Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
422 posty 10069 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Wraże słowo „Konstytucja”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozdz. 1 art. 8 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej stanowi: „Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.”

Pewien rolnik z Białej Podlaskiej powiesił na pomniku koszulkę, nie uszkodził pomnika, nie namalował na nim obraźliwych haseł a tylko powiesił koszulkę. Coż napisano na koszulce? Hasła ustrojów totalitarnych jakim np. dla politycznej prokuratury Ziobro jest słowo „PZPR”. Nie było tam symboli faszystowskich, komunistycznych, było za to słowo „Konstytucja”.
 
O 6 rano w domu rolnika pojawia się policja, obudzili dzieci, rodzinę, rolnika nie było w domu, bo rolnik jako rolnik były już wtedy w polu.
 
Konstytucja jest dokumentem najwyższym na Nią przysięga Jej strzec prezydent. Nikt go do tego nie zmusza, może zrezygnować, ale jeśli zdecyduje się być najwyższym urzędnikiem w kraju, musi przysiąc strzec najwyższego prawa Rzeczypospolitej Polskiej. Za złamanie konstytucji odpowiada się przed trybunałem stanu. Takie są zasady.
 
Prywatna armia „władz konstytucyjnych”
Nie tylko prezydent przysięga strzec konstytucji, również czynią to urzędnicy, straż marszałkowska strzegąca Sejmu i Senatu. Czyniła to do niedawna, dziś znienawidzone przez PiS słowo „Konstytucja” zostało usunięte z przysięgi ustawą z dnia 26 stycznia 2018 o Straży Marszałkowskiej. Dziś przysięga Straży Marszałkowskiej nakazuje strażnikom nie strzec Konstytucji a urzędników partii rządzącej.

Słowa przysięgi: „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom obowiązków funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej ślubuję wiernie służyć Narodowi Polskiemu, przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom[zamiast Konstytucji; przyp. autora] Rzeczypospolitej Polskiej, sumiennie wykonywać obowiązki funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej, nawet z narażeniem życia, a także strzec honoru i dobrego imienia służby oraz przestrzegać dyscypliny służbowej i zasad etyki zawodowej.”
 
Znowu PiS usuwa z przysięgi znienawidzone słowo „Konstytucja”, ale dziś po ostatniej wypowiedzi Kukiza, który wyraźnie oświadczył „Mogę nie lubić pani Gersdorf, ale jest I prezes Sądu Najwyższego”, „Uważam, że pierwszą prezes Sądu Najwyższego jest Małgorzata Gersdorf, bo tak wynika z konstytucji”, dodając również, że „konstytucja jest do niczego". Ale zasady są twarde, najpierw zmienia się konstytucję a później wedle nowej działa.
 
Obecnie świadomość tego jest we wszystkich partiach, widać to po strachu w PiS. PiS buduje oddziały wierne sobie. Właśnie takim oddziałem ma być Straż Marszałkowska. Świadczy o tym nie tylko zmiana w przysiędze Straży Marszałkowskiej ale również tabela uposażenia służb a także na fakt, że Marszałek Kuchciński zwiększa liczebność tej służby. Kto powinien więcej zarabiać? Strażnik porządku w sejmie, czy policjant nie raz stający oko w oko z przestępcami? To tylko dowód na to iż dziś PiS zaczyna zdawać sobie sprawę z konsekwencji swego postępowania.

 

 
Dziś w czasie manifestacji KOD Król Zygmund na placu Zamkowym przywdział koszulkę z napisem Konstytucja. Czy mądre to? Społeczeństwo z pewnością to oceni. O ile początkowo było to zabawne, szczególnie, że nie powoduje to żadnej dewastacji pomników. Nerwy PiS były komiczne, zachowania w stylu pani Dominiki, która jednym ruchem ręki, całkiem zasłużenie, pozbawiła się pracy, mogły oddziaływać. Jednak powoli, tak jak idiotyczna była nerwowa reakcja PiS na te koszulki, tak już teraz koszulki się przejadają, zaś społeczeństwo zaczyna stawiać pytanie, co poza koszulkami KOD ma do zaoferowania? Bo samym działaniem PiS-owi na nerwy Polski nie zbudujemy.
 

Coraz częściej zastanawiam się, że albo opozycja nie ma społeczeństwu nic do zaoferowania albo też w „grupie trzymającej władzę” nad PO-PiS a w ramach tego nad Polską zapadła decyzja, że PiS ma nadal rządzić, zanim znów władzę przejmie PO. Jak by na to nie patrzeć, Schetyna to bardzo słaby i pozbawiony pomysłów przywódca i tak jak „przez ostanie 8 lat wydawało się, że PO było mocne nie tym co robili a słabością PiS, tak dziś wydaje się, że PO im się rewanżuje. 

KOMENTARZE

 • Witam, pałkownika
  Zwykle ocena mnie nie wzrusza, ale tempo w jakim pojawiła się jedynka po puszczeniu tekstu wykazuje, że pałkownik lekturę zakończył na tytule. :)
 • @Zawisza Niebieski 18:44:14
  jest jeszcze kwestia umiejętności czytania ze zrozumieniem..;-)
 • @
  //„konstytucja jest do niczego. Ale zasady są twarde, najpierw zmienia się konstytucję a później wedle nowej działa.//

  Tutaj zgadzam się z Kukizem w 100%.

