Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
513 postów 11633 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Kultura PiS, czyli A. Duda contra obóz J. Kaczyńskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiele osób wypowiadało się w sprawie konfliktu prezydent – zwykły poseł Jarosław Kaczyński i Minister Antoni Macierewicz. Ja chciałem zwrócić uwagę na zachowanie środowisk zależnych od PiS, w tymże konflikcie.

 Euforia po wyborach, chwalenie, gdy prezydent okazał się niegodny powierzonego mu przez wyborców zaufania, stając się pogardzanym wykonawcą poleceń płynących z Nowogrodzkiej. Gdy wypełniał wyznaczoną mu rolę - narciarz, wycieczkowicz, klęczący po kościołach, bezwolny długopis prezesa był wychwalany przez środowiska PiS. Wykonując te funkcje Andrzej Duda narażał się na odpowiedzialność przed Trybunałem stanu, za złamanie konstytucji, której przysięgał strzec, zaprzysiężenie nieprawnie wybranych sędziów do TK, szemrane wybory pani magister Przyłębskiej, skazanie i ułaskawienie M. Kamińskiego . Za to wszystko w przyszłości może odpowiadać przed Trybunałem Stanu, ale gdy to robił był wychwalany przez „środowiska opiniotwórcze forów”, czyli inaczej mówiąc trolli PiS, nie ważne czy płatnych czy też działających z własnej inicjatywy i przekonania, a także obóz „kapciuszkowych" Kaczyńskiego.

 
Równocześnie, za to wszystko był pogardzany, nie tylko przez tych, którzy nie są zwolennikami PiS, ale również przez same środowiska PiS. Przypomnijmy sobie tylko spotkanie u Tadeusza Rydzyka w którym Beata Kempa wita, biskupów, wita ministrów, wita inne osoby, dopiero gdzieś pod koniec swego powitania przypomina sobie, że tam gdzieś na sali „pęta się” jakiś tam prezydent RP. Połajania przez „premiera z tabletu”, przez Macierewicza był dla PiS był nikim, bezwolnym sługą „sortu panów”.
 
Tak więc zdefiniujmy kilka pojęć przywracając osobom ich właściwe miejsce.
 
Kim jest prezydent RP?
To człowiek, który w wyborach bezpośrednich zdobył ponad połowę głosów tych, co zdecydowali się na te wybory pójść. Suweren może oceniać czyny prezydenta, czyny te może oceniać także Trybunał Stanu, ale nikt nie może prezydentem pomiatać, nawet jeśli jest córką wysoko postawionego członka PZPR, i pupilką zakonnika międzynarodowego zakonu, jak pani Kempa, czy też „zwykłym posłem” o dość kompromitujących wynikach wyborczych. Bo wtedy pomiata się głosami tych Polaków, którzy byli uprawnieni do głosowania i z tego prawa skorzystali. A wolą suwerena, bez względu na to, czy była to wola mądra, czy też nie w demokracji pomiatać nie wolno.
 
Przypomnijmy również o tym, że formalnie naczelnym dowódcą wojsk jest prezydent RP. Boleśnie to odczuliśmy, gdy Lech Kaczyński postanowił być dowódcą pilotów samolotu prezydenckiego, ale takie jest prawo. Antoni Macierewicz, ten, który zgodnie z kłamliwą obietnicą wyborczą Beaty Szydło nie miał być ministrem obrony, a dziś wiemy, że jest powiązany z lobbystami przemysłu zbrojeniowego USA, jego działania wskazują na to, że wykonuje ich polecenia, że jest miłośnikiem młodych, niewykształconych i niedoświadczonych chłopców, potrafił w sposób urągający pozycji Prezydenta RP powiedzieć Andrzejowi Dudzie, że wojsko to nie jego sprawa, jego miejsce to wykonawca poleceń.
 
Kim jest Antoni Macierewicz
To człowiek ściśle współpracujący z lobbystami amerykańskiego. przemysłu lotniczego (Alfons Marcello „Al.” D’Amato, Wacław Berczyński), mający przez D’Amato powiązania z rodzinami mafijnymi i realizujący ich plany, choćby w sprawie zakupu śmigłowców. Choć pytanie, jaka jest jego rola przy sprzedaży PZL Mielec, producenta Black Hawk, który został sprzedany amerykanom właśnie przez PiS, dziś Macierewicz walczy o zlecenie dla zleceniodawców lobbystów, przyjaciół Macierewicza. Zaś PiS nie widzi w tym konfliktu interesów.
 
