Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
513 postów 11633 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Kiedy przyjdą podpalić dom, Kaczyński i Duda z zapałkami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedy przyjdą podpalić dom, ten w którym mieszkasz Polskę... Oglądając ostatnie wydarzenia w Polsce przypomina mi się ciągle ten wiersz. Dlaczego?

Patrząc na życiorys Jarosława Kaczyńskiego nie trudno dostrzec, że jest to człowiek stworzony do niszczenia. Większość spraw, które na jego drodze stanęły kończą się kompletnym zniszczeniem. Przykłady można by mnożyć. Dla tych co nie pamiętają tamtych czasów, razem z Gazetą Wyborczą jako niezależne czasopismo startował Tygodnik Solidarność. W pewnym okresie jego redaktorem naczelnym Lech Wałęsa, przy sprzeciwie redakcji, uczynił Jarosława Kaczyńskiego. Czy dziś ktoś pamięta o tym tygodniku, zna go jak Gazetę Wyborczą, a przecież jest nadal wydawany. Fiaskiem zakończyła się kolejna inicjatywa Kaczyńskiego, Budowa lotniska Cargo w Modlinie, na terenach lotniska wojskowego.

By zobaczyć dalsze dzieło zniszczenia tego człowieka wystarczy popatrzeć na dzisiejszą prawicę. To za sprawą decyzji Kaczyńskiego zniknęła konkurencyjna dla PSL, partia chłopska „Samoobrona”. Również dziełem Kaczyńskiego jest zniszczenie LPR, konkurenta do serca Tadeusza Rydzyka, zarządzającego oddziałem międzynarodowego koncernu multimedialnego „zakon redemptorystów”* w Polsce.

Decyzja Jarosława Kaczyńskiego, sprzedaży władzy za dotacje do partii doprowadziła do tego, że nie tylko utracił możliwość tworzenia jakiejkolwiek koalicji, czy któryś z przywódców partii będzie takim idiotą, by pójść drogą LPR, Samoobrony? Ale utracił również władzę na osiem lat. Jego droga polityczna to też spektakularne klęski gospodarcze jakimi można nazwać upadek zakładów Ursus, czy do spółki z PO upadek stoczni.
 
Przyczynę tego faktu można doszukiwać się w samym charakterze Jarosława Kaczyńskiego. Nie potrafi dzielić się władzą. Jego model polityki to Jarosław Kaczyński prezydentem, Jarosław Kaczyński premierem i Jarosław Kaczyński wszystkimi ministrami w Polsce na raz. Pamiętamy rządy PIS, „jak mój brat będzie prezydentem to ja nie będę premierem - obiecywał” I rzeczywiście premierem został Marcinkiewicz, skromny nauczyciel, wydawało się, że będzie ślepym wykonawcą woli Jarosława, ale ten, gdy tylko obrósł w piórka, zapragnął jednak realizować swoje koncepcje. Przeczołgano go przykładnie i wysłano na zsyłkę do banku w Wielkiej Brytanii. Prawda wyszła na jaw, rządzić miał Lech Kaczyński, ślepy wykonawca woli Jarosława od dzieciństwa, bez konsultacji telefonicznej z bratem żadnej decyzji nie podejmował prezydentem i Jarosław Kaczyński jako premier. Dwóch bliźniaków jednojajowych na dwóch czołowych stanowiskach w Polsce, a w zasadzie tylko jeden z nich, Jarosław.
 
Jaka jest przyczyna tych porażek wyborczych PIS? Czyżby głoszone przez PiS fałszerstwa wyborcze? Zwróćmy uwagę na paradoks, PiS partia, której członkowie mają znacznie wyższe wykształcenie niż członkowie PO a trafia do elektoratu o znanie niższym wykształceniu niż elektorat PO. Gdzie tkwi tajemnica tego paradoksu? Myślę, że w traktowaniu wyborcy. Przegrane Kaczyńskiego trzeba było uzasadnić, a uzasadniono to tym, że wyborcy PO są ślepymi słuchaczami TVN i innych podobnych mediów. Interpretację tę stworzono przez analogię, do wyborców PiS, będących ślepymi słuchaczami mediów międzynarodowego koncernu multimedialnego redemptoryści, gdzie Tadeusz Rydzyk, genialny specjalista od manipulowania tłumem, wodzi swych wpatrzonych w niego wiernych radiosłuchaczy jak na smyczy.

Dlatego właśnie PiS przygotowuje swoje kapanie z myślą o idiotach. „Kiełbasa wyborcza” płynie z ust polityków PiS, ich zaprzeczenia prawdzie aż rażą w oczy. Sprzeczki o to, czy oziębić a może ocieplić wizerunek Kaczyńskiego, czy ma wygłosić list "do przyjaciół Rosjan". A może wykrzyszczeć z trybuny o "zdradzonym o świcie"?

Ostatnio „sondaże” w komentarzach, kto za PiS łapka w górę, kto przeciw łapka w dół. A te sondaże, które potrafi zmanipulować uczeń gimnazjum dla PR PiS mają być dowodem na to, że fałszowano wybory. Polacy, to najsprytniejsze w świecie łaziki, jak Marek Kondrad powiedział w CK Dezerterach, ich się gremialnie takim czymś nie da zmanipulować, Jesteśmy na to genetycznie odporni, nie jeden zaborca na te metody nas brał. Jeśli Kaczyński i PiS traktują nas za idiotów, to my ich również traktujemy za idiotów i PiS, i Kaczyńskiego. I tu tkwi źródło wszelkich porażek wyborczych PIS. 
 
Wręcz książkowy przykład takiego traktowania wyborców widzimy dziś. Kaczyński, Duda, Błaszczak latają po mediach krzycząc, to nie my podpalamy Polskę, to Polskę podpala rząd. Drogi PiS-ie litości, nie wszyscy Polacy są noszącymi kapciuszki za prezesem, nie wszyscy spijają słodycz jego płomiennych przemówień. Myślimy realnie, Duda na plecach górników chce dorwać się do polityki, spełni oczekiwania Kaczyńskiego, dostąpi zaszczytu "noszenia kapciuszków".
 
Powiedzmy sobie prawdę, po 8 latach przegranych wszystkich wyborów Jarosław uznał, że w wyborach w rozmowie na argumenty on nie wygra, nie raz dostawał tęgie cięgi spotkaniach telewizyjnych między przywódcami partii. Dlatego postawił na rozwiązanie siłowe, „ja muszę do koryta, bo to ostatnia moja szansa, a po mnie nawet zgliszcza, czyż to dla mnie nowina, popatrz co zrobiłem z prawicą w Polsce”... Stąd postawił na Dudę, a ten będzie podpalał strajki kolejnych silnych środowisk związkowych. Nauczyciele, rolnicy, kolejarze... stoją w kolejce.
 
Dziś z Kaczyński z Dudą wspinają się po karkach "górniczych leminów”. Bo jak nazwać ludzi, dla których przy groźbie upadku ich zakładów pracy, utraty ich miejsc pracy za jedną z ważniejszych spraw uważają wypłatę barbórki i 14 pensji? Bo im się należy, jak psu kiełbasa. Nie, drogie "górnicze lemingi", tak nie ma, zarobimy to dostaniemy, nie zarobiliśmy to Polacy nie dopłacą. Nie jesteście inwalidami, ułomnymi społecznie. barburka i czternasta pensja to nagrody z zysku, nie było zysku to się nie należą, koniec, kropka. Bądźcie chłopami, nie płaczliwymi babami, którym rząd (Polacy) nie dał.

Czy ktoś wierzy, że te pieniądze coś poprawią? Podreperują budżet górnika na chwilę, a później? Później tak dalej brnąć się nie da. Za kilka miesięcy drogi górniku pomarzysz o pracy bez barbórki, bez czternastki, byle tylko była. I wtedy zrozumiesz kim był dla was Duda, kim był Kaczyński i sam przed lustrem, w chwili szczerości, o ile będzie ciebie na to stać powiesz sobie „o ja górniczy leming”. 
 
Dziś by zamydlić oczy, górnicy wyliczają ile to pieniędzy wpłacają do kasy państwa. A ja się pytam czyim bogactwem jest węgiel, górników, czy wszystkich Polaków? Czy z wydobycia naszych polskich surowców mineralnyh tylko górnicy powinni korzystać? Czy jest w Polsce zakład, który nie powinien płacić podatków? Czy zakład wydobywający nasze wspólne surowce nie powinien za to dołożyć się do wspólnej kasy? Może na rencistów, a może na inną wspólną sprawę?

Co proponują górnicy? Zablokować import tańszego węgla? Czyli co? Zwykły Kowalski ma kupować droższy węgiel, by związkowcom żyło się tak jak żyli dawniej, jak pączkom w maśle, bez ograniczeń, bez wyrzeczeń, bez odpowiedzialności, bo przecież tam gdzie dobrze, to jesteśmy my, my związkowcy, ale gdy źle, to winny zarząd? Ostatecznie możemy zrobić zadymę, prawda? A zapytali Kowalskiego z wielkopolski, z mazur, z mazowsza, czy na pewno tego chce?
 
Czymże były ostatnie rozróby pod siedzibą Jastrzębskiej spółki węglowej, protestem górników? Protestem, w którym zatroskani górnicy rzucali w dziennikarzy kulami śniegowymi ze śrubami w środku? To protest górników, od którego odcięły się związki zawodowe i ich negocjatorzy? Panie Duda, panie Kaczyński, czy wy choć trochę myślicie, wierzycie, że Polacy w to uwierzą? To wy jesteście tą bandą idiotów, nie my.
 