  PiS nigdy nie będzie miał większości konstytucyjnej i konstytucji nie zmieni więc rozrabia. No chyba, że dogadają się w ramach POPiS i zmienią nazwę Polska na Polin.
 • Solidaruchy nie rozumieją co znaczy słowo konstytucja.
  Pisząc solidaruchy mam na myśli rządzące tam żydostwo obu frakcji.

  Kon - wspólny
  stytucja - organizacjai
  czyli wspólne ustalenia organizacyjne w naszym kontekście dla organizacji Państwa.

  Słowa pokrewne ...
  in...stytucja organizacja, struktura wewnętrznie zorganizowana.
  re .. stytucja odtworzenie kiedyś istniejącej organizacji
  pro.. stytucja organizacja łatwo wyrażająca zgodę ..

  Na tym tle nasuwa się podstawowe pytanie...

  Czy nasza Konstytucja ..jest aby napewno "kon" czyli wspólna dla wszystkich za ich zgodą ?
  Ona nie jest wcale "kon", ona jest bardziej "pro" niż "kon".
  Konstytucja została Narodowi narzucona przez żydowską redakcję (Kwaśniewski, Kalisz i inni podobni ).
  Ta Konstytucja jest bardziej koszerna niż Polska i dlatego na pewno nie jest "kon".
 • @
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/krzyczy-konstytucja-tlumaczy-policjantowi-znaczy-kurna-panie-wladzo-sekcja-gimnastyczna.jpg
 • @roux 18:55:07
  Czytanie ze zrozumieniem to rzeczywiście trudna sztuka, ale to by znaczyło, że jednak wspiął się na wyższy poziom inteligencji i próbował przeczytać. Czas pojawienia się 1* wskazuje, że na ten poziom się nie wspiął, albo też jest mistrzem szybkiego czytania :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:02:26
  Tu muszę przeprosić, mój błąd, nie wstawiłem drugiego znaku cudzysłowia. Słowa Kukiza kończyły się na tym, że Konstytucja jest do niczego. Dalsze jest już moim zdaniem.
  Nie sądzę, by PiS osiągnęło możliwość samodzielnego napisania konstytucji, zaś jako PO-PiS raczej nie przejdzie. Któraś z partii straciłaby wiarygodność w oczach swego elektoratu, zaś stado lemingów biegające raz do PO raz do PiS można zbudować tylko na bardziej lub mniej pozorowanej walce. Mnie zastanawia dzisiejsza nieudolność, nieporadność opozycji. Podobna do nieporadności, wręcz śmieszności PiS, z czasów gdy Kaczyński chodził i płakał "wybory mi sfałszowano". Nie chcę głosić teorii spiskowych ale dla mnie to wyreżyserowany spektakl a nie zmaganie się dwóch partii o odmiennych programach.
 • @Oscar 19:04:44
  Zastanowiła mnie jedna Pana myśl, "Konstytucja została Narodowi narzucona przez żydowską redakcję (Kwaśniewski, Kalisz i inni podobni )." sprawdziłem i wnioski są jednak odmienne.
  Konstytucja jest datowana 2 kwietnia 1997, to czas rządów Cimoszewicza (SLD-PSL) 7.02.1996 - 17.10.1997. Ten rząd nie miał większości konstytucyjnej. Konstytucja została przyjęta w referendum 25 maja 1997, w którym 52,71% głosów opowiedziało się za przyjęciem Konstytucji przy frekwencji 42,86%. Może byliśmy wtedy idiotami ale za własne decyzje, nawet idiotyczne trzeba odpowiadać, a nie pisać, że konstytucję napisał nam ... a my jak te ślepe kocięta ją poparliśmy. Niech teraz PiS stworzy koalicję konstytucyjną, niech uchwalą nową i uzyska poparcie ponad 50% w referendum, nie powiem złego słowa na tę nową uchwaloną i zatwierdzoną konstytucję.

  Takie są zasady, a nie przychodzi sobie taki, co boi się stanąć w wyborach, bo wie, że tylko by się ośmieszył, jak już 2 razy to miało miejsce, raz z Donaldem Tuskiem, raz z Bronisławem Komorowskim, w ostatnich wyborach, gdy PiS uzyskało znaczący sukces on przegrywa w bezpośrednim starciu z Ewą Kopacz? I taki człowiek chce nam napisać konstytucję?
 • @Zawisza Niebieski 04:31:41
  50% za z 40% frekwencji =20% ogółu uprawnionych.

  To żadne "kon" żadna wspólna ogólnonarodowa zgoda.
  Te 20% glosujących za w tamtych czasach to były solidaruchy
  a reszta 80% wcale nie była za...

  80% Narodu Polskiego NIE poparło tej Konstytucji.

  Żeby konstytucja była ogólnonarodowa to co najmniej ponad 50% wszystkich uprawnionych powinna być "za" .... to minimum .. bo za powinno być z 70% wtedy można mówi`c o KONstytucji czyli ogólnonarodowym dokumencie.

  I tak jest ze wszystkimi wyborami... rządzących wybiera kilkanaście procent obywateli. reszta ich nie chce .. ale ordynacja kolonijna tak właśnie działa.

  Wybory powinny być obowiązkowe.
 • Do @Oscar 06:39:49
  Święte słowa panie Oscar ! też wszystkim mówię że 78 % obywateli w Polsce z różnych przyczyn olało tą żydowską konstytucje !

