Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 10906 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Odpady, „imigrant” miły PiSiakom?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedawno ekscytowaliśmy się awarią kolektora w Warszawie i ściekami, wypuszczanymi do Wisły, które miały być zagrożeniem dla wszelkich miast leżących w biegu rzeki poniżej Warszawy, tak, nikt nie zauważył rekordu PiS.

W roku 2018, bo takie są najnowsze dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zwieźliśmy do Polski rekordową ilość odpadów 434,4 tys. ton, co oznacza 60 tys. ton więcej niż w roku 2017 i prawie trzykrotny wzrost ilości importowanych odpadów w stosunku do roku 2015 (154 tys. ton). Mówimy tu o odpadach rejestrowanych, czyli odpadach z tak zwanej listy bursztynowej obejmującej żużle, popioły, szlam, baterie, kable izolowane jak również materiały niebezpieczne zawierające metale ciężkie, rtęć, azbest, pyły aluminium, których utylizacja jest możliwa, pod warunkiem posiadania odpowiedniej technologii, stąd obowiązek rejestracji.
 
Ilości te nie obejmują materiałów łatwo utylizowanych jak makulatura, szkło, plastiki, metale (w tym złom), które uznaje się za bezpieczne, surowce do łatwego wykorzystania do dalszej produkcji, pod warunkiem, że nie zostaną one spalone poprzez podpalenie składowiska, a takich podpaleń w ostatnim okresie mieliśmy kilka.
 
Nie dotyczy to również szarej strefy, tzw. „mafii śmieciowej”, która przemycone odpady niebezpieczne składuje przykładowo: pod hałdami legalnie składowanych odpadów. Nad tym kontroli nie ma.
 
Dotychczas „kraje rozwinięte” radziły sobie z problemem odpadów w sposób dość prosty, zaśmiecając kraje "mniej rozwinięte", tyle, że obecnie kraje te postawiły veto. Chiny zablokowały import odpadów. Malezja odsyła kilkadziesiąt kontenerów odpadów do Australii, gdyż stwierdzono oznakowanie niezgodne z rzeczywistą zawartością, Filipiny odsyłają kontenery do Kanady.
 
Skąd pochodzą odpady importowane do Polski?
Zgodnie z danymi GIOŚ w 2018 na teren Polski zaimportowano 250,6 tys. ton z Niemiec, 36,4 z Wielkiej Brytanii, 30,4 z Szwecji, 21,9 z Włoch, 15.5 z Austrii…, ale nawet z Nigerii 6,5 czy też Litwy 5,8.
 
Czy import odpadów jest zły?
Można bić polityczną pianę iż to zaśmiecanie Polski, ale jeśli w kraju posiadamy odpowiednie instalacje do utylizacji odpadów, albo wręcz przetwarzania odpadów na surowce do produkcji, może być to złoty interes.

Jednak w Polsce, każdy kto tylko próbuje dbać o ekologię w ramach własnego gospodarstwa domowego wie, że zbieranie makulatury jest całkowicie nie opłacalne, więcej wydamy na transport niż uzyskamy w skupie, podobnie jest ze stalą, z blachą stalową, choćby puszkami. Trochę lepiej jest z puszkami aluminiowymi, czy też miedzią. O skupie tworzyw sztucznych można nie mówić. Bo to tylko akcje, gdy dla wsparcia fundacji można zbierać nakrętki od butelek po napojach. Trzeba powiedzieć, że nie radzimy sobie z własnymi odpadami, nie ma zainteresowanych do odbioru ich od Polaków a import rośnie.
 
Również nie można wykluczyć, iż są wyspecjalizowani przedsiębiorcy, którzy zainwestowali w instalacje pozwalające na odzysk surowców z odpadów poprodukcyjnych. Tylko czy naprawdę na tyle przodujemy w tych instalacjach nad Niemcami i innymi krajami, że jesteśmy w stanie przetworzyć 250,4 tys, ton niemieckich odpadów, których ich przedsiębiorcy nie byli w stanie lub po prostu nie chcieli przetworzyć?
 

Czy przypadkiem płacz nad zanieczyszczaniem Wisły to nie płacz obłudnika zanieczyszczającego znacznie bardziej nasz kraj importowanymi odpadami, czyli mówiąc językiem Biblii tego co u innego widzi źdźbło w oku jego a w swoim belki zobaczyć nie potrafi. 

