Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
513 postów 11633 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

PiS musi wygrać i rządzić... krótko

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Taką prawdę Polak kupi, że przed wyborami i po wyborach głupi.

Wydaje się, że wytłumaczenie Polakom iż rzucanie się między PiS a PO w nadziei, że któraś z nich będzie mniej zła nie jest dobrym pomysłem dla Polski, to syzyfowa praca. Dwa razy już się sparzyli i trzeci raz sprawdzają czy ogień jest gorący. Obie partie rządziły i rządziły w sposób Polaków niezadawalający. Rządy PO nie ma co omawiać, każdy widzi i ocenia sam. PiS rządził tak, że po dwóch latach Polacy powiedzieli im na pełne 8 lat wielkie „NIE”. Że są to partie tożsame, obie wywodzące się z Okrągłego Stołu, obie głosujące w ważnych sprawach zadziwiająco jednolicie. PiS zarzucał PO że chce wyprzedać lasy, gdy PO utworzyło ustawę z zapisem o ochronie lasów, to nagle PiS było przeciw.

PO-PIS to dwie partie utworzone po to, by usadowiwszy się na dwóch głównych elektoratach w Polsce: PO ludzi pragnących liberalizmu gospodarczego i rozwoju, mieszkańcach dużych miast i PiS na ludziach o poglądach konserwatywno-katolickich, mieszkańcach wsi, markując tylko różnice poglądowe, tworząc spektakularne kłótnie, (pamiętacie kłótnię między Tuskiem a Kaczyńskim o pistolecik i o wilcze zęby?) przejęli 60% tych co im się chce iść na głosowanie. Czym są programy polityczne? Czystym rozdawnictwem, które gdyby naprawdę zrealizować to nasz dług publiczny poleciałby do nieba tak, że nawet sprzedaż wszystkich lasów i ziem na jego pokrycie by nie starczyło.

Zapędzeni między dwoma ścianami Polacy nie potrafią zrozumieć, że trzeba szukać innej alternatywy. O czym mówią politycy dwóch głównych ugrupowań. Mówią o rozwiązaniach spraw istotnych, o ograniczeniu długów? Kaczyński, Szydło ogłasza jakim to zagrożeniem dla zdrowia i Polaków będą imigranci, trolle opłacane przez PiS mnożą imigrantów na forach, że wydaje się, iż niedługo Polska przyjmie wszystkich. Rząd mówi o 7 tysiącach podczas gdy za rządów PiS Polska przyjęła 9 tysięcy muzułmanów, imigrantów z Czeczeni. Ciekawe?

Kaczyński to człowiek stary, zmęczony od dawna wyprany jest z jakichkolwiek nowych pomysłów, powtarza stare rozwiązania. „Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem, Marcinkiewicz premierem na 4 lata” mówił Kaczyński. Dziś co mówi? Duda niezależnym prezydentem (co do Kaczyńskiego nocami na konsultacje jeździ), Szydło premierem na 4 lata. Marcinkiewicz, nauczyciel fizyki o jako takim doświadczeniu samorządowym, Szydło etnograf, o pewnym doświadczeniu samorządowym, robi to co się na studiach nauczyła, robi festyn, sprzedając nam obietnice dotacji dla wszystkich co ich pragną, obietnice wysokich pensji, np. pielęgniarkom, obietnice dotowania kopalni, kto tylko poprosi, pajdę chleba ze smalcem dostanie, a na popitkę „wina Kopacz”.
PiS nigdy by nie wygrałoby tych wyborów gdyby nie taśmy. Człowiek któremu zablokowano przekręty nagrał rozmowy polityków, tak jakoś może przez pomyłkę omijając polityków PiS. Taśmy dawkowane są umiejętnie, tuż przed wyborami prezydenckimi, teraz na 3 dni przed wyborami parlamentarnymi. Myślicie, że chodzi o sprawę Polski, chodzi o pokazanie jakim dnem są politycy? Trzeba być ślepym by nie wiedzieć, kto za tym stoi. Trzeba naiwnego, by myśleć iż gdyby nagrano polityków PIS, to rozmowy byłyby tylko o tym by Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatnio. Przecież polityka to biznes. To dostęp do pieniędzy i majątku całego społeczeństwa. Członkowie PiS kradli nawet wtedy, gdy nie mieli dostępu do lukratywnych stanowisk, kradli kilometrówki, kradli fundując sobie podróże z kieszeni podatnika jadąc najtańszym środkiem lokomocji, biorąc pieniądze za najdroższy, a to by pojechać na popijawę do Hiszpanii, jak trzech PiS-owskich wycieczkowiczów, a to by dojechać na wykłady, by zarobić prywatnie pieniądze. Jak trzeba być naiwnym, by uwierzyć, że gdy otworzą się im naprawdę lukratywne stanowiska nagle staną się najuczciwszymi ludźmi w Polsce?