 
 
Kim jest „zwykły poseł” Jarosław Kaczyński
Ustalmy pozycję kolejnej osoby tego konfliktu, Jarosława Kaczyńskiego. To założyciel i w zasadzie dozgonny prezes PiS, ale z drugiej strony to człowiek, którego wkład w obecne zwycięstwo PiS nie jest większy, niż pozwolenie na zamknięcie się wraz z Antonim Macierewiczem w miejscu niewidocznym dla społeczeństwa.
To człowiek, który po aferze spreparowanej przez ułaskawionego Mariusza Kamińskiego, na własne życzenie traci władzę w połowie kadencji poprzednich rządów tej partii. Od tego czasu Jarosław Kaczyński regularnie przegrywa wszystkie debaty polityczne w tym z Donaldem Tuskiem, przegrywa wszystkie wybory. Pojawienie się Jarosława Kaczyńskiego rozkłada każdą akcję w której mamy do czynienia z decyzją wyborczą suwerena. Przypomnijmy tu „referendum warszawskie”, w którym wkroczenie z butami Jarosława Kaczyńskiego, wraz z Adamem Hoffmanem spowodowało upadek całej inicjatywy. Wszystkie akcje wyborcze, których twarzą był Jarosław Kaczyński kończą się batami dla PiS.
 
Tak więc w sprawach wyborów Jarosław Kaczyński nie lokomotywą a tylko kulą u nogi PiS. Na potwierdzenie tej tezy można również przytoczyć osobisty wynik Jarosława Kaczyńskiego w wyborach do sejmu. Ten człowiek przegrywa i to wyraźnie z Ewą Kopacz, i to wtedy, gdy prowadzone przez Ewę Kopacz PO doznaje dotkliwej porażki a PiS zdobywa oszałamiający jak na nasze warunki sukces. To człowiek dołujący we wszystkich sondażach zaufania, no chyba, że zrobimy je wśród trolli PiS.
 
Jarosław Kaczyński nie ma żadnego umocowania w woli wyborców do rządzenia państwem. Jest tylko i wyłącznie szeregowym posłem i prezesem partii, wybieranym w wyborach, w których tylko on jest jedynym kandydatem, najczęściej przez aklamację. Podczas gdy Andrzej Duda ma za sobą głosy ponad połowy Polaków,
 
Dziś gdy poniżany Andrzej Duda postanowił wreszcie upomnieć się o to, co zgodnie z prawem i wolą narodu jest jego przywilejem, postanowił przestać być śmiesznym, posłusznym „długopisem prezesa” spróbował skorzystać z prawa weta, pokazać Macierewiczowi, gdzie jego miejsce wyznaczone prawem i wolą wyborców a równocześnie nie może być usunięty przez Kaczyńskiego, bo po pierwsze to Kaczyński namaścił Dudę na prezydenta i dziś Kaczyński jest nikim względem pozycji prezydenta RP, został poddany został ogromnemu hejtowi PiS-trolli.
 
Zadajmy sobie pytanie, co zatrzymał prezydent wetując te ustawy? Hejt mówi o zatrzymaniu reformy skorumpowanego sądownictwa. Czym była ta reforma? Oddaniem władzy nad prokuraturą i sądownictwem politykowi, który kilkukrotnie udowodnił, że potrafi wykorzystać swój urząd do własnej prywaty. Pamiętamy aferę z doktorem G, gdzie bez wyroku, jako minister głosił wyroki przed kamerami telewizji. Pamiętamy najście smutnych panów z samego rana na mieszkania ekspertów prokuratury, w sprawie prywatnego procesu między rodziną Ziobry a lekarzami, którzy leczyli ojca Ziobry. Ten człowiek nie rozróżnia prywaty od interesu państwa i jemu chciano nadać nieograniczoną władzę nad prokuraturą i sądownictwem.
 
