Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 11021 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • @57KerenOr 21:29:53
  Nie pojmujesz jednego, nie o Biblię tu chodzi, choć naprawdę znasz tylko jej treść nie pojmując znaczenia. Biblia to nie zbiór cytatów, którymi można dowolne treści popierać, wyrywasz zdania z Biblii z kontekstu, nie mając pojęcia co znaczyły dla ludzi, które je zapisali, dla ludzi, którzy ich słuchali.

  Chodzi o twoje zachowania przeczące temu iż jesteś wyznawcą Chrystusa, osobą chcącą podążać zgodnie z jego nauką. Nie mówię o tym, że wchodząc na mój blog nie pozwalając na komentowanie na twoim jest mocno nie etyczne, bo akurat to mi nie przeszkadza, tu możemy rozmawiać jak równy z równym. To, że piszesz notkę o mnie nie pozwalasz mi odpowiedzieć na twoje argumenty oznacza iż jesteś zwykłym tchórzem i sekciarzem, który nie potrafiąc się bronić chce stworzyć atmosferę iż to on ma rację.

  Jedno ci powiem, moralnie jesteś ... tu sobie dopisz dowolne słowo. Jako chrześcijanin chcący podążać zgodnie z nauką Jezusa nie posługuję się słowami niegodnymi.

  Jeśli dobrze pamiętasz, za podobne postępowanie miałeś na portalu karę. Nie wyciągnąłeś z tego wniosków, nadal postępujesz tak samo, przykro.
  Kaznodzieje naszego portalu
 • Tchórz @57KerenOr 17:04:43
  Kolejny raz KerenOr stosuje tchórzowskie zagrywki, wypisuje artykuł o kimś nie pozwalając na odpowiedzenie na jego argumenty.
  Tak działa wyznawca "boga KerenOra" nie mylić z Jezusem Chrystusem, nie ma odwagi stanąć do dyskusji a jak ostatni tchórz zza bana próbuje udawać odważnego.
  Taki sposób działania prowadzi do tego, że osoby chcące polemizować z jego niewiedzą muszą pisać niezależne teksty, o czym dzisiaj rozmawialiśmy.
  Kaznodzieje naszego portalu
 • @57KerenOr 16:29:28
  Widzisz KerenOr, ja nie prowadzę z Tobą żadnej wojenki bo ani nie ma takiej potrzeby zaś jestem zwolennikiem dyskusji na tematy religijne.
  Ale ustalmy nasze kompetencje, skoro mówisz, że moja wiedza Biblijna jest bardzo słaba.
  Na pewno znasz tekst Biblii znacznie lepiej niż ja i na tym kończy się wyższość twojej wiedzy nad moją.

  Zupełnie nie rozumiesz historycznego osadzenia poszczególnych ksiąg Biblii ani kultury ludzi którzy ją pisali i dla których była pisana.
  To co opowiadasz to twoja prywatna interpretacja przeczytanego przez ciebie tekstu bez zrozumienia co autor naprawdę chciał przekazać.

  Twoja wiedza o KRK pozostała na poziomie słabego "3" dla ucznia szkoły podstawowej. Masz kilka temacików, które przywracasz co roku grzmiąc o tym jak o zupełnej nowości, które są całkowitym dowodem na tezę o twoim braku wiedzy o KRK. Najbliższy "występ" będzie na Wszystkich Świętych, potem na Boże Narodzenie. Zarówno ten żenujący brak wiedzy jak i pewność iż mówisz "rzeczy objawione" w połączeniu, że cenzurą kryjesz swoje opowiastki powoduje, że ludzie tak postrzegają twoje teksty jak postrzegają.
  Nie odkrywasz Ameryki, mówiąc iż święta poświęcone zmarłym mają w sobie wiele z obrzędów przedchrześcijańskich. Nie na darmo Kościół podzielił to święto na dwa, jedno katolickie i jedno przedchrześcijańskie "Zaduszki". Dla żadnego katolika, któremu na religię nie było pod górkę nie jest nowością, że Jezus nie urodził się 25.12. Nie pojmujesz tego, że Biblia się kończy na kilka lat przed śmiercią Piotra i Pawła i że dalszej części historii trzeba szukać w innych pismach. Dla ciebie, skoro w Biblii nie opisano samochodu, to pewnie samochody nie istnieją. Skoro w Biblii nie opisano śmierci Maryi, to pewnie nie umarła.