  Słowianie ! dziś wstydzę się że ja poparłem tą żydo-syjonistyczną konstytucję bo w swej naiwności uwierzyłem żydowi Kwaśniewskiemu że mamy dobrą demokratyczną europejską konstytucje ! [ internetu jeszcze nie miałem to byłem naiwny jak dziecko ]

  KONSTYTUCJE POWINIEN PISAĆ NARÓD ! a nie tylko żydzi !!!

  [ pytania do obywateli w jakim kierunku ma iść konstytucja ] pytania powinni mieć możliwość zgłaszać obywatele ! a nie tylko żydowskie organizacje , pytania obywateli poddać pod referendum !

  REFERENDUM jest ważne bez względu na frekwencje ! to uchroni przed żydowska obstrukcją


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Oscar 06:39:49; ele
  I znów jest problem zasad, zasad wymyślanych przezludzi i póki są wymyślone, określone przed grą wszystko jest OK.
  Można wymusić na społeczeństwie aktywność wyborczą wprowadzając kary za nie uczestniczenie w procesie wyborów, tyle, że jest to ograniczenie czyjejś wolności. Bo ktoś no może nie chcieć uczestniczyć w procesie wyborczym, czy to prawo należy mu karami ograniczyć? Dlaczego kogoś przymuszać do podejmowania decyzji, gdy on nie potrafi, nie chce jej podejmować?

  Na jakiej podstawie możemy twierdzić, że to 60 nie akceptowało konstytucji? Albo ile procent wśród nich akceptowało a ile nie? Mieli szansę się wypowiedzieć, i z niej nie skorzystali. Należy ich uznać za grupę takich, co zdania nie mieli lub nie chcieli mieć, więc do rozrachunku się nie liczą.

  Czy mogę podważać prawo PiS do utworzenia rządu gdy w wyborach wypowiedziało się nie całe 51% Polaków? Mogę tylko powiedzieć, że poparcie PiS wynosi 37.6% z 50%. Dzięki Bogu liberum veto zlikwidowali, nie mogę pójść do lokalu wyborczego i powiedzieć "a ja na to veto". :)
 • Przypominają mi się jako żywo dekabryści
  "Niech żyje WK Konstanty i jego żona Konstytucja!"

  pozdr
 • Do @Zawisza Niebieski 09:17:29
  78 % obywateli w Polsce z różnych względów nie chciało mieć z nią nic do czynienia i to jest FAKT !

  Co do wyborów do sejmu to .

  2011 do sejmu Frekwencja 15 050 027 mln. to jest 48,92 % !
  PO 5 629 773 mln obywateli
  PIS 4 295 016 mln obywateli

  2015 r do sejmu Frekwencja 15 595 335 mln 50,92 %
  PIS Prawo i Sprawiedliwość 5 711 687
  PO Platforma Obywatelska RP 3 661 474

  Do propagandzisty Zawiszy Niebieskiego ! śmieszą mnie bredzenie żydowskich kodowców że PIS nie ma większości ! a wy w 2011 r mieliście większość ?
  Macie szczęście żydzi że rozmawiacie w mediach sami ze sobą żyd z żydem !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 10:01:37
  A ty to w Polsce choć jednego nie żyda widzisz, poza oczywiście samym sobą w lustrze? Sami Żydzi i w PO i w KOD i w przecież też PiS, ostatecznie krążą w internecie listy z uprzednimi nazwiskami żydowskimi, dość szeroka reprezentacja członków PiS na niej. Z całkiem "wiaygodnych" źródeł slyszałem, że podobnież Żydzi dzieci porywają i na macę przerabiają :), :)

  Zgodnie z zasadami w 2011 PO nie miało wiekszości na tyle, by samodzielnie rządzić, stąd rządzyło z PSL, zaś dziś PIS ma większość na tyle, by rządzić ale nie ma jej by konstytucję zmienić. I całe szczęście, bo nie chciałbym by jeden człowiek przodujący w sondażach polityków którym Polacy nie ufają (ok 45%).
 • Do @Zawisza Niebieski 14:49:19
  Szanowny panie Zawisza Niebieski ! będę panu wdzięczny gdy poda pan nazwisko POLAKA O RODOWODZIE SŁOWIAŃSKIM w polityce !

  2. Panie Zawisza ! nie macie prawa, nawet moralnego by podpierać się konstytucją z 1997 . bo !!!!! 78% obywateli nie chciało mieć z nią nic do czynienie ! TO JEST WASZE żydowskie nadużycie !!!!

  KONSTYTUCJA powinna mieć poparcie minimum 50%plus 1 ! a ta wasza żydowska [ pisana przez żyda Kwaśniewskiego z Unią Wolności ]
  miała poparcie 22 % !!!! więc trzeba nie mieć WSTYDU by podpierać się tą żydo-faszystowską konstytucją z 1997 r !

  Panie Zawisza ta konstytucja z 1997 r była pisana dla żydów w Polsce ! a przeciw POLAKOM SŁOWIANOM !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 10:47:09
  Szanowny panie, ustalmy może kilka spraw.

  Czy jest pan bolszewikiem ewentualnie komunistą?
  Jeśli dobrze pamiętam lekcje języka polskiego podstawówki to w języku polskim istnieje liczba pojedyncza, więc dla osób słabo znających język polski, ewentualnie imigrantów zza naszej wschodniej granicy oświadczam "My jestem jeden".

  Problem z Żydami jest taki, że w zasadzie nie wiadomo, kto to jest Żyd. Genetycznie nie da się ustalić, bo judaizm wyznaje mieszanka naroodow, zarówno potoomkowie 12 pokoleń jak i np. Chazarowie. Zostaje nam jedność religijna wyznawców judaizmu. No i w ustaleniu kto w naszej polityce jest żydem, kto nie będzie problematyczne. Trzeba by zarządzić ogólnosejmową kontrolę klejnotów naszych posłów.

