Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
506 postów 11344 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Moje komentarze

 • Tu nie chodzi o język Objatka,
  Wiemy przecież, że dzisiejszym politykom z kulturą nie po drodze. Język Morawieckiego, Kaczyńskiego, Niesiołowskiego, Pawłowicz i innych to języ brukowy. Takie elity nami rządzą i póki takie wybieramy musimy akceptować. Tu chodzi o fakt, iż Objatek popełnił przestępstwo pracując dla firmy będąc samorządowcem. Sam fakt, że szpiegował firmę Wuja na rzecz firmy konkurencyjnej mówi iż nie powinien nigdy pełnić funkcji dyrektorskiej ani tym bardziej premiera. Szpiega nie dopuszcza się do tajemnic. Raz zdradził, zdradzi i drugi. Prawda jest taka, że z PiS nikt poważny, porządny współpracować nie będzie.
  Wszystkie przekleństwa Daniela Obajtka
 • @Wican 17:11:07
  Były dwa nurty imigracji wyznawców Judaizmu do Europy. Jedni to rzeczywiści potomkowie ludów Izraela, którzy przedostawali się przez Gibraltar, a drudzy to Chazarowie, to lud stepowy przekonwertowany na Judaizm.
  Czy Germanie pochodzą od Słowian?
 • Dzisiejsi Niemcy, genetycznie
  to w 40% potomkowie Celtów, 20% Słowian i 10% proto germanów (Skandynawów) Oczywiście zależnie od Landu proporcje się zmieniają.
  Czy Germanie pochodzą od Słowian?
 • @rumpelsiltskin 15:54:57
  Ten wielki targ niewolników mieścił się w Pradze, nie Berlinie. Berlin po rok 1200 był słowiańskim grodem Kopanicą, a w tym czasie już handel niewolnictwem upadał
  Czy Germanie pochodzą od Słowian?
 • @stanislav 00:06:46
  Co do pani Zawackiej to nie wiem nic, ale Gryfa rozpracowano poprzez wprowadzenie do organizacji sowieckich kolaborantów.
  „Łączka” obchody Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
 • @ikulalibal 23:38:37
  Tak, w tych odcinkach dziejących się na Pomorzu był Gryf Pomorski. Dlatego cenię Przymanowskiego, choć był politrukiem wcisnął w swoją powieść pewne rzeczy niewygodne dla ówczesnej władzy.
  „Łączka” obchody Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
 • @Repsol 22:41:29
  A jeszcze warto zwrócić uwagę, że jakoś o Gryfie Pomorskim nikt nie pisze. Jakby ta organizacja nigdy nie istniała.
  https://zawisza.neon24.pl/post/137552,zdeptana-historia-zdeptana-pamiec
  „Łączka” obchody Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
 • @Repsol 22:41:29
  Żeby można było na chłodno, historycznie porozmawiać o tych czasach musimy poczekać aż odejdzie "potop PiSowski" Oni jak komuniści kiedyś AL i teraz Wyklętych promują. A Wyklęci byli i polskimi patriotami jak i ludźmi mającymi na sumieniu ludność cywilną. To nie jest takie proste do rzetelnej oceny historycznej.
  „Łączka” obchody Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
 • @Repsol 21:33:55
  Swego czasu rozmawiałem ze znajomym, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, który wypowiadał się na temat AL w Warszawie. Przez całą wojnę mieszkając w Warszawie widział jednego, co tak się przedstawił, a była to rozmowa przy tym jak w TV opowiadano o zasługach AL w walce z Niemcami. :)
  „Łączka” obchody Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
 • Czasy to były ciężkie, gdzie zupełnie inne oceny wartości życia
  dominowały. Jak sądzę dziś nie jesteśmy jeszcze w stanie ocenić rzeczowo tamtych wydarzeń, zbyt dużo emocji zbyt mało chłodnej oceny historycznej.
  „Łączka” obchody Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
 • @Anna-PK 19:01:11
  Niestety, w każdym społeczeństwie jest grupa ekstremistów. Podobne sytuacje budowania nienawiści między narodami mieliśmy przed wojną i to z obu stron. Efektem było ludobójstwo na Wołyniu, na Podolu. Dziś ma Pani to samo na Ukrainie gdzie ekstremiści (uważający się za jedynych patriotów) skupiają się wokół trójzuba, nasi manifestują budując swój nacjonalizm wokół "wyklętych", to są niestety ruchy nacjonalistyczne podczepione pod PiS. A nacjonalizm nigdy nic nie zbudował, on niesie ze sobą tylko gniew, krew i łzy.
  Nie dorośliśmy jeszcze do rzeczowej oceny tamtych czasów. Tamte czasy są tylko pożywką dla nacjonalistów, ich historia nie jest historią rzeczową, rozważną a tylko budującą nienawiść i podziały.
  Bury nie był mordercą
 • Tematyka żołnierzy wyklętych jest trudna
  bo przez wiele lat, jakie minęły od wojny na ten temat rozmawiać nie mogliśmy. Dziś jeszcze nie potrafimy rzetelnie podejść do tego tematu, Po okresie negacji jesteśmy na fali akceptacji, pomijania negatywów i pasjonowania się pozytywami. Podczas gdy nie byli oni ani aniołami ani bezwzględnymi mordercami. Jednym i drugim po trochu. Co więcej, w czasach wojny inne są wartości. Na rzetelną ocenę należy poczekać. Co są postacie kontrowersyjne jak Bury, jak Ogień. O tym też należy pisać.

