Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
513 postów 11633 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Frustracja przedwyborcza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatni tydzień był trudny dla polityków PiS, szczególnie dla tych polityków, którzy liczą iż mandat w PE uchroni ich od trudnych pytań o dotychczasowe dokonania.

Film „Tylko nie mów nikomu” spowodował poza szokiem u większości Polaków, silne reakcje zarówno w Kościele jak i wśród polityków PiS. Znaczna część z hierarchów, z wypowiadających się kapłanów zachowała się prawidłowo, przeprosili za błędy, przeprosili ofiary, mówiąc o dążeniu Kościoła do poprawy sytuacji. Ale niektórzy kapłani, jak abp. Głódź zachowała starą retorykę, „to atak na Kościół”, szybko, bo już następnego dnia, się z tego wycofali i przeprosili. Z pewnością miała na to wpływ planowana na czerwiec wizyta arcybiskupa Malty Charlesa Scicluny, znanego z ostrego podejścia do przestępstw przeciw dzieciom i ich ukrywania w Kościele. Po jego wizycie w Chille, 34 biskupów podało się do dymisji, z czego część dymisji przyjęto. Co będzie w Polsce, zobaczymy.
 
PiS i aparat państwowy po kilku nieodpowiedzialnych wypowiedziach polityków, po interwencjach policji uniemożliwiających publicznej prezentacji tego filmu, co spowodowało udostępnienie go przez kilka stacji TV, PIS zabrało się za zmiany w prawie i zrobiono to zgodnie z myśleniem Zbigniewa Ziobry, podnieść wysokość kary.
W mojej ocenie nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż nie wysokość kary a jej nieuchronność jest czynnikiem zmniejszającym przestępczość, a znając podejście więźniów do skazanych za pedofilię nawet wyrok 10 lat więzienia można porównać do kary śmierci. Były reportaże z wywiadami z takimi skazanymi.
 
Jak można było przeczytać w prasie nieprzychylnej rządowi, iż były pomysły by spod odpowiedzialności wykluczyć płatną miłość z nieletnią, ale ostatecznie od pomysłu tego odstąpiono i dobrze się stało.
 
Frustracja wyborcza w Busku Zdroju
W sobotnie popołudnie dwóch mężczyzn zaatakowało w Busku Zdroju dwóch policjantów. Jeden z nich uderzył policjanta dwukrotnie nożem. Jeden z tych mężczyzn okazał się znajomym Patryka Jakiego, Jarosława Gowina, Michała Cieślaka i… Beaty Szydło a także radnym Buska Zdroju. W odpowiedzi na tę sprawę Beata Szydło publicznie zażądała wyjaśnień od posła Cieślaka i wicepremiera Gowina, na to wicepremier Gowin, również publicznie, odpowiedział iż ten człowiek nigdy nie był członkiem partii Porozumienie. W normalnych rządach wicepremierowe nie porozumiewają się między sobą a za pomocą komunikatorów publicznych, na forum publicznym, gdyż jest to oznaką słabości rządu, jeśli jego członkowie nie potrafią sprawy załatwić między sobą. Bezsprzecznie takie zachowanie Beaty Szydło jest wyrazem frustracji przedwyborczej, gdyż mimo iż Świętokrzyskie jest dość wygodnym dla polityków PiS regionem wyborczym to w samym PiS ma ona dość silnych konkurentów jak Patryk Jaki, który w sposób równie dobry posługuje się głównym atutem wyborczym Beaty Szydło, umiejętnością organizacji festynów wyborczych. A sprawa uzyskania mandatu do PE uchroniłaby Beatę Szydło przed wieloma trudnymi pytaniami za działania z czasu, gdy była premierem Polski.
 
