowy człowiek (podkreślam zdrowy) powinien sam zarabiać na życie. I władze państwowe powinny stworzyć takie warunki, aby było to możliwe. Po czterech latach rządów PiSu, główny pracodawca w mojej okolicy zwalnia pracowników od kilku miesięcy. A za rządów POpapranej mafii zwiększał zatrudnienie i zwykły robotnik, z nadgodzinami 3500 wyciągał. Na czysto. Najpierw przez PiSdzielców przyjęli ponad 300 Ukrainców (to część Polaków zaczęła wyjeżdżać do Niemiec-czyli polityka antynarodowa rządu), którym jeszcze dopłacano do mieszkań. Zarabiali tyle co Polacy (z dopłatami do mieszkan troche więcej-i nikt nie wie, kto im dopłacał). Ale poszła fuszerka i do zakładu najpierw wrócił towar za prawie 3 bańki, a potem partie trochę tańsze. Najpierw wywalili wszystkich Ukraińców Zostawiono kilku Rumunów i Mołdawian, bo ich uznano za rzetelnych. A teraz to co miesiąc zwalniają po 29 osób (Polaków, bo Ukraińców już w firmie nie ma). Skutek rządów PiS w praktyce. A idzie potężny kryzys.
 • @kowalskijan584 12:36:49
  Dokładnie. Lech Kaczyński wynegocjował, wiekszość posłów PiS w sejmie poparla, a prezydent Kaczyński podpisał. Oni nie rozumieją skutków własnych działań?
 • @programista 11:36:52
  Szanowny programisto, z pewnością w każdym zdaniu można doszukać się różnych intencji, zależnych od nastawienia czytającego/słuchającego. Nie ma we mnie wrogości do Polaków, bez względu jaką linię popierają, nie ma wrogości do ludzi dyskutujących na argumenty, choćby inne mieli poglądy niż ja, ale jest negacja w stosunku do ludzi, którzy swoją koncepcję narzucają, ludzi posługujących się pomówieniami, ludzi posługujących się wyzwiskami, za przykład może posłużyć dzisiejszy tekst Huskyego, który wylądował w lochu za język rodem ze speluny. W moich tekstach nie znajdzie Pan wyzwisk, wyjątek stanowią cytaty wypowiedzi innych ludzi zawierających takie wyzwiska. Myślę, że przyzna mi Pan rację. A to, że pokazuję przekręty PiS, jeśli Pan popatrzy na ten portal jest tu duże grono ludzi wykazujących przekręty PO, często wydumane, więc musi być przeciwwaga. Jak Pan widzi, ja nie wymyślam przekrętów, wymieniam to co na podstawie różnych źródeł można uznać za prawdę. Nawet w sprawie podkarpackiej afery perofilsko-seksualnej nie podaję nazwiska osoby, która dopuściła się działań pedofilskich a posługuję się słowami agenta CBA, "osoba łudząco podobna do Marszałka Kuchcińskiego".
 • @kowalskijan584 12:34:40
  Każdego kto sprawuje władzę dotyka zawsze to samo zjawisko "ściemy". To są realia i świadomość ograniczeń w działaniu nawet jeżeli można uchwalać dowolne ustawy. Bo żadna władza nie ma tak cudownej mocy by "słowo z ustawy stawało się ciałem".
 • @Wican 12:44:40
  Co sprowadzanie Ukraińców do Polskie to zgoda to jest szkodliwe dla Polski jako całości.
  Co do tworzenia warunków by każdy miał pracę to PIS takie warunki stworzył ..bezrobocie jest najniższe w historii po 89r.
  ..i gdyby nie Ukraińcy to byłoby jeszcze niższe a pensje Polaków wyższe.

  PIS Ukraińców ściąga pewnie pod naciskiem globalnej mafii żydowskiej podobnie jak kuluje idiotyczne F35 w USA...Polska nie jest wolnym i suwerennym krajem od 89r i każdy dopuszczony do władzy musi się z tym liczyć...
  To jak śpiewał jeden Wrocławski bard Kaczmarek... "mamy wolną rękę ale w trybach.." by nie powiedzieć w dybach.
  Ciekawe jak on by ocenił dzisiejszą wolność" Polski.