  Twój Pan Jezus nie jest Panem Jezusem, tym co 2000 lat temu chodził i nauczał a tylko twoją imaginacją Jego. I nie opowiadaj tego, "Ja banuj ę kłamców, tych którzy używają wulgarnego języka lub w sposób bardzo gburowaty poniżają Pana Boga.", bo tym którzy uznają się za uczniów Jezusa kłamać nie wypada. Mnie zbanowałeś za słownikową interpretację słowa "chrześcijanie". A to dowód dobitny, że ty banujesz tych, którzy mają mocniejsze argumenty niż ty.
  Kaznodzieje naszego portalu
 • Kilka moich uwag po przeczytaniu dyskusji
  W tym momencie poza tymi, którzy ewidentnie już dawniej wykazali swoją niezdolność do sprostania warunkom kulturalnej dyskusji spośród zbanowanych przez administrację zbanowana jest tylko jedna osoba. Myślę, że się z tym zgodzicie, jest to komentator hens. Termin wygaśnięcia bana upływa 18.10. Tak więc komentatorzy Kmieć i Uchoigielne są odblokowaniu.

  Katarzy/Katarowie to nie jest nazwa obraźliwa, wywodzi się od słowa oznaczającego czyści. Jednym z zamków przez nich zamieszkiwanych był Carcassone w Langwedocji, jednym z ich grzechów śmiertelnym było nie uznawanie hierarchii KRK.

  Jedną z mniej mądrych decyzji jest banowanie adminów, utrudnia nam to pracę, choćby powiadomienie albo podjęcie próby negocjacji w sytuacjach spornych.

  Moje zdanie na temat banowania jest niezmienne, emiminacja adwersarza w dyskusji poprzez jego ocenzurowanie to zwykłe tchórzostwo. Jeszcze niżej cenię osoby, które u siebie zbanowały, a jednak dołączają się do dyskusji na blogu zbanowanego. Taką cechę ma KerenOr.

  Co do pytania Lotnej, "Czy chcesz ich cenzurować w imię walki z cenzurą?". Nie chcę cenzurować, ale szukam rozwiązania, by trafić do umysłów osób stosujących cenzurę jako formę uzyskania przewagi nad przeciwnikiem w dyskusji.

  Dział religia istnieje, i tam publikowane są artykuły tych panów, ale dział ten też ma swoją reprezentację na stronie głównej tak samo jak wszystkie inne działy.
  Kaznodzieje naszego portalu
 • Ech, kolejny miłośnik własnego geniuszu
  co innym wypowiedzieć się na swoim blogu nie pozwala? Banowanie to tylko porażka właściciela bloga, bo tym dowodzi, że swoich racji inaczej jak cenzurą obronić nie potrafi. Jak ja kocham takich wszechwiedzących miłośników własnego talentu i własnych myśli.
  W kwestii administracyjnej
 • Można to ująć tak
  Panowie piwko do lodówek, zasiadamy w fotelach, będzie relacja z wojenki szeregowego posła z ubogim zakonnikiem.
  Dla każdego powinno być jasne, że jest to spór pomiędzy tymi dwoma panami i sprawdzian lojalności koalicjantów. W kulisach odbywają się starcia pretendentów do schedy po Kaczyńskim. Ziobro, co na Rydzyku opera swoją karierę wybierając okazał się lojalny Rydzykowi, czym pewno przegrał wyścig o tron Kaczyńskiego, nie powiem, że nie z korzyścią dla Polski.
  Polityczne samobójstwo Jarosława K.
 • W rzeczywistości mamy dość poważnie wyglądający zgrzyt
  Między Kaczelnikiem i Tadeuszem R. który wspiera swego przyjaciela, barona futerkowego, z którego finansów korzystał, choćby przy tworzeniu filmów. O co chodzi "kaczelnikowi", trudno dziś powiedzieć, może o dyscyplinowanie podwładnych, którzy ostatnio się rozbisurmanili np, nie popierając ustawy dającej bezkarność "przestępcom koronowirusowym"? Jak wiadomo, bez tej ustawy zarówno "Pinokiowi" jak i "Carycy Katarzynie" grozi trybunał stanu.