Problem z członkami PiS jest taki, że im nie da się nic wytłumaczyć, gdy posłance Pawłowicz wykazano błąd ortograficzny we wpisie, to zamiast sięgnąć po słownik i sprawdzić, od razu wyzwała wszystkich od lewaków, co ją atakują. Ale to przecież drobiazg. Nie dało się wytłumaczyć, że lotnisko w Radomiu, niecałe 100 km od Warszawskiego portu lotniczego na Okęciu. to zły pomysł. Radom lotnisko pobudował, wydając pieniądze, które można by użyć na rozwój miasta, a po lotnisku wiatr hula, samolotu nie uświadczysz.

Dlatego też, skoro Polakom nie da się wytłumaczyć, że PiS to żadna alternatywa dla Polski, że wybory w których wybieramy mniejsze zło nie prowadzą do rozwoju kraju, jest tylko jedna droga. PiS musi wygrać, ale do parlamentu musi wejść jak najwięcej partii, Wtedy ludzie wreszcie przekonają się co wart jest PiS i jego obietnice wyborcze, będą pamiętali rządy PO i może wreszcie wyrwą się z matni „mniejszego zła”. Inaczej za 4 lata znów wybierzemy PO licząc, że jednak będą minimalnie lepsi od PiS.

 

Bo cóż można innego zrobić, gdy taką prawdę Polak kupi, że przed wyborami i po wyborach głupi?

prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie: Piotr Drabik, Wikipedia.

 

KOMENTARZE

 • fundamenty czeciej erpe
  http://m.neon24.pl/6cc1c49ef385de328a5548cbbf88a377,14,0.jpg
 • PiS czy PO - a co za róznica?
  PiS i Kaczyński to odłam bandy komuchów, na polecenie bezpieki udających „Prawicę”. Tak postanowiono przy „Okrągłym Stole”. rewolucja w Polsce była fikcją a przejęcie władzy nastąpiło w uzgodnieniu z komunistami i przy założeniu nie wchodzenia im w interes.

  Antypatriotyzm Prawa i Sprawiedliwości jest o tyle perfidny, że nie ma charakteru jawnego i otwartego. W przypadku Palikotów, Milerów, Kopaczów sprawa jest jasna jak słońce: ani Januszek, ani jego poplecznicy nie próbują udawać patriotów (którymi nie są). Z PiS-em jest nieco trudniej, gdyż przedstawiciele tej partii sięgają po patriotyczną retorykę, widocznie wierząc, że zatroskana o Polskę część społeczeństwa da się na to nabrać.

  Niestety, fałszywy patriotyzm Jarosława Kaczyńskiego i jego świty rzeczywiście bywa odbierany jako coś szczerego i autentycznego. Powoduje to, że propolscy, ale odurzeni propagandą ludzie “karmią” to stronnictwo swoimi ciepłymi komentarzami, wyborczymi głosami i ulicznymi okrzykami. Oddają swoje serce grupie, która na to nie zasługuje i która nie pozwala się rozwinąć bardziej ideowym formacjom. pis i Kaczyński to ta sama władza tylko w innej odsłonie  Nazwy Partii nie niosą ze sobą żadnej treści ideologicznej( Platformą Obywatelską czy Prawem i Sprawiedliwością mogły by się nazwać wszystkie partie- od skrajnie lewackich po skrajna prawice).
  Obie partie mają charakter wodzowski- wszystko kręci się wokół liderów

  -Obie partie uznają się za prawicowe.
  -Obie partie uznają się za Chrześcijańskie
  -Obie partie twierdzą, że są wolnorynkowe
  -Obie partie chcą wzrostu wynagrodzeń w strefie budżetowej
  -Obie partie twierdza, że chcą obniżyć podatki
  -Obie partie mówią o wielkiej potrzebie zmian w konstytucji.
  -Obie partie nie pokusiły się dotychczas o zmianę konstytucji, za wyjątkiem sprawy aborcji i aresztowań.
  -Obie partie twierdzą, że należy walczyć z klientelizmem i nepotyzmem
  -Obie partie obsadzają wszystkie możliwe urzędy „swoimi” ludźmi.

