Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Nienawiść ukarana. Szydło wraca na tarczy, a Waszczykowski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jednomyślność Europy przy szaleńczych krokach rządu, by Polak nie uzyskał nominacji na stanowisko szefa Rady Europejskiej wykazała Europie jedno – Polska prywatne animozje przenosi na forum Europy, co zostało ukarane.

Powtórzenie wcześniejszego pomysłu z premierem z tabletu, w formie wyznaczenia kandydata, który nie miał żadnych szans na wybór, żadnego poparcia w Europie wskazuje, albo, że w naszej dyplomacji nie ma świeżości myślenia, nowych rozwiązań, albo że dyplomacja nie ma zupełnie rozeznania w tym co się dzieje na forum Europy.  
 
Odpowiedź na pytanie, co tym ruchem chciał uzyskać PiS? Znowu jak w przypadku „premiera z tabletu” skonsolidować twardy elektorat? Wyniki sondaży są dość słabe. Ok. 19% Polaków poparło kandydaturę Sayrusza Wolskiego, przy przekraczającym 50% poparciu dla Donalda Tuska. Czyżby ten twardy elektorat był już tak mały? W Europie wynik dla kandydata PiS był jeszcze gorszy. Nawet go nie zaproszono na obrady. Tak więc mamy do czynienia z totalną wpadką naszej dyplomacji.
 
Późniejsze rozwiązania, jakie z przecieków do prasy rozważał rząd PiS, jak np. zerwanie obrad, jak żądanie jednomyślności jeszcze bardziej pogrążały naszą dyplomację, z drugiej strony jednoczyło poparcie dla Donalda Tuska. Faktem jest, że Europa uznała iż zarzuty rządu PiS są nie merytoryczne, że to prywatne rozgrywki przeniesione na forum Europy, co wskazywał m.in. jeden z największych sojuszników PiS w Europie. Potwierdził to nawet premier Węgier, Orban mówiąc, że Węgry spory na ten temat pozostawiają Polsce.
 
Jeśli przyjęlibyśmy, że jest to próba utrwalania twardego elektoratu na zupełnie niewłaściwym forum, to znaczącą rolę miały tu trolle PiS i to te drobne, i to grube jak poseł Czarnecki. Próba udowodnienia iż Donald Tusk był kandydatem Niemiec została obalona przez jednomyślne poparcie tej kandydatury w Europie. Próba mówienia, że nikt nie zgłosił Donalda Tuska, czy też zgłosiły to Niemcy jest zwykłym kłamstwem, które rząd PiS zaliczył już nie raz. Donald Tusk był zgłoszony zgodnie z umowami, z samego faktu, iż piastował to stanowisko. Ponowne jego zgłoszenie nie jest wymagane.
 
Donald Tusk nie reprezentuje sprawy Polski, jest kolejnym robieniem wody z mózgu swemu elektoratowi. Urzędnik Europejski na tym stanowisku musi dbać o sprawy całej Unii, nie pojedynczego kraju. Wyobraźmy sobie, że nagle stałbym się decydentem na Neon24. Czy mam promować tylko tych, z kim się zgadzam, czy tych co piszą ciekawie, mają argumenty, choć ja się z nimi nie zgadzam?
 
Co uzyskał rząd PiS?
 
Straty wizerunkowe są znaczące. Po pierwsze uwiarygodnił w Europie zdanie, iż Europa powinna interesować się Polską, na zasadzie "rządu specjalnej troski".

Jest nadzieja, że Jarosław Kaczyński zrozumie iż Europa nie jest Polską, gdzie ma większość parlamentarną, gdzie cały rząd, z wyjątkiem ministra Macierewicza tańczy, jak on zagra. W Europie trzeba prowadzić dobrą politykę, a nie tupnąć nogą na przywódców a ci posłuchają. Bo to tylko myślenie dyktatorów albo małych dzieci.

Pytanie, co PiS zadecyduje w sprawie min. Waszczykowskiego, jednego choć nie jedynego z najsłabszych ogniw tego rządu?

 
 
Wspaniale sytuację prezentuje to widoczny u góry rysunek satyczyczny H.Sawki

prawa autorskie: rysunek H.Sawka, jestem autorem tekstu
 
 
 
 

    

KOMENTARZE

 • "nienawiść"
  Udawana Nienawiść jajwajashy PO/PISsrael.
  Prawdziwa jest za to do Polski i Polaków.
  Ojwej i 1000 lat w Polin jak mawia Dudłaj .
 • @kfakfa 19:04:20
  Myślę, że jeżeli na początku była to nienawiść udawana, by podzielić Polaków i oczyścić scenę polityczną z małych partyjek o tyle od czasu katastrofy pod Smoleńskiem jest to szczera nienawiść wynikająca z tego, że Kaczyński chce przypisać tę katastrofę Tuskowi, by oczyścić własne sumienie.
 • @
  Bardzo dobra analiza... krótko i na temat.
  Ja osobiście Tuska nie trawię i gówno z niego nie Polak... na szczęście rzadko to podkreśla.
  Od początku czułam jednak, że Kaczyński firmuje kosztem Polski jakieś oszołomskie i wręcz chore, prywatne do bólu ... wariactwo!
  A Waszczykowski? to jest niebezpieczny idiota ... więc jeśli by go chociaż zdymisjonowano, to byłaby dla Polski jedyna korzyść... ktoś w końcu powinien odpowiedzieć za ten pomysł... no i "świetną realizację" :))

  Pozdrawiam
 • Autor, witaj;
  Czerwona kartka pokazana awansem

  http://m.neon24.pl/a2ae073d1723f410c4374f21033a51e8,14,0.jpg

  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 19:07:48
  //oczyścić własne sumienie//.........widzę ,że powielasz rewelacje o tym ,że prezes miałby nakazać lądowanie i teraz ma tak duże wyrzuty sumienia ,że zwariował , nikt normalny nie przypisuje samej katastrofy Tuskowi ale każdy normalny musi dostrzec błędy Tuska w zachowaniu po katastrofie czyli oddaniu śledztwa Rosjanom , i o to tylko chodzi bo w każdym normalnym kraju po takiej kompromitacji czy niekompetencji, premier z całym rządem podałby się do dymisji
 • @puuuq 19:49:46
  zatem sugerujesz że w pis nie ma normalnych ludzi? przecież to pis forsuje teorię że katastrofa w smoleńsku była efektem zamachu zorganizowanego przez tuska i putina.
 • @czerwony baron 19:58:45
  nie PiS a co najwyżej niektórzy w tej partii ,i to chyba nieliczni
 • @Astra - Anna Słupianek 19:38:13
  W dyplomacji trzeba przewidywać skutki każdej decyzji, oni przecież już w rozmowach z grupą Wyszehradzką wiedzieli, że to droga do ośmieszenia się.

  Tusk i jego stanowisko nie jest niczym ważnym ani nieważnym dla Polski. Szczególnie, by w walce ponosić aż tak dotkliwe straty.

  Tusk, jak każdy polityk PO-PiS, trudno go strawić, ale PiS nie pojmuje roli urzędnika unijnego. Musi zapomnieć z jakiego jest kraju a zacząć patrzeć po europejsku. Z pewnością wybór nie jest dowodem sympatii dla Tuska, bo w polityce niczego takiego nie ma. Jest człowiekiem, który spełniał potrzeby wszystkich krajów, wsparcie PiS z pewnością mu pomogło.

  Zawsze twierdziłem, że Kaczyński to człowiek, który potrafi tylko niszczyć. Dziś jesteśmy świadkiem zniszczenia polskiej pozycji w dyplomacji. To się odbije w przyszłości, gdy coś naprawdę ważnego dla Polski trzeba będzie załatwić. A teraz w TV Kurski mamy pokazówkę paplaniny prezesa, a to Tusk nie może używać flagi, a to inne bzdury.
 • @Zawisza Niebieski 19:07:48
  Nie jest problemem to, że tusk nie reprezentuje teraz interesów Polski, choć uważam, że powinien. Problemem jest to, że on od zawsze reprezentuje interesy Niemiec kosztem spraw Polski. Więc dlatego , mimo że cała władza to oni, a nie my i każdy z nich dba wyłącznie o swoje interesy popieram brak poparcia ze strony Polski dla jego kandydatury. On był kandydatem Niemiec, by wzmocnić interesy Niemiec w UE. , a te jak wiadomo są przeciwstawne do interesów Polski. To pachołek i podnóżek kanclerzycy nic więcej. To germańska pięść zmusiła inne rządy do poparcia Tuska .
 • @Zawisza Niebieski 20:10:16
  A ty wciąż się martwisz, co powiedzą i pomyślą o nas inni. Zadziwiająca niewolnicza mentalność. . Poza tym już widzę, jak wszyscy inni popierają nasze polskie interesy gdybyśmy zagłosowali na Tuska.
 • Spokojnie.
  Fakt, iż jeden z odcinków serialu nie kończy się po naszej myśli, nie oznacza, że tak zakończy się saga 8-)))))
  Spokojnie.
 • POzamiatane ?
  Premier Szydło: zgłosiłam, iż nie będę przyjmować konkluzji z tego szczytu Unii Europejskiej.
  (PAP)
  a co to oznacza ?
 • @puuuq 20:07:50
  prezes, maciarewicz i ich najbliższe przydupasy.
 • na otarcie łez
  wyznawcom sekty pislamskiej mam z wiarygodnych źródeł informację że delegacja San Escobar stoi murem za piss i prezesem.
 • Prezio to wielki chłop :-)))))
  Wczesną pora w innym poście napisałem:

  "jak to będzie.
  Prezio odwinie kota ogonem i powie że to była polityczna zagrywka aby wszyscy na Donalda głosowali. ... no bo wicie, powiadają że Donald to nasz człowiek jest.
  Pan Prezes to wielki polityk.

  PS:... a wtedy wstał Wałęsa i powiedział: wszyscy głosujcie na Tuska."

  Nie trzeba było długo czekać aby w mediach ogłoszono sukces Prezia.

  "Marcin Makowski: Wielki sukces polskiej dyplomacji. Pokazaliśmy, jak zjednoczyć Unię Polska dyplomacja ma powody do świętowania. W Unii Europejskiej, rozbitej i podzielonej wewnętrznymi sporami, udało nam się znaleźć jeden punkt, który na chwilę zjednoczył Wielką Brytanię z Francją, Niemcy z Węgrami, Czechy z Austrią. Na imię mu Donald Tusk. Czy to nie powód do zadowolenia? Jarosław Kaczyński, pozornie grając obrażonego, doprowadził do rzeczy, która po Brexicie wydawała się politycznie niemożliwa."
 • @zadziwiony 20:16:27
  Nie chodzi o to, czy ktoś powie, że Polska jest piękna, czy też "be", chodzi o to, by traktowana była jako poważny partner. Tym razem, jeśli olali ją wszyscy powaga naszego kraju raczej podupadła.
  Dam przykład, prowadzisz dyskusję, część uważa cię za mądrego druga część z głupka, jednak budujesz w pewnej grupie swoją markę.
  Jeśli zaś wszyscy uznają, że opowiadasz bzdury, to następnym razem nikt na twoje zdanie nie zwróci uwagę. Pomyśli, po co mam tracić czas, by tego idiotę słuchać, choćbyś miał całkowitą rację.
 • @Husky 20:38:52
  "zgłosiłam, iż nie będę przyjmować konkluzji z tego szczytu"
  Oznacza to, że nadal nie jest w stanie zrozumieć jaką głupotę popełniła. Jak ci już kiedyś powiedziałem, mądry uczy się na błędach innych, średnio inteligentny na własnych błędach, a premier Szydło nie potrafi się nawet na własnych błędach czegokolwiek nauczyć.
 • @roux 19:41:42
  No cóż, Polska się budzi, a, że prezes boi się kobiet, to dobrze rokuje na przyszłość.
 • @Stara Baba 21:06:28
  Myślę, że masz rację, choć to na przyszłość, dziś poziom "adrenaliny" nie pozwala mu sensownie ocenić co się stało. Powoli jednak PiS szuka butelki z "winem tuska" i będzie kaca leczyć.
 • @Zawisza Niebieski 21:19:27
  http://zawisza.neon24.pl/post/137418,nienawisc-ukarana-szydlo-wraca-na-tarczy-a-waszczykowski#comment_1372228

  Poczekaj, poczekaj
  To nie koniec
 • @Husky 21:24:15
  Jak wiesz, ja jestem cierpliwy, to ty ciągle wieszczysz upadek rządu PiS, nie mylić z polskim. Pożyjemy, zobaczymy, jeszcze do trumny się nie układam.
 • @Zawisza Niebieski 21:26:42
  Krótko.
  Polski Rząd odradza Unii bycie muzułmańską Unią.
  Masz cos przeciw
 • @Husky 21:31:48
  Jeśli tak, to jak najbardziej w tej sprawie popieram rząd PIS. Za masową emigrację muzułmanów odpowiada USA, Wielka Brytania, Francja. To oni mieli idiotyczny pomysł wprowadzania w krajach muzułmańskich demokracji. Do demokracji to te kraje dorosną tak na oko za 500 lat.

  Tak jak patrzę na to wszystko chłodnym okiem, to współczuję Szydło. Być marionetką Kaczyńskiego, to naprawdę niewdzięczne zadanie. Nie wiesz przypadkiem co za tę maskaradę ma dostać Wolski? Na razie zaoferowano mu członkostwo w PiS, no ale chyba nie szeregowego dostawcy wazeliny. Może jednak stanowisko Waszczykowskiego, znowu mam nadzieję, że nie może być gorszego dyplomaty. Niech dadzą mu stanowisko ambasadora w San Escobar. Tam ze swoimi zdolnościami z pewnością się sprawdzi, w UE, to raczej kiepsko mu wychodzi.
 • @Zawisza Niebieski 21:22:48
  Runęła piramida kłasmtw PIS-u. Runęła piramida banderowskiej skrajnej propagandy n/t wielkości rządu PIS. Jaki efekt próby podziału PO poprzez zwalczania jednego z PO kosztem drugiego z PO! Efekty:
  - skompromitowany do cna mason Sariusz - Wolski, pewnie rozwolnienie przez kilka dni, co mu dobrze zrobi,
  - ciepły mocz tzw. grupy wyszechradzkiej na ,,wszechpotężny" ,,Żond" w Polsce na czele z perfidną kłamczuchą, która pierogi powinna kleić w domu a nie udawać jakąś tam plemier,
  - ośmieszenie się i poniżenie w UE Polski przez tenże ,,Żond", którym steruje człowiek - pasożyt, przybłęda,
  - skłocenie w interesie usraela na śmierć i życie z Rosją,
  - nawet banderowcy z UPAdłej oprócz kasy od nas nie będą chcieli gadać, będą przytulać się do Tuska a nie do przybłędy,
  Za obiżenie rangi Polski w oczach opinii światowej, ta kłamczucha powinna razem z tym agentem kilku wywiadów podać się do dymisji. Obniżenie rangi Polski przez głupotę powinno skończyc się postawieniem przed TS kilku mininstrów na czele z kłamczuchą.
  Takie działanie przybłędy oraz kłamczuchy, było nie udolnym przypodobaniem się mocodawcy z usraela. W interesie usraela jest rozbicie UE, do tego celu wykorzystują swoich piesków na czele z tym ,,żondem".
  Oparcie się tylko o swoich mocodawców z usraela w polityce zagranicznej i obronnej, ekonomicznej, to dla Polski,, gwóżdż do trumny". Usrael nie będzie w swoim interesie przelewał krew za wyjątkowo naiwnych polaków.
  Rządy przybłędy to czarny scenariusz na lata, czyli dobicie Polski.
 • Zawiszo, dzis po raz pierwszy w moim zyciu jest mi na prawde wstyd byc Polka!
  jak doskonale wiesz, ja nie angazuje sie w polityke, nie jestem po stronie zadnej partii, lecz patrze na to z daleka i bezstronnie.

  To co dzis sie stalo, to co dzis PiS, a tak wlasciwie Kaczynski pokazal, jest SKADALEM!!!
  Zblaznili sie calkowicie i to na arenie miedzynarodowej! NIKT tego 'Rzadu Polski' nie bedzie bral powaznie!

  To co dzis zareprezentowali, to dyplomacja na poziomie tak bardzo patologicznym, ze Kaczynski, wraz wlasnymi doradcami politycznymi i wlasnymi dyplomatami, powinni jak najszybciej udac sie do psychiary! bo sa niebezpieczni dla Polski, dla Polakow!

  Napisalam, ze jest mi dzis wstyd byc Polka, tak wlasciwie powinnam napisac, ze jest mi wstyd ze SZALENCY (PiS) rzadza w Polsce!

  To np., W JAKI sposob chcieli zdobyc glos reprezentanki Anglii jest zwyklym warcholstwem, sprzedajnoscia!
  Byc moze, ona wcale nie zaglosowalaby (bo wychodzi z UE), jednak po takim skandalicznym zachowaniu pisowskiej ''dyplomacji'' glosowala!
  Wielu Polakow pracuje w Anglii, bo nie ma pracy w Polsce! A pisowscy ''dyplomaci'' chcieli ich poswiecic, tylko po to, by otrzymac jej glos!

  Szalenicy rzadzacy Polska, na prawde powinni jak najszybciej byc poddanym PRZYMUSOWYM badaniom psychiatrycznym!

  Cala ta swoja operacje mogli przeprowadzic INACZEJ, z korzyscia dla Polski, a zmiast tego zblaznili sie NIEPRZECIETNIE! odizolowali sie!

  Nie tak, ze nikt juz z tym 'Rzadem Polskim' nie bedzie rozmawial, bo inni nie sa szalencami jak Kaczynski (i jego banda), lecz nie beda traktowali TEGO Rzadu na powaznie, nie po takim samonokaucie PiSu!


  Polska czy chce, czy nie chce jest w Europie, to geograficzny fakt!


  Norwegia jest duuuzo bogatsza od Polski, jednak, choc w UE nie jest, ma podpisana pewna umowe, poniewaz Norwescy politycy wiedza, ze musza handlowac, musza eksportowac rope, gaz, ryby do Europy, a nie tylko gdzies za oceany!

  Po prostu Norwedzy nie izoluja sie, bo choc maja przywary (jak wszyscy politycy), nie sa szalencami i nie chca szkodzic Norwegom!

  Dzisiejszy dzien jest SKANDALEM PiSu (Rzadu), ktory na dodatek wsrod Polakow, akurat w sprawie Tuska, nie ma wiekoszosci glosow Polakow!

  Ale nawet gdyby mial wiekszosc, to nie zalatwia sie tego w TAK idiotyczny, patologiczny sposob!