  Czy Kaczelnik jest tak oderwany od rzeczywistości, że pójdzie kolejnym razem ścieżką z roku 2007?

  Prawda, że PiSiaczki są mocno zdezorientowane, bo wybrać między Kaczelnikiem a Tadeuszem R. przerasta ich możliwości poznawcze świata. Dziś ciężko rozstrzygać co się dzieje, może chodzi o przekręty o których jeszcze nie wiemy? Po prostu trzeba czekać, czas jak zwykle pokaże.

  Zaś Ziobro to największy szkodnik sądownictwa. Sprowadził je do poziomu czasów PZPR, gdzie partia decyduje o decyzjach prokuratury. Szereg afer zamiecionych pod dywan, jak Miś Antosia, jak posłaniec Pinokia i Glapińskiego, ten pedofil łudząco podobny do Kuchcińskiego i wiele innych. Pójście w wysokie podnoszenie kar, podczas gdy nie wysokość kary a jej nieuchronność ogranicza przestępstwa. Nie mówiąc już o wykorzystywaniu organów dla spraw własnych i przestępstw PiS.
  Ten człowiek nigdy nie powinien mieć nic wspólnego z sądownictwem, nie ma podstawowych cech jak uczciwość by tym się zajmować. Ale nie wierzę, by coś złego mu się stało. Zbyt mocno potrzebny jest ludziom spod znaku "Przekręty i Szmal" Jak wiemy, Szumowski, Morawiecki, Sasin potrzebują osłony uległej prokuratury.
  Szkoda Z. Ziobry i J. K. Ardanowskiego oraz "dobrej zmiany"
 • Taka drobna korekta o kotach J.Kaczyńskiego
  Po tym jak kot Alik "poległ" z przyczyn naturalnych (w PiS każda śmierć określana jest "poległ") który imię swe nosił dumnie po dziadku "kaczelnika" ojcu jego matki, "narodowy kryształ" ma trzy koty. Fionę, znaną z tego, że prezesowi winogronka nosi (czyli prezes jej rzuca a ona mu aportuje), ma jeszcze kota o imieniu "Czaruś", po nim drogę do serca wydeptuje kot Feliks zwany przez prezesa Rudym. O Rudym wspominają wszystkie trolle PiSowskie w swych komentarzach. To kot sąsiada, który w czasie gdy sąsiad trafił do szpitala został pogryziony przez bezpańskiego psa i prezes ratował mu życie.
  Tak więc związki "kryształa" z kotami są głębokie i dobrze udokumentowane.
  Prezes ma kota
 • Problem oceny czynu jest stały i historycznie różny
  Z jednej strony przymuszenie do seksu jest czymś ohydnym, z drugiej strony może stać się narzędziem ataku zwykle urażonej kobiety na mężczyznę. Powiedzmy akty seksualny między mężem a żoną jest dla nas czymś zupełnie normalnym, ale czy mąż może żądać od żony stosunku na każde żądanie?
  Czy można uznać za akt pedofili, gdy różnica wieku między partnerami wynosi kilka lat? Liczymy na to, że poczucie intymności partnerów nie pozwoli na to by osoby, które do aktu seksualnego dobrowolnie przystąpiły by zgłaszały to organom ścigania, ale przecież jest wiele innych czynników, jak zemsta za np. porzucenie powodujących takie zgłoszenia. To naprawdę trudne rzeczy do oceny. Słowa te piszę ogólne abstrahując od tej sytuacji, bo jej nie znam, nie mam dostępu do akt, na podstawie których sędzia podjął decyzję.
  Pedofilia czy gwałt - co karać bardziej...
 • @JAM.M 17:37:49
  Widzisz, jesteśmy Polakami, nie Niemcami, którzy są ślepymi wykonawcami poleceń, osobami bardzo "zadziwionymi", gdy w Norymberdze powiedziano im iż wykonując zbrodnicze rozkazy stali się zbrodniarzami. Jest zasada na portalu, wszystkie teksty, będące kopią artykułów innych osób, skopiowane z innych portali trafiają do rubryki, co piszą inni. Ale są tematy ważne dla Polski, dla Polaków, które nawet łamiąc tę zasadę wypromuję. Ksiądz Isakowicz Zalewski to osoba którą cenię za jego pracę dla sprawy zbrodni na Wołyniu, Podolu, dla wyjaśniania przestępstw seksualnych ludzi w sutannach. Ksiądz nie jest osobą "ponad", ksiądz jest osobą, którego znacznie wyższe standardy moralne obowiązują, bo on uczy o moralności, więc sam ją pokazywać powinien. Ksiądz jest sługą Kościoła, nie księciem.