  -Obie partie pozbywają się ze swoich szeregów ludzi krytykujących władze partyjne.
  -Obie partie twierdzą, że należy zamknąć drzwi do Sejmu oszustom i kryminalistom
  -Mimo tego obie partie wchodzą w koalicje z partiami cwaniaków i oszustów takimi jak Samoobrona, LPR czy PSL
  -Obie partie nie zamierzają zlikwidować KRUSU BO zawierają koalicje z partiami wiejskimi jak Samoobrona, czy PSL

  -Obie partie uznają się za partie postsolidarnościowe( przypomnę, że dzisiaj to nawet Wojtek Olejniczak twierdzi, że Solidarność miała na niego wielki wpływ)
  -Nie przeszkadza to obydwu partiom w przyjmowaniu byłych wybitnych działaczy PZPR jak: K.Karski, W. Jasiński , A.Olechowski( nawet współzałożyciel PO)

  -Obie partie składały liczne demagogiczne obietnice wyborcze( 3 miliony mieszkań, cud gospodarczy Których to obie partie nie są w stanie zrealizować Społeczeństwo nie jest w stanie obydwu partii z takich obietnic rozliczyć- bo nie ma jak!
  -Obie partie powstały na gruzach AWS
  -Obie partie krytykują dziś reformy AWS. Mimo że członkowie obydwu partii są za nie odpowiedzialni
  -Za rządów obydwu partii ministrem był Radosław Sikorski

  -Obydwie partie sprawiają, więc że polska polityka jest po****na. Albo po prostu zakłamana jak cholera
  -Obie partie są też ze sobą w wielkim konflikcie Obie partie nie przyznają się jednak, że to one zaczęły ten konflikt
  -Obie oskarżają się nawzajem o wszystko łącznie z grademi nieoczekiwanymi opadami Tworzą, więc obie partie dalej ten konflikt, który szkodzi Polsce. I obie partie wiedzą, że konflikt ten jest bezsensowny, ale rentowny I wiedzą ze dzięki niemu stale będą miały te parę procent więcej

  W obydwu partiach była pani Nelly Rokita
  -Obydwie partie poparły traktat akcesyjny do UE
  -Obie partie twierdzą że interesuje ich wolna i niezależna Polska Mimo tego obydwie partie popierają Traktat Lizboński
  -A wracają jeszcze do liderów partii: obydwaj byli premierami
  -Obydwie partie mają tak zwanych: niezależnych specjalistów Obydwie jednak nigdy nie pokusiły się na ujawnienie ich nazwisk

  -A teraz troche poważniej: środowiska obydwu partii uczestniczyły w obradach okrągłego stołu
  -Obydwie więc partie tworzyły tak naprawdę system III RP
  -Obydwie partie wysłały polskich chłopców do Iraku i Afganistanu
  -Obydwie więc najpierw zaangażowały się ( mniej lub bardziej) w budowę IIIRP a potem ogłosiły program jej na prawy

  -Obie partie wykorzystują efekty pracy CBA i ABW w polityce zamiast w prokuratorze.

  -Obie partie wpusciły w machinę sejmową kilka dobrych ustaw źle zapisanych a potem udowadnianiały całemu światu, że były dobre tylko agenci kontratakują (np. sprawa lustracji).
  -Obie partie obniżyły rangę sądu, w tym TK
  AntyTaniePaństwo i brak reform finansów publicznych.

  -Obie partie wciąż robią Polaków w konia
  I ludzie dalej im wierzą…. Ale ja im nie wierzę
 • Zawiszo.. nareszcie jakaś mądra analiza obecnej sytuacji..
  Czy zwycięstwo PiS zostało "dogadane" czy to tylko naiwność Polaków, tego nie możemy być pewni, ale masz rację pisząc:

  "Dlatego też, skoro Polakom nie da się wytłumaczyć, że PiS to żadna alternatywa dla Polski, że wybory w których wybieramy mniejsze zło nie prowadzą do rozwoju kraju, jest tylko jedna droga. PiS musi wygrać, ale do parlamentu musi wejść jak najwięcej partii,..."

  Czas żebyśmy wybierali tych których przynajmniej szanujemy a nie żadne "mniejsze zło" które próbują nam wmówić jedni i drudzy.

  Trzeba głosować na małe partie i nie patrzeć na żadne "zmarnowane głosy"

  Ja ze znajomymi głosujemy w większości na SB Brauna, pewnie nie ma wielkich szans na pokonanie progu, ale przynajmniej nie będziemy się czuli jak zmanipulowani idioci..