Warszawski marsz
Również wczorajszy marsz w Warszawie zorganizowany przez zwolenników KO wzbudził szerokie zainteresowanie, również wśród zwolenników i polityków PiS, których reakcje jak można było przypuszczać były negatywne, ale w polityce nie chodzi o to, by być przyjmowanym pozytywnie a o to, by być widzianym. Wszakże elektoraty obu partii są rozdzielne, trudno liczyć by jeden marsz zmienił zwolennika PiS na zwolennika PO, czy na odwrót, PO-PiSowi sen odbierają dwie inne partie, jakie pojawiły się na scenie politycznej:
 
Wiosna i Konfederacja…
bo to te partie przejmą wyborców, którzy są niezadowoleni z naprzemiennych rządów PO-PiS, a dotychczas nie mieli alternatywy. Duże nadzieje dla ludzi o poglądach prawicowych budzi Konfederacja, to pierwsza partia wyraźnie prawicowa, mimo wszelkich jej wad, która po zniszczeniu prawicy przez Jarosława Kaczyńskiego (LPR+Samoobrona) w roku 2007 ma szanse stać się dla ludzi o poglądach prawicowych alternatywą w stosunku do katolicko-populistycznego PIS.
 
Co prawda, w wyborach do PE na duże sukcesy obu konkurentów PO-PiS nie ma co liczyć, ale dla partii tych te wybory będą chrztem bojowym przed wyborami parlamentarnymi. Tam dopiero mają szansę zbudowania pozycji, która będzie kazała partii zwycięskiej liczyć się z nimi. O ile nie okażą się, jak w obecnym sejmie Kukiz’15 partiami niemrawymi.
 
Frustracja Kaczyńskiego

Jako objaw dużego zdenerwowania w PiS można również uznać ostatni pomysł Jarosława Kaczyńskiego. 500+ dla niepełnosprawnych. Oferta ta, gdy wspomnimy jak PiS potraktowało niepełnosprawnych protestujących w sejmie wygląda już na komiczną. Ciekawe co na to powie minister finansów, bo w tym roku wyborczym Jarosław Kaczyński mocno uderzył w populizm. 500 zł na każde dziecko, 100 zł na świnię, 500 zł na krowę, a teraz 500 zł na niepełnosprawnego dorosłego i 13 emerytura dla emerytów. Dziś już widać efekty 500+, wzrost inflacji, cen podstawowych produktów żywnościowych uderzające w najbiedniejszych samotnych, a także brak rąk osób o niskich kwalifikacjach do pracy w rolnictwie, dla których 500 zł na dziecko stanowi wystarczający dochód, by pracy nie poszukiwać. 

 

prawa autorskie: jestem autorem tekstu: zdjęcie tweeter

 

 

KOMENTARZE

 • Chyba
  Największym ,, problemem,, PiS pozostaje sprawa 447 i wychodzące na światło dzienne próby kolaboracji rządu i partii PiS że środowiskami żydowskimi. Wyciszenie posła Konfederacji Winnickiego dobitnie o tym świadczy. Czyżby Mossad miał jakieś materiały dotyczące sprośnych zabaw Kuchcińskiego z ukraińskimi małolatkami?
 • @Autor
  O ile Konfederacja rzeczywiście stanowi polityczną konkurencję dla całego POPiSu, o tyle Wiosna bez wątpienia będzie koalicjantem nowej formacji, którą stworzy Tusk, pozyskując do niej niemal wszystkich członków schetynowego cyrku.
 • Nagłe zainteresowanie pedofilią
  ma jeden konkretny cel - przykrycie afery tysiąclecia czyli "amerykańskiej" ustawy 447. W tę aferę umoczony jest cały PO-PiS choć to akurat PiS rozdaje teraz karty. Zdrajcy i zaprzańcy.
 • @Jan Twardowski 16:39:37
  Wiosna to taka Nowoczesna-bis.
 • @zbig71 16:33:01
  Sprawa 447 wyjdzie już po wyborach do PE, chyba, że się dogadają i przełożą na po wyborach prezydenckich. Ale czy środowiska żydowskie zaczekają?

  Co do zabaw Kuchcińskiego, to myślę, że kopia materiałów jest w rękach i to wydaje mi się, że dość nieprzyjaznych Polsce. Bo jak to wybuchnie to i Kuchciński i Ziobro i ułaskawiony przestępca z CBA będą umorusani po uszy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:41:37
  Z pewnością ma to za zadanie przykryć 447 choć po chaotyczności działań PiS wygląda iż to ich zaskoczyło. Tam na Nowogrodzkiej dość mokro ze strachu, skoro Kaczyński i Morawiecki z 500 dla niepełnosprawnych wyskoczył. Czy oni wyborców mają za kompletnych idiotów?

