Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
422 posty 10069 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Wolny duch polskiej myśli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od dawna słychać hasło „polonizacji polskojęzycznych mediów”, hasło to chwytliwe, tyle, że mało kto się nad jego znaczeniem zastanowił. Bo co znaczy „polskie media”?

Cóż dziś mamy, mamy media usłużne dla dwóch największych partii, PO-PiS, mamy media polskojęzyczne realizujące w języku polskim cele mocodawców, których centrale daleko poza granicami Polski się znajdują. Tu mamy np. TVN, gdy padł pomysł ograniczenia ich działalności, szybko pojawiła się reakcja ambasador USA i dziś rządzący PiS będący przedstawicielem interesów Izraela i USA na Polskę szybko z pomysłu zrezygnował. Z drugiej strony mamy zakonną korporację multi-medialną redemptorystów, której „prowincja” osadziła swą medialną działalność w Polsce, w Toruniu, prowadzącą działalność medialną w różnej formie w prawie 100 krajach na świecie. Pod przykrywką katolicyzmu realizują propagandę polityczną, swoimi ludźmi obsadzając listy wyborcze, a ludzie ci po uzyskaniu stanowiska pieniędzmi polskiego podatnika zapewniają finansowanie rozwoju kolejnych inwestycji tej korporacji. (Z. Ziobro, J. Szyszko, P. Gliński i wielu innych, dotacjami, zleceniami „dzieło” to wspierając).
Media państwowe, zdawałoby się narodowe, bo z naszych podatków głownie utrzymywane, pod kontrolą sądowo skazanego kłamcy J.Kurskiego sięgnęło poziomu telewizji za czasu Urbana. Tylko mundurów prowadzącym dziennik (Wiadomości) brakuje. W ocenie niezależnych instytutów badawczych, w tym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie to tuba propagandowa partii rządzącej daleka od mediów pro polskich. Raport*  zarzuca m.in. obniżony współczynnik obiektywizmu, przewagę jednej opcji politycznej, łączenie informacji z komentarzami co ma widzowi narzucić „odpowiednią” interpretację podanych faktów. W Polsce nie ma mediów narodowych, nie ma mediów Polskich, gdzie wyrażana byłaby myśl Polska, polski interes. Każde medium o dużym zasięgu to tylko pralnia umysłów Polaków, mająca na celu promowanie jednej z opcji politycznych i ośmieszanie opcji przeciwnych.
 
Cóż zostało Polakom?
Dziś sytuacja przypomina czasy końca rozbiorów Polski, gdzie mieliśmy koncepcje odbudowy kraju w oparciu o jednego z zaborców, Austrię, Prusy, Rosję. Dziś mamy PO uległe korporacjom i politykom Europy Zachodniej i PiS budujące pozycję Polski jako reprezentant interesu Izraela i USA. Przykładów na to można podać wiele.
 
Tak więc dziś jedynym miejscem gdzie Polacy mogą wyrazić swoją wolną myśl są portale blogerskie. Z pewnością również część z nich opanowywanych jest przez „politruków” lub „pożytecznych idiotów” poszczególnych partii, lub ich administratorzy są propagatorami linii PR danej partii, promując wyłącznie teksty i autorów przemycających propagandę danej partii ale cennym jest każdy portal na którym można w sposób kulturalny wymienić poglądy, argumenty, na dany temat, również polityczny. 

Dlatego też cieszy każdy portal na którym Polacy mogą wyrazić swego wolnego ducha myśli polskiej, bez względu na to, jaką opcję polityczną wybierają. Gdzie minimalny jest wpływ central PR partii, co wzorem PZPR chcą być jedynymi wyrazicielami „woli ludu pracującego miast i wsi”

 


* Raport [http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/raporty/raporty-z-monitoringow/tvp1_i-kwartal-_realizacja-planow.pdf]. 

prawa autorskie, jestem autorem tekstu i zdjęcia

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  " Pod przykrywką katolicyzmu realizują propagandę polityczną, swoimi ludźmi obsadzając listy wyborcze, a ludzie ci po uzyskaniu stanowiska pieniędzmi polskiego podatnika zapewniają finansowanie rozwoju kolejnych inwestycji tej korporacji."