Jak zwalcza się patologie w krajach tym skażonych? Wzorcowym wręcz przykładem są Włochy, kraj przeżarty mafijnymi powiązaniami między politykami a rodzinami mafijnymi. Tam walka jest możliwa jedynie wtedy, gdy prokuratorzy są całkowicie niezależni od polityków i w razie potrzeby mogą postawić najwyżej stojących polityków przed sądem i ich skazać. Tylko wtedy możliwa jest walka z patologiami, gdy polityk będzie się bał spotkać prywatnie z sędzią. A co się dzieje dziś w przejętym przez PiS Trybunale Konstytucyjnym? Sędzia, dubler z nadania PiS Mariusz Muszyński spotyka się z Ziobro w sprawie encyklopedii prawa konstytucyjnego, choć minister nie bierze udziału w redagowaniu tej encyklopedii. Ziobro obsadza córkę polityka PiS, choć ta odpadła w procesie weryfikacji. Czy można wyobrazić sobie, że uzależniony od Ziobro prokurator postawi przed sądem któregoś z PiSiewiczów? Propozycja PiS to droga w kierunku współpracy mafii z politykami. Polityka łatwo przekupić, albo zwieść, jak o tym świadczy koronny przypadek Antoniego Macierewicza.
 
Trolle opowiadają o przyśpieszeniu procesów, usprawnieniu. Minęło ponad pół roku od wypadku premier Szydło i rządzona przez Ziobro prokuratura nie potrafi ocenić prostego wypadku drogowego? To jest to głoszone przez trolle przyśpieszenie? Czy w tych zawetowanych ustawach były rozwiązania usprawniające działanie sądów, czy tylko korupcjogenne rozwiązania przejęcia władzy przez polityków nad sądami?
 
Wiemy również, że pośpieszne procedowanie zawetowanych ustaw, byle zdążyć do wakacji sejmowych, w czasie zamieszania, spowodowało błąd, który podważał prawność tych ustaw. Nad jedną wersją pochylali się senatorowie, nad inną posłowie. Podpisanie tych ustaw tworzyło by kolejny punkt z którego Andrzej Duda musiał by tłumaczyć przed Trybunałem Stanu. Czy dziwne, że nie podpisał?
 
Zwróćmy uwagę na to, że Andrzej Duda zapowiedział swoje ustawy, nie wiemy, czy będą kosmetyczną poprawką tego co chciał PiS, czy też nowym spojrzeniem na reformę sądownictwa. Tego my Polacy nie wiemy, lecz trolle PiS już wiedzą, Andrzej Duda poddał się „Sorosowi”, poddał się „mafii sędziowskiej”, poddał się „Żydom”... Nagle zobaczyli narodowość pierwszej damy i wynikające z tego możliwe powiązania.
 
Trwa hejt skierowany przeciw prezydentowi, płatny, realizowany przez „pożytecznych idiotów” oraz „kapciuszkowych" Kaczyńskiego. W tej walce wytoczono „armaty” jakże znane z czasów stalinowskich, wyszukiwanie haków, zastraszanie, wyssane z palca oskarżenia głoszone przez „ludzi z tzw. ludu”... by tylko prezydent znów założył kaganiec i posłusznie wrócił do roli marionetki „zwykłego posła”. Ale również z obozu „kapciuszkowych” padają groźby, że gdyby prezydent się nie „opamiętał” nie wrócił na kolanach, to w przyszłych wyborach nie ma co liczyć na poparcie PiS. Andrzej Duda dokonał pierwszy krok by pokazać, że jest prezydentem a nie tylko opłacaną wycieczkami, wczasami na nartach marionetką człowieka, który nie potrafi odważyć się, by stanąć w szranki wyborcze, bo wie, jakie miejsce wyznacza mu suweren. Woli rolę uzurpatora i „władcy marionetek”.
 
Trzeba zadać pytanie, czy Duda ma szansę na re-elekcję? Podpadł Kaczyńskiemu a wiemy, że to człowiek mściwy, patrz droga polityczna Marcinkiewicza. Duda musiałby dokonać poniżającej politycznej samokrytyki, jak Ziobro po tym, gdy wpadł na pomysł projektu PJN. Droga upokarzająca i niepewna. Czy ma jednak szansę zbudowania własnego obozu? Przyszłe wybory za 3 lata. Kaczyński dobiega emerytury politycznej. W konfrontacji wyborczej Duda – Kaczyński, Kaczyński dostał by podobne baty, jak za każdym razem dostawał od Donalda Tuska, a czy kolejny raz wyborcy dadzą się nabrać na „młode, niezależne” marionetki prezesa? Więc niby szanse te są. Tyle, że już Kaczyński nie będzie decydował. Decyzję, jak w latach 2005 - 2007, gdy Giertych walczył z Kaczyńskim podejmie zakonnik międzynarodowego zakonu, Tadeusz R. A temu dziś Ziobro się mocno opłaca zleceniami z Ministerstwa Sprawiedliwości. 

prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie:  Bartosz Krupa /East News
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • autor
  Tak dla przypomnienia o Mielcu,

  22-10-2012 rok

  Koszt sprzedaży PZL Mielec

  Poseł Ludwik Dorn alarmował w swojej interpelacji poselskiej nr. 6952 z VI kadencji sejmu o zakupie samolotów ,,Skytrack” przez MON, płacąc za sztukę po 65 mln zł. Zwracał się do MON o pełne wyjaśnienie tej transakcji i żalił się, że MON Bogdan Klich nie udziela mu pełnej odpowiedzi twierdził L. Dorn, że w tej sprawie jest drugie dno. W interpelacji L. Dorn wyliczył, że budżet państwa polskiego mógł stracić ok. 250 mln zł. za zakup samolotów na rzecz polskiej armii. Niestety, ale Ludwik Dorn pretensje może mieć sam do siebie i do rządu którego on był V-ce Premierem. To Rząd PiS-LPR-Samoobrona oddał z dopłatą PZL Mielec na rzecz spółki amerykańskiej Sikorsky, która należy do Holdingu UTC z siedzibą w Paryżu a właścicielami tego holdingu są osoby o pochodzeniu takim samym jak teść byłego szefa MON za czasów PiS Radosława Sikorskiego. Będąc posłem i członkiem sejmowych Komisji: Obrony Narodowej i Skarbu Państwa walczyłem jak mogłem na posiedzeniach tych komisji, przeciwko oddania obcym PZL Mielec. Na mój wniosek odbyły się dwa posiedzenia tych komisji, podczas prac komisji wrogiem dla związkowców szczególnie z Solidarności z Mielca byłem ja. To oni podczas prac Komisji ubliżali tylko mi, stałem się czarną owcą dla nich, ponieważ stanowczo domagałem się zaniechania sprzedaży PZL Mielca. Gdy przegrałem głosowania na tych komisjach złożyłem zawiadomienie do prokuratury krajowej (Min. Ziobro) o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez MSP W. Jasińskiego oraz prezesa ARP K. Brzezickiego. Złożyłem też wniosek do NIK celem zbadania zasadności sprzedaży PZL Mielec. Prokuratura tarnobrzeska prowadziła śledztwo i oczywiście po pewnym czasie, umorzyła śledztwo. Natomiast NIK przeprowadziła powierzchowną kontrolę i stwierdziła, że dobrze, że pozbyto się PZL Mielec.
  Podczas prac sejmowej komisji skarbu państwa zadałem n/w pytania:

  1. Przecież ARP i MSP trąbiły, że sprzedaż PZL-Mielec ma przynieść dochód 300 mln zł, a w rzeczywistości sprzedano PZL Mielec za 66 mln zł. Sikorsky zobowiązał się do spłaty zadłużenia 16 mln zł, a resztę z kwoty zadłużenia 53 mln zł ma pochodzić ze sprzedaży do MON-u Skytrucków, MON zaliczkuje 74% tej kwoty. Skarb Państwa gwarantował pożyczkę udzieloną przez ARP na podwyższenie kapitału w PZL Mielec. ARP zrezygnowała ze zwrotu tej pożyczki. Czyli ,,amerykanie” od Sikorskiego kupili PZL Mielec za pieniądze Sarbu Państwa!!! Tak ,,prywatyzuje” Prawo i Sprrrrrrrrrr!!!
  2. Dlaczego PZL Mielec nie sprzedano w drodze publicznego przetargu?

  3. Dlaczego po prywatyzacji UTC Holdings MON kupuje samoloty Skytrucka po 30 mln zł, a nie wtedy gdy PZL Mielec był własnością polską – 7 szt. 3 + 4 Skytruck?
  4. Zakupy MON-u od firmy ,,Sikorki” zrekompensują wydatki amerykanów na zakup PZL Mielec i to z nawiązką?
  5. Sprzedaż na rzecz amerykanów PZL Mielec była przygotowana już od dawna, to pracownicy WSK Rzeszów trafili na kluczowe stanowiska w Mielcu, po to aby sterować tym zakładem by oddać go za grosze amerykanom. Pracownicy ci przygotowali zakład do sprzedaży po myśli USA.
  6. Do niczego Amerykanie w umowie kupna się nie zobowiązali ???
  7. Od kilku lat lobbował na rzecz F-16 i UTC Marek Matraszek – przyjaciel B. Komorowskiego i R. Sikorskiego oraz Hubert Królikowski – asystent – Matraszka i Komorowskiego, którego ostatecznie zatrudnił w Min. Gospodarki Paweł Poncyliusz, który pracuje tam do dziś, zapewne jego praca nie ma nic wspólnego z interesem polskiej gospodarki.
  8. Sprzedaż na rzecz UTH WSK Rzeszów lobbował – agent SB były Szef „S” w WSK- Rzeszów Prygoń, lobbował też : Mazur na rzecz UTH
  9. Amerykanie nie wsparli sprzedaży 100 samolotów produkowanych w Mielcu w ramach offsetu??? M-28-M-18, ponieważ już wtedy zapadła decyzja nieformalna aby PZL Mielec doprowadzić na skraj bankructwa i przejąć go, co zresztą tak się stało.