To odgórnie sterowana rozróba polityczna. Czyli podpalanie Polski, byle do żłobu. A o co walczą „górnicze lemingi”? Oczywiście pierwszym postulatem jest zmiana osób na górnych stanowiskach, bo przecież to zawsze prezesi, szefowie są winni, czyż nie? Oczywiście, do tego są związki zawodowe powołane, by negocjować z zarządem, by walczyć o sprawy pracownicze. Ale pytanie, czy związków zawodowych, w kopalniach wcześniej nie było? Nie widzieli złych posunięć? Nie, my związki, na Duda jesteśmy nie winni jak właśnie powite dziecię. A jak nawet byliśmy to nic nie widzieliśmy, nic nie mogliśmy, teraz możemy, ale wtedy nie. Dlaczego? Może byliśmy zaślepieni mamoną, a teraz źródełko zaczyna wysychać? Zapytajmy się ile otrzymuje pan P. Duda za robienie zadymy, to z ramienia Solidarnej Polski, to z ramienia PiS, a przecież nie jest członkiem partii, jest podobnież związkowcem, walczącym do upadłości o sprawy pracowników.

Oni nie widzieli co się dzieje? Teraz źródełko wysycha, zakład może paść, więc podnoszą głowy, sięgnijmy po pieniądze wszystkich Polaków, podatników. Zrobimy zadymę, rok wyborów, rząd będzie miękki, też chcą swoje stanowiska utrzymać, więc my jeszcze jakiś czas zachowamy status quo. Pogrążymy inne kopalnie, to nic, będziemy mieli ciepłe posadki. 
 
Tak pomyślmy, czy ktoś wierzy, że ten zastrzyk naszych pieniędzy, który mamy wstrzyknąć w górnictwo a dziś nikt nawet nie wie ile to będzie, cokolwiek zmieni? Że za rok, dwa dziś źle zarządzane kopalnie, podtrzymane tym zastrzykiem, dające związkowcom spokojne i dostatnie życie, odbiją się od dna? Jest gdzieś taki optymista? Nie mówię o „utrzymankach” czyli związkowcach. Mówię o tych, co mają na nich łożyć, czyli zgodnie z życzeniami "utrzymanek", nas wszystkich, nas Polakach. Dlaczego upadająca kopalnia przejęta w ręce prywatne, po kilku latach uzyskała rentowność? Czy może właśnie dlatego, że nie ma już w niej rządzących, ale nie ponoszących żadnej odpowiedzialności związkowców? Panie Duda, odpowiesz?
 
Dlatego ciągle mi do głowy przychodzi wiersz, którego jako dziecko w szkole się uczyłem na pamięć, wiersz patriotyczny, pisany w przeddzień II wojny światowej, prawda, przez komunistę, ale czy komunista czasem prawdy powiedzieć nie może? „Kiedy przyjdą podpalić dom, ten w którym mieszkasz Polskę...”, trzeba im dać po łapach, powiedzieć w oczy, jak Zagłoba Radziwiłowi, kłamcy, kłamcy, po trzykroć kłamcy.
 
___________
* Zakon redemptorystów prowadzi różne formy działalności multimedialnej w prawie 100 krajach na świecie
 
prawa autorskie: jestem autorem tekstu, zdjęcie, kolaż mój z wykorzystaniem zdjęć z Wikipedii, autor Piotr Drabik
 
 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Ja tak sobie zawsze stawiam pewne porównanie co udało się dokonać pewnym ekipą rządowym w podpalania czyli likwidacji polskiego przemysłu,i tak mi jakoś wychodzi ,że w czasie rocznego premierostwa Kaczyńskiego jakoś a tym podpalaniem było kiepsko.
 • Niech podpalą
  Jak długo ma trwać ta polska farsa?
  Już pół Europy ma dość tego syfu i beznadziei.
 • @dalmichal 20:15:27
  W mojej opinii, Jarosław, nie Lech, ten był całkiem przez brata zniewolony, to człowiek buldożer. Analogiczny Wałęsie. O ile Wałęsa wstrzelił się w czas, rzeczywiście Polska musiała zniszczyć PZPR, choć okrągły stół, to klęska Polski. O tyle Jarosław Kaczyński nie wstrzelił się. To pechowiec, sfałszowano mu lojalkę, nie internowano, do stoczni posłał brata, stąd gdy wchodził w buty brata usłyszał "Jarku, tu cię nie było". Obrona sprawy pracowniczej, przypomnijmy sobie jak Jarosław traktował pielęgniarki. Gdyby ta sprawa stanęła dziś ofiarował by pielęgniarkom wszystko, i jeszcze buziaka na drogę.
 • Jarosław Kaczyński nie podpala Polski"podpala" POLIN
  .

  Rację ma Niesiołowski >> https://www.youtube.com/watch?v=CYB4_ClNL-I

  ... że "Jarosław Kaczyński podpala Polskę". Za każdym razem jednak, kiedy o tym mówi, zamiast używanego słowa "Polska", powinien używać słowa POLIN ("Tu spoczniemy"), słowa będącego jednocześnie syjonistycznym hasłem izraelskiej inwazji na Polskę. POLIN to nic innego niż zmodernizowana wersja projektu "JUDEOPOLONIA", którą próbowano zbudować na ziemiach polskich, zamiast Państwa Polskiego przed 1918 rokiem. http://nichcik.neon24.pl/post/118065,jaroslaw-kaczynski-nie-podpala-polski-podpala-polin

  .

  I nie powinien się Stefan Niesiołowski temu "podpalaniu POLIN" dziwić, bo co Jarosław Kaczyński powinien zrobić w sytuacji gdy izraelski MOSSAD, w porozumieniu z "tubylczą V Kolumną", zabił mu brata? - Czy w takiej sytuacji Jarosław Kaczński miałby dalej kontynuować życzliwy Żydom filosemityzm ś.p Lecha Kaczyńskiego, na którym delikatnie mówiąc "Prezydent się przeleciał"?
 • @red. Nichcik 20:21:50
  Szanowny redaktorze funkcyjny POLIN Jarosława Kaczyńskiego czyli w świecie PiS tzw. "niezależnych mediów". Polin to Kaczyńscy, to oni mocno dołożyli się z naszych podatków do muzeum "Polin". To Lech powiedział w Izraelu, bez względu na to jaki będzie rząd, sprawy Izraela będą zabezpieczone".
  Ty mówisz, Kaczyński podpala Pollin, zaś Duda, Błaszczak od rana w mediach mówią to nie my podpalamy Polskę, to rząd. Kto lepiej wie, co jest podpalane, Polska czy Pollin? Chyba jednak podpalacze. Bo, że podpalaczami są Duda, Kaczyński, PiS to chyba się zgadzamy.
 • @
  w jednym masz z pewnością rację ,że Kaczyński nie nie ma szczęścia ale gdy tak prześledzić te 25 lat , to nikt , kto się brał za zarządzanie Polską w niczym nie był lepszy
 • @red. Nichcik 20:23:41
  Zaraz, nie rozumiem, to teraz dla PiS już nie Putin zabił Lecha a Izrael? Ten Izrael, któremu Lech gwarantował bezpieczeństwo interesów, bez względu na to jaki będzie rząd w Polsce?
  A może po prostu, dowódca samolotu, bo nie ma co do tego wątpliwości, kto był dowódcą, po nazwaniu kapitana samolotu "tchórzem", czyli znieważenia polskiego oficera, co A.Macierewicz nazywa "zaprzaństwem". I po piśmie Gosiewskiego, że dowódcą na pokładzie samolotu jest zwierzchnik sił zbrojnych i po konsultacji z bratem w sprawie "zdrowia mamy" podjął decyzję, że jednak jak kamikaze zrobią wszystko by wylądować przy całkowitym braku widoczności. "Pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji"... Podjęli ryzyko, przegrali, drogo nas to kosztowało.
 • @puuuq 20:35:46
  Masz rację "nikt , kto się brał za zarządzanie Polską w niczym nie był lepszy". Tylko, czy chcieli być lepsi?
 • @Netwalker 20:39:03
  Kopalnie mają to do siebie, że z każdą toną wydobycia węgla kolejna tona jest trudniejsza do wydobycia. Zgadzam się z tobą, że kupując w tanim hipermarkecie niszczysz droższe, małe sklepy. Kupujesz w małych sklepach?
  Przynajmniej ja nie mówię, że można dołożyć się do naszych kopalni, ale nie do barbórki i 14 pensji górników. Dołożyć się do rozwoju, nie konsumpcji. Idiota bierze kredyt by kupić sobie nowe meble. Mądry bierze kredyt, by warunki zarabiania poprawić. Jestem za pożyczką społeczną dla kopalni, ale nie za bezzwrotną jałmużną.
 • @Zawisza Niebieski 20:47:40
  wygląda na to,że same chęci to trochę za mało
 • @puuuq 20:59:05
  Znowu się z tobą zgadzam, same chęci, toż nimi piekło jest wybrukowane. Ale jeśli nawet chęci nie ma, a jest tyko chęć dorwania się do koryta? Akurat pod tym względem zarówno PiS jak i PO wykazują duże chęci i wiele sił. Koryto, dostęp do pieniędzy podatnika, nawet jeśli nie masz władzy, to znajdziesz źródełko, choćby kilometrówki i delegacje służbowe.
 • @Netwalker 21:17:07
  to trzecie miejsce w świecie za Gierka też niewiele znaczyło , bo lwia część szła na wschód po cenach co najmniej 10 -cio krotnie niższych od tych za jakie ten węgiel kupiłby wtedy ktoś inny
 • @Netwalker 22:07:39
  Podobnie to widzę .Biedny nasz kraj , alternatywy brak. Smutna ta rzeczywistość i jeszcze autor szponci jak prawdziwy palikotowiec . Ech szkoda gadać. Pzdr.
 • Autorze
  Z całym szacunkiem, ale Twoje zrozumienie problemów górnictwa węglowego jest dosyć płytkie. Na wstępie polecam serię artykułów dr Wojciecha Błasiaka pt. "Jak niszczono górnictwo węgla kamiennego w III Rzeczpospolitej", opisującą mechanizmy, które w znacznym stopniu przekładają się także na inne dziedziny gospodarki niszczonej i grabowanej w III RP:
  http://niepoprawni.pl/blog/lotna/dr-wojciech-blasiak-jak-niszczono-gornictwo-wegla-kamiennego-w-iii-rzeczpospolitej
  Zrzucanie winyw dzisiejszej sytuacji na górników jest szukaniem kozła ofiarnego. Czas zrozumieć, komu dopłacają i górnicy i wszyscy inni Polacy.