  Dzień bez kłamstwa i manipulacji to dla ciebie dzień stracony.

  Pokaż mi oszczerco listy wyborcze na których są członkowie partii Redemptorystów.Pokaż mi tych redemptorystw którzy uzyskali stanowiska i pieniedzmi podatników zapewniają finansowanie kolejnych inwestycji.
  Czekam na twarde dowody,jak ich nie pokażesz to wepchnę ci te twoje łgarstwa w gardło.

  Jeżeli jakieś pienądze są przekazywane na dzieła o Rydzyka to jest to zgodne z prawem i takie dotacje dostaje setki polskich przedsiebiorstw.

  Przypomnę ci zgredzie.że to są pieniądze kilku milionów Polaków i idą na ich cele czyli na dobro Polaków i o.Rydzyk ma ich przyzwolenie
  Niech tylko od każdego z nich przekazana zostanie złotówka to jest to kilka milionów miesiecznie i kilkadziesiąt milionów rocznie.I od tych naszych pieniędzy trzymaj z dala swoje brudne łapska.
 • @matterhorn 15:21:36
  Naprawdę nie widzisz list wyborczych z ludźmi ks, Rydzyka?

  /Jeżeli jakieś pienądze są przekazywane na dzieła o Rydzyka to jest to zgodne z prawem/
  Nie do końca zgodne, ale wkrótce to się zmieni, bo zmienią Konstytucję i parę innych ustaw, i wtedy będzie zgodne z prawem.
 • @matterhorn 15:21:36
  "Pokaż mi oszczerco listy wyborcze na których są członkowie partii"

  Ludzie rydzyka: maciorewicz, szyszka, klempa, żebro, grubarczyk, kownacki, piotrowicz, sobecka, itd


  "Jeżeli jakieś pienądze są przekazywane na dzieła o Rydzyka to jest to zgodne z prawem i takie dotacje dostaje setki polskich przedsiebiorstw."

  Pokaż mi choć jedno przedsiębiorstwo które otrzymało choć połowę tej kasy co PIS'dzielcy wepchnęli w kieszenie biznesmena z Torunia

  "Przypomnę ci zgredzie.że to są pieniądze kilku milionów Polaków i idą na ich cele"

  A ja ci przygłupie pi'SS'owski przypomnę że to pieniądze UKRADZIONE płacącym w tym kraju podatki i jeśli już mają być na coś wydawane to należy się zapytać ich byłych właścicieli czy wyrażają na jakiś wydatek zgdę
  A na chwilę obecną zdecydowana większość Polaków ma w doopie biznesmena z Torunia jeszcze bardziej niż czarnych okupantów Watykańskich i jest przeciwna nie tylko dawaniu im choćby jednego grosza co także wszelakim przywilejom i upustom oraz swojej indoktrynacji młodzieży

  A jeśli miałyby być tak jak tutaj plujesz to dlaczego Watykański okupant ma takie pełne gacie guana gdy od lat się wspomina o odcięciu tych darmozjadów od publicznego koryta i przejściu ich na datki bezpośrednie od tzw. Wiernych?
  Bo wiedza że zdechną z głodu pasibrzuchy !!!!!!!!!!!!!!!

  Al eto nic jeszcze trochę tutaj się nachapią ale później ojjj będzie z czego się rozliczać - i oni, i te sprzedajne mendy które im to dają
 • @Hades 16:06:13
  Do listy pisowskich polityków pod wezwaniem Ojdyra toruńskiego mależal też niejaki europoseł prof. Piotrowski. W poprzednich wyborach kandydat wygrał nawet z forowanym przez Naczelnika prof. Paruchem.
 • @matterhorn 15:21:36
  Myślę, że koledzy blogerzy już na pewne sprawy odpowiedzieli. Tadeusz Rydzyk ma pewną pulę miejsc na listach wyborczych PiS, do już wytmienionych można dodać Beatę Kempę i kilka innych nazwisk. Mamy również kilka nazwisk z nadania Tadeusza Rydzyka na ważnych stanowiskach publicznych. Dla tergo kto czyta coś więcej niż media redemptorystów jest to sprawa oczywista, tak więc masz nazwiska by sobie je do gardła wepchnąć.