  Nawoływanie do nie głosowania jest dla mnie podejrzane...
  Nikt nie rozwiąże tego za nas.

  pozdrawiam
 • @kserkses 18:47:39
  Cóż więcej można powiedzieć? Dokładnie tak.
 • @Astra 18:53:02
  Osobiście nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję, wiem, że teoretycznie duża liczba partii nie jest korzystna dla kraju, ale musimy się z matni wyrwać. Nie ma nic gorszego, niż nie iść na wybory, właśnie musimy iść, musimy wyrazić własne zdanie, każdego jak sercem czuje. Inaczej zadecydują za nas twarde elektoraty a te obie partie mają stałe i silne. Mniejsze zło, to pytanie czy chcesz w pięścią w twarz, czy kopa w tyłek.
 • @Astra 18:53:02
  to nie jest tak ze polakom sie nie da wytlumaczyc. i nie jest tak ze wine za zabetonowanie ukladu pis ponosi w ten samej mierze co po. prosze spojrzec na media, nie na gospodarke. albo odrowtnie - na gospodarke, nie na media. i teraz te dwa rozne spojrzenia daja ten sam obraz - obraz medialny. dlatego wazne jest wyczysczenie sadownictwa i kontorla mediow *tak samo* jak odzyskanie gospodarki. niestety bez wpsolpracy z bankami nie da rady tego rozpieprzyc. zachodzi pytanie kto komu co zaoferowal. mniejsze partie w tym bilansie nie sa nawet na zadnym procencie. sorry.
 • @Autor
  "Człowiek któremu zablokowano przekręty nagrał rozmowy polityków" - naprawdę sądzisz, że tu jest geneza taśm, Zawiszo Niebieski?
 • @DelfInn 19:28:52
  Wiem, że nie są na żadnym procencie :)
  Znaczy chcesz mi Ty też powiedzieć, że mój głos będzie zmarnowany?
  Przeżyję to :))
  Ale spotykam się ze zdaniem wielu, że nie ma sensu głosować bo... są bez znaczenia, a są bez znaczenia bo nie ma sensu na nie głosować...
  To nie jest tak, że ludzie nie wiedzą kto jest kto, wcale nie jesteśmy idiotami,a jednak zrobiono z Polski dom wariatów... to znaczy prawie im się udało... tym sądom, bankom, mediom.

  " zachodzi pytanie kto komu co zaoferowal. "
  Właśnie... niech ich szlag!
 • @Andrzej Tokarski 19:40:30
  O tym, co ja naprawdę sądzę, to byłby długi wykład, geneza jest znacznie głębsza i boleśniejsza dla zwolenników PiS. Powiem jedno, na pewno nie zrobiono tego "pro publico bono".
 • @Astra 19:44:26
  ja sie oczywiscie zgadzam co do zasady - trzeba isc na wybory. nie przyjume narracji o wyborze mniejszego zla. ono mi sie zbyt kojarzy wesolym wojtkiem. lewactwo lubi uzywac tego sformulowania. takze wszelkiej masci socjalisci. mnie chodzi o to, ze trzeba zachowac jakies propocje w tym strzelaniu. aby kula sie nie zmarnowala. oczywiscie jak ktos uwaza ze jest bez kulek, to niech nie glosuje. ale niech potem nie mowi, ze jest facetem, ok? ;)
 • @Astra 18:53:02
  Też chciałem głosować na Brauna ale u mnie nie zarejestrował komitetu. Nie ma Narodowców, wiec ja nie mam na kogo głosować .Na wybory pójdę , oddam swój „cenny’’ głos i znowu nikt mnie nie będzie reprezentował w sejmie.

  Pozdrawiam serdecznie,
 • @DelfInn 19:53:23
  Ok! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Zorion 20:16:15
  To już chyba zostaje tylko na sprzeciw wobec układu... może Kukiz? nie wiem, masz dylemat...

  również pozdrawiam serdecznie
 • Ciepło, ciepło.
  Niestety to nie jest takie proste.
  Kontekst jest znacznie szerszy-Smoleńsk postawił wielką wyrwę.
  I jest ich znacznie więcej.
  Jeżeli chcemy samo stanowić wpierw musimy zbudować silne państwo z silnymi elitami-naszymi elitami.
  Pozdrawiam.
 • Może tak siŁ stanie:
  "PiS musi wygrać, ale do parlamentu musi wejść jak najwięcej partii, Wtedy ludzie wreszcie przekonają się co wart jest PiS i jego obietnice wyborcze"