KOMENTARZE

 • I rośnie umieralność Polaków.
  Za rządów Pisiorów jest największa od czasów wojny. W zastraszającym tempie rośnie zachorowalność na raka wśród dzieci. Nie wiadomo, czy zakłady utylizujące te niebezpieczne odpady są odpowiednio kontrolowane.
  Polacy mają obowiązek segregowania odpadów. Jak opowiada red.Otoka Frąckiewicz w kawalerkach ludzie już muszą wieszać torby ze śmieciami u sufitu, bo nie ma miejsca-:)). W mieście, gdzie mieszkam wszystkie śmieci z tych kolorowych pojemników są ładowane do jednej śmieciarki, a ZUK wywozi je razem na wysypisko. Wątpię czy na wysypisku śmieci ktoś je segreguje. Nie dopytałam.
 • Zawisza Niebieski!
  "W roku 2018, bo takie są najnowsze dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zwieźliśmy do Polski..."

  ---> Zwieźliśmy???
  A może, skoro już napisałeś ten tekst, to czy mógłbyś go uzupełnić nie tylko o konkretne nazwy firm, które zwoziły..., ale i o nazwiska właścicieli (wspólników, udziałowców...) oraz o ich powiązania rodzinne drogi także w PRL-u...? Może wtedy szybciutko znajdziemy odpowiedź kto naprawdę lubi "odpady" :)
 • @wercia 22:40:04
  "Za rządów Pisiorów jest największa od czasów wojny. W zastraszającym tempie rośnie zachorowalność na raka wśród dzieci."

  ---> Nie znam Ciebie, ale już widzę jak kłamiesz - jak z nut - i pokazujesz swoją niewiedzę w temacie zdrowia. Nie rozumiesz nawet tego, że jest niemożliwe, by w ciągu CZTERECH lat rozprzestrzeniły się po kraju - i stały się widoczne! - skutki zdrowotne wywołane zatruciem środowiska. Zrozum, że skoro jednak zauważasz te skutki, to oznacza, że zawdzięczamy je Twoim idolom, komunistom, którzy rządzili Polską wcześniej i to przez 24 lata. A przy okazji sprawdź sobie, kto wprowadził nowy - czyli ten obecny - system odbioru śmieci! Pewnie szokiem będzie dla Ciebie informacja, że nie był to PiS... :)
 • @1normalnyczlowiek 23:13:30
  Czy to był PiS czy peło - na jedno wychodzi. Raz koalicja raz "opozycja". Tylko że w ważnych sprawach taka opozycja siedzi pod mietłą i udaje, że nie widzi. Przykłady można mnożyć. A moja "niewiedza" w temacie zdrowia wynika z przytoczenia nieodpartego przez ministrów pisiackich na sejmowej komisji zarzutu. Umieralność prosze sobie sprawdzić w internecie a nie chlapać ozorem po próżnicy.
 • @wercia 23:51:31
  ps. komuniści nie są moim idolem ale twoim. Kaczyński to ich czysty wytwór, który najpierw przepoczwarzył się w centrowca a teraz w patryjotę i prawicowca -:)))
 • Jak się ora....plagiatora
  i nie tylko ....
  8-)))))

  Polecam uwadze :