  Pozdrawiam
 • Kaczyńscy byli zbyt zadufani w potędze swego sjonistycznego kabotynizmu
  Chociaż wstrzymali ekshumacje w Jedwabnem, przywrocili obywatelstwo dezerterom Andersa itp to jednak tylko w 2/3 wykonali żądanie Abrahama Foxmana (bylego nowojorskiego szefa Ligi Przeciwko Zniesławianiu), ktory w czasie wuzyty w USA nakazal usunięcie ze sceny politycznej Giertycha, Lepera i Rydzyka jako antysemitów i ksenofobow siejących nienawiść. Gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowym na Lepera hakiem usunął niegodnych koalicjantów (oddając nawet wladzę Tuskowi) lecz z Rydzykiem wszedł w kompromis geotermalny za ograniczenie krytyki sabotowania legislacji ochrony życia poczętego zgodnie a laskawością jego damy dla kopoulacji in vitro . Był to kolejny bląd jatastrofalny.
  http://telewidz.neon24.pl/post/80973,rocznica-objawienia-na-adl-org-katastrofalnej-lini-politycznej-blizniakow-kaczynskich
 • @Zawisza Niebieski 20:46:30
  .
  : )))))))))
 • @Repsol 22:25:00/"Biedny nasz kraj , alternatywy brak. Smutna ta rzeczywistość..."
  .
  Zaznacz drogi przyjacielu, że to tylko tak może się wydawać. - Nic na tym bożym świecie nie jest pewne, poza zmiana. Wszystko się nieustannie zmienia i to nie zawsze jak byśmy tego chcieli.

  Dla pocieszenia, wszystkie zjawiska sa cykliczne i po osiagnieciu szczytu nastepuje schyłek, po którym kolejny szczyt,... Polska była kiedyś mocarstwem i kiedyś znów nim będzie - trzeba nam wiedzieć, że historia się rymuje - zawsze.

  Żeby dłonia rozbić cegłę to trzeba mierzyć poza nia. - Jeśli chcemy coś zmienić, to trzeba nam patrzeć poza przeszkody.
 • Co ja wygaduję
  Polski niszczonej i grabionej nie "grabowanej".
 • @Lotna 22:34:59
  //Zrzucanie winyw dzisiejszej sytuacji na górników jest szukaniem kozła ofiarnego. //

  No i tu muszę przyznać Ci rację (niestety na pohybel Zawiszy... :)
 • @ Lotna @Jarek Ruszkiewicz SL 05:47:54
  Ależ ja się z wami zgadzam, na górników nie można zrzucać sprawy rozwalania kopalń, tylko gdzie wtedy były związki zawodowe? Przecież ich rolą jest patrzenie na ręce zarządom. Po to maja przywileje związkowe, między innymi ochronę przed zwolnieniem, by mogli pilnować, krzyczeć, pokazywać społeczeństwu, że się źle dzieje. Wtedy byłbym za związkami. Tyle, że oni wtedy zadowoleni z pensyjek siedzieli cicho. Dziś w roku wyborów jest to czyste działanie polityczne. Nie widzę w tym grama troski o nasze górnictwo. Kaczyński i Duda po plecach związkowców chcą osiągnąć swoje cele polityczne. A związki jak te lemingi biegną ku przepaści.
 • @ Lotna @Jarek Ruszkiewicz SL 05:47:54
  Właśnie przeczytałem artykuł o porozumieniu w JSW, czy porozumienie obejmowało którykolwiek z problemów niszczących górnictwo? To wyłącznie sprawy socjalne, przynajmniej to, co zostało w artykule umieszczone. Nie znam dokumentów podpisanej ugody, może tam coś można by znaleźć. Ale na razie nie widać.
 • ...
  Co do kaczynskich, w duzym stopniu zgoda.
  Nawet jakby chcieli to by nie mogli.
  Jak oni wszyscy.

  Co do podpalania Polski.
  Realizowana jest tylko wizja pldpalania swiata.
  Konsekwentnie.

  Co do gronikow.

  Przemawia przez Ciebie egoizm.
  Gadasz jakbys byl cwaniaczkiem co o tylko liczy sie racja silniejszego.
  Zjedz pod ziemie dzien za dniem, rok za rokiem za te ochlapy ktore troche rekompensuja 13, 14...
  Jedz do przecietnej rodziny gorniczej I zobacz jak zyja.
  Napewni nie tak jak ty.

  A prezesie, wszystkich firm panstwowych, zyja w innej rzeczywistosci.
  kilkadziesiat tys. miesiecznie, plus bajonskie sumy na odchodne...I inne uposazenia.
  Decyduja sobie o podwyzkach.
  Najpierw podnosza wyplaty o kilkaset procent a pozniej ostentacyjnie obnizaja o kilkadziesiat.

  Pocharal bys sobie tak jak ci ludzie I pozyl ich zyciem to odrazu bys odzyskal wzrok.

  Ale ty mialczysz cos o tym zeby zaakceptowali jalmuzny bo sobie nie wypracowali...
  Wiekszosc ludzi w Polsce musi akceptowac jalmuzny.
  Przygotowali srodowisko.
  Teraz zaczna rzucac zapalki.
 • @eonmark 14:40:38
  Z pewnością to co powiem będzie niepolityczne, górnicy jak na sztandarze niosą trud swojej pracy i niebezpieczeństwo. Ale czy oni jedni? Weź marynarzy, rybaków. Porównasz ich pracę do pracy górników? Nie chciałbym wartościować ale osobiście uważam pracę rybaków za niebezpieczniejszą i mniej komfortową. Weź pracę kierowcy. Myślę, że rocznie ginie ich więcej niż górników. Na swoje miejsce w życiu każdy z nas pracuje od dzieciństwa. Czy żal ci faceta, co przewala śnieg łopatą, że tak musi się trudzić? Kiedy ty ślęczałeś nad książkami, on wiódł życie miłe i przyjemne. Pewnie nad książką, przed sesją egzaminacyjną tęskniłeś za takim wygodnym życiem, w piłę pograć, na murku piwo wypić. Teraz ty jedziesz samochodem a on w zimnie odwala śnieg patrząc na twoje życie z tęsknotą. Górnik dołowy pewnie też z tęsknotą patrzy na inżynierka, co to na chwilę zjedzie i się wymądrza. Ale gdy górnik popełni błąd to łopatę złamie. Jeśli ten błąd popełni inżynierek to ludzie stracą życie, a jego za d... do paki wsadzą. Jednym z haseł socjalizmu było, a żołądki wszystkie równe, na co była odpowiedź, ale głowy nie jednakie. Jak wykazały czasy okupacji, czasy stalinizmu, lekarz może być górnikiem, może pracować w kamieniołomach. Ale górnik jako lekarz nigdy. Tak więc powiedzmy sobie prawdę każdy z nas wybrał jakiś zawód i w tym zawodzie zarabia pieniądze a wypłata jego (jeśli to zawód produkcyjny) jest zależna od tego ile wypracuje, choć w pierwszym rzędzie opłaca wszystkie łapki (ZUS, US, ubezpieczenia i wiele innych). Wyjątkiem są ci, co żyją z naszych pieniędzy, szczególnie drastycznym są politycy. Dlatego Duda zamiast pracować przy piecu hutniczym woli robić zadymy. Dlatego rządzą nami historycy, spryciarze, bo z ich zawodu na pewno takich dochodów by nie mieli.
 • @eonmark 14:40:38
  Piszesz, "Ale ty mialczysz cos o tym zeby zaakceptowali jalmuzny bo sobie nie wypracowali..." Daj więc marynarzom, choć nie wypracowali, kierowcom, hutnikom, tylko skąd? Proponuję z majątków polityków, posłów. Myślisz, że przegłosują taką ustawę? Państwo może finansować ludzi chorych, może dzieci, gdy są głodne ale nie dorosłych silnych chłopów. Państwo może pożyczyć, by rozwijali swoje miejsca pracy, ale pożyczyć, nie dać.
 • @Zawisza Niebieski 16:06:56
  Jestes wzorcowym przykladem na to jak funkcjonuje mechanizm samokontroli wsrod 'bydla'.
  'Ono' samo sie 'pilnuje.
  Patrzy tylko zeby nikomu nie bylo lepiej...oczywiscie poza elitka...politykami, prezesikami, dyrektorami, siedzacym w 'radach', lokalnym urzadedaskami...
  Co Tobie przeszkadza gornicza 14?