  10. Offset dla Mielca przewidywał kwotę ok. 455 mln $ na produkcję samolotu M-28-M-18 oraz 57 mln $ w modernizacji i sprzedaży Skytruck. Offset nie został zrealizowany nawet w 10% dla zakładów z PZL Mielec.
  11. Mało tego spółka Skytruck LLC opatentowała nazwę Skytruck i miała wyłączność na sprzedaż samolotów produkowanych w Mielcu na rynku, obu Ameryk i Azji. Następnie zablokowali sprzedaż wyrobów mieleckich po to aby firma była gotowa do przejęcia za bezcen.
  12. Kpina z zaliczeniem za 50 mln $ offsetu za certyfikat na rzecz Skytruck w USA. (,,amerykanie” sami dla siebie naliczali offset)

  13. PZL Mielec przed sprzedażą mogła mieć kontrakty na swoje wyroby w wysokości 1 mld zł. Skutecznie kontrakt ten utrącił Zarząd PZL Mielec wspólnie z ARP.
  14. Polska za darmo pozbawiła się swoich atutów w obronności lotniczej.
  15. Polska nie skorzystała na tzw. offsecie – owszem skorzystały, ale firmy amerykańskie w Polsce. Polska z tego tytułu nie ma żadnej nowoczesnej technologii.
  16. Umowa na zakup F-16 nie gwarantuje serwisu tych samolotów – serwisuje ich firma z Izraela.
  17. To są dokonania Pis-u!!!!!!!!!!! W latach 2005-07.

  Zygmunt Wrzodak
 • 1*
  2 kwietnia 2015r. w Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę:
  Uchwała nr.4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia
  Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP [—-] dr Andrzej Duda reprezentuje wartości, które są bliskie całej społeczności żydowskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że jako Prezydent będzie realizował politykę, mającą na celu zapewnienie Żydom mieszkającym w Polsce, odpowiednich warunków funkcjonowania i rozwoju we wszystkich dziedzinach życia politycznego, społecznego, gospodarczego oraz wspierania kultury i wielowiekowej tradycji żydowskiej. [—-]
  http://www.bibula.com/?p=81427#sthash.44akKCpe.dpuf

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2017/07/prezydent-duda-poroszenko3-1-300x168.jpg

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/11/ckufrhfwoaabssi.jpg

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2014/08/fcmxoi1.png

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2014/08/32da9be7a86383b5aadd744a5c8de3f8.jpg
 • @Wrzodak Z. 17:59:42
  Spór między nimi jest o nadzór nad niewolnikami w imieniu swoich i tych samych mocodawców.
  Proszę uważnie przeczytać książkę Leszka Misiaka pt; ,,prawicowe dzieci czyli blef IV RP.
 • @Wrzodak Z. 17:59:42
  Dowody na to, kim jest Antoni Macierewicz i jakie pełni zadania dziś widoczne są czarno na białym, tyle, że ani trollowi PiS ani zwolennikowi PiS nie wmówi, że białe jest białym. Można postawić 1000 argumentów a on i tak jak wytresowana małpka powie, że to "Żydzi", "Soros", "UB", "WSI". Taki to już sort.
 • @Rzeczpospolita 18:06:16
  Kto był promotorem Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta wie każdy. Na spotkaniu w Krakowie, w czasie którego "trzymający władzę" zdecydowali się na wymianę Komorowskiego na Dudę była też Anna Fotyga, bliska współpracownica Kaczyńskiego. Więc gdy Kaczyński dawał zielone światło Dudzie wiedział wszystko i dokładnie.
  Reprezentantem Izraela i USA na Polskę jest tylko i wyłącznie PIS. A patriotyzm PiS to tylko hasełko na plakacie wyborczym.
 • @Rzeczpospolita 18:06:16
  A kim jest ten młody człowiek na zdjęciu? To doradca z ramienia pana "Alfonsa Marcello „Al.” D’Amato". Wystarczy zobaczyć film, którego link załączyłem i wszystko staje się jasne.
 • @Rzeczpospolita 18:06:16
  A za co panie Kosiurze ta 1*?