  https://niepoprawni.pl/blog/zawisza-niebieski/odpady-czyzby-imigrant-mily-polakom
 • @1normalnyczlowiek 22:56:09
  Prawo mówi tyle, że dozwolone jest to, co nie jest przez nie zabronione. Jeśli firma dostała pozwolenie na import jakiś odpadów, to znaczy iż państwo, rząd, a ponieważ ten rząd rządzi nami na podstawie rozstrzygnięć wyborczych my, zgodziliśmy się na to. To nie firmy są winne, że coś dostało się na terytorium naszego kraju, jeśli zostało wwiezione legalnie, to państwo.
  Państwo ma stworzyć system zapewniający odzysk surowców z odpadów, bo recycling w układzie rządzonym prawem kontrolowanej nieprzydatności produktów jest czymś bardzo istotnym. Inaczej rozpraszamy zasoby ziemii, które ona nam przez tysiące lat przygotowała na stosy wysypisk śmieci. A tam surowców na próżno szukać, nie opłaca się.
 • @Husky 23:59:29
  Blogerze ctrl C, ctrl V tam już zaorany zawiedzony z nosem na kwintę poszedł się w mamusiną spódnicę wypłakać. Przypomnisz może nam jak zalewałeś portal plagiatami z różnych portali?
 • @Zawisza Niebieski 00:29:34
  Dyplomowany blagierze,kuglarzu,lawirancie,łgarzu,manipulancie.
  Portalowy bazyliszku.
  Nawet kłamać i oszukiwać to trzeba się naumieć
  No to masz tu:
  https://niepoprawni.pl/comment/1602893#comment-1602893
 • Władza wrogiem Polski i Polaków!
  Badanie mięsa zakupionego w sieci handlowej Tesco i Biedronka:
  https://www.youtube.com/watch?v=gX2dS04XtFo&t=489s
 • @Husky 06:18:08
  Ciebie PiSku mało kto przeskoczy w kopiowaniu cudzych tekstów, jedynie zabiedzony i Wanda obywatelska (obecnie "Tezeusz") są lepsi.
  Trzeba wam jednak pogratulować znajomości G.Wyborczego, widać że oprócz G."Polskiej" to wasza obowiązkowa lektura.
  Sam bacik na siebie kręcisz...
 • Co w tym dziwnego - czarci pomiot
  postanowił zamordowaną w ubiegłym wieku przez siebie Polskę przysypać śmieciami z całego świata - to i konsekwentnie przysypuje.
  Wniosek?
  Sieroty po zamordowanej Polsce w/w pomiot też uważa za śmieci - wiec uważa on, że składowanie śmieci na śmieci - to normalność.
 • Chcieliśta niebieski, wercia, etc łunii?
  No to mata brać w pakiecie także łunijne śmiecie. Nic darmo, nie ma darmowych obiadów. Pretensje do Millera który aneksję podpisał i wynegocjował także pobór śmieci z łunii. Ja głosowałem przeciw aneksji, zaznaczam. Jesteście oboje hipokrytami i kłamcami.
 • @kula Lis 68 09:15:20
  Sam jesteś hipokrytą, tak więc jak głosowałeś zostaw dla siebie, bo przynajmniej ja wiary ci nie daję. Gowin na ten przykład jest be a Kaczyński miód z boczkiem, tyle że bidok nie może sobie poradzić z onym Gowinem- strateg i taktyk -:)) dla Lisa. Jak pisiory zaczną oficjalnie spłacać Żydów też napiszesz, że "na nich nie głosowałem", chociaż ta twoja agitka już bokiem wychodzi. Powiesz "na nich nie głosowałem" wtedy, gdy ZUS zabierze Ci emeryturę, albo przynajmniej połowę emerytury, bo swoim ulubionym Ukraińcom będzie wypłacał i Żydom pod czujnym okiem słono opłacanego sojusznika.
 • @kula Lis 68 09:15:20
  http://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/05/lech-kaczynski-traktat-lizbonski-2009-10-09.jpg

  http://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2016/11/traktat-lizbonski-1-12-2009.jpeg

  Dnia 1 grudnia 2009 roku wszedł w życie Traktat Lizboński podpisany 13 grudnia 2007 roku przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – za pośrednictwem ustanowionych przez niego pełnomocników premiera Donalda Tuska i ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.
 • @wercia 09:32:22
  ps. Ja za łunią nie głosowałam, w przeciwieństwie do Ciebie nie zmieniam poglądów jak rękawiczek. Nie należałam też nigdy do żadnej partii, co pozwala mi na komfort ocen z dystansu.
 • @Robik 09:33:36
  On też tam coś podpisywał, aż mu się długopis połamał z taką siłą podpisywał.
 • @wercia 09:55:28
  Nie łżyj, pamiętam tą peowską i lewaków nagonkę na wahającego się z podpisem śp. prezydenta L. Kaczyńskiego, by szybko podpisywał TL, bo jak nie to... oni bez niego podpiszą. No i jeszcze jedno ja poglądów nie zmieniam bom nie krowa czy świnia. Jak trzeba to i PiS oraz prezesa krytykuję.
 • @kula Lis 68 10:04:29
  Przeląkł się, że "bez niego podpiszą". Strachliwość to faktycznie nie dająca się ukryć cecha K.
  A tu przykład strachliwości rządów pisowskich przed ich ulubionymi Żydami i Ukraińcami: https://wprawo.pl/2019/09/16/j-miedlar-untermensch-czyli-zly-goj-atakuje-zyda-i-dobry-ukrainiec-dzga-mlodego-polaka/
  I sam namaszczony przez PiS Duda cwałujący do wybitej szyby w synagodze.
 • @kula Lis 68 10:04:29
  Take bolesna morda tuż po podpisaniu mówi więcej niż wszystkie słowa. Gdyby PO-wcy mu nie kazali to by nie podpisał... Tylko idiota w to uwierzy!
 • Za rządów Tuska (desygnowanego na premiera przez
  L.Kaczyńskiego) MSZ nie rozmawiał z diasporą żydowską, miał od tego pełnomocnika. Szef MSZ Sikorski stał na stanowisku, że Polska wypłaciła odszkodowania po wojnie różnym krajom, w tym USA. W Polsce gminy żydowskie otrzymały znaczne majątki, inni cudzoziemcy nabyli prawa do majątków w drodze sądowej jako spadkobiercy: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/apel-zydow-pozbawmy-polske-dolarow-sikorski-odpowiada/r0dvs
  Nikomu do głowy nie przyszedł pomysł o roszczeniach "bezdziedzicznych".
 • @Husky 06:18:08
  Śmieszny Husky, jak widać rozpacz twa wielka, już nie wiesz nawet jaki epitet użyć, no cóż byłem już bolszewikiem, politrukiem, ale bazyliszkiem to jeszcze nie byłem. :)