  http://mapapreferencji.interia.pl/index/mapa/uq/aa040589a6a3c84555c749566b0f586f/done/1
 • @Bibrus 20:35:20
  Tworzenie elit to nie jest takie proste zadanie, to prawda. Nasze elity leżą m.in. w Katyniu, ale i na Powązkach w kwaterach powstańców. Jeśli chodzi o katastrofę pod Smoleńskiem, to była pierwsza rzeczywista bariera między PiS i PO. PiS w żadnym przpadku nie może przyjąć wersji, że przyczyną katastrofy było naruszenie elementarnych zasad bezpieczeństwa w lotnictwie. W tym zasad dotyczących liczby osób ważnych dla państwa, które mogą przemieszczać się jednym środkiem transportu.Przepisy NATO mówią o jednym dowódcy wojsk na pokładzie 1 samolotu, tu mieliśmy 2 prezydentów i 8 generałów i kilku dyrektorów ważnych instytucji państwowych. To jeden z elementów, o których pisałem, mówiąc o tym, że środowiskom PiS nic nie da się wytłumaczyć. Ludzie którzy podjęli taką decyzję powinni dawno siedzieć za głupotę a nie szykować się do przejęcia władzy.
 • @Astra 20:24:15
  Kukiz to na moje "oko" jakies 25-30 mandatow. I tak niezly wynik8-)))))
 • @Lotna 20:45:44
  Tyle, że z tej mapki wynika, że PO+Petru (klon PO) znów może być zwycięzcą o ile PiS nie dogada się z Kukizem... w sumie to może i jest wyjście, ale czy naprawdę coś zmieni?