  Pozornie Zawisza broni DudHausera ale to tylko analiza z innej pozycji o upadeku PiS. To raczej obrona urzędu Prezydenta RP.
  Znam na tyle dobrze Autora, że daję 5*

  A mnie akurat nikt o sympatie PiSlamistyczne albo pro Dudowskie nie oskarży.
  To już raczej pan miał z nimi jakieś kontakty :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:27:41
  Bo dla Polaków, dla polskiej Polski analiza pt. "A. Duda contra obóz J. Kaczyńskiego" jest całkowicie zbędna i nie istotna.
 • // Tyle, że już Kaczyński nie będzie decydował //
  Stanowczo mówimy NIE alkoholowi nieznanego pochodzenia!

  http://bi.gazeta.pl/im/75/2b/10/z16953461Q,Andrzej-Duda--Jaroslaw-Kaczynski-i-Antoni-Macierew.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:27:41
  No cóż, po tylu moich tekstach, wpisach mnie też raczej o sympatie pro PIS, czy też obecnego prezydenta posądzać nie można. Jednak urząd prezydenta jest czymś wartościowym z punktu widzenia Polaka i tego byle kto szargać nie powinien. Szczególnie osoby, które są królami ostatnich miejsc w rankingu szacunku dla polityka.
 • @Husky 18:45:10
  "Wina Tuska", to alkohol tylko na moce głowy, byle kto ruszać nie powinien. Stąd miernoty jak się jego napiły to wytrzeźwieć nie mogą.
 • @Zawisza Niebieski 19:15:23
  "Wina Tuska" to nie tylko to.
  Wiesz ile takich win wytrąbił Tusk z tym niedorobionym prezydentem? Jeden i drugi lubieli, oj lubieli... A daleko do siebie nie mieli, ile jest z Parkowej do Belwederu? :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:18:35
  Tylko przypomnę, że 15 sierpnia 2010, w 90. rocznicę bitwy i 4 mies. po Smoleńsku, Bronisław Komorowski chciał odsłaniać pomnik bolszewika.
  Do odsłonięcia pomnika bolszewika nie doszło z powodu pikiet i protestów.

  https://pbs.twimg.com/media/DHRcGvYXYAAkbbO.jpg
 • Zawiszo Niebieski! Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach!
  Zawiszo Niebieski! Jak dobrze, że Ty szablę chwytasz! Jak to pięknie, że na koń wsiadasz, że nas w żalu i trwodze nie zostawiasz!
  Zawiszo Niebieski! Wietrze wolności!
  Zrób porządek z tym PIS-owskim dziadostwem, co śni o obronie polskiego interesu! Nie chcemy w Polsce faszyzmu. Nie chcemy w Polsce komuny.
  Zawiszo Niebieski! Usiądziemy raz jeszcze do Okrągłego Stołu. Niektórzy z nas usiądą pod nim. I przywrócimy w Polsce demokrację. Oddamy Polakom, to co ich. Jak to pięknie, że na koń wsiadasz, że nas w żalu i trwodze nie zostawiasz! Bądź niezłomny Zawiszo Niebieski!
  Walcz!
  Co nam dano w 1989, bronić tego trzeba!

  A jak przyjdzie chwila próby, to wyprowadzimy ludzi na ulice… w liczbie czternastu.
  Obalimy dyktaturę PIS-u… flagami na zdjęciach profilowych.

  Amen
 • @Husky 21:47:07
  //Tylko przypomnę, że 15 sierpnia 2010, w 90. rocznicę bitwy i 4 mies. po Smoleńsku, Bronisław Komorowski chciał odsłaniać pomnik bolszewika.//

  A co mnie zbóju jakiś Bul obchodzi i jego głupie ruchy? Po co w ogóle mi to piszesz?
 • @Husky 22:14:10
  Zbóju

  Puk puk, jest tam kto? (Spiritek zapukał do głowy pięknego pieska z Alaski)
  Piesek się obraził i spytał - no chyba nie bierzesz mnie za Huskego z NEonu?