  Rozpacz ci oczy zalewa, że dwóch tekstów porównać nie potrafisz, a kiedy jest plagiat też nie wiesz.

  Husky skopiować cudzy tekst to praca twórcza,
  Zawisza użyć dane podawane w wielu miejscach m.in. przez podany GIOŚ, to plagiat. Mentalność Kalego, ale to z rozpaczy, że prawdę o Przekręty i Szmal publikują.
 • @Zawisza Niebieski 10:57:03
  W kwestii plagiatu:
  Wojciech Sumliński – plagiator patologiczny
  http://kompromitacje.blogspot.com/2016/01/sumlinski-plagiator-patologiczny.html
 • @Robik 11:47:42
  Oni uważają, że posłużenie się danymi podawanymi przez urząd, to plagiat. Jeśli Morawiecki wymyśla dane, co mu już nie raz wypomniano, to każdy inny też powinien dane wymyślić, zależnie od potrzeb stawianej tezy.
 • @Robik 10:30:25
  W PO bez zmian. Jak kłamali, tak kłamią nadal. Przynajmniej teraz okradać nas nie mogą. W latach 2007-2015 PL straciła ok.500 mld zł w wyniku rządów tzw. państwa teoretycznego. Przypomnę tylko, że główny księgowy poprzedniej ekipy bezpaństwowy żyd Rostowski z tego co pamiętam, objął stanowisko biedny jak mysz kościelna, a skończył z majątkiem 3 domy, 5 mieszkań i ponad 60 mln zł na koncie. Sami fachowcy z PO.
 • @kula Lis 68 14:00:27
  Nic nie rozumiesz, albo tylko udajesz...
  To jest jedna sitwa która niszczy Polskę od 30 lat.
  Taki zły i dobry "policjant".
 • @kula Lis 68 14:00:27
  Aktualny rząd wrogiem Polski i Polaków!!!:
  Badanie mięsa zakupionego w sieci handlowej Tesco i Biedronka:
  https://www.youtube.com/watch?v=gX2dS04XtFo&t=489s
 • Kilka refleksji po wyjściu z oddziału onkologii
  https://www.youtube.com/watch?v=OI1sl_oR4Lg
 • @Zawisza Niebieski 10:57:03
  Słuchaj lemingu
  Słuchaj plagiatorze
  Podaj link do tekstu gdzie piszą coś o Chinach ,Tajlandi,Malezji etc. Czyli to o co cię pytam
  Podaj te rządowe dane!!!
  A ty jak zwykle strugasz wariata i czytasz to co czytasz
  Tak bazyliszku zostałeś ZAORANY
  ETO łgarzu i manipulancie
  EOT
  Nie ta liga pajacu
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:26:05
  Czytam też codziennie nowe dzieło w necie
  Niepodległy.pl
  Nawet chciałem coś skomentować,ale taki tam tłok że dostać się tam jest zajebiście trudno
  Może zaprosicie mnie tam, będzie więcej jak jeden komentarz na dwa-trzy dni

  8-))))
  pzr.
 • @1normalnyczlowiek 22:56:09
  A kto sprawuje obecnie władzę i przymyka na to oko? Jakos Piskorskiego momentalnie wsadzili i trzymali pod kluczem.
 • @1normalnyczlowiek 23:13:30
  Fakt, kaczyści w róznych układach rządzili Polską od dekad.
 • @kula Lis 68 10:04:29
  Kręcisz. Traktat lizboński to Lech Kaczyński negocjował i był jego zwolennikiem. I zostawił samego Klausa. A mógł poczekać kilka miesięcy na zwycięstwo Camerona. Ale wtedy może TL by nie wszedł, a Kaczyńscy to unioentuzjaści.
 • @kula Lis 68 14:00:27
  Miał majątek na 20 baniek, oficjalny.
 • @Husky 14:36:19
  Nic z tego, my idziemy na jakość a nie na ilość. Ty sobie spijasz z dziubkow z żydowskimi idiotami udającymi Polaków na niedorobiony.pl
  To ci musi starczyć :)
  A jak biedna Wanda Obywatelska się wypłakuje... Aż żal bierze :))) Może admini pozwolą jej/jemu wrócić jak już się zdecyduję czy jest chłopczykiem czy dziewczynką :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:31:53
  Ale jakość nikt tego nie chce czytac
  8-))))
  ps.
  genialny "wpis" genialnego blogera 24h i 24odslony
  Faktycznie

  pzdr.
 • @Husky 16:54:38
  Spokojnie, początki nigdy nie są łatwe. Wyciągnięcie NEonu na w miarę przyzwoity poziom zajęło mi dwa lata.