  pozdrawiam
 • @Lotna 20:45:44
  Widzisz, ja znam Interię jak własną kieszeń :) Zanim opowiem o tym badaniu popatrz na to
  http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-uzytkownicy-interii-wybrali-prezydentow-miast,nId,1566098
  Interia to Kraków, Małopolska. Tam wielu zwolenników PiS, co gotowi trollowaniem się zająć. W piątek, sobotę wieczorami, gdy nie ma kontroli trolle wśród moderatorów kasują komentarze, wstrzymują komentarze itd. Takie badania niewielki mają sens, jeśli nie ma precyzyjnej identyfikacji miejsca gdzie może zagłosować osoba. A tego nie ma, bo miejsce definiuje sam użytkownik. Co po tym, że ktoś z Podkarpacia zagłosuje na prezydenta Warszawy, gdy w realu nie będzie miał szans tak zagłosować. Takie sondaże to miejsce popisów dla trolli poszczególnych partii. Ci wielokrotnie głosując całkowicie fałszują wyniki. Te badania w porównaniu z wynikami rzeczywistymi są dobrą podstawą do badania jak bardzo poszczególne partie opłacały trolli.
 • PiS musi wygrać i rządzić... krótko
  absolutna zgoda,
  tylko cztery lata i ani minute wiecej 8-)))))
 • @Zbójnicki pies 21:06:21
  Cztery lata za długo, wtedy wygra PO, a potem PiS, czyli "ludzie trzymający władzę" będą ją trzymali. Pamiętasz co powiedział prezydent Lech Kaczyński w Izraelu? Bez względu na to kto będzie rządził w Polsce (PO czy PiS) interesy Izraela są zabezpieczone.
  https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE
 • @Bibrus 20:35:20
  Elitami umocowanymi w Królestwie Niebieskim. Wszelkie władze - artysci, politycy, pisarze, filozofowie etc, które nie mają Tam umocowania, są tylko luterskimi rewolucjonistami. Tymczasem Bóg nie jest rewolucjonistą. Nie jest takim Jezus Chrystus. Wiele osób ulega luternaskim i heglowskim miazmatom i potem konstruuje z nich faszyzm czy komunizm. Współcześnie nazywane sa ideologia gender. Wszelako schemat, mimo zmienijacych sie w czasie nazw, jest ten sam - przez rewolucję polgejaca na przedtwianieniu Boga jako sprawcy zla, az do zaprzeczenia Jego istnieniu a finitalnie po osiagniecie Starodawnego Celu - zabicie człowieka. Wyksztalcenie elit jest mozliwie wylacznie dzieki organicznej wspolpracy kazdego czlowieka z Bogiem. Serce i rozum zatrudnic w sluzbie prawdy, dobra i piekna - to jest wyzwanie dla kazdego z tych z nas, ktorzy maja te ambicje bycia elita, jaka jest wiernosc Bogu i Kosciolowi. no proste :)
 • @Zawisza Niebieski 21:24:07
  Zgadzam sie ze dlugo, ale takie sa realia.Czy nam sie to podoba czy nie, ten uklad bedzie trwal przez najblizsze 12-16 lat. Tylko jakis kataklizm (wojna) to moze ewentualnie zmienic. Zobacz, te dwie partie to ok 10 mln glosow, a reszta...... szkoda gadac.
  Na dzis plankton. Trend dwupartyjny widac, tak jak w calej niemal Europie.
  To dlaczego u nas ma byc inaczej
 • @Zbójnicki pies 21:28:26
  Dwupartyjność jest wzorem amerykańskim. Dowcip amerykański mówi, chcesz mieć błogosławieństwo teściów, gdy chcesz poślubić dziewczynę? Bądź wyznania matki i głosuj na tę samą partię co jej ojciec :) Bałagan w polityce nie jest dobry. 50 partii w sejmie też nie. Ale dziś mamy kopię PZPR, nazywa się PO-PiS. W czasie festynów się kłócą, gdy przychodzi do pracy przeciw Polsce idą ramię w ramię. Kaczyński jest głodny władzy, przyjęcie nagrody forum ekonomicznego (co takiego ważnego w ekonomii zrobił Kaczyński, jego rządy zakończyły się pikowaniem statystyk w dół. A jednak "prestiżowa" nagroda. Z tego wydarzenia jest zdjęcie co użyłem do ilustracji tego tekstu. Ludzie trzymający władzę muszą mu dać radość, a on to kupuje. Tak więc jeśli nawet teorie o pozytywach dwupartyjności są dobre, to miejmy dwie wyraziście różniące się partie realizujące swe poglądy, a nie jedną, co udaje spór.
 • @Zbójnicki pies 21:28:26....a reszta...... szkoda gadac....
  Ta reszta to jednak prawie 5 milionów...
 • Krzyk rozpaczy nad rozlanym mlekiem
  No cóż, że dużych i mocnych trzeba zwalczać a PiS jest takim ugrupowaniem to nikomu nie trzeba przypominać.
  PO było i jest śmiertelnym wrogiem partii Kaczyńskiego i to też nie trzeba nikomu przypominać .
  Natomiast porównywanie PO z PiS, to słowne nadużycie.
  Porównywanie zasług i wad obu partii za równe, to też nadużycie.
  Jak się ma ponad 2000 tzw. afer PO do 13 miesięcy rządów PiS?
  Brakuje mi tu tego porównania.
  Mówienie, że PiS już rządził i to jeszcze źle, to nie tylko nadużycie, ale i wmawianie zdrowemu choroby.
  Ja jestem ciekaw, dlaczego nie napisałeś o miliardach wyprowadzonych z Polski przez PO, o likwidacji przemysłu, doprowadzeniu Polaków do biedy, samobójstw na tym tle, o rozbiciu rodzin, podziałach społecznych powstałych poprzez działania PO, o niechęci a wręcz paranoicznej zajadłości członków PO do PiS, o zmasowanym wrogim działaniu poprzez media, o naciskach na tle wyznaniowym i wolnościowym, o masowych manipulacjach słownych w tychże mediach, o zniszczeniu służby zdrowia i skłóceniu środowisk medycznych, o wyprzedaży polskich leków refundowanych stosowanych w chorobach przewlekłych, nowotworowych, serca, cukrzycy, astmie za granicę. Leków ratujących życie.
  Uczyniono z Polski kolonię zagranicznego kapitału, głównie poprzez wyprzedaż majątku narodowego w ręce obcych nabywców.
  Tego na pewno historia im nie zapomni.
  Ten artykuł to krzyk rozpaczy nad rozlanym mlekiem.
  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 21:06:09
  To by wyjaśniało, dlaczego wszędzie wygrywa PiS. :))
 • @MrKrzysiek 22:47:36
  Muszę ci powiedzieć, że masz głowę nasyconą propagandą PiS. Za PiS nie było afer? Przypomnieć ministra sportu? Przypomnieć panie do towarzystwa opłacane poprzez umieszczanie ich w radach nadzorczych w spółkach skarbu państwa. Były i afery wręcz wymuszane jak Agent Tomek i willa Kwaśniewskich. PiS to partia w której z kłamstwa zrobiono sobie uprawianie polityki. PiS ma na swym koncie prawie 50 przegranych spraw o kłamstwo wyborcze. Kolejna się toczy. A te sprawy to tylko kożuszek na garncu mleka.Z jakich danych wyciągasz te 2000 afer? Z tych samych co trolle PiS naliczyły 100'000 uchodźców co przyjedzie do Polski, bo Kopacz się na to zgodziła? Każdą informację podawaną przez PiS należy precyzyjnie sprawdzać, bo oni zatracili rozeznanie między prawdą i kłamstwem.
  Posłuchaj sobie ostatniego wystąpienia Giertycha. Kurski nie miał nic do powiedenia, bo to była prawda. PiS to przypisywanie sobie cudzych osiągnięć, Kaczyński oddał władzę dlatego, że narobili machlojek finansowych podczas wyborów i chciano im dotacje odebrać. Posłuchaj i pomyśl, czy ktoś z PiS zarzucił Giertychowi kłamstwo? Nie mieli odwagi, bo to była przykra prawda.
  https://www.youtube.com/watch?v=me2l6uhz5Vs
 • @Lotna 22:54:31
  Dopowiem ci jeszcze jedno. Mają oni procedurę, która modyfikuje licznik łapek. Kiedyś na Youtube pokazane zostało jego działanie. Więc jeśli widzisz wynik 1000 za 10 przeciw, to nie byli to czytelnicy.Ja obserwuję tylko Interię, innych jak WP, Onet nie znam, ale myślę, że to samo się tam dzieje, bo niby dlaczego jeden portal miałby być takiemu działaniu poddany? Wrogiem zwolenników PiS był zawsze Onet. To do tekstów na nim się zwykle odnoszą.
 • ...
  Wierzę w zbiorową mądrość nas, Narodu, wzrastającą pomału ale systematycznie. Dziś przyrost tej mądrości to głosowanie na Pis.
 • @rymark 23:42:22
  Przyrostem mądrości będzie dopiero odrzucenie PO-PiS'u. Od 10 lat rządzą, zarówno PiS jak i PO niszczyły polskie przedsiębiorstwa, wyprzedawał majątek. Poczytaj jak PiS zniszczyło Zakłady Ursus, dziś na ich terenach stawia się osiedla mieszkaniowe. Stocznia Gdańska to wspólne dzieło PO-PiS i Rydzyka, co na niej dorobił się na cegiełkach.
 • @Zawisza Niebieski 00:04:13
  Może byś coś komuś kiedyś wybaczył? -)) dłużej pożyjesz lub później o lasce zaczniesz chodzić, też warto. No i masz jakieś propozycje naprawiania tego zła które się stało? ale takie konkretne, nie srutututu
  typu wszyscy won a wtedy to hej...
 • @Autor
  Podoba mi się Pańska analiza (bezwzględnie '5').
  Pisze Pan jednakże:
  "Zapędzeni między dwoma ścianami Polacy nie potrafią zrozumieć, że trzeba szukać innej alternatywy. (...) "... do parlamentu musi wejść jak najwięcej partii, Wtedy ludzie wreszcie przekonają się...". -