  PiS skompromitowal sie calkowiecie! A ja wcale nie jestem sympatyczka Tuska, PO, czy jakiejkolwiek partii!
 • @Zawisza Niebieski 21:52:27
  a czy wcześniej pisałeś coś (cokolwiek) o Wolskim
  Tak tylko zapytam
 • @Wrzodak Z. 21:55:59
  //Rządy przybłędy to czarny scenariusz na lata,//

  Apolkalipsa tych rządów przypada na rok 2031.
  To tylko parę lat
 • @Bara-bar 21:58:20
  Jedyne takie zdjęcie, a podobno wokół było czuć straszny smród 8-)))))

  https://pbs.twimg.com/media/C6gEbebXMAEgFT7.jpg
 • @Bara-bar 21:58:20
  Naprawdę mądre słowa dziś napisałaś. Polakom jest wstyd, prawda, takiego wyboru jako naród dokonaliśmy, za ten wybór odpowiadamy.
  Jeszcze większym problemem jest to, że ci ludzie (Kaczyński z otoczką) nic nie rozumieją, nadal liczą, że Polacy są tak głupi, że załapią się na ich odwracanie Alika ogonem. Że jeszcze coś wygrają, bo czegoś tam nie podpiszą. Człowiek mądry przyznaje się do błędu, tych na to nie stać.
  Cała Europa pokazała im, ludzie zastanówcie się, co robicie, a oni nadal tego pojąć nie potrafią. Oni nawet nie pojmują co to znaczy urzędnik UE. To nie "Kacze pióro" co działa pod dyktando prezesa, to człowiek, co patrzy na dobro nie jednego kraju a całej Unii. Znowu oblepili prezesa wazeliną, jak w 2007 i znów uznał, że on jest "jedynym wszechwiedzącym". Wynik i wtedy i teraz będzie smutny.
 • @Wrzodak Z. 21:55:59
  //Runęła piramida kłasmtw PIS-u//
  Ona nie runęła, na razie łatają dziury, a na tym połatanym podłożu będą budowali ją dalej. Kłamstwo jest drogą życia dla tych ludzi, "nikt nam nie wmówi, że białe jest białe".
  PiS przedstawicielem interesów naszych rodaków w Izraelu jest widoczne nawet dla ślepego, co oczywiście nie dotyczy miłośników "wielkiego stratega". Parafrazując myśliciela ks. Tischnera, jest prawda, jest tys prawda, jest gówno prawda i prawda prezesa. Pytanie tylko, czy jesteśmy aż takimi Judaszami, że za 500+ sprzedamy nasz kraj?
 • @Zawisza Niebieski 22:20:02
  //Polakom jest wstyd//
  //Polacy są tak głupi,//
  //Polska się budzi,//
  Zawiszo !
  Pisz za siebie i o sobie
  Tyle i tylko tyle
 • Szczyt jest nieważny -Premier wystąpiła jak lwica w obronie Europy i wartości chrześcijańskich
  Można jej tylko gratulować.Oby jutro pokazała pajacom,to samo co dzisiaj.
 • @Husky 22:15:22
  No cóż, rzeczywiście był smród, Polakom bardzo za niego wstyd, wylała się "miłość PiS", a to smrodliwa substancja.
  Wolskim na razie nie zajmuję się, bo czy to jest "ważny ktoś", nawet go na rozmowy ludzi coś znaczących nie zaproszono, podobnie jak premiera z tabletu, co Kaczyński za stojak do zaawansowanej technologii robił. Pisałem raczej o emigrantach "z ziemi Polski do Wolski". Wyemigrowali, tak jak ty, a nadal chcą decydować kto ma prawo barwy biało-czerwone przybierać, jak ptak w okresie godowym, a kto nie.
 • @Seth 22:36:38
  Wygrany jest tylko jeden.
  To rzad Pani Szydlo,który obnażył niedemokratyczne procedury obowiązujące w unijnym kołchozie. Szacun pani Premier
 • @Husky 22:31:58 nie wiem czy wiesz, że
  Zawisza pisze w wersji soft ;-)

  "Jakiej obrazy najjaśniejszego pana dopuszczają się ludzie po pijanemu? - powtórzył Szwejk. - Rozmaicie bywa. Upij się pan, każ sobie zagrać austriacki hymn, a zobaczysz, co będziesz mówił. Wymyśli pan sobie tyle różnych rzeczy o panu cesarzu, że gdyby choć połowa z tego była prawdą, to miałby biedak wstydu na całe życie. Ale ten starszy pan naprawdę nie zasługuje na takie traktowanie."
  J.Haszek
 • @Husky 22:31:58
  Polakom jest wstyd - ponad 50%, Polacy są głupi, te ok. 19%, Polska się budzi, 8 marca nasza lepsza połowa znów pokazała co myśli. Nie za siebie piszę, piszę o zdaniu określonej grupy Polaków z urodzenia, z paszportu, z miejsca płacenia podatków.
  Co o tym może wiedzieć, ten co swą pracą, swymi zdolnościami pensję Królowej płaci?
 • @Zawisza Niebieski 22:41:12
  Biorąc przykład z kretynów tzw.demoktarow inaczej w UE to po ciul robić wybory prezydenckie w 2020 r. w Polsce.
  Weźmy ten przykład wspaniałej demokracji w tym kolchozie i Duda sam się zgłosi do reelekcji i po sprawie.
  Na co nam wybory,koszty,awantury jak można szybko, bez problemu i po sprawie.
  Mam rację ?
  Chyba nie skrytykujesz tych Ejropejskich kretynów
  Bo to nie wypada.
 • @Husky 22:41:19
  //To rzad Pani Szydlo,który obnażył niedemokratyczne procedury obowiązujące//
  Używasz słów których znaczenia nie rozumiesz. Przyjęcie zdania rządu PiS nad zdaniem wszystkich pozostałych krajów Europy nazywasz "demokracją".
  Czym jest demokracja, darmowa lekcja dla prezesa z otoczką i dla ciebie?
  Demokracja to rządy większości nad mniejszością. Rządy mniejszości nad większością nazywamy dyktaturą. Ponieważ Szydło wykazała iż tych pojęć zupełnie nie rozumie Europa jej powiedziała, "choć dziecię, ja cię uczyć każę". Ludzie zdolni do nauki stają się przywódcami, ludzie do tego niezdolni wyrobnikami. Czas pokaże do której grupy dołączy Szydło.
 • @Zawisza Niebieski 22:20:02
  A czy ksieza KRK nie polecali katolickim Polakom glosowania na PiS?

  Mysle, ze tak, bo jedna moja ciotka (katoliczka) glosowala na PiS, bo 'ksiadz w kosciele powiedzieli, aby na PiS glosowac'.

  Teraz, po ujawnieniu pedofilii KRK jest ona w stanie szoku.
 • @roux 22:43:34
  Haszek jest wspaniałym obserwatorem ludzkiej natury a do tego potrafi to pokazać przez parodię. Niestety, dla niektórych to wyżyny, na które wspiąć się w swym życiu nigdy nie będą potrafili.
 • @Husky 22:41:19
  ... tak, racja.Pokazała klasę w Brukseli.
  Ci z PO itd.,to jak fanatyczne,opętane różowe hieny.
 • @Husky 22:15:22
  Husky zawsze jak z Watykanu sie pali, to jest szatanski smrod, smrod nierzadnicy!

  Czy uwazasz, ze to Watykan wybral Tuska?
 • @Bara-bar 22:59:45
  Dziewczyno, nie próbuj urywać swojego. :) Wybacz, nie to forum. Więc przyjacielski uśmiech przesyłam.

  Ale nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi, więc ci odpowiem.
  Księża są różni, różne interesy wyrażają. Przykładowo przedstawiciel interesów nie polskich, miłośnik babcinych emerytur, Tadeusz R. co ślubował ubóstwo popiera PiS za konkretne kwoty pieniędzy. Ale jest wielu księży myślących dobrem Polski, ludzi, co po sobie zostawiają cenną myśl, jak parafrazowany przeze mnie ksiądz Tischner.
 • @Bara-bar 22:59:45
  a wśród wszelakiego sekciarstwa,kociarstwa, oszołomstwa i mądrych inaczej jak głosowano
 • @Husky 22:51:35
  //Duda sam się zgłosi do reelekcji i po sprawie.// Ależ niech się zgłosi, przecież zgłoszenie do wyborów nie wymaga by zrobiła to jakaś partia? Wystarczy zebranie iluś tam głosów Polaków. A potem weryfikują to wybory. Dziś Donald Tusk z powodzeniem przeszedł tę weryfikację, wybrały go wszystkie kraje Europy z wyjątkiem 19% Polaków. Wspaniały wynik, nieprawdaż? Życzę Dudzie poparcia 81%, uznam wtedy, że jest wielki. Mogę ci to na piśmie obiecać.
 • @Seth 23:01:50
  Teraz tylko czekać jak sekta Palikota,sekta KOD-u i Popaprańcy zrobią Ciamajdan II.
  Wiosna tuż, tuż to kto wie

  Kudłaty i Kijowski już to zapowiedzieli

  https://pbs.twimg.com/media/CvNAgPAWEAAB8vU.jpg
  http://niezalezna.pl/uploads/still2017/148356787914735591725.jpg
 • @Bara-bar 21:58:20
  //Napisalam, ze jest mi dzis wstyd byc Polka, tak wlasciwie powinnam napisac, ze jest mi wstyd ze SZALENCY (PiS) rzadza w Polsce!//

  To nie Ty pisalas ze biblia sie nie myli, a kazda wladza wedlug slow tej ksiegi, pochodzi od boga?
 • @Husky 23:07:00
  //...mądrych inaczej...//
  Jak podają statystyki wyborcze, dla ok. 50% elektoratu PiS niedościgłym szczytem osiągnięć naukowych było wykształcenie średnie. Czyżbyśmy znaleźli tych "mądrych inaczej"?
 • @Zawisza Niebieski 23:06:53
  ''Księża są różni, różne interesy wyrażają. Przykładowo przedstawiciel interesów nie polskich, miłośnik babcinych emerytur, Tadeusz R. co ślubował ubóstwo popiera PiS za konkretne kwoty pieniędzy.
  Ale jest wielu księży myślących dobrem Polski, ludzi, co po sobie zostawiają cenną myśl, jak parafrazowany przeze mnie ksiądz Tischner.''
  //

  Pewnie, ze ksieza sa rozni (np. jedni sa pedofilami, a drudzy nie sa), ale ja nie znam zadnego ksiedza gloszacego, czy zyjacego zgodnie z nauka Pana Jezusa!
  Zreszta, tak jak KRK wyznaje teraz, ze ukywal pedofilie, tak KRK caly czas glosi, ze ICH nauki nie sa z Biblli, lecz rowniez z iinnych zrodel!

  Problem polega na tym, ze te ''inne zrodla'' PRZECZA Biblii!
 • @Zawisza Niebieski 23:28:27
  No tak lepiej być idiotą czy zwykłym kretynem z wyższym wykształceniem.
  To nobilituje
  Cholera po co się tyle uczyłem- 8-)))))
 • @Husky 23:07:00
  ''a wśród wszelakiego sekciarstwa,kociarstwa, oszołomstwa i mądrych inaczej jak głosowano''
  //

  Ja nie wiem, bo NIE jestem z '' sekciarstwa,kociarstwa, oszołomstwa i mądrych inaczej''.

  Ja wogole nie glosuje!
  Dlaczego?

  Bo jak wiemy, mozna glosowac tylko na tych, ktorzy uczynia nam wieksze, lub mniejsze zlo, a ja na zadne zlo nie bede glosowac!
  Bo wszyscy chca nas zadluzac, a ja nie jestem szalencem jak Kaczynski..., ktory sam sobie w noge strzela, a bliznich atakuje nozdem w plecy!
 • @Zawisza Niebieski 23:14:00
  a po co mu poparcie.
  Na kiego grzyba.
  Wystarczy że Szydło i Kaczynski ustala w kuluarach (jak UE przy wyborze Tuska) i po sprawie.
  będzie miał 100% poparcia.
  To takie ejropejskie nieprawdaż
  Dzis wybiera sie pod stolikiem
 • @Bara-bar 23:38:20
  No to jak nie głosujesz to po kiego grzyba komentujesz.
  Dzieci i ryby nie mają głosu 8-)))
 • @Husky 23:17:25
  No mister Husky , jak chcesz to piszesz normalnie , bez epitetów .

  Co byś jednak nie myślał ... to jest pierwsze porządne uderzenie w Prezesa , na jego własne życzenie . Choć myślę że ktoś wpuścił go w maliny i to celowo .
  Teraz mamy oto taką sytuację , że ta formacja została sama na placu boju ..i co zaproponuje wyjście z Unii . Już ci pisałem ... ktoś postawił tę formację przy władzy .. teraz upokorzył przed całym światem , w tym jest jakiś cel .... i jeśli będzie potrzeba zdmuchną to świeczkę szybciej niż się niż myślisz .. .
 • @fabi 23:52:44
  http://dd.neon24.pl/post/137423,vabank
 • @Husky 23:45:57
  ''No to jak nie głosujesz to po kiego grzyba komentujesz.
  Dzieci i ryby nie mają głosu 8-)))''
  //

  Brak ci logiki.
  Wlasnie, ze ja NIE glosuje, ma prawo narzekac!

  A ty nie masz, bo glosowales na nich!

  To przez ciebie Husky mamy w Polsce too co mamy, bo TY glosowales, wiec to twoja wina, a nie moja!
 • @Bara-bar 00:03:45
  Logika leminga
  Dobranoc
 • @Zawisza Niebieski 23:14:00
  19% Polaków ????
 • Henryk Sawka jest autorem powyższego rysunku, podobnie jak kiedyś rysował pro-PZPR-owskie paszkwilki w piśmie "Perspektywy".
  Ten sam styl i ci sami ludzie do ośmieszenia.
  Szkoda dużo pisać - lepiej wkleić dwa hasła
  1) Wiktor Kubiak
  1990 r. – na 18. piętrze Marriotta mieści się apartament wynajmowany przez Wiktora Kubiaka, służący mu jako biuro firmy Batax. (..) Ale póki co apartament Kubiaka to miejsce spotkań liderów Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Czy to oficjalne biuro, czy nieformalnie użyczany przez przyjaciela lokal, mało kto dziś już pamięta. W każdym razie Donald Tusk i Paweł Piskorski czują się tu jak u siebie w domu. (..) Kubiaka opisywał także pochodzący z Gdańska Krzysztof Wyszkowski, jeden z założycieli Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i „Solidarności”:
  Dzisiaj wydaje mi się, że Tusk bardzo wcześnie zorientował się w roli tajnych służb w „transformacji” PRL w III RP i, co odróżniałoby go od większości ludzi Solidarności, którzy za głównego animatora „transformacji” uważali SB, dostrzegł fundamentalną rolę WSW/WSI. Przypuszczenie to wyprowadzam m.in. z bardzo bliskich stosunków, nawet przyjaźni, jaką nawiązał wówczas z Wiktorem Kubiakiem, wybitnym agentem WSW. Ten bliski współpracownik Grzegorza Żemka, znanego jako „mózg” afery FOZZ, w latach 80. zajmował się nielegalnym transferem z Zachodu urządzeń elektronicznych.."
  2) Dawny kumpel pomówił, ale Tusk do sądu z tym nie poszedł - Paweł Piskorski we Wprost udzielił wywiadu, w którym opowiedział o tym, że Tusk w latach '90 był hojnie wspierany finansowo przez Niemców.
  Niemcy to naród praktyczny - nie szastają pieniędzmi, tylko inwestują.
  Trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem, albo celowo nie zauważać ewidentnych faktów, żeby twierdzić że Tusk nie jest kandydatem Niemiec.
  Autor obraża inteligencję - swoją i czytelników, publikując tutaj uwłaczające ludzkiiej logice wywody, jakoby Tusk niemieckim kandydatem nie był.
 • @Husky 23:41:23
  Piesku , po raz pierwszy popieram cie w walce o pradziwa Polske, nawet, jezeli jest ona pisowska. W koncu jest tajemnica poliszynela, ze herr thusk jest przydupasem makreli, ze zniszczyl polska gospodarke i ze za liczne wykroczenia powinien dostac ladne ubranko na koszt panstwa w jakims zakladzie ( karnym) !! Lecz to nie Polacy zadecydowali o tym, ze ten zdrajca narodu zamiast procesu dostal przedluzenie kontraktu od ciotki makreli. Jedyna nasza nadzieja w tym, ze wielka Makrela skonczy sie w kolejnych wyborach i ze narod niemiecki zacznie walczyc o przetrwanie. Wtedy to bedzie mozna rozliczyc pieska ciotki makreli - i w koncu dostanie wlasciwa zaplate za swoja niecna sluzbe na niekorzysc Polski ... Wszystko jest mozliwe, szczegolnie, ze oglupiale narody zaczynaja podnosic glowy ...
 • @babaraba 00:26:46
  8-)))))))))))
 • @alek.san 00:26:46
  To tylko fan Tuska
  Rzadki przypadek 8-))))
 • @babaraba 00:26:46
  ,,i ze narod niemiecki zacznie walczyc o przetrwanie.,,

  O naród Niemiecki to się nie martw .