  Mieliśmy różnych namiestników z których tylko PIS realnie coś robi dla Polaków... SLD Millera próbowało...PO i PSL tylko zagarniało pod siebie i dla okupanta.
 • @Oscar 12:56:13
  Bezrobocie niskie, bo miliony ludzi zagranicą. Z moich okolic mnóstwo ludzi dojeżdża codziennie do Berlina nawet (zalando, Amazon), a to ode mnie ze 130 km). A bezrobocie spadło też dlatego, ze wcześniej pojawiła się ogólnakoniuktura, ale jej PiSowi nie zawdzięczamy. Oni to zmarnowali. A w statystyki rządowe nie wierzę (nie ważne czy rząd PO, czy PiS).
  I teraz kolejnego bankstera ściągają do rządu z Londynu.
 • @Zawisza Niebieski 12:46:33
  W każdym z nas walczą dwa wilki. Jeden jest zły, to gniew, zazdrość, chciwość, pretensja, kłamstwo, pogarda i ego. Drugi jest dobry, to radość, pokój, miłość, nadzieja, pokora, uprzejmość, empatia i prawda.

  Który wilk wygra?

  Ten, którego karmisz.
 • fox
  Trudno czytać komentarze, ale co tam.
  Po pierwsze PIS jedzie na głupocie opozycji i to nie tylko lewackiej, lewicowej i liberalnej.
  Skanalizował elektorat katolicki, gdyż bałwanki z opozycji przeciw niemu stają, to jest przeciw kościołowi katolickiemu, który ma wpływ na 90% społeczeństwa w mniejszym lub większym stopniu.
  Po prostu mentalność polska jest katolicka i nawet przeciwnicy kościoła pozujący na libertalian lub ateistów w krytycznej chwili staną w jego obronie.
  Lub na zasadzie dwubiegunowości poprą PO ale nic więcej.

  Np. heretycy piszący na tym portalu czepiają się x. Rydzyka w połączeniu z PIS.
  Tylko nie rozumieją, że to jest bez sensu i mogą jeszcze zobaczyć SLD czy PO tak samo z nim współpracujące.
  Niestety heretyckie programowanie wymusza w nich antykatolickość, a nie widzą realnego zagrożenia gender, lgbt, porywaniem dzieci, złodziejskimi podatkami, i pół tysiąca innych rzeczy, które są wspólne w celach z doktryną katolicką - skoro uważają się za chrześcijan lub tylko bazują na Biblii.
  A przecież nawet co mądrzejsi muzułmanie to dostrzegają.

  Takie zaś szczekanie na kościół (bez którego nie byłoby dzisiaj i heretyków, bo przecież głównie w nim mają korzenie) powoduje odruch ucieczki mniej zastanawiających się pod sztandary PISu.