  Andrologiem nie jestem, więc badan profilaktycznych w sejmie nie zarządzę, z drugiej strony jestem osobą wybitnie heteroseksualną więc znacznie chętniej podziwiam piękno kobiecego ciała niż męskiego. Nie widzę sposobu sprawdzenia kto w sejmie jest Żydem a kto nie. Zaś na opowiastki z mchu i paproci za dużym jestem chłopcem. Można by popatrzeć na preferencje, ale tu musiałbym stwierdzić, że całe PO jest Niemcami, ew, pochodzi z innych nacji zachodnioeuropejskichh, bo PO to przedstawiciel biznesu zachodniego, zaś całe PiS to Żydzi, ew. amerykańscy Żydzi. Chyba nie o taki dowód panu chodziło.

  Konstytucja została ustanowiona zgodnie z regułami określonymi w Polsce. To, że Kaczyński był wtey cienki w uszach i jego PC w tej kadencji sejmu skierowano na przemyślenie sprawy na zielonej łączce to te wybór Polaków. Niech tylko dziś Kaczyński uzyska konstytucyjną większość sejmową i niech ogłosi swoją konstytucję, to ja ją uznam, a na razie to łapy precz od konstytucji.

  Andrzej Duda jako podobnież prawnik mam nadzieję, że nie był na wagarach gdy na studiach konstytucję omawiano. Przysięgał strzec konstytucji, tej konstytucji i z tej przysięgi winien się rozliczyć przed Trybunałem Stanu. Obroni się, jego szczęście, nie obroni się, to wstanie z kolan i będzie siedzieć. Czyż nie są to proste i wyraźne zasady.
 • @ele 10:47:09
  Alkoholik i omc mgr Junior Stolzman vel Aleksander Kwaśniewski przekonywał, że Robert Biedroń może wygrać najbliższe wybory prezydenckie, które odbędą się w 2020 r. Były prezydent dołączył do grona chóru wspierającego rozwój kariery politycznej prezydenta Słupska. Jeśli organizacyjnie mu się uda, to może zostać prezydentem Polski w 2020 r. twierdzi Junior Stolzman vel Kwaśniewski w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Przekonuje, że Biedronia charakteryzuje talent, energia, osobowość.