  Pozdrowiłeś Wandę Obywatelską?
  Z nim/nią jest ten problem, że my tu nie tolerujemy LGBT, zwłaszcza chazarskiego pochodzenia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:30:44
  Wyrzucony?
  Na amen?
  8-))))
  pzdr.
 • @Zawisza Niebieski 10:57:03
  „Przywłaszczenie sobie autorstwa cudzego utworu lub artystycznego wykonania w języku prawniczym nazywane jest plagiatem.

  (…)Plagiat jawny jest przejęciem cudzego utworu lub artystycznego wykonania wprost (w niezmienionej postaci) lub tylko z minimalnymi modyfikacjami, jak np. prosta zmiana kompozycji utworu (artystycznego wykonania), zmiana koloru, a w przypadku utworów wyrażonych słowem np. przestawienie szyku zdań, usunięcie pewnych fragmentów itp.

  Natomiast plagiat ukryty polega na przejęciu elementów twórczych z cudzego utworu i zmodyfikowaniu ich w ten sposób, aby upozorować własne autorstwo (H. Popławski, Przestępstwa naruszające prawo autorskie, Problemy Praworządności 1983, Nr 11, s. 14). Ten rodzaj plagiatu jest zdecydowanie trudniejszy do wychwycenia. Plagiat ukryty może być jednocześnie dziełem zależnym, gdy plagiator, przywłaszczając elementy twórcze cudzego utworu (artystycznego wykonania), sam wnosi wkład twórczy w rozumieniu prawa autorskiego do powstałego w ten sposób dzieła. Plagiat spełniający przesłanki dzieła zależnego jest chroniony przez prawo autorskie (R. Markiewicz, Zabawy z prawem autorskim, Warszawa 2015, s. 89). Oznacza to, że sprawca przywłaszczający sobie autorstwo utworu (artystycznego wykonania), będącego w części plagiatem, może również ponieść odpowiedzialność karną za plagiat.”

  Powyższy cytat zaczerpnąłem z Komentarza do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych pod red. dr Arkadiusza Michalaka (wyd. 2019).

  Komentarz może być mniej zrozumiały. Jak w istocie wygląda plagiat ukryty najlepiej widać na przykładzie.

  Porównajmy więc dwa teksty – pochodzący z 18 czerwca 2019 r. tekst Polska przyjmuje coraz więcej odpadów. A świat już się nimi dusi autorstwa Aleksandra Gurgula i Gabrieli Łazarczyk oraz opublikowany na różnych stronach internetowych 16 września 2019 r. Odpady, czyżby „imigrant” miły Polakom? (słowo Polakom zamieniane jest czasem na pisiakom) niejakiego Zawiszy Niebieskiego, administratora antypolskiego portalu NEon24.  Pierwszy znajdziemy pod tym adresem:

  http://wyborcza.pl/7,155287,24898793,zwozimy-coraz-wiecej-odpadow.html(link is external)

  Drugi opublikowano na NEon24 i niepoprawni.pl.  Tak to wygląda:

  Oryginał:

  Padł rekord w ilości odpadów sprowadzonych z zagranicy do Polski. Jak podaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, w 2018 roku zwieźliśmy 434,4 tys. ton. Prawie o 60 tys. ton więcej niż rok wcześniej i prawie trzy razy więcej niż w 2015 roku (154 tys. ton).

  To jednak nie tylko odpady poprodukcyjne z tzw. bursztynowej listy, np. żużle, popioły, szlamy, baterie, kable izolowane, ale również odpady niebezpieczne, w tym metale ciężkie, np. rtęć, i odpady azbestowe.