  Kolejną rzeczą jest myślenie życzeniowe.
  Weźmy pierwszy z brzegu przykład Marszu Niepodległości we Wrocławiu.
  Nie chodzi o to czy on się podoba, czy nie (bo można dyskutować) ale o jego spacyfikowanie, jak murzynów w kolonialnym kraju i to jeszcze w sytuacji politycznej Wrocławia.
  Już kilka godzin po tym powinien zostać wysłany na urlop zarząd policji wrocławskiej, a ABW, CBŚ, CBA, AKW z posiłkami AWW oraz prokuratury z Poznania i Rzeszowa powinny skierować tam kilkadziesiąt procent swoich sił i środków.
  A przecież nie tylko MN miał miejsce ostatnio.
  Jeśli tego się nie robi, jesli zamiata się pod dywan zamordowanie człowieka na komisariacie dokumentowane materiałem filmowym, to czego trzeba jeszcze???
  Czego trzeba jeszcze, żeby zaczadzeni PISem się ocknęli.
  Konfederacja dostała 6,8% głosów i 2,4% miejsc w parlamencie.
  Gdybyż chociaż 1/5 elektoratu PIS i 1/5 elektoratu PO głosowała zgodnie ze swoimi przekonaniami na nich, to mieliby 20-25% głosów i ze 100-120 posłów.
  A tak mogą tylko krzyczeć i demaskować.
  I kolejne cztery lata stracone, może ostatnie 4 lata.
 • @Oscar 12:56:13
  A, jeszcze jedno. Miller to jedyny polski premier, którego zaproszono do głównej siedziby CIA. I był zwolennikiem podatku liniowego. Inna sprawa, że on miał jednak pewną klasę i ze wszystkich sejmowych komisji śledczych, najporządniejsza wydaje się ta w kwestii Rywina. Gdy SLD nie wykorzystywało swojej pozycji.
  PiS jest na całkowitym pasku Ameryki i Izraela. I nie robi niczego, aby się z tego wyzwolić. To robi Orban. Kadzi Żydom, ale robi interesy z Rosją. Olał bronienie PiSu w przegranej sprawie uwalenia Tuska (byłoby najwyżej 2-26, więc po co wojować), bo od Niemców ugrał dofiansowanie elektrowni (znaczy poszla kasa unijna, ale wiadomo że Niemcy tam najważniejsi). Zresztą, Orban nie kadzi wszystkim Żydom. Popiera frakcje nacjonalistów, której wyrazicielem jest Nathanyahu przeciw frakcji lewych globalistow jak Soros. Polskich politykierów, nie stać nawet na wyobrażenie sobie taj gry. J. Kaczyński uchodzi za wielkiego stratega, a zawsze w końcu potyka się o własne nogi. Natomiast Orban umiejętnie gra na kilku fortepianach. I mimo krytyki w UE, dostaje kasę na węgierskie projekty.
 • @AlexSailor 13:25:08
  Ale przy okazji marszu we Wroclawiu, to wojewoda chyba mógłby cofnąć decyzję urzędniczki, która nakazała rozwiązać marsz?
  Duża część katolików popiera PiS na zasadzie pewnej przekory. Przez lata kpiono z "moherowych beretów", to poparły owe "berety" Partię, która nie odmawiała im prawa do funkcjonowania w życiu publicznym.
  Mnie zaś przeraża cos innego. Że największe buce i aferzyści, zwykle dostają duzo głosów, dlatego że są znani. Czy to Neuman, czy Kuchciski. Jakby zwolennicy poszczególnych partii, nie zauważali innych.
 • @Wican 13:33:02
  Żeby cofnąć decyzję urzędniczki, wojewoda musiałby być na marszu, gdyż wszystko rozgrywało się w ciągu nie godzin, ale minut.
  Marsz rozgoniono i to nie jest problem.
  Problemem jest, że "urzędniczka" nie pragnie kilku minut snu po 96 godzinnym przesłuchaniu w kazamatach ABW lub AKW, że naczalstwo policji nie zostało zawieszone natychmiast do wyjaśnienia.
  Problem też w tym, że gro rodaków nie widzi problemy, tak jak być może policjanci będący egzekutorami rozkazów we Wrocławiu.

  Ale o czym ja piszę.
  Przecież, gdyby realizowany był choć w minimalnym stopniu polski interes narodowy lub państwowy, to do sytuacji we Wrocławiu NIGDY BY NIE DOSZŁO.
  A jest to już chyba nasta taka prowokacja.

  Niestety Polacy nie dostrzegają problemu, także ci decyzyjni z PIS, bo wszystko jest ugłaskane i części wydaje się, że robią dobrą robotę.
  W tym zaś utwierdzają ich wręcz wyznawcy religijni tej partii.
  I kto wie, czy obiektywnie większych szkód nie powodują bezkrytyczni wyznawcy, niż decyzyjne jednostki w tej partii nie mając ani nacisku, ani oparcia, ani wymówki.
 • @programista 13:14:13
  Z tymi wilkami masz rację, nie raz mnie korci, by trollowi jego mową odpowiedzieć, ale zwykle przy biurku mam butelkę z chłodną wodą, wypiję szklankę i odpowiadam chłodno, precyzyjnie i taki troll wyje. Uwierz mi, że ja zawsze na spokojnie piszę, nie daję się emocjom ponieść, każdą informację sprawdzam, stąd antagonistom trudno moim argumentom zaprzeczyć, ale jak mogłeś się na tym portalu, ja wchodzę w dyskusje na różne tematy, oczywiście mnie interesujące i gdzie posiadam wiedzę. Moje teksty, to nie tylko trafna krytyka PiS, ale tematy historyczne, religijne, może i coś o turystyce napiszę. Polityka, to tylko jedna z wielu dziedzin, które mnie interesują.
 • @AlexSailor 13:49:11
  Tak. Tylko, ze wojewoda powinien interesować się co dzieje się w mieście. Inna sprawa, że we Wrocławiu tak jest od lat. Bezkarny Dutkiewicz, bezkarny Sutryk. A Schetyna to dawno powinien garować. W sumie już by wyszedł ileś lat temu, ale jednak powinien być skazany. We Wrocławiu chłopaka wsadzono do paki, a był sądzony z kodeksu wykroczeń. Najpierw sprytnie, wypchnęli marsz spod dworca. Trasa była bardzo łatwa do kontrolowania przez policję. A PiS jest tak samo politycznie poprawny jak PO.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930