  Wez sie chlopie zamien z tymi krwiopijcami systemu na ktory wspollozysz.
  Zjedz sobie tam na dol I popracuj.
  Pewnie przewartosciowalbys wszystko czego sie nauczyles o zyciu po takich doswiadczeniach...I jestem pewien ze za zadna kwote nie chcialbys takiego zycia.
  Wiec przestan pisac glupoty.

  Zacznij pisac o prawdziwych pasozytach I zostaw ciezko pracujacych robitnikow w spokoju.

  Zamiast koncentrowac sie na gorniczych zarobkach I gimnastkowac umysly czytelnikow swoimi krotkowzrocznymi wnioskami napisz o pasozytnictwie klasy wykorzystujacej parobkow w Polsce.
  Od wejscia do uni z 3 mln ucieklo po godniejsze zycie, z 10 mln zyje na granicy ubostwa a Ty z gornikow robisz cwaniaczkow ze nie wystarcza im 2, 5 tysiaka na miesiac za to robote ktora roba.
  Wybuduj za to domek...haaa
  albo wez rodzine na wakacje poza Polske.
  Nie, to sa wielkie sprawy dla tych ludzi.
  Im wystarcza cieplo, dach nad glowa I naprawde skromne zycie.
  W przeciwienstwie do cwaniaczkow ktorzy dorobili sie wyzyskujac klase robotnicza.

  Wiekszosc polakow ma prawo rzadac godnych pieniedzy za swoja prace.

  Ale Ty bedziesz im tlumaczyl zeby sie cieszyli z tego co maja bo jak nie to zaraz to straca...
  Tacy jak ty beda to robili za kazdym razem kiedy beda dokrecali srube.
  Dopoki oczywiscie sam nie bedziesz pokrzywdzony.
  Jak bys byl jednym z nich inaczej bys myslal.
  Potrzeba nam wiecej smieciwek, jeszcze tanszego wegla, jedzenia, sily roboczej.
  Z chin sie nada.
  Indie juz czekaja.

  Jak bys byl przedsiebiorca, moze nawet jestes, chcialbym zobaczyc twoja mine na propozycje sprowadzania tanszego zamiennika do tego ktory produkujesz...tak jak ty to usprawiedliwiasz w kwestii wegla.
  Wazne zeby ktos mial taniej tu I teraz.
  A nie to ze nasz wegiel moglby byc tanszy gdyby prawdziwy rzad zlikwidowal posrednictwo I inne patologie zwiazane z ta branza.

  Owca podgryza inne owce.
  Tak wlasnie postepujesz.
  To jest tak powszechne zachowanie ze chyba zakodowane genetycznie...
  Oczywoscie dodatkowo programowane w spoleczenstwach.
  Dzieki czemu pasozyty moga wiecznie I bezkarnie doic swoich niewolnikow a zawsze znajda sie wsrod nich glosy przywolujace ' bydlo ' do akceptacji swojej doli.
  Zalosne Zawiszo.
 • @Zawisza Niebieski 15:59:54
  //Z pewnością to co powiem będzie niepolityczne, górnicy jak na sztandarze niosą trud swojej pracy i niebezpieczeństwo. Ale czy oni jedni? //

  Zaklamanie.

  Wez sie zatem do opisywania trudow innych grup zawodowych.
  Przeanalizuj sytuacje to moze tobie wyjdzie ze zamiast wysmiewac rzadania do godnego zycia jednej grupy zniewolonego stada I wskazywac im gdzie jest ich miejsce pojdziesz po rozum do glowy I odszukasz serce czlowieka.
  Moze sie Tobie rozjasni co wspierasz.

  Tak nas wlasnie perfekcyjnie kontroluja.
  Robia podzialy wsrod stada, rzucaja ochlapy I patrza jak sie o nie bijemy.
  Czesc sie pozniej buntuje przeciwko buntownikom...pomimo tego ze ci buntownicy walcza o podstawowe poczucie sprawiedliwosci.

  Tylko nie pisz nigdy o sprawiedliwosci bo nie masz chlopie najmniejszego pojecia ani o swiecie, ani o religiach ani o zyciu...tym bardziej o sprawiedliwosci spolecznej.
  Przez to ze jestes zaklamany.
  Sam siebie oklamujesz.
 • ----------- ech ...........
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,77-mln-zl-odszkodowania-dla-parafii-nad-poznanska-Malta,wid,17195960,wiadomosc.html
 • @eonmark 16:50:55
  Żałosnym jest żądanie przez dorosłego sprawnego mężczyznę, by inni go utrzymywali, bo jemu ciężko, bo jemu się nie . To jest żałosne. Ja twardo stąpam po gruncie, wiem, że jeśli nie wykonam pracy, nie sprzedam jej nie będę miał. Nikt się nad moją osobą nie ulituje. Wyrosłem z przedszkola, choć wielu nadal chce by im pieluszki zmieniać, a gdy poczują się skrzywdzeni to by mamusia cukierka dała.
  Jeśli płacą na związki, to te związki mają pilnować kierownictwo zakładu, by podejmowały prawidłowe decyzje. To górnik wie najwcześniej, kiedy się robi źle, kiedy popełnia się błędy. A od tego są związki, by właśnie wtedy reagowały, wtedy trzeba było reagować. A oni przeliczali związkowe pensyjki, a gdy okazało się, że następnej pensyjki może nie być płaczą jak nieświadome noworodki. Po pierwsze górnicy winni wywieźć na taczkach związkowców, potem rozliczać zarząd.
  Duda, cwaniaczek, mieliśmy już takiego jednego, Krzaklewski mu było , sterował rządem (Buzkiem) i szedł w pochodach przeciw temu rządowi, taki cwaniaczek był. Duda jest drugi, to nie on podpala, to kolega.
  Jeśli już jesteśmy na poziomie górników, czyli przedszkola. Jak się dwóch braci pobije i przyjdzie skarżyć, to dobry ojciec obu da w dupę. To wy musicie ze sobą dojść do porozumienia, działać razem.
  Ale przecież masz wolną wolę, wyciągnij swoją pensję, wpłać na górników, nie chcesz? A chcesz, byśmy z naszych podatków ich finansowali? Przecież to to samo. Gdyby górnicy zaczęli strajkować, bo podejmowane są złe decyzje, byłbym z nimi. Ale o co oni walczą? By nie zwolnić związkowców, by firma wypłaciła czternastkę, dziś wypłaci, weźmie kredyt, jutro już nie. Tylko, że lemingi tego nie pojmują.
  Wielu Polaków, i twoje słowa również wskazują na to, głęboko tkwi w socjalizmie. Mają Boga rząd, co w chwili głodu mannę spuści. Tak jest w Biblii, ale nie w życiu. Ale również w Biblii, ta manna nie przylatywała co dzień, poratowała raz a potem Bóg kazał zakasać rękawy i samemu sobie radzić.
  Cały problem w tym, że Europa, bo z różnymi nacjami mam kontakt, jest porażona socjalizmem, do granic absurdu. Należy ci się z samego faktu, że się urodziłeś. Dlatego jako niereformowany twór Europa upada. Czym się zajmuje? Ratowaniem pogrążonym w swym nieróbstwie trupom, jak Grecja?
  Wyniesiono z Europy przemysł, nie ma produkcji, ale ludziom trzeba dać pracę. Więc ludzie przekładają papierek ze stolika na stolik. Płacimy im wyprzedając majątek zdobyty przez przeszłe pokolenia i patrzymy w niebo, by Bóg mannę zsyłał dzień po dniu.
  Co do tego, że trzeba pogonić tych historyków od siedmiu boleści, co za gospodarkę się biorą nie mam wątpliwości. Ale zaczynać trzeba na dole. A nie utrzymywać coś, co się nie sprawdziło na zasadzie, że inny zapłaci. Twarda zasada, nie zarobiłeś chłopie, nie masz. Myśl jak zarobić a nie kogo okraść, wycwaniakować, bo ja mam opony, łańcuchy i mogę zrobić rozróbę.
 • @eonmark 16:44:23
  "Jak bys byl przedsiebiorca, moze nawet jestes, chcialbym zobaczyc twoja mine na propozycje sprowadzania tanszego zamiennika do tego ktory produkujesz..." Tak, jestem przedsiębiorcą z 20 letnim stażem i pewnie nie uwierzysz, że całe życie z tymi tańszymi zamiennikami walczę. Walczę jakością, walczę przywiązaniem klienta, walczę dbając o jego komfort. Cały ten weekend będę pracował, bo klient w piątek przypomniał sobie, że musi mieć w poniedziałek rano mój produkt. Nie opowiadałem mu o moim prawie do soboty, niedzieli. Odpocznę innego dnia. To jest to co zmutowani socjalizmem nie rozumieją. Jeśli możesz kupić tanie masło, ale nie smaczne, zjełczałe, i często go w sklepie nie ma, to wybierzesz droższe? Czy chcesz, by ci jakaś władza wskazywała, które masło masz kupować, czy może jednak sam chcesz dokonać wyboru? Wczoraj JSW straciły dużego klienta, koksownię firmy ArcelorMittal, bo nie zapewniali im bezpieczeństwa dostaw W ArcelorMittal woleli sprowadzić węgiel z Australii, czy taniej, nie wiem, pewnie drożej ale mieć go na pewno.
  Zrozum jedno, z faktu urodzenia nic ci się nie należy. Pewne jest jedno, śmierć i podatki. Możesz się oczywiście wyprowadzić do lasu, gdzieś na bezludną wyspę. Ale jeśli tego nie chcesz to masz dbać o własne interesy sam. A polityków pilnować, by pozwolili ci robić swoje.
 • @ninanonimowa 17:53:47
  TO kolejna pijawka przyczepiona do naszych pieniędzy. Czym jest majątek Kościoła? Czy Kościół cokolwiek wypracował? To są dobra przekazane Kościołowi przez ludzi, często w konkretnie określonym celu. Właściciele Michałowa, dziś przez napływową ludność zaliczanego do Szmulek, Warszawa, nadali ziemie Kościołowi po to, by z dochodu z tej ziemi utrzymywali sierociniec. Po sierocińcu śladu nie ma, ziemie należą do Kościoła. Takich przypadków można wiele przytoczyć. Ziemie Kościoła to ziemie Polaków przyznane Kościołowi na konkretne cele, jeśli ich nie realizuje nie ma prawa do tych ziem.
 • @Zawisza Niebieski 18:28:33
  Tak, tak, tyraj w ten weekend i ten następny. Przecież to powinno być normą. Jak będzie potrzeba to i w święta zasuwaj do roboty, by jakiś szkopek lub angol mógł w piątek o 14 rzucić w kąt narzędzia i pójść do baru na piwo.
  Mamy 0 30 % mniejszą wydajność pracy niż średnia EU, a przeciętne wynagrodzenia 3 razy niższe.
  W taki sposób właśnie z nas robią niewolników.
  Wiesz co Zawisza? Potrzeba , by podwinęła Ci się noga i byś zaczynał od zera najlepiej z komornikiem na karku. Wtedy zobaczysz, co to jest prawdziwe życie. Wtedy zejdzie z Ciebie to powietrze i pokażesz jakiś hardy.
  Jeśli ode mnie ktoś wymaga bym zadowalał go w weekend, to wysyłam go na drzewo. Mam rodzinę i swoje prywatne życie, pracuję po to by żyć, a nie na odwrót. Taka jest norma europejska.
 • @zadziwiony 19:56:19
  To jest właśnie ten drobiazg, którego większość nie pojmuje. Czy muszę być ściśle związany z konkretnymi dniami tygodnia, a może wystarczy, bym zachowywał liczbę dni potrzebnych do wypoczynku? Dla mnie nie ma znaczenia który dzień jest wolny, który nie. Co więcej, moim hobby jest fotografika, a najładniejsze zdjęcia masz w dni słoneczne. Jeśli ty będziesz się trzymał ściśle, dziś wyznaczono dzień wolny, to ja go muszę wykorzystać, tyle, że akurat wtedy pogoda do d..., Korzystasz w dni wolne wtedy, gdy cały tłum i stoisz w korkach, w kolejkach, na rozkaz przekładasz się z boku na bok na plażach.
  Nie lubię tłumów, nie lubię życia na rozkaz. Więc ja jestem wolny, nie jestem zależny od z góry ustalonych świąt. Popatrzysz w ten weekend za okno. U mnie przewidziane deszcze i pełne zachmurzenie, ale w czwartek przy pięknym słońcu miałem dzień wolny. Byłem 100 ok poza domem, odpoczywałem pełnymi płucami.
  Jak trybiki w zegarku chodzicie pod rozkaz, kart zegarowych, godzin pracy. I myślicie, że jesteście wolni? Szef wyznaczy wam urlop, żona gdzie jechać. Człowiek myślący znajdzie dzień, w którym jego urlop będzie podwójnie przyjemny a w wyznaczony dzień wolnego wykona to, co do normalnego życia musi wykonać. Odeszliśmy od epoki myślistwa i zbieractwa. Żyjemy w trybikach wyznaczanych przez społeczeństwo. Każdy z nas, bez wyjątku. I cóż, że się śmiejesz.
  Ja mam wolne, gdy inni pracują, ja pracuję gdy inni mają wolne. Czy to taka krzywda? Jak zrozumiesz, pozazdrościsz.
 • @Zawisza Niebieski 18:13:05 BUJDA, NiC WIECEJ, ZAWISZA....
  //Żałosnym jest żądanie przez dorosłego sprawnego mężczyznę, by inni go utrzymywali, bo jemu ciężko, bo jemu się nie //