  No jak już interesujesz się polityką , straszysz podobnie jak wielu Niemcami .. to co oni zrobią nam polakom , jaki to kataklizm ma się wydarzyć . Jakie to niemieckie interesy ma realizować Tusk ..
 • @Zawisza Niebieski 23:00:29HaszekNiestety, dla niektórych to wyżyny, na które wspiąć się w swym życiu nigdy nie będą potrafili."
  W 1918 roku Haszek wstąpił do partii bolszewików, gdzie dał się poznać jako dobry organizator i fanatyczny rewolucjonista. Od swoich towarzyszy z Legionu Czechosłowackiego za zdradę otrzymał zaocznie wyrok kary śmierci." -Czesi zdobyli Samarę. Haszek znalazł się w trudnej sytuacji, ale udało mu się uzyskać zaświadczenie, że jest ograniczonym umysłowo synem niemieckiego kolonisty z Turkiestanu. Przez kilka miesięcy ukrywał się, a we wrześniu udało mu się przedostać się przez linię frontu i połączyć się z oddziałami Czerwonej Armii w Symbirsku....-Partia wydelegowała go jednak do Czechosłowacji, aby wspierał tamtejszy ruch rewolucyjny...""" http://dzieje.pl/rozmaitosci/90-lat-temu-zmarl-jaroslaw-haszek-autor-przygod-dobrego-wojaka-szwejka "
 • Nie idzie się na przegraną wojnę
  Nie jestem sympatykiem PiS-u ani PO. Ci ostatni powinni zostać rozliczeni za lata złodziejstwa i wielu z nich powinno już odsiadywać wysokie kary. Jednak PiS nawet nie próbuje tego robić! Komisja Amber Gold to tylko teatr.
  W dyskutowanej kwestii PiS powinien przeprowadzić szybką analizę i dojść do oczywistego wniosku, że otwarta walka na forum europejskim przeciw Tuskowi przyniesie szkody dla Polski i dla PiS.
  Tusk to zdrajca polskich interesów ale jeśli nie było najmniejszych szans na jego pokonanie to należało ogłosić neutralność. W tej chwili Tusk jest nie tylko zwycięzcą. Przegranym jest PiS i jego racje a najwięcej straciła Polska.
  Może o to chodziło genialnemu strategowi z Żoliborza?
 • @Zawisza Niebieski 23:06:53 "miłośnik babcinych emerytur, Tadeusz R."
  -Genialne! -Przebijasz Haszka! Ba, kudy mu tam do Ciebie! -Ty, który masz wiedzę...wznosisz się na wyżyny... -Czego wyżyny? -Tu już osąd pozostawię Twojej inteligencji i rozumowi tych co cię czytają.
 • @Robik 01:25:32 -"W tej chwili Tusk jest nie tylko zwycięzcą."
  -W tej chwili... "-najwięcej straciła Polska." -Ta chwila szybko przeminie. :)))
 • @Husky 22:51:35
  1000/1000!!!
 • @Zawisza Niebieski
  Skąd opowieść o rzekomym poparciu 27 państw? Nie było głosowania „za” Tuskiem! Wybór Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej odbył się za zamkniętymi drzwiami, ale coraz więcej wiadomo o ty, co działo się w środku. Okazuje się, że nie odbyła się żadna dyskusja. Głos zabrała tylko premier Beata Szydło - podaje Polska Agencja Prasowa powołując się na dyplomatów unijnych. Co ciekawe, nie odbyło się głosowania „za” kandydaturą Tuska. „Debata”, która - jak się okazuje - była jedynie zaakceptowaniem woli Niemiec, trwała zaledwie około pół godziny. Po tym gdy przewodzenie obradom przejął od Tuska premier sprawującej prezydencję Malty Joseph Muscat, a sam Tusk wyszedł z sali obrad, głos zabrała polska premier. Po jej wystąpieniu - jak opowiadali dziennikarzom unijni urzędnicy - zarządzono oficjalne głosowanie.

  Z relacji z drugiej ręki wynika jednak, że głosowanie przeprowadzono w taki sposób, że zapytano najpierw, kto jest przeciw Tuskowi. Po podniesieniu ręki jedynie przez polską premier nie prowadzono dalszego głosowania. Wcześniej bowiem uzgodniono, że jeśli ktoś będzie chciał się wstrzymać, może o tym powiedzieć reszcie przywódców - opowiadał unijny urzędnik.

  Po zakończeniu tego punktu Tusk wrócił na salę i Rada Europejska zajęła się dalszymi punktami szczytu, odnoszącymi się m.in. do migracji i sytuacji gospodarczej w UE. Ps..Niech te merdia przeproszą za tą błędną informację - większość dziennikarzy łyka wszystkie manipulacje i kłamstwa i jako prawdę objawioną przekazuje do społeczeństwa.
  Milczenie słyszę!
  Milczenie widzę!
  Gdzie jest choćby jedno sprostowanie tej błędnej informacji o rzekomym głosowaniu 27 państw przeciwko Polsce? Od razu ta informacja mi śmierdziała, ponieważ rzekomo nikt się nie wstrzymał od głosu.
 • @Husky
  Szefem Rady Europy został D. Tusk( tusk znaczy kundel po kaszubsku), podnóżek oraz dyspozycyjny lokaj pani A. Merkel, dbający o jej interesy, Niemiec z Gdańska, (w domu mówiono po niemiecku a dziadek jego był w Wermachcie) , na skutek pogwałcenia TRAKTATU NICEJSKIEGO mówiącego o tym, że na wybór Przewodniczącego Rady oraz zatwierdzenie każdej ważnej decyzji konieczny jest consensus wszystkich państw wchodzących w skład UE.
  Nie było tego consensusu, pogwałcono zasady i obowiązujące prawo( dura lex - twarde prawo ale prawo). Rząd Polski w związku z tym, nie może uznać tego bezprawnego wyboru. [-Tusk zdawał sobie sprawę z problemów z tożsamością narodową swojej rodziny. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do nie Niemców, szczerze nienawidził Polaków, bo był jako DZIECIAK BYŁ WYZYWANY OD HITLEROWCÓW na podwórku i w szkole!
  • KSIĄŻKA: "Donald Tusk. Pierwsza niezależna biografia" Sławomir Grabias, Wyd. Signum Temporis, 2011 - umożliwia czytelnikowi zrozumieć wiele "niepojętych rzeczy" ]
  • https://www.facebook.com/perma... klikaj 10x
  • https://www.facebook.com/group... TUSK CAŁOŚĆ < klikaj 15x
  • Syn Tuska- pracownik Marcina P., jeden z głównych bohaterów afery Amber Gold!
  https://www.facebook.com/group... syn Tuska I AG klikaj 10x
  • http://polskaracja.com/mariusz...
 • @Husky 23:36:40
  Skandowali w Sejmie „Donald Tusk!”. Prezes PiS powiedział opozycji prawdę w oczy. Nie wierzycie w nic poza waszymi interesami i interesikami; jesteście dzisiaj partią zewnętrzną, kompromitujecie Polskę, jesteście przeciw Polsce - mówił dziś w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, zwracając się do posłów Platformy Obywatelskiej.

  - Swego czasu, już dość dawno temu, ale moje pokolenie świetnie to pamięta, prezydent de Gaulle używał takiego określenia: „partia zewnętrzna”. Mówił to o ludziach, którzy byli otumanieni szaleńczą i zbrodniczą ideą, ale w coś wierzyli. A wy nie wierzycie w nic, poza waszymi interesami i interesikami. Wy jesteście dzisiaj partią zewnętrzną, wy kompromitujecie Polskę, jesteście przeciw Polsce. Jesteście i byliście zawsze - powiedział prezes PiS w Sejmie. Ps..W Sejmie wieka feta folksdojczów i zdrajców Polski, a później będą świętowali. W oknach PO-wywieszja Niemieckie flagi. PO nich zaczną świętować "własowcy" !!! To jest pokolenie bezideowców, oni nawet nie rozumieją o czym Kaczyński mówi do nich. Petru ze swoją czeredką, jest myślami na Maderze. Oni myślą, że jak sto głupców przegłosuje jednego rozsądnego , to głupota zatryumfuje. Dziś widać co to PO z kim trzymają. O tym, że zostaliśmy sami zadecydowało tchórzostwo pozostałych i lewacka poprawność. Nie cofniemy się bo mamy rację. Tusk był i jest i będzie szkodnikiem. To nie jest nasz przedstawiciel, ale teraz przynajmniej wiemy kto jest kto. Schetyna nic nie miał do powiedzenia, ale swoją żabią łapę podłożył, gdy konia kuli. Oj kuli Niemcy kuli, grożąc i zastraszając resztę. Nie mamy swego przedstawiciela, dziś wynik jest jasny. Tusk dostanie najpewniej zarzuty, a to Niemcom nie przeszkadza, byle by bruździł tak jak dotychczas. Na koniec uwaga: To stanowisko Woźnego i Odźwiernego JewRopy jest nic nieznaczące, to taki kwiatek do kożucha. Więc nie ma czym i kim się podniecać. Ja to olewam ciepłym moczem jak całą zbankrutowaną(drukowane jest 80 mld ojro miesięcznie!) żydolewacką pedalską JeWrOPĘ, to już jej ostatnie POdrygi jak i Niemie/Francji jewropejskich już Kalifatów.
 • @Husky 23:41:23 carskie dane
  Chaim Tusk - cadyk z Radomska- Wyświęcony na POmorze za życie z g(n)ojkami.
 • @Husky
  Frau STASI Merkel ustanowiła wczoraj nowe prawo w UE. Niestety to nie Polska tylko UE przegrała z demoralizowaną sitwą. A wnioski są takie: Ktoś w końcu musiał pokazać, że już od dawna żydolewacką, zbankrutowaną pedalską UE i krajami Europy rządzą złoczyńcy, którzy za nic mają zasady, przyzwoitość i traktaty. Powoli ludziom Europy otwierają się oczy. Czy właściwym jest popieranie zdrajców ? Podpis naszej Pani Premier nie zostanie złożony i zgodnie z traktatem szczyt jest nieważny i wybór Tuska też nieważny. A co na to złoczyńcy ? Mają to w dupie.
 • @Husky 00:06:33
  Prawnicy UE całą noc zastanawiali się nad zastosowaniem prawa w tym przypadku, a wyszło Kontrollentscheidung (sterowanie orzeczeniem)...Jeżeli niezgodnie z obowiązującym prawem i praktyką zostaną przyjęte postanowienia szczytu, to będzie to Sondergericht ....Mafia europejska przejęła kontrolę nad EU i teraz wdraża nowe prawa, które wcześniej zwalczała. Orwell nie mógłby uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor. Cytat z przemowienia ministra spraw zagranicznych Józefa Becka w Sejmie RP 5 maja 1939 r w odpowiedzi na mowę kanclerza Rzeszy Adolfa Hitlera z dnia 28 kwietnia 1939 r.
  Polecam całość wysoce dzisiaj aktualna. Berlin się nie zmienia. https://pl.wikisource.org/wiki...
 • ten nierząd to forpoczta najgorszych cech związku sowieckiego,
  niczym strzała przebiegła przez mój umysł myśl, że jednak oni są rooskimi, wszystko za tym przemawia !
 • @alek.san 00:26:46
  Teraz trwa falandyzowanie unijnych reguł gry. Ze szczytu Rady Europejskiej próbuje się zrobić szczyt państw członkowskich Unii, aby nie było konieczności jednomyślnego podpisania konkluzji potwierdzających wybór Donalda Tuska. Absolutny ewenement w 60-letniej historii struktur europejskich, do tej pory zawsze kandydaci z danego kraju, albo reprezentowali wprost własny rząd i byli przez niego popierani, albo - jeżeli byli związani z partią opozycyjną - to na głowie stawali, żeby uzyskać poparcie rządu. Otóż dotychczasowe wybory szefów Rady Europejskiej formalnie były dokonywane na szczytach Rady i ten wybór zawarty był w konkluzjach szczytu Rady. Tak było w roku 2012 w przypadku Van Rompuy'a i 2014 w przypadku Tuska. Tylko, że wtedy konkluzje szczytu były podpisane przez wszystkie kraje. Ta sama Unia Europejska, jej przywódcy, uroczyście przyrzekli, solennie sobie obiecali w 2014 roku, po kontrowersyjnym wyborze Junckera, gdy dwa kraje zgłosiły veto, Wielka Brytania i Węgry, że od tej pory wszystkie wybory personalne na szczytach Unii, czy to szefa komisji, czy szefa Rady, będą podejmowane na zasadzie konsensu, czyli jeśli będą głosy sprzeciwu, choćby w niewielkiej ilości, to słuchamy dalej. Dzisiaj spektakularnie te postanowienia zostały wyrzucone do śmietnika. Dzisiaj przegrała Europa 27 do 1 ! Dzisiaj przegrała Europa !!! Tuska chciała potężna (jeszcze:) Angela poniewa jest jej posłuszny, wygodny i niestety „nikt” nie był w stanie się temu sprzeciwić! Taka panika i ustępstwa nie są dobre ponieważ przeciwnik widząc słabość tym bardziej „dokręci śrubę” : ) Warto by jednak postawić pytanie o przyszłość unii pod fikcyjnymi rządami Tuska, a faktycznymi Niemiec? Unia jak "wszyscy" wiemy potrzebuje reform, i to co najmniej tych na miarę Nicei, a jeśli odnowy zabraknie to będzie zyskać na sile i znaczeniu prawica Europejska(z czego się cieszą) z Le Pen na czele ! Niemcy do reform się nie palą i wolą pozostawić obecne status quo, które to daje im już kontrolę nad unią i co jest tylko preludium do pełnego panowania nad całą Europą! Oczywiście wszystko byłoby ładnie gdyby nie fakt że taki proces "drogą po wybojach" nie obejdzie się bez konwulsji! O problemach czekających Unię świadczy dzisiejszy zamach w Duesseldorfie i symboliczne jest to, że właśnie w dniu wyboru Tuska na drugą kadencję! Jakkolwiek to w ciężkich czasach które to niewątpliwe czekają Europę, zawsze lepiej bywało kiedy przychodzili ludzie z wizją niż potulne marionetki za rzekomy "spokój" i srebrniki.
 • @Zawisza Niebieski
  Nasz Rząd tak naprawdę wygrał, bo obnażył całe kłamstwo wyborów jakie są w UE ! Miało być demokratycznie, a wyszło jak zawsze, że tylko jeden ma rację a inni przyklaskują nawet jeśli łamane są podstawowe prawa, które dotąd obowiązywały. Niech mi ktoś wytłumaczy co to za wybór, jeśli nie dopuszcza się innych kandydatów i z góry się ich skreśla, a stawia wcześniej wybranego mówiąc że to on pozostanie na następną kadencję! Takie są wybory ? Robi nam się wodę z mózgu, a później unijni biurokraci chcą uczyć Polaków demokracji !! Głupota ? Paradoks? tyle samo co ślimak jest rybą !
  Brawo Pani Premier, jesteśmy dumni z Pani Patriotycznej postawy, z suwerennego państwa a nie jak ongiś kajającego się !
 • @Zawisza Niebieski 23:28:27
  Właśnie te dane które przytoczyłeś to są o elektoracie PO i PO samej, pisało nawet o dziwo o tym gówno wyborcze, a ty powielasz wstawiając PiS. Tfu na twoją manipulację niebieski kretynie.
 • @Husky tak świętowano wybór tuska w Kalifacie niemieckim!
  Atak z siekierą na dworcu w Dusseldorfie! Siedem osób zostało rannych w ataku na dworcu kolejowym w Duesseldorfie w Niemczech. Napastnik uzbrojony w siekierę zaatakował pasażerów.Trzy osoby osoby są w ciężkim stanie.

  Mężczyzna zaatakował pasażerów w wagonie szybkiej kolei miejskiej jadącej do Duesseldorfu z sąsiedniego Kaarst.Na dworcu głównym wysiadł z pociągu i zaatakował osoby przebywające na peronach oraz w hali dworcowej. Uciekając z dworca, skoczył z dużej wysokości z mostu, odnosząc przy tym poważne obrażenia. Został przewieziony do szpitala.

  Zatrzymany to 36-letni mężczyzna pochodzący z byłej Jugosławii. Policja przekazała że nie kierował się on motywami terrorystycznymi i prawdopodobnie cierpi na zaburzenia psychiczne.(sic! jak zwykle chory psychicznie! skąd oni to natychmiast wiedzą?)