  --- Byłyby to słuszne uwagi, gdyby Polska była państwem suwerennym.
  Takim nie jest, więc i pozostałe partie, biorące udział w wyborach nie gwarantują w najmniejszym stopniu zmiany sytuacji polityczno - społecznej i gospodarczej.
  PiS wygra, wyprzedzając Platformę o około 5 do 8 punktów procentowych. Wygra dość zdecydowanie, ale nie na tyle, by rządzić samodzielnie. Rzecz polega na tym, że PiS ma być ciągle (tj. dokąd się da) nadzieją dla znacznych grup społeczeństwa. Nadzieją na faktyczne zmiany, które nie mają prawa nastąpić. I w obliczu postępującego kryzysu Zachodu nie ma zresztą szans, by nastąpiły.
  No i dochodzi tzw. sprawa smoleńska. Gdyby PiS rządził samodzielnie, musiałby wyjaśnić, co stało się 09 - 10 kwietnia 2010 roku. A nie może wyjaśnić.

  Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 19:01:42
  Pisze Pan: "Nie ma nic gorszego, niż nie iść na wybory,...". -

  --- No, ja znam wiele gorszych rzeczy!
 • @Zawisza Niebieski 20:49:46
  Pisze Pan: "PiS w żadnym przypadku nie może przyjąć wersji, że przyczyną katastrofy było naruszenie elementarnych zasad bezpieczeństwa w lotnictwie". -

  --- Co stało się 09 - 10 kwietnia 2010 roku, opisał i porządnie udokumentował inż. Krzysztof Cierpisz w portalu zamach.eu.
  Długo z nim współpracowałem, więc dużo było tekstów na moim blogu, opisujących jego wersję.
 • @zygmuntbialas 03:04:44
  wczoraj jk powiedzial wprost - zabojstwo, wiec nie rozumiem panskich obiekcji. zas ze polscy bankierzy istnieja, a nie tylko niepolscy, to nie nowina.