  Taka postawa jest zawsze zalosna.

  Ale jak to ma sie do gornikow o ktorych rozmawiamy w kontekscie tego ze wedlug Ciebie za wyskok mierza i wogle nie zasluguja bo nie wypracowali...?  //Ja twardo stąpam po gruncie, wiem, że jeśli nie wykonam pracy, nie sprzedam jej nie będę miał.//


  A gornicy to jak stapaja?
  Pija piwko i czekaja az im pieniazki spadna z nieba?

  Czekaja na MANNE?

  Czegos Ty sie naczytal o tych Gornikach?

  Jak ja nie wykonam swojej pracy na ktora jestem zakontraktowany, nie bede mial srodkow do zycia...dla swojej rodziny i siebie, tak jak przytlaczajaca wiekszosc ludzi na ziemi, wiec po co brnac w te dziecinne oczywistosci?


  // Nikt się nad moją osobą nie ulituje. Wyrosłem z przedszkola, choć wielu nadal chce by im pieluszki zmieniać, a gdy poczują się skrzywdzeni to by mamusia cukierka dała.//


  Kto chce zeby im pieluszki zmieniac?

  GORNICY?

  Te 3 mln ktore ucieklo po lepsze zycie ze spieprzonego kraju?

  Te 5 mln ktore zyje na granicy wegetacji czy te z 10 mln ktore zyje na grancy ubostwa?

  O nich mowisz, ale nie masz pojecia co jest czym.

  W sumie, takie Twoje teksty sa wrecz modelowym przykladem czarnego PR antyspolecznego jakie prezentuja rzady dociskane do sciany kiedy spoleczenstwa orientuja sie ze srube im tak mocno dokrecono ze dalej bedzie poprostu bolalo zbyt mocno.


  To sa te cwaniackie manipulacje ktore wiele gadajacych glow w telewizji wypowiada.
  Jak ktos zaczyna narzekac na bieda i niewolnictwo w Polsce, to zaraz zaczynaja z retoryka 'mentalnego zasiedzenia w socjalizmie' albo 'wiecznej roszczeniowosci', dokladnie tak jak ty tutaj:

  //Wielu Polaków, i twoje słowa również wskazują na to, głęboko tkwi w socjalizmie.//

  Po pierwsze jak ta pani obwieszczala ze komunizm w Polsce upadl to bylem dzieckiem, po drugie doskonale rozumiem jak nieudolny byl to system i ile zla wyrzadzil, a po trzecie, zobacz jak sie cwaniakom od socjalizmu udalo zohydzic wielu ludzi do ideii rownosci, solidarnosci miedzyludzkiej i obowiazku opiekowania sie wspolobywatelami.

  Wystarczy powiedziec ze obywatelom nalezy sie to czy tamto a juz sie larum podnosi ze 'roszczeniowi'...

  Ja tobie powiem kto jest roszczeniowy - rzad, wszystkie rzady, jedne mniej drugie wiecej.
  Tylko tyle ze oni nie maja nai opon ani lancuchow, ale za to maja komplekosowa zimna machine ktora lamie ludzkie zycia, a nawet je odbiera zeby utrzymac konsekwentnie realizacje ustalonej roszczeniowosci.
  A Ty tutaj mardzisz na palenie opon i lancuch gornikow ktorzy robia tym halas a nie gonia pasozytow ktorzy odpowiadaja za ich wyzysk.


  //Jeśli już jesteśmy na poziomie górników, czyli przedszkola. //


  Jak bs tak sie z jednym gornikiem spotkal oko w oko to bys nawet nie wymruczal tego balwochwalstwa na decybel.
  Nie masz pojecia jak wyglada wwykonywanie tego zawodu, przy ktorym twoje zajecie to hobby.

  //Ale przecież masz wolną wolę, wyciągnij swoją pensję, wpłać na górników, nie chcesz?//

  Nigdzie nie mowie zeby panstwo skladalo sie na gornikow.
  Pamietaj ze ludzie pracy nie maja luksusu wglebiania sie w przyczyny rzeczy.
  To inne cwaniaczki, chociazby ze zwiazku nimi moga manipulowac.
  Tutaj mozemy sie zgodzic w duzym stopniu.
  ALe mowienie ze gornicy sa niedobrzy bo chca utrzymac swoje wynagrodzenbia na danym poziomie jest zbrodnia wobec sprawiedliwosci.

  DLaczego do nich masz pretensje a nie wezmiesz napiszesz tekstu w ktorym popierasz ich rzadania i jednoczesnie naswietlisz im gdzie sie powinni zwrocic o swoje, kradzione im pieniadze.

  Ale po co , prawda?

  Najlepiej wszystkich wrzucic do jednego worka.

  Tylko dlatego ze Ty sobie radzisz, i boisz sie ze jak tobie ta polske podpala to sie tobie usra twoj komfort zycia, jak niesiolowskiemu.

