Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
422 posty 10069 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Kilka słów na powitanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po ostatnich zawirowaniach jakie nastąpiły na Neon24 pan Ryszard Opara zdecydował się, powierzyć mi wraz z innymi osobami funkcję admina na tym portalu. Dla zachowania dobrych obyczajów chciałbym powiedzieć kilka słów o sobie.

Jeśli chodzi o administrowanie tego typu portalem mam doświadczenie, kilka lat temu, przez wiele lat byłem redaktorem społecznym dużego portalu dziennikarstwa obywatelskiego, przy jednym z większych portali dziennikarskich, ten portal dziennikarstwa obywatelskiego od kilku lat nie istnieje i został zlikwidowany wolą właścicieli nadrzędnego do niego znaczącego portalu. Wtedy miałem również okazję redagować i publikować teksty kilku osób dziś piszących na Neon24, stąd osoby te będą wiedziały o jaki portal chodzi.
 
Wydaje mi się, że moje poglądy na pewne sprawy, osoby odwiedzające ten portal zdążyły już poznać, mimo to pragnę oświadczyć, że dla mnie pisanie na blogu, komentowanie a administrowanie portalem to dwie odmienne sprawy. Podczas gdy na blogu mogę wyrażać i postępować zgodnie z moimi poglądami, o tyle przy administrowaniu moje poglądy nie będą miały żadnego znaczenia. Dla mnie liczy się jakość tekstu, kultura wypowiedzi, prawa autorskie do tekstu, prawda w nim zawarta. Z tego może wyniknąć kilka konsekwencji. Między innymi taka, że nie będę zwracać uwagi zarówno na poglądy polityczne autora jak i na jego wyznanie. Za to z pewnością nie będę popierał tekstów których jedyną, albo główną wartością jest atak personalny na osobę lub jej wyznanie. Takie teksty będę kierował do lochu. I dotyczy to wszelkich wyznań, wszelkich poglądów politycznych i na inne sprawy.
 
Osobiście jestem wrogiem wszelkiego rodzaju cenzury, banowania, wycinania niewygodnych komentarzy, z drugiej strony zarówno regulamin jak i wyraźnie wyrażona wola właściciela portalu zobowiązuje mnie do usuwania wszelkich zauważonych komentarzy: chamskich, uderzających w innego blogera, czy komentatora osobiście, a nie w jego głoszone poglądy, czy też argumenty. Po usunięciu takiego komentarza pozostawię informację o powodzie usunięcia, o ile oczywiście u danego blogera nie mam bana, bo wtedy „sorry misiu”, sam jesteś sobie winien.
 
Jednym z dużych problemów jakie widzę są przeklejki różnych artykułów z innych stron. Użycie na swoim blogu tekstu innego autora, bez jego zgody, jest niezgodne z prawem. Takiego typu teksty, jeśli będą podpisane źródłem, a sprawdzić to łatwo, będę promował w sytuacjach wyjątkowych, w innych pozostaną w ścieżce bez promocji. Dla mnie najwyższą wartość stanowią teksty własne blogerów. Jednak jeśli pod tekstem pojawi się informacja, że publikowany jest on za zgodą właściciela praw autorskich wszelkie moje wątpliwości znikną.
 
Pewnym dobrym rozwiązaniem, które mam nadzieję nastąpi, jest fakt, że administratorów może być kilku i dyżury będą dwa-trzy razy w tygodniu, pozwoli to uniknąć posądzania administratorów o stronniczość. Zdaję sobie sprawę, że praca administratora, gdy pojawią się emocje nie jest wdzięczną. Musicie zwrócić jednak uwagę na fakt, że administratorzy poświęcają swój wolny czas na to, by portal żył i rozwijał się.. Jeśli ktoś będzie miał do mnie pretensję, jest PW, za każdym razem dokładnie uzasadnię moją decyzję.
 

Tyle mniej więcej deklaracji z mojej strony, czy będę potrafił się z nich wywiązać to już każdy oceni sam, Ja dołożę starań by tak było. 

KOMENTARZE

 • :)))
  Ktoś już przypałował :)

  Pozdrawiam kolegę
 • @Astra - Anna Słupianek 17:56:28
  Wydaje mi się, że ci, którzy posługują się językiem karczemnym, nie do końca ucieszą się z tej informacji. :) Świat nie musi nas kochać, wystarczy, że my go kochamy.

  Pozdrawiam
 • Gratulacje Zawiszo !
  Czy można poznać schemat organizacyjny NEONu i czy adoptowano Huskiego?
 • @Nibiru 18:16:09
  W zasadzie to powinien zrobić sam p. Ryszard Opara, albo osoby zainteresowane, tak jak zrobiłem to ja teraz. Z tego co mi wiadomo, Husky będzie tu pisał i komentował, jego notki, jak ciekawą napisze, będą promowane. Mimo, że mam u niego, ale nie tylko u niego bana, nie będzie to wpływało w żaden sposób na moją ocenę jego tekstów. Reszta w domyśle.

  Schemat organizacyjny z tego co mi wiadomo jest na razie w budowie.
 • nie kumam
  "Za to z pewnością nie będę popierał tekstów których jedyną, albo główną wartością jest atak personalny na osobę lub jej wyznanie. Takie teksty będę kierował do lochu. I dotyczy to wszelkich wyznań, wszelkich poglądów politycznych i na inne sprawy."

  czyli jak, nie tylko nie możemy krytykować innych autorów (mimo, że Ty sam krytykujesz np. tych, co przeklejają teskty), to jeszcze nie możemy się publicznie zwierzać (dotyczy to wszelkich wyznań)(biografia właściciela winna trafić do lochu), nie możemy atakować przeciwnych poglądów politycznych (to po co w ogóle dyskutować?), no i jeszcze czegoś nie możemy, co nie zostało ujawnione.

  Uffff, w momencie gdy okazało się, że ŁŁ nas oszukał, i witryna nie będzie fraktalna, trzeba było wiać, gdzie pieprz rośnie.
 • @interesariusz z PL 18:28:53
  Mylę, że nic nie jest inaczej jak było. Nie będą promowane teksty uderzające osobiście w autorów lub ich wyznanie. Z poglądami, argumentami zawsze można było dyskutować i właśnie na tym mi zależy. Czyli łopatologicznie, jeśli pan napisze "bloger X to idiota", to ten komntarz wyleci, jeśli napisze Pan "bloger X w tej sprawie mówi nieprawdę, myli się itd. to będzie to normalna dyskusja o jaką nam chodzi. Krytykowanie, przedstawianie przeciwargumentów jest normalnym sposobem dyskusji.