  Ps....Raz sierpem raz młotem czerwoną chazarską hołotę! Ktoś go znów wyciągnął ze śmietnika! A mówił, że już wódki nie pije...No ale można też się nadoić mocnym piwem! Alkoholizm to ciężka i nieuleczalna choroba. Ta chazarska i lewacka zgraja nie wie już, co wymyślać. Jęczą, zawodzą, wyją z bezsilności. To satysfakcja obserwować miotanie się robactwa. Stawianie na pedałowca/cioty Biedroniu jest wyrazem degrengolady. Polmos Olek ostatnio aktywny znaczy śledztwo się kończy (willa) będą zarzuty. Coś mi się wydaje, że Olek dalej wódę wali. Z goleni rzuciło mu się na mózg. Koniec więc już raczej bliski bo to już schizofrenia bezobjawowa gwarantowana, potwierdzą to ruscy specjaliści od tej choroby. Towarzyszu Olek! A, jak toczy się życie tow Ałganowa z Łubianki?
 • @Zawisza Niebieski 12:12:23
  Nie można było nie wykluczyć KRS z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa. Komintern zawsze wyklucza rewizjonistów. Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby Krajowa Rada Sądownictwa nie została zawieszona w prawach członka Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa. A nawet jestem zdziwiony, że nie została wyrzucona z ENCJ, czego chciał jej przewodniczący, Holender Kees Sterk. Wystarczyło spojrzeć na Sterka i jego kolegów, gdy wizytowali Polskę, żeby zauważyć, iż to krew z krwi takich gigantów prawa jak nie wychodzący z telewizji TVN, gdzie zapewne rezyduje bóstwo Prawomag, Wojciech Sadurski, Monika Płatek czy Marcin Matczak. Żaden szanujący się matematyk czy fizyk nie jest nawet w ułamku promila tak pewny jak oni, że istnieje tylko jedna boska aksjomatyka stojąca za jedną, jedynie słuszną i niepodważalną wykładnią. I nawet nie chodzi tu o prawo, lecz o przekonanie, że każdy, kto próbuje nadzwyczajną kastę uczłowieczyć i sprowadzić na ziemię jest kacerzem, myślozbrodniarzem, spiskowcem i totalitarystą. Przed takimi „mułłami prawa” już przed laty przestrzegał nieżyjący już sędzia Sądu Najwyższego USA Antonin Scalia. Przestrzegał nieżyjący prof. Ralf Dahrendorf, niemiecko-brytyjski socjolog i politolog, rektor London School of Economics, członek Izby Lordów. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, które 17 września 2018 r. zebrało się w Bukareszcie, a uczestniczyli w nim przedstawiciele rad sądownictwa z 22 państw Europy, nie mogło być tolerancji dla kogoś, kto podniósł rękę na bóstwo Prawomaga i popełnił prawniczą myślozbrodnię. Organizacja, o której do niedawna mało kto słyszał i której znaczenie było mniej więcej takie jak Związku Hodowców Kanarków, musiała się włączyć w potępienie polskich reform sądownictwa, a więc i Krajowej Rady Sądownictwa, gdyż nadzwyczajna kasta to międzynarodówka. A międzynarodówka, tak jak Komintern, nie znosi najmniejszego odstępstwa, żadnej odrębnej myśli, bo to rewizjonizm, który trzeba wypalić gorącym żelazem. „To smutny dzień, gdyż KRS była jednym z założycieli ENCJ. Jej przedstawiciele zawsze cieszyli się szacunkiem i mieli duży wkład w prace naszej organizacji” – napisali hipokryci z ENCJ. W rzeczywistości to radosny dzień, gdyż kacerzom i rewizjonistom pokazano ich miejsce, nie pozwolono bezcześcić świątyni Prawomaga. „KRS nie jest już instytucją niezależną od władzy wykonawczej oraz ustawodawczej, a zatem nie gwarantuje, że będzie wspierać niezależne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości” obwieścił w sierpniu 2018 r. zarząd ENCJ. Nie dodano, co oczywiste, więc funkcjonuje jako aksjomat, że gdyby reformy sądownictwa i KRS przeprowadziła PO, a popali ją, co w tej sytuacji wydaje się tak naturalne jak wschody i zachody Słońca, np. Marek Safjan, Andrzej Rzepliński, Wojciech Sadurski, Marcin Matczak czy Monika Płatek, KRS jeszcze bardziej niż wcześniej „wspierałaby niezależne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości” w Polsce. Nie kształt reformy się bowiem liczy, lecz jej autor. To zresztą część większej całości. Tylko autor polskich i węgierskich reform przesądza o tym, że Komisja Europejska oraz Parlament Europejski czują się uprawnione do urządzania kapturowego sądu nad Polską i Węgrami. W Kominternie, jak wiadomo, porządek musi być, a rewizjonistów wysyła się do łagru lub po prostu likwiduje. „Państwa członkowskie ENCJ mogą organizować swoje systemy sądowe w sposób, jaki uznają za stosowny, ale istnieją minimalne standardy, które muszą spełnić” – napisali hipokryci z zarządu ENCJ. Czyli możecie robić, co chcecie, pod warunkiem, że zrobicie to, czego sobie życzy ENCJ w imieniu bóstwa Prawomaga. To ono objawiło zapewne Holendrowi Keesowi Sterkowi owe minimalne standardy. Z tym, że one obowiązują wyłącznie Polskę i ewentualnych innych kacerzy, bo już taką np. Holandię w żadnym wypadku. Te standardy są zresztą zależne od tego, jakie państwo ma je spełniać. Niemcom, Francji czy Holandii wolno wszystko i wszystko się mieści w standardach, gdyż są państwami kapłańskimi, wybranymi. Pętaki z Europy Środkowej, a już pętaki podnoszące rękę na bóstwo Prawomaga nigdy takiego statusu nie osiągną. Chyba że padną na kolana i uznają światłe przywództwo nadzwyczajnej kasty z Niemiec, Francji czy Holandii. To też zresztą część większej całości, widoczna jak na dłoni w traktowaniu różnych państw w Unii Europejskiej. Równość, solidarność i szacunek to tylko bzdury zapisane w artykule 4 Traktatu o Unii Europejskiej, a w praktyce nie są do niczego potrzebne. „Sędziowie z KRS wspierają rządowe reformy sądownictwa, chociaż przyznają, że większość sędziów sądów powszechnych uważa je za niezgodne z konstytucją i naruszające niezależność sądów” napisali hipokryci z zarządu ENCJ po lustratorskiej wizycie w sierpniu 2018 r. w Warszawie. Wszystko tu jest jasne i logiczne, a nawet tautologiczne: sędziowie uważają coś za niekonstytucyjne, to jest niekonstytucyjne i już. A nie mogą uważać inaczej, skoro są nadzwyczajną kasta, pomazańcami bóstwa Prawomaga. Wprawdzie o konstytucyjności bądź nie decyduje wyłącznie Trybunał Konstytucyjny, ale on nie może decydować, bowiem zdaniem większości sędziów sam jest niekonstytucyjny. Proste? Proste jak trzonek od szpadla. Z tego wynika, że sędziowie z KRS zawsze powinni być przeciw reformom sądownictwa, gdyż zawsze uchwala je jakaś większość w parlamencie będąca odzwierciedleniem układu sił we władzy wykonawczej. Czyli żadne reformy nie są możliwe ani nie są pożądane, skoro sędziowie z definicji nie mogą ich wspierać. Proste? Dlatego hipokryci z zarządu ENCJ stwierdzili, iż „KRS może zostać odwieszona tylko wtedy, gdy niezależność sądów będzie w Polsce respektowana”. A niezależność będzie respektowana, gdy KRS nie zgodzi się na żadne reformy sadownictwa, obecny skład nie zgodzi się na samego siebie i się rozwiąże, czyli wróci Waldemar Żurek z kolegami. I będzie tak jak było. Proste? Jak kij od szczotki. autor: Stanisław Janecki