  Przed jesienią ciekawie będzie, obstawiam kilka emerytur dla biskupów, tak więc będziemy mieli zmiany, w Kościele, w Sejmie, w PE. Będzie wesoło. :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:43:27
  Co do Wiosny dziwi mnie ich wysoka pozycja, jak nic musi być pompowana przez PIS. Mocno bym nie doceniał tolerancyjności Polaków, gdyby te wartości poparcia potwierdziły się w wyborach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:43:27
  Czyli Biedroń zaszedł Ryszarda Petru od tyłu;-)
 • @Zawisza Niebieski 16:43:59
  Sprawa 447 w zasadzie już wyszła. Dzięki Bąkiewiczowi, Michalkiewiczowi, Braunowi. RN i Winnickiemu z Wilkiem. Za duży szum się zrobił w tej sprawie. A jeszcze takie ,,judaszki,, w Pruchniku też zrobiły swoje. A Banderowcy trzymają Kuchcińskiego za jaja....
 • @zbig71 17:02:27
  Och ty świntuszku...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:11:24
  No co Ty!!! To czysta geopolityka. ;+)
 • @
  PiS w opałach bo ukrywa pedofilów w kościele :)))
  PiS w opałach bo dwóch gliniarzy oberwało od kumpla Gowina :)))
  Sławek "ciżemka" Nitras kontynuuje ciamajdan
  a jeszcze inni straszą żydami albo ślubami chłopów .
  chyba musi być jasne ,że w tej sytuacji
  udział w wyborach zarezerwowany tylko
  dla ludzi o stalowych nerwach
 • Kłamstwa wyborcze PIS
  "w tym roku wyborczym Jarosław Kaczyński mocno uderzył w populizm. 500 zł na każde dziecko, 100 zł na świnię, 500 zł na krowę, a teraz 500 zł na niepełnosprawnego dorosłego i 13 emerytura dla emerytów"

  Z tymi "bonusami" kaczelnika bym się aż tak nie przejmował bo to są obietnice PRZEDWYBORCZE a po wyborach i tak .... będzie jak z tym 500+ na KAŻDE dziecko :))
  Tutaj też:
  - 100zł na świnię ale okaże się że tylko brązową i z 6-cioma nogami
  - 500zł na krowę ale tylko fioletowo-białą
  - 13-sta emerytura i tak już powiedzieli że TYLKO TEN JEDEN JEDYNY RAZ - choć już są jakieś z niej wykluczenia
  - a 500zł dostaną niepełnosprawni którzy mniej niż 20 razy podciągną się na drążku i 100 metrów przebiegną w mniej niż xyz sek

  Ale faktem jest że masa ciemnogrodu kupi takie bzdety - zaś latami bądź dziesięcioleciami płacić za to będą WSZYSCY
 • @Hades 20:00:10
  Nie żebym nie wiedział jakie są podstawy ekonomiczne państwa ale pomarzyć można, co byście zrobili gdyby pis "nakazał" zrównać zarobki ze średnią jewrejską, wiem że np. politrukom z monu to by się nie spodobało / sprzęt byle jaki, ale najdroższy niczym "miś", dywersyfikacja gazu i ropy bez względu na koszta itp. / ludzie by odżyli i tu jest problem jak to utrzymać, te pensje, wiem to myślenie w iluzji, ale czego się robi dla zachowania judeo_demokracji w polin ?
  No i pytanie co mieć lepiej, więcej szmalu tera a potem to choćby za wyrobnika u żyda, żydoskie pytanie retoryczne, ech ...
 • Sądzę, że znaczenie tzw. afery
  pedofilskiej jest przereklamowane. To przekonywanie przekonanych. I żadne dowody na winę albo i nie, nie mają wielkiego znaczenia/.
  Duzo większe znaczenie ma 447.
 • Entelygenci z NeOnu
  żarliwie przyjęlli zapodany film Sekielskiego nb trzymany przez kilka m-cy w zamrażarce dla odpowieniego przez pisiorów czasu.
  Dalej te inteligencja rozprawia o wróblach na dachu a tu proszę:
  https://www.youtube.com/watch?v=fMn9u7eactA&t=94s
  To oczywiście zbyt trudne do zrozumienia, to po co si tym zajmować. Lepiej tym co żond aktualnie zapoda.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930