  Ja nigdy nie miałem w sobie zacięć cenzorskich, w życiu wystrczająco nacieszyłem się "władzą", więc proszę nie popadać w panikę.
 • Życzę powodzenia
  I cierpliwości.
  Jak chodzi o teksty innych autorów, bardzo często wystarczy podać źródło i osobista zgoda autora nie jest wymagana, co jest zrozumiałe samo przez się.
 • @Zawisza Niebieski 18:23:52
  " Mimo, że mam u niego, ale nie tylko u niego bana..."
  Muszę przyznać, że nie rozumiem działania tego mechanizmu.
  Zapraszając do mojego domu gościa, nie zniósłbym, aby podczas konwersacji przy wspólnym stole, ów gość zaczął kneblować innych gości, tylko dlatego, że mieli tego pecha, nie zgadzając się z jego poglądami. Przecież to jest chore...
  Zamieszczając tutaj swoje artykuły, powinni (a nawet MUSZĄ) liczyć się z tym, że nie wszyscy na tym licznym świecie podzielają zamieszczane przez nich poglądy. Pomijając komentarze chamskie i wulgarne - bo te powinne zostać usunięte z "automatu" - wszelkie inne mają pełne prawo zostać zamieszczone, aby zaprezentować zdanie komentującego. Łącznie z tymi "niemerytorycznymi", bo czasami trudno merytorycznie komentować brednie, nawet te z zagranicznych forów.
  Może nadszedł czas aby zmienić cokolwiek....
  Życzę powodzenia na nowym odcinku Pana działalności zawodowej.
  Pozdrawiam
 • @SZS 20:15:46
  Dokładnie się z panem zgadzam, ja na swoim blogu nigdy nie banowałem, tyle, że potrafiłem odpowiednim argumentem zbić argumenty komentatora, zaś na chamstwo zawsze była odpowiednia riposta. Ban to narzędzie kłamcy lub głupca który swego zdania obronić nie potrafi. Jedyne uzasadnienie jest wtedy, gdy ktoś zachowuje się przy stole jak świnia u koryta.
 • @Lotna 19:43:11
  Dziękuję za życzenia, na portalu na którym byłem redaktorem z zasady nie puszczaliśmy tekstów, które nie były tekstami własnymi autora.
 • @SZS 20:15:46
  Jeśli chodzi o działalność zawodową, to na Neon24 administrowanie jest pracą społeczną, ot by portal, który mi również sprawia przyjemność w pisaniu, komentowaniu i czytaniu istniał dalej. Kiedyś korzystałem z pracy innych adminów, czas by samemu dać coś od siebie.
 • @Zawisza Niebieski 20:30:03
  Życzę cierpliwości i szczerze gratuluję
 • @Zawisza Niebieski 20:32:00
  Oczywiście. Miałem na myśli zawodowy wolontariat...
 • *****
  /Dla mnie liczy się jakość tekstu, kultura wypowiedzi, prawa autorskie do tekstu, prawda w nim zawarta. //
  Brakuje tu obiektywizmu , bo w swoich notkach i komentarzach nie zachowujesz neutralności ,
  poza tym trochę zdumiewa pewność znajomości faktów , oby to nie była prawda na miarę TVN-24 ,
  całodobowa :)))) , w każdym razie , powodzenia
 • @reflexión 20:32:24
  Dziękuję.
 • @interesariusz z PL 18:28:53
  Żle zadane pytanie . Powinno brzmieć tak , Proszę nam powiedzieć , kto teraz otrzymał uprawnienia administracyjne ?. Obstawiam dolary przeciw orzechom . że jest tu AgnieszkaS . Temat jest warty przemyślenia dziś ona jutro Husky . :)))))
 • @puuuq 21:51:23
  Artykuły powinny pobudzać do myślenia, autor może nawet wyrażać skrajną opinię, zachowując jednak prawdę w przekazywanej informacji, teksty neutralne dla danego środowiska niewiele wnoszą, nie zmuszą do przemyślenia sprawy przez czytelnika. Często najlepszymi tekstami są teksty które zbulwersują czytelnika, oczywiście nie chamstwem, czy rzeczami niedozwolonymi. Moje teksty takimi pozostaną, tu się nic nie zmieni.

  Administrator musi poszukiwać neutralności, choć z pewnością pewien subiektywizm w ocenie u każdego wystąpi.

  Z drugiej strony masz subiektywizm oceny czytelnika. To co dla jednego jest neutralne, dla drugiego już neutralnym nie jest.
 • @Zawisza Niebieski 22:20:16
  Trzymaj się .Salute Amigo .
 • @Repsol 22:18:05
  Oczywiście na moje pytania odpowiedzi nie dostaniemy . Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski
  Proszę o informacje na temat stanowiska Administracji/Redakcji wobec tłumaczy i tłumaczeń.
  Gratuluję nominacji.
 • @Repsol 22:18:05
  Obstawiam dolary przeciw orzechom....
  Cóż.
  By równowaga nie była zwichnięta,
  Podnosząc suknię, spuszczała oczęta...
 • @1abezmetki 23:19:00
  Wiem o czym piszę . Amigo .
 • @SZS 23:25:54
  Pożyjesz to zobaczysz . :)))
 • @1abezmetki 23:19:00
  W żadnym przypadku nie przedstawiam tu stanowiska redakcji a tylko swoje osobiste. Dla mnie, będącego również tłumaczem własne tłumaczenia artykułów z prasy obcojęzycznej (nie mówię tu np. o książkach) są pracą własną. One są cenne, bo pozwalają poznać zdania prasy w innych krajach. Sam na swym blogu umieszczałem tłumaczenia. Ale jak to się ma do prawa prasowego nie wiem, nie jestem prawnikiem.
 • @Repsol 22:32:32
  Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy ... tu jest kilka wersji :) Damy radę.
 • Witam Serdecznie,
  Witam Serdecznie Pana Zawieszę Niebieskiego -
  jako administratora Neon24.pl.

  Wiem, że ma Pan wieloletnie doświadczenie w tym zakresie - na innych portalach - a więc Neon24 - nie powinien być problemem.

  Jak widzę mamy też bardzo podobne poglądy na temat, jak powinno wyglądać administrowanie - jaka jest wałściwe rola, zadanie admina.