  Na ich wwóz potrzebna jest zgoda GIOŚ, bo musi być pewność, że trafią do specjalistycznych instalacji, w których można odzyskać część surowców, a resztę unieszkodliwić.

  http://wyborcza.pl/7,155287,24898793,zwozimy-coraz-wiecej-odpadow.html(link is external)

  Plagiat:  W roku 2018, bo takie są najnowsze dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska zwieźliśmy do Polski rekordową ilość odpadów 434,4 tys. ton, co oznacza 60 tys. ton więcej niż w roku 2017 i prawie trzykrotny wzrost ilości importowanych odpadów w stosunku do roku 2015 (154 tys. ton). Mówimy tu o odpadach rejestrowanych, czyli odpadach z tak zwanej listy bursztynowej obejmującej żużle, popioły, szlam, baterie, kable izolowane jak również materiały niebezpieczne zawierające metale ciężkie, rtęć, azbest, pyły aluminium, których utylizacja jest możliwa, pod warunkiem posiadania odpowiedniej technologii, stąd obowiązek rejestracji.

  Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/zawisza-niebieski/odpady-czyzby-imigrant-mily-polakom  Oryginał:  Oprócz nich do Polski trafiają też odpady z „zielonej listy”, głównie surowce wtórne: tworzywa sztuczne, szkło, metal (również złom). GIOŚ nie wie, ile ich jest, bo ich transfer w Europie nie musi być zgłaszany. Obrót nimi jest legalny i w dużej mierze bezpieczny, o ile odpady te nie są składowane, a potem podpalane.

  Jak wiadomo, w Polsce mamy z tym problem, więc trudno ufać, że import odpadów z "zielonej listy" nam nie szkodzi.

  http://wyborcza.pl/7,155287,24898793,zwozimy-coraz-wiecej-odpadow.html(link is external)  Plagiat:  Ilości te nie obejmują materiałów łatwo utylizowanych jak makulatura, szkło, plastiki, metale (w tym złom), które uznaje się za bezpieczne surowce do łatwego wykorzystania do dalszej produkcji, pod warunkiem, że nie zostaną one spalone poprzez podpalenie składowiska, a takich podpaleń w ostatnim okresie mieliśmy kilka.

  Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/zawisza-niebieski/odpady-czyzby-imigrant-mily-polakom  Oryginał:  Ekolodzy jednak biją na alarm: świat dusi się odpadami. A "mafie śmieciowe" wysyłają trudne w przetwarzaniu odpady do biednych regionów świata. To efekt decyzji Chin, które przed rokiem zamknęły drzwi dla śmieci z Zachodu. W związku z tym biedniejsze państwa azjatyckie stały się składowiskami odpadów, w tym toksycznych i nielegalnych.

  Teraz narasta w nich bunt. Zaczynają odsyłać odpady tam, skąd przypłynęły. Malezja właśnie tupnęła nogą, odeśle kilkadziesiąt kontenerów z odpadami do Australii. Okazało się, że sprowadzone śmieci miały fałszywe kody. W kontenerach zamiast łatwego w recyklingu plastiku były odpady, których nie da się przetworzyć lub odzyskać. - Nie będziemy wysypiskiem śmieci dla świata - powiedziała Yeo Bee Yin, malezyjska minister środowiska, energetyki i zmian klimatu.

  Kilka dni wcześniej Filipiny rządzone autorytarną ręką przez Rodrigo Duterte ogłosiły, że odeślą kontenery z odpadami do Kanady.

  http://wyborcza.pl/7,155287,24898793,zwozimy-coraz-wiecej-odpadow.html(link is external)  Plagiat:  Dotychczas „kraje rozwinięte” radziły sobie z problemem odpadów w sposób dość prosty, zaśmiecając kraje mniej rozwinięte, tyle, że obecnie kraje te postawiły veto. Chiny zablokowały import odpadów. Malezje odsyła kilkadziesiąt kontenerów odpadów do Australii, gdyż stwierdzono oznakowanie niezgodne z rzeczywistą zawartością, Filipiny odsyłają kontenery do Kanady.

  Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/zawisza-niebieski/odpady-czyzby-imigrant-mily-polakom
  Z. Niebieski spisał cudze dzieło, dla niepoznaki pomieszał szyk wyrazów, dodał kilka zdań o awarii warszawskiej oczyszczalni i cieszy się jak małe dziecko z dobrze napisanego tekstu.  Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/plagiat-ekologiczny
 • @Husky 17:39:04
  A skąd mam wiedzieć co postanowią Admini?
  Ja bym go wykopał na amen, nie cierpię żydków udających Polaków. Na dodatek LGBT, fuj...
  Widzisz jak zmiękła rura innemu żydkowi (Trojanowski vel hujty dupty)? Boi się zajrzeć na NEon, mimo, że go odblokowałem. Woli pluć zza węgła.
 • @Husky 17:50:04
  Ty się nie wstydzisz zaśmiecać NEon wypocinami tego chazarskiego idioty hujty dupty?
  Jeszcze p.Opara ci policzy za serwer :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:19:00
  Akurat to nie są wypociny.
  Zaorał równo plagiatora.
  Tylko tyle i aż tyle
  ps.
  ja nie muszę się zgadzać ze wszystkim, ale w tym "przypadku" trafił w 10.
  Sam widzisz jak wije się tu jak piskorz,i swoim starym zwyczajem odbija piłeczkę, byle tylko nie odpowiedzieć na zadane pytania.
  Ale czy to jakąś nowość.
  To tylko jego "rutyna" manipulacja,manipulacja i tyle
  I taka będzie jego dalsza reakcja.
 • @Husky 18:31:40
  Goopoty piszesz. Ten żydek hujty dupty wystarczająco skompromitował się atakując Rebeliantke. Nikt przyzwoity nie powinien mu dać nawet kopa na przywitanie. Menda najzwyklejsza. Myśmy się tutaj szybko na nim poznali. Ale do niedorobionych.pl pasuje w sam raz :) Ale skoro ty lubisz takie klimaty...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:59:40
  Czy ja pisalem ze sie z Humpty Dumpty we wszystkim zgadzam.
  Nie czytalem,nie komentowalem tego serialu
  Nie moja sprawa
 • @Wican 15:21:45
  Z pensji urzędnika? policz ile był ministrem, x pensja to choćby nie jadł, nie pił chodził goły i spał pod mostem nigdy nie wyjdzie 20 baniek oszczędności. Nawet nie miał szans tyle zarobić, nie mówiąc o oszczędzaniu. To skąd te 20 baniek? powinien fiskus gołodupca zadłużonego po uszy w Anglii zapytać.
 • @Wican 15:21:45
  Policzyłem, on za lata 2007-2013 min fin pensja brutto min to ok 12 -14 tys czyli ok maks 170tys zł brutto rocznie daje to za lat 6 1000020 zł. 2013-2015 jako wice prezes rady min i poseł, niech będzie ok 300 tys zł rocznie to razem jego dochód urzędasa ok 2 mln zł brutto. Pytanie skąd te 20 baniek, mieszkania i domy?
 • @Husky 19:12:57
  Nie pisałeś ale świergolisz z tą gnidą. To już Koneczny zauważył, że nie można być cywilizowanym na dwa sposoby.
  Ale zobacz jaki żużel ma w gaciach, ja mu poświęciłem raptem dwa krótkie zdania a on mi całą długaśna notkę :) I tak ma być!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:41:53
  I tu i tam swirgole ze wszystkimi
  8-))))
  Nie ma tu, ani tam tredowatych
 • @Husky 19:52:04
  Dobra, od dziś będę nazywał cię "ŚwiergoPiS" :)))
  Tylko pamiętaj, że w wyniku takiego świergolenia możesz złapać jakąś france...
 • @kula Lis 68 19:17:30
  Sądzę, że wcześniej miał więcej a po czasie ujawnił. Te deklaracje oficjalne są często śmieszne. Filip Libicki miał większy kredyt niż jego zarobki. I nikt na to nie zwrócił uwagi.
 • @kula Lis 68 19:27:39
  20 baniek miał nim został ministrem. A wykładał na uczelni Sorosa na Węgrzech (będąc ledwie magistrem). Przy Sorosie pewnie trochę z pańskiego stołu kapało. Sądzę też, że to spekulant giełdowy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:07:47
  Zbyt dużo środków dezynfekcyjnych mam w organizmie
  Tak 0.7 wiskacza na dobę

  8-))))
 • @Husky 20:51:03
  Zajrzałem na niedorobionych.pl i znowu się ubawiłem. Z tą przewagą PiS musi być coś nie halo skoro już nawet Gavrylenke vel "Gawriona" wyciągnęli z naftaliny i teraz będzie usuwał wzmianki i linki do "wrażych stron" :) No jaja jak berety :))
  Kiedy będzie lista tych "wrażych stron".?
  Co teraz zrobicie jak was Gavrylenko zaknebluje? Przecież o niczym innym nie potraficie pisać...
 • @Husky 17:50:04
  Husky, widzę rozpacz straszna, już Hamptusia powielasz? Przecież to idiota, pod jego tekstem już zaorany,