  Ja nie narzekam na brak pieniedzy, pracuje ciezko, jestem jednym z tych 3 mln ktorzy przed ponad dekada uciekli po godniejsze zycie.
  Niczego od nikogo nie dostalem, za to nie jednej ososbie pomoglem w miare mozliwosci.
  ALe nigdy nie bede pisal takich glupot:

  //Cały problem w tym, że Europa, bo z różnymi nacjami mam kontakt, jest porażona socjalizmem, do granic absurdu. Należy ci się z samego faktu, że się urodziłeś.//

  Nie wiem na jakim ty swiecie zyjesz ale ja widze emigrantow z Poslki ktorzy przyjezdzaja pracowac a nie brac za nic.
  Widze starszych i mlodszych ludzi, gotowytch do poswiecen, zeby samodzielnie stawic czola zyciu.

  Jestem przekonany doglebnie ze te 5 mln na granicy wegetacji i wiele, wiele wiecej na granicy ubostwa, nie chce, tak ajk ty KLAMLIWIE, MANNY od rzadu, tylko zwyklej, gdonie zaplaconej pracy.

  WIec te swoje klamstweka, wykoslawione stereotypu zachowaj dla swoich znajomych na grila jak bedziesz opowiadal legendy o tym jak to sobie dzielnie wlaczyles przez dekady zeby utrzymac przedsiebiorstwo.

  // Tak, jestem przedsiębiorcą z 20 letnim stażem i pewnie nie uwierzysz, że całe życie z tymi tańszymi zamiennikami walczę. Walczę jakością, walczę przywiązaniem klienta, walczę dbając o jego komfort.//

  To pieknie, jezeli jest prawda.

  Niestety wiekszosc polakow na dorobku, przedsiebiorcow, walczy glownie wyzyskiem swoich pracownikow.
  Jada nimi jak 'murzynami' i nie mow mi ze gadam glupoty bo znam to z niejednej autopsji.
  Pod wieloma katami sie temu przygladalem i doswiadczylem.

  ALe oczywiscie jak zapytasz to beda mowili o jakosci, o dbaniu o klienta...

  Nie mowie ze ty tak postepujesz/postepowales, ale bylbys czescia tych wyjatkowych.  //Gdyby górnicy zaczęli strajkować, bo podejmowane są złe decyzje, byłbym z nimi. Ale o co oni walczą? By nie zwolnić związkowców, by firma wypłaciła czternastkę, dziś wypłaci, weźmie kredyt, jutro już nie. Tylko, że lemingi tego nie pojmują.//


  To wez im napisz posta zeby nie wspierali swoich zwiazkowcow...a nie gasisz na nich papierosa nazywajac nieudacznikami, przedszkolem, nierobami, i krzyczysz zeby trzymali glowki nisko.

  O pis potrafisz napisac gorzkie slowa prawdy ale na po nie ma juz w tobie pary, co.
  Wazne ze starcza jej na propaganda, prorzadowa w kazdym kraju, kiedy piszesz o przezartej socjalizmiem europie i wielkich roszczeniach pracownikow.


  //Czym się zajmuje? Ratowaniem pogrążonym w swym nieróbstwie trupom, jak Grecja? //


  Nierobstwie?

  Tak tobie mozg wytprala propaganda niewolniczej pracy zarzucona na niewolnikow krajow polnocnej, przeymslowej roboty, ze nie dostrzegasz jak prawidlowo grecy czy hiszpanie zyja a w jakiekj matni sa ci z polnocy.

  Idealni niewolnicy to ci co zasuwaja po kilkanascie godzin dziennie, robia nadgodziny za pojedyncza stawke, na smieciowkach, sa zadowoleni z tego ze maja nieplatne wakacje, w terminie kiedy szefowi pasuje, a w dodatku rozpiera ich duma ze sa tacy pracowici i jeszcze drzemia w nich poklady potencjalu ktory moga zamienic w krzywa, wiecznie rosnaca, podnoszenia wydajnosci...

  A grecy np. zyja jak ludzie.
  Ta sa istoty subtelniejsze, zaawansowane, z nie przezartymi mozgami i wiedxza o co chodzi w zyciu.
  Pracuje sie by zyc a nie na odwrot.

  Tyraj sobie weekendami a w wolne spedzaj czas na wytykanie niewolnikom ze chce im sie byc 'roszczeniowymi'...takie zaciecie u przedstawicieli naszego gatunku u naszych kontrolerow zasluguje na uznanie...

  Jeszcze jedno...

  Miliony ludzi nie ma jak zaczac zarabiac bez pracy na rynku.

  Nie maja pieniedzy. Nie maja od kogo porzyczyc.Nie maja nieruchomosci.
  nie maja tatusiow i mamusiow z pieniazkami ktore mozna rozmnozyc.
  Nie maja znajomosci, nigdzie gdzie mialoby to przelozenie na relana szanse rozpoczecia procesu usamodzielnianaia sie finansowego...
 • @Zawisza Niebieski 20:41:19
  // Co więcej, moim hobby jest fotografika, a najładniejsze zdjęcia masz w dni słoneczne.//

  Na jakim jestes systemie?
 • @Zawisza Niebieski 20:41:19
  //Ja mam wolne, gdy inni pracują, ja pracuję gdy inni mają wolne. Czy to taka krzywda? //


  Nie rozumiesz zadziwionego.

  Jemu nie chodzi o 'niedziele' jako taka tylko o prace byz zyc a nbie zycie by pracowac.

  W Polsce jest wyzysk na wielka skale.
  Sruba jest takdokrecona ze tylko patrza gdzie by tu jeszcze kropelke krwi i potu znalezc u swoich murzynow...a ty masz problem ze murzyni domagaja sie gdonych plac zamiast wrzask podnosic w kierunku przemyslu pasozytnictwa w ktorym zreszta coraz wiekszy udzial ma czesc tkzw. klasy sredniej...ktora gna swoich murzynow do roboty za uwlaczajace ludzkiej godnosci pieniadze byle postawic domek, kupic fure za dwiescie, trzysta tys., wyjechac na zagraniczne wczasy, i wogole, nadazac za trensdami w stylu zycia.

  A murzyni dymaja, bo co maja robic.
 • @Zawisza Niebieski 20:41:19
  poczytaj sobie Mizię. Wali czasami do vivatu, ale tutaj akurat trafia w sedno
  https://miziaforum.wordpress.com/2015/02/06/rosja-bierze-wegiel-ukrainy-donbasu-niemcy-wegiel-polski-slask-koniec-wojny-w-europie/
 • @eonmark 21:29:20
  Zawisza siedzi sobie w skorupie drobnomieszczańskiego dobrobytu i świata poza tą skorupą już nie widzi i nie rozumie. W wielu sprawach się z nim zgadzam, ale tutaj to chyba odleciał ....
 • Dziwna ta „wolność” Panie Zawisza.
  Najpierw piszesz Pan, że cały łykend będziesz Pan zapier... bo jakiś klyjent sobie przypomniał, że czegoś potrzebuje, a następnie twierdzisz Pan, że jesteś wolny, bo niezależny od ustalonych z góry świąt.
  Ja to widzę inaczej.
  Jesteś Pan niewolnikiem. Nie jesteś Pan sobie w stanie z góry zaplanować dla siebie i swojej rodziny jednego dnia, tylko kiedy zjawi się klyjent, musisz Pan na każde jego skinienie na dwóch łapkach przed nim skakać, a nie opowiadać mu o swoim „prawie do soboty, niedzieli”. Jesteś Pan jego niewolnikiem. On być może ma swoich panów, przed którymi na dwóch łapkach bez „prawa do soboty i niedzieli”, którzy znowu mają swoich panów... taka piramida.
  A jak Pan będziesz miał szczęście, to sam będziesz mógł komuś kazać zapier... cały łykend nad Pańskim zamówieniem i nie przejmować się jego „prawem do soboty i niedzieli”.
  Tak wiem, tak trzeba, w końcu Pieniądz nasz Pan, ale do jasnej cholery nie nazywajmy tego „niezależnością”.