  Mam nadzieję na bardzo dobrą, wieloletnią współpracę.

  Na dzień dzisiejszy administracją będą się zajmować:
  1. Pani Astra, (Szefowa Adminów)
  2. Pan Zawisza Niebieski,
  3. Pani AgnieszkaS.
  4. Ryszard Opara (Redaktor Naczelny)

  Życzę powodzenia całemu nowemu zespołowi.

  Ryszard Opara

  PS Przepraszam, że odpowiadam dość późno - ale jestem w Australii a tu jest teraz rano.
 • @Repsol 22:34:26
  Szanowny Panie Repsol,

  Oczywiście, że odpowiem na pytania. Ja zawsze to robię.
  Raz już zresztą odpowiedziałem - i jakoś mój komentarz zniknął.

  A więc na dzień dzisiejszy administratorami Neon24.pl będą:

  1. Pani Astra - jako Szefowa Administracji, będzie ustalać dyżury,
  2. Pan Zawisza Niebieski - bardzo doświadczony Admin z innego portalu
  3. Pani AgnieszaS - mieszkająca w USA
  4, Ryszard Opara

  Idealnie, chciałbym mieć 6 adminów - i mam nadzieję, że wkrótce to będzie jest możliwe.

  Zawsze bardzo ceniłem Twoją pracę, zawse uwazałem że jesteś bardzo dobrym adminem - i zawsze będzie na Neonie miejsce dla Ciebie.
  Mam nadzieję, że wkrótce dołączysz do administracji.
  Jeżeli nie - trudno będziemy musieli sobie dać radę bez Ciebie.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • Witam
  Wbrew powierzchownym opiniom widzę, że portal się oczyszcza i rozwija w dobrym kierunku. Neon24.pl może stać się ogólnopolskim autorytetem uczciwych tekstów i wiadomości. Wiarygodność jest nową samoobroną, potrzebną Polakom i Polsce w tych ciężkich chwilach przejmowania Polski przez żydów i agentów Usraela i Niemiec.

  Wygranie Pana Zawiszy Niebieskiego na stanowisko administratora, uważam za szczęśliwe posunięcie Pana Opary, dobre dla wszystkich użytkowników portalu. Życzę dobrej zabawy i sił.

  P.S.
  Nie cenzurowałbym, podpartych dowodami, ataków na fałszywe treści, czy religie. Chciałbym zauważyć, że jest przesyt w Internecie artykułów propagujących kult jednostek politycznych i ich nazwisk. Ja ich osobiście nie czytam. Jeżeli Polacy mają przeżyć, to jednak trzeba pisać o wszystkim, ale nie o politykach i ich aferach.
 • @Ryszard Opara 02:26:14
  >Pani AgnieszaS - mieszkająca w USA
  --------------------
  Wybór Pani Agnieszki, to też strzał w 10!
  To najwyższa jakość.
  Wykształcona w licznych bojach.
  Gratulacje!
  Trochę Pan pomedytował i już się świat porządkuje.
  Pozdrowienia
 • @Repsol 23:31:45
  No... weź już wracaj bo ten Franek Ganek spać chyba nie daje panu Oparze... Nie rób scen... Wywali się gostka cichaczem jak ostatnio i po problemach. Nie wiesz jak? Rzekomo dużo zgłoszeń nadużyć było i wywaliłeś trzech typa... Dwóch zaraz wróciło ale ten Ganek to chyba nawet będąc na baniti totaliti grzeszył...
  Jak jest Repsolu?
 • @adevo 02:44:53
  //Wykształcona w licznych bojach.//

  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/13/verse/21

  "W rzeczywistym życiu pewnie takie słowa wywołałyby chwilę konsternacji, i tyle. Nie ma sensu polemizować w sprawie grzeczności, skoro większym grzechem jest ignorowanie faktów i wywodów, co istotnie uniemożliwia dyskusję, a nie wulgaryzmy. A tak wrednie zachowują się ugrzecznieni, pretensjonalni ludzie. To oni są prawdziwą przeszkodą dla wymiany myśli i ideii.

  Albo jesteś demokratką, uważasz, że każdy ma prawo żyć, a segregacja, rasowa, kulturowa, itd, jest czymś niepożądanym, albo nie, przeciwnie, gotowa jesteś się izolować, jak onegdaj rasiści.

  Ja nie toleruję tylko przemocy fizycznej. Jeśli ktoś chce, to może mnie wyzywać do woli. To jego słowa, świadczące o nim, a nie moje, świadczące o mnie. I nie mam zamiaru okazywać mu mojej wyższości tylko z tego względu, że on nie potrafi się wysłowić, jak należy."
  http://repsol.neon24.pl/post/146522,do-przyjaciol-portalu#comment_1505504
 • @Franek Ganek 03:02:16
  Podajesz "ale nie ma w sobie korzenia, jest niestały, a gdy przychodzi ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się zraża."
  ------------
  To nie jest o Pani AgnieszceS
  Tu jedno z jej ważniejszych tłumaczeń
  http://www.iddd.de/Jedwabne27052018EN.html
  Dostęp przez
  https://idb.neon24.pl/post/143943,w-imie-prawdy-o-jedwabnem-i-honoru-polakow
  By doszło do tłumaczeń tekstów o Jedwabnem na angielski, to musiała ona pokonać całą hordę wrednych, kłamliwych żydów, próbujących przejąć tą inicjatywę. Teraz każdy może wstawiać teksty o Jedwabnem po angielsku np. na TT i FB.
 • @Ryszard Opara 02:13:54
  "Proszę nam powiedzieć , kto teraz otrzymał uprawnienia administracyjne ?. Obstawiam dolary przeciw orzechom . że jest tu AgnieszkaS . Temat jest warty przemyślenia dziś ona jutro Husky." - Repsol

  GRATULACJE za wybór AgnieszkiS! Moim zdaniem jest to najbardziej inteligentna osoba, która udziela się w NEon'ie.

  Jeśli chodzi i Husky'ego, to niezaprzeczalnie jest on obdarzony niezwykłą cierpliwością oraz umiejętnością łagodzenia częstych ataków. Rekomenduję go na admina.
 • @Zawisza Niebieski 20:30:03
  „na portalu na którym byłem redaktorem z zasady nie puszczaliśmy tekstów, które nie były tekstami własnymi autora.”