  Dworzec Główny w Dusseldorfie wczoraj wieczorem został ewakuowany i otoczony przez policję. Po dokładnym przeszukaniu dworca ruch pociągów został przywrócony. Ps..Ten Jugosłowianin cierpi na zaburzenia psychiczne i ma na imię Mohamed. Jechał zagłosować na Tuska. Mocno popierał Tuska. Niemiec i Tusk to dwa bratanki. Ciekawe z którą prędkością? Usłyszał o Europie dwóch prędkości. Chciał być koniecznie w tej pierwszej:)) W byłej Jugosławii sporo jest islamistów. Z Bośni może pochodzi? Tajemnica, że nie podali? Ale najlepsze, a właściwie najgorsze, jest samobójcze zachowanie władz Niemiec, które usprawiedliwiają każdego terrorystę tym, że podobno ma "problemy psychiczne". Niszczycie Europę takimi twierdzeniami i udawaniem, że nie ma masowych, wykonywanych na zlecenie Państwa Islamskiego, ataków z użyciem wszystkiego, co fanatyk ma pod ręką. To taktyka stosowana przez islamskich terrorystów od dawna, np. w Palestynie. Ale media liberalne w Niemczech wklepują ludności kłamstwa o "psychicznie chorych". Skandal. Wniosek jest jeden ! Wszystkie muslimy to chorzy psychicznie ! Należy ich leczyć (najlepiej terapią ołowiową) lub izolować w ogromnych psychiatrykach, którymi oczywiście są ich kraje rodzinne.
 • @Husky 00:31:36
  Saryusz-Wolski: Wszystko się kończy dobrze..Jacek Saryusz-Wolski skomentował wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej na kolejną kadencję. - Wszystko się kończy dobrze, a jeśli nie, to znaczy że się nie kończy - napisał na Twitterze. Ps..Folksdojcz otrzymał swoją nagrodę za zniszczenie Polskiego przemysłu, za wyprzedaż majątku narodowego na rzecz szwabów. Niech mówią co chcą, ale po tej akcji rządu polskiego już mu tak łatwo w tej Unii nie będzie. Machiavelliczna zagrywka - brawo PiS, a te tłumoki na obcych, smyczach póki co nic z tego nie kumają. No chyba, że kumają - ale i tak na głos się nie przyznają i biją pianę, z której poza pianą nic nie wynika. Dlaczego nikt inny z tylu państw nie startował na tak intratne i prestiżowe stanowisko ? Oczywiste było, że wybiorą ponownie tego którym mogą w pełni sterować. Dla mnie jest istotne, że Polska nie bała się pokazać, że ma swoje odrębne zdanie. Tusk choć niby wygrał jest już przegrany. Wczorajszy akt jego "nie odwołania" interpretowanego jako wybór - jest początkiem jego realnego końca - początkiem dopełniania się kompromitacji. Kto tego nie dostrzega - jest ślepy albo zaślepiony. Najważniejsze jest by w Polsce było co raz więcej Polski i to jak najlepszej jakości. Tego sobie i Wam życzę. Miłego dnia.
 • @Zawisza Niebieski 22:45:31
  Powiadasz, ze Polska się budzi i jako przykład podajesz 8 marca, kiedy nasza lepsza połowa znów pokazała co myśli. Powiadasz, że Polakom jest wstyd. Jakim Polakom, chyba wszelkiej maści lewakom, podobnym do Ciebie, którzy już dawno temu "się obudzili". Poczekaj do maja, wtedy zobaczysz naprawdę obudzoną Polskę z Narodowcami na czele, zarzucimy was czapkami.
  I jeszcze jedno, od dawna Ci powtarzam, zostaw Smoleńsk w spokoju, nie masz "inżynierze" pojęcia o tym, co tam się stało, a tytuł tego wpisu, jest normalnie obrzydliwy i to jest dopiero powód do wstydu, czerwony manipulancie.
 • @Jeremi 09:16:35
  1000/1000! Bez komentarza, ty już to zrobiłeś. Pzdr!
 • @Jeremi 09:16:35
  Tłumoki z PO i reszta hołoty muszą wreszcie zrozumieć, że pan Prezes gra na kilku planszach. Zrobił lewakom w Eurokochołzie i Polsce SZACH MAT!!! Kumają matoły nie wykształcone???? Niech teraz ryzy wnuk folksdojcza i enerdowa Merkelowa powiedzą lub próbują wprowadzić Europę dwóch biegów!!! Wtedy uwypukli się dlaczego popierano ryżego i że Prezes miał rację!!!!
 • @Zawisza Niebieski 22:28:40
  "PiS przedstawicielem naszych rodaków w Izraelu"- raczej przedstawicielem Izraela w Unii. Zdaje się, że celowo tak się skompromitowali na konto Polski. Trudno bowiem podejrzewać kogoś o tak bezdenną głupotę. Po cichu okradając budżet wożą pieniądze na Ukrainę, wspomagają suto kraje "uchodżców", trąbią, że w Polsce dzięki temu ich nie ma. Że nie ma to wierutne kłamstwo, że jest mniej, to żadna ich zasługa. Nachodżcy wybierają rozsądnie bogatsze kraje.
 • @Jeremi 09:16:35
  Dzięki polskiemu veto sytuacja stała się bardziej przejrzysta. Tusk wraz z całym proniemieckim dziesięcioletnim dorobkiem został przeniesiony do Niemiec. Tam jest jego właściwe miejsce. W Polsce tylko pełnił funkcje Polaka. Pytam: co Schetyna robił wczoraj w Brukseli? Wspierał Tuska? A kto cieszył się najbardziej i najgłośniej skandował imię wielkiego europejskiego przywódcy? Oczywiście Grzegorz, bo Tusk pomiatał nim jak szmatą do podłogi... Schetyna bał się Tuska powrotu hehehe. Rozumiem, że spektakl "odbierzemy władzę PiS-owi" będzie kontynuowany na ulicy i za granicą, Będą donosić i kłamać nadal- totalna opozycja ze "zdrajcą i cudzoziemskim urzędnikiem"(H. Sienkiewicz "Pan Wołodyjowski") na czele. Przypominam, że mamy rząd i prezydenta wybranego w wolnych, demokratycznych wyborach, przez naród polski, który rządowi PO-PSL powiedział "wystarczy"i jako jedyny sprawuje władzę w naszym kraju i reprezentuje nasze interesy w Europie i na świecie.
 • @wercia 09:35:51
  Mówiąc słowa "PiS przedstawicielem naszych rodaków w Izraelu" myślałem o tych Polakach narodowości żydowskiej, którzy założyli państwo Izrael. W bardzo dużym skrócie myślowym, Izrael powstał w oparciu o dezerterów z armii Andersa, elit politycznych, które wyemigrowały tam przed wojną, a później tych, którzy wyemigrowali po wypadkach kieleckich. Do tych ludzi L.Kaczyński mówił, że bez względu na to, kto będzie rządził w Polsce interes Izraela jest w Polsce zabezpieczony.
 • @kula Lis 66 09:35:46
  Jak wy teraz biedne trolle wytłumaczycie, że Tusk to niemiecki przedstawiciel, gdy jego kandydaturę poparł nawet Orban, 27:1, będziesz chodził, opowiadał o folksdojczach a ludzie będą patrzyli na ciebie, jak Europa na rząd PiS i Kaczyńskiego, z politowaniem.
 • @Zawisza Niebieski 09:50:24
  Z POLitowaniem i obrzydzeniem to ja i prawi Polacy patrzą na takich jak ty i tobie POdobnych udających Polaków. Zrozum to wreszcie POżyteczny idioto.
 • @Husky
  Wczoraj słuchałem relacji na żywo sprzed dworca w Duesseldorfie na lokalnym programie WDR i proszę mi wierzyć, że długi czas myślałem, że wyśmiewają jakąś fałszywy fejk. Mówiono o tym, że ludzie sobie przed dworcem spacerują, że jacyś sprawcy zostali aresztowani, ani słowa o stanie rannych, że ruch pociągów lada chwila zostanie wznowiony, a policja wydała komunikat, by nie łączyć napaści kilku szaleńców z terrorem i uchodźcami...Mowa była o przynajmniej trzech aresztowanych,dziś pozostał jeden wariat....Słowem poprawność polityczna ala kraje skandynawskie...Dziękujmy rządowi PiS i wspierajmy go w wysiłkach uzdrowienia Państwa, bowiem po ewentualnym powrocie do władzy targowickiej mniejszości będziemy mieli w ciągu paru tygodni islamską dzicz na ulicach...
 • @Jeremi 09:16:35
  Lepsza połowa, to nasze panie. Ponad 50% Polaków było za tym, że należy poprzeć Tuska, 19% za tym by poprzeć Wolskiego, rozumiem, że Polakami jest te 19%, reszta to lewaki.
  Smoleńsk, już 1,5 roku bada zespół Macierewicza i co? Udowodnili, że nie mają pojęcia jak działa rejestrator parametrów lotu, znaleźli "tajny filmik" dostępny w internecie od 6 lat i wymyślili materiał wybuchowy, co rozbija samolot na tysiące części nie naruszając ciał ludzkich. Na teo osiągnięcia zużyli 1.4 mln z naszych podatków a powinni chyba Nobla dostać, nieprawdaż?
 • @Husky
  Niemcy muszą kategorycznie otoczyć opieką tą ofiarę i inne wojny którą Niemcy zainicjowali na Bałkanach. Niemiecki żołnierz z niemieckiej broni, niemieckim pociskiem zabił rodzinę i ciężko ranił człowieka któremu wybuch odebrał rozum, pozbawił oparcia w rodzinie a jego dom zamienił w kupę gruzów. Jak długo można ukrywać przed opinią europejską fakt, że niemieckie firmy uzbrajały w broń chemiczną terrorystyczne wojska w Syrii i Iraku. Jest dokumentacja i fotografie agenta o stężeniu 98 % firmy Heinkel którego stołowa łyżka ze sprejem mogła wytruć cały budynek z ludźmi. Pod inną nazwą jest to dodatek do pestycydów wysyłanych do Afryki jako pomoc miłosierdzia niemieckiego. Gdyby taki worek z trucizną wsypać do Renu to 20 milionów Niemców nie będzie mieć przez tydzień wody do picia. Niemiecki obowiązek dać opiekę uchodźcom których dobrowolnie zaprosili i jeśli mają obecnie kłopoty muszą poprosić Unię Europejską o pomoc. Polska w ramach unijnych, solidarnie wykona trochę broszurek informacyjnych w językach arabskich i zorganizuje np. w Szczecinie marsz solidarności na który będzie zaproszona Merkel z Tuskiem.
 • @Jeremi 09:16:35
  UE tonie :) Facet, za którego rządu zamordowano Andrzeja Leppera,który chciał ujawnić największą aferę gazową za co nadal płacimy haracz, za aferę Ciechu, 7 ministrów Pełowskich świńskim galopem biegło na spotkanie z Kluczykiem, za co sam zapłacił swoją głową.. Wymyślili biznes kupić akcje za 12,5 a teraz sprzedać za 80 zł :) analogia do Leppera?? Nie będę wspominał o Warszawie i Gdańsku kolebce mafii Ambergold czy mafii reprywatyzacyjnej.
  A wybory w Austrii na bank były uczciwe, tak jak PSL zdobyło 24% głosów :)
  Łże elity wybierają kolesi w zamian za stanowiska i przyszłe emerytury. Teraz Polska, Wielka Brytania i USA będzie wyznaczać trend. Stany wyprzedziły UE i pozbyły się Obamy, teraz pora na Europę :) Utrudnić to może długo trwająca hossa w USA, bo wszystkie mainstreamowe media będą walić w Trumpa gdy nadejdzie czas bessy.
 • @Jeremi 09:16:35
  Wczorajszy szczyt UE przypomina mi do złudzenia Konferencję w Monachium 1938.
  http://historia.org.pl/2009/09...
  Na temat tej zdrady Polski powiedział Prezydent RP Lech Kaczyński 1 września 2009r na Westerplatte.
  https://www.youtube.com/watch?...
  O 10 kwietnia 2010 Jarosław Kaczyński powiedział "zostali zdradzeni o świcie"
  https://www.youtube.com/watch?...
  Niemcy wiedzą że są winni Polsce ponad 6 bln dolarów za II wojnę światową.
  Tusk jest gwarantem interesów Niemiec.
  Polska jest zdominowana przez niemieckie media.
  http://ohsisi.pl/kto-wydymal-m...
  Termin,,polskie obozy,, wymyślono w 1956r w Niemczech.
  http://wolna-polska.pl/wiadomo...
  http://www.rp.pl/artykul/66342...
  Chodzi o ogromne odszkodowania dla Polski od Niemiec za II wojnę światową.
  https://vod.tvp.pl/27030704/12...
  http://wpolityce.pl/polityka/1...
  https://vod.tvp.pl/29392247/08...
  http://wpolityce.pl/m/gospodar...
  Jestem dumny z polskiego rządu.
  Niemcy chcą zakłamać historię !!
 • @kula Lis 66 09:59:03
  ,,będziemy mieli w ciągu paru tygodni islamską dzicz na ulicach...,, nie przesadzaj , a kto ich tu zatrzyma .
 • @Zawisza Niebieski 09:50:24
  POnoć Tusk został zgłoszony przez kraj obecnej "prezydencji", czyli przez Maltę. Czyli Słońce Peru został Maltańczykiem. Czyli ma teraz kilka obywatelstw po niemieckim, polskim, izraelskim ma maltańskie, ot "łobywatel" świata!
 • @fabi 10:14:48
  Niemcy!
 • @kula Lis 66 10:17:09
  Doczytaj co podpisał L.Kaczyński. Tuska nikt zgłaszać nie musiał. Stanowisko Tuska jedna osoba może zajmować przez dwie 2,5 roczne kadencje. Do pierwszej kadencji musi go zgłosić jakiś kraj, zrobiła to Polska. Na drugą kadencję jest automatycznie zgłoszony, po drugiej kadencji stanowisko to opuszcza. To tylko PiS rozpowiada, że nikt nie zgłosił Tuska licząc na swój "naród głupi, co wszystko kupi". Jak widać przynajmniej ty to kupujesz.
 • @Zawisza Niebieski 09:50:24
  Zawisza , na litość nie kompromituj się. Ty naprawdę uważasz, że kanclerka wybrała Tuska dla jego wilczych oczu i ujmującej powierzchowności? To jest bezwzględna herszt baba realizująca przy pomocy wasalnych ludzi na stołkach stolic europejskich interesy wielkich niemiec. Bezwzględnie wykorzystując wszelkie środki -Agenturę, przekupstwo, siłę pieniądza i gospodarki, a na końcu i rozwiązania ostateczne. Ślepcem jesteś jeśli tego nie widzisz.
 • @Husky 00:31:36
  Polski Rząd z panią Premier Beatą Szydło, udowodnił wszystkim, że zdecydowanie jest POLSKIM rządem, bo działa w interesie większości polskich wyborców, oraz w interesie państwa polskiego !!!! No i nie ma o kogo kruszyć kopii, bo ten ryży jełop tylko tam dzwoni dzwoneczkiem na więcej mu nikt tam nie pozwala bo za głupi. Polski Rząd ma ogromny oręż w rekach w walce z okupantem, jakim jest unia europejska. Wszystkie markety i zachodnie banki znacjonalizować. Można to zrobić w taki sposób, obłożyć wysokimi podatkami, a jednocześnie wprowadzić bezwzględny zakaz podnoszenia cen. Jeśli któryś market odważy się podnieść cenę, nałożyć wielomilionową karę. W ten sposób lichwiarze i spekulanci uciekną jak szczury. Puste hale marketów przekazać w ręce polskich rolników i drobnych handlowców za symboliczną opłatą. Wprowadzić wysokie opłaty za przejazd zachodnich ciężarówek na wschód. Wyjść z eurokołchozu i wejść do Unii Euroazjatyckiej bo to jest przyszłość. Tyle w telegraficznym skrócie.
 • @kula Lis 66 10:17:58
  Moja szwagierka , 37 lat w Niemczech , Powiedziała że wstydzi się za nasz kraj . Gdyby była na emeryturze , to cały swój wolny czas poświęciłaby pomagając uchodźcom .
  Co by jednak nie mówić .. po 1000-letnim wdrażaniu chrześcijaństwa jesteśmy pogańskim krajem ..w sprawie uchodźców zdania są podzielone .

  No i jeszcze .. POnoć Tusk został zgłoszony przez kraj obecnej "prezydencji", czyli przez Maltę. Czyli Słońce Peru został Maltańczykiem. Czyli ma teraz kilka obywatelstw po niemieckim, polskim, izraelskim ma maltańskie, ot "łobywatel" świata!

  Jesteś bardzo stronniczy i zaślepiony swą nienawiścią .

  Malta w tej chwili przewodniczy Unii i to Polski rząd złożył rekomendacje
  Wolskiego jako kandydata na jej ręce . Tuska obowiązywała inna procedura .
  Przestańmy również pieprzyć że Tusk to kandydat Niemiecki .
 • @zadziwiony 10:30:18
  A w sumie tam wszyscy z Merkel włącznie zdrajcą za jakiego tam Tuska uważają gardzą, jak i caryca Katarzyna gardziła zdrajcami.
 • @zadziwiony Po tylu nagrodach z Niemiec dostanie krzyż żelazny i chełm żelazny na wyjazdy do Polski.
  Zdaniem prezesa PiS przy wyborze Tuska na szefa RE została złamana zasada, że "wysokie funkcje w Unii Europejskiej obejmują ludzie mający poparcie swojego rodzimego państwa, państwa z którego pochodzą"
  "Mamy do czynienia z wyborem człowieka, który mówi nieprawdę zupełnie wprost, bo nie dalej jak wczoraj zapewniał, że jest neutralny" - zaznaczył prezes PiS. Ps..Unijne szuje jak Weber powiedziały wczoraj, że Polska nie ma prawa ingerować w wewnętrzne sprawy UE, a więc oni też NIE mają prawa wsadzać nosa w nasze Polskie sprawy. Dobrze się stało, że to powiedzieli, bo teraz nie mogą nam rozkazywać ani wtrącać się w nasze wewnętrzne decyzje i sprawy Polski, won szwaby od Polaków raz na zawsze! Żadne więcej Komisje Weneckie, sprawdziany, kontrole, łajdaki z Brukseli są dla Polski persona non grata od wczoraj. Żadne przyjmowanie ich, zapraszanie, dyskusje z masonami. Wszyscy WON od Polski! Jakie to zobowiązanie i za jakie zasługi miało państwo niemieckie i jego kanclerz wobec "jednostki" folksdojcza Tuska, że dla jego spełnienia naraziło na szwank dobre stosunki sąsiedzkie z Polską? Ktoś zna z historii podobny przypadek? Kiedyś caryca Katarzyna II faworyzowała swego kochanka króla Stasia, czy teraz cesarzowa Aniela czyni to samo z Tuskiem? Jak nazwać taki afront dla Polski, jak nazwać taką zdradę Tuska? To prostytucja polityczna i tyle.
  Za dwa lata Makrela znajdzie dla Tuska inną posadę na swoim terenie. Taki wytresowany kundel to skarb. Zastanawiam się co my właściwie robi w tym zbankrutowanym żydolewackim i pedalskim tworze jakim jest UE? Tylko nie pisać o dopłatach, bo do UE też wpłacamy pieniądze, płacimy kary i ponosimy koszty np. zwiększona administracją, opłaty za transfer pieniędzy czy koszty związane ze złym prawem. Teraz jest dobry czas na proces odszkodowań za II wojnę światowa, a jest o co to 6 bilionów zł! .
 • @zadziwiony 10:30:18
  Jak sam widzisz, nie kancelerka a poparła go cała Europa, również z krajów które z pewnością nie chcą tańczyć w takt grany przez Niemców. Myślisz, że Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Węgry tańczą pod dyktando Merkel? Zastanów się nad tym. To powinno ci dać do myślenia.

  Tusk, PO to przedstawiciel krajów Zachodu Europy na Polskę, jak PiS jest przedstawicielem USA i Izraela, to prawda, ale bajanie, że go Merkel Tuska wybrała jest graniem pod publiczkę PIS.

  W jakiś tam sposób był dla całej Europy wygodny, u nas mamy nienawiść Kaczyńskiego do Tuska, sprawa personalna która położyła naszą dyplomację. Staniszkis twierdzi, że Kaczyński popierał Tuska na tym stanowisku, póki go Macierewicz nie przekonał, że Tusk grał nie fair w stosunku do jego brata
 • @zadziwiony 10:30:18
  Buta unijnych przywódców. Tak na szczycie grozili Polsce: „Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne”. Dziennikarze i korespondenci z Brukseli donoszą o zaskakujących kulisach szczytu UE w Brukseli. Unijne źródła poinformowały, że w głosowaniu przeciw wyborowi Tuska opowiedziała się tylko premier Beata Szydło, pozostali unijni przywódcy poparli go. Okazuje się jednak, że atmosfera w Brukseli była niezwykle napięta. Wymiana zdań między szefową polskiego rządu oraz innymi unijnymi przywódcami rzuca na reelekcję Donalda Tuska zupełnie nowe światło.

  Jurek Kuczkiewicz z „Le Soir ” zamieścił na Twitterze skrót najbardziej burzliwego momentu w czasie szczytu.

  Zgodnie z jego relacją na pytanie Tuska o konkluzje, premier Szydło stwierdziła, że „odmawia”. Wówczas zaczęto podnosić zarzuty wobec Polski, o próbę „eksportowania do UE wewnętrznych sporów” i „infantylne” zachowanie.

  W trakcie szczytu miało również dojść do ostrej wymiany zdań między premier Szydło i Angelą Merkel.
  Sporo kontrowersji budzi również uwaga Francois Hollane'a, który miał rzucić do szefowej polskiego rządu: „Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne”.
  Do tych słów odniósł się dziś szef MSZ Witold Waszczykowski.

  - To bardzo niesłuszna wypowiedź, pokazująca jak dotacje, fundusze strukturalne są traktowane przez część polityków, jako jakaś jałmużna. To duża złośliwość, arogancja i nieprawda po prostu [...] Zasady są zmieniane. To jest tak, jak byśmy porównali sytuację do meczu ma boisku i co pięć minut sędzia uznawałby, że trzeba coś zmienić, np.: „a teraz przez pięć minut nie liczy się spalony”, albo „teraz przez 15 minut nie będę odgwizdywał ręki na polu karnym”. Myśmy przegrali z tym, że zasady są zmieniane w trakcie gry– mówił Waszczykowski.
 • @Zawisza Niebieski 11:12:59
  Polityka PIS-u to szkoła amerykańska .. intrygi ,intrygi .

  Taka informacja ..
  Rosja nie będzie uczestniczyć w spotkaniu ministrów z 68 krajów koalicji kierowanej przez Stany Zjednoczone w walce z zabronioną w Rosji grupą Państwo Islamskie, powiedział dziennikarzom p.o. rzecznika Departamentu Stanu Mark Toner.