  Socjalizm to niewolnictwo, tu się zgadzam, do tego ubrane w zgrzebną, szarą koszulę, ale drugi biegun: kapitalizm to też niewolnictwo tylko na trochę bardziej kolorowo.
 • @Ywzan Zeb 22:43:41
  Ciekawy temat nam się rozwinął, kto tak naprawdę jest niewolnikiem? Otóż, każdy z nas. Kończysz szkołę, spotykasz dziewczynę, kochacie się, i pojawia się to trzecie. Już jesteś niewolnikim, nie możesz powiedzieć, mam z głębokim poważaniu wszystko pójdę w świat. owoc waszej miłości żąda pieluch, mleka, później książek a wreszcie wyprawienia ślubu, sukienki do ślubu itd. Jesteś niewolnikiem, musisz na to zarobić. Chcesz mieć dom, samochód, może ciekawy urlop.
  Kwestia jak sobie to niewolnictwo zorganizujesz. Albo pójdziesz na etat, rano nie chce ci się wstać ale podpierając się nosem idziesz. Nie chce ci się pracować, ale musisz, bo szef wymaga. Ja mam inaczej, poza pierwszymi latami po studiach nie rozliczałem się z godzin, a z roboty. Czasem było trzeba nad czymś błachym o 20 godzin dziennie posiedzieć, innym razem pieniądze spłynęły jak wodospad. Ale zawsze wiedziałem, że te pieniądze które zarobiłem to pieniądze za konkretną robotę. Wykonałem pracę, rozliczyłem się z wszystkich podatków. Miałem w życiu kontrole ZUS, US, jakoś mnie nie zlicytowali. Więc w miarę uczciwie podchodziłem do rzeczy.
  Tak, mogę w pewnym zakresie swobodnie regulować swój czas. Powiedzieć sobi jestem zmęczony i odpoczywam, nie wstaję z łóżka. Ale innego dnia muszę noc zarwać, jak każdy z nas jestem niewolnikiem. Tyle, że innym niż ten, co musi o 8 rano listę podpisać.
  Pieniądz nasz pan, w moim odczuciu nie do końca, choć na pewno. Nigdy nie patrzyłem na pieniądz, choć znam jego wartość. Patrzyłem na zadowolenie i powrót klienta, na dobrze wykonaną robotę a to niosło pieniądz. Brak zleceń brak pieniędzy, są zlecenia, to są pieniądze, ale nie ma czasu. Prawda jest taka, masz wolność nie masz pieniędzy, masz pieniądze nie masz wolności. Tak wygląda życie, tego co zarabia a nie tego co podkrada pieniądze zarabiającego, czyli m.in. polityków. Oni też mają swoje troski, zawsze tam najlepiej, gdzie nas nie ma.
  Taki Hofman, poczuł się wolny, poczuł się panem, zabawił się w Hiszpanii i co?
  A wracając do sprawy górników. Związki zawodowe brały pieniądze górników za to, by pilnować ich interesu. Oni mieli pilnować zarząd, bo za to im płacono. Ci jednak nie pilnowali, brali pieniądze za nic. Nie widzieli co się dzieje, nie widzieli, że miejsca pracy padają? Teraz zaś strajkami i pustymi słowami chcą swoje nieróbstwo zamieść pod dywan. A Duda i Kaczyński bezczelnie chcą na plecach górników wyjechać do władzy. Pamiętamy strajki pielęgniarek, gdy Kaczyński był premierem? To chyba powinno wystarczyć. Te strajki to czysta walka o władzę przez nieudacznych historyków, podpalanie Polski. Górnicy i kopalnie nic z tego mieć nie będą. Zostaną wycyckani, jak małe dzieci. I to trzeba powiedzieć wyraźnie.
 • @eonmark 21:35:58
  I tu jest pies pogrzebany:

  "W Polsce jest wyzysk na wielka skale.
  Sruba jest takdokrecona ze tylko patrza gdzie by tu jeszcze kropelke krwi i potu znalezc u swoich murzynow...a ty masz problem ze murzyni domagaja sie gdonych plac zamiast wrzask podnosic w kierunku przemyslu pasozytnictwa w ktorym zreszta coraz wiekszy udzial ma czesc tkzw. klasy sredniej...ktora gna swoich murzynow do roboty za uwlaczajace ludzkiej godnosci pieniadze byle postawic domek, kupic fure za dwiescie, trzysta tys., wyjechac na zagraniczne wczasy, i wogole, nadazac za trensdami w stylu zycia."

  Ale to też tylko do czasu, a mianowicie tak długo, jak długo klientów będzie stać na to, aby być klientami, bo gospodarka to system naczyń połączonych.

  Dopóty polska inteligencja/klasa średnia nie zrozumie, jak ten system działa i jaki jest jego cel - stworzenie klasy oligarchów i mas biedoty, dopóty Polacy będą niewolnikami, a co gorsza, im dłużej taki stan będzie trwał, tym więcej ludzi zubożeje i tym więcej będzie pracowało za głodowe stawki.

  Zamiast potępiać poszczególne grupy zawodowe, które domagają się - i słusznie - stawek pozwalających na godziwe życie, stawek, które, nota bene są bezprawnie opodatkowane, wszyscy inni, nawet ci, którzy nie pracują na etacie, a mają klientów, powinni stawać w pierwszym szeregu popierając ich dążenia. W Polsce można by zaprowadzić praworządność bardzo szybko, ale do tego potrzebne jest zjednoczenie całego Narodu, a nie czarny PR.
 • @Lotna 02:07:18
  //Ale to też tylko do czasu, a mianowicie tak długo, jak długo klientów będzie stać na to, aby być klientami, bo gospodarka to system naczyń połączonych.//


  DO czasu, oczywiscie.

  Nadchodzi moment w ktorym zapanuje chaos.
  A..."chaos jest sprawiedliwy..."

  Nie, ja sie pod tym nie podpisuje...ale taki jest manifest tych ktorzy zorganizuja swiatu najwieksza atrakcje nocy, tuz przed switem...takie 'kije samobije'...wtedy sie takim politykierom, przezesikom, cwaniaczkom wszelkim, no i naiwniakom jak Zawisza otworza oczy co to znaczy kiedy w srodowisku czlowieka prym wiedzie chory do szpiku kosci egoizm...
  Ludzkosc zaplaci cene za chciwosc jednostek na strunach ktorych kontrolerzy graja nieprzerwanie od poczatkow cywilizacji ktora rozkrecili...

  Nie mieli tez zbyt trudno bo owce maja niemal genetyczna sklonnosc do pilnowania reszt stada by sie nie wychylala zanadto i poslusznie pozostawala w okowach niewolnictwa...jak wiesz ochotnikow na kapo nie brakowalo w obozach...  //W Polsce można by zaprowadzić praworządność bardzo szybko, ale do tego potrzebne jest zjednoczenie całego Narodu, a nie czarny PR.//

  Napewno moznaby inaczej ale jak widzisz, nieprzerwanie uwijaja sie by dzieilic owieczki rzucanymi ochlapami o ktore sie bijemy a te zamiast podniesc wzrok i zobaczyc co i jak dziela...pilnuja sie wzajemnie takim swiatopogladem jaki reprezentuje Zawisza.

  Wazny jest tez moment w historii.
  Doprowadzili Polske do tak zlego stanu, ze obecne pospolite przebudzenie pod postacia ogolnonokrajowego wystapienia przeciwko przemyslowi wykorzystywania surowca pod postacia niewolniczej sluzby polakow, tylko podpali nastepny fragment regionu, w swiecie pod ktory podlozyli bombe...

  Kto teraz odda polakom wolnosc stanowienia o sobie i uczciwego podzialu tortu jak na tacy leza resztki a przy stole opasle towarzystwo ktore zadluzylo narod po uszy zeby sie roztyc ponad wszelkie miary...?

  Rozumiesz przeciez czym pachna czasy...

  Tylko normalnie krew czlowieka zalewa jak czyta ten zaklamany, egoistyczny belkot w wydaniu swiatlych owieczek, ktorym sie wydaje ze potrafia uzasadnic dlaczego nalezy beczec w takt programu i tolerowac czarny pr.
 • @Zawisza Niebieski 23:55:31
  "...kto tak naprawdę jest niewolnikiem? Otóż, każdy z nas. Kończysz szkołę, spotykasz dziewczynę, kochacie się, i pojawia się to trzecie. Już jesteś niewolnikim,..."


  Potwierdzasz tylko ze niewwwiele zrozumiales z zycia ktore wiedziesz do tej pory.
  Zalozenie rodziny jest dla Ciebie poczatkiem niewolnictwa...