  To bardzo ambitnie, należałoby by tylko ustalić, czy bardziej NEonowi zależy na własnych ambicjach, czy przede wszystkim ma być to portal szerzący wiedzę i informację. Wydaje mi się, że w dzisiejszej dobie Polska bardziej potrzebuje tego drugiego.
 • @Lotna 04:36:17
  Zgodzę się, że Polakom najbardziej potrzeba wiedzy w zakresie tego, co z naszym krajem różne siły robią, jak nas ośmiornice okradają, ale tę samą treść, te same informacje wzbogacone o własne przemyślenia można przekazać samodzielnie. Prawda, wymaga to więcej pracy. Ale takich "patrotów", co nie wiedzą jak swój patriotyzm wycenić albo też w ramach ich "głębokiego patriotyzmu" umysłu nadwerężyć się boją to mamy na pęczki. Czyż nie?

  Czy mam promować "lenistwo", masową produkcję tekstów, poprzez powielanie tekstów z innych portali? Po co promować teksty, które można spokojnie przeczytać na innych portalach. Wnośmy do Internetu własną wartość dodaną, a nie kopiujmy treści już tam występujące. Jest przecież narzędzie takie jak link, czyz nie? Czy nie mam racji?

  Opisz swoje przemyślenia, poddaj je pod ocenę innych a kopiowany tekst umieść w formie linku, by każdy zainteresowany mógł się z nim zapoznać. Czy nie jest to dobre rozwiązanie?
 • @Franek Ganek 03:02:16
  „Rasista” z definicji o ten, który wywyższa swoją rasę ponad wszystkie inne. Znam tylko jedną rasę, która to czyni. Są to żydzi, którzy uznają sami siebie jako rasę wybraną przez Boga.
  Własnie z tej rasy pochodzi syn rabina Karl Marks, który napisał swoje dzieła celem „emancypacji żydow”, czyli „rasy wybranej”. Polecił im też „wyglądać jak europejczycy” aby móc wkręcić się w tłum Gojów i nimi zarządzać.
  Z tej właśnie niepożądanej „segregacji, rasowosci, i kultury żydowskiej” wyszedl tzw. „komunizm, socjalizm, demokracja, lewactwo” itp.
  Konserwatyści, czyli po prostu zmuszeni do pracy i płacenia podatków Goje-Chrześcijanie są tej segregacji przeciwni. Stany Zjednoczone powstały jako Konstytucyjna Republika z „prawem równym dla wszystkich”, czyli tym samym prawem dla każdej rasy. Dla przykładu, na bazie tego Prawa zniesiono niewolnictwo, czyli handel afrykańczykami, których Żydzi łapali i przywozili do USA (i do innych krajow) na sprzedaż.
  Rasizm nie ma nic wspólnego z izolacją!
 • @
  A tymczasem Blogerzy którzy opuściły portal:
  Bogusław Jeznach
  Zygmunt Białas
  Krzysztof Wojtas
  Jarosław Ruszkiewicz
  Ikulalibal
  Tiamat
  Lista się powiększa będę uzupełniać.
 • @fretka 06:50:24
  Tak miało być!!
 • @fretka 06:50:24
  Jesli to prawda co napisałaś, to byłoby WIELKIE SZCZĘŚCIE dla portalu!
  Ale w to nie wierzę.
 • @Zdzich 09:40:24
  Zostaniesz tylko ty i twoje rozbite koryto. :))))))
 • @Zdzich 09:40:24
  http://torpan.cba.pl/Serwis/bajki/rybak/rybak.htm
 • @fretka 09:44:38
  Koryto z naszymi podatkami dla "wadzy" rozbijam codziennie.
  Z tego powodu twoi "blogerzy" wyzwali mnie od "sku...synów", "żydowskiego gnoju", itp.
 • @Zdzich 09:50:19
  Komu ty te kity wciskasz? Mi? Bujać to my a nie nas.
  Ech ty, niezdaro!
  ''Żegnaj słodkie życie,
  Żegnaj piękny świecie.
  Wyznam, co lubiłem,
  Nim mnie zabijecie''
 • @Lotna 04:36:17
  Nic nie stoi na przeszkodzie aby dzielić się wiedzą własnymi słowami. Wówczas autor ma czas, by zastanowić się na przekazywaną treścią, a jednocześnie poprzez zmniejszenie swej płodności daje szanse innym. Mnie zawsze wkurzały dni płodości p.Jeznacha, którego wklejki działały na treści portalu niczym rycyna na treści żołądkowe. Na podstawie swoich doświadczeń wiem, że autor który mozoli się nad swoim , może kiepskim , ale autorskim postem chciałby, aby jego wypociny powisiały chociaż pół dnia po prawej stronie, a nie w dwie godziny zostały zepchnięte w niebyt , bo kogoś naszła faza na kserowanie.
 • @Zawisza Niebieski
  Z niecierpliwością czekam słów , jakie wypowie Pan na pożegnanie. Nie oznacza to oczywiście, że uważam Pana za złego kandydata na admina (wręcz przeciwnie), tylko gdy coś jest nieuchronne, to już teraz chciałbym znać szczegóły.
  Co do reszty: znalazłem kiedyś taką myśl na portalu hodowców kóz: chcesz się nauczyć kląć , kup sobie kozę (sama prawda) Ale jeśli chcesz się nauczyć kląć nie kupując kozy, wdaj się w dyskusję z Panią AgnieszkąS z AMERYKI (jak sie okazuje):
  "Jeżeli nie Kuba moje nazwisko Pana nic nie powie. Kuba?......"
  w tej dziedzinie Pani Astra to przy pani AgnieszceS z AMeryki - mały pikuś.
  Oj, obawiam się , że szybko za bluzgi wylecę
 • @Mariusz G. 10:11:52
  Jak wspomniała szefowa adminów Astra, jest to forum Polaków o RÓŻNYCH poglądach, doświadczeniach z przeszłości, opiniach,
  sympatiach politycznych, spostrzeżeniach, wierzących i niewierzących.
  Czyli taka jak jest Polska,dzisiaj i wczoraj kraj różnych ludzi o różnych preferencjach, poglądach politycznych i religijnych!!
  Więc ja to rozumiem, jako swobodę zgodnie z art.54 Konstytucji RP ,że każdy ma prawo swoje opinie prezentować / w granicach obowiązującego prawa.Forma i sposób w jakiejś autor to robi, to jego sprawa, .Na tym polega wolność!!
  Jeden pisze krótko, drugi lubi długie posty/mamy przykłady w ostatnich wpisach/.
  Kto chce czyta, kto nie chce nie czyta, przechodzi do tych które go interesują!!Na tym polega wolność!!