  To jest takie same oderwanie od rzeczywistości ... 68 krajów walczy z islamistami ...
 • @fabi 10:14:48
  Szantaż Tuska i Merkel. Niemcy wraz z niemieckim woźnym RE Tuskiem chcą narzucić Polsce dużą liczbę emigrantów. Alternatywą jest kara 250 tyś. Euro za jednego emigranta.
 • @Zawisza Niebieski 11:12:59
  Mnie to cieszy, Polska będzie drugim krajem opuszczającym jewrokołchoz. Tante Merkel pozostawiła nam jedyne wyjście celem uniknięcia całkowitego zniewolenia,tym wyjściem jest narodowe referendum i opuszczenie UE. W przeciwnym razie staniemy się nic nie znaczącą kolonią niemiecką . Bardzo dużo mówi się o wielkich pieniądzach i inwestycjach . To skąd takie kolosalne zadłużenie ? Kasa o której mówią od dawna i cały czas wypływa na Zachód przez np. banki i markety, ponieważ z Polski zrobiono pralnię pieniędzy. Ciężko będzie zamknąć taki interes.
 • @kula Lis 66 11:25:28
  no dobra.. a kto Niemcom narzucił przyjmowanie ?
 • @fabi 11:25:08
  Gdyby nie wczorajsze... wydarzenia w Brukseli, pokaz zastosowania niby-demokratycznych procedur podczas niby-głosowania, postawa reprezentantów 27 państw unijnych wobec niemieckiego kandydata Tuska, lekceważąca postawa Merkel i spółki wobec Polski i jej głosu, nie udałoby się tak wyraźnie wykazać czym w istocie jest UE i jaką pozycję w niej zajmujemy. Reżyserem tego pouczającego spektaklu jest ...Jarosław Kaczyński, który koncertowo pokazał to, co warto wiedzieć! Skoro diagnoza została postawiona i to publicznie, z wyraźnym zaangażowaniem samej chorej Europy, pora na ruch ze strony Polski. No to już nikt chyba nie ma wątpliwości w co wdepnęliśmy i ile siedząc w tym mamy do powiedzenia. Najbardziej przykre, że nawet UK, które wychodzi z tego, nie zdobyło się na mały polityczny gest. Na Węgry czy innych nie liczyłem, bo oni też w tym siedzą i boją się o swoje interesy. Ale UK - po prostu historia nie tylko lubi się powtarzać, ale zawsze powtarza. Podpowiedzcie mi kto to powiedział : "Polska ma alternatywę, albo będzie potężnym krajem albo nie będzie jej wcale"
 • @fabi 10:49:49
  A czyj jest ten żydoszwab z urodzenia? On ma tylko obywatelstwo polskie, zresztą jedno z wielu. Polakiem nigdy nie był nie jest i nigdy jak np. ja nie będzie!
 • @fabi 10:49:49
  Przecież w tym głosowaniu o to właśnie chodziło i Kaczyński osiągnął swój cel! Tusk został w Brukseli na kolejne 2,5 roku, Polacy zobaczyli czyim pupilem jest Donald, opozycja rzuciła się na swojego członka którego i tak do PiS nie przyjmą-wypowiedź Kaczyńskiego z wczoraj. A, że trochę pokrzyczą i przez chwilę się popysznią, POcieszą mimo, że wiedzą, że dostali po tyłkach to nic nie szkodzi. Bardzo dobra zagrywka.
 • @Husky
  Pierdolić całą tą Unię i Donalda-Judasza Tuska, Polska powinna znieść akcyzę na papierosy i alkohol i na wiele innych produktów. Mamy dobrą siłę roboczą a tego Niemcy się obawiają, bo polski pracownik jest dobrym fachowcem. Oni czynią ze ślimaka rybę, z marchewki owoc, a z banana ogórek, a my mamy kwoty mleczne, kwoty połowowe, kwoty za to, że żyjemy. Rozpierdolić te gówno trzeba od środka, a naiwni debile niech się dalej karmią swoją głupotą!!! To jest głupota, połączona ze sprzedajną chciwością. Rozsądni ludzie widzą, że ten zbankrutowany już żydolewacki i pedalsko-muzułmański kołchoz niczym nie różni się od dawnego RWPG, tylko, że tych rozsądnych jest niewielu. Gawiedź nie pozwoli na POLexit, niewolnik musi mieć pana i ten dobry Pan, będzie przydzielał łaskawie "browca" i "grillową". Tłuszcza to chciwa roszczeniowa banda, która patriotyzm, honor i narodowy obyczaj ma w dupie, bebech ma być pełny i łeb zalany -" i byle do jutra" - "po nas choćby potop".
 • @kula Lis 66 11:34:53
  Kula , żyjesz w oparach absurdu .. piszesz szybciej jak myślisz , za każdym razem łączysz sprzeczne rzeczy .
  Kaczyński niczego nie odkrył ,chyba że Amerykę .. Jest wiadomym że UNIA nie jest demokratycznym tworem .. podniecasz się jak małe dziecko co wieży w krasnoludki . Za tym tworem stoją potężne siły i to ich polityka jest realizowana . Masz żal do UK , sądzisz że ktoś może się wychylić .. . Prezes wyraźnie dał sie wrobić ..lub gra znaną sobie tylko grę .
 • @fabi 11:34:24
  Wujek agent Gestapo, zbrodniarz z dwoma zaocznymi KS żyd Soros!
 • @kula Lis
  To, że popieram stanowisko PIS w sprawie Tuska. nie znaczy , że oceniam inne dziania tej formacji za dobre. Wręcz przeciwnie uważam , że wiele z nich jest wymierzone w nas zwykłych ludzi.
  My tutaj się naparzamy , a tymczasem pan wielce szanowny minister środowiska od 1994r zgromadził wg jego własnej deklaracji majątkowej ..... No policzcie sobie sami , bo mi zer w kalkulatorze zbrakło.

  http://orka.sejm.gov.pl/osw8.nsf/0/6F89B80BDC1CFA91C1257FA10049A5D2/%24File/OSW81_390.pdf

  strona 20
  tak z grubsza to chyba wychodzi ok. półtora miliona ha.
 • @zadziwiony 13:02:02
  Takich właścicieli ogromnych obszarów w Polsce jest znacznie więcej. To nie Szyszko wymyślił sprzedaż ziemi. W mojej ocenie lepiej jest, że kupił Polak a nie inny słup, czy podwójny obywatel.
 • @Zawisza Niebieski 09:50:24
  Orban poparł kandydaturę Tuska, bo nie popiera Unii. Im gorzej dla eurokołchozu, tym lepiej dla zaanektowanych sposobem państw.
 • "W Europie trzeba prowadzić dobrą politykę"
  "Jest nadzieja, że Jarosław Kaczyński zrozumie iż Europa nie jest Polską, gdzie ma większość parlamentarną, gdzie cały rząd, z wyjątkiem ministra Macierewicza tańczy, jak on zagra. W Europie trzeba prowadzić dobrą politykę, a nie tupnąć nogą na przywódców a ci posłuchają. Bo to tylko myślenie dyktatorów albo małych dzieci."

  Wmawiano mi, że Unia E. to unia państw europejskich. Każde państwo czy to małe, czy to duże jest jednakowo traktowane. Jednak widzę, że tak nie jest. Już dawno wiele osób mówiło mi, że to podobny twór jakim był kiedyś "Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich", który miał podobną strukturę (z komisarzami) i rządzą nim wielkie państwa na czele z Niemcami.

  Czyli to, co ustalą ci wielcy to my mamy wykonywać. Zgadzam się, że stanowisko na którym jest DT to unijne stanowisko, które ma reprezentować unijne interesy, a nie narodowe.

  Jeśli nałożą Polsce sankcje za nieprzyjmowanie uchodźców to DT powinien popierać takie stanowisko, bo jest ono stanowiskiem unijnym. Nie każda osoba nadaje się na to stanowisko, do tego trzeba mieć odpowiednie predyspozycje psychiczne.

  Według mnie obowiązkiem obecnego rządu było zgłosić sprzeciw wobec kandydatury DT. Dlaczego? Bo taki przekaz był potrzebny. A to, że DT zostanie wybrany było więcej niż pewne. Nie jest istotne czy na tym stanowisku jest DT, czy jakaś osoba z Niemiec, Austrii itp. Bo ma jak piszesz wykonywać unijne zarządzenia.

  My za wielką wagę przykładamy nadal do tego co ktoś napisze, co ktoś na ten temat powie, jak będziemy wyglądać w oczach Zachodu. A to przecież jest zupełnie nieistotne. Pogadają sobie i co z tego? To za to nieposłuszeństwo zabiorą nam Śląsk, Pomorze? Gdyby tak miało być to można by było się zastanawiać nad innym rozwiązaniem.
  Takim medialnym gadaniem Zachod chce nas wpędzać w kompleksy i to niestety mu się udaje.
 • @leoparda 13:54:09
  //Każde państwo czy to małe, czy to duże jest jednakowo traktowane.//
  Jednakowe traktowanie polega na tym, że robi się to co jest lepsze dla większości. Urzędnik unijny ma działać dla dobra całości Unii a nie dla "mojszego" kraju. Jeżeli 27 krajów zgadza się na coś a 1 jest przeciwny, to którą wersję należy przyjąć? Wystarczy, że w naszym kraju wola prezesa staje się prawem, w Unii już tak być nie musi.

  Donald Tusk na tym stanowisku był przez 2,5 roku, państwa Unii mogły się przyjrzeć jakie ma predyspozycje i oceniły tak jak głosowały.

  Rząd jak najbardziej miał prawo zgłosić sprzeciw, negocjować poparcie dla swojego zdania ale liczyć zystki i straty. Nie zachowywać się jak małe dziecię. Pani premier tupnęła nóżką obraziła się i powiedziała, że ona nie będzie stosowała się do wszystkich ustaleń tego szczytu. Przecież to dziecinada zresztą całość zachowania naszej delegacji można nazwać totalną porażką.
 • @wercia 13:45:37
  W obliczu totalnego blamażu naszej dyplomacji można ze wszystkiego próbować plus robić. Nawet z tego, że delegacja bezpiecznie wróciła do domu. Już wczoraj prezes robił wszystko, by głupio, bo głupio ale zrobić z tego sukces. Pytanie kogo?
 • @Zawisza Niebieski 14:16:21
  To nie jest takie proste jak piszesz. Głosowanie na pewno poprzedziło wiele rozmów. Podjęto takie decyzje jakie nam są znane. A dlaczego do tego doszło, to dowiedzą się nasi potomkowie za ileś lat.

  Wyjście z UE WB — potężnego państwa, to przecież porażka dla UE.

  "Donald Tusk na tym stanowisku był przez 2,5 roku, państwa Unii mogły się przyjrzeć jakie ma predyspozycje i oceniły tak jak głosowały."

  Zawsze mi mówiono, że nie chodzi o pojedynczego człowieka, ale o poparcie jakie on ma za sobą. A ma poparcie UE. A kto nią rządzi?

  Totalna porażka rządu — piszesz. Dobrze, a co na to konkretnie się przekłada?
 • @eonmark 23:22:47
  ''To nie Ty pisalas ze biblia sie nie myli, a kazda wladza wedlug slow tej ksiegi, pochodzi od boga?''
  //

  Pisalam, ze Biblia jest niezmienna i jest Slowem Prawdy, spisanym przez ludzi pod Tchnieniem Bozym.
  Pisalam tez, ze napisano, ze kazda wladza pochodzi od Boga, lub lepiej jest zgodna a Wola Boga!

  I tak wlasnie jest.
  Jesli ludzie (jak kiedys Izraelici) nie sluchaja Boga, jeslich chca sie rzadzic sami, jesli chca wybierac sobie krola (prezydenta, wladze...), Bog oczywscie dozwala (to Gniew Boga) , ale tez Bog ostrzega, jakie beda tego konsekwencje (1 Sam.8:6-22)!

  Napisano tez na przyklad, ze 10 wladcow ziemi wykona Wole Boga i na krotko oddadza wladze Besti, po to, by Bestia zniszczyla Wielka Nierzadnice!

  Ja wierze w to co napisano w Biblii i dlatego wlasnie ja nie glosuje.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 07:17:25
  ''@Bara-bar - ''No to jak nie głosujesz to po kiego grzyba komentujesz." ''
  //

  A to komentowanie jest dozwolone jedynie dla glosujacych?

  To dlaczego wszyscy komentuja, caly swiat komentuje ten dziecinny wystepek PiSu?
 • @leoparda 14:47:10
  Nie do końca nie chodzi o pojedynczego człowieka, zawsze lepiej skorzystać z kogoś, kto się na danym stanowisku sprawdził, co ma już jakieś doświadczenie, niż ryzykować nowym, który może być lepszy, ale może być i gorszy. Kadencja 2,5 roku nie jest długa. Dwie kadencje są równe jednej kadencji np. prezydenta RP.

  Głosowanie na pewno poprzedziło wiele rozmów i w czasie tych rozmów rząd PiS nie był w stanie przekonać nawet swoich zwyczajowych partnerów. W takim przypadku powinien się wycofać a nie tupać nogą, to ja nie podpiszę dokumentów i co mi zrobicie? Ta dziecinada, ten niezrozumiały upór, niezrozumiały nawet dla tych, z którymi Polska powinna współpracować. Porażką jest również to, że w ten sposób wskazali Europie iż rzeczywiście w Polsce się coś złego dzieje, uwiarygodnili ustalenia Komisji Weneckiej.

  To, że Unią rządzą Niemcy, to tylko to, co PiS chce nam wmówić próbując ukryć kompromitację. Rządzą ci co wkładają najwięcej. Dziś jeśli Wielka Brytania wychodzi to są to Niemcy i Francja. Silnym głosem mogłaby być również Grupa Wyszehradzka. Tyle, że po tym manewrze Polska wykazała iż nawet dla tej grupy niewiele się liczą.
 • @Zawisza Niebieski 15:31:01
  "Głosowanie na pewno poprzedziło wiele rozmów i w czasie tych rozmów rząd PiS nie był w stanie przekonać nawet swoich zwyczajowych partnerów."

  Każdy dba o swoje interesy i je zabezpiecza.

  "To, że Unią rządzą Niemcy, to tylko to, co PiS chce nam wmówić próbując ukryć kompromitację. Rządzą ci co wkładają najwięcej."

  Mnie tego PiS nie mówił, po poprostu tak to widzę, że Niemcy rządzą UE. Francja jest słabsza.

  A kiedy Polska się liczyła? Patrząc na ostatnie stulecie to nigdy. Najpierw jej nie było, a jak zaistniała to Niemcy chcieli i zrobili z niej swoją kolonię taniej siły roboczej. A później był PRL, to wiadomo. A w następnych latach to wyjście z socjalizmu i upadek naszego przemysłu.

  Polska ma fatalne położenie geograficzne między Niemcami a Rosją. A zaszłości historyczne są przeszkodą dla zbudowania silnych sojuszy. Jak zwykle jesteśmy sami. Mamy zdolnych ludzi, mamy dość duży obszar. W interesie Zachodu jest, abyśmy byli słabi. I tak to się dzieje.
 • @leoparda 15:52:26
  Oczywiście, że Niemcy są najsilniejszą gospodarką w Unii, co powoduje, że mają większą siłę przebicia, co jednak nie oznacza, że Niemcy nakazują innym krajom że mają głosować na tego czy innego. Tu mamy 27:1, więc mówienie iż to Niemcy spowodowały jest czystą propagandą, dobrą miną do złej gry.

  //A kiedy Polska się liczyła?// Masz rację, jako jeden kraj nie mamy dużej siły przebicia, bo po pierwsze to my dostajemy pieniądze większe niż dajemy, inna sprawa, że sobie państwa unijne z naddatkiem odbierają. Nasza droga dyplomacji to tworzenie grup wspólnych interesów, tyle, że właśnie rząd PIS pokazał, że tego zupełnie nie potrafi, że Kaczyński potrafi tylko rządzić, gdy wszyscy się go słuchają, do ugód będących podstawą dyplomacji jest niezdolny.

  I prawda, że mamy fatalne położenie geograficzne, jest stara zasada, gdy my jesteśmy mocni Niemcy i Rosja są słabi, gdy oni są mocni, my jesteśmy słabi. Tak było od Mieszka.
 • @Zawisza Niebieski 16:11:30
  "Oczywiście, że Niemcy są najsilniejszą gospodarką w Unii, co powoduje, że mają większą siłę przebicia, co jednak nie oznacza, że Niemcy nakazują innym krajom że mają głosować na tego czy innego. Tu mamy 27:1, więc mówienie iż to Niemcy spowodowały jest czystą propagandą, dobrą miną do złej gry."

  Tak jak wcześniej napisałam. Tego się teraz nie dowiemy jak było. Patrząc na historię Niemiec to oni mają tendencję do dyktowania innym krajom co mają robić. Możemy gdybać. Ja gdybam, że może było nie nakazanie innym krajom tak bezpośrednio jak mają głosować, ale nazwę to "łagodną perswazją". Ty uważasz inaczej. Nie możemy tego teraz zweryfikować, więc temat zostaje otwarty.

  Czy wcześniej zdołaliśmy stworzyć jakieś silne grupy interesów? Bo ja o nich nie pamiętam, a może się mylę.

  Wyjście z tego galimatiasu ja widzę jedno. Trzeba postawić na gospodarkę. Mamy bardzo zdolnych ludzi i oni powinni mieć jakieś zachęty do prowadzenia własnych biznesów. Ja na miejscu rządu stawiałabym na informatykę już teraz. Bo na to postawil rząd w przyszlości, ale może to być za późno :(
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 13:02:14
  Nie wiem kto roztacza tu kontrolę na ziemi ... te wszystkie teorie są tak samo prawdziwe jak przekazy religijne ...

  Sam jednak zetknąłem się z czymś nadprzyrodzonym , wiem że jesteśmy pod kontrolą .. tak ale ten świat jest niewidzialny .
 • @leoparda 16:22:30
  Tusk ani jego stanowisko nie jest aż tak istotne i decyzyjne, by aż uruchamiać mechanizmy oddziaływania. W polityce jest tak, że jak kogoś o coś poprosisz i to spełni, to musisz liczyć się z tym że on później też poprosi i będzie trzeba to spełniać. Nie spełnił się najgorszy scenariusz, że ktoś tam zgłosiłby poważnego kontrkandydata i wtedy nie tylko, że nie byłoby Tuska ale nasz region nie miałby swojego człowieka. A, że nawet Węgry poparły Tuska oznacza, że ocena jego była pozytywna.

  W przeszłości pewne sprawy udawało się wspólnie załatwiać, dziś jet problem dwóch prędkości i zamiast budować wspólny front w tej sprawie, PiS dało ciała. Czy to celowe działanie czy totalna głupota?