  Niewolnictwo zaczyna sie tam gdzie konczy sie Milosc.
 • @eonmark 03:05:57 5*! Oczywiście za Twoje komentarze pod tym artykułem.
  no i wspaniałą puentę; //Niewolnictwo zaczyna się tam gdzie kończy się Miłość.//
 • @Zawisza Niebieski 20:21:54
  Dobry tekst. Duda to pajac bez wiedzy o Polsce i ekonomii, łatwy do pociągania za sznurki i tak to robią o czym świadczy demonstracja przezciw Rosji w ,,obronie" banderowców - żydowskich oligarchów.
  Co do Kaczyńskich to role ,,jeżdzenia po świecie" Rajmunda za czasów komuny przejęli od 86 roku synowie Jarosłąw i Lech weszli na tą samą ściężkę co ojciec czyli w ten sam kanał.
  Rolą ich jest rozwalanie pod hasłami patriotycznymi wszystkiego co Narodowe - Polskie. Używać do tego dobrych ludzi, wierzących ale głąbów i wyjątkowo naiwnych, czego przykładem są media toruńskie i ich elektorat. Kaczyński nienawidzi Rydzyka, nawet tego, który poszedł na lep syjionistycznej organizacji pod nazwą Pisuar.
  Wystarczy prześledzic FPS i jego spółki, które sprzedawały ziemię w centrum W-wy obywatelom Izraela. Swego czasu bardzo wpływowy żyd z W-wy Lejb Fogellman wypowiadał się w samych superlatywach o Kaczynskich.
  Kaczyński ma zadanie aby z Polaków zrobić do końca niewolnikami a majątek i pieniądze mieli żydzi, on w ich interesie działa.
  Tekst ten tekst powinien trafić do wszystkich redakcji i mediów OTR, ND, Niedzieli, i innych.
 • @eonmark 03:05:57
  Możliwe, że się nie dość precyzyjnie wypowiedziałem. Nie rodzina,nie dziecko jest niewolnictwem. Dla nich zrobisz wszystko z miłości i z miłością. Nikt nie liczy godzin spędzonych przy łóżku chorego dziecka, chorej ukochanej osoby, nikt nie liczy wysiłku i trudu dla nich poniesionego. Jednak konieczność utrzymania rodziny, potrzeba zbierania różnych dóbr materialnych tworzy z ciebie niewolnika, który wbrew swej woli zaczyna pracować jako trybik w mechanizmie. Robisz to z miłości do rodziny, dla niej stajesz się niewolnikiem, nie licząc tego, że również pobudzona konsumpcja, nowy telefon, nowy gadżet, nowe zabawki czynią z ciebie niewolnika.
  Jest dużo prawdy w tym co powiedziałeś, "tam gdzie kończy się miłość tam zaczyna niewolnictwo" choć dla miłości idziesz w niewolnictwo.
 • @Lotna 02:07:18
  Tak, w Polsce jest wyzysk, nie ulega wątpliwości. Nie raz pracując z zespołami zagranicznymi dziwili się, jak można żyć za sumę zarabianą przez pracownika polskiego. Również byli zdziwieni stawki za jaką ja pracuję, choć to stawka znacznie wyższa od stawki Polaków pracujących na równorzędnych im stanowiskach. Kiedyś myślałem, że to będzie szansą dla Polski, tania siła robocza to przenoszenie się do nas przemysłu zachodniego, niestety raz po raz smutno się doświadczałem. Porównajmy poziom Skody, Dacii i naszego FSO. Można było podpisać kooperację z solidną firmą? Nie, różne cwaniaczki podpisały tak, że dziś po halach produkcyjnych wiatr hula. Jak może być tak, że duży kraj rolniczy nie produkuje ciągników rolniczych, tu zgodnie z opowieściami p. Wrzodaka ukłon do p. Kaczyńskiego i jego PiS. Ludzie z ustami pełnymi frazesów łaszczą się na każdą kwotę, którą da się ukraść. Czy to dobry obiad za pieniądze podatnika, czy to kilometrówki. Nie wierzę, by jakikolwiek z posłów przejechał tyle kilometrów, za ile pobrał. Kiedyś to wyliczyłem, to 8 dni w tygodniu w trybie kierowcy zawodowego. Ale szczytem jest, że osoba nie mająca prawa jazdy, samochodu też spokojnie pobiera pieniądze, a równocześnie w programach telewizyjnych ma usta pełne umoralniających frazesów. Mówię tu o pani Pawłowicz. Do polityki napchało się tylu złodziei, że właśnie ty musisz zarabiać tak nisko.
 • @Wrzodak Z. 09:22:06
  Duda chce pójść drogą Krzaklewskiego, po plecach pracowników do czołowych stanowisk. Długo się nie utrzyma, bo Kaczyński toleruje tylko kapciuszkowych, każdy, kto miał własne zdanie, a Duda je ma, wylatywał z PiS z hukiem. Kaczyński się kończy, możliwe, że Duda startuje w konkursie na jego stołek, jest to dość prawdopodobne.
  Kaczyński to typowy niszczyciel. Wystarczy popatrzeć na naszą prawicę. Co my tam mamy, pijaka Winnickiego? JKM, co zamiast budować swą partię na stołek emerytalny do Brukseli pojechał? Prawica to zgliszcza, dzieło Kaczyńskiego. Kaczyńscy reprezentują w Polsce interesu USA i Izraela. A w czyim władaniu jest USA? I to samo za siebie wystarczy.
  PO i PiS to ten sam poziom ludzi, te same cele, własne dobro. Do PiS mnie najbardziej zraża to, że u nich kłamstwo jest prawdą i w to kłamstwo wierzą. To oni są patriotami, to oni wyznaczają prawa moralne, które ich zupełnie nie dotyczą.
 • Temat ok, ale nie zgadzam się...
  Uważam, że Polsce przyda się i strajk generalny, i nawet rewolucja, tak że trochę zapałek by się przydało..... to raz.

  Patrzcie jacy to cwaniacy, promują "dudę" na stanowisko, ludzie pójdą głosować jak na peesel - po prostu im się duda będzie kojarzyć ze związkowcem.... i tak się znowu sfałszuje wybory....

  Na górnictwie pasożytują spółki węglowe - i "ubecy", jak to mnie tu ostatnio uświadamiacie. Tak, ubecja, pozbawiona skrupułów, nowa, z dostępem do służb, do stanowienia prawa. Ostatnio słyszę, że na medycynie na miliardach z NFZ ta nowa ubecja się próbuje rozsiadać. Górnictwo jest do tego stopnia rozkradane, że 2/3 kasy idzie dla złodziei, dość powiedzieć jak ostatnio w tv słuchaliśmy, że na konsultacje, na parę papierków typu zamykać kopalnie czy nie zamykać, wydano jakieś 10 mld złotych. Kolejne 10 mld pewnie idzie dla kierowców Holdingów czy Kompanii Węglowych. Tak że z tym strajkiem nie chodzi o przywileje, tylko o pozbawienie górników pracy i tym samym życia w tym katolickim kraju: przestaną płacić opłaty to bracia katolicy z powszechnym aplauzem publiczności wezmą ich z pomocą policji za wszarz i wywalą mieszkać pod mostem... Nie płacisz, nie żyjesz. Liberalna forma eutanazji... Liberalno -katolicka, no bo w tym kraju rządzą wyłącznie katolicy, z pewnością 95 procent ustaw jest ich ;-) ..
  Zatem górnicy zapracowali na całą menażerię darmozjadów, więcej, górnictwo jest przecież rabowane koncesjami, tak że tak jak mówią sami górnicy: możemy być nierentowni, a i tak wypracowujemy tyle, że państwo ma z czego górnictwo dotować i mu pomagać. Ale górnicy tak mrugają do rządu, nie mówią o złodziejach w Spółkach Węglowych.
  Zobaczcie tutaj:
  http://wyborcza.pl/1,75248,16719520,Ile_kosztuje_tona_wegla__Problem_bardzo_polityczny.html
  " Cały kraj usłyszał, że tona węgla kupiona w kopalni za 250 zł na Pomorzu kosztuje już 800-900 zł."
  Czyli około dwa razy tyle kasy jest zrabowane górnictwu. Żeby nie ta grabież, kopalnie miałyby pieniądze na modernizacje, ba, miliardy na modernizację.. robotykę, maszyny, poprawę bezpieczeństwa. Pośrednio ten myk ze Spółkami można wytłumaczyć tym, że jak górnictwo pójdzie w robotyzację, to górnicy stracą pracę. Dlaczego mieliby stracić? Mogą iść kopać gdzie indziej tradycyjnymi metodami.. a jest w naszym kraju pełno miejsc na takie robótki, i nie tylko węgiel do wydobycia. Problem okradania górników dotyczy w polsce tego, że w naszym kraju rezyduje mafia ponad podziałami: są to ludzie na tyle tępi, aby być bezwzględnymi, którym liczy się tylko zysk. To mafijne podejście jest krókowzroczne, tak jak muszą być tępi ludzie, którzy postępują bezwzględnie. Nakradniecie się panowie, i co, kraj macie zrujnowany, ludzie zamiast wam podnosić poziom życia będą wam strajki robić i zamiast milionów będziecie z tysiącami w kieszeniach chodzić. Przede wszystkim jednak zniszczycie sobie własną złodziejską przyszłość: czeka was tylko piekło. A mogło być tak pięknie, złodzieje.
  Złodziejska zachłanność na Ukrainie wiadomo czym się skończyła, a w sumie jeszcze nie skończyła, no bo wojna w toku. Nie każdy da się okraść, polacy są spacyfikowani przez policję, ale za granicą policja ma już za krótkie łapki, nikt tam ich się nie boi. Grabież Ukrainy nie wyszła, złodziejuchy...
  Trzeba popierać protesty górników, trochę tej cholernej solidarności... ludzie się obawiają, że pomoc dla górnictwa pójdzie z ich kieszeni...
  Panowie, i panie, więcej was będzie kosztować, jak tych górników wywalą z domów i z roboty: część pójdzie kraść, właśnie do was, do tych, co to nie są w stanie zrozumieć pokrzywdzonych ludzi. Część pójdzie na zasiłki właśnie. Pieniądze tymczasem są, tylko są rozkradane przez mafię rządowo-poselsko-ubecką. Naprawdę wypadałoby w tym kraju kogoś powiesić dla przykładu za taki system rabowania dużych instytucji. Podatki w tym kraju idą nam panowie i panie na marne, bo ani medycyny nie mamy obecnie, ani policji- próby zamykania komisariatów w coraz bardziej tańszym państwie..... ani edukacji: wieloosobowe klasy to raczej chów bydła a nie wychowanie. Ubecjo, czujesz się dobrze, ale potem płacisz najwyższą cenę... Trzymajmy z górnikami, żeby im ten strajk się powiódł. To, czego władza się obawia, ta prawdziwa, i te marionetki z rządu, premier Tusk, posłowie, senatorzy - ta władza obawia się informacji. Tak górnicy powinni zaatakować polskie władze. Uświadamiać naród, jak jest źle, gdzie, kto z imienia i nazwiska kradnie... kto pociąga za sznurki. A policja powinna zrozumieć, że jedzie na tym samym wózku z górnikami. Jak wejdzie robotyzacja, zwolnienia mogą objąć pion 'zomo" w policji... już sobie kaczyński sam demonstrację stłumi przy pomocy myszki komputerowej ;-).. Żart? Już jeden kierowca może sterować 10 ciężarówkami, to nie żart, to najbliższa przyszłość. Zatem redukcje mogą objąć policję... Kraj rządzony złodziejam, panowie policjanci, ale to wy pojedziecie na wschodni front oddawać albo nie oddawać życia za "ojczyznę".. O tym też trzeba pamiętać: jeśli będziemy mieli uczciwe państwo, będzie przyjaźń nawet z Rosją: każdy agresor musi mieć praktyczny powód do napaści, same zaszłości historyczne to mało. A teraz powód jest... obawa przed lecterami z ameryki....

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930