  No chyba że jesteśmy na ścieżce jednej opcji obecnie panującej i jej popleczników,kto ma inne zdanie to wykosić!!chyba ta opcja zapanowała.
  Pycha i przekonanie o własnym geniuszu/bezpodstawne/, i tylko własnej racji jest żenująca, szczujnia, gonienie i krytykowanie po wszystkich blogach tak często tu prezentowane to nic innego jak próba ograniczenia tejże.
  Czyli czerpanie z wzoru "kto nie z Mieciem.....czyli z dawnych wzorów.Robią to najczęściej ci, którzy taaak gorliwie lub udawanie gorliwie potępiają poprzedni system w dziedzinie np. wolności poglądów!Teraz próbują go w takiej samej formie zaprowadzać!
  Nawet jeden z dyskutantów, jakiś czas temu grożąc/ na niby/ opuszczeniem portalu, wystosował życzenie ,"niech was szlag trafi", drugi chciał wystrzelać, trzeci i trzecia zamykać w obozie koncentracyjnym Bereza!!.
  No więc panie Mariuszu G.jak to jest u Pana???jest wolność słowa i sposobu jej prezentowania czy nie???
  Tak ze tego, może niech każdy ma prawo przedstawiać własne spostrzeżenia jaki sposób wybierze jego sprawa np. nt. polityki,spraw międzynarodowych i krajowych,gospodarczych czy polityki np.USA czy UE!!zwłaszcza w relacji do Polski!rozumiem ze jest nacja której najmniejsza krytyka USA przeszkadza, podjarani perspektywą 447 i 300mld dolców, czy drogiego gazu za który zabulą ubożejący Polacy, zwłaszcza emeryci !nawet zrozumiałe dlaczego im to pasuje!!
  Jak już kiedyś pisałam NIE 100% Polaków popiera USA,UE, Izrael, czy NATO.O jejku nie wolno???coś mi chyba umknęło??
  Pozdrawiam.
 • @Mariusz G. 10:57:49
  Z pewnością nic nie jest wieczne. rodzimy się, by kiedyś umrzeć, więc i portal pewnie kiedyś umrze, a ja przestanę administrować. Taka jest koncepcja właściciela portalu i spróbujmy w niej działać. Dla mnie jest to miejsce warte tego, by o jego istnienie zadbać,
 • @trojanka 10:56:04
  Nie bardzo rozumiem treść pytania i związek tego, co Pani napisała ze mną. O Jeznacha chodzi?
  Jeśli chodzi o moje poglądy to chyba Pani mnie z kimś pomyliła.
  Zaś jesli chodzi o to, co powiedziała Pani Astra, to bardziej chyba chodziło jej o doświadczenia życiowe, niż doświadczenie w używaniu kombinacji klawiszy ctr-c, ctr-v.
 • @Zawisza Niebieski 11:13:35
  Nie przeczę. Ale ja nie o tym. Ja o historii, która kołem się toczy i niczego nikogo nie uczy. Myśli Pan , że jako admin czymś się Pan różni od poprzedników, że Repsolowi, Marxowi, p. Ruszkiewiczowi mniej zależało, że za rok , dwa lub trzy będzie Pan mniej rozgoryczony - gówno prawda.
 • @adevo 03:20:26
  Nie przekonałeś mnie... Ale to nic - to nie Twoja działka (nie wiesz tego co ja, masz inne doświadczenia).
  Też mogę coś przetłumaczyć - wtedy też będę miał specjalne względy?
 • @Mariusz G. 11:14:52
  Moja uwaga dotyczy nie tylko tego co Pan napisał o długich postach Pana Jeznacha/ zresztą jak widać, już na razie nie będzie problemu z Jego wpisami/.Uważam,że forma pisania jest sprawą autora!Nie chce Pan nie czyta Pan!
  Reszta uwag to takie dywagacje których nie odnosiłam bezpośrednio to Pana, raczej ogólnie przy okazji , pisząc do Pana.
  Poza tym tzw. wklejki / nie wszystkie/ to często informacje z zagranicznych portali podobnych do Neonu, czyli podające info najczęściej NIE pojawiające się nie tylko w Polsce, ale również tam.
  Jeżeli Neon, ma być wyłącznie platformą do wymiany własnych myśli i nakłaniania innych do ich akceptacji, a nie także platformą informacyjną to w porzo!!Trzeba to jasno napisać, wtedy będzie wiadomo!!
  Zresztą chyba sytuacja się krystalizuje!
  Tyle, obowiązki wzywają!
 • @Zdzich 06:47:03
  Nie chce mi się na takie coś odpowiadać... To nie temat notki - powiedzmy.
 • @Zdzich 09:40:24
  //Jesli to prawda co napisałaś, to byłoby WIELKIE SZCZĘŚCIE dla portalu!//

  Zmień nick czy coś... bo bardziej już nie można się skompromitować.
 • @Mariusz G. 10:57:49
  Kozy nie obrażają innych... Nie są świętoszkowate.
 • @trojanka 11:27:37
  //Reszta uwag to takie dywagacje których nie odnosiłam bezpośrednio to Pana, raczej ogólnie przy okazji , pisząc do Pana.//

  To weź się ogarnij kobieto! Nie dywaguj...

  (12) Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? (13) A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. (14) Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych. (15) Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. (16) Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. (17) Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! (18) Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

  (Ew. Mateusza 18:12-18, Biblia Tysiąclecia)

  Masz coś więcej do powiedzenia w tym temacie czy trzeba Cię ścigać po blogach?
 • @trojanka 11:27:37
  Gdy już upora się Pani z obowiązkami:

  Tzw. posyt p. Jeznacha nie są(nie były) dla mnie problemem o ile pojawiały się w umiarkowanej ilości. Jest Pani uznaną blogerką więc może nie ma Pani z tym wielkiego problemu, ale dla niektórych te 50 osób więcej , które zapoznają się z naszymi przemyśleniami robi różnicę. Jeśli zaobserwuje Pani licznik, to zauważy Pani, że im dłużej post znajduje sie na górze (niezależnie po której stronie), tym więcej ma odsłon. Jeżeli wiec ktoś zbiera się miesiącami by poruszyć jakiś ważny dla niego temat ( bo nie ma np. wystarczająco dużo czasu , albo wystarczająco dużo spokoju, by cos napisać) i w momencie , gdy w końcu się z tym upora , dostrzega, że równocześnie (ale jednak odrobinę późiej)jakiegoś pana X naszła wena by zasypać portal przedrukami w ilości powodującej, że owoc twego wysiłku w ciągu kilku godzin pokonuje całą długość kolumny, to jest to trochę wkurzające.
  Więc wracając do używania nazwisk: bardziej dotkliwą karą dla blogera od umieszczenia w lochu jest spłukanie "Jeznachem".
  Oczywiście presupozycją moich rozważań jest założenie (mylne), że dorośli ludzie nie bawią się w zabiegi o korzystne pozycjonowanie swych notek, a swoją pozycję wypracowują tylko i wyłącznie oficjalnym uczestnictwem w życiu portalu.
 • @Franek Ganek 11:25:54
  >Też mogę coś przetłumaczyć - wtedy też będę miał specjalne względy?
  ------------------
  Oczywiście, jeżeli się sprawdzisz. Piszesz w stylu ŁŁ, a to nie obiecuje dobrej współpracy.

  Co do wątpliwości o Pani Agnieszce. Pani Agnieszka wychodzi przed płot i walczy. AgnieszkaS poskromiła wrednego żyda Piotra Beina (portal 666). P. Bein po dyskusji ze mną, przyczynił się, wspólnie z żydowską grupą internetową pani Otylii Zigman, do zamknięcia portalu prawynurt.pl.
 • @Zawisza Niebieski
  TYMCZASEM JESTEM NA TAK!

  No i "zdjąłem" bana... misiu:)


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @adevo 13:47:39
  //Oczywiście, jeżeli się sprawdzisz. //

  Określ kryteria bo na darmo nie będę tłumaczył ;-) Ale jak do tego dojdzie to tak Cię zwyzywam, że zapomnisz języka... Nie wulgarnie - a żmijowo.

  //Piszesz w stylu ŁŁ, a to nie obiecuje dobrej współpracy.//

  Proszę przy mnie nie obmawiać innych! Do ŁŁ biegiem marsz się wyżalić.

  //Co do wątpliwości o Pani Agnieszce. Pani Agnieszka wychodzi przed płot i walczy. AgnieszkaS poskromiła wrednego żyda Piotra Beina (portal 666).//

  Jeśli poskromiła to super... Ale co mnie to obchodzi? Mówię to co znam. Czemu mnie nie poskromiła tylko uciekła wymiotować.
 • @57KerenOr 14:38:25
  Serdeczne podziękowania.
 • @57KerenOr 14:38:25
  Aha... Ja też na "tak". Żeby nie było...
  Co z bara-bar, nie wiesz?
 • @Franek Ganek 15:03:08
  Ah... przepraszam bo nie skojarzyłem... Pewnie i mnie tak poskromiła... Przecież dostałem dożywotnio bana. Ciekawe ile nadużyć na mnie zgłosiła - NIE ZWRACAJĄC MI UWAGI. MI!
 • @Zawisza Niebieski 18:38:17
  //Czyli łopatologicznie, jeśli pan napisze "bloger X to idiota", to ten komntarz wyleci, jeśli napisze Pan "bloger X w tej sprawie mówi nieprawdę, myli się itd. to będzie to normalna dyskusja o jaką nam chodzi. //

  Mowa to nie kopanie łopatą. Wyczucie się liczy.
  "w tej sprawie mówi nieprawdę" - "nie rozumiem co masz na myśli"
  ''myli się'' - "nie rozumiem..."
  Lepiej? Nie koniecznie - takie odpowiedzi stosowane zbyt często też irytują.
  O czynie świadczy intencja - dążenie do porozumienia ze wszystkimi. I żadne wygibasy intelektualne tego nie zmienią.
  A jeśli ktoś nie słucha tylko stosuje uniki, ignoruje to czasem trzeba taką osobę potrząsnąć. Nie jak ktoś zemdleje to nie ocucę go bo jak można człowieka spoliczkować... Był podobno taki przypadek, że kobieta po udanie przeprowadzonym sztucznym oddychaniu na niej i uratowaniu jej życia złożyła oskarżenie do sądu za to, że n niewłaściwie to jej zrobiono.
 • @Franek Ganek 12:34:43
  Ścigać to sobie możesz swoją intelygencję!!
  Do ciebie, istotnie nie miałam i nie mam nic do powiedzenia!!
 • @trojanka 15:30:27
  //Ścigać to sobie możesz swoją intelygencję!!//
  Nie mogę bo nawet nie wiem co to jest. Czy chodzi Ci o inteligencję?
  Ciebie mogę ścignąć czasem, jak Bóg da - oczywiście.

  //Do ciebie, istotnie nie miałam i nie mam nic do powiedzenia!!//

  A ja nie mówię o tym co miałaś... Raczej o tym co masz. Istotnie.
 • @Franek Ganek 15:25:38
  Przy okazji pytanie do admina: a co jak autentyczny idiota zdominuje dyskusję na wszystkich blogach wklejając wszedzie te same długaśne komentarze, których nawet nie chce się czytać, by sprawdzić czy się myli, czy nie. Można mu przynajmniej powiedzieć "spieprzaj dziadu"?
 • @Mariusz G. 16:03:22
  ZABRONIONE!!!
  Ale można powiedzieć'' Idź lasem i w podskokach, dobry starszy człowieku''.
 • @fretka, trojanka, Zawisza
  @Mariusz G. 12:20:43
  /"Na pewno na taką powszechną nienawiść trzeba było choć trochę zapracować . Oczywiście , jak to w życiu bywa : kowal zawinił , cygana powiesili. "
  Uważam, że zbrnąłeś w tym za daleko trochę. Kim Ty jesteś aby osądzać?
  Nie masz pojęcia o czym piszesz!
  Wypad z mojego bloga!!!!!/

  Pytanie : kto to napisał? co znaczy wypad? co to jest kultura dyskusji? czy spierdalaj jest mniej poprawne od " wypad z mojego bloga"?
 • @Mariusz G. 16:03:22
  //a co jak autentyczny idiota//

  Nie należy tak zakładać. A jeśli ktoś rzeczywiście jest głęboko upośledzony umysłowo" jak określa słownik "idiotę" to...
  Powiedziałbyś kulawemu czy sparaliżowanemu człowiekowi np: Masz trzy sekundy żeby stąd wypier... bo jak cię dogonię to dupę nakopię"?
  Czy starałbyś się o więcej grzeczności... Wymagał od siebie samego?
  Nie można fizycznie reagować na słowa - z zasady.
  Na myśli nie można słowami. Na przemoc fizyczną nie można zabójstwem.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Obrona_konieczna