  O dziwnych "przetargach" w których kontrakty zdobywały "dzieła Tadeusza Rydzyka"

  Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, jak dziwny jest język tych uczonych chrześcijańskiej miłości przez Tadeusza Rydzyka.
 • @Zawisza Niebieski 17:37:47
  Miałeś podać twarde dowody a ty oszczerco jak zwykle powtarzasz brednie i kłamstwa z żydokomunistycznych kłamliwych szmatławców.

  Jak się nazywa ta partia Rydzyka, kiedy została zarejestrowana i czy te osoby które wymieniłeś to członkowie tej partii?

  Plwam na ciebie twoje kłamstwa i twoje insynuacje.jesteś bratem bliźniakiem tego zboczeńca pedała hadesa,który dostaje prawdziwego ataku wścieklizny na samo słowo KK
 • W OKUPOWANYM KRAJU
  .
  jakim jest Polska, wojska okupacyjne wkroczyły przed dwu laty do Polski, są doniesienia generowane przez organy sił okupacyjnych

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  to co autor opisuje zatroskany, jest jedynie skromnym cieniem rzeczywistości, piąta kolumna przez dziesięciolecie pracowała nad przygotwaniem okupacji,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  której ważyną datą była tzw. "transformacja ustrojowa", kótra rozpętała masowy raubunek mienia społecznego w ramach programu "prywatyzacji" Sorosa, noszącego oficjalnie imię Balcerowicza.

  O tym, że hierarchia kościelna była ważnym elementem piątej kolumny i prowadziła i nadal prowadzi sabotaż przeciwko wyznawcom religii

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  to powinno już dotrzeć do bardziej uważnych. Toruńska ekipa jest tu ważnym elementem infrastruktury.

  To, że Polacy zostali i tym razem pozbawieni ich państwa, to zauwyżyli jedynie nieliczni, którzy zadali sobie trud zrozumienia sensu Traktatu Lizbońskiego. Do ratyfikacji tego aktu prawnego likwidującego państwowość polską przycznili się PO.PiSowi jurgieltnicy nie tylko z izb parlamentu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  "Tak więc dziś jedynym miejscem gdzie Polacy mogą wyrazić swoją wolną myśl są portale blogerskie" no i rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, o ile nie zaniechali rozmów ograniczając się do smart-/i-phonów.
  I dalej "Z pewnością również część z nich opanowywanych jest przez „politruków” lub „pożytecznych idiotów” ", wiele jak nie większość "niezależnych" blogów jest prowadzona przez etatowych pracowników służb informacyjnych i grup interesu, zgodnie zresztą z "zarównoa za jak i przeciw" tak fomułowaną przez n.p. Chomskyego

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2
 • @matterhorn 08:09:38
  Czytając twoje wypowiedzi trudno się dziwić, że mężczyzna słuchający mszy Tadeusza Rydzyka mógł pobić kobietę.
  Gdzie napisano, że Tadeusz R. ma partię? Mówi się o jego ludziach, nie muszą być to ludzie zrzeszeni w jakiejś partiia wystarczy że działają zgodnie z wytycznymi. Masz ich wymienionych, ale tego nie widzisz, bo pod działaniem tej osoby prawdy zobaczyć nie można.
 • @Laznik 14:42:03
  Mnie również obecność obcych wojsk na terenie naszego kraju się nie podoba. Trudno powiedzieć, które są gorsze rosyjskie czy amerykańskie ale jedno jest pewne nie naszego interesu one pilnują.
 • Eufemizmy
  .
  @Zawisza Niebieski 15:51:22

  jak choćby "obecność obcych wojsk na terenie naszego kraju" pasują może do obowiązującej poprawności politycznej, ale deformują stan rzeczy, obce wojska ZAWSZE stanowią OJUPACJę.

  Na bezkrytyczne przejmowanie języka okupanta zwracją niektóre blogi, choć rzadku, przykład

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  choć jest to jeden z najważneijszych aspektów podboju kraju przez obce siły. Ileż to nowych terminów nam wprowadzili ostatnio okupanci:
  antysemityzm, LGBT, demokracja, ...

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  i całą masę umysłowego kału.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031