  Ps..Czyli trzeba przywrócić chazarów Kaufmana vel Rzeplińskiego i schlampe chazarską, alkoholiczkę, przestępcę Gersdorf na stanowiska, skończyć uganiać się za mafią gospodarczą, wypuścić gangsterów i pozwolić im nadal kraść i wszystko będzie dobrze. I przywrócą nas do ENCJ...Fakt, polski KRS już nie jest "niezależny od władzy wykonawczej oraz ustawodawczej", przeciwnie niż niemiecki KRS, gdzie z 32 to 16 parlamentarzyści a 16 ministrowie sprawiedliwości landów…Czy Polska Fundacja Narodowa może przeanalizować działania sądów i rządów Holandii, Niemiec, Belgii i Francji pod kontem praworządności i przesłać wyniki do wszystkich krajów Europy? A później poprośmy o uruchomienie artykułu 7. Zachodnioeuropejski rasizm w czystej postaci, nie płacić składek do tego coś tam ...Dlaczego nasz KRS zawiesili, a nie wyrzucili? Bo w obecnej sytuacji będziemy musieli łożyć na to towarzystwo, a oni będą mieli prawo nas "monitorować". Czy na pewno tego chcemy? ENCJ to taka dojna krowa prawnicza, przestańmy płacić składki bo skoro mamy milczeć i jeszcze za to płacić to głupota! Oszczać żydolewaków i przestać się błaźnić jakimś głupawym dialogiem z nimi. To są tylko stowarzyszenia zazwyczaj lewackie, które chcą mieć nadzór na innymi. Jednak nie wszystkie KRS należą do tych oszołomów, no bo jak ich inaczej nazwać, gdy podchodzą do tego politycznie i ideologicznie? A Polacy mają w doopie śmieszne europejskie organizacje prawnicze. Ciekawe jaką rolę pełnią i po co one są potrzebne zwykłym ludziom?! Trzepią kasę z budżetu UE, na który wszyscy się składamy. Niemcy też nie ma w tej fasadowej bezproduktywnej pseudoorganizacji, o której prawie 100% obywateli nie ma pojęcia, że istnieje. Nic absolutnie nic nie wynika z przynależności do tego organu. Takie towarzystwo wzajemnej adoracji za 20 tys EUR rocznie. Wiedzie gdzie Polacy mają opinię liberalno-demokratycznej ENCJ ? W doopie i to głęboko. Nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego na siłę trzymać się kurczowo lewackiej, spedalonej i zbankrutowanej politycznie i ekonomicznie już JEWROUE, jeżeli nowe wybory do JEWROEU nie przyniosą zmiany myślenia i kursu oraz piętnowania Polski nie widzę sensu dalej w tym tkwić. We wszystkich organizacjach unijnych dominują urzędnicy o marksistowsko-liberalnych poglądach. Łamią prawo Unijne Traktaty w imię jakoby obrony wyimaginowanych zagrożeń demokracji.. To trzeba zmienić w takiej UE nie chcę być. I jeszcze nas chcą zislamizować na siłę. Przecież zbrodniarz, agent Gestapo i SS,złodziej z KS zaocznie i oszust żyd Soros chwalił się w internecie, że w obecnym JEWROPE ma ponad 200 swoich lobbystów! Obecny JEWROPE i JEWROKE to jest ideologiczny Komitet Centralny Euromarksizmu a nie reprezentanci Europejczyków. To jest nieuleczalnie już chory twór w tym kształcie.


  PsII. Wstyd to jest dla ENCJ, jak można być takimi oszołomami i dać się zmanipulować takim doopkom z Iustitii i Themis. To na skutek działań Themis i Justiti podjęto taka decyzję, a teraz oni ubolewają, że wykluczono KRS na skutek działań politycznych, a nie prawnych..Totalne kurduple z Themis i Iustitii najpierw donosili na Polskę a teraz jęczą i ujadają. Tak wygląda obraz cepaków i tumanów przebranych dla zmyłki w togi. To chazarskie szczury, pomioty przywiezionych na czołgach w 45 roku. To jest sianie antypolonizmu przez sędziów. Nadzwyczajna chazarobolszewicka Kasto! Wstyd, to kraść... panowie "prawnicy"... stado cwaniaków plemiennych poprzebieranych w śmieszne szaty...z krowimi łańcuchami.. Nadzwyczajna kasta kwiczy i będzie kwiczeć, a jak wam się już nie podoba w Polsce to wynocha do swoich na zachód. Tortury psychiczne to wy, nadzwyczajna kasta stworzyliście Polakom. Wasz współudział w okradaniu Polski jest ewidentny i niezaprzeczalny. To wasze decyzje łamały i łamią nadal praworządność i chronią przestępców, a najbardziej tych w białych kołnierzykach. Droga nadzwyczajna kasto, system kastowy to w Indiach jest. Więc nie biadolić mi tu, tylko emigrować do swoich! Nie zapomnijcie ukraść zwyczajowych 50 zł na bilet w jedna stronę. Miłej POdróży! Bronią swoje nietykalne tyłki, w dodatku stosują naciski na KRS ze wszystkich stron, czy niema podobnego do Erdogana by im pokazać, że Polskę trzeba szanować. Niestety z "komuny" do ustroju demokratycznego nie przeszło wielu sędziów i właśnie dlatego sądownictwo w Polsce jest reformowane. Państwo sędziowie krytykujący zmiany! Chyba zapominacie, że jesteście od wykonywania prawa ustanowionego przez jakże politycznego ustawodawce, a nie od jego krytykowania, czy nie daj Boże jego kreowania. Chyba wam się coś mocno poprzestawiało przez te ostatnie 20 lat. A tę koślawą konstytucję chazarobolszewika, omc magistra Stolzmana juniora vel alkoholika Kwaśniewskiego też radzę poczytać. Nie tylko na koszulkach obnosić. Co za sędzia, który zajmuje się POlityką i wrzeszczy co jest dobra dla nich. Przypominam, sędzia ma osądzać wg przepisów prawa ustanowionego przez przedstawicieli Suwerena i wydawać wyroki zgodnie z prawem, stosować się do Ustaw, inaczej won z sądu.