  Może czas skończyć z tymi idiotyzmami w prawie jak "mowa nienawiści" itp.?
  Mowa może zabić, owszem... Ale czyny (w ściślejszym znaczeniu bo słowo, myśl to też czyn) prędzej.
 • @Mariusz G. 16:26:24
  //czy spierdalaj jest mniej poprawne od " wypad z mojego bloga"?//
  W zasadzie mniej ale każda sytuacja jest inna i wymaga indywidualnego rozpatrywania.
 • @Mariusz G. 16:26:24
  Zasady muszą być. Chodzi o to by były możliwie sprawiedliwe, humanitarne i czytelne dla wszystkich (jeden przeklął i wyleciał - drugi przeklął i nie wyleciał?).

  Oto Słowo Boże:
  "(11) Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, (12) bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć. (13) Wtedy ktoś z tłumu rzekł do Niego: Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem. (14) Lecz On mu odpowiedział: Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami? (15) Powiedział też do nich: Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa [we wszystko], życie jego nie jest zależne od jego mienia."
  (Ew. Łukasza 12:11-15, Biblia Tysiąclecia)
 • @ fretka i Franek Ganek
  Widzę że lista "blogerów którzy opuścili portal" jest za krótka.
  Nawalanka jest kontynuowana przez fretkę i Franka Ganka.
  Oby tylko przypie...lić Zdzichowi i AgnieszceS. Ale za co - nie wiadomo.
 • @Franek Ganek 17:19:46
  Oczywiście zasady powinny być. Tylko, że wg mnie naganny sposób rozmowy , to nie tylko kwestia słownictwa. Oczywiscie , gdy wiesz , że z kimś nie ma sensownej dyskuji nie wchodzisz na jego bloga, a przynajmniej nie zabierasz tam głosu. Może jednak dojść do nieplanowanych spotkań na polu neutralnym i jak wówczas nie nazwać rzeczy po imieniu, gdy natura uczyniła cię człowiekiem nerwowym. Na pewno Zawisza jest człowiekiem właściwym do pilnowania przestrzegania zasad, co do reszty mam obiekcje.
 • @57KerenOr 14:38:25
  mnie też zdjąłeś?
 • Autor, witaj;
  Gratulacje,
  Powodzenia,
  Pozdrawiam
 • @
  U MNIE ZABLOKOWANY JEST TYLKO UŻYWAJĄCY BARDZO NIEŁADNEGO JĘZYKA DONPEDRO.

  No ale z czasem może to się zmienić :)


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 18:21:39
  Dzięki za odbanowanie.
  Teraz mogę powiedzieć, że mam bana u największych portalowych ćwoków (zainteresowani wiedzą) czyli obłudników w owczej skórze

  pzdr
 • @roux 17:49:25
  //mnie też zdjąłeś?//

  Dobre... Ze snajperki Cię pociągnął :-))

  Pozdrawiam.
 • @Zdzich 17:29:25
  O! Wykropkowałeś niecenzuralne słowo.
  Sprytny jesteś.
 • @Zdzich 17:29:25
  A... przepraszam bo nie zauważyłem.

  //Oby tylko przypie...lić Zdzichowi i AgnieszceS.//

  Gdzie???
  Sobie raczej sam przypie...liłeś bo ja nie. Nie cho-czieł ja.
  A Agusi może tak z lekka, ale tylko profilaktycznie... z wyższą intencją :-)
 • @Zdzich 17:29:25
  Generalnie to masz rację. Nie należy wypominać. Wybacz...Cie.
 • @Franek Ganek 19:35:34
  o bana chodziło, a właściwie o zdjęcie bana

  pozdrawiam
 • Kilka refleksji...
  Widzi mi się, że na zwrotnicy politycznej Neonu przełożono wajchę. Sądzę, że wkońcu zdano sobie sprawę, że orientacja pro-kremlowska (nic wspólnego z pro-rosyjską), to - delikatnie - droga do nikąd (bocznica i kozioł zaporowy). Wątpię, czy była to decyzja autonomiczna, podjęta jedynie na Portalu. Zmiany personalne w administracji uważam za korzystne. Bądę się przyglądał z zaciekawieniem przewidywanym reorientacjom, wśród sfory dotychaczasowych przydupników wybiegłych/przebiegłych agentów wpływu. Musiało się dziać ostro, skoro np.taki "Filip", erudyta, esteta i wrażliwiec zabrał się bez słowa pożegnania. Formuła pogorszającego się wzroku (już zapewne, nie był w stanie dopatrzyć się kasy?) może mieć tu uzasadnienie. Jakże krótko obsadził wakat, ciotek "weissman", któremu nawet -rozmazany teraz - "amigo" nie był w stanie pomóc. Czy będą naciski, protesty, dementi czy wygodna dla swoich i wśród swoich, demencja w swojskim błotku?
 • @1abezmetki 20:58:35
  " Bądę się przyglądał z zaciekawieniem przewidywanym reorientacjom, wśród sfory dotychaczasowych przydupników wybiegłych/przebiegłych agentów wpływu. Musiało się dziać ostro, skoro np.taki "Filip", erudyta, esteta i wrażliwiec zabrał się bez słowa pożegnania"

  Bardzo niegrzeczny ten pański komentarz jest :(
  Kogo Pan nazywa agentem wpływu bo nie wiem?
  Pan Jeznach na chwilę obecną ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem ale myślę, że za 2-3 tygodnie wróci do nas. To jest bardzo dobry, inteligentny i wszechstronny bloger i ma tysiące czytelników. To samo dotyczy Zygmunta Białasa.

  Nie doszukuj się Pan jakiejkolwiek afery tutaj bo to śmieszne jest !!

  Pozdrawiam
 • @adevo 02:44:53
  Też tak sądzę. W dodatku osoba obdarzona empatią i poczuciem sprawiedliwości. Bierze w obronę słabszych. Potrafi dać odpór chamstwu!
 • @Astra - Anna Słupianek 21:29:10
  nożyce itd....
  https://www.hairmagazine.dk/Images/500Edge_BC70-01.jpg
  Wrażenie (obopólne) podzielam.
 • @1abezmetki 22:38:06
  //Też tak sądzę. W dodatku osoba obdarzona empatią i poczuciem sprawiedliwości. Bierze w obronę słabszych.//

  Wszystko prawda. Powiem więcej: Jak każdy.