  I Spirytek, zawstydzony, odszedł bo myślał, że wszystkie Husky to jedna rodzina :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:06:58
  Wiedzy nigdy za wiele,
  i można to wykorzystać w kampani wyborczej za 6 lat
  8-))))
  dobranoc
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:12:21
  //Piesek się obraził //

  piesek NIGDY się nie obraża
 • @Husky 00:16:08
  //piesek NIGDY się nie obraża//

  Wiem. I dlatego jestem zagorzałym psiarzem. Wolę każdego psa od byle jakiego homo niewiadomo. Pies nigdy mnie nie zdradził.
  Teraz wiesz?

  A z tymi 6 to nie rozbawiaj mnie... Razem wytniemy Adriana Maliniaka. Liczę na ciebie :)))
 • @Husky 00:16:08
  PS.

  Na 11/9 czekam na dobry tekst, pamiętasz?
  No...
 • Przypadek drogi nijakiego Marcinkiewicza Kazia to kiepski przykład
  Jak słusznie pisze Michalkiewicz, to JK uczynił z tej nikczemnej postaci człowieka, a ten zdradził nie tylko JK, ale i swoją żonę oraz czwórkę dzieci dla jakiejś pindy, która go zresztą będzie teraz szlamować do końca życia

  a tak swoją drogą, nie ma to jak kultura w PO czyli wsród folksdojczów
 • @MacGregor 10:44:04
  Piszesz "kultura w PO czyli wsród folksdojczów"
  Najśmieszniejsze jest to, że zwolennicy "imigranta spod Odessy, po kądzieli starszego brata w wierze nie mogą się zdecydować kim jest PO. Są to "Żydzi", Niemcy (folksdojcze), "ruskie", UB-ecy. Jest to objaw pełnego zlasowania mózgów "modlitwami" z drabinki i falami z Torunia.

  Podział jest prosty PO to przedstawiciel koncernów zachodnich, PiS to przedstawiciel USA i Izraela na ziemie Polski, czego koronnym przykładem jest przedstawiciel lobbystów amerykańskich w obecnym rządzie, Antoni M.

  Marcinkiewicz to to wręcz książkowy przykład działania Kaczyńskiego. Kaczyński jest od dawna wypalony, do bólu przewidywalny. Duda jest kalkowym powieleniem pomysłu z Marcinkiewiczem. Kaczyński wybiera człowieka usłużnego, uległego, bez jakiejkolwiek pozycji w partii, układów, ot takiego typowego PiSiewicza. Robi z niego premiera, prezydenta licząc, że będzie miał bezmyślne narzędzie. Ten po jakimś czasie obrasta w piórka i zaczyna próbować własnej drogi. Miał szczęście, że znalazł etnograf (Szydło), i ta zrobiła schow, na który lud się załapał. Całe szczęście dla PiS, że Kaczyński z Macierewiczem dali się namówić na zamknięcie izolatki, bo gdyby nadal latał z Adasiem to byśmy mieli 12 lat rządów PO. Tylko Pawłowicz podskakiwała, ale to raczej należy traktować w kategoriach folkloru niż poważnej polityki.
 • @Husky 22:14:10
  Naprawdę chciało by ci się iść drogą Wałęsy, Kaczyńskich? Pijaństwa w Magdalce, Okrągły stół, Kaczyński w roli Kiszczaka. Po śmierci Kaczyńskiego oby żył jak najdłużej, na emeryturze, musiał byś szaf szukać, bo przecież Kaczyński lubuje się w zbieraniu haków (słowa Giertycha). A nóż by nam coś wyciągnięto. Mnie na pewno uczestnictwo w organizacji PRL ZHP, zastęp Zawiszy, w podstawówce. 2 szkoleniowe obozy harcerskie. Więc u trolli miałbym przechlapane jak w ruskim czołgu. Wolę już zostać blogerem. No ale jak Jarek Ruszkiewicz zdecyduje się na kandydowanie, to z pewnością będę mu doradcą. :) Może na jakiegoś ministra, np. w miejsce Szyszki się załapię. Lubię przyrodę, z pewnością nie będę takim szkodnikiem jak Szyszko. Znam się też na innych sprawach, znacznie lepiej niż Gliński, Błaszczak. Po angielsku i rosyjsku gadam, we włoskim raczkuję, francuski też kiedyś liznąłem, może bym się przydał na Ministra Spraw zagranicznych, gwarantuję, że 27:1 by mi nie strzelili :)
 • @MacGregor 10:44:04
  Jeszcze jedno wyjaśnienie, użycie słowa "schow". Powinno być w cudzysłowie. Od schowania Kaczyńskiego i ang. show czyli wiejskich igrzysk dla "narodu głupiego".
 • @Zawisza Niebieski 12:33:06
  Kiedy przedszkole nie ma wakacyjnego dyżuru ...
 • Piękna kryptoreklama Dudusia
  Nie ma dwóch zdań co do tego, że Duda zabetonował układ, który mógł i powinien zostać obalony, ale nie podpisanie ustaw, które były krokiem na dobrej drodze do tego celu, jest tylko wisienką na torcie, po wyjazdach po rozkazy do Nowego Yorku, wypięciu się na frankowiczów, pomocy finansowej banderowcom, ustawie szczepionkowej i zignorowaniu Kresowian, albo odznaczeniu Wildsteina, aby wymienić tylko niektóre wyczyny Dudy - czyli na każdym kroku kłanianiu się w pas i poczynaniu ustępstw żydostwu i banderowcom (aby nie nazwać tego bardziej dosadnie) i działaniu na szkodę Polaków. Trzeba by na głowę upaść, aby głosować na takiego delikwenta powtórnie.No chyba, że z całego serca pragnie się dobra żydów i Ukraińców, a zguby Polski - wtedy, jak najbardziej. Zdrajca pozostaje zdrajcą, obojętnie jakiej partii by nie założył. Czy to doprawdy takie trudne?