  PsIII...Będziemy się wstydzić razem z: Austrią, Czechami, Cyprem, Finlandią, Estonią, Luksemburgiem, Szwecją i....Niemcami. W wyniku decyzji ENCJ dołączymy do zacnej grupy państw, które nigdy w tej sieci nie były takie jak Niemcy, Austria, Chorwacja, Luksemburg, Węgry, Norwegia, Szwecja, Finlandia itd. Rzeczywiście margines europejski. Korporacyjna kanapa sędziowska, która organizuje wycieczki dla sędziów z różnych krajów, wyrzuca naszą KRS ze swojego grona. ZIEW, który nie wzbudza już nawet większego poruszenia wśród najbardziej oszalałych obrońców kasty. ENCJ do widzenia. Odpowiedniczka KRS z USA też nie należy do Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) i nikt tam z tego powodu nie rozdziera szat. To najlepszy dowód na czepialstwo! Powiem szczerze: dzięki wykluczeniu KRS-u dowiedziałem się, że istnieje taka instytucja jak ENCJ. Ciekaw jestem ile jeszcze takich "kluczowych" instytucji istnieje w UE. Organizacja zewnętrzna nikomu niepotrzebna bardziej pro mafijna. Polski wymiar sprawiedliwości powinien mieć zakaz uczestniczenia w takich dziwnych instytucjach. Do tej całej sprawy idealnie pasuje tytuł powieści Szekspira - "Wiele hałasu o nic". Ta cała ENCJ nie jest nam do niczego potrzebna. Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem było jak najszybsze wyjście z tego syfu, żeby nie marnować pieniędzy na składki.
 • @Zawisza Niebieski 12:12:23 TO JA CI TEŻ DOKŁADAM
  Pomioty chazarobolszewickie przywiezione na sowieckich tankach, taborach, prokuratorzy, sędziowie, KOD, złodzieje Frasyniuki, Piniory, PO, PSL, lewactwo wrodzy zmianom PiS, anarchizujący państwo, nie macie prawa, nawet moralnego by podpierać się konstytucją z 1997 bo 78% polskich obywateli nie chciało mieć z nią nic do czynienia! To jest wasze chazarskie/żydowskie nadużycie! Konstytucja z 1997 r była pisana dla chazarów/żydów w Polsce a przeciw Polakom! Konstytucja powinna mieć poparcie minimum 50% + 1 a ta ICH chazarska/żydowska [pisana przez chazarskiego żyda pomiot zbrodniarza z NKWD/UB Izaaka Stolzmana - Stolzmana juniora vel omc mgr i alkoholika pospolitego nierozliczonego do dziś złodzieja Kwaśniewskiego z chazarską/żydowską Unią Wolności i ponoć z qurwą tramwajarką i złodziejką pieniędzy Solidarności Krzywonos po wieczorowym powszechniaku o czym sama mówiła.] miała poparcie tylko 22 % bo próg referendum pod to zmieniono, więc trzeba nie mieć wstydu by podpierać się tą chazarską/żydowską konstytucją z 1997 r!
 • @kula Lis 67 13:02:14
  PsIV...Okazało się teraz, że ten cały ENCJ to otaczał parasolem ochronnym patologie w polskim sądownictwie, wyszło szydło z worka. Tam w tej ENCJ, jak wynika z głosowania to musi siedzieć sama patologia sądownicza pokroju naszej "nadzwyczajnej kasty" i zrozumiałe są kwiki samozadowolenia w związku z ich polityczną decyzją! Niemniej niech zapomną, że w ten sposób podporządkują Polaków swym chorym masońskim zasadom! No cóż bydło masońskie wespół z żydokomuszym wręcz obsiadło EU jak muchy odchody!
 • Do @Zawisza Niebieski 12:12:23
  Jeszcze raz przypomnę panu Zawiszy ! NIE MACIE ŻADNEGO PRAWA POWOŁYWAĆ SIĘ NA TĄ żydo-faszytowską konstytucje z 1997 r która pisana była przez żydów WYŁĄCZNIE DLA żydów w Polsce !

  Jeszcze raz przypomnę panu Zawisza ! by KONSTYTUCJA była ważna to powinna mieć poparcie 50 % plus 1 !!!! a wasza żydowska konstytucja uzyskała poparcie zaledwie 22% !!!

  Piszesz pan cytuję [Konstytucja została ustanowiona zgodnie z regułami określonymi w Polsce. ] TO JA SIĘ PYTAM ! a kto te reguły ustalał ? ja panu odpowiem w żydzi judę !!! To są wasze okupacyjne reguły,
  to wasze okupacyjne prawa , to wasza okupacyjna konstytucja !!!!

  POLAK SŁOWIANIN NIE CHCE Z WAMI MIEĆ NIC DO CZYNIENIA

  Żaden problem panie Zawisza by stwierdzić kto jest żydem ! WYGLĄD WAS ZDRADZA ! każda partia w sejmie jest żydowska to widać i to czuć ! [ bo inne nie maja prawa w tej żydowskiej Polsce istnieć ] Mateusz Piskorski z partii ZMIAN się panu nisko kłania !

  Duda mnie obchodzi tyle co wasza żydo-faszystowska konstytucja !