  //Potrafi dać odpór chamstwu!//
  Chyba chciałeś powiedzieć "dawać" zamiast "dać". Mam nadzieję, że nie chodziło Ci w Twojej ocenie o potencjalną zdolność do "dawania odporu chamstwu, czy takie nastawienie... jak czynienie sobie idola chamstwa ;-)
  https://www.google.pl/search?source=hp&ei=fxL_W7bNBc_JrgSbj4P4AQ&q=seek+and+destroy&oq=seek&gs_l=psy-ab.1.1.0i131j0l9.1356.2730..5804...0.0..0.103.356.3j1......0....1..gws-wiz.....0..0i10.THfwTBCwZm0
 • @Franek Ganek 23:13:32
  Wybacz, momentami Cię nie doganiam.
  Zlasowane już pewnie ze mnie wapno.
 • @1abezmetki 01:14:58
  Chamstwo nie istnieje. Chama możemy znaleźć w sobie, jak już chcemy szukać.
 • @1abezmetki 23:11:07
  Powiem ci po męsku, bredzisz jak potłuczony, a nożyczki? Czy to ja się tu kompromituję, czy też ty? Mam ukrywać twoją kompromitację? Twoje wpisy świadczą o tobie, nic więcej. A, że ktoś ci powie kilka słów prawdy, to tylko zysk dla ciebie, możesz z tego wyciągnąć pozytywne dla siebie wnioski, a możesz nadal pozostać tym, kim jesteś. Twoje zyski lub twoje straty.
 • @Zawisza Niebieski 02:16:34
  Kto tu ma monopol na nieomylność. Pańcia mi w przeszłości razem z chamem Ruszkiewiczem nadojadła. A nożyczki? A uderz w stół!. Wkurwiło mnie.
  Pozbawiam was niniejszym swojej cennej obecności - do końca roku, a może dłużej.
 • x
  Kiedyś by mnie to obchodziło, dzisiaj znaczenia chyba nie ma.

  Kiedyś to był portal centro-prawicowy, napewno patriotyczny.
  "Największa premiera" czy jakoś tak. Już zapomniałem te teksty z podręczniczka marketingowca.

  Potem coś się stało, a właściwie kilka rzeczy.

  Odbiór komentarzy i wpisów internauty o nicku "Zawisza Niebieski" był drastycznie negatywny. Tolerowano tego osobnika w imię wolności słowa i braku cenzury.
  Dzisiaj został adminem.
  Mało tego, spektrum użytkowników tego portalu, zmieniło się na tyle, że nikogo to nie rusza, a wręcz zbiera brawka.

  Oczywiście całkowicie nie wierzę w ani jedno jego słowo, a już tym bardziej, że będzie "obiektywnym" skromnym wyrobnikiem. Trzeba mieć dwa zwoje jak kura, żeby po kilku latach znajomości z tym osobnikiem, w to uwierzyć.
  Możliwe, że nie ma specjalnie o czym gadać, bo jak niektórzy inni, spłynie z wodą szybko, ale trend zapewne zostanie. Wygląda na trwały. Mam na myśli trendy portalu.
  -----------

  Takie sytuacje wymagają pewnej elastyczności i karkołomności intelektualnej w parafrazie.

  "Aby nie karmić trola, który jest adminem portalu, należy nie klikać portalu"

  --------------------
  Z drugiej strony daleki jestem od jakiś teatralnych, czy emocjonalnych pustych gestów.
  Tyle rzeczy tu się stało, które miały dla mnie znaczenie i potem, tyle które już nie miały znaczenia, że i ten eksperyment sobie spokojnie pooglądam.

  Kłaniam.

  PS
  (W związku z zostaniem przez ZN adminem, sugeruje kopiowanie własnych komentarzy i notek, na własnych nośnikach. Tak bez wyraźnego powodu oczywiście)
  Oczywiście *1.
 • @AgnieszkaS 06:02:40
  Pani Agnieszko, we wprowadzeniu do mojego bloga jest wyraźnie powiedziane, że proszę, by nie obrażać gości mego bloga. Bloger 1abezmetki starał się obrazić kilka osób, w tym osobę, ktora wiele ciekaych tekstów na ten portal przyniosła, stąd moja przyznaję ostra reakcja, jednak w mojej ocenie nie narusza ona zasad kultury języka polskiego.
 • @Torin 09:25:11
  Dziękuję za ocenę mojej osoby, notki zawsze warto kopiować, jeśli chce się je w przyszłości wykorzystać.
  Ja ze swej strony deklaruję, że dolożę starań w zakresie moich dzialań, aby nie był to portal PO-PiSowski, ani prawicowy, ani lewicowy, ani katolicki, ani innych wyznań, pragnę, by byl to portal Polski, ot tacy jakimi jesteśmy, w części prawicowi, w części lewicowi, w części katoliccy, w części ... Jesteśmy różni i różnych dań wypowiadanych w sposob kulturalny warto posłuchać. Myślę, że skład adminów powinien gwarantować, różnorodność ocen tekstow.

  Czy się to uda, oceni pan za jakiś czas.
 • @Zawisza Niebieski 15:32:50
  Gratuluję Panie Zawiszo! Patrząc na skład grona Adminskiego to o "pluralizm" jestem spokojny :)
 • @1abezmetki 04:16:37
  Chamow szukaj w rodzinie. Najszybciej znajdziesz w lustrze.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:05:32
  Gdzie Pan był przez trzy dni?!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:05:32
  Też pluralizmu poglądów jestem pewien :) Ale jest kilku nieprzekonanych, których trzeba przekonać. Witam po powrocie.
 • @roux 18:30:32
  Bana miałem :)
  A co, nie wolno mi?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:31:51
  To co? Jakaś amnestia była, czy co? :) Widzę, że i notki wróciły. Jeszcze raz witam.
 • @Zawisza Niebieski 20:58:15
  Jak nic z zaświatów ktoś J.R . Odbanował jak nic sam właściciel . Salute Amigo . Portal jest teraz bardzo satyryczny . :)
 • @Zawisza Niebieski 20:58:15
  Amnestia była ale nie dla mnie.
 • @Repsol 21:21:22
  Pudło :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:35:41
  Amigo z satyrą absolutnie nie .Pozdrawiam :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031