  Oczywiście, że jedyną drogą by się z nami liczyli jest silna gospodarka. Są gałęzie w których jesteśmy jeszcze mocni, jak właśnie informatyka, meblarstwo, sprawy innowacyjne, jak ostatnio grafen w to warto inwestować, przykładowo zamiast w ORMO Macierewicza, bo na naukę dajemy śmiesznie małe sumy.
 • @leoparda 16:22:30
  ,,Trzeba postawić na gospodarkę ,,

  Tak się składa że ta katolicka opcja polityczna jest zwolenniczką zamordyzmy .
  Tak się składa ze większe podmioty gospodarcze w wiekszości to obcy kapitał .
  To co mamy wartościowe ,to małe podmioty i to one utrzymują ten chory kraj . i jednocześnie najbardziej wykorzystywane .
  Mówisz że trzeba postawić na gospodarkę . tak PIS juz postawił .. utworzono policję gospodarczą ,,która może wszystko już od 6.00 .
  Rozdawnictwo kosztuje , za łapówkę polityczną zapłacą najsłabsi .

  Miałem firmę w Niemczech.. 8 tys,euro wolne od podatku , jeśli spóźnisz się z rozliczeniem podatkowym choćby o rok ..włos ci z głowy nie spadnie i nie będziesz nękany. Niestety w Polsce jest ogrom patologi i świętych krów .
 • @leoparda 16:22:30
  Kaczyński osiągnął to co chciał:
  1. Tusk nie wrócił do Polski (Schetyna też odetchnął, ale Schetyna jest dla Kaczyńskiego o niebo korzystniejszy)
  2. Chciał pokazać, że Tusk reprezentuje interesy Niemiec, a nie Polski (no i pokazał)
  3. Elektorat PiSowski nie darowałby Kaczyńskiemu, że poparł Tuska (no i nie poparł)
  4. UE pokazała że tańczy pod dyktando Niemiec, a inni to tylko krawat do garnituru (no i pokazał, że tak jest)
  5. To że państwa porozumienia wyszehradzkiego nie poparły Polski (to teraz będzie mógł mówić, że jest to przykład dbania wyłącznie o interes narodowy, tak jak mówi. Widocznie tamtym się tak opłaca, być może Merkel coś im obiecała)
  6. Za parę miesięcy w UE będzie taki cyrk (to przewidują analitycy), że jakiś lokaj Merkelowej (Tusk) będzie wyglądał jak dziecko we mgle w tej sytuacji (i Kaczyński powie: a nie mówiłem, że się nie nadaje)
 • Autor
  "Nienawiść ukarana."

  I z czego tu się cieszyć? Z głupoty?
  Nienawiść jest dobra i bardzo dobra. Zły jest tylko niedostatek nienawiści i nadmiar nienawiści.
  Nadmiar nienawiści dotyczył Tuska - ostatnio kiegy współorganizował grudniowy zamach stanu.
  Nienawiść wzajemna nie jest nienawiścią niewystarczającą, ani nienawiścią nadmierną. Jest nienawiścią bardzo dobrą chroniącą nasze miłości - w tym miłość naszej polskiej Ojczyzny.

  Kto tutaj cieszy się z tej "ukaranej nienawiści" nie jest Polakiem, a antypolakiem.
 • @miarka 17:59:07
  Najwyższy czas zrobić porządek z Polsatem i TVN-em . Trzeba zmienić warunki nadawania reklam, albo po raz pierwszy w III RP przeprowadzić zwykłą kontrolę skarbową. Później naprawdę będzie mało czasu.
  Warszawska Gazeta podała, że od stycznia w Izraelu szkoli się 100 polskich ochroniarzy. Firma ochroniarska podaje jakieś niewiarygodne tłumaczenia. Moim zdaniem, te 100 osób ma stanowić trzon jakiegoś nowego majdanu w Warszawie. Po nieudanym puczu z 16 grudnia to jest właśnie ta korekta dokonana przez WSI. Teraz jest szkolona stuosobowa grupa uderzeniowa, nie wahająca się przed zabójstwami.
  Link do artykułu -http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3241-jak-bida-to-do-zyda-co-w-izraelu-robi-grupa-100-polskich-ochroniarzy
 • @miarka 17:59:07
  Wychodzi na to, że zapomniałem iż to co dla PO nazywa się "nienawiścią", dla PiS jest "miłością PiS".
  O ile dobrze pamiętam, określasz się jako katoliczka, czy nauka Jezusa mówi, że należy nienawidzić innych ludzi?

  To co mówi PiS z reguły należy brać na odwrót. Przykładowo dziś Szydło okrzyknęła swoje zwycięstwo i klęskę Unii. Tak więc tego co nazywasz antypolakiem jest Polakiem a ten co się mieni "prawdziwym polakiem" jest antypolakiem. Taka to dziwna jest ta nasza polityka. Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, nieprawdaż?
 • @kula Lis 66 18:07:14
  Później się okaże, że to ochroniarze dla Kaczyńskiego, albo nowe kadry BOR.
 • @kula Lis 66 17:56:57
  Gdy czytam niektóre komentarze to mam wrażenie, że jest tu sporo takich co też mieli dziadków w Wermachcie

  Brawo kula Lis za twoje komentarze
  Natomiast ci którym marzy się upadek Unii, bądź wyjście Polski z jej strefy, mają powód do radości, bo jak by na to nie patrzeć, Polska staje w poprzek unijnej grandzie.
  Orban – Tusk to mój przyjaciel.
  Jarosław Kaczyński– Zawiodłem się na Orbanie
  Szydło – To nie jest do przyjęcia by mówiono nam że dostajemy z Unii pieniądze to mamy siedzieć cicho i robić to co nam się każe.
  Polska jest suwerennym krajem.
  Nie sposób nie zauważyć, że Polska Kaczyńskiego, Dudy i Szydła to nie Polska jaką mieliśmy dotychczas.
  Wygląda zatem na to, że jesteśmy ością w gardle pani Merkel.
  Można zakładać, że rozdźwięk pomiędzy Unią i Polską będzie się pogłębiał i być może już chodzą po głowie naszym politykom z PiS, a szczególnie Kaczyńskiemu, że Unia w obecnym kształcie, tym bardziej Unia dwóch prędkości Polsce jest niepotrzebna, stanie się balastem i hamulcem w rozwoju Polski, że lepiej będzie jeśli wybierzemy własną drogę i pełną niezależność i suwerenność.
  Otwarliśmy się na zachód, przeżyliśmy grabież i ruinę i czas zacząć się odradzać.
  Czy takie mogą być zamierzenia obecnych władz?
  Bardzo możliwe.
  Merkel chwilowo uratowała Tuskowi d…, mogła go usadzić za dobrze płatnym biurkiem w Brukseli, wolała zaspokoić swoje ambicie i pokazać pani Szydło, że to ona rozdaje karty i stanowiska. Głupia, choć ambitna, za ambitna by być mądra. Zraziła sobie na dobre i Szydło i Kaczyńskiego, nic w zamian nie zyskując, bo na unijnym stołku mogła usadzić kogokolwiek innego niczego nie tracąc. Ale widać chce mieszać w polskiej polityce, a to jej na dobre nie wyjdzie, nie z Kaczyńskim i nie z Szydło.
  Sumując, brawo pani Beato.
  Takiego twardego premiera nam potrzeba.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 17:57:29
  Przepraszam, w ilosci komentow, pomylilam ciebie z Husky.
 • @Oświat 18:28:41
  Przecież nasi niepełnosprawni politycy nie wyciągają nauki z historii .Polecam , pozdrawiam. : http://konserwatyzm.pl/artykul/13181/wielka-brytania-i-wielka-zdrada-polski-czesc-i/
 • @Zawisza Niebieski 18:19:56
  Bo dla ciebie jak i dla tej szmaty Tuska - Polska to nienormalność -
  nieprawdaż?
 • @Zawisza Niebieski 18:27:54
  http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201703/1488966919_pbmrsx_600.jpg
 • @Husky 20:16:39
  Jak widzisz blamaż Szydło jak mocno ciebie zdenerwował, że używasz słowa "szmata" itd. No cóż Donald Tusk to dla Kaczyńskiego za wysokie progi, stąd trolle aż takiej adrenaliny dostają. Wypij melisę, uspokaja. Czas nauki dla społeczeństwa jest długi. Mieliśmy kolejną lekcję, wnioski jakie wyciągnęła Szydło wskazują, że następna niedaleko. To ludzie, co nawet na własnych błędach nauczyć się nie potrafią, lub się boją.
 • @Zawisza Niebieski 20:40:50
  http://img1.dmty.pl//uploads/201703/1489088777_svyiku_600.jpg
 • @Zawisza Niebieski 18:19:56
  "Wychodzi na to, że zapomniałem iż to co dla PO nazywa się "nienawiścią", dla PiS jest "miłością PiS"".

  Owszem, zapomniałeś, ale o tym, co to jest uczciwość.

  Jezus przykazuje nie tylko miłość dobra, czy miłość braterską, ale i miłość wzajemną.

  Dalej nie musiał mówić, bo to oczywiste, że jak normalny człowiek jak kocha to, co uważa za dobre, to i nienawidzi tego co złe, a zagraża temu co dobre, temu co kocha, i za co jest odpowiedzialny.


  Świat może błądzić w definiowaniu tego co jest miłością i nienawiścią, ale nie może błądzić w definiowaniu tego, co dobre i złe.

  Tego się trzeba najbardziej trzymać. A ideologia poprawności politycznej, według której nienawiść jest czymś złym z definicji to zaraza i patologia, modernizm i new-age. Jej miejsce już od dawna jest na śmietniku historii.

  A o nienawiści wzajemnej to pisałem już tutaj:
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/126041,nienawidzcie-sie-wzajemnie
 • @kula Lis 66 18:07:14
  "Warszawska Gazeta podała, że od stycznia w Izraelu szkoli się 100 polskich ochroniarzy. Firma ochroniarska podaje jakieś niewiarygodne tłumaczenia. Moim zdaniem, te 100 osób ma stanowić trzon jakiegoś nowego majdanu w Warszawie. Po nieudanym puczu z 16 grudnia to jest właśnie ta korekta dokonana przez WSI. Teraz jest szkolona stuosobowa grupa uderzeniowa, nie wahająca się przed zabójstwami".

  Tak, groźba jest bardzo poważna. "Prawy sektor" na Majdanie to byli ludzie wyszkoleni i wyposażeni w Izraelu.
  Do tego do dziś aktywni, więc i ktoś ich musi finansować.
 • @Zawisza Niebieski 20:40:50
  To nie ja pierwszy tak go nazwałem - dowiedział się o tym kim jest w obecności wielu europarlamentarzystow.
  A czy to jest obraźliwe.Wiesz tak sądzi 19% Polaków.Pozostali że to wsza i zaprzaniec.Jak tu zaprzeczyc? No jak?
  To by było na tyle.
 • @roux 20:33:33
  Ta sprawa wykazuje, jak daleko rząd PIS utracił kontrolę nad tym co jest kłamstwem a co prawdą. Wedle Błaszczaka kolumna miała jechać z prędkością 40-50, jechała zgodnie z rejestratorem 85km/h, kolejny kłamca PIS próbował wyjaśnić, że po zderzeniu kierowca BOR przyśpieszył. Do drzewa miał 23 m, na tym odcinku przyśpieszył 35 km/h. Huski, Kula lis z pewnością to łykną, oni nie takie bzdury łykali. No cóż, "sort kaczyńskiego", trzeba po chrześcijańsku ułomności wybaczyć.
  Odcinek hamowania dla pojazdu jadącego z prędkością 50 km/h wynosi zgodnie z normą ok 15 m.
  Błaszczk twierdził, że kierowca zaczął służbę o 18:00, rozumiem ułomności, pomylił 18:00 z 6:00, Wszakże to kolesie "specjalnej troski", trzeba brać to pod uwagę.
  Mamy film, jak jeździ Jarosław K. Jak kobietę ciężarną jego pasy nie obowiązują. Brak wybuchu poduszek w samochodzie Szydło wskazuje na to, że zarówno ona jak i oficerowie BOR są w stanie odmiennym. :) Rośnie nam młode pokolenie PiS, sami ciężarni. Ale to nie brak zapięcia pasów a ten młody Polak odpowiedzialny jest za rany odniesione w samochodzie pancernym jadącym z prędkością 50 km/h. Co na to Audi?

  No cóż, drzewo wybiegło pod prawidłowo prowadzony pojazd i to z prędkością 40 km/h. Dobrze wytrenowane to drzewo, z pewnością Tusk je trenował :).
 • @Zawisza Niebieski 20:57:46
  A co z kasa na Seicento - w depozycie ?
  Czy poszła się pierdo....ic
 • @Husky 21:05:55
  Sprawdź sam, na razie bez przetargu za 2.5 mln zł chcą kupić nowy bolid dla Szydło. I my, bez własnej woli za to zapłacimy, choć ta ośmiesza nas na każdym kroku. Antoni M. odwołał przetarg na samoloty dla VIP. Teraz kupi od kolesi samolot od jedynego wybranego dostawcy którego jego "koleś" jest "przedstawicielem handlowym". Toż to nie korupcja, to prawo "dojnej zmiany". 30 limuzyn, 2 helikoptery, samoloty dla VIP, z pominięciem procedury przetargowej, to nie korupcja, na pewno nie korupcja, uwierz, że nie korupcja, bo w PiS z definicji nie ma korupcji, jest tylko prawo łupu.
 • @Zawisza Niebieski 21:19:18
  Keep calm and believe in J.Kaczynski
  On ma takie wasze uwagi w DUPIE
  Czy Ty tego nie widzisz.
  Jeszcze chwila i taka opozycje jaką Ty reprezentujesz będzie w czarnej .....
  Ta nienawiść zeżre Cie do cna.Palikot czy Niesiolowski to przy Tobie aniołki
  Bo wiesz dziś jest PIS i reszta chłamu - plankton , zero albo mniej niż zero
  Przykro mi ( żartuję oczywiście)
 • @Zawisza Niebieski & Husky
  Wy jak dzieci we mgle . Dobrze okrągło stołowy układ działa skoro dajecie propagandzie się dzielić . Pozdrawiam. http://www.newsweek.pl/g/i.aspx/680/-600/newsweek/636224231455449162.jpg
 • @roux 20:44:10
  A fee, roux, oni tego dowcipu nie pojmą. To zbyt wysublimowany dowcip :) Trzeba było coś napisać coś o żydach w rodzie Tuska, o wspaniałym zwycięstwie Szydło 27:1 i wielkiej myśli prezesa w tym zawartej. Bo przecież schowanie prezesa i przekonywanie Polaków, że to młodsze pokolenie Duda - Szydło będą rządzić, to była światła myśl prezesa. Dzięki niemu i tylko niemu PiS wygrało. Na szczęście nasz prezydent na czas zakończył przeglądanie się jak wygląda w nowym kasku narciarskim i wrócił by Donaldowi Tuskowi pogratulować. Widzisz, w tym wszystkim " światłą myśl prezesa". Nie widzisz? Jak możesz tego nie zobaczyć? :)
 • @Repsol 21:32:24
  O okrągłostołowym PO-Pis już dawno pisałem. O tym, że to Polaków dzieli też. Dziś już nie pora się złościć, dziś nie pora przekonywać. Dziś pora szukać inteligentnych, by sarkazm zrozumieli. sam wiesz, że nie z ludźmi a z poglądami walczę. Czyż nie?
 • @Zawisza Niebieski 16:52:29
  "Nie spełnił się najgorszy scenariusz, że ktoś tam zgłosiłby poważnego kontrkandydata i wtedy nie tylko, że nie byłoby Tuska ale nasz region nie miałby swojego człowieka."

  Sam napisałeś, że DT ma wykonywać unijne polecenia, bo takie jest jego stanowisko. Czyli nie jest istotne kto na nim będzie.

  Niestety nie widzę żadnej płaszczyzny porozumienia. Przypominam sobie czasy AWS i SLD. SLD było opozycją, ale w stosunku do tego co było kiedy PO była opozycją wobec PiS-LPR-Samoobrona to ci z SLD byli łagodni. To PO zawdzięczamy deprecjonowanie urzędu prezydenta. Wcześniej tak nie było. A bardzo źle się stało i teraz chyba już się tego nie odbuduje.

  Na naukę zawsze dawano mało pieniędzy. Ja na przykład nie jestem zwolenniczką dotowania prywatnych szkół z państwowych pieniędzy. Te pieniądze wydałabym właśnie na rozwój nauki.
 • Widze, ze wielu umknelo uwadze to, o czym ja pisalam, kiedy pisalam o wybryku Kaczynskiej ‘’dyplomacji...’’
  To co tam urzadzila ekipa Kaczynskiego mozna najlagodniej nazwac foux pas, jednak to jest bardzo lagodne okreslenie!

  Na przyklad wszyscy polscy fachowcy pracujacy w Norwegii i maja bardzo dobra opinie! Maja opinie bardzo dobrych facowcow, a nie awanturnikow!

  Ten obecny Rzad 'polski', pokazal, ze Polacy to awanturnicy, podobnie jak Rzad 'polski', ze Polacy to nie fachowcy, lecz analfabeci polityczni, analfabeci dyplomatyczni, zwykli awanturnicy....!

  A jak to bedzie rzutowalo na opinie o Polakach pracujacych poza Polska? Tylko czas pokaze!
  Jak to sie skonczy mieszkajacy w Polsce tez tylko czas pokaze.

  Bo to nie jest tak, ze 'cel uswieca srodki', takie myslenie to myslenie twardoglowych, betonow!

  Obojetnie jakie swiete i zacne cela mialaby miec ekipa Kaczynskiego, to nie jest tak, ze wlasne wewnetrze brudy pokazuje sie na arenie miedzynarodowej i tam pranie budow sie prowadzi!

  Kazdy kraj ma tych w pozycji i tych w opozycji, lecz zaden kraj NIE wywleka tego na arene miedzynarodowa. Kloca sie w domu!

  W niektorych krajach wszystkie chwyty sa dozwolone w innych nie, ale to jest zawsze wewnatrz, a nie arenie miedzynarodowej!
  Na arenie miedzynarodowej popieraja sie! Wszystko inne jest foux pas, lagodnie mowiac, i dlatego NIKT tego nie robi!

  Albo podam inny przyklad. Kiedy jestesmy na plazy, czy na basenie, ubieramy sie w kapielowki.

  Ale nie idziemy w kapielowkach do Urzedu, do sklepu, na ulice.

  A to co zrobila minister Szydlo bylo takim foux pas, jakby w kapielowkach poszla na ten szczyt Europejski.

  I jesli Kaczynski nie chce byc w UE, bo wedlug niego to UE zawali sie, to przeciez sa fachowe metody dyplomatyczne (jakie pokazala Anglia) i mozna wyjsc z UE z twarza!