  Tobie też wykazałem plagiaty, tu nie trzeba wykazywać, bo każdy wie, że z ciebie bloger Ctrl C+ Ctrl V Popatrz na swoje plagiaty, zanim coś o plagiatach zaczniesz opowiadać.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/gunter-grass-persona-non-grata-w-izraelu/hx7fe
  http://antykomunista.neon24.pl/post/121282,nie-zyje-g-nter-grass
  https://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-rzeczpospolita-rodzina-zamordowanego-przez-ub-bez-zadoscuczy,nId,1830812
  http://antykomunista.neon24.pl/post/123250,rodzina-zamordowanego-przez-ub-bez-zadoscuczynienia

  Lepiej napisz jak tam rodzinka zawiedzonego niejaki Joszko z "Londynu" co portale ogląda jak dziecię ciastko przez witrynę cukierni w kazamatach się czuje? Widzisz, nawet na niepoprawnych minimum kultury pozwalającej na dopuszczenie do dyskusji osiągnąć nie potrafi. Tak wygląda twoje bagienko.

  Ciężki czas nastał na trolliki, coraz mniej miejsca na założenie bagienka, czyżby to był wynik globalnego ocieplenia? A może podnoszenia poziomu kultury dyskusji, stąd wypadacie.

  Hamptuś Trojanowski po zaoraniu przez Rebeliantkę już tylko w waszym bagienku pokazać się nie boi. Ty też w rozpaczy plujesz czym się da. Ciężkie czasy dla trolli nastały.
 • @Zawisza Niebieski 21:30:37
  Nie chce mi się do ciebie plagiatorze pisać.
  Tu masz odpowiedź
  Czekamy cierpliwie dalej :

  https://niepoprawni.pl/comment/1602979#comment-1602979
  I witaj w klubie plagiatorów

  Zaorany to ty juz dawno zostales, i to nie raz
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:01:00
  Rzeczywiście wpis Gawirona rozpaczą aż w oczy kuje, strony pro Polskie chce kneblować. Husky językiem Szmulek nam gada. Hamptuś za prawdę o PiS pozwami grozi, rozpacz, płacz i zgrzytanie zębami. Oblężona twierdza. :)
 • @Zawisza Niebieski 21:49:18
  Pana Husky plagiatorze
  Pana
 • @Husky 21:46:46
  Problem w tym, że to ty jesteś plagiatorem a wy kolejny raz się zaoraliście. Nie jest plagiatem posługiwanie się liczbami publikowanymi przez urzędy państwowe. To, że w waszej rozpaczy chcąc narzucić cenzurę operacie się o artykuł w GW i chcecie mi przypisać czerpanie z niego danych niewiele znaczy. O tym samym pisano i mówiono na:
  https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/odpadow-importowanych-do-polski-przybywa,947872.html

  https://naszemiasto.pl/zrobili-sobie-z-polski-wielkie-wysypisko-smieci/ar/c11-4977580

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/smieci-odpady-recykling-przetwarzanie,148,0,2403476.html

  Wybacz, że nie znalazłem tego w mediach reżimowych, w TVPiS, "naród głupi wszystko kupi". Tam prawdy nie znajdziesz.

  Cóż wam robić, mózgi sprane?
  Trolle z PiSu zaorane.
 • Czy za awarię przepompowni ścieków w Jaworznie winien pisowski burmistrz?
  https://wiesci24.pl/2019/09/16/jaworzno-awaria-sciekow/

  https://wiadomosci.wp.pl/awaria-pompowni-sciekow-w-jaworznie-nieczystosci-plynely-do-rzeki-6424818737866881a

  https://dziennikzachodni.pl/awaria-pompowni-w-jaworznie-jak-dlugo-to-potrwa-scieki-plynely-wprost-do-rzeki/ar/c1-14426037
 • @Zawisza Niebieski 21:57:34
  A ja nadal czekam na odpowiedź skąd to masz:

  //Ilości te nie obejmują materiałów łatwo utylizowanych jak makulatura, szkło, plastiki, metale (w tym złom), które uznaje się za bezpieczne surowce do łatwego wykorzystania do dalszej produkcji, pod warunkiem, że nie zostaną one spalone poprzez podpalenie składowiska, a takich podpaleń w ostatnim okresie mieliśmy kilka.//

  skąd to masz?
 • @Zawisza Niebieski 21:57:34
  A ja nadal czekam na odpowiedź skąd to masz:

  //Dotychczas „kraje rozwinięte” radziły sobie z problemem odpadów w sposób dość prosty, zaśmiecając kraje mniej rozwinięte, tyle, że obecnie kraje te postawiły veto. Chiny zablokowały import odpadów. Malezje odsyła kilkadziesiąt kontenerów odpadów do Australii, gdyż stwierdzono oznakowanie niezgodne z rzeczywistą zawartością, Filipiny odsyłają kontenery do Kanady.//


  skąd to masz?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31