  A do niej zbliżają nas teksty zarówno opisujące negatywy jak i pozytywy. To pozwoli podejść nam do faktu jako historycy a nie jako tendencyjnie nastawieni ludzie.
  Bury nie był mordercą
 • Dużo zdrowia, a z wirusem, to często jest tak
  że jest on raczej psychologiczny niż rzeczywisty. Ja też dwa dni temu zastanawiałem się, czy mnie nie dorwał, mam wynik badania, co prawda nie mojego, ale wiarygodny, bo osoby, która blisko przy mnie przebywała i jest negatywny, więc i ja jestem zdrowy. Po prostu musiałem się lekko podziębić.
  Chyba złapałem covida...
 • @demonkracja 18:23:29
  Coś w tym jest. Jakby nie było sprawa mienia bezspadkowego nie została jeszcze rozstrzygnięta.
  Jolanta Brzeska, ofiara „dzikiej reprywatyzacji” PiS w W-wie
 • @Kmieć 12:35:56
  Szanowny Kmieciu, to nie jest portal na którym takiego języka używamy. Proszę o wypicie szklanki zimnej wody przed kolejnym komentarzem. Komentarz kasuję i mam nadzieję, że po inne środki nie będę musiał sięgać. Spierajmy się na argumenty a nie na "geometrię, kto to ma coś w poprzek a kto na wprost.
  Czy wiesz, co mamy zakrywać do 14 marca 2021 roku ?
 • @AgnieszkaS 22:54:41
  W związku z powyższym miłego dnia życzę. No cóż, administracja swoje zadania wykonuje. Dzięki czemu nie dopuszczamy do pyskówek jakie mają miejsca na innych szczególnie tych gdzie dyskutują polskojęzyczni.
  Polityka zagraniczna PiS
 • @AgnieszkaS 20:11:45
  Pani Agnieszko, Węgrzy prowadzą własną politykę robiąc Kaczyńskiego w bambuko, na równo, jak jest potrzebny to jest przyjaźń, jak nie to się na nas wypinają. Żaden kraj nie będzie skakał jak Kaczyński chce, a Kaczyński nie potrafi z nikim się ułożyć. Do tego idiotyczne posunięcia, nie bo nie naszego rządu.
  Polityka zagraniczna PiS
 • Swego czasu Bartoszewski wypowiedział prorocze słowa
  określając "dyplomatów PiS" dyplomatołkami. Niestety sprawdziło się to w 100%. Wystarczy popatrzeć na 27:1, na to co robi ekipa europoslów z PiS, zwanych dietetykami, bo zdolni są tylko do pobierania diet. Praktycznie Polska jest pariasem dyplomacji Europy. Nawet Węgrzy z nas się nabijają.
  Polityka zagraniczna PiS
 • Nie zaprzeczając konieczności noszenia masek
  stwierdzam, że to co proponują to bzdura. Od kilku dni testuję noszenie maseczki, wcześniej półprzyłbica i wiem, że te chirurgiczne przepuszczają bokiem, zaś nałożenie dwóch ma tylko jeden cel, zwiększenie sprzedaży. Większe opory na wydychaniu przez materiał to więcej powietrza przechodzącego między twarzą a maską.

  Maseczki wyższego rzędu, czyli te droższe produkowane w Azji, dostosowane są do azjatyckiej budowy czaszki, m.in. mocniej wystawione kości policzkowe, co powoduje, że nie zapewniają szczelności przy twarzy. Ot tyle co do pomysłu naszego ale przecież nie tylko naszego rządu.
  Zamaskowane społeczeństwo.
 • @puuuq 23:52:33
  Nikt nie kwestionuje faktu, że pedofile są we wszystkich zawodach, problem jest w jednym, że ksiądz i nauczyciel to zawody zaufania społecznego. Tym ludziom z ufnością powierzymy dzieci, prawda? Stąd ich występki są szczególnie złe. Jeśli ktoś naucza o moralności, ba nawet rozlicza z niej podczas spowiedzi, to powinien świecić przykładem.

  Ale znowu nie o to do końca chodzi. Jak już pisałem grzech człowieka jest grzechem tego człowieka, ale gdy jego grzech ukrywa instytucja staje się on grzechem instytucji. Stąd gdy występnego księdza chronił biskup, to jest już grzech episkopatu, jeśli chronili wierni, to grzech danej parafii.Dziś Kościół za to ukrywanie grzechów pojedynczych osób płaci. Właśnie czytałem artykuł o masowym odchodzeniu od Kościoła w Kolonii, na skutek ukrywania księży pedofilów. Jest to idealny przykład jak "obrońcy pedofilów" stają się niszczycielami Kościoła.
  Stanisławie Michalkiewiczu – żeby takie rzeczy pisać?!

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031