  A zamiast tego Kaczynski postanowil zrobic awanture i pokazac wszystkim, ze Polacy to awanturnicy!

  To bije w nas Polacy, bo jak kiedys inny ''polski ''polityk powiedzial Rzad sie wyzywi''!
 • @Zawisza Niebieski 21:41:02
  Nie walcz , bo o to sprawa idzie une się cieszą ,a my walczymy z sobą na ich zarabianie kasy . Ave.
 • @fabi 16:53:23
  Ktoś wpuścił te wielkie podmioty gospodarcze do Polski. Czytałam takie opracowanie jak to wykończono polski przemysł po upadku PRL-u. Masz rację, że dzięki zdolnym ludziom powstało sporo nowych firm.

  Zgadzam się z tym, że powinno się zmienić co niektóre przepisy, aby przedsiębiorcom było łatwiej. Wiesz, u nas te lata PRL-u i późniejsze nie uczyły uczciwości. Nawet ludzie mówią żartobliwie, że złodziejstwo to przedsiębiorczość itd. To gorzkie słowa, ale niejako oddają rzeczywistość.
  Facet oszukiwał "na wnuczka". Bardzo to wredne, bo jest to żerowanie na starych (słabych) osobach. Szukano go, wreszcie złapano, sąd go wypuszcza. A on ucieka. Dopóki będziemy mieli takie sytuacje to nie będzie dobrze.
 • @kula Lis 66 17:56:57
  Jeśli takie były założenia JK to w punktach od 1 do 6 osiągnąl to co zamierzał. Ale nie rozumiem punktu 6. Co to będzie za cyrk?
 • @Repsol 19:55:41
  "Hitler stracił do Polaków cierpliwość za wieloletnie starania związane z przeciągnięciem Polski na swoją stronę"

  Hitler nie stracił swojej cierpliwości. Takie granie Polską było mu na rękę w jego planach. To było jego przemyślane działanie wobec Polski. Od zawsze chciał mieć na Wschodzie kolonie dla Niemców.
 • @leoparda 22:28:56
  No tak proszę dalej oglądać TV . Przykro mi , moje komentarze w żadnym wypadku nie dotyczą Pani . https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw
 • @Bara-bar 22:18:29
  Rzad Kaczynskiego czyni z Polakow slowianofobow, europofobow, po prostu wszystkofobow!
 • @Bara-bar 22:50:09
  Pozostaje nam nic jak tylko bara-bara
  Albo bunga-bunga 8-))))
 • @Bara-bar 14:55:35
  Baska,
  gubisz sie w swoim swiatopogladzie.
  Albo kazda wladza jest od boga, albo bog tylko aprobuje wole ludzi.
  Ale...
  Czy to nie Ty pisalas, ze ludzie nie maja wolnej woli?

  : )))

  Gdybys sie naprawde nie interesowala polityka, to bys swoich pieciu groszy o wydarzeniu nie dokladala.
  Biedna, musialas sie tlumaczyc norweskim przyjaciolom z zaistanialej sytuacji.
  Tak sobie pomyslalem, czy oni znajac ciebie, oby nie potrzebuja zadnych wyhasnien w tym kontekscie?

  : )))

  A tak zupelnie na serio, poczytaj o tym czym jest hipokryzja.
 • @eonmark 23:27:38
  To czego ty nie mozesz zrozumiec jest, ze jak ktos mi plunie- jak ty w twarz - to ja wcale nie musze plunac mu w twarz, ale tez nie musze z zachytem zlizywadc twego plunieniecia mi w twarz z zadowoleniem!
 • @Husky 22:55:18
  ''Pozostaje nam nic jak tylko bara-bara''
  //

  Bara-bara, to nie ja. ¨
  Ty najwyrazniej adresujesz to do kogos innego.
  Do jakiejs bara-bara.

  Niech ci ona odpowie:)))
 • @Bara-bar 23:55:13
  8-)))
 • @eonmark 23:27:38
  ''Biedna, musialas sie tlumaczyc norweskim przyjaciolom z zaistanialej sytuacji.''
  //

  Wyglada na to, ze ty wiesz lepiej ode mnie GDZIE ja teraz jestem i jak i dlaczego 'musialam' 'moim przyjaciolom tlumczyc zaistniala sytuacj'.

  A skoro wiesz, to napisz. Nie krempuj sie, pisz odwaznie!

  Czy ty wogole wiesz GDZIE ja teraz jestem?

  W Norwegii, w Tajlandii, w Chinach, w USA, w Norwegii, w Turcji, w Szwecji, w Polsce, Jordanii...?

  Pisz odwaznie!!!

  Napisz Gdzie ja teraz jestem?

  Podpowiem ci, ja teraz na pewno nie jestem w Norwegii i zadnym Norwegom nic nie tlumacze, bo mnie w Norwegii teraz nie ma!

  Jestes trafiony i zatopiony!
 • @Repsol 22:44:22
  Nie oglądam TV. Ostatnio czytałam "Hitler — studium tyranii" — Allana Bulocka, podobno najlepsza biografia Hitlera.

  "Kolonizacja wschodnich rubieży ma nadzwyczajne znaczenie. W tym wypadku nie wystarczy samo założenie gospodarstw, konieczne również będzie powstanie miejscowości handlowych powiązanych z nowymi gałęziami przemysłu. Jest to jedyny sposób zapewnienia zbytu mniejszym gospodarstwom, a tym samym zagwarantowania im opłacalności. Obowiązkiem niemieckiej polityki zagranicznej będzie dostarczenie wielkich przestrzeni powiększającej się stale liczbie ludności Niemiec w celu jej wyżywienia i osiedlenia.

  Powstrzymujemy germański potok skierowany na południe i na zachód Europy i zwracamy nasze oczy w kierunku wschodnim. Skończyliśmy z przedwojenną polityką kolonii i handlu i przechodzimy do polityki terytorialnej przyszłości. Sam los wydaje się nam podsuwać ten kierunek."
  To są słowa Adolfa Hitlera z "Mein Kampf"
 • @kula Lis 66 17:56:57
  Pod tym linkiem jest rozwinięcie podanych punktów

  http://opinie.wp.pl/zwyciestwo-tuska-to-tak-naprawde-zwyciestwo-kaczynskiego-6099544781214849a
 • @eonmark 23:27:38
  ''Gdybys sie naprawde nie interesowala polityka, to bys swoich pieciu groszy o wydarzeniu nie dokladala.''
  //

  Ja sie nie angazuje, nie ingeruje w polityke, nie glosuje.., jednak obserwuje co sie dzieje, bo jak napisano mamy obserwowac, aby poznac znaki czasu.

  Tak samo jak obserwuje przyrode i kiedy widze, ze paczki na drzewach sa duze, pulchne, wtedy wiem, ze wiosna tuz za rogiem.

  Ja obserwuje i widze co sie dzieje i na co zanosi sie.
 • @Husky 21:05:55
  Czytałem już tego zbierającego, że pieniądze pójdą na co innego, na razie on nie wie jeszcze na co, bo rodzice już kupili synowi nowy samochód. Tak idiotów robi się w chuja, coś jak ten cygan Łakatosz.
 • @Zawisza Niebieski 20:40:50
  Nie rozśmieszaj mnie pożyteczny idioto, Tusk za wysokie progi? Toć ten tuman nic sobą nie prezentuje, on nawet nie jest godzien językiem czyścić butów Kaczyńskiemu.
 • @Zawisza Niebieski 20:40:50
  Takie Tuski w majątku mych Dziadków pasały świnie, bo nawet na stajennego byli za głupi.
 • @Husky 20:16:39
  Niemcy o reelekcji Tuska – „to błąd”. A o samym szefie RE – „przeciętny”. Niemiecki dziennik „Die Welt” należący do Axel Springer SE uznał w sobotę reelekcję Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej za błąd, który pogłębi podziały w UE i w Polsce. Zdaniem komentatora gazety Warszawa „zemści się za porażkę" poniesioną w Brukseli.

  "Polska zemści się za porażkę" - wieszczy "Die Welt". – To nie był dobry tydzień dla Europy, to było fiasko. Na krótko przed uroczystym szczytem z okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich UE jest głęboko podzielona – ocenia Christoph Schlitz w internetowym wydaniu gazety.

  Odnosząc się do zapowiedzi kanclerz Niemiec Angeli Merkel, że przygotowywana z okazji jubileuszu Deklaracja Rzymska ma być "sygnałem jedności", autor wyraża opinię, że postulowana jedność "jest chimerą".

  Jako przykład braku jedności komentator wymienia reelekcję Donalda Tuska, pomimo sprzeciwu polskiego rządu.


  Merkel and Co. doprowadzili do zwarcia szeregów i do izolacji polskiej premier Beaty Szydło, co sprawiło, że musiała wyjechać z Brukseli jako przegrana

  – pisze.
  Zdaniem autora naiwnością byłoby założenie, iż ten incydent był tylko epizodem. „Ta sprawa będzie miała daleko idące konsekwencje, dla Polski i dla Unii Europejskiej" – przewiduje niemiecki dziennikarz. „Doprowadzi ona do dalszego podziału w polskim społeczeństwie, stworzy przestrzeń dla antyeuropejskich uprzedzeń i pozwoli silnemu człowiekowi Jarosławowi Kaczyńskiemu na zintensyfikowanie kampanii przeciwko UE” – czytamy w "Die Welt".


  Czy warto było za taką cenę ponownie wybierać przeciętnego szefa Rady Europejskiej Tuska?

  - pyta niemiecki publicysta.

  Podkreśla jednocześnie, że "Polska ma ogromne znaczenie dla europejskiego współżycia". „Warszawa dysponuje środkami pozwalającymi, za pomocą weta, wywierać presję na UE" - zauważył.

  Autor komentarza nawiązuje do zarzutów stawianych przez kraje z Europy Środkowo-Wschodniej, że zachodnie produkty dostarczane na ich rynki mają gorszą jakość, i stwierdza, że ten problem ma "głębszy wymiar".


  Europejczycy Środkowi i Wschodni obawiają się, słusznie czy nie, powstania dwuklasowego społeczeństwa w Europie. Stali się bardziej pewni siebie, stawiają czoło starym krajom UE

  – zauważa Schlitz.

  Jego zdaniem "tradycyjny ośrodek grawitacyjny", który tworzyły Niemcy i Francja, należy do przeszłości. Powstają nowe koalicje, jak chociażby Grupa Wyszehradzka, będąca "ośrodkiem władzy Kaczyńskiego na europejskiej arenie".

  Dziennikarz odnosi się do zaproszenia przez kraje Beneluksu Polski, Węgier, Czech i Słowacji na rozmowy i nazywa tę inicjatywę "próbą zintegrowania heretyków, która jednak skończy się raczej niepowodzeniem".

  Projekt Europy rożnych prędkości, forsowany przez Berlin, Paryż i Rzym, odrzucany jest przez Europę Wschodnią, która obawia się, że ten, "kto nie uczestniczy, ten odstawiony zostanie na boczny tor, także finansowo" - ocenia na zakończenie "Die Welt... Ps..Nikt nie mówi że Tusk uciekł z Polski jako czynny PREMIER.
  Wyobrażmy sobie że 2 dni temu Rada Europy wybiera Merkel na swojego szefa.Taki manewr jest nie możliwy.!!!!
  Tusk uciekł przed aferami.
  https://vod.tvp.pl/29392247/08...
  https://www.youtube.com/watch?...
  /od 58 minuty/
  http://wdolnymslasku.pl/wydarz... Scenariusz: Polska opuszcza EU
  1. Niemieckie firmy zwijają się
  2. Następuje zatrzymanie gospodarki i ujemne PKB gdyż w Polsce działa bardzo duży niemiecki kapitał
  3. Polacy w swej biedzie raczej nie odczują skutków - skowyt podniosą lemingi którym będzie się gorzej żyło bez nowiusieńkich wieśwagenów i szajsfonów
  4. Niemcy tracą "tanią" siłę roboczą
  5. Gospodarka niemiec leci na łeb na szyję (5 krotnie wyższe wydatki na personel i przenosiny przedsiębiorstw
  6. Polska gospodarka zaczyna prawdziwie rozwijać się
  7. przyspieszenie rozwoju Jedwabnego szlaku i powstanie Unii Słowiańskiej (Międzymorze)
  Same + :)
 • @Husky 20:16:39
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/148923362515349895201.jpg Piękne zdjęcie alkoholika z wnukiem dziadka z SS/SD i Wehrmachtu. Żałosny występ Tuska, śmiech na sali: https://youtu.be/mANJmsz6RP0
 • @kula Lis 66 13:52:16
  Może przestań pisać scince-fiction i trzymajmy się faktów. Wynik starć Tusk - Kaczyński to zdaje się jest ok. 8:1, nie nie jest to aż taki sukces jak naszej dyplomacji 27:1 ale jednak coś jest. A co do butów Kaczyńskiego to wygląda na to, że nawet tego nie potrafi.
  Tusk potrafi zrobić zakupy, ma konto, ma prawo jazdy, ma żonę, dzieci, a Kaczyński? 3 koty.
 • @Zawisza Niebieski 14:20:48
  A ty jak widać masz brak mózgu. Szalom lewacki idioto i POjebie.
 • @kula Lis 66 14:18:01
  A co miał odpowiedzieć, po angielsku, przecież Kaczyński nie zna żadnego języka, możliwe, że trochę po rosyjsku mówi, jeśli z dziadkami rozmawiał, może jidish, ale do znajomości żadnego języka się nie przyznawał.

  Jak wypowadał się Lech, podobnież znał trochę angielski i trochę rosyjski.
  https://www.youtube.com/watch?v=52Nbh1bdxiI

  Angielski w takim stopniu.
  https://www.youtube.com/watch?v=56mbbRKJZNg

  Tu trochę o zdolnościach manualnych:
  https://www.youtube.com/watch?v=EDDKXIWlIEY

  http://ocdn.eu/images/pulscms/ZGM7MDMsMmU0LDAsMSwx/8ae13f4177f5b3ef7ded7a0f434a20bf.jpeg
 • @Zawisza Niebieski 14:20:48
  Ty także ja Tuski i tobie podobni pasali by świnie u moich Dziadków gdyby nie żydokomuna przedtem moskiewska a dziś brukselska..
 • @kula Lis 66 14:40:11
  Człowieku, ze szlachcicem rozmawiasz, więc się opanuj trochę. Moi przodkowie oficerami carskimi nie byli.
 • @Zawisza Niebieski 14:39:54
  Wiesz sporo tu pajaców na portalu już było
  Ale Ty to już przebijasz wszystkich - nie masz ty równych sobie
  Czy Twoi dziadkowi to te gnidy chazarskie ze wzgórz Golan
  tak pytam
  jakim językiem się porozumiewaliście - jeśli już
 • @kula Lis 66 14:40:11
  Wiesz
  tak na marginesie.
  Jak to jest że te wysoko-kształcone i szlachetnie poczęte pajace ,nie ustalą jednej wersji CV Kaczynskiego.
  Żydo- Kosiur co innego ( a przecież to ponoć jedną nacja)
  Wrzodak ma inne CV Kaczynskiego
  a jeszcze inne szlachcic z Pcimia Dolnego czyli Zawisza
  Czy nie mogą tu opublikować jednej wspólnej wersji
  A tak wychodzą na błaznów
  Ale czy wychodzą ????
  pzdr.
 • @Husky 16:32:12
  Kim byli moi przodkowie masz w wypowiedzi do Kuli Lis. A co do pajaców, wystarczą marionetki w dzisiejszym rządzie, pajaców ci tam dostatek. Czy wszystkich przebijam? Z pewnością inteligencją i umiejętnością samodzielnej oceny sytuacji przebijam ciebie. Ja nie muszę kopiować cudzych tekstów, prawda?
 • @Zawisza Niebieski 16:49:02
  Za to "kopiowac" idiotyczne poglady to i owszem - dobrze ci idzie.
 • @Husky 16:46:55
  Pcim, ładna miejscowość, kiedyś tam byłem więcej razy przejeżdżałem, gdy jeszcze w okolice Zakopanego jeździłem. Niestety nie z gór mój ród. Moje ziemie rodowe to Mazowsze na północ od Warszawy, tam ludzi o moim nazwisku znajdziesz pod dostatkiem. Tam też ziemie, na których moi przodkowie gospodarowali a w razie potrzeby na wici ruszali.

  Jak widzisz różnice poziomu inteligencji między mną a tobą wykazuje używane słownictwo. Mi nie potrzebne słowa "pajace", "błazny", nie błaźnię się używaniem takiego słownictwa.

  Życiorys Kaczyńskiego: Ja jako osoba lubiąca historię życiorys Kaczyńskiego opieram na tym, co on sam o tym mówił, co ustalono w wiarygodnych publikacjach, nie muszę czerpać ze źródeł "jedna pani drugiej pani..."
 • @Husky 16:56:08
  "Idiotyczne poglądy", tyś rzekł, człowiek, co poglądy i teksty innych kopiuje namiętnie. Stać mnie na własne wypowiedzi, własne poglądy i argumenty, słówkami bezradności jak "pajace", "błazny" nie muszę się podpierać. Jak widzisz z mojego poprzedniego tekstu katastrofę dyplomatyczną jaką nam zafundowali nasi pożal się boże dyplomaci przewidziałem już dawno.