  Stąd osoba księdza Isakowicza Zalewskiego budzi moje zaufanie, a równocześnie działania pewnych grup wewnątrz hierarchii Kościoła a także partii obrońców pedofilów Przekręty i Szmal budzą moje zniesmaczenie.

  Na jedną sprawę zwrócę uwagę, sprawę obciążającą hierarchię Kościoła. Tak prawa osoba jest zwykłym księdzem, zaś ludzie szkodzący swymi czynami są biskupami. Nie będę tego komentował.
  Wywiad WIDEO. Ksiądz Isakowicz Zaleski:
 • Mam duży szacunek do ks. Isakowicza Zalewskiego
  zaś sam fakt, że siłami PiS usunęli go z komisji badającej pedofilię w Kościele oznacza dla mnie, że nikt tego nie chce badać, chcą wszystko zamieść pod dywan.
  Wywiad WIDEO. Ksiądz Isakowicz Zaleski:
 • @Jan Paweł 17:39:03
  Stąd właśnie moje pytanie, jeśli ksiądz Natanek jest mądry, a episkopat mówi, że jego nauka nie jest niezgodna z nauką Kościoła, to kto jest głupi? Ks. Natanek, czy Kościół?
  Mój czas, gdy słuchałem nauk księży się skończył, teraz sam szukam prawdy w naukach Jezusa. A dzieci? Moje już na naukę religii za stare, czekam na wnuki, które tak jak moje dzieci będą wyczekane, ukochane i jeśli Bóg da mi życia ja będę im świat pokazywał, bo taka rola dziadka.
  Sensacyjne odnalezienie Arki Noego
 • @trojanka 15:03:40
  Jako dziecko od księdza nauki pobierałem, dziś jako dorosły w swoim sumieniu sprawy rozstrzygam. Są mądrzy księża nie przeczę, jak np. Isakowicz Zalewski, którego obrońcy pedofilów od działania odsunęli, bo za dużo pedofilów w sutannach mógł wskazać.
  Sensacyjne odnalezienie Arki Noego
 • 16 stycznia 2012 Rada Stała Episkopatu Polski
  16 stycznia 2012 Rada Stała Episkopatu Polski po raz kolejny przestrzegła katolików przed gromadzeniem się wokół suspendowanego księdza i popieraniem głoszonych przez niego idei. Kim więc jesteś Janie Pawle, katolikiem czy sekciarzem, że głosisz poglądy których Kościół zabrania?
  Sensacyjne odnalezienie Arki Noego
 • @adevo 20:51:21
  Szanowny panie adevo,
  Rzeczywiście nie ma między nami różnicy w zakresie tego, że na polskim portalu powinny być teksty spełniające normy języka polskiego, czyli użycie znaków polskich. Moje kontakty z komputerem wywodzą się od pierwszego komputera jakiego użytkowałem, czyli ZX Spectrum+ i kolejnymi, które nie posiadały możliwości stosowania tych znaków. Stąd bez większych problemów czytam teksty bez użycia tych znaków. Ale zgadzam się, że dziś zainstalowanie sterownika klawiatury polskiej programisty jest dość proste i bloger piszący na polskim portalu powinien ten wysiłek podjąć.

  Różnica między nami polega na metodzie. Moim zdaniem wszelkie niezgodności z zasadami portalu należy uzgodnić z użytkownikiem a nie stosować metod drastycznych, jak skierowanie tekstu do rubryki nie odpowiadającej temu tekstowi. Jak podkreślam loch służy do umieszczania tekstów niezgodnych z zasadami portalu albo z prawem naszego kraju, a nie o formie tekstu, z jaka mamy do czynienia przy braku polskich liter, błędów, literówek.
  Osadzić polskie krzaczki!
 • W mojej ocenie zasady są proste
  Loch służy do umieszczania tam tekstów które obrażają, które w opinii redaktora są niezgodne z prawem, ale nie administrator decyduje co jest prawdą a co nie. O tym decydują czytelnicy.