  Przykład Włoch, po prostu pyszny! Jasne, w Polsce mafie działają pół- oficjalnie, to czemu nie miałyby działać oficjalnie, jak we Włoszech? Doprawdy uważasz, Zawiszo, że włoskie mafie przestały istnieć?

  Natomiast opowieści, że niezależność sądownictwa gwarantuje niezależność nominacji sędziowskiej od polityków jest po prostu kpiną obrażającą inteligencję. O ile wiem, w Polsce wybór sędziów od polityków nie zależy - i co, czy sędziowie są niezależni i czy ferują sprawiedliwe wyroki? Czy prokuratura prowadzi dochodzenia w sprawach, w których powinna?
  Dopóki politycy wykonują wolę suwerena (a przynajmniej powinni), dopóty powinni wybierać sędziów; ażeby było inaczej, należałoby zmienić cały system polityczny i wrócić do wieców, a wtedy suweren będzie mógł wybierać sędziów bezpośrednio, a nie za pomocą wybranych przez siebie przedstawicieli.

  Jedynaczka, wraz z pozdrowieniami
 • @Lotna 16:09:18
  Pewnie to i moja wina, że nie odczytałaś przesłania, stąd i jedyneczka zasłużona :) Mówisz"Duda zabetowował układ", nikt niczego nie zabetonował. Zablokował ustawy pisanej na kolanie, ewidentnie złej ustawy, ustawy którą można było w prosty sposób obalić wsadzając autorów do paki, za to, że jedną ustawę procedował sejm, drugą senat, zresztą miejsce w pace na nich już czeka. Ustawie, która nadawał a zeru moralnemu jakim jest Ziobro władzę nad prokuraturą i nad sędziami. Ustawie, która nic nie zmieniała w tym czego oczekują obywatele. Typowa dojna zmiana, wasze świnki przy korycie zastąpimy naszymi nadanymi przez Ziobro.

  Są wakacje, Duda mam nadzieję przygotowuje jakiś projekt, PiS nie utracił władzy, nadal ma tylu posłów ilu ma. Weto jest pewnym kubłem zimnej wody wylanym na łby polityków PiS, którzy już uwierzyli, że Polska to oni. Zwrócono uwagę społeczeństwa na tę sprawę, teraz już nie da się przepchać skleconego na kolanie bubla. Politycy dostali szansę, naród zaś szansę na ocenę polityków i ich intencji, ocenę, która jak mam nadzieję zaowocuje w następnych wyborach.

  Czy we Włoszech zniknęła mafia? Interesuję się Włochami, pracuję z Włochami, uczę się tego języka i odpowiadam ci, że nie. Tam mafia jest rdzeniem narodu, mówię o Sycylii. To widać, ogromne pieniądze z turystyki a w wystroju miast, hoteli, bieda.
  Duda przejął na siebie tworzenie ustawy, dał sobie 2 miesiące.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930