  APEL do Zawiszy Niebieskiego !

  mniej oglądaj TVN i nie czytaj gazetę wyborczą bo masz informacje tylko co myślą żydzi w Polsce ! a nie znacie w ogóle co myśli co robią MILCZĄCA WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW SŁOWIAN !

  Zapewniam cię Zawisza że ona ta milcząca większość Polaków Słowian pewnego dnia do was się ZGŁOSI w realu !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @kula Lis 67 14:18:38
  Rzeczywiście, mamy kolejny wielki sukces PiS,, 100:6. To chyba drugi wynik po 27:1. Oczywiście w sądownictwie Europy to sami Żydzi i masoni zasiadają.

  Światła polityka "skrba narodowego" trzymanego pod strażą na Zoliborzu (przynajmniej jeden z naszych elit już siedzi i pewnie będzie siedział do końca życia) doprowadziła do tego, że my jako 36 milionowy naród nie mamy ani jednego ambasadora, wyrzucają nas ze wszystkich organizacji międzynarodowych. Niedługo poznamy ekonomiczne aspekty, a "geniusz" PiS zbiorą się w jakiejś sali i będą powtarzali, jacy to my wielcy, jacy mądrzy, jacy wspaniali, aż w to uwierzą. Tylco cały świat to matoły.

  Nasz wycieczkowicz "długoPiS" w nagrodę za to iż z Izraelem ustalili brzmienie ustawy o IPN do USA pojedzie i uzyska zaszczyt uściśnięcia ręki prezydenta USA. Mamy sukces dyplomatyczny, nasze media reżimowe z radości to chyba ze skóry wyskoczą. Husky jak nic napisze wielki artykuł o wielkości "długoPiS'a", jak to cały naród amerykański go witał.
 • @ele 17:05:47
  Towarzyszu Ele, bo tak zdaje się przyjęte zostało w środowiskach, co nie uznają liczby pojedynczej w języku polskim, idąc tokiem waszych myśli, w wyborach parlamentarnych frekwencja wyniosła 50,92% na PiS głosowało 37,58%. Czyli ok. 19% uprawnionych. Czy może rządzić Polską partia nie mająca nawet 20% poparcia w narodzie? Niech się towarzysz zastanowi.

  Nie wiem, jakiego byli wyznania, ale byli to obywatele Rzeczypospolitej Polskiej. Posiadali czyne i bierne prawo wyborcze. Jakie prawo do decydowania w sprawie konstytucji ma partia nie posiadająca nawet 20% poparcia? Wam w tym Komitecie Centralnym marzą się czasy, gdy Polacy frekwencja wynosiła 99.7% a na partię głosowało 95% obywatel. To niestety historia, ale marzyć o dobrych czasach, gdy Polacy glosowali a Władza Ludowa wiedziała lepiej to miejmy nadzieje się skończyły. Choć czy napewno? W Baranowie w sprawie lotniska przy frekwencji 47% 84% było przeciw. Jak towarzysz Ele myśli, wprowadzić demokrację ludową, czyli pałować oponentów, aż uzyskamy no powiedzmy 95% popierających (trzeba się liczyć z tym, że część z oponentów może tej grzecznej perswazji nie przeżyć), czy olać zdanie mieszkańców, bo partia wie lepiej?

  Jak widzę kolejny, któremu zakodowano, że jeśli ktoś nie zgadza się z PiS to musi oglądać TVN, albo czytać Wyborczą. Ja ani TVN ani reżimowych mediów nie czytam. No ale niektórym się to w głowie nie mieści. Partia kazała, to każdy musi czytać, a jak nie czyt to albo Żyd albo prowokator.

  "Żaden problem panie Zawisza by stwierdzić kto jest Żydem ! WYGLĄD WAS ZDRADZA !" tak na oko, to chłop umarł w szpitalu.
 • Do @Zawisza Niebieski 18:49:06
  Panie Zawisza Niebieski trzymaj pan fason ! bo zaczynasz pan temat
  trywializować ! dla jasności pana przedstawiam panu jak powinno się zatwierdzać KONSTYTUCJE !

  12 grudnia 1993 roku miało miejsce referendum w sprawie nowej konstytucji rosyjskiej, jak również wybory parlamentarne.

  Za przyjęciem drugiego projektu opowiedziało się 58,4% biorących udział w głosowaniu. Obecnie obowiązująca konstytucja to pierwsza demokratyczna konstytucja rosyjska .

  Prezydent Rosji wybierany jest na 6 lat w wyborach powszechnych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym (wymagana 50% frekwencja dla ważności wyborów)

  CO PANIE ZAWISZA ? MOŻNA ! wymagana jest 50 % frekwencja !

  Może przypomnieć panu Zawisza jaka jest wymagana frekwencja w tym żydowskim obozie zwanej Polską ? co ! przypomnieć ?

  Słowianie ! w żydo-gadzinówkach medialnych w Polsce wmawia nam sie że w Rosji panuje zamordyzm !!!! że tylko w Polsce jest demokracja i panuje wolność !!! [ kłania się panie Zawisza Niebieski Mateusz Piskorski z partii ZMIANA ! ]

  Słowianie ! to w POLSCE PANUJE ZAMORDYZM ŻYDOWSKI !!!! sądy prokuratury policja ABW i bojówki żydowskie na ulicach, plus kodziarze itp codziennie umilają nam Słowianom życie !!!

  Bracia Słowianie ! tak zwana żydowska demokracja pokazuje swoje kły


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031