  sc
 • @
  prawda jest taka ,że od kilku wieków nie umiemy zarządzać Polską czyli nie chodzi o polityczny system ale o ludzi , jakieś tam zmiany w konstytucji czy zamiana miejsc w sejmie nic nie da bo ludzie utrzymujący ,że są zdolni do zarządzania krajem zwyczajnie kłamią , w najlepszym razie się mylą , i dlatego każdy z nas musi sam sobie skalkulować kogo lepiej poprzeć , nieudaczników skompromitowanych czyli PO i PSL czy nieudaczników z PiS i innych mniejszych partii , które jeszcze nie miały okazji do kompromitacji , bo okres 2005-2007 wbrew "poprawnie medialnym" opiniom wcale nie był jakąś "katastrofą "
 • @Zawisza Niebieski 18:53:48
  PiS może otrzymać najwięcej głosów, ale to nie znaczy, że musi wygrać. Zaistnienie mniejszych partii już samo w sobie nie będzie wygraną PiS.
  Bojkot wyborów to absolutny brak politycznego wyczucia, a krzyk, że udział w wyborach to zdrada to totalny odlot.
  Gdybyśmy od zawsze bojkotowali wybory uzasadniając, że i tak się nic nie zmieni, to Unia Wolności do dziś by panowała na scenie politycznej, a niejaki Balcerowicz dalej by grał w polityce pierwsze skrzypce.
  Trzeba zauważyć, że scena ta jest jednak czyszczona z elementów nieprzyjaznych polskiej racji stanu, raz przez samo wycinanie polityków, gdzie koleś kolesia partyjnego usuwa poza nawias, przykłady te które tylko pamiętam, to Jan Maria Rokita, Szeremietiew, Olechowski, Gilowska, Marek Borowski i kilku innych. No i za sprawą wyborców też głowy spadają, jak choćby wspomniany Balcerowicz, Frasyniuk, Lityński Kuroń, Modzelewski i wielu innych.
  Zatem nie ma czegoś takiego jak betonowanie sceny politycznej. Zabetonowanie nastąpiło by gdybyśmy zaczęli wybory bojkotować. Wówczas wybierali by się sami swoi i bez końca.
  Ostatnio pojawił się Kukiz i jeśli ktoś o poglądach narodowych miałby zmysł polityczny i trochę rozumu pod czaszką to dostrzegłby w tym okazję do zaistnienia i dostania się do sejmu, po to by właśnie zacząć budować frakcję narodową i polską. Byłaby wówczas okazja także zaistnieć nie tylko politycznie ale i w mediach. Ale tak jak obserwuję, ci co się na wiecach czy solidarności czy u Kukiza pojawili zamiast Kukiza poprzeć, wystąpili z głupawą i niepotrzebną krytyką.
  Jaki będzie Kukiz w sejmie? Jaką politykę będzie uprawiał
  Taki jak ludzie którzy do niego dołączą i taką będą prowadzili politykę.
  A jacy dołączyli?
  Nie koniecznie najlepsi a szkoda.
  Szkoda, że nie ma ludzi mądrych z polityczną żyłką, z narodowym poczuciem obowiązków, którzy byliby w stanie wyczuć sprzyjający moment by cokolwiek osiągnąć i dla siebie i dla nas wszystkich.
  Idźmy na wybory i zmieniajmy Polskę.
  To my ją będziemy zmieniać , nie ci co chcą ją bojkotować.
  Może zmiany będą następowały powoli i latami, ale przyjdzie czas, że będzie nasza, Polska
 • @Zawisza Niebieski 23:25:03
  Jestem całkowicie bezstronny i mam nadzieję, że się nie mylę. Willa Kwaśniewskich to nie afera PiS-u, to przekręty Kwaśniewskiego, Agent Tomek czy Barbara Blida to nie afera PiS-u, tylko machlojki, łapówkarstwo itd, to samo można powiedzieć o obecnych podsłuchach i to jest afera PO a nie kelnerów, to że dali się podsłuchać to jedno a to że PO narobiło afer to drugie. Te 2000 różnych dla nas polaków szkodliwych spraw zrobionych przez PO jest udokumentowane tylko nikt jakoś nic o tym nie mówi a mówi się tylko o PiS, co do Giertycha to osobiście znam ludzi z nim powiązanych i raczej nie należą do uczciwych. Dla wyjaśnienia, nie jestem zwolennikiem żadnej partii a raczej obserwatorem i nawet w tej kampanii widzę jak ośmiesza się PiS, kłamie i szczuje. Dziwi mnie tylko jedni, że PiS jakoś nie umie się bronić, nie wyprowadza armat tylko wciąż liczy na cud!
  Może to kwestia wiary w cuda!
  Pozdrawiam
 • @Astra 18:53:02 Zawiszo.. nareszcie jakaś mądra analiza obecnej sytuacji..
  Taak...musimy do szpitala zatrudnić jak najwięcej złych lekarzy i wtedy udowodnimy że ordynator to dupa nie kierownik.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930