  Kiedyś mi tata opowiadał, że jak był małym dzieckiem koledzy podpuścili go, że Żydzi to tacy strachliwi ludzie, wystarczy, że nogą tupniesz i uciekną. No i tupnął, podobnie jak Szydło na szczycie UE. Z efektem zupełnie porównywalnym. Tyle, że mój tata był wtedy chłopakiem, co do szkoły jeszcze nie chodził a Szydło podobnież "dyplomatą". A teraz chodzi i opowiada, jak kiedyś Kaczyński po debacie z Tuskiem. "wygrałem... wygrałem... no przecież wygrałem". A Polacy uśmiechnęli się z politowaniem dając werdykt w wyborach.
  27:1 kolosalne zwycięstwo na miarę PiS.
 • @Zawisza Niebieski 14:44:59
  To chwała twym przodkom, lecz ty się skundliłeś.
 • @Husky
  Tak się zastanawiam, że niemiecki Instytut Gaucka, nie mógł ujawnić agenta STASI pod nazwą TW Oskar z Sopotu, bo RF Niemiec, przeją tego agenta na swoje potrzeby - BND i jest w niemieckim zbiorze zastrzeżonym. STASI podlegało pod KGB - GRU, czyli Kreml. Dzisiaj to oznacza, że Oskar jest podwójnym agentem, Rosji i Niemiec. Jedni i drudzy, korzystają z tego jak tylko mogą, na nieszczęście całej Europy. Władze Polski, powinny antypolskiemu zdrajcy odebrać obywatelstwo w trybie natychmiastowym.
 • @Zawisza Niebieski 14:44:59
  Jednak ci oficerowie, inżynierowie, naukowcy szkoleni za Cara przynieśli Polsce sławę i dumę, teraz pokaż mi takich po stronie niemieckiej, austriackiej. To Car otworzył PW, czego Niemcy, Austriacy nie zrobili, ponieważ Polak miał być robolem.
 • @Husky
  Pan Jarosław Kaczyński to uczciwy i wielki człowiek. Dzięki Niemu Polska będzie Wielka, Sprawiedliwa i Suwerenna. Kalifat niemiecki traci koryto w Polsce. Czas na repolonizację przemysłu rozgrabionego przez Niemcy w Polsce i mediów, które w 90% należą do Niemiec. Finansowane przez Niemcy tzw. partie , tracą w Polsce poparcie. Tzw. fundacje, finansowane przez Sorosa, są skompromitowane. Brawo PiS. Polacy dobrze wybrali. Niemieckie gadzinówki w Polsce czas odesłać do kalifatu niemieckiego. A media niemieckie od 1945 roku jak również media amerykańskie od 1913 roku należą do banksterów USA ( Rothschildów, Rockefellerów, Morganów i Wartburgów ). Pachołki niemieckie chciały zorganizować pucz, ale im nie wyszło. Nawet wyłączyli łączność na 90% terytorium Polski i nic. Polacy targowiczan i ubekistan pogonili. Brawo PiS. "Der Spiegel" stal się organem propagandy transatlantyckiego tęczowego neoliberalizmu, tak jak "Der Stürmer" był organem propagandy narodowego socjalizmu swoich czasów. Jedni i drudzy propagandyści jedynie słusznej ideologii i prawdy. Jedni i drudzy w drodze tworzenia "nowego człowieka" po trupach tych opornych. Przypominam "pucz" tęczowych 68-er, którzy kłamiąc zaczęli swój marsz przez instytucje, na całym "zachodzie" i siedzą teraz na wszystkich szczeblach administracji, polityki i sądownictwa, takie "wrogie" przejęcie, finansowane przez plutokrację, przez "elity" finansowe, które pożytecznych idiotów i "ruchy" dla "humanizmu" i "wyzwolenia seksualnego" lansują i wykorzystują do inżynierii społecznej, na swoją korzyść i szkodę społeczności, które na to pozwolą. Dlatego to demonizowanie Rosji, która tego do dopuścić nie chce. I demonizowanie Trumpa, który chce to (może) cofnąć. Last chance!
 • @Husky 16:56:08
  Inteligentniejsi wiedzą, że Tusk przyklepał projekt Merkel, dotyczący usunięcia Kaczyńskiego!. Lech Kaczyński, przygotowywał opinie prawne, na temat reparacji wojennych za spaloną Warszawę i zrównane z ziemią, miasta Ziem Odzyskanych. Za wywieziony majątek narodowy, do stolic obu agresorów!. Gdyby nie Smoleńsk, Polska byłaby dziś, na zupełnie innym miejscu w Unii!. Bylibyśmy kwitnącym, powracającym do korzeni Narodem!. To stanowisko, jest chęcią ochrony najważniejszego świadka, przed polską prokuraturą!.
 • @kula Lis 66 17:48:05
  Jak wszystko w naszej historii nie ma jednej tylko prawdziwej prawdy historycznej. Politechnika Warszawska, akurat uczelnia której dyplom posiadam, to dzieło Polaków, carowi ją przypisywać to sprawa mocno naciągana. Oczywiście, te ziemie były pod zaborem rosyjskim stąd chcąc uzyskać wykształcenie wojskowe, trzeba było być oficerem carskim, techniczne, ukończyć uczelnię na której założenie zgodę wyraził car. Podoficerami carskimi byli podchorążowie z Powstania Listopadowego, czyż nie?

  Byli i bardzo dobrzy dla Polski oficerowie, którzy nigdy Polakami się nie czuli, jak Starynkiewicz. Akurat tych dwóch oficerów z rodziny Jarosława Kaczyńskiego jakoś dla Polski się nie przysłużyło Jeden z nich walczył w Wojnach Krymskich, o rosyjskiść tatarskiego Krymu drugi zginął gdzieś w centralnej Rosji w czasie rewolucji.

  Ale jak już weźmiesz ziemie na wschód od Warszawy, to przecież tzw. Polska B. Tak pod światłą władzą Cara rozwijała się nasza ziemia. Tak więc tym oficerom carskim takiego hołdu bym nie składał.

  Zabór austriacki, to rzeczywiście biedota, ale przecież to jedyna ziemia, którą rozebrano za zgodą Papieża.

  Ale przecież Twoje rejony, ziemia Poznańska, zabór Pruski to po dziś dzień region rozwinięty, przodujący technicznie w całej Polsce. To choćby Cegielski i wielu innych Polaków, którzy z okupantem walczyli poprzez tworzenie naszej silnej gospodarki, Ciegielski wykształcenie wyższe zdobywa w Berlinie, po niemiecku. Masz mu to za złe? Takie to były czasy.

  Przy tym wszystkim zupełnie nie rozumiem, jak Polak może nie rozumieć w jaki sposób Polacy, ze Śląska, Pomorza dostawali się do armii niemieckiej, przecież to armia poborowa i taki, co dostał wezwanie mógł albo uciekać do Gryfa (Pomorze), albo iść do armii, i żadna to zdrada, a tylko "narodowi głupiemu" kłamca potwierdzony wyrokami sądowymi niejaki Kurski rozum zmącił. Jeśli ktoś był w SS, no rzeczywiście był wybór, bycie w Wermachcie normalnym losem mężczyzny, który urodził się na ziemiach uznawanych przez Niemców za Niemieckie. Nie rozumiem jak człowiek wykształcony mieniący się Polakiem tego nie pojmuje. Jak go bawi zdjęcie 4 panów w mundurach niemieckich w samochodzie?

  Mówisz, że się "skundliłem", z pewnością, bo odsłaniam naszą prawdę historyczną, prawdę niewygodną tym, kto kłamstwem nas chce karmić. Czasem opowiem o prawdziwej roli króla Bolesława Szczodrego, opowiem o pacyfikacji naszych ojców przez Kazimierza Mnicha na czele rycerzy niemieckich przy wsparciu księcia ruskiego Jarosława. A to odkłamię, to co Kursk, Rydzyk nakłamią.

  No cóż, nasi partyzanci, powstańcy w słownictwie czy to niemieckim, czy to UB byli określani słowem "bandyta" więc i tego "skundlonego" jakiś przeżyję, kładąc to na szalę naszej polskiej prawdy historycznej, na szalę edukowania tych, co historii naszej nie pojmują.
 • @Husky
  Ja nie wiem czy Tusk to w ogóle rozumie co on mówi po angielsku...jak się ...w kartkę zagląda....popatrzcie na tą wypowiedź....masakra: https://www.bloomberg.com/topi...

  ...to nie ma się co dziwić, że taki przewodniczący Angeli pasuje ;)
 • @Husky 16:46:55
  Polska rozwaliła komunizm w Europie, właśnie Polacy zdemaskowali eurokołchoz. Oni muszą bardzo nienawidzić za to w końcu każdy totalitaryzm dzięki nam pada. Czego się boi i czego nie chce Stara Unia? Myślę, że nie chcą żebyśmy i my, w naszej części Europy im dorównali, bo wtedy Stara Unia nie mogłaby używać nas tak jak dotychczas, czyli jako przedmiotu w przetargach np. z Rosją. Innym równie ważnym powodem jest ich strach przed sprawiedliwym dzieleniem się z nami zyskami. Biedna Europa Środ.-Wsch. da sobą pomiatać a bogata się uzbroi i będzie stawiać warunki. Moim zdaniem jesteśmy świadkami początków końca dominacji krajów Starej Unii! Teraz nastaje epoka narodów naszej części Europy!
 • @Zawisza Niebieski 18:41:06
  // bo odsłaniam naszą prawdę historyczną//
  Wasza ?

  No to teraz rozumiemy się bez słów
 • @Husky 19:10:21
  Twoją prawdą historyczną jest już pewnie prawdą angielską. Kiedyś na lekcji angielskiego w hrabstwie kent opowiedziałem historię powstania Wielkiej Brytanii, tubylcy nie mieli o tym pojęcia, bo ich historia to Król Artur i Merlin oraz Tudorowie. A już najazd Anglów i Sasów przekracza zakres lekcji historii, którą zwykły anglik winien poznać.

  W Braveheart padają takie słowa "history was written by those, who have hanged heros". Tak pisana jest historia każdego narodu.

  Dla Galla Anonima, biskup Stanisław był "zdrajcą" króla polskiego, piastowicza, Bolesława Szczodrego. Dla Kadłubka, był świętym, zamordowanym przez oszalałego Bolesława Śmiałego w czasie sprawowania mszy, którego ciała pilnowały orły, zaś kończyny się cudownie przyrosły.

  Podobnie jest z żołnierzami wyklętymi. Dla jednych to bohaterowie, co okupanta radzieckiego chcieli wygonić. Dla drugich ci co czas wojny przedłużali, co wioski napadali, co rabowali żywność a opornych rozstrzeliwali.
  A prawdą jest jedna i druga, tylko zależnie która opcja przyjdzie, tę "swojszą" prawdę uwypukla, a lemingi się na nią łapią. A gdy prawdę zobaczą, to pytają "jaka to prawda? To wasza prawda?".

  Wróg Polski dzieli nas na sorty, na Polaków i Zomo, Na zwolenników PO czy PiS, tworzy umysłach leminów, szczególnie tych zakompleksionych, poczucie, że przy nim to oni są już "lepszym sortem". Zasadę dziel i rządź wymyślili już Rzymianie, później z powodzeniem stosował go zaimportowany z cesarstwa niemieckiego (m.in. przez Kazimierza Mnicha) Kościół, po nich przejęli to bolszewicy a po bolszewikach Jarosław Kaczyński, miłośnik babcinych emerytur Tadeusz R. "Lepszy sort, czy gorszy sort..." "nasza historia, czy może wasza..."

  Zostań piesku mądrym Hysky, miałem dwa psy, pieska i suczkę, które mi prawa życia małżeńskiego pokazywały, niestety odeszły zostawiając ranę w sercu, nie stawaj się lemingiem w poczuciu swojej mądrości skopiowanych tekstów przygotowanych przez tych, co na lemingi czekają.
 • @eonmark 23:27:38
  ''Gdybys sie naprawde nie interesowala polityka, to bys swoich pieciu groszy o wydarzeniu nie dokladala.
  ...

  : )))

  A tak zupelnie na serio, poczytaj o tym czym jest hipokryzja.''
  //

  Ja wiem czym jest hipokryzja. Rozumiem, ze insynuujesz, ze jestem hipokrytka. Ale niestety spudlowales!

  Ja na przyklad, nie tylko nie chodze na wybory (nieanazuje sie politycznie, lecz ja obserwuje), lecz rowniez nie chodze do barow, do pubow ..., ale czy dlatego, ze nie chodze tam, mam o tym co widze, ze jest zle, milczec?

  Tak wiec, jesli widze, ze np. z baru dziesieci ludzi wychodzi noralnie, nie chwieja sie na nogach, nie przewracaja, a jakis jeden wychodzi prawie na czworaka, to powiem, ze to zle, ze pije stanowczo za duzo i to jest dla niego niebezpieczne.
  A jesli widze ze taki na chwiejnych nogach probuje wsiasc do samochodu to czynie wszystko, aby do tego nie dopuscic (lacznie z dzwonieniem na policje), bo jest on wtedy niebezpieczny nie tylko dla siebie, lecz dla innych!

  Mam bardzo podobna reakcje na polityke i politykow. Jesli widze, ze cos jest zle, to mowie, ze jest to zle.

  Jesli wiedze, a widzialam to niejednokrotnie bedac w Polsce, ze ktos zaglada do smietnika, czasem cos tam znajdzie do jedzenia, czy cokolwiek innego i bierze to, to dla mnie taki kraj ma zlych politykow!

  Wygalda mi na to, ze Polska (politycy, ci u wladzy, ci w parlamencie...) wybiera wybiorczo, bo bierze wszystko to co najgorsze z USA i absolutnie nic dobrego!

  Gdyby taka sytuacja miala miejsce w Norwegii, ze ktos nie ma na jedzenie, ubrania, oplaty za elektrycznosc (bo niewielu ma gaz), nie ma mieszkania, czyli po prostu podstawowych potrzeb socjalnych-bytowych czlowieka wtedy w Norwegii ludzie szalu by dostali, dzowniliby do politykow, do TV i bylby taki raban w calej Norwegii, ze sprawa zostalaby natychmiastowo zalatwiona!

  Niestety w Polsce takie sprawy, jak biedak nikogo nie obchodza! Politycy udaja, ze o tym nie wiedza, udaja chorych umyslowo, bo sobie przyznaja niezle pensyjki (z podatkow tych na prawde pracujacych), a np. inwalidom (wedlug politykow, ekonomow i innych darmozjadow w ministerstwach, resortach...) ma wystarczyc kilkaset zlotych na miesiac!

  To jest SKANDALEM i ja mam prawo to powiedziec, ze to jest ZLE, skandaliczne zachowanie politykow!

  Czyli widze zlo, mowie, ze to zle!

  A to hipokryzja na pewno nie jest.

  Natomiast ci, ktorzy udaja, ze zla nie widza, ci, ktorzy milcza i o tego biedaka nie walcza, i na dodatek sami udaja swietoszkow i patriotow, ci na pewno hipokrytami sa!

  A teraz dopiero zainteresowalam sie blizej Kaczynski i poczytalam w gazetach i zobaczyla Kaczynskiego w roznych akcjach na youtybe, na temat jego druzyny, wiec mam ugruntowane i bardzo zle zdanie o nim i o wszystkich z jego bandy!

  On jest tak samo niebezpieczny dla otoczenia jak pijany kierowca, a wlasciwie nie, on jest bardziej niebezpieczny, bo jest niebezpieczny dla wszystkich Polakow, dla calego narodu!

  Zreszta, moze napisze notke na temat Kaczynskiego i to na pewno hipokryzja nie bedzie!
 • @Bara-bar 20:27:10
  Jako Polacy jesteśmy podzieleni, i linia podziału nie do końca przebiega na linii PO - PiS. Ta linia przebiega zwolennicy PiS, i Rydzyka - Reszta Polaków, z drobnymi korektami. Bo przecież pewne rzeczy w polityce mogą się komuś podobać a pewnie nie.
  Zwolennicy PiS stawiają ostrą granicę. By być PiS-polakiem musisz być katolikiem, w odłamie sekty Rydzyka. Stąd ty jesteś lewakiem ja jestem lewakiem i kilku innych blogerów też. Nie mamy prawa wypowiadać się w sprawie Polski, nie jesteśmy "prawdziwymi polakami" (nie Polakami bo Polakami to my jesteśmy choćby z wpisu w paszporcie - obywatelstwo polskie. No tak, przewidzieli jeszcze jedną opcję... jesteśmy "Żydami" z polskimi obywatelstwem, no albo się "skundliliśmy" jak to już mi dziś ten co Polaków nie zgadzających się z jego opinią i klepaniem co popadnie bez analizy, czy to w ogóle ma sens, za niegodnych bycia świniopasem u jego dziadków.
  Mamy rząd specjalnej troski, mamy zwolenników specjalnej troski.
  No cóż, w pewnych poglądach z pewnością się różnimy no ale nie jesteśmy w tym właściwym sorcie, czyli jednak razem :)

  Świat leminga jednak jest piękny, jakże prosty....
 • @Zawisza Niebieski 20:49:46
  ''Jako Polacy jesteśmy podzieleni, i linia podziału nie do końca przebiega na linii PO - PiS. Ta linia przebiega zwolennicy PiS, i Rydzyka - Reszta Polaków, z drobnymi korektami. ... ''
  //

  Zgadza sie.
  Ale w Polsce ten ''podzial Polakow'' wchodzi teraz w stan nienawisci do innej grupy Polakow, a w wielu przypadkach juz wszedl w stan trwaly, irracjonalny, patoligiczny, a wiec bardzo niebezpieczny!

  A najgorsze jest to, ze to wlasnie ''polscy politycy'', jak np. Kaczynski i jego druzyna, nie tylko o interesy Polakow nie dbaja, to na dodatek z premedytacja podjudzaja Polakow do nieniawisci!

  A nikim sie tak dobrze i beskarnie rzadzi, jak ludzmi nie tylko podzielonymi, ale nienawidzacymi sie nawzajam grupami!

  Ja slyszalam co wygaduje Kaczyski (ktoremu przeciez prawie zawsze towarzysza ksieza, ktorzy najwidoczniej nie slyszeli o milosci nieprzyjaciol, wrogow o ktorej naucza Pan Jezus! ) do jakiej nienawisci podpuszcza on Polakow!

  Ponizej podam fragment z definicji czym jesst ''Mowa nienawisci'':

  ''Mowa nienawiści (ang. hate speech) – negatywne emocjonalnie wypowiedzi, powstałe ze względu na domniemaną lub faktyczną przynależność do grupy, tworzone na podstawie uprzedzeń[1]. Narzędzie rozpowszechniania antyspołecznych uprzedzeń, stereotypów i dyskryminacji ze względu na rozmaite cechy, takie jak: rasa (rasizm), pochodzenie etniczne (ksenofobia), narodowość (szowinizm), płeć (seksizm), tożsamość płciowa (transfobia), orientacja psychoseksualna (homofobia, heterofobia), wiek (ageizm, adultyzm), światopogląd religijny (antysemityzm, chrystianofobia, islamofobia)[2][3].

  Rada Europy definiuje ten termin jako „wszystkie formy ekspresji, które rozpowszechniają, podżegają, wspierają lub usprawiedliwiają nienawiść rasową, religijną, ksenofobię, antysemityzm lub inne formy nienawiści wynikające z nietolerancji, łącznie z nietolerancją wyrażoną za pomocą agresywnego nacjonalizmu i etnocentryzmu, dyskryminacją i wrogością wobec przedstawicieli mniejszości, imigrantów i osób obcego pochodzenia”.''

  wiecej na:
  /pl.wikipedia.org/wiki/Mowa_nienawiści

  Prezes Kaczynski - wedlug tej definicji - uprawia w swych ''patriotycznych '' przemowieniach MOWE NIENAWISCI!

  Wyglada na to, ze on ma juz chyba wszelkie mozliwe fobie do wszystkich ludzi!
  Tylko on jeden na planecie ziemie jest najlepszy i najsprawiedliwszy! A swoich klakierow on toleruje tylko dlatego, ze sie z nim zgadzaja, ze mu przyklaskuja i spelniaja jego najbardziej absurdalne zyczenia!

  Wspolczuje Polakom mieszkajacym w Polsce!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031