  Na polskim portalu winny być publikowane teksty pisane w języku polskim a więc również z użyciem polskich znaków diakrytycznych, lecz zasadą przez nas przyjętą jest szanowanie poglądów wszystkich Polaków, pod warunkiem, że nie łamie on prawa. Nie kasujemy, nie cenzurujemy tekstów. To nie "Trybuna Ludu, gdzie każdy tekst musiał być zgodny z linią jedynej "polskiej" partii. Każdy odpowiada za swoje poglądy, a czytelnicy oceniają.

  Co więc robić z tekstami w których autorzy nie stosują znaków polskich? Moim prywatnym zdaniem jest pozostawić na prawej kolumnie, ale to moje osobiste zdanie. Loch został wyraźnie zdefiniowany iż redakcja nie zgadza się z treścią tekstu a nie jego formą. Podkreślam redakcja a nie poszczególny redaktor i nie dotyczy to poglądów autora a zgodności z prawem i zasadami współżycia społecznego (w tym ataki personalne, brak kultury języka, za co grozi czasowa kara)

  Ale tekst ten jest z pewnością szansą na wypowiedzenie się użytkowników portalu których zdania zawsze staramy się słuchać i uczciwie ocenić.
  Osadzić polskie krzaczki!
 • @Lotna 21:54:19
  Jest taka książka, mam ją w domu ale jestem w delegacji więc tytułu teraz nie podam, gdzie opisują wyniki badań naukowych na szympansach bonobo, najbliższych nam genetycznie do zachowań ludzi. Z tych badań wynika dobitnie iż biologicznie nie jesteśmy monogamiczni. Jesteśmy wielosamczy wielosamiczy, co oznacza każdy z każdym :) Zapewnienie bezpieczeństwa materialnego potomstwu powoduje iż natychmiast jako społeczeństwo luzujemy monogamię, czyli rozwody, dzieci samotnie wychowywane przez głównie kobietę. Co widzimy w tak zwanych społeczeństwach wysoko rozwiniętych, gdzie liczba dzieci wychowywanych przez jednego z rodziców zbliża się do liczby dzieci mających oboje rodziców. Tak więc na pewno nie chodzi o to by córki gwałciły pijanych tatusiów. :)
  Córki Lota i inne występki seksualne w Biblii
 • @ikulalibal 17:40:36
  Powiem, niezły wywód. :)
  Córki Lota i inne występki seksualne w Biblii
 • @Anna-PK 17:30:15
  W sprawie Polinezji to długa historia. Kiedyś tłumaczyłem książkę o tym. W jednym przypadku kobiety oddawały się mężczyznom za gwoździe, bo żelaza nie znali, a przekuć się nauczyli. W pewnym momencie zorientowali się, że statek trzyma się tylko na słowo honoru. Dopiero zaczęli przekuwać inne rzeczy na gwoździe, by zbić go ponownie. :) No cóż nasze panie, macie w sobie coś takiego, że.... ech. :)
  Córki Lota i inne występki seksualne w Biblii
 • @Jasiek 17:16:48
  Ja jestem niedoszłym lekarzem, tzn zawsze rozważałem albo kierunki techniczne albo biologiczne, wybrałem techniczne, stąd żadne sprawy fizjologiczne w rozważaniach medycznych nie są mi obrzydliwe. Dobór najlepszego materiału biologucznego w ciele kobiety odbywa się poprzez konkurencję plemników. Najsprawniejszy zabiera wszystko, czyli jajeczko.

  Wiesz, dlaczego jeśli sąsiedzi kochają się za ścianą, to będziesz słyszał sąsiadkę nie sąsiada? Atawizm, samica informuje inne samce, że jest gotowa do zapłodnienia. W przyrodzie w różny sposób samice informują samców, że są gotowe do spłodzenia potomka. Orgietki, jedna pani, wielu panów nie są nawet u ludzi czymś aż tak bardzo wyjątkowym. :) Monogamia człowieka to kultura, nie biologia.
  Córki Lota i inne występki seksualne w Biblii

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930